
Recenzja Hoka Mach 7
Lekkie, szybkie buty treningowe Hoka zachowują międzypodeszwę Mach 6 i dostają nową cholewkę, lepszą przyczepność i przerobioną piętę. Drop na papierze i drop w laboratorium to nie ten sam but.
- Drop
- 5 mm
- Stack pięty
- 37 mm
- Przodostopie
- 32 mm
- Waga
- 241 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Lekki, szybki, najlepiej krótkie dystanse.
Mach 7 to lekkie, neutralne buty z rockerem, które wydają się szybkie na dni tempowe i równe biegi, z twardszą, ciaśniejszą budową, niż sugeruje ich wygląd Hoka. Pasują neutralnym biegaczom z normalną lub wąską stopą, którzy chcą jednych zwinnych butów na biegi do półmaratonu, bardziej niż ciężkim biegaczom czy bardzo długim dniom.
Mocne strony
- Bardzo lekki jak na buty do codziennych treningów
- Dużo lepsza przyczepność niż w Mach 6
- Płynny rocker toczący do przodu
- Bardzo przewiewna cholewka w laboratorium
- Pewne trzymanie dzięki przerobionej pięcie i językowi
Słabe strony
- Wypada lekko mały, około pół rozmiaru względem Mach 6
- Dla niektórych testerów wydaje się płaski na biegach powyżej około 16 km
- Bardzo sztywny zapiętek: ostrożnie przy wrażliwym ścięgnie Achillesa
- Twardszy niż typowy Hoka
Dla kogo jest
- Chcesz jednych lekkich butów, które mogą iść szybciej
- Lądujesz na pięcie
- Twoja stopa jest normalna do wąskiej
- Twoje starty to od 5 km do półmaratonu
Kto powinien go ominąć
- Twoje stopy są szerokie
- Twoje długie biegi są długie
- Jesteś cięższym biegaczem
- Chcesz miękkości
Profil buta
Gdzie Mach 7 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Mach 7 |
|---|---|
| Amortyzacja | 33 |
| Lekkość | 69 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 9 |
| Dynamika | 40 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga241 g, lżejszy niż 68% butów
Drop5 mm, niższy niż u 80% butów
Stack pięty37 mm, niższy niż u 58% butów
Stack przodostopia32 mm, wyższy niż u 52% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Amortyzowany, nie miękki. EVA nadkrytyczna przejęta z Mach 6, bez płytki. RunRepeat zmierzył 41,7 AC, twardo; Runner’s World Germany mówi dobrze amortyzowany, nie miękki.
Neutralny, trzymany dopasowaniem. Neutralny, stabilizowany ciasną cholewką i bardzo sztywnym zapiętkiem (5 na 5). Wyraźne uginanie do wewnątrz wymaga buta z prowadzeniem.
Powód, by go wybrać. Lekki jak na buty treningowe, z rockerem, który toczy do przodu, i dynamicznym odbiciem. Pod koniec długich biegów testerzy poczuli, że pianka robi się płaska.
Amortyzowany, nie miękki. Międzypodeszwa to EVA nadkrytyczna z Mach 6, przy podanym stacku 37 mm w pięcie i 32 mm w przodostopiu, z Early Stage Meta-Rocker Hoka. Nie ma płytki.
RunRepeat zmierzył piankę na 41,7 w skali AC, po twardej stronie. Runner’s World Germany opisuje ją jako dobrze amortyzowaną, ale nie miękką jak marshmallow, co jest uczciwym podsumowaniem każdego testu.
Neutralny, trzymany dopasowaniem. To but neutralny. Stabilność zapewnia ciasna cholewka i bardzo sztywny zapiętek, oceniony na 5 na 5 w laboratorium RunRepeat, oraz sztywność skrętna zbliżona do średniej.
Stopa, która lekko ugina się do wewnątrz, da sobie radę; wyraźne uginanie wymaga buta z prowadzeniem.
Powód, by go wybrać. Przy 224 g (7,9 oz) w laboratorium RunRepeat jest lekki jak na buty treningowe; według wartości producenta 241 g dla męskiego US 9 zajmuje 57. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu, a rocker toczy cię do przodu bez wysiłku. Believe in the Run lubią czucie podłoża i tempo, do którego zachęca; Runnea opisuje dynamiczne odbicie, które pasuje do średniego i szybkiego tempa.
Ceną jest to, co pokazuje się pod koniec długich biegów, gdy testerzy Believe in the Run poczuli, że pianka robi się płaska.
Czytaj dalej
Amortyzowany, nie miękki. Międzypodeszwa to EVA nadkrytyczna z Mach 6, przy podanym stacku 37 mm w pięcie i 32 mm w przodostopiu, z Early Stage Meta-Rocker Hoka. Nie ma płytki.
RunRepeat zmierzył piankę na 41,7 w skali AC, po twardej stronie. Runner’s World Germany opisuje ją jako dobrze amortyzowaną, ale nie miękką jak marshmallow, co jest uczciwym podsumowaniem każdego testu.
Neutralny, trzymany dopasowaniem. To but neutralny. Stabilność zapewnia ciasna cholewka i bardzo sztywny zapiętek, oceniony na 5 na 5 w laboratorium RunRepeat, oraz sztywność skrętna zbliżona do średniej.
Stopa, która lekko ugina się do wewnątrz, da sobie radę; wyraźne uginanie wymaga buta z prowadzeniem.
Powód, by go wybrać. Przy 224 g (7,9 oz) w laboratorium RunRepeat jest lekki jak na buty treningowe; według wartości producenta 241 g dla męskiego US 9 zajmuje 57. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu, a rocker toczy cię do przodu bez wysiłku. Believe in the Run lubią czucie podłoża i tempo, do którego zachęca; Runnea opisuje dynamiczne odbicie, które pasuje do średniego i szybkiego tempa.
Ceną jest to, co pokazuje się pod koniec długich biegów, gdy testerzy Believe in the Run poczuli, że pianka robi się płaska.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Tempo | Stworzony do tego | Jego najlepsze zastosowanie według Believe in the Run i Runnea. | Believe in the Run, Runnea |
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | RunRepeat ocenia je jako zwinne buty do codziennych treningów. | RunRepeat |
| Zawody na półmaraton | Da radę | Runnea widzi je do półmaratonu. | Runnea |
| Długie wybiegania | Da radę | W porządku na średnie biegi; Believe in the Run uznali je za płaskie powyżej około 16 km. | Believe in the Run |
| Zawody na maraton | Nie do tego | Believe in the Run nie startowaliby w nich w maratonie. | Believe in the Run |
| Biegi regeneracyjne | Da radę | Lekkie i płynne, ale twardsze niż dedykowane buty regeneracyjne. | RunRepeat |
Źródło: Believe in the Run, Runnea, RunRepeat
Co mówią testy
Recenzenci zgadzają się, że są lekkie, szybkie i starannie odświeżoną cholewką Mach 6. Różnią się w ocenie przestronności i miękkości.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Believe in the Run | Recenzja | Mieszana | Oceniony w klasie B, z opinią, że linia Mach dojrzewa jak dobre wino: ładniejsza, trochę żywsza i dobra też do pracy na siłowni. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | Ocena 90, określony jako znakomity: wszechstronne buty do codziennych treningów, które radzą sobie też z szybszym tempem, choć wąskie dopasowanie może być problemem dla szerszych stóp. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea jest pozytywna: opisany jako najbardziej zrównoważone i wszechstronne buty w ofercie HOKA. | Czytaj |
Zgadzają się
- Lekki i żywyRunRepeat, Believe in the Run, Runner’s World Germany i Runnea opisują lekkie buty treningowe, które lubią się ruszać.
- Nowa cholewka, ta sama międzypodeszwaRunRepeat, Believe in the Run i Runner’s World Germany zgadzają się, że zmiany dotyczą pięty, języka, cholewki i gumy, nie pianki.
- Najlepszy na tempo i średnie biegiBelieve in the Run, Runner’s World Germany i Runnea skłaniają się ku szybszemu treningowi i biegom do półmaratonu.
- Lekko małyCzytelnicy RunRepeat głosują, że lekko mały, a tester Believe in the Run uznał go za pół rozmiaru mniejszy niż Mach 6.
Rozchodzą się
- Miejsce na palceRunRepeat zmierzył wąskie dopasowanie i radzi szerokim stopom szukać gdzie indziej; Runner’s World Germany uznał go za przestronniejszy niż Clifton 10.
- Twardy czy miękkiRunRepeat zmierzył piankę skłaniającą się ku twardości; Runnea opisuje miękkie lądowanie z dynamicznym odbiciem.
- Jedne buty do wszystkiegoRunRepeat widzi w nim dobre jedne buty dla nowszych biegaczy; Believe in the Run nie zabrałby go na długie biegi.
Jak jest zbudowany
Międzypodeszwa z EVA nadkrytycznej i Early Stage Meta-Rocker z Mach 6 zostają, bez płytki, pod nową cholewką z żakardu creel i dzieloną podeszwą: Sticky Rubber z przodu, Durabrasion przy zewnętrznej pięcie.
Międzypodeszwa z EVA nadkrytycznej i Early Stage Meta-Rocker z Mach 6, bez płytki, pod przewiewną siatką żakardową creel. Sticky Rubber z przodu i Durabrasion przy zewnętrznej pięcie, na cienkiej, lekkiej podeszwie.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka żakardowa creel | Przewiewność 96 BR |
| 2 | Język | 3,1 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 5 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaEVA nadkrytyczna, Early Stage Meta-Rocker | 41,7 AC |
| 5 | Wkładka | 4,4 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrznaSticky Rubber, guma Durabrasion | 2,3 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 37 mm, przodostopie 32 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,3 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: runningwarehouse.com, RunRepeat, Runnea, Believe in the Run, Runner’s World Germany. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Cholewka. Inżynieryjna siatka żakardowa creel, materiał, którego HOKA już używa w innych modelach, ze strefową wentylacją i wzmocnionym trzymaniem śródstopia według Runnea. RunRepeat zmierzył wyjątkowe 96 BR przewiewności.
Język. Cienki, z 3,1 mm wyściółki, i z mieszkiem. RunRepeat stwierdził, że mieszek trzyma go na miejscu prawie bez kosztu wagi czy przepływu powietrza.
Zapiętek. Zapiętek leży niżej i szerzej niż wcześniej, nie pozwalając pięcie się ześlizgiwać, według Believe in the Run i Runner’s World Germany. Jest bardzo sztywny, 5 na 5 w teście RunRepeat, co może przeszkadzać wrażliwemu ścięgnu Achillesa. Wysoki wydłużony kołnierz zniknął; krótkie przedłużenie z tyłu służy jako uchwyt.
Międzypodeszwa. EVA nadkrytyczna, bez zmian względem Mach 6, bez płytki. RunRepeat zmierzył 41,7 AC, skłaniającą się ku twardości, i zwrot energii 60,6 procent w pięcie i 66,6 procent z przodu. Early Stage Meta-Rocker zaczyna toczenie wcześnie, prowadząc stopę od lądowania do odbicia, jak wyjaśnia Runnea.
Wkładka. Standardowa wkładka 4,4 mm, wyjmowana, perforowana pod przodostopiem dla odrobiny dodatkowego przepływu powietrza.
Podeszwa zewnętrzna. Konstrukcja podeszwy dzieli dwie mieszanki: Sticky Rubber z przodu dla przyczepności przy odbiciu i na zakrętach oraz bardziej odporna na zużycie guma Durabrasion przy zewnętrznej pięcie, gdzie pokrycie sięga teraz trochę dalej do tyłu. RunRepeat zmierzył przyczepność na mokrym wyższą z 0,49 do 0,62; Runner’s World Germany uznał drobne poprzeczne rowki za przyczepne na asfalcie i lekkim żwirze po śliskich pierwszych metrach.
Czytaj dalej
Międzypodeszwa z EVA nadkrytycznej i Early Stage Meta-Rocker z Mach 6 zostają, bez płytki, pod nową cholewką z żakardu creel i dzieloną podeszwą: Sticky Rubber z przodu, Durabrasion przy zewnętrznej pięcie.
1. Cholewka. Inżynieryjna siatka żakardowa creel, materiał, którego HOKA już używa w innych modelach, ze strefową wentylacją i wzmocnionym trzymaniem śródstopia według Runnea. RunRepeat zmierzył wyjątkowe 96 BR przewiewności.
2. Język. Cienki, z 3,1 mm wyściółki, i z mieszkiem. RunRepeat stwierdził, że mieszek trzyma go na miejscu prawie bez kosztu wagi czy przepływu powietrza.
3. Zapiętek. Zapiętek leży niżej i szerzej niż wcześniej, nie pozwalając pięcie się ześlizgiwać, według Believe in the Run i Runner’s World Germany. Jest bardzo sztywny, 5 na 5 w teście RunRepeat, co może przeszkadzać wrażliwemu ścięgnu Achillesa. Wysoki wydłużony kołnierz zniknął; krótkie przedłużenie z tyłu służy jako uchwyt.
4. Międzypodeszwa. EVA nadkrytyczna, bez zmian względem Mach 6, bez płytki. RunRepeat zmierzył 41,7 AC, skłaniającą się ku twardości, i zwrot energii 60,6 procent w pięcie i 66,6 procent z przodu. Early Stage Meta-Rocker zaczyna toczenie wcześnie, prowadząc stopę od lądowania do odbicia, jak wyjaśnia Runnea.
5. Wkładka. Standardowa wkładka 4,4 mm, wyjmowana, perforowana pod przodostopiem dla odrobiny dodatkowego przepływu powietrza.
6. Podeszwa zewnętrzna. Konstrukcja podeszwy dzieli dwie mieszanki: Sticky Rubber z przodu dla przyczepności przy odbiciu i na zakrętach oraz bardziej odporna na zużycie guma Durabrasion przy zewnętrznej pięcie, gdzie pokrycie sięga teraz trochę dalej do tyłu. RunRepeat zmierzył przyczepność na mokrym wyższą z 0,49 do 0,62; Runner’s World Germany uznał drobne poprzeczne rowki za przyczepne na asfalcie i lekkim żwirze po śliskich pierwszych metrach.
Trwałość. Mała waga ma swoją cenę. RunRepeat zmierzył tylko 2,3 mm gumy, poniżej średniej, co jego zdaniem daje też więcej czucia podłoża, i 1,1 mm zużycia w teście Dremelem, akceptowalne, ale niewyróżniające się. Cienka siatka przodu buta dostała 2 na 5 za trwałość, wyściółka pięty 4 na 5.
Trwałość. Mała waga ma swoją cenę. RunRepeat zmierzył tylko 2,3 mm gumy, poniżej średniej, co jego zdaniem daje też więcej czucia podłoża, i 1,1 mm zużycia w teście Dremelem, akceptowalne, ale niewyróżniające się. Cienka siatka przodu buta dostała 2 na 5 za trwałość, wyściółka pięty 4 na 5.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Believe in the Run, RunRepeat.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Wyściółka języka |
|
| Elastyczność (siła zginania) |
|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Sztywność skrętna |
|
BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Rozmiar i dopasowanie
Wypada lekko mały: jeśli w poprzednim modelu byłeś pomiędzy rozmiarami, weź pół rozmiaru większy.
Długość
Pół rozmiaru większy
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
RunRepeat zmierzył 72,9 mm na wąskim kopycie i ostrzega, że szersze stopy mogą mieć trudności. Runner’s World Germany uznał przód buta za przestronniejszy niż w Clifton 10.
RunRepeat, Runner’s World Germany
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Czytelnicy RunRepeat głosują, że lekko mały, a ich laboratorium zmierzyło wewnętrzną długość poniżej średniej. Tester Believe in the Run uznał Mach 7 za pół rozmiaru mniejszy niż Mach 6.
Szerokość to miejsce, gdzie testy się dzielą. RunRepeat zmierzył wąskie kopyto i poleca go wąskim stopom. Runner’s World Germany uznał przód buta za przestronniejszy niż w Clifton 10. RunRepeat podaje wersje normalną i szeroką.
Believe in the Run, RunRepeat, Runner’s World Germany
Kontra Mach 6
Ta sama międzypodeszwa i geometria, nowa cholewka, lepsza pięta i dużo lepsza przyczepność.
Zostań przy Mach 6, jeśli dobrze leży, a przyczepność nie była problemem: bieg jest prawie identyczny. Wybierz Mach 7, jeśli biegasz po mokrych drogach, miałeś kłopot z piętą lub językiem Mach 6 albo chcesz pewniejszego dopasowania, i najpierw sprawdź swój rozmiar.
Historia wersji: Mach 6 do Mach 7
Lepsza guma. RunRepeat zmierzył przyczepność w przodostopiu wyższą z 0,49 do 0,62, z gumą przedłużoną przy pięcie. (RunRepeat)
Niższy, szerszy zapiętek. Believe in the Run i Runner’s World Germany opisują przerobioną piętę, która leży niżej i szerzej. (Believe in the Run, Runner’s World Germany)
Język trzymany gumkami. Język jest teraz zakotwiczony dla stabilniejszego dopasowania. (Believe in the Run, Runner’s World Germany)
Nowa cholewka żakardowa. RunRepeat zmierzył znakomitą przewiewność. (RunRepeat)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Mach 7 nie robi.
Hoka Mach 7 | Hoka Clifton 11 | Adidas Supernova Rise 3 | ASICS Noosa Tri 16 | Adidas Adizero Evo SL | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Więcej amortyzacji | Miększy | Więcej miejsca | Szybszy |
| Drop | 5 mm | 8 mm | 8 mm | 5 mm | 7 mm |
| Stack pięty | 37 mm | 42 mm | 36 mm | – | 37 mm |
| Waga | 241 g | 261 g | 264 g | 215 g | 230 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Jaka jest różnica między Mach 6 a Mach 7?
Międzypodeszwa i rocker są prawie identyczne. Mach 7 dostaje nową cholewkę żakardową, niższy i szerszy zapiętek, język zakotwiczony gumkami i lepszą gumę: RunRepeat zmierzył przyczepność w przodostopiu wyższą z 0,49 do 0,62.
Czy Hoka Mach 7 wypada mały?
Lekko. Czytelnicy RunRepeat głosują, że lekko mały, a tester Believe in the Run uznał go za pół rozmiaru mniejszy niż Mach 6. Jeśli byłeś pomiędzy rozmiarami, weź pół rozmiaru większy.
Jaki jest prawdziwy drop Hoka Mach 7?
Hoka podaje 5 mm, z 37 mm w pięcie i 32 mm w przodostopiu. Laboratorium RunRepeat zmierzyło 35,6 mm i 26,2 mm, drop około 9,4 mm, i mówi, że czuć było bliżej 8 mm. Spodziewaj się bardziej nastawionego na piętę odczucia, niż sugerują dane techniczne.
Mach 7 czy Clifton 11?
Wybierz Mach 7 na lżejsze, szybsze buty na dni tempowe i biegi do półmaratonu. Wybierz Clifton 11 dla większej amortyzacji na spokojne i długie biegi; Runner’s World Germany uznaje też Clifton za lepszy dla cięższych biegaczy.
Czy w Hoka Mach 7 można przebiec maraton?
Niektórzy mogą, ale większość testów odradza. Believe in the Run stwierdzili, że robi się płaski pod koniec biegów powyżej 10 mil (16 km), a Runnea stawia go do półmaratonu. Na maraton bezpieczniejszym wyborem są buty bardziej amortyzowane albo z płytką.
Czy Hoka Mach 7 jest dostępny w wersji szerokiej?
Tak, RunRepeat podaje wersję szeroką. Przy jego wąskim kopycie w laboratorium szerokie przodostopie powinno zacząć właśnie od niej.
Źródła
- Believe in the Run, Hoka Mach 7 Review (March 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
- RunRepeat, HOKA Mach 7 lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
- Runner’s World Germany, Hoka Mach 7 im Test (Urs Weber, April 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
- Runnea, HOKA Mach 7 (Gorka Sedano, March 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-11). Dostęp: 11 paź 2026.
- runningwarehouse.com · Drop, Stack pięty, Stack przodostopia, Waga, US M9, Wsparcie i Płytka, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026.



