1. Buty
  2. Adidas
  3. Supernova Rise 3
Adidas Supernova Rise 3, widok z boku

Recenzja Adidas Supernova Rise 3

Codzienne buty treningowe Adidas dostają miększą piankę Dreamstrike+ i stabilniejszą platformę. Recenzenci chwalą stabilność i trwałość, a brakuje im trochę dawnej sprężystości.

Drop
8 mm
Stack pięty
36 mm
Przodostopie
28 mm
Waga
264 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Brak

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 7 źródeł

Nasz werdykt

Równe kilometry, nie szybkie.

Supernova Rise 3 to neutralne buty do codziennych treningów z miękką pianką Dreamstrike+ na całej długości i szeroką, stabilną platformą, zbudowane na spokojne i długie biegi, nie na szybkość. Pasują biegaczom o większości sposobów lądowania, którzy chcą jednych trwałych, ochronnych butów na równe kilometry i nie potrzebują dedykowanego systemu stabilizacji.

Mocne strony

  • Stabilny jak na neutralny but, z szeroką platformą
  • Miękka pianka: 28,6 AC w laboratorium RunRepeat
  • Trwała podeszwa zewnętrzna i przód buta
  • Mocna przyczepność w laboratorium RunRepeat: 0,94 wobec 0,53
  • Wygodny na spokojne biegi, długie biegi i chodzenie

Słabe strony

  • Skromny zwrot energii, mniej sprężystości niż w Rise 2
  • Jak ciężka praca w tempie tempowym i szybciej
  • Wyściółka pięty szybko się zużyła w laboratorium RunRepeat: 1 na 5
  • Krótkie sznurówki i mała objętość nad palcami

Dla kogo jest

  • Twój krok jest neutralny, ale lubisz stabilny but
  • Większość twojego biegania jest spokojna i długa
  • Budujesz swoje bieganie
  • Lądujesz na pięcie

Kto powinien go ominąć

  • Chcesz żywych, sprężystych butów
  • Chcesz jednych butów na treningi z akcentami i zawody
  • Twoja stopa wyraźnie ugina się do wewnątrz

Profil buta

Gdzie Supernova Rise 3 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśSupernova Rise 3
Amortyzacja24
Lekkość50
Stabilność30
Drop45
Dynamika20

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga264 g, cięższy niż 50% butów

Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów

Stack pięty36 mm, niższy niż u 69% butów

Stack przodostopia28 mm, niższy niż u 72% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Bardziej miękki i bardziej ochronny. Dreamstrike+ na całej długości o 28,6 AC, miększy niż średnia 35,5 AC: lekko miękki i ochronny, z przodostopiem, które może dobijać.

Stabilny neutralny. Wyrzeźbiony Support Rod, boki i podstawa pięty 93,3 mm: stabilny jak na neutralny but, bez systemu stabilizacji.

Płynny, nie sprężysty. Zwrot energii 62,8 procent w przodostopiu, poniżej 69,5 w Rise 2: płynny rocker, ale mało sprężystości przy szybkości.

Bardziej miękki i bardziej ochronny. Międzypodeszwa to Dreamstrike+ na całej długości, który adidas opisuje jako o 20 procent miększy i sprężystszy niż wcześniej, według Running Warehouse. RunRepeat zmierzył go na 28,6 AC, dużo miękciej niż średnia 35,5 AC, z 140 SA tłumienia wstrząsów w pięcie wobec średniej 131 SA.

Doctors of Running nazywają go lekko miękkim, ale nigdy gąbczastym, z piętą odrobinę miększą niż przodostopie. RTINGS uważają, że przodostopie może dobijać przy mocnym uderzeniu. Przy 36 mm w pięcie 132 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu jest wyższych: ochronny, nie z maksymalną amortyzacją.

Stabilny neutralny. Nie ma klina przyśrodkowego. Running Warehouse opisują konstrukcję Support Rod, teraz wyrzeźbioną w międzypodeszwie, a Doctors of Running dodają szeroką platformę, rozszerzoną podeszwę i boki, najmocniejsze w pięcie i śródstopiu.

RunRepeat zmierzył podstawę pięty 93,3 mm wobec średniej 91,1 mm i zapiętek 5 na 5. RTINGS oceniają stabilność na 8,6 na 10.

Płynny, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył 62,8 procent zwrotu energii w przodostopiu i 58,8 procent w pięcie, poniżej 69,5 procent zmierzonych w Rise 2. RTINGS oceniają zwrot energii na 6,2 na 10.

Duży rocker w przodostopiu zapewnia płynne przetoczenie, według Doctors of Running, ale but jest sztywniejszy niż wcześniej: 16,6 N w teście zginania RunRepeat wobec średniej 15,5 N. Tempo tempowe było dla Doctors of Running walką.

Czytaj dalej

Bardziej miękki i bardziej ochronny. Międzypodeszwa to Dreamstrike+ na całej długości, który adidas opisuje jako o 20 procent miększy i sprężystszy niż wcześniej, według Running Warehouse. RunRepeat zmierzył go na 28,6 AC, dużo miękciej niż średnia 35,5 AC, z 140 SA tłumienia wstrząsów w pięcie wobec średniej 131 SA.

Doctors of Running nazywają go lekko miękkim, ale nigdy gąbczastym, z piętą odrobinę miększą niż przodostopie. RTINGS uważają, że przodostopie może dobijać przy mocnym uderzeniu. Przy 36 mm w pięcie 132 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu jest wyższych: ochronny, nie z maksymalną amortyzacją.

Stabilny neutralny. Nie ma klina przyśrodkowego. Running Warehouse opisują konstrukcję Support Rod, teraz wyrzeźbioną w międzypodeszwie, a Doctors of Running dodają szeroką platformę, rozszerzoną podeszwę i boki, najmocniejsze w pięcie i śródstopiu.

RunRepeat zmierzył podstawę pięty 93,3 mm wobec średniej 91,1 mm i zapiętek 5 na 5. RTINGS oceniają stabilność na 8,6 na 10.

Płynny, nie sprężysty. RunRepeat zmierzył 62,8 procent zwrotu energii w przodostopiu i 58,8 procent w pięcie, poniżej 69,5 procent zmierzonych w Rise 2. RTINGS oceniają zwrot energii na 6,2 na 10.

Duży rocker w przodostopiu zapewnia płynne przetoczenie, według Doctors of Running, ale but jest sztywniejszy niż wcześniej: 16,6 N w teście zginania RunRepeat wobec średniej 15,5 N. Tempo tempowe było dla Doctors of Running walką.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoJego główne zadanie według Doctors of Running, RunRepeat i Runnea.RunRepeat, Doctors of Running, Runnea
Długie wybieganiaStworzony do tegoDoctors of Running i Runnea brali go na długie biegi; RTINGS dają mu tam 6,8.Doctors of Running, RTINGS, Runnea
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoWystarczająco miękki i ochronny dla zmęczonych nóg, według Doctors of Running i Runnea.Doctors of Running, Runnea
TempoDa radęRadzi sobie z szybszym bieganiem, ale Doctors of Running uznali tempo tempowe za walkę; RunRepeat daje tempu 72.RunRepeat, Doctors of Running
Zawody na maratonNie do tegoRTINGS mówią, że nie jest zrobiony do startów w maratonie; RunRepeat daje startom 53.RunRepeat, RTINGS
ChodzenieStworzony do tegoDoctors of Running i Runnea oceniają go do chodzenia i stania.Doctors of Running, Runnea

Źródło: RunRepeat, Doctors of Running, Runnea, RTINGS

Co mówią testy

Opublikowane recenzje zgadzają się, że Rise 3 to stabilny, trwały but do codziennych treningów, na spokojne i długie biegi, ze skromnym zwrotem energii. Różnią się w ocenie przestronności przodu buta, długości i tego, czy trzyma na mokrych drogach.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 87 na 100 i nazywa wyraźnym krokiem naprzód jako but do codziennych treningów, choć mniej żywy niż wcześniejsze wersje.
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaDoctors of Running dają mu A minus ogólnie: zaskakujące ulepszenie, bardziej stabilny i trwalszy niż wcześniej.
RTINGSLaboratoriumMieszanaRTINGS lubią stabilną, pewną platformę i dopasowanie zgodne z rozmiarem, ale uważają zwrot energii za przeciętny, a przodostopie za skłonne do dobijania.
RunneaRecenzjaPozytywnaRunnea widzi najlepszy codzienny but adidasa do zwykłego biegania, zrównoważony i trwały, choć nie startowy.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Stabilny jak na neutralny butRunRepeat, Doctors of Running i RTINGS wysoko oceniają jego stabilność: odpowiednio 84, A minus i 8,6 na 10.
  • Mało sprężystości przy szybkościRTINGS nazywają jego zwrot energii przeciętnym, RunRepeat zmierzył mniej niż w Rise 2, a Doctors of Running uznali szybsze tempo za ciężką pracę.
  • Zbudowany, by wytrzymaćDoctors of Running spodziewają się trwałości powyżej średniej, RunRepeat zmierzył małe zużycie podeszwy, a Runnea zobaczyła prawie żadne zużycie po 95 km.

Rozchodzą się

  • Przestronny czy niski przód buta?RunRepeat wymienia przestronne dopasowanie dla stóp o dużej objętości wśród zalet, a RTINGS uznają przodostopie za pojemne. Doctors of Running opisują lekko szerokie przodostopie, ale zwężony przód o małej objętości, który leży blisko nad palcami.
  • Czy trzyma na mokrych drogach?RunRepeat zmierzył przyczepność 0,94, daleko powyżej średniej 0,53. Doctors of Running i Runnea zgłaszają pewne ślizganie na mokrym asfalcie.
  • Lżejszy czy cięższy niż Rise 2?Doctors of Running uważają go za lżejszy od poprzednika; RunRepeat zmierzył go jako cięższego o około 3 procent.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Stabilny jak na neutralny but. RunRepeat, Doctors of Running i RTINGS wysoko oceniają jego stabilność: odpowiednio 84, A minus i 8,6 na 10. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Mało sprężystości przy szybkości. RTINGS nazywają jego zwrot energii przeciętnym, RunRepeat zmierzył mniej niż w Rise 2, a Doctors of Running uznali szybsze tempo za ciężką pracę. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Zbudowany, by wytrzymać. Doctors of Running spodziewają się trwałości powyżej średniej, RunRepeat zmierzył małe zużycie podeszwy, a Runnea zobaczyła prawie żadne zużycie po 95 km. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Przestronny czy niski przód buta?. RunRepeat wymienia przestronne dopasowanie dla stóp o dużej objętości wśród zalet, a RTINGS uznają przodostopie za pojemne. Doctors of Running opisują lekko szerokie przodostopie, ale zwężony przód o małej objętości, który leży blisko nad palcami. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Czy trzyma na mokrych drogach?. RunRepeat zmierzył przyczepność 0,94, daleko powyżej średniej 0,53. Doctors of Running i Runnea zgłaszają pewne ślizganie na mokrym asfalcie. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Lżejszy czy cięższy niż Rise 2?. Doctors of Running uważają go za lżejszy od poprzednika; RunRepeat zmierzył go jako cięższego o około 3 procent. (RunRepeat, Doctors of Running)

Jak jest zbudowany

Klasyczna konstrukcja butów do codziennych treningów: Dreamstrike+ na całej długości z Support Rod wyrzeźbionym w piance, tkana cholewka Primeweave, sztywny zapiętek i cienka podeszwa zewnętrzna Lighttraxion.

Dreamstrike+ na całej długości z wyrzeźbionym Support Rod, cholewką Primeweave, sztywnym zapiętkiem i podeszwą zewnętrzną Lighttraxion 2,1 mm.

3628123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaPrimeweavePrzewiewność 3 / 5
2Język6,6 mm
3ZapiętekSztywność 5 / 5
4MiędzypodeszwaDreamstrike+Twardość 28,6 AC
5Wkładka4,6 mm
6Podeszwa zewnętrznaLighttraxion2,1 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 36 mm, przodostopie 28 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,1 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, RunRepeat, Doctors of Running, i-run, Runnea.

  1. Cholewka. Miękka, lekko rozciągliwa tkana cholewka z perforacjami, według Running Warehouse i Doctors of Running. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, wobec średniej 3,6, a trwałość przodu buta na 4 na 5.

  2. Język. Cieńszy niż wcześniej według Running Warehouse, z mieszkami po obu stronach według RunRepeat, który zmierzył 6,6 mm wyściółki. Doctors of Running stwierdzili, że trzymał stopę pewnie, nawet na zakrętach.

  3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, oceniony przez RunRepeat na 5 na 5 i sięgający mniej więcej dwóch trzecich wysokości według Doctors of Running, z mocno wyściełanym kołnierzem.

  4. Międzypodeszwa. Dreamstrike+ na całej długości z konstrukcją Support Rod wyrzeźbioną w piance, a nie dodaną jako osobny element, według Running Warehouse. i-run opisuje piankę jako opartą na PEBA.

  5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,6 mm wobec średniej 4,4 mm w laboratorium RunRepeat.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Związek Lighttraxion, który Running Warehouse opisuje jako lżejszy od gumy, z obfitym pokryciem. RunRepeat zmierzył tylko 2,1 mm grubości wobec średniej 3,1 mm, ale przyczepność 0,94.

Czytaj dalej

Klasyczna konstrukcja butów do codziennych treningów: Dreamstrike+ na całej długości z Support Rod wyrzeźbionym w piance, tkana cholewka Primeweave, sztywny zapiętek i cienka podeszwa zewnętrzna Lighttraxion.

1. Cholewka. Miękka, lekko rozciągliwa tkana cholewka z perforacjami, według Running Warehouse i Doctors of Running. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, wobec średniej 3,6, a trwałość przodu buta na 4 na 5.

2. Język. Cieńszy niż wcześniej według Running Warehouse, z mieszkami po obu stronach według RunRepeat, który zmierzył 6,6 mm wyściółki. Doctors of Running stwierdzili, że trzymał stopę pewnie, nawet na zakrętach.

3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, oceniony przez RunRepeat na 5 na 5 i sięgający mniej więcej dwóch trzecich wysokości według Doctors of Running, z mocno wyściełanym kołnierzem.

4. Międzypodeszwa. Dreamstrike+ na całej długości z konstrukcją Support Rod wyrzeźbioną w piance, a nie dodaną jako osobny element, według Running Warehouse. i-run opisuje piankę jako opartą na PEBA.

5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,6 mm wobec średniej 4,4 mm w laboratorium RunRepeat.

6. Podeszwa zewnętrzna. Związek Lighttraxion, który Running Warehouse opisuje jako lżejszy od gumy, z obfitym pokryciem. RunRepeat zmierzył tylko 2,1 mm grubości wobec średniej 3,1 mm, ale przyczepność 0,94.

Trwałość. Mocny pod stopą, słaby w podszewce pięty. RunRepeat zmierzył 0,8 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm, ale ocenił trwałość wyściółki pięty na 1 na 5. Doctors of Running nie widzieli zużycia po około 30 milach (48 km), a Runnea szacuje żywotność na 600 do 700 km.

Trwałość. Mocny pod stopą, słaby w podszewce pięty. RunRepeat zmierzył 0,8 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm, ale ocenił trwałość wyściółki pięty na 1 na 5. Doctors of Running nie widzieli zużycia po około 30 milach (48 km), a Runnea szacuje żywotność na 600 do 700 km.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Running Warehouse8
RunRepeat7,8
RTINGS9,6

Stack pięty, mm

Running Warehouse36
RunRepeat35
RTINGS34,9

Stack przodostopia, mm

Running Warehouse28
RunRepeat27,2

Waga (męskie), g

Running Warehouse264
Runnea272
RunRepeat264
RTINGS265,9
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 8 mm Running Warehouse
  • 7,8 mm RunRepeat
  • 9,6 mm RTINGS
Stack pięty
  • 36 mm Running Warehouse
  • 35 mm RunRepeat
  • 34,9 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 28 mm Running Warehouse
  • 27,2 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 264 g Running Warehouse
  • 272 g Runnea
  • 264 g RunRepeat
  • 265,9 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Running Warehouse
–
Płytka
  • Brak Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt i-run
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Running Warehouse, RunRepeat, RTINGS, Runnea.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 28,6 AC RunRepeat
Zwrot energii
  • 62,8 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 11,4 Nm RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 5 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,94 RunRepeat
Przewiewność
  • 3 / 5 RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 74,5 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 29 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 2,1 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,6 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 6,6 mm RunRepeat
Siła zginania
  • 16,6 N RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Twój zwykły rozmiar pasuje większości; punktem do sprawdzenia jest objętość nad palcami.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy i szeroki

Miejsce na palce

Przestronny w pomiarze, niski w odczuciu. RunRepeat zmierzył szerokość przodu buta 74,5 mm wobec średniej 73,2 mm i wysokość 29,0 mm wobec 27,0 mm, a RTINGS uznają przodostopie za pojemne. Doctors of Running mimo to czuli cholewkę nisko nad palcami, z osłoną noska, która zwęża przód.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Doctors of Running i RTINGS uznali go za zgodny z rozmiarem, a RTINGS dają dopasowaniu długości 10 na 10. Głosowanie czytelników RunRepeat, z 93 odpowiedziami, skłania się ku lekko małemu, podczas gdy Runnea uznała go za lekko duży: obie opinie ciągną w przeciwne strony.

RunRepeat i RTINGS podają szeroką wersję. RTINGS uważają okolicę podbicia za trochę ciasną, więc biegacze z wysokim podbiciem powinni go przymierzyć.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Runnea

Kontra Supernova Rise 2

Miększy, wyższy i stabilniejszy Rise, który wymienia część sprężystości i elastyczności Rise 2 na ochronę, przyczepność i stabilność.

Supernova Rise 3Supernova Rise 2
WsparcieNeutralneNeutralne
Drop8 mm10 mm
Stack pięty36 mm–
Przodostopie28 mm–
Waga264 g262 g

Zostań przy Rise 2, jeśli lubiłeś bardziej elastyczny, żywszy bieg: RunRepeat spodziewa się wahania fanów wcześniejszych, elastycznych wersji, a RTINGS zauważają, że wcześniejsze Rise miały więcej odbicia i elastyczności. Przejdź na Rise 3, jeśli chcesz więcej amortyzacji, więcej stabilności i lepszą przyczepność.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: Supernova Rise 2 do Supernova Rise 3

Bardziej miękka, bardziej ochronna pianka. RunRepeat zmierzył tłumienie wstrząsów w pięcie wyższe ze 127 do 140 SA, a w przodostopiu z 96 do 112 SA. Adidas opisuje Dreamstrike+ jako o 20 procent miększy, według Running Warehouse. (RunRepeat, Running Warehouse)

Wyższy stack, niższy drop. RunRepeat zmierzył piętę na 35,0 mm wobec 33,5 mm w Rise 2. i-run podaje około 1 mm więcej pianki w pięcie i 3 mm więcej w przodostopiu, przy dropie 8 mm; nasz katalog podaje 10 mm dla Rise 2. (RunRepeat, i-run, Strideprint)

Mniej sprężystości, sztywniejsze zginanie. RunRepeat zmierzył 69,5 procent zwrotu energii w Rise 2, powyżej Rise 3, i przodostopie ponad dwa razy sztywniejsze w teście zginania. (RunRepeat)

Support Rod wbudowany w piankę. Support Rod jest teraz wyrzeźbiony w międzypodeszwie zamiast być osobnym elementem, z przeprojektowanym ścięciem pięty, według Running Warehouse. (Running Warehouse)

Dużo lepsza przyczepność. RunRepeat stwierdził przyczepność poniżej średniej w Rise 1 i 2 oraz znacznie powyżej średniej w Rise 3. (RunRepeat)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Supernova Rise 3 nie robi.

Adidas Supernova Rise 3Adidas Supernova Solution 3Adidas Adizero Evo SLNew Balance 1080 v15Altra Experience Flow 2
Wybierz ją dlaTa stronaStabilniejszySzybszyWięcej amortyzacjiNiższy drop
Drop8 mm8 mm7 mm6 mm4 mm
Stack pięty36 mm36 mm37 mm40 mm32 mm
Waga264 g280 g230 g261 g231 g
WsparcieNeutralneStabilizacjaNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy Adidas Supernova Rise 3 nadaje się dla początkujących?

Tak, to jedno z jego naturalnych zastosowań. i-run kieruje go do mniej doświadczonych biegaczy szukających pewności, Runnea do szerokiej gamy profili w spokojnym tempie, a Doctors of Running i RTINGS opisują stabilną, ochronną platformę. To but do budowania kilometrażu, nie do startów.

Czy Supernova Rise 3 jest zgodny z rozmiarem?

Dla większości biegaczy tak. Doctors of Running i RTINGS uznali go za zgodny z rozmiarem, podczas gdy 93 głosy czytelników RunRepeat skłaniają się ku lekko małemu, a Runnea uznała go za lekko duży. Szerokie wersje istnieją, według RunRepeat i RTINGS. Sprawdź objętość nad palcami i pod podbiciem.

Czy można ścigać się w maratonie w Supernova Rise 3?

To but treningowy, nie startowy. RTINGS mówią, że nie jest zrobiony do startów w maratonie, a RunRepeat daje startom 53, ale RunRepeat i Runnea widzą w nim dobry but na kilometraż przygotowań do maratonu. Na dzień zawodów zostaw lżejszy, sprężystszy but.

Czy Supernova Rise 3 ma płytkę?

Nie. Supernova Rise 3 nie ma płytki, według RTINGS. Jego stabilność pochodzi z konstrukcji Support Rod wyrzeźbionej w międzypodeszwie Dreamstrike+, jak opisuje Running Warehouse, oraz z szerokiej platformy i boków, które zauważają Doctors of Running.

Supernova Rise 3 czy Rise 2?

Rise 3 jest miększy, wyższy i stabilniejszy, ze znacznie lepszą przyczepnością w laboratorium RunRepeat. Rise 2 jest żywszy i bardziej elastyczny: RunRepeat zmierzył w nim 69,5 procent zwrotu energii, powyżej Rise 3. Wybierz Rise 3 dla ochrony na spokojnych kilometrach, Rise 2, jeśli brakuje ci bardziej naturalnego, sprężystego odczucia.

Supernova Rise 3 czy Supernova Solution 3?

Rise 3 to but neutralny, a Solution 3 stabilizujący, z elementami prowadzenia dla umiarkowanego uginania do wewnątrz, według Runnea. Doctors of Running uważają Rise 3 za lżejszy i mniej toporny. Fitting może pokazać, czy twój krok potrzebuje dodatkowego prowadzenia.

Czy Supernova Rise 3 jest dobry przy bólu kolan?

Żaden but nie leczy bólu kolan. RunRepeat zalicza Rise 3 do swoich propozycji dla biegaczy z bólem kolan, a jego miękka, stabilna platforma może być wygodna, ale to opis komfortu, nie leczenia. Jeśli ból się utrzymuje lub nasila, zgłoś się do fizjoterapeuty lub lekarza sportowego.

Źródła

  1. RunRepeat, adidas Supernova Rise 3 lab review (Carlos Sánchez, updated August 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. Doctors of Running, Adidas Supernova Rise 3 Review (Matt Klein, March 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  3. RTINGS, adidas Supernova Rise 3 running shoe review (updated August 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Runnea, adidas Supernova Rise 3 (Gorka Sedano, updated June 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Running Warehouse, adidas Supernova Rise 3 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. i-run, adidas Supernova Rise 3 homme. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  8. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting