1. Buty
  2. Adidas
  3. Adizero Evo SL
Adidas Adizero Evo SL, widok z boku

Recenzja Adidas Adizero Evo SL

Pianka na całej długości z maratońskich butów startowych adidasa w treningowych butach bez płytki. Recenzenci kochają bieg i wagę, a spierają się o przód buta i spokojne dni.

Drop
7 mm
Stack pięty
37 mm
Przodostopie
30 mm
Waga
230 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Nylonowa

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 12 paź 2026 · 7 źródeł

Nasz werdykt

Pianka startowa, maniery butów treningowych.

Evo SL to lekki, neutralny but treningowy, który kładzie piankę Lightstrike Pro pod całą stopą bez płytki karbonowej, więc biegnie szybko bez sztywności buta startowego. Pasuje neutralnym biegaczom, którzy chcą jednej pary na równe kilometry, tempo i dzień zawodów i którzy potrzebują niewiele wsparcia stabilizującego.

Mocne strony

  • Lekki jak na trening: około 223 g w laboratorium RunRepeat
  • Żywa pianka Lightstrike Pro na całej długości
  • Wszechstronny, od równych biegów po tempo i zawody
  • Bez płytki karbonowej: szybki bez sztywności buta startowego
  • Trwała podeszwa Continental

Słabe strony

  • Cienki język bez mieszka, który może się przesuwać
  • Mało stabilności dla biegaczy, którym stopa ugina się do wewnątrz
  • Delikatna cholewka na przodzie buta w teście laboratoryjnym
  • Może być twardy w wolne dni regeneracji

Dla kogo jest

  • Twój krok jest neutralny
  • Chcesz jednej pary na większość biegów
  • Płytki karbonowe są dla ciebie zbyt twarde
  • Ścigasz się od 10 km do maratonu

Kto powinien go ominąć

  • Twoja stopa wyraźnie ugina się do wewnątrz
  • Większość twojego biegania to wolna regeneracja
  • Chcesz pełnej płytki do zawodów

Profil buta

Gdzie Adizero Evo SL plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśAdizero Evo SL
Amortyzacja33
Lekkość78
Stabilność30
Drop41
Dynamika40

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga230 g, lżejszy niż 75% butów

Drop7 mm, niższy niż u 55% butów

Stack pięty37 mm, niższy niż u 58% butów

Stack przodostopia30 mm, niższy niż u 56% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Miękki, sprężysty, cieńszy, niż wygląda. Pełna międzypodeszwa Lightstrike Pro o 43,5 AC: raczej twarda, a sprężysta, a Doctors of Running poczuli, że poprawia się po około 20 milach (32 km).

Neutralny i wąski w pięcie. Bez systemu prowadzenia: lekkie boczne wsparcie od ścięcia pięty, ale wąskie śródstopie bez wsparcia przyśrodkowego i wąska pięta.

Szybki bez sztywności. Zwrot energii 74,3 procent to najwyższa półka, a z samym trzonkiem w śródstopiu i siłą zginania 9,8 N but zgina się naturalnie.

Miękki, sprężysty, cieńszy, niż wygląda. Cała międzypodeszwa to Lightstrike Pro, co RunRepeat potwierdził pod mikroskopem jako tę samą piankę co w startowym Adios Pro 3. Believe in the Run opisują ją jako miękką, ale sprężystą, a Doctors of Running poczuli, że poprawia się po około 20 milach (32 km) docierania.

Na twardościomierzu nie jest miękka jak pianka marshmallow: RunRepeat zmierzył 43,5 AC, po twardej stronie średniej. Miękkość bierze się ze sposobu, w jaki pianka się ściska i odbija, a nie z miękkiej górnej warstwy.

Neutralny i wąski w pięcie. Nie ma systemu prowadzenia. Doctors of Running zauważają lekkie boczne wsparcie od ścięcia pięty i rozszerzenia przodostopia, ale wąskie śródstopie bez wsparcia przyśrodkowego. RunRepeat zmierzył wąską piętę, a RTINGS zauważają, że miękka pianka w pięcie zmniejsza stabilność boczną.

Dla neutralnego kroku to swoboda. Dla stopy, która ugina się do wewnątrz, to dużo pracy pod koniec długiego biegu.

Szybki bez sztywności. RTINGS wysoko oceniają zwrot energii, a RunRepeat zmierzył 74,3 procent zwrotu energii w pięcie. Ponieważ jedynym usztywnieniem jest trzonek w śródstopiu, but zgina się bardziej naturalnie niż startowy but z płytką, i to jest układ, który lubi większość recenzentów.

Czytaj dalej

Miękki, sprężysty, cieńszy, niż wygląda. Cała międzypodeszwa to Lightstrike Pro, co RunRepeat potwierdził pod mikroskopem jako tę samą piankę co w startowym Adios Pro 3. Believe in the Run opisują ją jako miękką, ale sprężystą, a Doctors of Running poczuli, że poprawia się po około 20 milach (32 km) docierania.

Na twardościomierzu nie jest miękka jak pianka marshmallow: RunRepeat zmierzył 43,5 AC, po twardej stronie średniej. Miękkość bierze się ze sposobu, w jaki pianka się ściska i odbija, a nie z miękkiej górnej warstwy.

Neutralny i wąski w pięcie. Nie ma systemu prowadzenia. Doctors of Running zauważają lekkie boczne wsparcie od ścięcia pięty i rozszerzenia przodostopia, ale wąskie śródstopie bez wsparcia przyśrodkowego. RunRepeat zmierzył wąską piętę, a RTINGS zauważają, że miękka pianka w pięcie zmniejsza stabilność boczną.

Dla neutralnego kroku to swoboda. Dla stopy, która ugina się do wewnątrz, to dużo pracy pod koniec długiego biegu.

Szybki bez sztywności. RTINGS wysoko oceniają zwrot energii, a RunRepeat zmierzył 74,3 procent zwrotu energii w pięcie. Ponieważ jedynym usztywnieniem jest trzonek w śródstopiu, but zgina się bardziej naturalnie niż startowy but z płytką, i to jest układ, który lubi większość recenzentów.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiDa radęDoctors of Running chętnie biegali w nich spokojnie; RTINGS i Runnea uważają je za twarde w wolnym tempie.Doctors of Running, RTINGS, Runnea
Długie wybieganiaStworzony do tegoRówna amortyzacja na dystansie, według RTINGS i Believe in the Run.Believe in the Run, RTINGS
TempoStworzony do tegoJego najlepsze zastosowanie dla większości recenzentów: lekki, żywy, wystarczająco stabilny przy szybkości.RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS
InterwałyStworzony do tegoDoctors of Running używali go na treningach na bieżni i w fartleku.Doctors of Running
Zawody na półmaratonStworzony do tegoRTINGS oceniają starty w półmaratonie i maratonie jako jego najmocniejsze zastosowanie.RTINGS
Zawody na maratonStworzony do tegoOpcja startowa bez płytki dla biegaczy, którzy nie lubią sztywnych superbutów.Doctors of Running, RTINGS
Biegi regeneracyjneNie do tegoMoże być twardy, gdy nogi są zmęczone.RTINGS

Źródło: Doctors of Running, RTINGS, Runnea, Believe in the Run, RunRepeat

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że Evo SL to lekki, wszechstronny but treningowy, który przenosi piankę z butów startowych do konstrukcji bez płytki, z niewielką wbudowaną stabilnością. Różnią się w ocenie przestronności przodostopia i tego, czy pasuje na wolne dni.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 94 na 100, uważając, że może odmienić branżę butów do biegania, ze zwrotem energii z najwyższej półki.
Doctors of RunningRecenzjaMieszanaDoctors of Running łączą A minus za dopasowanie i wydajność z B za stabilność; dobrze się dotarł i pozostaje wygodny.
Believe in the RunRecenzjaPozytywnaBelieve in the Run umieszcza go w klasie S jako prosty, lekki but, który łączy komfort i wydajność bez skomplikowanej technologii.
RTINGSLaboratoriumPozytywnaRTINGS nazywa go bardzo wszechstronnym dla szerokiego grona biegaczy, z imponującą reakcją pianki, choć brakuje mu pełnej płytki karbonowej.
RunneaRecenzjaPozytywnaRunnea jest pozytywna po 350 km: jeden z najbardziej zrównoważonych i wszechstronnych butów, jakie ostatnio testowała.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 9 paź 2026.

Zgadzają się

  • Wszechstronny w różnych tempach i na różnych dystansachRunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS używali go lub oceniali do mieszanki równych, długich i szybszych biegów.
  • Neutralny but z niewielkim wsparciemRunRepeat, Doctors of Running i RTINGS opisują neutralny bieg z ograniczoną stabilnością, zwłaszcza w pięcie.
  • Zgodny z rozmiarem pod względem długościGłosowanie czytelników RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS lądują na zgodności z rozmiarem.

Rozchodzą się

  • Jak przestronne jest przodostopie?RunRepeat zmierzył przód buta węższy niż średnia. Running Warehouse opisuje przestronny przód buta, a Doctors of Running nieco szersze przodostopie. W Believe in the Run tester o szerokiej stopie uznał go za wygodny, a tester o standardowej stopie za zbyt luźny.
  • Dobry na spokojne biegi czy nie?Doctors of Running uznali, że dobrze radzi sobie w spokojnym tempie. RTINGS uważają, że może być twardy w spokojnym tempie, a Runnea zostawiłaby go na dni z jakością, nie na codzienne kilometry.
  • Czy język się przesuwa?RunRepeat i Runnea wskazują krótki język bez mieszka, który może się przesuwać na dłuższych dystansach; Doctors of Running stwierdzili, że cienki język został na miejscu.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Wszechstronny w różnych tempach i na różnych dystansach. RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS używali go lub oceniali do mieszanki równych, długich i szybszych biegów. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Neutralny but z niewielkim wsparciem. RunRepeat, Doctors of Running i RTINGS opisują neutralny bieg z ograniczoną stabilnością, zwłaszcza w pięcie. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Zgodny z rozmiarem pod względem długości. Głosowanie czytelników RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS lądują na zgodności z rozmiarem. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Jak przestronne jest przodostopie?. RunRepeat zmierzył przód buta węższy niż średnia. Running Warehouse opisuje przestronny przód buta, a Doctors of Running nieco szersze przodostopie. W Believe in the Run tester o szerokiej stopie uznał go za wygodny, a tester o standardowej stopie za zbyt luźny. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, Running Warehouse)

Dobry na spokojne biegi czy nie?. Doctors of Running uznali, że dobrze radzi sobie w spokojnym tempie. RTINGS uważają, że może być twardy w spokojnym tempie, a Runnea zostawiłaby go na dni z jakością, nie na codzienne kilometry. (Doctors of Running, RTINGS, Runnea)

Czy język się przesuwa?. RunRepeat i Runnea wskazują krótki język bez mieszka, który może się przesuwać na dłuższych dystansach; Doctors of Running stwierdzili, że cienki język został na miejscu. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Jak jest zbudowany

Celowo prosta konstrukcja: jedna warstwa Lightstrike Pro, nylonowy trzonek pod śródstopiem zamiast płytki, jednowarstwowa cholewka z siatki i bardzo cienka gumowa podeszwa zewnętrzna.

Celowo prosta konstrukcja: jedna warstwa Lightstrike Pro, nylonowy trzonek pod śródstopiem zamiast płytki, jednowarstwowa cholewka z siatki i podeszwa zewnętrzna grubości tylko 1,6 mm.

37301234567
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjnaPrzewiewność 76 BR
2Język1,5 mm
3ZapiętekSztywność 3 / 5
4MiędzypodeszwaLightstrike ProTwardość 43,5 AC
5PłytkaNylonowy trzonek w śródstopiuSiła zginania 9,8 N
6Wkładka2,4 mm
7Podeszwa zewnętrznaGuma Continental1,6 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 37 mm, przodostopie 30 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 1,6 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, RunRepeat, Believe in the Run, Doctors of Running. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).

  1. Cholewka. Lekka, jednowarstwowa siatka inżynieryjna, która dobrze oddycha: 76 w podgrzewanym teście przewiewności RunRepeat, wobec średniej 75. Running Warehouse zauważa dodatkową wyściółkę i wsparcie wokół pięty i śródstopia w porównaniu z butami startowymi adidasa.

  2. Język. Cienki jak w butach startowych, 1,5 mm bez wyściółki, krótki i bez mieszka. RunRepeat i Believe in the Run zgłaszają, że u niektórych biegaczy się przesuwa, a RunRepeat nisko ocenia fabryczne sznurówki.

  3. Zapiętek. Nie jest to wiotki zapiętek z butów startowych Adizero: RunRepeat znalazł tę samą kartonową wkładkę, jaką adidas stosuje w butach treningowych, z oceną sztywności 3 na 5 i wyściełanym kołnierzem, który zauważają też Believe in the Run.

  4. Międzypodeszwa. Pełna międzypodeszwa Lightstrike Pro bez pianki nośnej. RunRepeat dopasował ją pod mikroskopem do pianki Adios Pro 3; Doctors of Running poczuli, że różni się od wersji z Adios Pro 4 i stała się bardziej sprężysta po około 20 milach (32 km).

  5. Płytka. Bez płytki na całej długości. Nylonowe usztywnienie leży wysoko w śródstopiu, co Running Warehouse opisuje jako ładowane od góry, a Doctors of Running odczuli jako wystarczająco długie, by działać jak krótka płytka. But nadal zgina się łatwo: 9,8 N w teście zginania RunRepeat.

  6. Wkładka. Wyjmowana i cienka, 2,4 mm wobec średniej 4,4 mm, by zostawić miejsce dla pianki.

  7. Podeszwa zewnętrzna. Cienka guma Continental pod przodostopiem i śródstopiem z przezroczystymi kawałkami gumy w pięcie. RunRepeat zmierzył tylko 1,6 mm, mniej więcej połowę zwykłej podeszwy, i przyczepność na mokrym 0,40, poniżej średniej 0,53.

Czytaj dalej

Celowo prosta konstrukcja: jedna warstwa Lightstrike Pro, nylonowy trzonek pod śródstopiem zamiast płytki, jednowarstwowa cholewka z siatki i bardzo cienka gumowa podeszwa zewnętrzna.

1. Cholewka. Lekka, jednowarstwowa siatka inżynieryjna, która dobrze oddycha: 76 w podgrzewanym teście przewiewności RunRepeat, wobec średniej 75. Running Warehouse zauważa dodatkową wyściółkę i wsparcie wokół pięty i śródstopia w porównaniu z butami startowymi adidasa.

2. Język. Cienki jak w butach startowych, 1,5 mm bez wyściółki, krótki i bez mieszka. RunRepeat i Believe in the Run zgłaszają, że u niektórych biegaczy się przesuwa, a RunRepeat nisko ocenia fabryczne sznurówki.

3. Zapiętek. Nie jest to wiotki zapiętek z butów startowych Adizero: RunRepeat znalazł tę samą kartonową wkładkę, jaką adidas stosuje w butach treningowych, z oceną sztywności 3 na 5 i wyściełanym kołnierzem, który zauważają też Believe in the Run.

4. Międzypodeszwa. Pełna międzypodeszwa Lightstrike Pro bez pianki nośnej. RunRepeat dopasował ją pod mikroskopem do pianki Adios Pro 3; Doctors of Running poczuli, że różni się od wersji z Adios Pro 4 i stała się bardziej sprężysta po około 20 milach (32 km).

5. Płytka. Bez płytki na całej długości. Nylonowe usztywnienie leży wysoko w śródstopiu, co Running Warehouse opisuje jako ładowane od góry, a Doctors of Running odczuli jako wystarczająco długie, by działać jak krótka płytka. But nadal zgina się łatwo: 9,8 N w teście zginania RunRepeat.

6. Wkładka. Wyjmowana i cienka, 2,4 mm wobec średniej 4,4 mm, by zostawić miejsce dla pianki.

7. Podeszwa zewnętrzna. Cienka guma Continental pod przodostopiem i śródstopiem z przezroczystymi kawałkami gumy w pięcie. RunRepeat zmierzył tylko 1,6 mm, mniej więcej połowę zwykłej podeszwy, i przyczepność na mokrym 0,40, poniżej średniej 0,53.

Trwałość. Trwałość podeszwy jest lepsza, niż się wydaje; słabym punktem jest cholewka. RunRepeat zmierzył tylko 0,6 mm zużycia podeszwy i idealne 5 na 5 za podszewkę pięty, ale 1 na 5 za siatkę przodu buta. U Doctors of Running kawałek gumy podeszwy zaczął się odklejać, co przypisali wyjątkowo wytrzymałemu testerowi.

Trwałość. Trwałość podeszwy jest lepsza, niż się wydaje; słabym punktem jest cholewka. RunRepeat zmierzył tylko 0,6 mm zużycia podeszwy i idealne 5 na 5 za podszewkę pięty, ale 1 na 5 za siatkę przodu buta. U Doctors of Running kawałek gumy podeszwy zaczął się odklejać, co przypisali wyjątkowo wytrzymałemu testerowi.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Doctors of Running6,5
Running Warehouse7
Believe in the Run6
RunRepeat8
RTINGS6,7

Stack pięty, mm

Doctors of Running37
Believe in the Run38
RunRepeat36,1
RTINGS36,9

Waga (męskie), g

Doctors of Running230
Believe in the Run224
RunRepeat223
RTINGS220
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 7 mm Running Warehouse
  • 6,5 mm Doctors of Running
  • 6 mm Believe in the Run
  • 8 mm RunRepeat
  • 6,7 mm RTINGS
Stack pięty
  • 37 mm Running Warehouse
  • 38 mm Believe in the Run
  • 36,1 mm RunRepeat
  • 36,9 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 30 mm Running Warehouse
–
Waga, US M9
  • 230 g Running Warehouse
  • 224 g Believe in the Run
  • 223 g RunRepeat
  • 220 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Running Warehouse
–
Płytka
  • Nylonowa Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt cat
–
Rok premiery
  • 2024 Doctors of Running
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, Running Warehouse, Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 43,5 AC RunRepeat
Zwrot energii
  • 74,3 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 4 / 5 RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 3 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,4 RunRepeat
Przewiewność
  • 76 BR RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 71,6 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 28,1 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 1,6 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 2,4 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 1,5 mm RunRepeat
Siła zginania
  • 9,8 N RunRepeat

BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).

Rozmiar i dopasowanie

Twój zwykły rozmiar pasuje większości; spór dotyczy szerokości, nie długości.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy i szeroki

Miejsce na palce

Przestronny na wysokość, różnie na szerokość. RunRepeat zmierzył zwężony przód buta 71,6 mm z dużą wysokością 28,1 mm, a Doctors of Running uznali nosek za lekko zwężony. Believe in the Run uznali go za przestronny, a RTINGS dają dopasowaniu wysokości przodostopia 8,5 na 10.

RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Głosowanie czytelników RunRepeat, z ponad tysiącem odpowiedzi, mówi o zgodności z rozmiarem, a Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS się zgadzają. Doctors of Running początkowo odczuli go jako nieco krótki z powodu zwężonego noska, co z czasem minęło. Jeden recenzent przekazany przez Running Warehouse wziął pół rozmiaru mniejszy.

Szerokość to miejsce, w którym źródła się różnią, od węższego niż średnia w laboratorium RunRepeat po przestronny w Running Warehouse. Różnią się też szerokości: RunRepeat podaje normalną i szeroką, a Running Warehouse ma tylko D, a RTINGS nie zgłaszają szerokiej wersji.

Jeśli masz szerokie przodostopie, przymierz go, zanim wybierzesz rozmiar.

RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, Running Warehouse

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Adizero Evo SL nie robi.

Adidas Adizero Evo SLAdidas Adizero Boston 13ASICS Novablast 6Saucony Endorphin Speed 5Adidas Adizero Adios Pro 4
Wybierz ją dlaTa stronaStabilniejszyWięcej amortyzacjiSzybszySzybszy
Drop7 mm7 mm8 mm8 mm6 mm
Stack pięty37 mm37 mm41,5 mm36 mm39 mm
Waga230 g255 g249 g238 g201 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy Adidas Adizero Evo SL ma płytkę karbonową?

Nie. Evo SL nie ma płytki karbonowej. Running Warehouse opisują nylonowy element usztywniający, a RunRepeat plastikowy trzonek w śródstopiu. Szybkość pochodzi z pianki Lightstrike Pro na całej długości, którą RunRepeat uznał za identyczną z pianką w Adios Pro 3.

Czy Adizero Evo SL nadaje się na maraton?

Dla wielu biegaczy tak. RTINGS oceniają starty w półmaratonie i maratonie jako jego najmocniejsze zastosowanie, a Doctors of Running widzą w nim alternatywę bez płytki dla biegaczy, którzy nie lubią sztywnych superbutów. Biegacze goniący każdą sekundę mogą nadal woleć but startowy z pełną płytką.

Czy Evo SL jest zgodny z rozmiarem?

Tak, pod względem długości: głosowanie czytelników RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS mówią o zgodności z rozmiarem. Szerokość przodostopia dzieli opinie, od węższego niż średnia w laboratorium RunRepeat po przestronny w Running Warehouse, więc szerokie stopy powinny go przymierzyć.

Czy Evo SL nadaje się na spokojne biegi?

To zależy od twojego kroku i twoich nóg. Doctors of Running biegali w nim spokojnie bez problemu, a RTINGS uważają go za twardy w spokojnym tempie i Runnea zostawiłaby go na sesje z jakością. Jeśli większość tygodnia jest wolna, połącz go z miększymi butami do codziennych treningów.

Evo SL czy Boston 13?

Evo SL jest lżejszy i bez płytki; Boston 13 dodaje pręty z włókna szklanego i twardszy, stabilniejszy bieg, który RTINGS wyżej oceniają pod względem stabilności. Wybierz Evo SL przy neutralnym kroku i dla różnorodności, Boston 13, jeśli lądujesz na śródstopiu i chcesz więcej kontroli przy szybkości.

Czy jest szeroka wersja Adizero Evo SL?

Źródła się różnią. RunRepeat podaje normalną i szeroką, ale Running Warehouse ma tylko szerokość D, a RTINGS nie zgłaszają szerokiej wersji. Sprawdź dostępność w swoim kraju, zanim zaczniesz liczyć na szeroki rozmiar.

Źródła

  1. RunRepeat, adidas Adizero EVO SL lab review (Carlos Sánchez, updated July 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
  2. Doctors of Running, Adidas Adizero Evo SL Review (Matt Klein, January 2025). Dostęp: 9 paź 2026.
  3. Believe in the Run, Adidas Adizero Evo SL Review. Dostęp: 9 paź 2026.
  4. RTINGS, adidas Adizero Evo SL review (updated August 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
  5. Running Warehouse, adidas adizero Evo SL Men’s Shoes. Dostęp: 9 paź 2026.
  6. Runnea, Adidas Adizero Evo SL. Dostęp: 9 paź 2026.
  7. RTINGS, adidas Adizero Boston 13 review. Dostęp: 9 paź 2026.
  8. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting