
Recenzja Adidas Adizero Adios Pro 4
Maratoński but startowy Adidas z 2024 roku zamienił twardość na odbicie. Recenzenci stawiają jego piankę wśród najżywszych, jakie biegali, i ostrzegają przed krótkim, wąskim dopasowaniem oraz chwiejnym śródstopiem.
- Drop
- 6 mm
- Stack pięty
- 39 mm
- Przodostopie
- 33 mm
- Waga
- 201 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Karbonowa
Nasz werdykt
Najpierw odbicie, potem stabilność.
Adios Pro 4 to lekki, neutralny but na maraton, który łączy bardzo miękką piankę Lightstrike Pro z pięcioma prętami EnergyRods z włóknem węglowym dla szybkiego, sprężystego odbicia. Pasuje sprawnym biegaczom lądującym na śródstopiu i przodostopiu, którzy ścigają się od 10 km do maratonu, a dużo wymaga od lądujących na pięcie i od stóp uginających się do wewnątrz.
Mocne strony
- Sprężysta pianka: 80,3% zwrotu energii w przodostopiu w laboratorium RunRepeat
- Lekki: 201 g w męskim US 9, około 8% lżejszy od Pro 3
- Przyczepna podeszwa z gumą Continental w miejscu odbicia
- Pewne trzymanie stopy i wyściełany język z mieszkiem
- Szybki od 10 km do półmaratonu
Słabe strony
- Wypada krótko i mocno zwęża się przy dużym palcu
- Wcięcie przyśrodkowe i wąska pięta sprawiają, że chwieje się
- Niezgrabny w spokojnym tempie, nie na co dzień
- Pianka traci sprężystość szybciej niż w Pro 3, według RunRepeat
- Cholewka słabo przewiewna w upale
Dla kogo jest
- Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
- Ścigasz się od 10 km do półmaratonu
- Biegasz maraton w dobrym tempie
- Pro 3 był dla ciebie za twardy
Kto powinien go ominąć
- Mocno lądujesz na pięcie
- Twoja stopa ugina się do wewnątrz, zwłaszcza pod koniec wyścigu
- Masz szeroką stopę lub długi duży palec
- Twój maraton trwa cztery godziny lub dłużej
Profil buta
Gdzie Adizero Adios Pro 4 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Adizero Adios Pro 4 |
|---|---|
| Amortyzacja | 52 |
| Lekkość | 90 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 20 |
| Dynamika | 80 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga201 g, lżejszy niż 90% butów
Drop6 mm, niższy niż u 59% butów
Stack pięty39 mm, wyższy niż u 52% butów
Stack przodostopia33 mm, wyższy niż u 60% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Bardzo miękki, bardzo sprężysty. Miękka przy 29,3 AC i bardzo sprężysta: recenzenci nazywają ją najbardziej sprężystym Lightstrike Pro do tej pory, choć ochrona słabnie pod koniec długich wysiłków.
Neutralny, wąski i trochę chwiejny. Bez systemu wsparcia: wąska pięta 80,4 mm i wcięcie przyśrodkowe sprawiają, że but się chwieje, a szeroka podstawa przodostopia 118,8 mm pozostaje stabilna.
Szybki w tempie startowym, niezgrabny, gdy jest wolno. 80,3% zwrotu energii w przodostopiu i wczesny rocker dają szybkość w tempie startowym, ale szybkie przetoczenie jest niezgrabne, gdy zwalniasz.
Bardzo miękki, bardzo sprężysty. Lightstrike Pro w Pro 4 to nowa receptura TPEE, według RunRepeat, zmierzona na 29,3 AC wobec 37,6 AC w Pro 3. Doctors of Running nazywają ją najbardziej sprężystą wersją tej pianki, jaką biegali, a Believe in the Run uważają ją za gładką, nie gąbczastą.
RunRepeat zmierzył 142 SA tłumienia wstrząsów w pięcie, powyżej średniej 131 SA. RTINGS stwierdzają, że amortyzacja traci nieco ochrony głęboko w długim biegu, co ma większe znaczenie w czterogodzinnym maratonie niż w szybkim półmaratonie.
Neutralny, wąski i trochę chwiejny. Nie ma systemu wsparcia. Doctors of Running opisują boczne nachylenie wynikające ze ścięcia pięty i rozszerzenia przodostopia, równoważone przez wcięcie przyśrodkowe w śródstopiu, które pozwala stopie szybko zapaść się do wewnątrz. RunRepeat zmierzył piętę 80,4 mm, o 3,6 mm węższą niż w Pro 3, a RTINGS dają stabilności 5,5 na 10.
Podstawa przodostopia, 118,8 mm, to stabilna część, dlatego but sprzyja biegaczom, którzy zostają na przedniej połowie stopy.
Szybki w tempie startowym, niezgrabny, gdy jest wolno. RunRepeat zmierzył 80,3% zwrotu energii w przodostopiu, wobec średniej 61,4%, a RTINGS dają zwrotowi energii 8,8 na 10. Pięć prętów EnergyRods z włóknem węglowym i duży, wczesny rocker w przodostopiu szybko toczą cię do przodu, co Doctors of Running uważają za naturalne przy szybkości i niezgrabne w spokojnym tempie.
Tester Runnea uznał pręty za bardziej stopniowe i mniej wymagające niż sztywna płytka.
Czytaj dalej
Bardzo miękki, bardzo sprężysty. Lightstrike Pro w Pro 4 to nowa receptura TPEE, według RunRepeat, zmierzona na 29,3 AC wobec 37,6 AC w Pro 3. Doctors of Running nazywają ją najbardziej sprężystą wersją tej pianki, jaką biegali, a Believe in the Run uważają ją za gładką, nie gąbczastą.
RunRepeat zmierzył 142 SA tłumienia wstrząsów w pięcie, powyżej średniej 131 SA. RTINGS stwierdzają, że amortyzacja traci nieco ochrony głęboko w długim biegu, co ma większe znaczenie w czterogodzinnym maratonie niż w szybkim półmaratonie.
Neutralny, wąski i trochę chwiejny. Nie ma systemu wsparcia. Doctors of Running opisują boczne nachylenie wynikające ze ścięcia pięty i rozszerzenia przodostopia, równoważone przez wcięcie przyśrodkowe w śródstopiu, które pozwala stopie szybko zapaść się do wewnątrz. RunRepeat zmierzył piętę 80,4 mm, o 3,6 mm węższą niż w Pro 3, a RTINGS dają stabilności 5,5 na 10.
Podstawa przodostopia, 118,8 mm, to stabilna część, dlatego but sprzyja biegaczom, którzy zostają na przedniej połowie stopy.
Szybki w tempie startowym, niezgrabny, gdy jest wolno. RunRepeat zmierzył 80,3% zwrotu energii w przodostopiu, wobec średniej 61,4%, a RTINGS dają zwrotowi energii 8,8 na 10. Pięć prętów EnergyRods z włóknem węglowym i duży, wczesny rocker w przodostopiu szybko toczą cię do przodu, co Doctors of Running uważają za naturalne przy szybkości i niezgrabne w spokojnym tempie.
Tester Runnea uznał pręty za bardziej stopniowe i mniej wymagające niż sztywna płytka.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Zawody na półmaraton | Stworzony do tego | Jego najlepsze miejsce według Doctors of Running, Believe in the Run i Runnea. | Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea |
| Zawody na maraton | Stworzony do tego | Dla szybkich maratończyków: RTINGS oceniają starty w półmaratonie i maratonie na 8,1 na 10. | Believe in the Run, RTINGS |
| Tempo | Stworzony do tego | David z Doctors of Running przebiegał w nich tempowe 11 mil (18 km). | Doctors of Running |
| Interwały | Stworzony do tego | Matt Klein lubił go najbardziej w tempie na 10 km, a Runnea używała go na bieżni. | Doctors of Running, Runnea |
| Długie wybiegania | Da radę | RTINGS oceniają długie biegi na 7,2 na 10, bo ochrona słabnie głęboko w długim wysiłku. | RTINGS |
| Spokojne biegi | Nie do tego | Szybkie przetoczenie jest niezgrabne przy wolnym tempie; RTINGS dają treningowi na co dzień 6,0 na 10. | Doctors of Running, RTINGS |
Źródło: Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea, RTINGS
Co mówią testy
Opublikowane recenzje zgadzają się, że Adios Pro 4 to lekki, bardzo sprężysty but startowy, najszybszy od 10 km do półmaratonu, z ciasnym dopasowaniem i małą stabilnością. Różnią się co do długości i tego, jak daleko niesie wolniejszego biegacza w maratonie.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 93 na 100: znakomity but startowy od 5 km do maratonu dla lądujących na śródstopiu i przodostopiu. | Czytaj |
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running dają mu B+ ogólnie i A za wydajność: szybki i agresywny, hamowany przez krótką cholewkę i niestabilne śródstopie. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run umieścili go w klasie S, prawie idealnym dla większości biegaczy, jeśli wezmą większy rozmiar na maraton. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS oceniają go dobrze do zawodów, ale uważają, że wcale nie jest stabilny, a wcięcie przyśrodkowe może pozwolić kostkom uciec na boki pod koniec maratonu. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea nazywa go najlepszym Adios Pro do tej pory po 250 km, do startów w tempie 3:30 do 4:30 min/km, nie do codziennego użytku. | Czytaj |
Zgadzają się
- Bardziej miękki i sprężysty niż Pro 3RunRepeat zmierzył dużo bardziej miękką piankę, Doctors of Running nazywają ją najbardziej sprężystym Lightstrike Pro, jakie testowali, a Believe in the Run uważają ją za miękką, ale nie gąbczastą.
- Niestabilny poza neutralnym krokiem z przodu stopyRunRepeat, Doctors of Running i RTINGS wskazują wąską piętę albo wcięcie przyśrodkowe, a RTINGS dają stabilności 5,5 na 10.
- Zbudowany do zawodów, nie do codziennych kilometrówRunRepeat ocenia codzienne bieganie na 45 na 100, RTINGS trening na co dzień na 6,0 na 10, a Runnea wyklucza spokojne biegi.
- Mocna przyczepnośćRunRepeat zmierzył 0,55 przyczepności w przodostopiu, powyżej średniej 0,53, a Doctors of Running i Believe in the Run chwalą podeszwę na zakrętach i na mokrej drodze.
Rozchodzą się
- Zgodny z rozmiarem czy krótki?RTINGS dają długości pełne 10 na 10. Głosowanie właścicieli w RunRepeat mówi, że jest nieco mały, Doctors of Running uznali go za krótki, a Believe in the Run sugerują pół rozmiaru większy na pełny maraton.
- But maratoński dla każdego?Believe in the Run nazywają go prawie idealnym dla większości biegaczy, z pół rozmiaru większym na maraton, a mimo to ich testerzy uznali go za mniej odpowiedni do wysiłków powyżej czterech godzin. Matt Klein z Doctors of Running i Runnea zostawiają maraton szybszym biegaczom.
- Jak długo wytrzymuje pianka?Doctors of Running spodziewają się trwałości powyżej średniej i nie zauważyli zużycia podeszwy po 45 milach (72 km). RunRepeat mówi, że pianka traci właściwości po około 100 milach (160 km), Believe in the Run zauważyli więcej zmarszczeń po maratonie, a Runnea widziała wczesne łuszczenie się pianki w pięcie.
Jak jest zbudowany
Konstrukcja startowa bez dodatków: jedna warstwa miękkiego Lightstrike Pro, pięć prętów EnergyRods z włóknem węglowym, cienka tkana cholewka z wyściełanym językiem i poliuretanowa podeszwa zewnętrzna z małą łatą Continental.
Jedna warstwa miękkiego Lightstrike Pro, pięć prętów EnergyRods 2.0 z włóknem węglowym, cienka tkana cholewka z wyściełanym językiem z mieszkiem, minimalny zapiętek i podeszwa zewnętrzna 1,0 mm z gumą Continental w miejscu odbicia.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaTkana siatka Lightlock | Przewiewność 2 / 5 |
| 2 | Język | 5,6 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 1 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaLightstrike Pro | 29,3 AC |
| 5 | PłytkaEnergyRods 2.0 | Siła zginania 22,7 N |
| 6 | Wkładka | 1,9 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrznaLighttraxion i Continental | 1,0 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 39 mm, przodostopie 33 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 1 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: doctorsofrunning.com, RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runnea.
Cholewka. Cienka, lekka tkana siatka z ciasnym dopasowaniem o małej objętości, według Doctors of Running. Przewiewność to słaby punkt: RunRepeat ocenia ją na 2 na 5, RTINGS na 6,0 na 10.
Język. Z mieszkiem i wyściełany, duża zmiana względem Pro 3: RunRepeat zmierzył 5,6 mm wobec wcześniejszych 0,9 mm, a Believe in the Run przypisują jego piankowej poduszce brak ucisku sznurówek.
Zapiętek. Prawie bez zapiętka, 1 na 5 za sztywność w laboratorium RunRepeat, z lekką wyściółką kołnierza. Doctors of Running mówią, że zewnętrzna nakładka pomaga zablokować piętę, a RunRepeat nie stwierdził ześlizgiwania się pięty.
Międzypodeszwa. Nowa nadkrytyczna wersja TPEE pianki Lightstrike Pro, która według RunRepeat różni się od pianki z Pro 3. Zmierzona na 29,3 AC, dużo miękciej niż średnia 35,5 AC.
Płytka. Pięć prętów z włóknem węglowym biegnie wzdłuż całego buta, bez zmian względem Pro 3 według RunRepeat. Doctors of Running czują, że usztywniają głównie przodostopie; RunRepeat zmierzył 22,7 N w teście zginania i 4 na 5 za sztywność skrętną.
Wkładka. Wyjmowana i bardzo cienka: 1,9 mm wobec średniej 4,4 mm.
Podeszwa zewnętrzna. Poliuretanowa warstwa Lighttraxion na całej długości z gumą Continental w miejscu odbicia. RunRepeat zmierzył zaledwie 1,0 mm grubości i 0,55 przyczepności, a Doctors of Running zaliczają przyczepność do najlepszych wśród obecnych szosowych superbutów.
Czytaj dalej
Konstrukcja startowa bez dodatków: jedna warstwa miękkiego Lightstrike Pro, pięć prętów EnergyRods z włóknem węglowym, cienka tkana cholewka z wyściełanym językiem i poliuretanowa podeszwa zewnętrzna z małą łatą Continental.
1. Cholewka. Cienka, lekka tkana siatka z ciasnym dopasowaniem o małej objętości, według Doctors of Running. Przewiewność to słaby punkt: RunRepeat ocenia ją na 2 na 5, RTINGS na 6,0 na 10.
2. Język. Z mieszkiem i wyściełany, duża zmiana względem Pro 3: RunRepeat zmierzył 5,6 mm wobec wcześniejszych 0,9 mm, a Believe in the Run przypisują jego piankowej poduszce brak ucisku sznurówek.
3. Zapiętek. Prawie bez zapiętka, 1 na 5 za sztywność w laboratorium RunRepeat, z lekką wyściółką kołnierza. Doctors of Running mówią, że zewnętrzna nakładka pomaga zablokować piętę, a RunRepeat nie stwierdził ześlizgiwania się pięty.
4. Międzypodeszwa. Nowa nadkrytyczna wersja TPEE pianki Lightstrike Pro, która według RunRepeat różni się od pianki z Pro 3. Zmierzona na 29,3 AC, dużo miękciej niż średnia 35,5 AC.
5. Płytka. Pięć prętów z włóknem węglowym biegnie wzdłuż całego buta, bez zmian względem Pro 3 według RunRepeat. Doctors of Running czują, że usztywniają głównie przodostopie; RunRepeat zmierzył 22,7 N w teście zginania i 4 na 5 za sztywność skrętną.
6. Wkładka. Wyjmowana i bardzo cienka: 1,9 mm wobec średniej 4,4 mm.
7. Podeszwa zewnętrzna. Poliuretanowa warstwa Lighttraxion na całej długości z gumą Continental w miejscu odbicia. RunRepeat zmierzył zaledwie 1,0 mm grubości i 0,55 przyczepności, a Doctors of Running zaliczają przyczepność do najlepszych wśród obecnych szosowych superbutów.
Trwałość. Podeszwa zewnętrzna wytrzymuje lepiej niż pianka. RunRepeat zmierzył wgłębienie 0,8 mm w teście ścierania, lepiej niż średnia 1,1 mm, a Runnea uznała gumę Continental za odporną po 250 km. Pytanie dotyczy pianki: RunRepeat mówi, że traci właściwości po około 100 milach (160 km), Believe in the Run zauważyli więcej zmarszczeń po maratonie, a Runnea widziała wczesne łuszczenie się pianki w pięcie. RunRepeat ocenia też siatkę przodu buta na 1 na 5.
Trwałość. Podeszwa zewnętrzna wytrzymuje lepiej niż pianka. RunRepeat zmierzył wgłębienie 0,8 mm w teście ścierania, lepiej niż średnia 1,1 mm, a Runnea uznała gumę Continental za odporną po 250 km. Pytanie dotyczy pianki: RunRepeat mówi, że traci właściwości po około 100 milach (160 km), Believe in the Run zauważyli więcej zmarszczeń po maratonie, a Runnea widziała wczesne łuszczenie się pianki w pięcie. RunRepeat ocenia też siatkę przodu buta na 1 na 5.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męski US 9), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, Runnea, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
Większość recenzentów uważa go za nieco krótki i ciasny przy dużym palcu: rozważ pół rozmiaru większy na maraton.
Długość
Opinie rozbieżne
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
Zwężony i niski z przodu. RunRepeat zmierzył 69,5 mm przy dużym palcu, wobec średniej 73,2 mm i 77,8 mm w Pro 3, przy wysokości 28,3 mm, a Believe in the Run i Doctors of Running zgłaszają ucisk noska na duży palec.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Głosowanie właścicieli w RunRepeat, z 525 odpowiedziami, mówi, że wypada lekko mały. Doctors of Running uznali go za krótki w swoim zwykłym rozmiarze: Matt Klein sugeruje pół rozmiaru większy na maraton, David pół rozmiaru większy w ogóle. Believe in the Run zalecają pół rozmiaru większy, jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami. RTINGS natomiast oceniają długość jako zgodną z rozmiarem.
Szerokość to drugi problem: RunRepeat i RTINGS opisują wąskie dopasowanie, zwłaszcza w podbiciu i przy dużym palcu. RunRepeat podaje wersje wąską, normalną i szeroką od adidasa, ale RTINGS nie zgłaszają szerokiej wersji, więc sprawdź, co jest dostępne w twoim kraju.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS
Kontra Adios Pro 3
Pro 4 zamienia twardszy, bardziej wyrozumiały bieg Pro 3 na miększy, sprężystszy i lżejszy but o węższym dopasowaniu i mniejszej stabilności. Doctors of Running nazywają go dużo bardziej agresywnym.
Biegacze z szeroką stopą, lądujący na pięcie i wszyscy, którym podobał się stabilniejszy, bardziej przystępny bieg Pro 3: RunRepeat radzi szerokim stopom zostać przy Pro 3, a Doctors of Running uważają starszy but za bardziej wyrozumiały z dwóch.
Historia wersji: Adios Pro 3 do Adizero Adios Pro 4
Dużo bardziej miękka pianka. RunRepeat zmierzył 29,3 AC wobec 37,6 AC, z nowej wersji TPEE pianki Lightstrike Pro. (RunRepeat)
Lżejszy. Około 8% lżejszy w laboratorium RunRepeat; Believe in the Run zważyli 7,5 oz wobec 8,3 oz w męskim US 10.5. (RunRepeat, Believe in the Run)
Węższy. Przód buta zmniejszył się z 77,8 mm do 69,5 mm przy dużym palcu, a pięta jest węższa o 3,6 mm, według RunRepeat. (RunRepeat)
Nowy język i lepsze trzymanie pięty. Wyściełany język z mieszkiem (5,6 mm wobec 0,9 mm) i pięta, która już się nie ześlizguje, co przypisują RunRepeat i Believe in the Run. (RunRepeat, Believe in the Run)
Te same pręty. Pięć prętów EnergyRods jest przejętych bez zmian, według RunRepeat. (RunRepeat)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Adizero Adios Pro 4 nie robi.
Adidas Adizero Adios Pro 4 | Adidas Adizero Adios Pro 5 | Nike Alphafly 3 | Saucony Endorphin Pro 5 | Adidas Adizero Evo SL | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Lżejszy | Więcej miejsca | Wyższy drop | Mniej amortyzacji |
| Drop | 6 mm | 4 mm | 8 mm | 8 mm | 7 mm |
| Stack pięty | 39 mm | 38 mm | 40 mm | 39,5 mm | 37 mm |
| Waga | 201 g | 170 g | 218 g | 206 g | 230 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Adidas Adios Pro 4 ma płytkę karbonową?
Nie jedną płytkę. Adios Pro 4 używa EnergyRods 2.0, pięciu prętów z włóknem węglowym biegnących przez całą długość buta, przejętych z Pro 3, według RunRepeat. Doctors of Running uważają, że usztywniają głównie przodostopie, a tester Runnea czuł je jako bardziej stopniowe niż sztywną płytkę karbonową.
Czy Adios Pro 4 jest zgodny z rozmiarem?
Wielu biegaczy uważa Adios Pro 4 za nieco krótki. Głosowanie właścicieli w RunRepeat mówi, że jest lekko mały, Doctors of Running uznali go za krótki, a Believe in the Run radzą pół rozmiaru większy, jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami, zwłaszcza na pełny maraton. RTINGS oceniają długość jako zgodną z rozmiarem, więc jeśli możesz, przymierz go w skarpetach, w których będziesz startować.
Czy Adios Pro 4 nadaje się na maraton?
Dla szybkich, sprawnych biegaczy tak: RTINGS oceniają starty w półmaratonie i maratonie na 8,1 na 10, a Runnea zostawia go na tempa od 3:30 do 4:30 min/km. Doctors of Running i Believe in the Run uważają go za mniej wygodny w wolniejszych maratonach, gdzie panowanie nad niestabilną platformą, jak to ujmują RTINGS, może męczyć dolne partie nóg.
Czy Adios Pro 4 nadaje się dla lądujących na pięcie?
Raczej nie. RunRepeat zmierzył wąską piętę 80,4 mm i nazywa Adios Pro 4 niestabilnym dla lądujących na pięcie, sugerując zamiast niego Saucony Endorphin Pro. But działa najlepiej, gdy lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu, gdzie podstawa ma 118,8 mm szerokości.
Adios Pro 4 czy Adios Pro 3?
Adios Pro 4 jest bardziej miękki (29,3 AC wobec 37,6 AC w laboratorium RunRepeat), około 8% lżejszy i sprężystszy, ze znacznie lepszym językiem. Pro 3 jest szerszy w palcach i stabilniejszy, więc RunRepeat radzi szerokim stopom zostać przy nim, a Doctors of Running widzą w nim bardziej przystępny but.
Jak długo wytrzymuje Adios Pro 4?
Podeszwa zewnętrzna Adios Pro 4 jest wytrzymała: RunRepeat zmierzył małe wgłębienie 0,8 mm, a Runnea uznała gumę Continental za odporną. Pianka starzeje się szybciej: RunRepeat mówi, że traci właściwości po około 100 milach (160 km), a Believe in the Run zauważyli więcej zmarszczeń po jednym maratonie. Zostaw go na zawody i kluczowe treningi.
Czy można trenować codziennie w Adios Pro 4?
Adios Pro 4 nie jest do tego zbudowany. RTINGS oceniają trening na co dzień na 6,0 na 10, RunRepeat codzienne bieganie na 45 na 100, a Runnea odradza spokojne biegi. Doctors of Running uważają szybkie przetoczenie za niezgrabne w wolnym tempie. Połącz go z butami do codziennych treningów.
Ile waży Adios Pro 4?
Podana waga Adios Pro 4 to 201 g dla męskiego US 9, a RunRepeat i RTINGS zważyli 200 g i 197,5 g. Tylko 20 z 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu jest lżejszych.
Źródła
- RunRepeat, adidas Adizero Adios Pro 4 lab review (Carlos Sánchez, updated October 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Doctors of Running, adidas adizero Adios Pro 4 Review (Matt Klein and David, 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, Adidas Adizero Adios Pro 4 Review (October 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, adidas Adizero Adios Pro 4 review (updated October 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Runnea, Adidas Adizero Adios Pro 4 (Eider Fernández, updated March 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- doctorsofrunning.com · Drop, Stack pięty, Stack przodostopia i Waga, US M9, podane
- adidas.com · Wsparcie i Płytka, podane
- roadtrailrun.com · Rok premiery, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



