1. Sko
  2. Adidas
  3. Adizero Adios Pro 4
Adidas Adizero Adios Pro 4, sett fra siden

Adidas Adizero Adios Pro 4 test

Adidas’ konkurransesko til maraton fra 2024 byttet stivhet mot sprett. Testerne rangerer skummet blant de mest spenstige de har løpt i, og advarer om en kort og smal passform og en ustabil midtfot.

Drop
6 mm
Hælstack
39 mm
Forfot
33 mm
Vekt
201 g
Støtte
Nøytral
Plate
Karbon

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 9 kilder

Vår dom

Sprett først, stabilitet sist.

Adios Pro 4 er en lett, nøytral maratonsko som kombinerer svært mykt Lightstrike Pro-skum med fem karbonforsterkede EnergyRods for et raskt og spenstig avtrykk. Den passer effektive midtfot- og forfotløpere som konkurrerer fra 10 km til maraton, og krever mye av hælløpere og av føtter som ruller innover.

Sterke sider

  • Spenstig skum: 80,3 % energitilbakeføring i forfoten i RunRepeats laboratorium
  • Lett: 201 g i herre US 9, rundt 8 % lettere enn Pro 3
  • Godt grep med Continental-gummi i avtrykket
  • Sikkert hold og en polstret tunge festet til sidene
  • Rask fra 10 km til halvmaraton

Svake sider

  • Kort i størrelsen og smalner kraftig inn ved storetåen
  • Medial utskjæring og smal hæl gjør den ustabil
  • Ubehagelig i rolig tempo, ikke en dagligsko
  • Skummet mister sprett tidligere enn på Pro 3, ifølge RunRepeat
  • Overdelen puster dårlig i varmen

Hvem den passer for

  • Du lander på midtfoten eller forfoten
  • Du konkurrerer fra 10 km til halvmaraton
  • Du løper maraton i høyt tempo
  • Du syntes Pro 3 var for hard

Hvem bør hoppe over den

  • Du lander hardt på hælen
  • Foten din ruller innover, særlig sent i et løp
  • Du har brede føtter eller en lang storetå
  • Maratonet ditt tar fire timer eller mer

Skoprofil

Hvor Adizero Adios Pro 4 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseAdizero Adios Pro 4
Demping52
Letthet90
Stabilitet30
Drop20
Respons80

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt201 g, lettere enn 90 % av skoene

Drop6 mm, lavere enn 59 % av skoene

Hælstack39 mm, høyere enn 52 % av skoene

Forfotstack33 mm, høyere enn 60 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 5 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Svært mykt, svært spenstig. Mykt på 29,3 AC og svært spenstig: testerne kaller det det mest spenstige Lightstrike Pro så langt, selv om beskyttelsen avtar sent i lange økter.

Nøytral, smal og litt ustødig. Ingen støttesystem: en smal hæl på 80,4 mm og en medial utskjæring gjør den ustødig, mens den brede forfotbasen på 118,8 mm holder seg stabil.

Rask i konkurransetempo, klumsete når du går sakte. 80,3 % energitilbakeføring i forfoten og en tidlig rocker gjør den rask i konkurransetempo, men den raske overgangen føles klumpete når du senker farten.

Svært mykt, svært spenstig. Lightstrike Pro i Pro 4 er en ny TPEE-sammensetning, ifølge RunRepeat, og målte 29,3 AC mot 37,6 AC for Pro 3. Doctors of Running kaller det den mest spenstige versjonen av skummet de har løpt i, og Believe in the Run synes det er jevnt snarere enn grøtete.

RunRepeat målte 142 SA i støtdemping i hælen, over gjennomsnittet på 131 SA. RTINGS mener dempingen mister noe beskyttelse langt ut i en langtur, noe som betyr mer for et maraton på fire timer enn for et raskt halvmaraton.

Nøytral, smal og litt ustødig. Det finnes ikke noe støttesystem. Doctors of Running beskriver en lateral skjevhet fra hælskråningen og forfotens utvidelse, motvirket av en medial utskjæring i midtfoten som lar foten falle raskt innover. RunRepeat målte en hæl på 80,4 mm, 3,6 mm smalere enn på Pro 3, og RTINGS gir stabiliteten 5,5 av 10.

Forfotbasen på 118,8 mm er den stødige delen, og derfor favoriserer skoen løpere som holder seg på fremre halvdel av foten.

Rask i konkurransetempo, klumsete når du går sakte. RunRepeat målte 80,3 % energitilbakeføring i forfoten, mot et gjennomsnitt på 61,4 %, og RTINGS gir energitilbakeføringen 8,8 av 10. Fem karbonforsterkede EnergyRods og en stor, tidlig rocker i forfoten ruller deg raskt fremover, noe Doctors of Running synes er naturlig i fart og ubehagelig i rolig tempo.

Runnea sin tester syntes stavene var mer progressive og mindre krevende enn en stiv plate.

Les mer

Svært mykt, svært spenstig. Lightstrike Pro i Pro 4 er en ny TPEE-sammensetning, ifølge RunRepeat, og målte 29,3 AC mot 37,6 AC for Pro 3. Doctors of Running kaller det den mest spenstige versjonen av skummet de har løpt i, og Believe in the Run synes det er jevnt snarere enn grøtete.

RunRepeat målte 142 SA i støtdemping i hælen, over gjennomsnittet på 131 SA. RTINGS mener dempingen mister noe beskyttelse langt ut i en langtur, noe som betyr mer for et maraton på fire timer enn for et raskt halvmaraton.

Nøytral, smal og litt ustødig. Det finnes ikke noe støttesystem. Doctors of Running beskriver en lateral skjevhet fra hælskråningen og forfotens utvidelse, motvirket av en medial utskjæring i midtfoten som lar foten falle raskt innover. RunRepeat målte en hæl på 80,4 mm, 3,6 mm smalere enn på Pro 3, og RTINGS gir stabiliteten 5,5 av 10.

Forfotbasen på 118,8 mm er den stødige delen, og derfor favoriserer skoen løpere som holder seg på fremre halvdel av foten.

Rask i konkurransetempo, klumsete når du går sakte. RunRepeat målte 80,3 % energitilbakeføring i forfoten, mot et gjennomsnitt på 61,4 %, og RTINGS gir energitilbakeføringen 8,8 av 10. Fem karbonforsterkede EnergyRods og en stor, tidlig rocker i forfoten ruller deg raskt fremover, noe Doctors of Running synes er naturlig i fart og ubehagelig i rolig tempo.

Runnea sin tester syntes stavene var mer progressive og mindre krevende enn en stiv plate.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
HalvmaratonLaget for detHer er den på sitt beste hos Doctors of Running, Believe in the Run og Runnea.Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea
MaratonLaget for detFor raske maratonløpere: RTINGS gir konkurranse på halv- og helmaraton 8,1 av 10.Believe in the Run, RTINGS
TempotreningLaget for detDavid hos Doctors of Running løp tempoturer på 11 miles (ca. 18 km) i den.Doctors of Running
IntervallerLaget for detMatt Klein likte den best rundt 10 km-tempo, og Runnea brukte den på bane.Doctors of Running, Runnea
LangturerFunkerRTINGS gir langturer 7,2 av 10, siden beskyttelsen avtar langt ut i en lang økt.RTINGS
Rolige turerIkke til detDen raske overgangen føles ubehagelig i lav fart. RTINGS gir daglig trening 6,0 av 10.Doctors of Running, RTINGS

Kilde: Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea, RTINGS

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Adios Pro 4 er en lett, svært spenstig konkurransesko som er raskest fra 10 km til halvmaraton, med tett passform og lite stabilitet. De er uenige om lengden og om hvor langt den bærer en langsommere løper i et maraton.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 93 av 100, en svært god konkurransesko fra 5 km til maraton for midtfot- og forfotløpere.
Doctors of RunningAnmeldelsePositivDoctors of Running gir den B+ samlet og A for ytelse: rask og aggressiv, men holdt tilbake av en kort overdel og en ustabil midtfot.
Believe in the RunAnmeldelsePositivBelieve in the Run setter den i S-klassen, nær perfekt for de fleste løpere hvis de går opp en størrelse til maraton.
RTINGSLabBlandetRTINGS vurderer den høyt til konkurranse, men synes den ikke er stabil i det hele tatt, med en medial utskjæring som kan la anklene rulle sent i et maraton.
RunneaAnmeldelsePositivRunnea kaller den den beste Adios Pro så langt etter 250 km, til konkurranse i 3:30 til 4:30 min/km snarere enn daglig bruk.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Mykere og mer spenstig enn Pro 3RunRepeat målte et mye mykere skum, Doctors of Running kaller det det mest spenstige Lightstrike Pro de har prøvd, og Believe in the Run synes det er mykt uten å bli grøtete.
  • Ustabil utenfor et nøytralt løpesteg på forfotenRunRepeat, Doctors of Running og RTINGS påpeker alle den smale hælen eller den mediale utskjæringen, og RTINGS gir stabiliteten 5,5 av 10.
  • Laget for konkurranse, ikke for daglige milRunRepeat gir daglig løping 45 av 100, RTINGS gir daglig trening 6,0 av 10, og Runnea utelukker rolige turer.
  • Godt grepRunRepeat målte 0,55 i forfotfriksjon, over gjennomsnittet på 0,53, og Doctors of Running og Believe in the Run roser yttersålen i svinger og på våt asfalt.

De er uenige

  • Følger den vanlig størrelse, eller er den kort?RTINGS gir lengden full score, 10 av 10. RunRepeats eierstemme sier litt liten, Doctors of Running syntes den var kort, og Believe in the Run foreslår en halv størrelse opp til hele maraton.
  • En maratonsko for alle?Believe in the Run kaller den nær perfekt for de fleste løpere, med en halv størrelse opp til maraton, men testerne deres syntes den passet dårligere til økter på over fire timer. Matt Klein hos Doctors of Running og Runnea holder maraton forbeholdt raskere løpere.
  • Hvor lenge varer skummet?Doctors of Running venter over gjennomsnittet i slitestyrke og så ingen slitasje på yttersålen etter 45 miles (ca. 72 km). RunRepeat sier at skummet mister ytelse etter rundt 100 miles (ca. 160 km), Believe in the Run så mer krymping etter ett maraton, og Runnea så hælskum løsne tidlig.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Mykere og mer spenstig enn Pro 3. RunRepeat målte et mye mykere skum, Doctors of Running kaller det det mest spenstige Lightstrike Pro de har prøvd, og Believe in the Run synes det er mykt uten å bli grøtete. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run)

Ustabil utenfor et nøytralt løpesteg på forfoten. RunRepeat, Doctors of Running og RTINGS påpeker alle den smale hælen eller den mediale utskjæringen, og RTINGS gir stabiliteten 5,5 av 10. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Laget for konkurranse, ikke for daglige mil. RunRepeat gir daglig løping 45 av 100, RTINGS gir daglig trening 6,0 av 10, og Runnea utelukker rolige turer. (RunRepeat, RTINGS, Runnea)

Godt grep. RunRepeat målte 0,55 i forfotfriksjon, over gjennomsnittet på 0,53, og Doctors of Running og Believe in the Run roser yttersålen i svinger og på våt asfalt. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run)

Følger den vanlig størrelse, eller er den kort?. RTINGS gir lengden full score, 10 av 10. RunRepeats eierstemme sier litt liten, Doctors of Running syntes den var kort, og Believe in the Run foreslår en halv størrelse opp til hele maraton. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

En maratonsko for alle?. Believe in the Run kaller den nær perfekt for de fleste løpere, med en halv størrelse opp til maraton, men testerne deres syntes den passet dårligere til økter på over fire timer. Matt Klein hos Doctors of Running og Runnea holder maraton forbeholdt raskere løpere. (Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea)

Hvor lenge varer skummet?. Doctors of Running venter over gjennomsnittet i slitestyrke og så ingen slitasje på yttersålen etter 45 miles (ca. 72 km). RunRepeat sier at skummet mister ytelse etter rundt 100 miles (ca. 160 km), Believe in the Run så mer krymping etter ett maraton, og Runnea så hælskum løsne tidlig. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea)

Slik er den bygget

En konkurransekonstruksjon uten noe ekstra: én enkelt blokk med mykt Lightstrike Pro, fem karbonforsterkede EnergyRods, en tynn vevd overdel med polstret tunge og en polyuretan-yttersåle med en liten Continental-flate.

Én blokk med mykt Lightstrike Pro, fem karbonforsterkede EnergyRods 2.0, en tynn vevd overdel med polstret tunge festet til sidene, en minimal hælkappe og en 1,0 mm yttersåle med Continental-gummi i avtrykket.

39331234567
#DelMål
1OverdelLightlock vevd meshPustbarhet 2 / 5
2Tunge5,6 mm
3HælStivhet 1 / 5
4MellomsåleLightstrike Pro29,3 AC
5PlateEnergyRods 2.0Bøyekraft 22,7 N
6Innersåle1,9 mm
7YttersåleLighttraxion og Continental1,0 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 39 mm hæl, 33 mm forfot; målt: 1 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: doctorsofrunning.com, RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runnea.

  1. Overdel. Et tynt, lett vevd mesh med tett passform og lavt volum, ifølge Doctors of Running. Pustbarheten er det svake punktet: RunRepeat gir den 2 av 5, RTINGS 6,0 av 10.

  2. Tunge. Festet til sidene og polstret, en stor endring fra Pro 3: RunRepeat målte 5,6 mm mot 0,9 mm før, og Believe in the Run gir skumputen æren for at den hindrer snøretrykk.

  3. Hæl. Nesten ingen hælkappe, 1 av 5 for stivhet i RunRepeats laboratorium, med lett polstring i kragen. Doctors of Running sier at en ytre overlegg hjelper til å låse hælen, og RunRepeat fant ingen hælglidning.

  4. Mellomsåle. En ny superkritisk TPEE-versjon av Lightstrike Pro, som ifølge RunRepeat skiller seg fra skummet i Pro 3. Det målte 29,3 AC, mye mykere enn gjennomsnittet på 35,5 AC.

  5. Plate. Fem karbonforsterkede staver går gjennom hele skoen, uendret fra Pro 3 ifølge RunRepeat. Doctors of Running mener de stiver av først og fremst forfoten. RunRepeat målte 22,7 N i bøyetesten og 4 av 5 for torsjonsstivhet.

  6. Innersåle. Avtagbar og svært tynn: 1,9 mm mot et gjennomsnitt på 4,4 mm.

  7. Yttersåle. Et polyuretanlag i full lengde (Lighttraxion) med Continental-gummi i avtrykket. RunRepeat målte bare 1,0 mm tykkelse og 0,55 i friksjon, og Doctors of Running rangerer grepet blant de beste på dagens asfalt-supersko.

Les mer

En konkurransekonstruksjon uten noe ekstra: én enkelt blokk med mykt Lightstrike Pro, fem karbonforsterkede EnergyRods, en tynn vevd overdel med polstret tunge og en polyuretan-yttersåle med en liten Continental-flate.

1. Overdel. Et tynt, lett vevd mesh med tett passform og lavt volum, ifølge Doctors of Running. Pustbarheten er det svake punktet: RunRepeat gir den 2 av 5, RTINGS 6,0 av 10.

2. Tunge. Festet til sidene og polstret, en stor endring fra Pro 3: RunRepeat målte 5,6 mm mot 0,9 mm før, og Believe in the Run gir skumputen æren for at den hindrer snøretrykk.

3. Hæl. Nesten ingen hælkappe, 1 av 5 for stivhet i RunRepeats laboratorium, med lett polstring i kragen. Doctors of Running sier at en ytre overlegg hjelper til å låse hælen, og RunRepeat fant ingen hælglidning.

4. Mellomsåle. En ny superkritisk TPEE-versjon av Lightstrike Pro, som ifølge RunRepeat skiller seg fra skummet i Pro 3. Det målte 29,3 AC, mye mykere enn gjennomsnittet på 35,5 AC.

5. Plate. Fem karbonforsterkede staver går gjennom hele skoen, uendret fra Pro 3 ifølge RunRepeat. Doctors of Running mener de stiver av først og fremst forfoten. RunRepeat målte 22,7 N i bøyetesten og 4 av 5 for torsjonsstivhet.

6. Innersåle. Avtagbar og svært tynn: 1,9 mm mot et gjennomsnitt på 4,4 mm.

7. Yttersåle. Et polyuretanlag i full lengde (Lighttraxion) med Continental-gummi i avtrykket. RunRepeat målte bare 1,0 mm tykkelse og 0,55 i friksjon, og Doctors of Running rangerer grepet blant de beste på dagens asfalt-supersko.

Slitestyrke. Yttersålen holder bedre enn skummet. RunRepeat målte en fordypning på 0,8 mm i slitetesten, bedre enn gjennomsnittet på 1,1 mm, og Runnea fant Continental-gummien slitesterk etter 250 km. Skummet er spørsmålet: RunRepeat sier at det mister ytelse etter rundt 100 miles (ca. 160 km), Believe in the Run så mer krymping etter ett maraton, og Runnea så hælskum som løsnet tidlig. RunRepeat gir også tåboksens mesh 1 av 5.

Slitestyrke. Yttersålen holder bedre enn skummet. RunRepeat målte en fordypning på 0,8 mm i slitetesten, bedre enn gjennomsnittet på 1,1 mm, og Runnea fant Continental-gummien slitesterk etter 250 km. Skummet er spørsmålet: RunRepeat sier at det mister ytelse etter rundt 100 miles (ca. 160 km), Believe in the Run så mer krymping etter ett maraton, og Runnea så hælskum som løsnet tidlig. RunRepeat gir også tåboksens mesh 1 av 5.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Drop, mm

Doctors of Running6
Runnea8
RunRepeat8,1
RTINGS7

Hælhøyde (stack), mm

Doctors of Running39
RunRepeat36,6
RTINGS39,5

Forfothøyde (stack), mm

Doctors of Running33
RunRepeat28,5

Vekt (herre US 9), g

Doctors of Running201
Believe in the Run200
RunRepeat200
RTINGS197,5
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 6 mm doctorsofrunning.com
  • 8 mm Runnea
  • 8,1 mm RunRepeat
  • 7 mm RTINGS
Hælstack
  • 39 mm doctorsofrunning.com
  • 36,6 mm RunRepeat
  • 39,5 mm RTINGS
Forfotstack
  • 33 mm doctorsofrunning.com
  • 28,5 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 201 g doctorsofrunning.com
  • 200 g Believe in the Run
  • 200 g RunRepeat
  • 197,5 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral adidas.com
–
Plate
  • Karbon adidas.com
–
Underlag
  • Vei cat
–
Lanseringsår
  • 2024 roadtrailrun.com
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Doctors of Running, Runnea, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 29,3 AC RunRepeat
Energitilbakeføring
  • 80,3 % RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 4 / 5 RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 1 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,55 RunRepeat
Pustbarhet
  • 2 / 5 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Tåboksens bredde
  • 69,5 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 28,3 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 1 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 1,9 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 5,6 mm RunRepeat
Bøyekraft
  • 22,7 N RunRepeat

Størrelse og passform

De fleste testere synes den er litt kort og tett ved storetåen: vurder en halv størrelse opp til maraton.

Lengde

Sprikende tilbakemeldinger

Bredder

normal

Plass til tærne

Spiss og lav i volum foran. RunRepeat målte 69,5 mm ved storetåen, mot et gjennomsnitt på 73,2 mm og 77,8 mm på Pro 3, med 28,3 mm høyde, og Believe in the Run og Doctors of Running melder om trykk fra tåkappen på storetåen.

RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run

Alle størrelsesnotater fra testere

RunRepeats eierstemme, med 525 svar, sier at den er litt liten. Doctors of Running syntes den var kort i vanlig størrelse: Matt Klein foreslår en halv størrelse opp til maraton, David en halv størrelse opp generelt. Believe in the Run anbefaler en halv størrelse opp hvis du er mellom to størrelser. RTINGS derimot gir lengden vanlig størrelse.

Bredden er det andre problemet: RunRepeat og RTINGS beskriver en smal passform, særlig ved buen og storetåen. RunRepeat oppgir smale, normale og brede versjoner fra adidas, men RTINGS melder at det ikke finnes noen bred versjon, så sjekk hva som selges i landet ditt.

RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS

Mot Adios Pro 3

Pro 4 bytter Pro 3s stivere og mer tilgivende gange mot en mykere, mer spenstig og lettere sko med smalere passform og mindre stabilitet. Doctors of Running kaller den langt mer aggressiv.

Løpere med brede føtter, hælløpere og alle som likte Pro 3s roligere og mer lettvinte gange: RunRepeat råder brede føtter til å bli ved Pro 3, og Doctors of Running mener den eldre skoen er den mest tilgivende av de to.

Versjonshistorikk: Adios Pro 3 til Adizero Adios Pro 4

Mye mykere skum. RunRepeat målte 29,3 AC mot 37,6 AC, fra en ny TPEE-versjon av Lightstrike Pro. (RunRepeat)

Lettere. Rundt 8 % lettere i RunRepeats laboratorium. Believe in the Run veide 7,5 oz mot 8,3 oz i herre US 10,5. (RunRepeat, Believe in the Run)

Smalere. Tåboksen krympet fra 77,8 mm til 69,5 mm ved storetåen, og hælen er 3,6 mm smalere, ifølge RunRepeat. (RunRepeat)

Ny tunge og bedre hælhold. En polstret tunge festet til sidene (5,6 mm mot 0,9 mm) og en hæl som ikke lenger glir, noe både RunRepeat og Believe in the Run gir den æren for. (RunRepeat, Believe in the Run)

Samme staver. De fem EnergyRods er uendret, ifølge RunRepeat. (RunRepeat)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Adizero Adios Pro 4 ikke gjør.

Adidas Adizero Adios Pro 4Adidas Adizero Adios Pro 5Nike Alphafly 3Saucony Endorphin Pro 5Adidas Adizero Evo SL
Velg den forDenne sidenLettereRomsligere passformHøyere dropMindre demping
Drop6 mm4 mm8 mm8 mm7 mm
Hælstack39 mm38 mm40 mm39,5 mm37 mm
Vekt201 g170 g218 g206 g230 g
StøtteNøytralNøytralNøytralNøytralNøytral
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Har Adidas Adios Pro 4 karbonplate?

Ikke én enkelt plate. Adios Pro 4 bruker EnergyRods 2.0, fem karbonforsterkede staver som går gjennom hele skoen og er videreført fra Pro 3, ifølge RunRepeat. Doctors of Running mener de stiver av først og fremst forfoten, og Runnea sin tester syntes de var mer progressive enn en stiv karbonplate.

Følger Adios Pro 4 vanlig størrelse?

Mange løpere synes Adios Pro 4 er litt kort. RunRepeats eierstemme sier litt liten, Doctors of Running syntes den var kort, og Believe in the Run anbefaler en halv størrelse opp hvis du er mellom to størrelser, særlig til hele maraton. RTINGS gir lengden vanlig størrelse, så prøv den med konkurransesokkene dine hvis du kan.

Er Adios Pro 4 bra til maraton?

For raske, effektive løpere, ja: RTINGS gir konkurranse på halv- og helmaraton 8,1 av 10, og Runnea holder den til tempo mellom 3:30 og 4:30 min/km. Doctors of Running og Believe in the Run synes den er mindre behagelig i langsommere maraton, der det å kontrollere den ustabile plattformen, som RTINGS sier, kan trette leggene.

Er Adios Pro 4 bra for hælløpere?

Egentlig ikke. RunRepeat målte en smal hæl på 80,4 mm og kaller Adios Pro 4 ustabil for hælløpere, og foreslår en Saucony Endorphin Pro i stedet. Skoen fungerer best når du lander på midtfoten eller forfoten, der basen er 118,8 mm bred.

Adios Pro 4 eller Adios Pro 3?

Adios Pro 4 er mykere (29,3 AC mot 37,6 AC i RunRepeats laboratorium), rundt 8 % lettere og mer spenstig, med en mye bedre tunge. Pro 3 er bredere i tåpartiet og stødigere, så RunRepeat råder løpere med brede føtter til å bli ved den, og Doctors of Running ser den som den mer lettvinte skoen.

Hvor lenge varer Adios Pro 4?

Yttersålen på Adios Pro 4 er tøff: RunRepeat målte en liten fordypning på 0,8 mm, og Runnea fant Continental-gummien slitesterk. Skummet eldes raskere: RunRepeat sier at det mister ytelse etter rundt 100 miles (ca. 160 km), og Believe in the Run så mer krymping etter ett maraton. Spar den til konkurranser og viktige økter.

Kan man trene hver dag i Adios Pro 4?

Adios Pro 4 er ikke laget for det. RTINGS gir daglig trening 6,0 av 10, RunRepeat gir daglig løping 45 av 100, og Runnea fraråder rolige turer. Doctors of Running synes den raske overgangen er ubehagelig i lav fart. Kombiner den med en dagligsko.

Hvor mye veier Adios Pro 4?

Oppgitt vekt for Adios Pro 4 er 201 g for herre US 9, og RunRepeat og RTINGS veide 200 g og 197,5 g. Bare 20 av de 149 nøytrale asfaltskoene som er veid i herre US 9 i katalogen vår, er lettere.

Kilder

  1. RunRepeat, adidas Adizero Adios Pro 4 lab review (Carlos Sánchez, updated October 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. Doctors of Running, adidas adizero Adios Pro 4 Review (Matt Klein and David, 2024). Åpnet 13. okt. 2026.
  3. Believe in the Run, Adidas Adizero Adios Pro 4 Review (October 2024). Åpnet 13. okt. 2026.
  4. RTINGS, adidas Adizero Adios Pro 4 review (updated October 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  5. Runnea, Adidas Adizero Adios Pro 4 (Eider Fernández, updated March 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  7. doctorsofrunning.com · Drop, Hælstack, Forfotstack og Vekt, US M9, oppgitt
  8. adidas.com · Støtte og Plate, oppgitt
  9. roadtrailrun.com · Lanseringsår, oppgitt
  10. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din