1. Boty
  2. Adidas
  3. Supernova Rise 3
Adidas Supernova Rise 3, pohled z boku

Adidas Supernova Rise 3 recenze

Každodenní tréninková bota Adidasu dostává měkčí pěnu Dreamstrike+ a stabilnější platformu. Recenzenti chválí stabilitu a odolnost a postrádají část staré pružnosti.

Drop
8 mm
Stack u paty
36 mm
Přední část
28 mm
Váha
264 g
Podpora
Neutrální
Deska
Žádná

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 7 zdrojů

Náš verdikt

Klidné kilometry, ne rychlé.

Supernova Rise 3 je neutrální tréninková bota na každý den s měkkou pěnou Dreamstrike+ po celé délce a širokou, stabilní platformou, stavěná na volné a dlouhé běhy, ne na rychlost. Sedne běžcům s většinou typů došlapu, kteří chtějí jednu odolnou, ochrannou botu na stálé kilometry a nepotřebují zvláštní stabilizační systém.

Silné stránky

  • Stabilní na neutrální botu, se širokou platformou
  • Měkká pěna: 28,6 AC v laboratoři RunRepeat
  • Odolná podešev a prostor pro prsty
  • Silná přilnavost v laboratoři RunRepeat: 0,94 proti 0,53
  • Pohodlná na volné běhy, dlouhé běhy i chůzi

Slabé stránky

  • Skromný návrat energie, méně pružnosti než Rise 2
  • V tempu a rychleji je to těžká práce
  • Vycpávka paty se v laboratoři RunRepeat rychle opotřebovala: 1 z 5
  • Krátké tkaničky a nízký objem nad prsty

Komu sedí

  • Tvůj krok je neutrální, ale máš rád stabilní botu
  • Většina tvého běhání je volná a dlouhá
  • Teprve se rozbíháš
  • Dopadáš na patu

Kdo by ji měl přeskočit

  • Chceš živou, pružnou botu
  • Chceš jednu botu na tréninky i závody
  • Chodidlo se ti výrazně kroutí dovnitř

Profil boty

Kde se Supernova Rise 3 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaSupernova Rise 3
Tlumení24
Lehkost50
Stabilita30
Drop45
Odezva20

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha264 g, těžší než 50 % bot

Drop8 mm, vyšší než u 45 % bot

Stack u paty36 mm, nižší než u 69 % bot

Stack v přední části28 mm, nižší než u 72 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 4 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Měkčí a ochrannější. Dreamstrike+ po celé délce na 28,6 AC, měkčí než průměr 35,5 AC: mírně měkká a ochranná, s přední částí, která může dosednout na doraz.

Stabilní neutrální. Vymodelovaný Support Rod, bočnice a základna paty 93,3 mm: stabilní na neutrální botu, bez stabilizačního systému.

Plynulá, ne pružná. Návrat energie 62,8 procenta v přední části, pod 69,5 u Rise 2: plynulý rocker, ale v rychlosti málo pružnosti.

Měkčí a ochrannější. Mezipodešev je Dreamstrike+ po celé délce, kterou adidas popisuje jako o 20 procent měkčí a pružnější než dřív, podle Running Warehouse. RunRepeat ji naměřil na 28,6 AC, výrazně měkčí než průměr 35,5 AC, s tlumením nárazů na patě 140 SA proti průměru 131 SA.

Doctors of Running ji označují za mírně měkkou, ale nikdy rozplizlou, s patou o chlup měkčí než přední část. RTINGS zjistil, že přední část může při silném nárazu dosednout na doraz. Při 36 mm na patě je 132 ze 183 neutrálních silničních bot v našem katalogu vyšších: ochranná, ne maximálně tlumená.

Stabilní neutrální. Mediální vložka tu není. Running Warehouse popisuje design Support Rod nyní vymodelovaný do mezipodešve a Doctors of Running dodávají širokou platformu, rozšířenou podešev a bočnice nejsilnější na patě a ve střední části.

RunRepeat naměřil základnu paty 93,3 mm proti průměru 91,1 mm a opěrku paty za 5 z 5. RTINGS hodnotí stabilitu 8,6 z 10.

Plynulá, ne pružná. RunRepeat naměřil návrat energie 62,8 procenta v přední části a 58,8 procenta na patě, pod 69,5 procenta, které naměřil u Rise 2. RTINGS hodnotí návrat energie 6,2 z 10.

Velký rocker v přední části udržuje plynulé přechody, podle Doctors of Running, ale bota je tužší než dřív: 16,6 N v ohybovém testu RunRepeat proti průměru 15,5 N. Tempa připadala Doctors of Running těžká.

Číst dál

Měkčí a ochrannější. Mezipodešev je Dreamstrike+ po celé délce, kterou adidas popisuje jako o 20 procent měkčí a pružnější než dřív, podle Running Warehouse. RunRepeat ji naměřil na 28,6 AC, výrazně měkčí než průměr 35,5 AC, s tlumením nárazů na patě 140 SA proti průměru 131 SA.

Doctors of Running ji označují za mírně měkkou, ale nikdy rozplizlou, s patou o chlup měkčí než přední část. RTINGS zjistil, že přední část může při silném nárazu dosednout na doraz. Při 36 mm na patě je 132 ze 183 neutrálních silničních bot v našem katalogu vyšších: ochranná, ne maximálně tlumená.

Stabilní neutrální. Mediální vložka tu není. Running Warehouse popisuje design Support Rod nyní vymodelovaný do mezipodešve a Doctors of Running dodávají širokou platformu, rozšířenou podešev a bočnice nejsilnější na patě a ve střední části.

RunRepeat naměřil základnu paty 93,3 mm proti průměru 91,1 mm a opěrku paty za 5 z 5. RTINGS hodnotí stabilitu 8,6 z 10.

Plynulá, ne pružná. RunRepeat naměřil návrat energie 62,8 procenta v přední části a 58,8 procenta na patě, pod 69,5 procenta, které naměřil u Rise 2. RTINGS hodnotí návrat energie 6,2 z 10.

Velký rocker v přední části udržuje plynulé přechody, podle Doctors of Running, ale bota je tužší než dřív: 16,6 N v ohybovém testu RunRepeat proti průměru 15,5 N. Tempa připadala Doctors of Running těžká.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Volné běhyUrčená pro něJejí hlavní úkol podle Doctors of Running, RunRepeat i Runnea.RunRepeat, Doctors of Running, Runnea
Dlouhé běhyUrčená pro něDoctors of Running a Runnea ji brali na dlouhé běhy; RTINGS jí tam dává 6,8.Doctors of Running, RTINGS, Runnea
Regenerační běhyUrčená pro něMěkká a dost ochranná pro unavené nohy, podle Doctors of Running a Runnea.Doctors of Running, Runnea
Tempový tréninkZvládne jeRychlejší volný běh zvládá, ale Doctors of Running zjistili, že tempa jsou těžká; RunRepeat hodnotí tempo 72.RunRepeat, Doctors of Running
Závod na maratonNení pro něRTINGS říká, že není stavěná na závodění na maraton; RunRepeat hodnotí závodění 53.RunRepeat, RTINGS
ChůzeUrčená pro něDoctors of Running i Runnea ji hodnotí jako vhodnou na chůzi a stání.Doctors of Running, Runnea

Zdroj: RunRepeat, Doctors of Running, Runnea, RTINGS

Co říkají testy

Zveřejněné recenze se shodují, že Rise 3 je stabilní, odolná tréninková bota na volné a dlouhé běhy se skromným návratem energie. Rozcházejí se v tom, jak prostorný je prostor pro prsty, jak sedí na délku a jestli přilne na mokrých silnicích.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 87 ze 100 a nazývá ji jasným krokem vpřed jako tréninkové boty na každý den, i když méně živou než dřívější verze.
Doctors of RunningRecenzePozitivníDoctors of Running jí dávají celkově A minus: překvapivé zlepšení, stabilnější a odolnější než dřív.
RTINGSLaboratořSmíšenéRTINGS se líbí stabilní, ukotvená platforma a sedění na velikost, ale shledává návrat energie průměrný a přední část náchylnou k dosednutí na doraz.
RunneaRecenzePozitivníRunnea v ní vidí nejlepší tréninkovou botu adidasu na prostě běhání, vyváženou a odolnou, i když ne závodní.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Stabilní na neutrální botuRunRepeat, Doctors of Running i RTINGS vysoko hodnotí její stabilitu: 84, A minus a 8,6 z 10.
  • Málo pružnosti v rychlostiRTINGS označuje její návrat energie za průměrný, RunRepeat naměřil méně než u Rise 2 a Doctors of Running zjistili, že rychlejší tempa jsou těžká práce.
  • Vydrží dlouhoDoctors of Running očekávají nadprůměrnou odolnost, RunRepeat naměřil malé opotřebení podešve a Runnea po 95 km viděla sotva nějaké.

Rozcházejí se

  • Prostorný, nebo nízký prostor pro prsty?RunRepeat uvádí prostorný střih pro objemná chodidla mezi přednostmi a RTINGS shledává přední část vstřícnou. Doctors of Running popisují mírně širokou přední část, ale zúžený prostor pro prsty s nízkým objemem, který těsně přiléhá nad prsty.
  • Přilne na mokrých silnicích?RunRepeat naměřil adhezi 0,94, daleko nad průměrem 0,53. Doctors of Running i Runnea hlásí na mokrém asfaltu určité klouzání.
  • Lehčí, nebo těžší než Rise 2?Doctors of Running ji shledávají lehčí než předchůdkyně; RunRepeat ji naměřil asi o 3 procenta těžší.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Stabilní na neutrální botu. RunRepeat, Doctors of Running i RTINGS vysoko hodnotí její stabilitu: 84, A minus a 8,6 z 10. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Málo pružnosti v rychlosti. RTINGS označuje její návrat energie za průměrný, RunRepeat naměřil méně než u Rise 2 a Doctors of Running zjistili, že rychlejší tempa jsou těžká práce. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Vydrží dlouho. Doctors of Running očekávají nadprůměrnou odolnost, RunRepeat naměřil malé opotřebení podešve a Runnea po 95 km viděla sotva nějaké. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Prostorný, nebo nízký prostor pro prsty?. RunRepeat uvádí prostorný střih pro objemná chodidla mezi přednostmi a RTINGS shledává přední část vstřícnou. Doctors of Running popisují mírně širokou přední část, ale zúžený prostor pro prsty s nízkým objemem, který těsně přiléhá nad prsty. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS)

Přilne na mokrých silnicích?. RunRepeat naměřil adhezi 0,94, daleko nad průměrem 0,53. Doctors of Running i Runnea hlásí na mokrém asfaltu určité klouzání. (RunRepeat, Doctors of Running, Runnea)

Lehčí, nebo těžší než Rise 2?. Doctors of Running ji shledávají lehčí než předchůdkyně; RunRepeat ji naměřil asi o 3 procenta těžší. (RunRepeat, Doctors of Running)

Jak je postavená

Klasická konstrukce tréninkové boty na každý den: Dreamstrike+ po celé délce s Support Rodem vymodelovaným do pěny, tkaný svršek Primeweave, tuhá opěrka paty a tenká podešev Lighttraxion.

Dreamstrike+ po celé délce s vymodelovaným Support Rodem, svršek Primeweave, tuhá opěrka paty a podešev Lighttraxion 2,1 mm.

3628123456
#SoučástMíra
1SvršekPrimeweaveProdyšnost 3 / 5
2Jazyk6,6 mm
3PataTuhost 5 / 5
4MezipodeševDreamstrike+Tvrdost 28,6 AC
5Vložka4,6 mm
6PodeševLighttraxion2,1 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 36 mm, přední část 28 mm; změřeno: podešev 2,1 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Running Warehouse, RunRepeat, Doctors of Running, i-run, Runnea.

  1. Svršek. Měkký, mírně roztažitelný tkaný svršek s perforací, podle Running Warehouse a Doctors of Running. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 3 z 5, proti průměru 3,6, a odolnost prostoru pro prsty 4 z 5.

  2. Jazyk. Tenčí než dřív podle Running Warehouse, přišitý z obou stran podle RunRepeat, který naměřil 6,6 mm vycpávky. Doctors of Running zjistili, že drží nohu bezpečně, i v zatáčkách.

  3. Pata. Tuhá opěrka, kterou RunRepeat ohodnotil 5 z 5 a která podle Doctors of Running sahá asi do dvou třetin výšky, s hustě vycpaným lemem.

  4. Mezipodešev. Dreamstrike+ po celé délce s designem Support Rod vymodelovaným do pěny místo přidaného jako samostatný kus, podle Running Warehouse. i-run popisuje pěnu jako na bázi PEBA.

  5. Vložka. Vyjímatelná, tlustá 4,6 mm proti průměru 4,4 mm v laboratoři RunRepeat.

  6. Podešev. Směs Lighttraxion, kterou Running Warehouse popisuje jako lehčí než guma, s velkorysým pokrytím. RunRepeat naměřil tloušťku jen 2,1 mm proti průměru 3,1 mm, ale adhezi 0,94.

Číst dál

Klasická konstrukce tréninkové boty na každý den: Dreamstrike+ po celé délce s Support Rodem vymodelovaným do pěny, tkaný svršek Primeweave, tuhá opěrka paty a tenká podešev Lighttraxion.

1. Svršek. Měkký, mírně roztažitelný tkaný svršek s perforací, podle Running Warehouse a Doctors of Running. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 3 z 5, proti průměru 3,6, a odolnost prostoru pro prsty 4 z 5.

2. Jazyk. Tenčí než dřív podle Running Warehouse, přišitý z obou stran podle RunRepeat, který naměřil 6,6 mm vycpávky. Doctors of Running zjistili, že drží nohu bezpečně, i v zatáčkách.

3. Pata. Tuhá opěrka, kterou RunRepeat ohodnotil 5 z 5 a která podle Doctors of Running sahá asi do dvou třetin výšky, s hustě vycpaným lemem.

4. Mezipodešev. Dreamstrike+ po celé délce s designem Support Rod vymodelovaným do pěny místo přidaného jako samostatný kus, podle Running Warehouse. i-run popisuje pěnu jako na bázi PEBA.

5. Vložka. Vyjímatelná, tlustá 4,6 mm proti průměru 4,4 mm v laboratoři RunRepeat.

6. Podešev. Směs Lighttraxion, kterou Running Warehouse popisuje jako lehčí než guma, s velkorysým pokrytím. RunRepeat naměřil tloušťku jen 2,1 mm proti průměru 3,1 mm, ale adhezi 0,94.

Odolnost. Pod nohou silná, slabá na podšívce paty. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,8 mm proti průměru 1,1 mm, ale odolnost vycpávky paty ohodnotil 1 z 5. Doctors of Running neviděli po zhruba 30 mílích (asi 48 km) žádné opotřebení a Runnea odhaduje životnost na 600 až 700 km.

Odolnost. Pod nohou silná, slabá na podšívce paty. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,8 mm proti průměru 1,1 mm, ale odolnost vycpávky paty ohodnotil 1 z 5. Doctors of Running neviděli po zhruba 30 mílích (asi 48 km) žádné opotřebení a Runnea odhaduje životnost na 600 až 700 km.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

Running Warehouse8
RunRepeat7,8
RTINGS9,6

Stack paty, mm

Running Warehouse36
RunRepeat35
RTINGS34,9

Stack přední části, mm

Running Warehouse28
RunRepeat27,2

Hmotnost (pánská), g

Running Warehouse264
Runnea272
RunRepeat264
RTINGS265,9
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 8 mm Running Warehouse
  • 7,8 mm RunRepeat
  • 9,6 mm RTINGS
Stack u paty
  • 36 mm Running Warehouse
  • 35 mm RunRepeat
  • 34,9 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 28 mm Running Warehouse
  • 27,2 mm RunRepeat
Váha, US M9
  • 264 g Running Warehouse
  • 272 g Runnea
  • 264 g RunRepeat
  • 265,9 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální Running Warehouse
–
Deska
  • Žádná Running Warehouse
–
Povrch
  • Silnice i-run
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Running Warehouse, RunRepeat, RTINGS, Runnea.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 28,6 AC RunRepeat
Návrat energie
  • 62,8 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 11,4 Nm RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 5 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,94 RunRepeat
Prodyšnost
  • 3 / 5 RunRepeat
ParametrZměřeno
Šířka prostoru pro prsty
  • 74,5 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 29 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 2,1 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 4,6 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 6,6 mm RunRepeat
Síla ohybu
  • 16,6 N RunRepeat

Velikost a střih

Tvoje obvyklá velikost vyhovuje většině; ověř si objem nad prsty.

Délka

Sedí na velikost

Šířky

standardní a široká

Místo pro prsty

Prostorná podle měření, nízká podle pocitu. RunRepeat naměřil šířku prostoru pro prsty 74,5 mm proti průměru 73,2 mm a výšku 29,0 mm proti 27,0 mm a RTINGS shledává přední část vstřícnou. Doctors of Running přesto cítili svršek nízko nad prsty, s ochranou špičky, která zužuje přední část.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Celé poznámky testerů k velikosti

Doctors of Running i RTINGS ji shledali sedící na velikost a RTINGS dává sedění na délku 10 z 10. Hlasování čtenářů RunRepeat, s 93 odpověďmi, se kloní k mírně malé, zatímco Runnea ji shledala mírně velkou: oba názory táhnou opačným směrem.

RunRepeat a RTINGS uvádějí širokou verzi. RTINGS shledává oblast klenby trochu těsnou, takže běžci s vysokou klenbou by si ji měli vyzkoušet.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Runnea

Vs Supernova Rise 2

Měkčí, vyšší a stabilnější Rise, který vyměňuje část pružnosti a ohebnosti Rise 2 za ochranu, přilnavost a stabilitu.

Supernova Rise 3Supernova Rise 2
PodporaNeutrálníNeutrální
Drop8 mm10 mm
Stack u paty36 mm–
Přední část28 mm–
Váha264 g262 g

Nech si Rise 2, pokud se ti líbil ohebnější, živější chod: RunRepeat očekává, že fanoušci dřívějších ohebných verzí zaváhají, a RTINGS poznamenává, že dřívější modely Rise měly víc odrazu a ohebnosti. Přejdi na Rise 3, pokud chceš víc tlumení, víc stability a lepší přilnavost.

Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Historie verzí: Supernova Rise 2 až Supernova Rise 3

Měkčí, ochrannější pěna. RunRepeat naměřil tlumení nárazů na patě vyšší ze 127 na 140 SA a v přední části z 96 na 112 SA. Adidas popisuje Dreamstrike+ jako o 20 procent měkčí, podle Running Warehouse. (RunRepeat, Running Warehouse)

Vyšší stack, nižší drop. RunRepeat naměřil patu 35,0 mm proti 33,5 mm u Rise 2. i-run uvádí asi o 1 mm víc pěny na patě a o 3 mm víc v přední části, pro drop 8 mm; náš katalog uvádí u Rise 2 10 mm. (RunRepeat, i-run, Strideprint)

Méně pružnosti, tužší ohyb. RunRepeat naměřil u Rise 2 návrat energie 69,5 procenta, nad Rise 3, a přední část víc než dvakrát tužší v ohybovém testu. (RunRepeat)

Support Rod zabudovaný do pěny. Support Rod je nyní vymodelován do mezipodešve místo samostatného dílu, s přetvarovaným zkosením paty, podle Running Warehouse. (Running Warehouse)

Mnohem lepší přilnavost. RunRepeat shledal u Rise 1 a 2 podprůměrnou adhezi a u Rise 3 adhezi výrazně nad průměrem. (RunRepeat)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Supernova Rise 3 nedělá.

Adidas Supernova Rise 3Adidas Supernova Solution 3Adidas Adizero Evo SLNew Balance 1080 v15Altra Experience Flow 2
Vyber ji kvůliTato stránkaStabilnějšíRychlejšíVíc tlumeníNižší drop
Drop8 mm8 mm7 mm6 mm4 mm
Stack u paty36 mm36 mm37 mm40 mm32 mm
Váha264 g280 g230 g261 g231 g
PodporaNeutrálníStabilitaNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Je Adidas Supernova Rise 3 dobrá pro začátečníky?

Ano, patří to k jejím přirozeným využitím. i-run ji míří na méně zkušené běžce, kteří hledají jistotu, Runnea na široké spektrum profilů v klidných tempech a Doctors of Running i RTINGS popisují stabilní, ochrannou platformu. Je to bota na budování kilometrů, ne na závodění.

Sedí Supernova Rise 3 na velikost?

Pro většinu běžců ano. Doctors of Running a RTINGS ji shledali sedící na velikost, zatímco 93 hlasů čtenářů RunRepeat se kloní k mírně malé a Runnea ji shledala mírně velkou. Podle RunRepeat a RTINGS existují široké střihy. Zkontroluj objem nad prsty a pod klenbou.

Dá se v Supernova Rise 3 závodit maraton?

Je to tréninková, ne závodní bota. RTINGS říká, že není stavěná na závodění na maraton, a RunRepeat hodnotí závodění 53, ale RunRepeat a Runnea v ní vidí dobrou botu na kilometry při přípravě na maraton. Na den závodu si nech lehčí, pružnější botu.

Má Supernova Rise 3 desku?

Ne. Supernova Rise 3 nemá desku, podle RTINGS. Její stabilita pochází z designu Support Rod vymodelovaného do mezipodešve Dreamstrike+, jak popisuje Running Warehouse, plus široké platformy a bočnic, které zmiňují Doctors of Running.

Supernova Rise 3, nebo Rise 2?

Rise 3 je měkčí, vyšší a stabilnější, s mnohem lepší přilnavostí v laboratoři RunRepeat. Rise 2 je živější a ohebnější: RunRepeat u ní naměřil návrat energie 69,5 procenta, nad Rise 3. Vyber Rise 3 pro ochranu na volných kilometrech, Rise 2, pokud ti chybí přirozenější, pružný pocit.

Supernova Rise 3, nebo Supernova Solution 3?

Rise 3 je neutrální bota a Solution 3 stabilní, s prvky vedení pro střední zkroucení dovnitř, podle Runnea. Doctors of Running shledávají Rise 3 lehčí a méně těžkopádnou. Fitting může ukázat, jestli tvůj krok potřebuje víc vedení.

Je Supernova Rise 3 dobrá na bolest kolen?

Žádná bota nelečí bolest kolen. RunRepeat zařazuje Rise 3 mezi tipy pro běžce s bolestí kolen a její měkká, stabilní platforma může působit pohodlně, ale to je zpráva o pohodlí, ne léčba. Pokud bolest přetrvává nebo sílí, navštiv fyzioterapeuta nebo sportovního lékaře.

Zdroje

  1. RunRepeat, adidas Supernova Rise 3 lab review (Carlos Sánchez, updated August 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. Doctors of Running, Adidas Supernova Rise 3 Review (Matt Klein, March 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. RTINGS, adidas Supernova Rise 3 running shoe review (updated August 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. Runnea, adidas Supernova Rise 3 (Gorka Sedano, updated June 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. Running Warehouse, adidas Supernova Rise 3 Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. i-run, adidas Supernova Rise 3 homme. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting