
Recenzja Saucony Ride 19
Codzienne buty treningowe Saucony stają się wyższe, szersze i bardziej miękkie. To teraz spokojniejsze, bardziej amortyzowane buty i trochę mniej uniwersał.
- Drop
- 8 mm
- Stack pięty
- 38 mm
- Przodostopie
- 30 mm
- Waga
- 255 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Więcej amortyzacji, mniej werwy.
Ride 19 to neutralne buty do codziennych treningów z większą amortyzacją, szerszą podstawą i mocniejszym rockerem niż Ride 18. Pasują biegaczom, którzy większość tygodnia spędzają w rozluźnionym, równym tempie i chcą stabilnych, trwałych butów bardziej niż szybkich.
Mocne strony
- Szersza, stabilniejsza platforma niż w Ride 18
- Wysoki zmierzony zwrot energii jak na buty codzienne
- Bardzo małe zużycie podeszwy w laboratorium, trwałe na drodze
- Pewna pięta i wyściełany język, bez ucisku sznurówek
- Dostępny w wersji szerokiej (2E)
Słabe strony
- Cięższy niż Ride 18 na wadze laboratoryjnej: 9,8 oz wobec 9,0 oz
- Mniej żywy w szybszym tempie niż poprzednia wersja
- Mała objętość nad śródstopiem i przodostopiem
- Podane wysokości stacku różnią się między źródłami
Dla kogo jest
- Twój tydzień to głównie spokojne bieganie
- Chcesz neutralnych, ale stabilnych
- Lądujesz na pięcie lub śródstopiu w rozluźnionym tempie
- Szybko zużywasz buty
Kto powinien go ominąć
- Chcesz jednych butów też na treningi jakościowe
- Liczy się dla ciebie każdy gram
- Twoja stopa wyraźnie ugina się do wewnątrz
- Masz wysokie podbicie
Profil buta
Gdzie Ride 19 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Ride 18.
| Oś | Ride 19 | Ride 18 | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 43 | 18 | +25 |
| Lekkość | 60 | 56 | +4 |
| Stabilność | 30 | 30 | = |
| Drop | 45 | 45 | = |
| Dynamika | 6 | 6 | = |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga255 g, lżejszy niż 59% butów
Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów
Stack pięty38 mm, niższy niż u 49% butów
Stack przodostopia30 mm, niższy niż u 56% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Bardziej miękki i wyższy, nadal wyważony. Przeformułowana PWRRUN+ jest bardziej miękka i wyższa niż w Ride 18, nie stając się gąbczasta: ani zbyt miękka, ani niestabilna, powiedział jeden tester.
Neutralny, z szerokim śladem. Bez wstawki ani szyny: stabilność pochodzi z podstawy dużo szerszej niż przeciętnie w pięcie i przodostopiu. Wyrozumiały, ale nadal neutralny.
Sprężyste liczby, rozluźniony charakter. Wysoki zwrot energii w laboratorium, ale rocker i dodatkowa waga sprawiają, że but wydaje się gładki, a nie szybki. Recenzenci rozchodzą się w ocenie przyspieszania.
Bardziej miękki i wyższy, nadal wyważony. Saucony przeformułowało piankę PWRRUN+ i dodało jej więcej. Doctors of Running uznają ją za bardziej miękką niż we wcześniejszych Ride, a laboratorium RunRepeat podało stack w pięcie blisko 39 mm, dużo powyżej 35 mm zmierzonych w Ride 18.
Nie przechodzi w gąbczastość. Odczyt twardościomierza RunRepeat leży blisko średniej, a jeden tester Believe in the Run podsumował go: ani zbyt miękki, ani niestabilny.
Neutralny, z szerokim śladem. Nie ma wstawki ani szyny prowadzącej. Stabilność pochodzi z geometrii: RunRepeat zmierzył podstawę o około 10 mm szerszą niż przeciętnie w pięcie i o 12 mm szerszą w przodostopiu. Doctors of Running oceniają stabilność na A-.
To czyni go wyrozumiałym przy lekko nierównym lądowaniu. To nadal but neutralny, a nie model ze wsparciem.
Sprężyste liczby, rozluźniony charakter. RunRepeat zmierzył wysoki zwrot energii w pięcie i przodostopiu jak na buty codzienne. Na drodze rocker i dodatkowa waga sprawiają, że but wydaje się gładki, a nie szybki.
Recenzenci zgadzają się, że czuje się w nim swobodnie na równych biegach. To, jak dobrze przyspiesza, jest miejscem, gdzie ich drogi się rozchodzą.
Czytaj dalej
Bardziej miękki i wyższy, nadal wyważony. Saucony przeformułowało piankę PWRRUN+ i dodało jej więcej. Doctors of Running uznają ją za bardziej miękką niż we wcześniejszych Ride, a laboratorium RunRepeat podało stack w pięcie blisko 39 mm, dużo powyżej 35 mm zmierzonych w Ride 18.
Nie przechodzi w gąbczastość. Odczyt twardościomierza RunRepeat leży blisko średniej, a jeden tester Believe in the Run podsumował go: ani zbyt miękki, ani niestabilny.
Neutralny, z szerokim śladem. Nie ma wstawki ani szyny prowadzącej. Stabilność pochodzi z geometrii: RunRepeat zmierzył podstawę o około 10 mm szerszą niż przeciętnie w pięcie i o 12 mm szerszą w przodostopiu. Doctors of Running oceniają stabilność na A-.
To czyni go wyrozumiałym przy lekko nierównym lądowaniu. To nadal but neutralny, a nie model ze wsparciem.
Sprężyste liczby, rozluźniony charakter. RunRepeat zmierzył wysoki zwrot energii w pięcie i przodostopiu jak na buty codzienne. Na drodze rocker i dodatkowa waga sprawiają, że but wydaje się gładki, a nie szybki.
Recenzenci zgadzają się, że czuje się w nim swobodnie na równych biegach. To, jak dobrze przyspiesza, jest miejscem, gdzie ich drogi się rozchodzą.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego naturalne ustawienie: miękki, stabilny i spokojny pod stopą. | Doctors of Running, Runnea |
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Dodatkowa pianka i szeroka podstawa trzymają się na dystansie; Runnea wymienia długie, spokojne biegi jako jego najlepsze zastosowanie. | Runnea |
| Biegi regeneracyjne | Stworzony do tego | Amortyzowany i niewymagający, dobre dopasowanie na dzień po ciężkim treningu. | Doctors of Running |
| Zawody na maraton | Da radę | W porządku na kilometraż przygotowań do maratonu. Na dzień zawodów większość biegaczy będzie chciała czegoś lżejszego. | RunRepeat, Runnea |
| Tempo | Da radę | Testerzy Believe in the Run uznali, że radzi sobie z wysiłkami tempowymi; Doctors of Running i Runnea są mniej przekonani. | Doctors of Running, Believe in the Run, Runnea |
| Interwały | Nie do tego | Zbyt ciężki i zbyt spokojny na krótkie, szybkie powtórzenia. | RunRepeat, Runnea |
Źródło: Doctors of Running, Runnea, RunRepeat, Believe in the Run
Co mówią testy
Recenzenci zgadzają się, że Ride 19 jest wyższy, szerszy i stabilniejszy niż wcześniej oraz że to mocne buty do codziennych treningów. Różnią się w ocenie, ile szybkości zachował.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Doctors of Running cieszy się puszystym komfortem na spokojnych biegach, z ocenami od B plus do A minus, ale tęskni za wszechstronnością w szybszym tempie. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat ocenia go na 88 na 100, w paśmie Superb, i znajduje niezawodne dopasowanie z dość hojną objętością przodu buta. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run umieszcza go w klasie A jako niezawodnego konia roboczego, który po cichu zbiera kilometry każdego rodzaju. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea poleca go jako niezawodne buty do codziennych treningów, chwaląc wyrozumiałą międzypodeszwę i pewną piętę, z ograniczoną responsywnością na szybsze bieganie. | Czytaj |
Zgadzają się
- Większa, stabilniejsza platformaRunRepeat zmierzył wyższy stack i podstawę dużo szerszą niż przeciętnie; Doctors of Running opisują dużo większe rozszerzenie podeszwy i szerszą platformę niż w Ride 18.
- Bardzo dobre buty do codziennych treningówDoctors of Running, Believe in the Run i Runnea przedstawiają go jako niezawodny but na codzienny kilometraż, a RunRepeat poleca go jako solidne buty do codziennych treningów.
- Zbudowany, by wytrzymaćRunRepeat zarejestrował małe zużycie podeszwy w teście ścierania, a Runnea zgłasza wysoką trwałość po ponad 300 km.
Rozchodzą się
- Jak żywy się wydajeTesterzy Believe in the Run uznali go za dość responsywny na pracę tempową. Doctors of Running mówią, że stracił wszechstronność Ride 18 w szybkości, a Runnea uznaje, że brakuje mu jej w szybkim tempie.
- Miejsce z przoduDoctors of Running opisują lekko szerokie przodostopie z małą objętością na wierzchu; jeden tester Believe in the Run nazywa przód buta przestronnym.
Jak jest zbudowany
Jeden blok przeformułowanej pianki PWRRUN+ bez płytki, pod cholewką z siatki inżynieryjnej, z gumą skoncentrowaną tam, gdzie zużywa się przodostopie.
Jeden blok przeformułowanej pianki PWRRUN+ bez płytki, pod cholewką z siatki inżynieryjnej z materiałów z recyklingu, z gumą skoncentrowaną tam, gdzie zużywa się przodostopie.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna | Przewiewność 74 BR |
| 2 | Język | 7,3 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 5 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaPWRRUN+ | 37.1 AC |
| 5 | Wkładka | 6,5 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrznaGuma XT-900 | 3,5 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 38 mm, przodostopie 30 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,5 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, Fleet Feet, RunRepeat, Believe in the Run, Runnea. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Cholewka. Nowa siatka inżynieryjna z materiałów z recyklingu, zbudowana, by rozciągać się wokół różnych kształtów stopy, zachowując przewiewność. RunRepeat zalicza jej przewiewność do mocnych stron buta, a Saucony zamieniło pętle na sznurówki z Ride 18 na klasyczne przebijane oczka.
Język. Język z półmieszkiem, przymocowany po obu stronach, z większą wyściółką niż przeciętnie w laboratorium RunRepeat. Doctors of Running nie mieli ucisku sznurówek i mieli dobre trzymanie.
Zapiętek. Sztywny zapiętek, oceniony na 5 na 5 w laboratorium RunRepeat, wewnątrz kołnierza pięty z dodatkową amortyzacją i teksturowaną podszewką, która pomaga zapobiegać ześlizgiwaniu.
Międzypodeszwa. Przeformułowana międzypodeszwa PWRRUN+, pianka eTPU z granulek, w jednym bloku mimo dwukolorowego malowania. Pięta platformy urosła ze 91,9 mm szerokości w Ride 18 do 100,7 mm, z wyraźnym ścięciem pięty i późnym rockerem w przodostopiu. Dodatkowy materiał uczynił też go o 73% sztywniejszym w teście zginania RunRepeat.
Wkładka. Wyjmowana wkładka, grubości 6,5 mm, wykonana z lżejszego i bardziej miękkiego materiału niż wkładki PWRRUN+ we wcześniejszych modelach Saucony.
Podeszwa zewnętrzna. Przeprojektowana podeszwa z gumy XT-900, grubsza niż przeciętnie, z większym pokryciem pod przodostopiem i mniejszym w śródstopiu i pięcie dla oszczędności wagi. Nowe rowki giętne wygładzają przejście, a testerzy RunRepeat czuli się pewnie na suchym asfalcie i mokrym betonie.
Czytaj dalej
Jeden blok przeformułowanej pianki PWRRUN+ bez płytki, pod cholewką z siatki inżynieryjnej, z gumą skoncentrowaną tam, gdzie zużywa się przodostopie.
1. Cholewka. Nowa siatka inżynieryjna z materiałów z recyklingu, zbudowana, by rozciągać się wokół różnych kształtów stopy, zachowując przewiewność. RunRepeat zalicza jej przewiewność do mocnych stron buta, a Saucony zamieniło pętle na sznurówki z Ride 18 na klasyczne przebijane oczka.
2. Język. Język z półmieszkiem, przymocowany po obu stronach, z większą wyściółką niż przeciętnie w laboratorium RunRepeat. Doctors of Running nie mieli ucisku sznurówek i mieli dobre trzymanie.
3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, oceniony na 5 na 5 w laboratorium RunRepeat, wewnątrz kołnierza pięty z dodatkową amortyzacją i teksturowaną podszewką, która pomaga zapobiegać ześlizgiwaniu.
4. Międzypodeszwa. Przeformułowana międzypodeszwa PWRRUN+, pianka eTPU z granulek, w jednym bloku mimo dwukolorowego malowania. Pięta platformy urosła ze 91,9 mm szerokości w Ride 18 do 100,7 mm, z wyraźnym ścięciem pięty i późnym rockerem w przodostopiu. Dodatkowy materiał uczynił też go o 73% sztywniejszym w teście zginania RunRepeat.
5. Wkładka. Wyjmowana wkładka, grubości 6,5 mm, wykonana z lżejszego i bardziej miękkiego materiału niż wkładki PWRRUN+ we wcześniejszych modelach Saucony.
6. Podeszwa zewnętrzna. Przeprojektowana podeszwa z gumy XT-900, grubsza niż przeciętnie, z większym pokryciem pod przodostopiem i mniejszym w śródstopiu i pięcie dla oszczędności wagi. Nowe rowki giętne wygładzają przejście, a testerzy RunRepeat czuli się pewnie na suchym asfalcie i mokrym betonie.
Trwałość. Test ścierania RunRepeat zostawił tylko 0,6 mm zużycia podeszwy, około połowy średniej, a wyściółka pięty dostała 4 na 5. Runnea zgłasza wysoką trwałość po ponad 300 km.
Trwałość. Test ścierania RunRepeat zostawił tylko 0,6 mm zużycia podeszwy, około połowy średniej, a wyściółka pięty dostała 4 na 5. Runnea zgłasza wysoką trwałość po ponad 300 km.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Drop, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Fleet Feet, Doctors of Running, Believe in the Run, RunRepeat.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; sprawdź wersję szeroką, jeśli twoje przodostopie jest szerokie albo podbicie wysokie.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Miejsce na palce jest hojne, z jednym zastrzeżeniem. RunRepeat nazywa objętość przodu buta dość hojną, a Believe in the Run przestronną, podczas gdy Doctors of Running znajduje lekko szerokie przodostopie, ale małą objętość pod językiem.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running i RunRepeat nazywają go zgodnym z rozmiarem, a głosowanie czytelników RunRepeat się zgadza. Runnea uznała dopasowanie za wygodne od pierwszego biegu, z pewną piętą.
Doctors of Running opisują normalną piętę i śródstopie, lekko szerokie przodostopie i małą objętość na wierzchu. Jeśli wierzch wydaje się ciasny, wkładka jest wyjmowana i niezwykle gruba w laboratorium RunRepeat, więc cieńsza zwalnia trochę miejsca. Testerzy Believe in the Run byli podzieleni: jeden uznał przód buta za przestronny, inny dostał parę za dużą o pół rozmiaru.
Fleet Feet podaje zwykłą (D) i szeroką (2E) dla mężczyzn. RunRepeat wspomina też o wersji wąskiej, więc dostępność zależy od rynku.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet, Runnea
Kontra Ride 18
Większa aktualizacja, niż sugeruje numer: więcej pianki, dużo szersza podstawa i więcej rockera, z większą wagą do niesienia.
| Ride 19 | Ride 18 | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 8 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 38 mm | 35 mm |
| Przodostopie | 30 mm | 27 mm |
| Waga | 255 g | 259 g |
Zostań przy Ride 18, jeśli używałeś go jako jedynych butów na wszystko, w tym szybsze treningi, albo jeśli wolisz odczucie bliżej podłoża. Przejdź na 19, jeśli większość twojego biegania jest spokojna i chcesz więcej amortyzacji oraz stabilniejszej podstawy.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: Ride 18 do Ride 19
Przeformułowana pianka PWRRUN+. Fleet Feet opisuje lżejszą, bardziej responsywną wersję pianki, a jest jej więcej pod stopą. (Fleet Feet)
Wyższy stack. RunRepeat zmierzył piętę na 38,7 mm wobec 35,0 mm w Ride 18. (RunRepeat)
Szersza podstawa, mocniejszy rocker. Doctors of Running wskazują dużo większe rozszerzenie podeszwy, szerszą platformę i wyraźniejszy rocker. (Doctors of Running)
Nowa cholewka i podeszwa. Nowa siatka inżynieryjna, więcej wyściółki pięty i dodatkowa przyczepność w przodostopiu na podeszwie. (Believe in the Run, Fleet Feet)
Cięższy w laboratorium. RunRepeat zważył go na 278 g (9,8 oz) wobec 255 g (9,0 oz) dla Ride 18. (RunRepeat)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Ride 19 nie robi.
Saucony Ride 19 | Saucony Triumph 24 | Hoka Mach 7 | Adidas Supernova Rise 2 | Saucony Guide 19 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Więcej amortyzacji | Lżejszy | Lżejszy | Stabilniejszy |
| Drop | 8 mm | 10 mm | 5 mm | 10 mm | 6 mm |
| Stack pięty | 38 mm | 43 mm | 37 mm | – | 37 mm |
| Waga | 255 g | 250 g | 241 g | 262 g | 258 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Stabilizacja |
Pytania biegaczy
Ride 18 czy Ride 19: który wybrać?
Ride 19 ma więcej pianki, szerszą podstawę i więcej rockera, więc jest bardziej miękki i stabilniejszy, ale cięższy, 278 g (9,8 oz) wobec 255 g (9,0 oz) w laboratorium RunRepeat. Wybierz go na rozluźniony kilometraż. Zostań przy Ride 18, jeśli chcesz jednych butów, które radzą sobie też z szybszymi treningami.
Czy Saucony Ride 19 jest zgodny z rozmiarem?
Tak dla większości biegaczy. Doctors of Running, RunRepeat i Runnea podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Przodostopie jest lekko szerokie, ale ma małą objętość, więc biegacze z wysokim podbiciem powinni spróbować wersji szerokiej, sznurowania albo cieńszej wkładki, zanim wezmą większy rozmiar.
Czy Saucony Ride 19 jest dostępny w wersji szerokiej?
Tak. Fleet Feet podaje męski Ride 19 w wersji zwykłej (D) i szerokiej (2E), a RunRepeat wymienia też opcję wąską. Które szerokości znajdziesz, zależy od kraju, więc sprawdź szerokość, zanim wybierzesz rozmiar.
Jaki jest stack i drop Ride 19?
Każde źródło podaje drop 8 mm. Podane wysokości stacku się różnią: Doctors of Running i Believe in the Run podają 38 mm w pięcie i 30 mm w przodostopiu, Fleet Feet 36 mm i 28 mm. Laboratorium RunRepeat zmierzyło 38,7 mm i 30,2 mm.
Ride 19 czy Triumph 24?
Triumph 24 ma wyższy stack i nową piankę incrediLUX od Saucony, więc jest bardziej miękki i sprężysty na długie, spokojne biegi, z ciaśniejszym przodostopiem. Ride 19 jest niższy, stabilniejszy i bardziej wszechstronny jako but na co dzień. Wybierz Triumph dla komfortu na długie dni, Ride na codzienny kilometraż.
Czy Ride 19 nadaje się na przygotowanie do maratonu?
Na kilometraż tak. Runnea poleca go na długie, spokojne biegi i budowanie bazy, a w laboratorium RunRepeat wypadł bardzo trwale. Na długie biegi w tempie maratonu albo na dzień zawodów lżejszy but będzie wydawał się szybszy.
Źródła
- Doctors of Running, Saucony Ride 19 Review (David Salas, March 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
- RunRepeat, Saucony Ride 19 lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
- Believe in the Run, Saucony Ride 19 Review (January 2026). Dostęp: 9 paź 2026.
- Fleet Feet, Men’s Saucony Ride 19. Dostęp: 9 paź 2026.
- Runnea, Saucony Ride 19. Dostęp: 9 paź 2026.
- RunRepeat, Saucony Triumph 24 lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
- saucony.com · Drop, Wsparcie i Rok premiery, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026.



