1. Boty
  2. Nike
  3. Vomero Premium
Nike Vomero Premium, pohled z boku

Nike Vomero Premium recenze

Vrchol řady Vomero od Nike: tréninková bota s maximálním ZoomX a dvěma jednotkami Air Zoom, stavěná na regenerační běhy a pomalé, volné kilometry.

Drop
10 mm
Stack u paty
54 mm
Přední část
44 mm
Váha
329 g
Podpora
Neutrální
Deska
Žádná

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 7 zdrojů

Náš verdikt

Maximální ochrana, maximální hmotnost.

Vomero Premium skládá ZoomX po celé délce a dvě jednotky Air Zoom na širokou základnu s rockerem a laboratoře měří výjimečné tlumení nárazů. Sedne neutrálním běžcům, i těžším, kteří chtějí nejvíc ochrany na regenerační a volné kilometry, a na cokoli rychlejšího je příliš těžká.

Silné stránky

  • Výjimečné tlumení nárazů: 173 SA na patě v testu RunRepeat
  • Pružný chod s rockerem ve volném tempu
  • Stabilnější, než naznačuje její výška, díky široké základně
  • Plyšový, vycpaný svršek s dobrým držením nohy
  • Odolná podešev s dobrou přilnavostí na mokrých silnicích

Slabé stránky

  • Velmi těžká: 329 g v pánské US 9
  • Návrat energie pod tím, co design slibuje
  • Užitečná jen ve volném tempu
  • Hřeje, s tlustým jazykem a vycpaným lemem

Komu sedí

  • Chceš nejvíc ochrany na regenerační dny
  • Jsi těžší běžec
  • Vomero 18 nebo Vomero Plus ti připadá příliš pevná
  • Dopadáš na střed nebo přední část chodidla

Kdo by ji měl přeskočit

  • Chceš jednu botu na každé tempo
  • Tvá rovnováha je nejistá
  • Tvé chodidlo se hodně kroutí dovnitř

Profil boty

Kde se Vomero Premium řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti Vomero Plus.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaVomero PremiumVomero PlusZměna
Tlumení10083+17
Lehkost620−14
Stabilita3030=
Drop8484=
Odezva206+14

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha329 g, těžší než 97 % bot

Drop10 mm, vyšší než u 84 % bot

Stack u paty54 mm, vyšší než u 100 % bot

Stack v přední části44 mm, vyšší než u 100 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 4 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Tolik ochrany, kolik tréninková bota dává. ZoomX a dvě jednotky Air Zoom na patě 54 mm: RunRepeat naměřil 173 SA tlumení nárazů paty, s téměř žádným citem pro zem.

Dost široká, aby zůstala vzpřímená. Velmi široká, rozšířená základna ji drží stabilněji, než naznačuje její výška, ale zatáčky působí méně jistě a cit pro zem je minimální.

Pružná ve volném tempu, těžká za ním. Návrat energie 63,3 procenta na patě a 64,4 v přední části, tuhý rocker a hmotnost, která dominuje při každém rychlejším tempu.

Tolik ochrany, kolik tréninková bota dává. ZoomX po celé délce nese dvě jednotky Air Zoom, jednu pod patou a jednu pod přední částí. Running Warehouse uvádí 54 mm na patě a 44 mm v přední části pro pánskou US 9 a v našem katalogu se tato pata řadí jako nejvyšší ze 183 neutrálních silničních bot s uvedenou výškou paty.

RunRepeat naměřil tlumení nárazů 173 SA na patě a 147 SA v přední části, daleko nad průměrem, s pěnou na 34,5 AC, blízko průměrné tvrdosti. Running Shoes Guru popisují nulový cit pro zem a pěnu, která se propadá a pomalu odráží.

Dost široká, aby zůstala vzpřímená. Základna je široká a rozšířená: RunRepeat naměřil 118,4 mm přes přední část a 103,2 mm na patě, daleko nad průměrem. Doctors of Running ji shledali mnohem stabilnější, než naznačuje uváděný stack 55 mm, i když je to pořád neutrální bota bez mediální opory.

Limity se ukážou při zatáčení nebo zrychlení. Running Shoes Guru i RTINGS shledali zatáčky méně jisté a Doctors of Running varují, že výška snižuje cit pro zem každému s problémy s rovnováhou.

Pružná ve volném tempu, těžká za ním. RunRepeat naměřil návrat energie 63,3 procenta na patě a 64,4 procenta v přední části, nad průměrem, ale pod tím, co design slibuje. Doctors of Running cítili od jednotek zatížení a odraz jako u odpružení, zatímco Running Shoes Guru shledali přechod hrbolatý.

Odvalování obstarává tuhý rocker: RunRepeat naměřil sílu ohybu 21,5 N a torzní tuhost 18,3 Nm, obojí tužší než průměr. Každý test shledává, že hmotnost převezme vládu, jakmile tempo stoupne.

Číst dál

Tolik ochrany, kolik tréninková bota dává. ZoomX po celé délce nese dvě jednotky Air Zoom, jednu pod patou a jednu pod přední částí. Running Warehouse uvádí 54 mm na patě a 44 mm v přední části pro pánskou US 9 a v našem katalogu se tato pata řadí jako nejvyšší ze 183 neutrálních silničních bot s uvedenou výškou paty.

RunRepeat naměřil tlumení nárazů 173 SA na patě a 147 SA v přední části, daleko nad průměrem, s pěnou na 34,5 AC, blízko průměrné tvrdosti. Running Shoes Guru popisují nulový cit pro zem a pěnu, která se propadá a pomalu odráží.

Dost široká, aby zůstala vzpřímená. Základna je široká a rozšířená: RunRepeat naměřil 118,4 mm přes přední část a 103,2 mm na patě, daleko nad průměrem. Doctors of Running ji shledali mnohem stabilnější, než naznačuje uváděný stack 55 mm, i když je to pořád neutrální bota bez mediální opory.

Limity se ukážou při zatáčení nebo zrychlení. Running Shoes Guru i RTINGS shledali zatáčky méně jisté a Doctors of Running varují, že výška snižuje cit pro zem každému s problémy s rovnováhou.

Pružná ve volném tempu, těžká za ním. RunRepeat naměřil návrat energie 63,3 procenta na patě a 64,4 procenta v přední části, nad průměrem, ale pod tím, co design slibuje. Doctors of Running cítili od jednotek zatížení a odraz jako u odpružení, zatímco Running Shoes Guru shledali přechod hrbolatý.

Odvalování obstarává tuhý rocker: RunRepeat naměřil sílu ohybu 21,5 N a torzní tuhost 18,3 Nm, obojí tužší než průměr. Každý test shledává, že hmotnost převezme vládu, jakmile tempo stoupne.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Regenerační běhyUrčená pro něJejí hlavní úkol, podle každého zveřejněného testu.RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru
Volné běhyUrčená pro něRunRepeat jí dává 91 za každodenní běhání ve volném tempu.RunRepeat
Dlouhé běhyZvládne jeRTINGS ji hodnotí 8,0 za dlouhé běhy; Running Shoes Guru ji shledávají příliš těžkou nad asi 2 hodiny.RTINGS, Running Shoes Guru
ChůzeZvládne jeV pořádku na chůzi a stání, říkají Doctors of Running, pokud nemáš narušenou rovnováhu.Doctors of Running
Tempový tréninkNení pro něPříliš těžká a měkká na rychlejší tréninky.RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru
Lehký trailNení pro něDoctors of Running ji nechávají na silnicích kvůli omezenému citu pro zem.Doctors of Running

Zdroj: RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Doctors of Running

Co říkají testy

Zveřejněné testy se shodují, že Vomero Premium je extrémně tlumená, překvapivě stabilní na svou výšku a velmi těžká, bota jen na volné a regenerační kilometry. Dělí se v tom, jak výjimečný chod je: Doctors of Running a RTINGS si užívají odraz, zatímco RunRepeat a Running Shoes Guru shledávají menší odraz, než design slibuje.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
Doctors of RunningRecenzePozitivníDoctors of Running shledávají dobře provedenou první verzi: plyšovou, pružnou a prostornou, s hmotností jako hlavní nevýhodou.
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 86 ze 100: vynikající tlumení nárazů a odolnost, slabší návrat energie, než se slibovalo.
RTINGSLaboratořPozitivníRTINGS vidí silnou volbu na regeneraci a uvolněné dlouhé běhy, od čehokoli rychlejšího ji brzdí hmotnost.
Running Shoes GuruRecenzeSmíšenéRunning Shoes Guru dává 7 z 10: velmi plyšová, ale těžká, v přechodu hrbolatá a ne dost výjimečná na svůj humbuk.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Velmi těžkáRTINGS zvážili 329,5 g, RunRepeat 326 g a Running Shoes Guru 334 g v pánské US 9; RTINGS ji počítají mezi nejtěžší boty, které testovali.
  • Postavená na volné kilometryRunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru i Doctors of Running ji všichni drží na regeneraci a volné běhání.
  • Stabilní na svou výškuDoctors of Running ji shledali méně nestabilní, než naznačuje její stack, a RunRepeat naměřil patu 103,2 mm širokou a shledává ji stabilní pro běžce s došlapem na patu.
  • Sedí na velikostDoctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru shledali délku v obvyklé velikosti správnou.

Rozcházejí se

  • Jak živý je chodDoctors of Running ji nazývají jednou z nejpružnějších tréninkových bot, jaké běhali. RunRepeat říká, že nedosahuje pocitu vznášení, který Nike slibovalo, a Running Shoes Guru shledali, že jednotky Air Zoom dávají pod tolika pěny malý odraz.
  • Místo pro prstyDoctors of Running a Running Shoes Guru shledali svršek prostorný. RunRepeat naměřil prudce zúžený prostor pro prsty 68,6 mm, i když vysoký 30,8 mm.
  • Stabilní v zatáčkách?Running Shoes Guru ji shledali při zatáčení mírně nestabilní a RTINGS poznamenávají, že zatáčky ve vyšší rychlosti působí méně stabilně. Doctors of Running neměli při volném tempu žádné boční vrtění.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Velmi těžká. RTINGS zvážili 329,5 g, RunRepeat 326 g a Running Shoes Guru 334 g v pánské US 9; RTINGS ji počítají mezi nejtěžší boty, které testovali. (RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Postavená na volné kilometry. RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru i Doctors of Running ji všichni drží na regeneraci a volné běhání. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Stabilní na svou výšku. Doctors of Running ji shledali méně nestabilní, než naznačuje její stack, a RunRepeat naměřil patu 103,2 mm širokou a shledává ji stabilní pro běžce s došlapem na patu. (Doctors of Running, RunRepeat)

Sedí na velikost. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru shledali délku v obvyklé velikosti správnou. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Jak živý je chod. Doctors of Running ji nazývají jednou z nejpružnějších tréninkových bot, jaké běhali. RunRepeat říká, že nedosahuje pocitu vznášení, který Nike slibovalo, a Running Shoes Guru shledali, že jednotky Air Zoom dávají pod tolika pěny malý odraz. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)

Místo pro prsty. Doctors of Running a Running Shoes Guru shledali svršek prostorný. RunRepeat naměřil prudce zúžený prostor pro prsty 68,6 mm, i když vysoký 30,8 mm. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)

Stabilní v zatáčkách?. Running Shoes Guru ji shledali při zatáčení mírně nestabilní a RTINGS poznamenávají, že zatáčky ve vyšší rychlosti působí méně stabilně. Doctors of Running neměli při volném tempu žádné boční vrtění. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru)

Jak je postavená

Maximální neutrální konstrukce: ZoomX po celé délce se dvěma jednotkami Air Zoom, široká rozšířená základna s tuhým rockerem, silně vycpaný síťovinový svršek a podešev z gumy se vzorem vaflí.

ZoomX po celé délce se dvěma jednotkami Air Zoom na široké, tuhé odvalovací platformě, tlustý vycpaný svršek, který hřeje, a podešev se vzorem vaflí, která se opotřebovává pomalu.

5444123456
#SoučástMíra
1SvršekTechnická síťovinaProdyšnost 3 / 5
2Jazyk12,4 mm
3PataTuhost 4 / 5
4MezipodeševZoomX a Air ZoomTvrdost 34,5 AC
5Vložka4,1 mm
6PodeševGuma se vzorem vaflí2,8 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 54 mm, přední část 44 mm; změřeno: podešev 2,8 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru, Nike.

  1. Svršek. Technická síťovina se smyčkami na tkaničky a sponou na patě, podle Running Warehouse. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 3 z 5 a Running Shoes Guru ji shledali velmi teplou; Doctors of Running si mysleli, že za běhu dýchá slušně.

  2. Jazyk. Plně bez přišití a velmi tlustý: 12,4 mm podle měření RunRepeat, proti průměru 5,8 mm. Doctors of Running neměli žádný tlak tkaniček.

  3. Pata. Malá, tuhá opěrka v dolní části paty se střední vycpávkou, podle Doctors of Running, hodnocená RunRepeat 4 z 5. V žádném testu žádné sjíždění paty.

  4. Mezipodešev. ZoomX po celé délce s jednotkou Air Zoom pod patou a další pod přední částí, podle Nike. RunRepeat naměřil pěnu na 34,5 AC a tuhou platformu, 21,5 N v testu ohybu.

  5. Vložka. Vyjímatelná vložka, tlustá 4,1 mm podle měření RunRepeat.

  6. Podešev. Vysoce otěruvzdorná guma ve vzoru vaflí, podle Nike, tlustá 2,8 mm v testu RunRepeat. Přilnavost naměřena 0,50, blízko průměru, ale Doctors of Running shledali vynikající přilnavost na mokrých silnicích a Running Shoes Guru ohodnotili přilnavost 9 z 10. Středový kanál je ponechán bez gumy.

Číst dál

Maximální neutrální konstrukce: ZoomX po celé délce se dvěma jednotkami Air Zoom, široká rozšířená základna s tuhým rockerem, silně vycpaný síťovinový svršek a podešev z gumy se vzorem vaflí.

1. Svršek. Technická síťovina se smyčkami na tkaničky a sponou na patě, podle Running Warehouse. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 3 z 5 a Running Shoes Guru ji shledali velmi teplou; Doctors of Running si mysleli, že za běhu dýchá slušně.

2. Jazyk. Plně bez přišití a velmi tlustý: 12,4 mm podle měření RunRepeat, proti průměru 5,8 mm. Doctors of Running neměli žádný tlak tkaniček.

3. Pata. Malá, tuhá opěrka v dolní části paty se střední vycpávkou, podle Doctors of Running, hodnocená RunRepeat 4 z 5. V žádném testu žádné sjíždění paty.

4. Mezipodešev. ZoomX po celé délce s jednotkou Air Zoom pod patou a další pod přední částí, podle Nike. RunRepeat naměřil pěnu na 34,5 AC a tuhou platformu, 21,5 N v testu ohybu.

5. Vložka. Vyjímatelná vložka, tlustá 4,1 mm podle měření RunRepeat.

6. Podešev. Vysoce otěruvzdorná guma ve vzoru vaflí, podle Nike, tlustá 2,8 mm v testu RunRepeat. Přilnavost naměřena 0,50, blízko průměru, ale Doctors of Running shledali vynikající přilnavost na mokrých silnicích a Running Shoes Guru ohodnotili přilnavost 9 z 10. Středový kanál je ponechán bez gumy.

Odolnost. Lepší než průměr. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,7 mm proti průměru 1,1 mm a ohodnotil vycpávku paty 5 z 5. Doctors of Running viděli po 25 mílích (asi 40 km) téměř žádné opotřebení a Running Shoes Guru jen mírně uhlazené výstupky na patě.

Odolnost. Lepší než průměr. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,7 mm proti průměru 1,1 mm a ohodnotil vycpávku paty 5 z 5. Doctors of Running viděli po 25 mílích (asi 40 km) téměř žádné opotřebení a Running Shoes Guru jen mírně uhlazené výstupky na patě.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Stack paty, mm

Running Warehouse54
Doctors of Running55
RunRepeat50,1
RTINGS52,7

Stack přední části, mm

Running Warehouse44
Doctors of Running45
RunRepeat41,3

Drop, mm

Running Warehouse10
RunRepeat8,8
RTINGS9,9

Hmotnost (pánská), g

Running Warehouse329
RunRepeat326
RTINGS329,5
Running Shoes Guru334
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 10 mm Running Warehouse
  • 8,8 mm RunRepeat
  • 9,9 mm RTINGS
Stack u paty
  • 54 mm Running Warehouse
  • 55 mm Doctors of Running
  • 50,1 mm RunRepeat
  • 52,7 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 44 mm Running Warehouse
  • 45 mm Doctors of Running
  • 41,3 mm RunRepeat
Váha, US M9
  • 329 g Running Warehouse
  • 334 g Running Shoes Guru
  • 326 g RunRepeat
  • 329,5 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální Running Warehouse
–
Deska
  • Žádná Running Warehouse
–
Povrch
  • Silnice Nike
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 34,5 AC RunRepeat
Návrat energie (pata)
  • 63,3 % RunRepeat
Síla ohybu
  • 21,5 N RunRepeat
Torzní tuhost
  • 18,3 Nm RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 4 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,5 RunRepeat
ParametrZměřeno
Šířka prostoru pro prsty
  • 68,6 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 30,8 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 2,8 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 4,1 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 12,4 mm RunRepeat

Velikost a střih

Vezmi si svou obvyklou velikost; spor je o tvar prostoru pro prsty, ne o délku.

Délka

Sedí na velikost

Šířky

standardní

Místo pro prsty

Hodně výšky, méně šířky na špičce. RunRepeat naměřil vysoký prostor pro prsty 30,8 mm, ale zúženou šířku 68,6 mm, zatímco Doctors of Running a Running Shoes Guru shledali přední část vstřícnou.

Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru

Celé poznámky testerů k velikosti

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uvádějí sedění na velikost a čtenáři RunRepeat souhlasí v jeho anketě o velikosti.

Svršek je objemově štědrý. Doctors of Running ho shledali velmi prostorný a jeden tester ji považoval za nejlépe sedící Vomero, prostornější na prstech než Vomero 18 a Vomero Plus. RTINGS našli místo přes klenbu i nad prsty. RunRepeat naopak naměřil prudce zúžený prostor pro prsty a vidí vnitřní sedání podobné Vomero Plus.

RTINGS a Running Warehouse uvádějí jen standardní šířku; RunRepeat zmiňuje širokou verzi, takže zkontroluj dostupnost na svém trhu.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Running Warehouse

Vs Vomero Plus

Vomero Premium je model první generace bez předchůdce: sedí nad Vomero Plus na vrcholu řady Vomero od Nike. Vedle Plus je mnohem vyšší a těžší, s jednotkami Air Zoom přidanými k ZoomX.

Vomero PremiumVomero Plus
PodporaNeutrálníNeutrální
Drop10 mm10 mm
Stack u paty54 mm43 mm
Přední část44 mm33 mm
Váha329 g292 g

Vyber Vomero Plus, pokud chceš jednu tlumenou botu na většinu týdne: je lehčí, živější a podle RunRepeat i Running Shoes Guru lepší univerzál. Premium dává smysl jako druhý pár na regenerační dny.

Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Historie verzí: Vomero Plus až Vomero Premium

Přidané jednotky Air Zoom. Dvě jednotky Air Zoom, pod patou a pod přední částí, sedí v ZoomX po celé délce. (Nike)

Mnohem vyšší. RunRepeat naměřil 50,1 mm na patě proti 42,3 mm u Vomero Plus. (RunRepeat)

Mnohem těžší. RunRepeat zvážil 326 g proti 289 g u Vomero Plus. V našem katalogu ji 329 g činí nejtěžší ze 149 neutrálních silničních bot vážených v pánské US 9. (RunRepeat, Strideprint)

Méně živá. RunRepeat naměřil vyšší návrat energie u Vomero Plus a Running Shoes Guru shledali Plus energičtější. (RunRepeat, Running Shoes Guru)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Vomero Premium nedělá.

Nike Vomero PremiumNike Vomero PlusNike Vomero 18ASICS MegablastHoka Bondi 9
Vyber ji kvůliTato stránkaLehčíStabilnějšíRychlejšíNižší drop
Drop10 mm10 mm10 mm8 mm5 mm
Stack u paty54 mm43 mm46 mm46 mm43 mm
Váha329 g292 g325 g230 g297 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Sedí Nike Vomero Premium na velikost?

Ano. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru shledali délku v obvyklé velikosti správnou. Doctors of Running shledali svršek velmi prostorný, zatímco RunRepeat naměřil zúžený prostor pro prsty 68,6 mm, takže ji zkus, pokud máš širokou přední část.

Vomero Premium, nebo Vomero Plus: kterou vybrat?

Vyber Vomero Plus pro většinu běhání: RunRepeat ji zvážil na 289 g proti 326 g u Premium, s větším návratem energie. Vyber Vomero Premium pro maximální ochranu na regenerační dny a pomalé kilometry, zvlášť jako těžší běžec.

Jak těžké je Nike Vomero Premium?

Asi 329 g v pánské US 9, podle Running Warehouse a Doctors of Running. RTINGS zvážili 329,5 g, RunRepeat 326 g a Running Shoes Guru 334 g. Je to nejtěžší ze 149 neutrálních silničních bot vážených v pánské US 9 v našem katalogu.

Jaká je výška stacku Vomero Premium?

Running Warehouse uvádí 54 mm na patě a 44 mm v přední části pro pánskou US 9, s dropem 10 mm; Doctors of Running citují 55 a 45 mm. Laboratoře naměřily míň: 50,1 mm na patě u RunRepeat a 52,7 mm u RTINGS.

Je Vomero Premium dobré pro těžší běžce?

Ano, podle recenzentů. RunRepeat ji doporučuje větším a těžším běžcům, kteří chtějí maximální tlumení, a Running Shoes Guru naznačují, že lehčí běžci, pod asi 65 kg, nemusí jednotky Air Zoom stlačit natolik, aby z nich měli užitek.

Dá se v Vomero Premium běžet maraton?

Ne jako závodní bota. RunRepeat jí dává 23 za závodění a RTINGS ji shledávají jednou z nejtěžších bot, které testovali. Na dlouhé, pomalé tréninkové běhy funguje pro mnohé, i když Running Shoes Guru shledali hmotnost únavnou po asi 2 hodinách.

Je Vomero Premium dost stabilní?

Pro neutrálního běžce většinou ano. Doctors of Running ji shledali stabilnější, než naznačuje její výška, díky široké, rozšířené základně, a RunRepeat ji shledává stabilní pro běžce s došlapem na patu. Nemá mediální oporu, zatáčky působí méně jistě a Doctors of Running radí opatrnost běžcům s problémy s rovnováhou.

Zdroje

  1. Doctors of Running, Nike Vomero Premium Review (David Salas, November 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. RunRepeat, Nike Vomero Premium lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. RTINGS, Nike Vomero Premium review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. Running Shoes Guru, Nike Vomero Premium review (Brandon Law, November 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. Running Warehouse, Nike Vomero Premium Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. Nike, Nike Vomero Premium Men’s Road Running Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting