
Nike Vomero Plus recenze
Tréninková bota Nike s maximálním tlumením ZoomX a nástupkyně Invincible: vysoká platforma s vysokým dropem, stavěná na regenerační dny a dlouhé, pomalé běhy.
- Drop
- 10 mm
- Stack u paty
- 43 mm
- Přední část
- 33 mm
- Váha
- 281 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Žádná
Náš verdikt
Odraz a ochrana na volné kilometry.
Vomero Plus je nejvyšší tréninková bota Nike na každý den se ZoomX: měkká, pružná a dobře chránící, s klasickým dropem 10 mm. Sedne běžcům s došlapem na patu a normálním chodidlem, kteří tráví většinu týdne ve volném tempu nebo na dlouhých bězích a nepotřebují víc stability.
Silné stránky
- Superpěna ZoomX po celé délce s velkým odrazem na tréninkovou botu na každý den
- Silná ochrana před nárazy na patě i v přední části v laboratorních testech
- Odolná podešev i mezipodešev: po 100 mílích (asi 161 km) testování málo opotřebení
- Štědrá vycpávka jazyka a lemu
- Plynulé odvíjení díky rockeru přední části a zkosené patě
Slabé stránky
- Prostor pro prsty naměřený užší než průměr, vpředu zúžený
- Těžší než mnoho modelů s maximálním stackem
- Malá pomoc pro běžce, kteří potřebují střední nebo větší oporu
- Nízké skóre prodyšnosti v laboratoři; svršek hřeje
Komu sedí
- Dopadáš na patu
- Tvůj týden jsou většinou volné a dlouhé kilometry
- Chceš odraz, ne propadání
- Máš rád vysoký drop
Kdo by ji měl přeskočit
- Tvé chodidlo se výrazně kroutí dovnitř
- Tvá přední část je široká
- Chceš jednu botu i na tréninky
Profil boty
Kde se Vomero Plus řadí mezi 395 bot v našem katalogu.
| Osa | Vomero Plus |
|---|---|
| Tlumení | 83 |
| Lehkost | 31 |
| Stabilita | 30 |
| Drop | 84 |
| Odezva | 6 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha281 g, těžší než 69 % bot
Drop10 mm, vyšší než u 84 % bot
Stack u paty43 mm, vyšší než u 83 % bot
Stack v přední části33 mm, vyšší než u 60 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 3 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Měkká, hluboká a pružná. ZoomX po celé délce působí měkce, hluboce a pružně, zůstala živá po 100 mílích (asi 161 km) v jednom testu a dobře chrání na obou koncích.
Neutrální, a v dlouhých výkonech se to ukáže. Vysoké bočnice a širší podešev vedou neutrální krok s čerstvýma nohama, ale jeden tester cítil po 8 až 10 mílích (asi 13 až 16 km) únavu.
Odvalující a pružná, ne rychlá. Rocker a poměrně tuhá přední část drží přechody plynulé. Odraz dělá volné tempo rychlejším, i když laboratoř ji shledává těžkopádnou vedle některých soupeřů.
Měkká, hluboká a pružná. Mezipodešev je superpěna ZoomX od paty po špičku. Believe in the Run poznamenávají, že je to verze na bázi TPE, ne PEBA používaná v závodních botách Nike. Running Warehouse uvádí výšku stacku 43 mm na patě a 33 mm v přední části, drop 10 mm.
Doctors of Running popisují pěnu jako mírně až středně měkkou s velkým odrazem a po 100 mílích (asi 161 km) zůstala živá, i když o něco pevnější. RunRepeat naměřil 32,5 na stupnici AC, o chlup měkčí než průměrná bota, kterou testuje, a zaznamenal ochranu před nárazy daleko nad průměrem na obou koncích.
Neutrální, a v dlouhých výkonech se to ukáže. Vysoké bočnice na patě a ve střední části a širší podešev dávají mírné vedení a RunRepeat naměřil průměrnou torzní tuhost, přičemž botu shledal stabilnější než mnoho modelů s maximálním tlumením. To stačí na neutrální krok s čerstvýma nohama.
Limit se projeví se vzdáleností. Doctors of Running cítili po 8 až 10 mílích (asi 13 až 16 km) únavu v kyčli a kotníku a nedoporučují ji při střední nebo vyšší potřebě stability.
Odvalující a pružná, ne rychlá. Rocker přední části a zkosená vnější pata drží přechody plynulé. Přední část je poměrně tuhá: RunRepeat naměřil na ohnutí 19,8 N, tužší než průměr, takže práci dělá rocker, ne tvé prsty.
Odraz dělá volné tempo rychlejším, ale RunRepeat ji nazývá těžkopádnou vedle jiných možností s vysokým stackem, jako je Hoka Clifton 10.
Číst dál
Měkká, hluboká a pružná. Mezipodešev je superpěna ZoomX od paty po špičku. Believe in the Run poznamenávají, že je to verze na bázi TPE, ne PEBA používaná v závodních botách Nike. Running Warehouse uvádí výšku stacku 43 mm na patě a 33 mm v přední části, drop 10 mm.
Doctors of Running popisují pěnu jako mírně až středně měkkou s velkým odrazem a po 100 mílích (asi 161 km) zůstala živá, i když o něco pevnější. RunRepeat naměřil 32,5 na stupnici AC, o chlup měkčí než průměrná bota, kterou testuje, a zaznamenal ochranu před nárazy daleko nad průměrem na obou koncích.
Neutrální, a v dlouhých výkonech se to ukáže. Vysoké bočnice na patě a ve střední části a širší podešev dávají mírné vedení a RunRepeat naměřil průměrnou torzní tuhost, přičemž botu shledal stabilnější než mnoho modelů s maximálním tlumením. To stačí na neutrální krok s čerstvýma nohama.
Limit se projeví se vzdáleností. Doctors of Running cítili po 8 až 10 mílích (asi 13 až 16 km) únavu v kyčli a kotníku a nedoporučují ji při střední nebo vyšší potřebě stability.
Odvalující a pružná, ne rychlá. Rocker přední části a zkosená vnější pata drží přechody plynulé. Přední část je poměrně tuhá: RunRepeat naměřil na ohnutí 19,8 N, tužší než průměr, takže práci dělá rocker, ne tvé prsty.
Odraz dělá volné tempo rychlejším, ale RunRepeat ji nazývá těžkopádnou vedle jiných možností s vysokým stackem, jako je Hoka Clifton 10.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Volné běhy | Určená pro ně | Její přirozená práce: měkké, pružné, chráněné kilometry. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Regenerační běhy | Určená pro ně | Ochrana před nárazy je v laboratoři vysoká, což unavené nohy den po těžkém tréninku chtějí. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Dlouhé běhy | Určená pro ně | Postavená na to, s jednou výhradou: pokud ti forma v závěru klesá, neutrální základna nabízí malou pomoc. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Závod na maraton | Zvládne je | V pořádku na maraton s důrazem na pohodlí ve stálém tempu; není to bota na honění času. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Tempový trénink | Zvládne je | Doctors of Running zjistili, že zvládá stálou tempovou práci při střední námaze, ale při vyšším tempu působí těžkopádně. | Doctors of Running, RunRepeat |
Zdroj: RunRepeat, Believe in the Run, Doctors of Running
Co říkají testy
Doctors of Running, RunRepeat i Believe in the Run se shodují, že je to pohodlná, pružná a odolná regenerační bota s maximálním tlumením a bota na objem. Dělí se v místě v přední části a v tom, jestli se dost liší od Vomero 18.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Doctors of Running dávají A minus a nazývají ji oblíbenkyní nové tréninkové řady Nike: pružná a odolná, i když s zúženým prostorem pro prsty. | Číst |
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 91 ze 100, v pásmu Superb, a poznamenává těsné sedání a užší než průměrný prostor pro prsty. | Číst |
| Believe in the Run | Recenze | Pozitivní | Believe in the Run ji řadí do úrovně S pro volné a regenerační kilometry a chválí její plyšový, energický pocit a prostorný prostor pro prsty. | Číst |
Shodují se
- Hodně tlumení, s odrazemVšichni tři popisují měkký chod ZoomX se skutečným odrazem a měření nárazů RunRepeat to potvrzují.
- Bota na volné a dlouhé běhyRunRepeat a Believe in the Run ji řadí na regenerační dny a dlouhé kilometry; Doctors of Running ji za tempem shledávají těžkopádnou.
- Vydrží dlouhoDoctors of Running viděli po 100 mílích (asi 161 km) jen mírné opotřebení a RunRepeat hodnotí odolnost dobře ve všech ohledech.
- Plyšový, vycpaný svršekKaždá recenze komentuje silnou vycpávku kolem jazyka a lemu paty.
Rozcházejí se
- Místo v přední částiRunRepeat naměřil úzký prostor pro prsty a Doctors of Running ho nazývají zúženým, zatímco tester Believe in the Run ho shledal prostorným a Running Warehouse hodnotí prostor pro prsty jako průměrný až prostorný.
- Vyplatí se oproti Vomero 18?Doctors of Running jasně preferují Plus. Believe in the Run ji shledávají měkčí a lehčí, ale pochybují, že je rozdíl dost velký, aby pro většinu běžců záleželo.
Jak je postavená
Mezipodešev ze superpěny ZoomX po celé délce na platformě s rockerem, pod silně vycpaným svrškem z technické síťoviny, s vysoce otěruvzdornou gumou pokrývající celou podešev. Deska tu není.
Mezipodešev ze superpěny ZoomX po celé délce na platformě s rockerem, pod silně vycpaným svrškem z technické síťoviny, s vysoce otěruvzdornou gumou pokrývající celou podešev. Bez desky.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTechnická síťovina s monosměsí | Prodyšnost 48 BR |
| 2 | Jazyk | 11,2 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 3 / 5 |
| 4 | MezipodeševZoomX | 32.5 AC |
| 5 | Vložka | 3,3 mm |
| 6 | PodeševVysoce otěruvzdorná guma | 2,9 mm |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 43 mm, přední část 33 mm; změřeno: podešev 2,9 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run. BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).
Svršek. Měkká a mírně roztažitelná, se zpevněním, které drží přední část jistě. Doctors of Running shledávají šířku normální a prostor pro prsty zúžený. Ploché tkaničky vedou prošívanými látkovými smyčkami místo prorážených očí. Vycpávka má svou cenu: RunRepeat ohodnotil prodyšnost 48 proti průměru 75.
Jazyk. Jediná vrstva pěny tlustá 11,2 mm podle měření RunRepeat, asi dvakrát tolik než jeho průměr. Není bez přišití, ale Doctors of Running i RunRepeat ho shledali dost vycpaný, aby šel pevně zašněrovat bez nepohodlí.
Pata. Opěrka paty, kterou Doctors of Running shledávají tuhou a RunRepeat středně tuhou, vyvážená spoustou vycpávky lemu, se smyčkou na prst vzadu. Vysoké bočnice stoupají z paty do střední části na obou stranách.
Mezipodešev. ZoomX od paty po špičku, podle Believe in the Run verze na bázi TPE místo PEBA z Nike závodních bot. RunRepeat naměřil návrat energie 67,1 procenta na patě a 68,8 procenta v přední části, blízko vrcholu kategorie tréninkových bot na každý den, a měkkost 32,5 na stupnici Asker C. Zkosení paty a rocker přední části obstarávají odvalování a RunRepeat shledal botu podélně tužší než mnoho modelů s karbonovou deskou.
Vložka. Na tréninkovou botu na každý den tenká, 3,3 mm, což nechává víc místa pro pěnu mezipodešve. Je vyjímatelná a na patě mírně rozšířená, aby chodidlo podepřela.
Podešev. Guma po celé délce se čtvercovými výstupky ve stylu vaflí v mřížce na patě a v přední části. Přilnavost dosáhla 0,52 v testu RunRepeat: v pořádku na mírně mokrých silnicích, nic výjimečného. Doctors of Running shledávají přilnavost průměrnou na mokrých silnicích a v pořádku na umělých površích a kvůli měkkosti boty by ji z terénu vynechali.
Číst dál
Mezipodešev ze superpěny ZoomX po celé délce na platformě s rockerem, pod silně vycpaným svrškem z technické síťoviny, s vysoce otěruvzdornou gumou pokrývající celou podešev. Deska tu není.
1. Svršek. Měkká a mírně roztažitelná, se zpevněním, které drží přední část jistě. Doctors of Running shledávají šířku normální a prostor pro prsty zúžený. Ploché tkaničky vedou prošívanými látkovými smyčkami místo prorážených očí. Vycpávka má svou cenu: RunRepeat ohodnotil prodyšnost 48 proti průměru 75.
2. Jazyk. Jediná vrstva pěny tlustá 11,2 mm podle měření RunRepeat, asi dvakrát tolik než jeho průměr. Není bez přišití, ale Doctors of Running i RunRepeat ho shledali dost vycpaný, aby šel pevně zašněrovat bez nepohodlí.
3. Pata. Opěrka paty, kterou Doctors of Running shledávají tuhou a RunRepeat středně tuhou, vyvážená spoustou vycpávky lemu, se smyčkou na prst vzadu. Vysoké bočnice stoupají z paty do střední části na obou stranách.
4. Mezipodešev. ZoomX od paty po špičku, podle Believe in the Run verze na bázi TPE místo PEBA z Nike závodních bot. RunRepeat naměřil návrat energie 67,1 procenta na patě a 68,8 procenta v přední části, blízko vrcholu kategorie tréninkových bot na každý den, a měkkost 32,5 na stupnici Asker C. Zkosení paty a rocker přední části obstarávají odvalování a RunRepeat shledal botu podélně tužší než mnoho modelů s karbonovou deskou.
5. Vložka. Na tréninkovou botu na každý den tenká, 3,3 mm, což nechává víc místa pro pěnu mezipodešve. Je vyjímatelná a na patě mírně rozšířená, aby chodidlo podepřela.
6. Podešev. Guma po celé délce se čtvercovými výstupky ve stylu vaflí v mřížce na patě a v přední části. Přilnavost dosáhla 0,52 v testu RunRepeat: v pořádku na mírně mokrých silnicích, nic výjimečného. Doctors of Running shledávají přilnavost průměrnou na mokrých silnicích a v pořádku na umělých površích a kvůli měkkosti boty by ji z terénu vynechali.
Odolnost. Nadprůměrná. Doctors of Running měli po 100 mílích (asi 161 km) jen mírné opotřebení výstupků a nepoškozenou podešev, s mezipodešví, která udržela odraz a mírně ztvrdla. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,8 mm proti průměru 1,1 mm a ohodnotil vycpávku paty 4 z 5.
Odolnost. Nadprůměrná. Doctors of Running měli po 100 mílích (asi 161 km) jen mírné opotřebení výstupků a nepoškozenou podešev, s mezipodešví, která udržela odraz a mírně ztvrdla. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,8 mm proti průměru 1,1 mm a ohodnotil vycpávku paty 4 z 5.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Drop, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, US M9 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Running Warehouse, Believe in the Run, RunRepeat.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Návrat energie (pata) |
|
| Torzní tuhost |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Prodyšnost |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
| Síla ohybu |
|
BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).
Velikost a střih
Vezmi si svou obvyklou velikost; zkontroluj prostor pro prsty, pokud máš širokou přední část.
Délka
Sedí na velikost
Šířky
standardní, široká a extra široká
Místo pro prsty
Názory na místo pro prsty se dělí. RunRepeat naměřil prostor pro prsty pod průměrem a Doctors of Running ho shledali zúžený, i když s trochou roztažení, zatímco Believe in the Run popsali prostorný prostor pro prsty bez tlakových bodů.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running, RunRepeat i Believe in the Run ji označují za sedící na velikost. Running Warehouse hodnotí patu, střední část i prostor pro prsty jako průměrné až prostorné.
Přední část je místo, kde se názory rozcházejí. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 71,1 mm proti průměru 73,2 mm a Doctors of Running ho shledali mírně zúžený, zatímco tester Believe in the Run ho shledal prostorným. Široká chodidla by ji měla zkusit jako první.
RunRepeat uvádí úzkou, normální, širokou a extra širokou. Running Warehouse ukazuje jen standardní šířku D, takže dostupnost závisí na tom, kde hledáš, a evropské nabídky širokých verzí jsme nenašli.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse
Vs Invincible 3
Vomero Plus nahrazuje řadu Invincible jako tréninkovou botu Nike s maximálním tlumením ZoomX a Doctors of Running v ní vidí jasný krok vpřed.
Pokud ti Invincible 3 pořád sedí a je ti v ní dobře, není kam spěchat. Vyber Vomero Plus pro víc odrazu a plynulejší rocker. Proti Vomero 18: 18 pro nejplyšovější vstup, Plus pro měkčí, pružnější a o trochu lehčí chod.
Historie verzí: Invincible 3 až Vomero Plus
Nový název a nové místo v řadě. Running Warehouse ji představuje jako nástupkyni Invincible, nyní v rodině Vomero nad Vomero 18. (Running Warehouse)
Odraz místo propadání. Doctors of Running popisují výrazně vylepšený chod oproti řadě Invincible, s větším odrazem. (Doctors of Running)
Klasický drop 10 mm. Plus si drží vysoký drop 10 mm, potvrzený měřením RunRepeat. (RunRepeat, Running Warehouse)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Vomero Plus nedělá.
Nike Vomero Plus | Nike Vomero 18 | Hoka Bondi 9 | Saucony Triumph 23 | Puma Magnify Nitro 3 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Pevnější | Nižší drop | Méně tlumení | Lehčí |
| Drop | 10 mm | 10 mm | 5 mm | 10 mm | 10 mm |
| Stack u paty | 43 mm | 46 mm | 43 mm | 37 mm | 40 mm |
| Váha | 281 g | 325 g | 297 g | 263 g | 260 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Vomero Plus, nebo Vomero 18: kterou vybrat?
Vomero Plus je podle Believe in the Run měkčí, pružnější a o trochu lehčí a Doctors of Running ji jasně preferují. Believe in the Run také pochybují, že na rozdílu pro většinu běžců záleží. Vyber Plus pro odraz na dlouhých, volných kilometrech a Vomero 18, pokud chceš plyšové pohodlí.
Kam se Vomero Plus řadí v řadě Nike?
Nike nyní staví své hlavní silniční modely ve třech úrovních: standardní, Plus a Premium. Vomero Plus sedí nad Vomero 18, s plnou mezipodešví ze superpěny ZoomX místo ZoomX nad ReactX, a nahrazuje Invincible jako tréninkovou botu Nike s maximálním tlumením ZoomX.
Sedí Nike Vomero Plus na velikost?
Ano. Doctors of Running, RunRepeat i Believe in the Run uvádějí sedění na velikost. Na prostor pro prsty je třeba dát pozor: RunRepeat ho naměřil užší než průměr a Doctors of Running popisují zúženou přední část, zatímco Believe in the Run ho shledali prostorným.
Je Vomero Plus dobrá na široká chodidla?
Standardní verze není zřejmou volbou: RunRepeat naměřil prostor pro prsty 71,1 mm proti průměru 73,2 mm. RunRepeat uvádí širokou a extra širokou verzi, ale Running Warehouse ukazuje jen standardní šířku, takže zkontroluj dostupnost u sebe.
Jaký je drop a výška stacku Vomero Plus?
Drop je 10 mm. Running Warehouse a Doctors of Running uvádějí 43 mm na patě a 33 mm v přední části, zatímco Believe in the Run uvádějí 45 a 35 mm. RunRepeat naměřil 42,3 a 32,7 mm, blíž nižším údajům.
Je Vomero Plus dobrá pro těžší běžce?
Má hlubokou pěnu a vysokou naměřenou ochranu před nárazy, což těžší běžci často hledají. Je ale neutrální a Doctors of Running cítili, že stabilita v dlouhých výkonech slábne. Těžším běžcům, kteří se navíc kroutí dovnitř, může lépe posloužit stabilní bota.
Dají se v Vomero Plus běhat tempové tréninky?
Při střední námaze ano. Doctors of Running ji používali na stálou tempovou práci a shledali, že drží dobře, ale při vyšším než tempovém tempu je těžkopádná. RunRepeat upozorňuje na hmotnost oproti lehčím tréninkovým botám s maximálním stackem. Na intervaly ji doplň lehčí botou.
Zdroje
- Doctors of Running, Nike Vomero Plus Review. Zobrazeno 9. 10. 2026.
- RunRepeat, Nike Vomero Plus lab review. Zobrazeno 9. 10. 2026.
- Believe in the Run, Nike Vomero Plus Review. Zobrazeno 9. 10. 2026.
- Running Warehouse, Nike Vomero Plus Men’s Shoes. Zobrazeno 9. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-11). Zobrazeno 11. 10. 2026.
- nike.com · Drop a Povrch, uvedeno
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 12. října 2026.



