
Recenzja Nike Vomero Plus
Buty treningowe Nike z maksymalną amortyzacją ZoomX i następca Invincible: wysoka platforma z wysokim dropem, zbudowana na dni regeneracji i długie, wolne biegi.
- Drop
- 10 mm
- Stack pięty
- 43 mm
- Przodostopie
- 33 mm
- Waga
- 281 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Odbicie i ochrona na spokojne kilometry.
Vomero Plus to najwyższe codzienne buty treningowe Nike z ZoomX: miękkie, sprężyste i dobrze chroniące, z klasycznym dropem 10 mm. Pasują lądującym na pięcie z normalną szerokością stopy, którzy większość tygodnia spędzają w tempie spokojnych i długich biegów i potrzebują niewiele dodatkowej stabilności.
Mocne strony
- Superpianka ZoomX na całej długości z dużym odbiciem jak na buty codzienne
- Mocna ochrona przed uderzeniem w pięcie i przodostopiu w testach laboratoryjnych
- Trwała podeszwa i międzypodeszwa: małe zużycie po 100 milach (160 km) testów
- Obfita wyściółka języka i kołnierza
- Gładkie toczenie dzięki wygiętemu przodostopiu i ściętej pięcie
Słabe strony
- Przód buta zmierzony jako węższy niż przeciętnie, zwężony z przodu
- Cięższy niż wiele modeli z maksymalnym stackiem
- Mało pomocy dla biegaczy potrzebujących umiarkowanego lub większego wsparcia
- Niski wynik przewiewności w laboratorium; cholewka wydaje się ciepła
Dla kogo jest
- Lądujesz na pięcie
- Twój tydzień to głównie spokojne i długie kilometry
- Chcesz odbicia, nie zapadania się
- Lubisz wysoki drop
Kto powinien go ominąć
- Twoja stopa wyraźnie ugina się do wewnątrz
- Twoje przodostopie jest szerokie
- Chcesz jednych butów także na treningi jakościowe
Profil buta
Gdzie Vomero Plus plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Vomero Plus |
|---|---|
| Amortyzacja | 83 |
| Lekkość | 31 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 84 |
| Dynamika | 6 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga281 g, cięższy niż 69% butów
Drop10 mm, wyższy niż u 84% butów
Stack pięty43 mm, wyższy niż u 83% butów
Stack przodostopia33 mm, wyższy niż u 60% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 3 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Miękki, głęboki i sprężysty. ZoomX na całej długości wydaje się miękki, głęboki i sprężysty, w jednym teście pozostał żywy po 100 milach (160 km) i dobrze chroni na obu końcach.
Neutralny, i widać to późno w długich wysiłkach. Wysokie boki i szersza podeszwa prowadzą neutralny krok na świeżych nogach, ale jeden tester poczuł zmęczenie po 8 do 10 milach (13 do 16 km).
Toczący się i sprężysty, nie szybki. Wygięte, dość sztywne przodostopie utrzymuje gładkie przejścia. Odbicie sprawia, że spokojne tempo wydaje się szybsze, choć laboratorium uznaje go za ociężałego obok niektórych rywali.
Miękki, głęboki i sprężysty. Międzypodeszwa to superpianka ZoomX od pięty po palce. Believe in the Run zauważa, że to wersja na bazie TPE, a nie PEBA stosowana w butach startowych Nike. Running Warehouse podaje stack 43 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu, drop 10 mm.
Doctors of Running opisuje piankę jako lekko do umiarkowanie miękką z dużym odbiciem, która pozostała żywa, choć trochę twardsza, po 100 milach (160 km). RunRepeat zmierzył 32,5 w skali AC, odrobinę bardziej miękką niż przeciętne buty, które testuje, i zarejestrował ochronę przed uderzeniem dużo powyżej średniej na obu końcach.
Neutralny, i widać to późno w długich wysiłkach. Wysokie boki w pięcie i śródstopiu oraz szersza podeszwa dają łagodne prowadzenie, a RunRepeat zmierzył przeciętną sztywność skrętną, uznając but za stabilniejszy niż wiele modeli z maksymalną amortyzacją. To wystarcza dla neutralnego kroku na świeżych nogach.
Granica pojawia się z dystansem. Doctors of Running poczuli zmęczenie bioder i kostek po 8 do 10 milach (13 do 16 km) i nie polecają go przy umiarkowanych lub większych potrzebach stabilności.
Toczący się i sprężysty, nie szybki. Wygięte przodostopie i ścięta zewnętrzna pięta utrzymują gładkie przejścia. Przodostopie jest dość sztywne: RunRepeat zmierzył 19,8 N do jego zgięcia, sztywniej niż przeciętnie, więc pracę wykonuje rocker, a nie twoje palce.
Odbicie sprawia, że spokojne tempo wydaje się szybsze, ale RunRepeat nazywa go ociężałym obok innych opcji z wysokim stackiem, takich jak Hoka Clifton 10.
Czytaj dalej
Miękki, głęboki i sprężysty. Międzypodeszwa to superpianka ZoomX od pięty po palce. Believe in the Run zauważa, że to wersja na bazie TPE, a nie PEBA stosowana w butach startowych Nike. Running Warehouse podaje stack 43 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu, drop 10 mm.
Doctors of Running opisuje piankę jako lekko do umiarkowanie miękką z dużym odbiciem, która pozostała żywa, choć trochę twardsza, po 100 milach (160 km). RunRepeat zmierzył 32,5 w skali AC, odrobinę bardziej miękką niż przeciętne buty, które testuje, i zarejestrował ochronę przed uderzeniem dużo powyżej średniej na obu końcach.
Neutralny, i widać to późno w długich wysiłkach. Wysokie boki w pięcie i śródstopiu oraz szersza podeszwa dają łagodne prowadzenie, a RunRepeat zmierzył przeciętną sztywność skrętną, uznając but za stabilniejszy niż wiele modeli z maksymalną amortyzacją. To wystarcza dla neutralnego kroku na świeżych nogach.
Granica pojawia się z dystansem. Doctors of Running poczuli zmęczenie bioder i kostek po 8 do 10 milach (13 do 16 km) i nie polecają go przy umiarkowanych lub większych potrzebach stabilności.
Toczący się i sprężysty, nie szybki. Wygięte przodostopie i ścięta zewnętrzna pięta utrzymują gładkie przejścia. Przodostopie jest dość sztywne: RunRepeat zmierzył 19,8 N do jego zgięcia, sztywniej niż przeciętnie, więc pracę wykonuje rocker, a nie twoje palce.
Odbicie sprawia, że spokojne tempo wydaje się szybsze, ale RunRepeat nazywa go ociężałym obok innych opcji z wysokim stackiem, takich jak Hoka Clifton 10.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego naturalne zadanie: miękkie, sprężyste, chronione kilometry. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Biegi regeneracyjne | Stworzony do tego | Ochrona przed uderzeniem w laboratorium jest wysoka, a tego chcą zmęczone nogi dzień po ciężkim treningu. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Zbudowany do tego, z jednym zastrzeżeniem: jeśli forma słabnie pod koniec, neutralna podstawa daje niewiele pomocy. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Zawody na maraton | Da radę | W porządku na maraton nastawiony na komfort w równym tempie; nie są to buty na gonienie za czasem. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Tempo | Da radę | Doctors of Running stwierdzili, że radzą sobie z równą pracą tempową w umiarkowanym wysiłku, ale przy szybszym tempie wydają się ociężałe. | Doctors of Running, RunRepeat |
Źródło: RunRepeat, Believe in the Run, Doctors of Running
Co mówią testy
Doctors of Running, RunRepeat i Believe in the Run zgadzają się, że to wygodne, sprężyste i trwałe buty z maksymalną amortyzacją na regenerację i kilometraż. Różnią się w ocenie miejsca w przodostopiu i tego, czy dość różnią się od Vomero 18.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running daje A minus i nazywa go ulubieńcem nowej linii treningowej Nike: sprężysty i trwały, choć przód buta jest zwężony. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat ocenia go na 91 na 100, w paśmie Superb, zauważając ciasne dopasowanie i przód buta węższy niż przeciętnie. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run umieszcza go w klasie S na spokojne kilometry i regenerację, chwaląc puszyste, energiczne odczucie i przestronny przód buta. | Czytaj |
Zgadzają się
- Dużo amortyzacji, z odbiciemWszyscy trzej opisują miękki bieg na ZoomX z prawdziwym odbiciem, a pomiary uderzeń RunRepeat to potwierdzają.
- But na spokojne i długie biegiRunRepeat i Believe in the Run zaliczają go do dni regeneracji i długich kilometrów; Doctors of Running uważa go za ociężałego powyżej tempa.
- Zbudowany, by wytrzymaćDoctors of Running zobaczyli tylko łagodne zużycie po 100 milach (160 km), a RunRepeat ocenia trwałość dobrze na całej linii.
- Puszysta, wyściełana cholewkaKażda recenzja komentuje grubą wyściółkę wokół języka i kołnierza pięty.
Rozchodzą się
- Miejsce w przodostopiuRunRepeat zmierzył wąski przód buta, a Doctors of Running nazywa go zwężonym, podczas gdy tester Believe in the Run uznał go za przestronny, a Running Warehouse ocenia przód buta jako przeciętny do przestronnego.
- Warto zamiast Vomero 18?Doctors of Running wyraźnie woli Plus. Believe in the Run uznaje go za bardziej miękkiego i lżejszego, ale wątpi, czy różnica jest wystarczająca, by miała znaczenie dla większości biegaczy.
Jak jest zbudowany
Międzypodeszwa z superpianki ZoomX na całej długości na platformie z rockerem, pod grubo wyściełaną cholewką z siatki inżynieryjnej, z gumą odporną na ścieranie pokrywającą całą podeszwę. Nie ma płytki.
Międzypodeszwa z superpianki ZoomX na całej długości na platformie z rockerem, pod grubo wyściełaną cholewką z siatki inżynieryjnej, z gumą odporną na ścieranie pokrywającą całą podeszwę. Bez płytki.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna z mieszanki mono | Przewiewność 48 BR |
| 2 | Język | 11,2 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 3 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaZoomX | 32,5 AC |
| 5 | Wkładka | 3,3 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrznaGuma odporna na ścieranie | 2,9 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 43 mm, przodostopie 33 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,9 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Cholewka. Miękka i lekko rozciągliwa, ze wzmocnieniami, które pewnie trzymają przodostopie. Doctors of Running uznaje szerokość za normalną, a przód buta za zwężony. Płaskie sznurówki przechodzą przez szyte pętle z tkaniny zamiast przebijanych oczek. Wyściółka ma swój koszt: RunRepeat ocenił przewiewność na 48 wobec średniej 75.
Język. Jeden płat pianki grubości 11,2 mm w pomiarze RunRepeat, mniej więcej dwa razy więcej niż średnia. Nie ma mieszka, ale zarówno Doctors of Running, jak i RunRepeat uznali go za dość wyściełany, by mocno zaciągnąć sznurówki bez dyskomfortu.
Zapiętek. Zapiętek, który Doctors of Running uznaje za sztywny, a RunRepeat za umiarkowany, zrównoważony obfitą wyściółką kołnierza, z pętlą na palec z tyłu. Wysokie boki unoszą się od pięty w śródstopie po obu stronach.
Międzypodeszwa. ZoomX od pięty po palce, wersja na bazie TPE według Believe in the Run, a nie PEBA z butów startowych Nike. RunRepeat zmierzył zwrot energii 67,1 procent w pięcie i 68,8 procent w przodostopiu, blisko szczytu kategorii butów codziennych, oraz miękkość 32,5 w skali Asker C. Za toczenie odpowiadają ścięta pięta i wygięte przodostopie, a RunRepeat uznał but za sztywniejszy wzdłużnie niż wiele modeli z płytką karbonową.
Wkładka. Cienka jak na buty codzienne, 3,3 mm, co zostawia więcej miejsca na piankę międzypodeszwy. Jest wyjmowana i lekko rozszerzona w pięcie, by obejmować stopę.
Podeszwa zewnętrzna. Guma na całej długości z kwadratowymi wypustkami we wzorze wafla w siatce w pięcie i przodostopiu. Przyczepność wyniosła 0,52 w teście RunRepeat: w porządku na lekko mokrych drogach, nic niezwykłego. Doctors of Running uznaje przyczepność za przeciętną na mokrych drogach i dobrą na nawierzchniach sztucznych i trzymałby go z dala od szlaków ze względu na miękkość buta.
Czytaj dalej
Międzypodeszwa z superpianki ZoomX na całej długości na platformie z rockerem, pod grubo wyściełaną cholewką z siatki inżynieryjnej, z gumą odporną na ścieranie pokrywającą całą podeszwę. Nie ma płytki.
1. Cholewka. Miękka i lekko rozciągliwa, ze wzmocnieniami, które pewnie trzymają przodostopie. Doctors of Running uznaje szerokość za normalną, a przód buta za zwężony. Płaskie sznurówki przechodzą przez szyte pętle z tkaniny zamiast przebijanych oczek. Wyściółka ma swój koszt: RunRepeat ocenił przewiewność na 48 wobec średniej 75.
2. Język. Jeden płat pianki grubości 11,2 mm w pomiarze RunRepeat, mniej więcej dwa razy więcej niż średnia. Nie ma mieszka, ale zarówno Doctors of Running, jak i RunRepeat uznali go za dość wyściełany, by mocno zaciągnąć sznurówki bez dyskomfortu.
3. Zapiętek. Zapiętek, który Doctors of Running uznaje za sztywny, a RunRepeat za umiarkowany, zrównoważony obfitą wyściółką kołnierza, z pętlą na palec z tyłu. Wysokie boki unoszą się od pięty w śródstopie po obu stronach.
4. Międzypodeszwa. ZoomX od pięty po palce, wersja na bazie TPE według Believe in the Run, a nie PEBA z butów startowych Nike. RunRepeat zmierzył zwrot energii 67,1 procent w pięcie i 68,8 procent w przodostopiu, blisko szczytu kategorii butów codziennych, oraz miękkość 32,5 w skali Asker C. Za toczenie odpowiadają ścięta pięta i wygięte przodostopie, a RunRepeat uznał but za sztywniejszy wzdłużnie niż wiele modeli z płytką karbonową.
5. Wkładka. Cienka jak na buty codzienne, 3,3 mm, co zostawia więcej miejsca na piankę międzypodeszwy. Jest wyjmowana i lekko rozszerzona w pięcie, by obejmować stopę.
6. Podeszwa zewnętrzna. Guma na całej długości z kwadratowymi wypustkami we wzorze wafla w siatce w pięcie i przodostopiu. Przyczepność wyniosła 0,52 w teście RunRepeat: w porządku na lekko mokrych drogach, nic niezwykłego. Doctors of Running uznaje przyczepność za przeciętną na mokrych drogach i dobrą na nawierzchniach sztucznych i trzymałby go z dala od szlaków ze względu na miękkość buta.
Trwałość. Powyżej średniej. Doctors of Running mieli tylko łagodne zużycie wypustek i nienaruszoną podeszwę po 100 milach (160 km), z międzypodeszwą, która zachowała odbicie i lekko stwardniała. RunRepeat zmierzył 0,8 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm i ocenił wyściółkę pięty na 4 na 5.
Trwałość. Powyżej średniej. Doctors of Running mieli tylko łagodne zużycie wypustek i nienaruszoną podeszwę po 100 milach (160 km), z międzypodeszwą, która zachowała odbicie i lekko stwardniała. RunRepeat zmierzył 0,8 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm i ocenił wyściółkę pięty na 4 na 5.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Drop, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Running Warehouse, Believe in the Run, RunRepeat.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; sprawdź przód buta, jeśli twoje przodostopie jest szerokie.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy, szeroki i bardzo szeroki
Miejsce na palce
Opinie o miejscu na palce się dzielą. RunRepeat zmierzył przód buta poniżej swojej średniej, a Doctors of Running uznali go za zwężony, choć z pewną rozciągliwością, podczas gdy Believe in the Run opisał przestronny przód buta bez punktów nacisku.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, RunRepeat i Believe in the Run nazywają go zgodnym z rozmiarem. Running Warehouse ocenia piętę, śródstopie i przód buta jako przeciętne do przestronnych.
Przodostopie to miejsce, gdzie opinie się rozchodzą. RunRepeat zmierzył przód buta na 71,1 mm wobec średniej 73,2 mm, a Doctors of Running uznali go za lekko zwężony, podczas gdy tester Believe in the Run uznał go za przestronny. Szerokie przodostopia powinny go najpierw przymierzyć.
RunRepeat podaje Narrow, Normal, Wide i X-Wide. Running Warehouse pokazuje tylko standardową szerokość D, więc dostępność zależy od tego, gdzie szukasz, a europejskiego wykazu szerokich wersji nie znaleźliśmy.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse
Kontra Invincible 3
Vomero Plus zastępuje linię Invincible jako buty Nike z maksymalną amortyzacją ZoomX, a Doctors of Running widzi w nim wyraźny krok naprzód.
Jeśli twój Invincible 3 nadal leży i dobrze się w nim czujesz, nie ma pośpiechu. Wybierz Vomero Plus dla większego odbicia i gładszego rockera. W porównaniu z Vomero 18: 18 dla najbardziej puszystego wejścia, Plus dla bardziej miękkiego, sprężystszego, nieco lżejszego biegu.
Historia wersji: Invincible 3 do Vomero Plus
Nowa nazwa i nowe miejsce w gamie. Running Warehouse przedstawia go jako następcę Invincible, teraz w rodzinie Vomero powyżej Vomero 18. (Running Warehouse)
Odbicie zamiast zapadania się. Doctors of Running opisuje wyraźnie ulepszony bieg w porównaniu z serią Invincible, z większym odbiciem. (Doctors of Running)
Klasyczny drop 10 mm. Plus zachowuje wysoki drop 10 mm, potwierdzony pomiarem RunRepeat. (RunRepeat, Running Warehouse)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Vomero Plus nie robi.
Nike Vomero Plus | Nike Vomero 18 | Hoka Bondi 9 | Saucony Triumph 23 | Puma Magnify Nitro 3 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Twardszy | Niższy drop | Mniej amortyzacji | Lżejszy |
| Drop | 10 mm | 10 mm | 5 mm | 10 mm | 10 mm |
| Stack pięty | 43 mm | 46 mm | 43 mm | 37 mm | 40 mm |
| Waga | 281 g | 325 g | 297 g | 263 g | 260 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Vomero Plus czy Vomero 18: który wybrać?
Vomero Plus jest bardziej miękki, sprężystszy i trochę lżejszy według Believe in the Run, a Doctors of Running wyraźnie go woli. Believe in the Run wątpi też, czy różnica ma znaczenie dla większości biegaczy. Wybierz Plus dla odbicia na długich, spokojnych kilometrach, a Vomero 18, jeśli chcesz puszystego komfortu.
Gdzie Vomero Plus stoi w gamie Nike?
Nike buduje teraz swoje główne modele szosowe w trzech poziomach: standard, Plus i Premium. Vomero Plus stoi powyżej Vomero 18, z międzypodeszwą z superpianki ZoomX na całej długości zamiast ZoomX nad ReactX, i zastępuje Invincible jako codzienne buty Nike z maksymalną amortyzacją ZoomX.
Czy Nike Vomero Plus jest zgodny z rozmiarem?
Tak. Doctors of Running, RunRepeat i Believe in the Run podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Na przód buta warto uważać: RunRepeat zmierzył go węższym niż przeciętnie, a Doctors of Running opisuje zwężony przód, podczas gdy Believe in the Run uznał go za przestronny.
Czy Vomero Plus nadaje się na szeroką stopę?
Wersja standardowa nie jest oczywistym wyborem: RunRepeat zmierzył przód buta na 71,1 mm wobec średniej 73,2 mm. RunRepeat podaje wersje Wide i X-Wide, ale Running Warehouse pokazuje tylko standardową szerokość, więc sprawdź dostępność tam, gdzie jesteś.
Jaki jest drop i stack Vomero Plus?
Drop to 10 mm. Running Warehouse i Doctors of Running podają 43 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu, a Believe in the Run 45 i 35 mm. RunRepeat zmierzył 42,3 i 32,7 mm, bliżej niższych wartości.
Czy Vomero Plus nadaje się dla ciężkich biegaczy?
Ma głęboką piankę i wysoką zmierzoną ochronę przed uderzeniem, czego cięższi biegacze często szukają. Jest jednak neutralny, a Doctors of Running poczuli, jak jego stabilność słabnie późno w długich wysiłkach. Cięższym biegaczom, których stopa dodatkowo ugina się do wewnątrz, lepiej posłużą buty stabilizujące.
Czy w Vomero Plus można robić treningi tempowe?
W umiarkowanym wysiłku tak. Doctors of Running używali go do równej pracy tempowej i uznali, że dobrze się trzyma, ale przy szybszym niż tempo jest ociężały. RunRepeat wskazuje jego wagę wobec lżejszych butów z maksymalnym stackiem. Na interwały połącz go z lżejszym butem.
Źródła
- Doctors of Running, Nike Vomero Plus Review. Dostęp: 9 paź 2026.
- RunRepeat, Nike Vomero Plus lab review. Dostęp: 9 paź 2026.
- Believe in the Run, Nike Vomero Plus Review. Dostęp: 9 paź 2026.
- Running Warehouse, Nike Vomero Plus Men’s Shoes. Dostęp: 9 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-11). Dostęp: 11 paź 2026.
- nike.com · Drop i Nawierzchnia, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 12 października 2026.



