1. Boty
  2. Puma
  3. Magnify Nitro 3
Puma Magnify Nitro 3, pohled z boku

Puma Magnify Nitro 3 recenze

Prémiová neutrální tréninková bota Puma na každý den přechází na pěnu PEBA nasycenou dusíkem: lehčí a daleko pružnější než Magnify Nitro 2, na klasickém dropu 10 mm.

Drop
10 mm
Stack u paty
40 mm
Přední část
30 mm
Váha
264 g
Podpora
Neutrální
Deska
Žádná

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 9 zdrojů

Náš verdikt

Pružná, tradiční, střižená těsně.

Magnify Nitro 3 je tlumená neutrální tréninková bota, jejíž nová pěna vrací daleko víc energie než předchůdkyně, na platformě s vysokým dropem a bez rockeru. Sedne neutrálním běžcům s došlapem na patu, normálním až úzkým chodidlem, kteří chtějí jednu botu na volné a dlouhé kilometry, ne běžcům, kteří potřebují oporu.

Silné stránky

  • Vysoký návrat energie: 73,6 procenta v přední části v laboratoři RunRepeat
  • Měkká a živá zároveň, s přirozeným, tradičním odvalováním
  • Asi 264 g v pánské US 9, lehká na tolik pěny
  • Pokryje volné běhy, dlouhé běhy i trochu tempa
  • Dobrá přilnavost od gumy PUMAGRIP, včetně mokrých silnic

Slabé stránky

  • Těsná střední část, která může širokým chodidlům připadat těsná
  • Málo struktury pro běžce, kteří potřebují oporu
  • Pro několik testerů vychází mírně dlouhá
  • Ochrana přední části je jen průměrná
  • Několik testerů shledalo svršek teplý

Komu sedí

  • Dopadáš na patu
  • Tvé chodidlo je normální až úzké
  • Chceš jednu botu na volné a dlouhé kilometry
  • Preferuješ klasický chod bez rockeru

Kdo by ji měl přeskočit

  • Potřebuješ oporu stability
  • Tvá střední část nebo přední část je široká
  • Chceš rychlostní práci nebo závodní botu

Profil boty

Kde se Magnify Nitro 3 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaMagnify Nitro 3
Tlumení64
Lehkost50
Stabilita30
Drop84
Odezva6

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha264 g, těžší než 50 % bot

Drop10 mm, vyšší než u 84 % bot

Stack u paty40 mm, vyšší než u 64 % bot

Stack v přední části30 mm, nižší než u 56 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 6 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Měkká, se skutečným odrazem. Měkká pěna NITROFOAM na bázi PEBA, naměřená RunRepeat na 32,3 AC: plyšová na patě, méně vycpaná pod přední částí.

Neutrální, a je to znát. Žádné prvky vedení a nízká torzní tuhost 9,7 Nm v laboratoři RunRepeat; RTINGS přesto hodnotí lem paty jako podpůrný.

Velká změna oproti verzi 2. Návrat energie skáče na 65,2 procenta na patě a 73,6 v přední části v laboratoři RunRepeat, na tradiční platformě bez rockeru.

Měkká, se skutečným odrazem. Mezipodešev je jediná deska NITROFOAM po celé délce, kterou Doctors of Running a Running Warehouse popisují jako pěnu PEBA nasycenou dusíkem. Puma uvádí 40 mm na patě a 30 mm v přední části. RunRepeat naměřil pěnu na 32,3 na stupnici AC, měkčí než jeho průměr 35,5.

Testeři se shodují, že tlumení je na patě velkorysé. RunRepeat naměřil nadprůměrné tlumení nárazů paty, ale chtěl by víc v přední části, a RTINGS také hodnotí přední část jako méně vycpanou než patu. Doctors of Running ji popisují jako mírně měkkou a bližší lehké tréninkové botě než vysoké botě s maximálním tlumením.

Neutrální, a je to znát. Nejsou tu žádné prvky vedení. Doctors of Running poznamenávají malé bočnice na zadní části chodidla, ale rozšíření a zkosení paty, které při dopadu mírně tlačí dovnitř, a hodnotí stabilitu C. RunRepeat naměřil torzní tuhost 9,7 Nm, daleko pod průměrem 14,4 Nm, a opěrku paty 3 z 5.

RTINGS to čtou jinak a hodnotí stabilitu 7,8, připisují zásluhu podpůrnému lemu paty. Fyzioterapeut Doctors of Running připisuje zásluhu svršku vyztuženému PWRTAPE, že drží chodidlo na vrcholu tak měkké pěny. Pokud se ti chodidlo hodně kroutí dovnitř, není to bota, na kterou se spolehnout.

Velká změna oproti verzi 2. RunRepeat naměřil návrat energie 65,2 procenta na patě a 73,6 procenta v přední části, proti 54,7 a 58,5 procenta u Magnify Nitro 2. RTINGS také shledávají pěnu pružnější než dřív a poznamenávají, že přední část s rostoucím tempem tvrdne.

Geometrie zůstává tradiční. Doctors of Running popisují středně ohebnou přední část s snadným odrazem, ale neohrabaný přechod přes patu, a RunRepeat naměřil sílu ohybu 17,8 N, o něco tužší než průměr. Running Shoes Guru dali přechodu a odrazu nejvyšší známky.

Číst dál

Měkká, se skutečným odrazem. Mezipodešev je jediná deska NITROFOAM po celé délce, kterou Doctors of Running a Running Warehouse popisují jako pěnu PEBA nasycenou dusíkem. Puma uvádí 40 mm na patě a 30 mm v přední části. RunRepeat naměřil pěnu na 32,3 na stupnici AC, měkčí než jeho průměr 35,5.

Testeři se shodují, že tlumení je na patě velkorysé. RunRepeat naměřil nadprůměrné tlumení nárazů paty, ale chtěl by víc v přední části, a RTINGS také hodnotí přední část jako méně vycpanou než patu. Doctors of Running ji popisují jako mírně měkkou a bližší lehké tréninkové botě než vysoké botě s maximálním tlumením.

Neutrální, a je to znát. Nejsou tu žádné prvky vedení. Doctors of Running poznamenávají malé bočnice na zadní části chodidla, ale rozšíření a zkosení paty, které při dopadu mírně tlačí dovnitř, a hodnotí stabilitu C. RunRepeat naměřil torzní tuhost 9,7 Nm, daleko pod průměrem 14,4 Nm, a opěrku paty 3 z 5.

RTINGS to čtou jinak a hodnotí stabilitu 7,8, připisují zásluhu podpůrnému lemu paty. Fyzioterapeut Doctors of Running připisuje zásluhu svršku vyztuženému PWRTAPE, že drží chodidlo na vrcholu tak měkké pěny. Pokud se ti chodidlo hodně kroutí dovnitř, není to bota, na kterou se spolehnout.

Velká změna oproti verzi 2. RunRepeat naměřil návrat energie 65,2 procenta na patě a 73,6 procenta v přední části, proti 54,7 a 58,5 procenta u Magnify Nitro 2. RTINGS také shledávají pěnu pružnější než dřív a poznamenávají, že přední část s rostoucím tempem tvrdne.

Geometrie zůstává tradiční. Doctors of Running popisují středně ohebnou přední část s snadným odrazem, ale neohrabaný přechod přes patu, a RunRepeat naměřil sílu ohybu 17,8 N, o něco tužší než průměr. Running Shoes Guru dali přechodu a odrazu nejvyšší známky.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Volné běhyUrčená pro něJejí domovská půda pro každého recenzenta, kterého jsme četli.Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña
Dlouhé běhyUrčená pro něDoctors of Running a Running Shoes Guru ji nechávají na dlouhé běhy; RunRepeat by pro nejdelší přidal víc ochrany přední části.RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru
Regenerační běhyUrčená pro něMěkká, pohodlná a nenáročná, jak ji Carreras de Montaña popisují na regenerační dny.Carreras de Montaña
Tempový tréninkZvládne jeDost živá na stálou svižnou práci podle Doctors of Running a The Run Testers, aniž by na ni byla stavěná.Doctors of Running, The Run Testers
IntervalyNení pro něRunning Shoes Guru radí proti ní na rychlostní intervaly a Doctors of Running shledali pěnu nevyladěnou na velmi rychlé úsilí.Doctors of Running, Running Shoes Guru
Závod na maratonZvládne jeRTINGS ji shledávají překvapivě slušnou na maraton v klidném cílovém tempu, ale příliš těžkou a bez desky na rychlý čas.RTINGS
ChůzeUrčená pro něDoctors of Running ji hodnotí dobře na chůzi a stání.Doctors of Running

Zdroj: Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña, RunRepeat, The Run Testers, RTINGS

Co říkají testy

Zveřejněné testy se shodují, že Magnify Nitro 3 je velký krok vpřed oproti verzi 2: pružnější, lehčí a pohodlná na denní kilometry, se sedáním na těsné straně. Dělí se v tom, jak stabilně působí, jak chladný je svršek a jak dlouho podešev vydrží.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 91 ze 100: silný krok vpřed oproti verzi 2, brzděná jen skromnou stabilitou a dropem, který nebude sedět každému.
Doctors of RunningRecenzePozitivníDoctors of Running hodnotí sedání a výkon A minus nebo lépe: plyšová, lehká tréninková bota na každý den s vyšším dropem, s C za stabilitu a neohrabaným přechodem přes patu.
RTINGSLaboratořSmíšenéRTINGS dává 7,7 za běžný trénink: pružná a ochranná na patě, ale těsná u klenby, dlouhá v délce a příliš těžká na závodění.
Running Shoes GuruRecenzePozitivníRunning Shoes Guru jí dává 9 z 10 za volné, dlouhé a tempové běhy, s úlovky v podobě slabé opory paty a úzké přední části.
The Run TestersRecenzePozitivníThe Run Testers ji řadí mezi své nejlepší volby na pohodlnou univerzální botu, pokud ji úzké sedání nevyloučí.
Carreras de MontañaRecenzePozitivníCarreras de Montaña v ní vidí silnou tréninkovou botu na velký objem pro užší chodidla, lepší než verze 2, ale ne botu na závodění.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Živá, pohodlná pěnaRunRepeat naměřil silný návrat energie, RTINGS hodnotí návrat energie 7,8 a Doctors of Running, Running Shoes Guru i The Run Testers všichni popisují pružný, pohodlný chod.
  • Tréninková bota na každý den, ne rychlostní botaDoctors of Running, Running Shoes Guru i Carreras de Montaña ji nechávají na volné a dlouhé běhy a RTINGS a Running Shoes Guru ji vylučují pro závodění a intervaly.
  • Těsná přes střední částDoctors of Running, RTINGS, The Run Testers i Carreras de Montaña všichni popisují těsnou střední část nebo klenbu, přičemž námitky jsou nejpravděpodobnější u širokých chodidel.
  • Dobrá přilnavostRunRepeat naměřil nadprůměrnou přilnavost, Doctors of Running ji shledali slušnou na mokrých silnicích a The Run Testers shledali gumu PUMAGRIP spolehlivou na mokré dlažbě.

Rozcházejí se

  • Jak je stabilní?RTINGS hodnotí stabilitu 7,8 a shledávají lem paty jemně strukturovaný. Doctors of Running hodnotí stabilitu C a shledávají ji tak neutrální, jak boty jsou, Running Shoes Guru nazývají oporu paty slabou a The Run Testers viní úzkou střední část.
  • Chladný, nebo teplý svršek?RunRepeat jí dal nejvyšší skóre prodyšnosti, 5 z 5. Doctors of Running, The Run Testers i Carreras de Montaña všichni shledali pleteninový svršek v horkém počasí teplý.
  • Jak dlouho podešev vydržíThe Run Testers a Running Shoes Guru shledali podešev odolnou. Doctors of Running viděli, jak se vnější guma na patě začíná trhat po asi 48 km, a RunRepeat naměřil opotřebení o něco nad svým průměrem.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Živá, pohodlná pěna. RunRepeat naměřil silný návrat energie, RTINGS hodnotí návrat energie 7,8 a Doctors of Running, Running Shoes Guru i The Run Testers všichni popisují pružný, pohodlný chod. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Tréninková bota na každý den, ne rychlostní bota. Doctors of Running, Running Shoes Guru i Carreras de Montaña ji nechávají na volné a dlouhé běhy a RTINGS a Running Shoes Guru ji vylučují pro závodění a intervaly. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña)

Těsná přes střední část. Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers i Carreras de Montaña všichni popisují těsnou střední část nebo klenbu, přičemž námitky jsou nejpravděpodobnější u širokých chodidel. (Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers, Carreras de Montaña)

Dobrá přilnavost. RunRepeat naměřil nadprůměrnou přilnavost, Doctors of Running ji shledali slušnou na mokrých silnicích a The Run Testers shledali gumu PUMAGRIP spolehlivou na mokré dlažbě. (RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers)

Jak je stabilní?. RTINGS hodnotí stabilitu 7,8 a shledávají lem paty jemně strukturovaný. Doctors of Running hodnotí stabilitu C a shledávají ji tak neutrální, jak boty jsou, Running Shoes Guru nazývají oporu paty slabou a The Run Testers viní úzkou střední část. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Chladný, nebo teplý svršek?. RunRepeat jí dal nejvyšší skóre prodyšnosti, 5 z 5. Doctors of Running, The Run Testers i Carreras de Montaña všichni shledali pleteninový svršek v horkém počasí teplý. (RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers, Carreras de Montaña)

Jak dlouho podešev vydrží. The Run Testers a Running Shoes Guru shledali podešev odolnou. Doctors of Running viděli, jak se vnější guma na patě začíná trhat po asi 48 km, a RunRepeat naměřil opotřebení o něco nad svým průměrem. (RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru, The Run Testers)

Jak je postavená

Jednoduchá, klasická konstrukce: mezipodešev NITROFOAM na bázi PEBA po celé délce, pleteninový svršek vyztužený PWRTAPE a guma PUMAGRIP na patě a v přední části s odkrytou pěnou mezi nimi.

Mezipodešev NITROFOAM na bázi PEBA po celé délce, prodyšný pleteninový svršek vyztužený PWRTAPE a guma PUMAGRIP na patě a v přední části nad odkrytou pěnou.

4030123456
#SoučástMíra
1SvršekTechnická pletenina s PWRTAPEProdyšnost 5 / 5
2Jazyk6,3 mm
3PataTuhost 3 / 5
4MezipodeševNITROFOAM (PEBA nasycená dusíkem)Tvrdost 32,3 AC
5Vložka5,3 mm
6PodeševPUMAGRIP3,8 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 40 mm, přední část 30 mm; změřeno: podešev 3,8 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: PUMA, RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers, RTINGS, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Carreras de Montaña.

  1. Svršek. Roztažitelná pleteninová síťovina vyztužená překryvy PWRTAPE, které Doctors of Running shledali sotva patrné, ale nezbytné k držení chodidla. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 5 z 5, nahoru z 2 u Magnify Nitro 2, i když tři jiné recenze ji shledaly teplou. Puma říká, že nejméně 30 procent svršku je recyklovaný materiál.

  2. Jazyk. Bez přišití a jistý, podle Doctors of Running, s 6,3 mm vycpávky podle měření RunRepeat, o něco nad jeho průměrem. Doctors of Running shledali vnitřek pleteniny trochu škrábavý a radí proti nošení bez ponožek.

  3. Pata. Středně tuhá opěrka, 3 z 5 v testu RunRepeat, se střední vycpávkou lemu a bez poutka na patě. Running Shoes Guru zjistili, že malá opěrka omezovala kontrolu paty na dlouhých bězích, zatímco RTINGS hodnotí lem jako jemně strukturovaný.

  4. Mezipodešev. Jediná vrstva po celé délce, naměřená RunRepeat na 32,3 AC. Platforma se snadno kroutí, s torzní tuhostí 9,7 Nm proti průměru 14,4, a bota nemá desku.

  5. Vložka. Vyjímatelná a docela tlustá, 5,3 mm v laboratoři RunRepeat. Doctors of Running hodnotí botu jako poněkud vhodnou pro ortopedické vložky.

  6. Podešev. Guma na patě a v přední části s odkrytou mezipodešví uprostřed, tlustá 3,8 mm. V testu přilnavosti RunRepeat dosáhla 0,61 proti průměru 0,53. Doctors of Running radí nechat ji mimo terén kvůli odkryté pěně.

Číst dál

Jednoduchá, klasická konstrukce: mezipodešev NITROFOAM na bázi PEBA po celé délce, pleteninový svršek vyztužený PWRTAPE a guma PUMAGRIP na patě a v přední části s odkrytou pěnou mezi nimi.

1. Svršek. Roztažitelná pleteninová síťovina vyztužená překryvy PWRTAPE, které Doctors of Running shledali sotva patrné, ale nezbytné k držení chodidla. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 5 z 5, nahoru z 2 u Magnify Nitro 2, i když tři jiné recenze ji shledaly teplou. Puma říká, že nejméně 30 procent svršku je recyklovaný materiál.

2. Jazyk. Bez přišití a jistý, podle Doctors of Running, s 6,3 mm vycpávky podle měření RunRepeat, o něco nad jeho průměrem. Doctors of Running shledali vnitřek pleteniny trochu škrábavý a radí proti nošení bez ponožek.

3. Pata. Středně tuhá opěrka, 3 z 5 v testu RunRepeat, se střední vycpávkou lemu a bez poutka na patě. Running Shoes Guru zjistili, že malá opěrka omezovala kontrolu paty na dlouhých bězích, zatímco RTINGS hodnotí lem jako jemně strukturovaný.

4. Mezipodešev. Jediná vrstva po celé délce, naměřená RunRepeat na 32,3 AC. Platforma se snadno kroutí, s torzní tuhostí 9,7 Nm proti průměru 14,4, a bota nemá desku.

5. Vložka. Vyjímatelná a docela tlustá, 5,3 mm v laboratoři RunRepeat. Doctors of Running hodnotí botu jako poněkud vhodnou pro ortopedické vložky.

6. Podešev. Guma na patě a v přední části s odkrytou mezipodešví uprostřed, tlustá 3,8 mm. V testu přilnavosti RunRepeat dosáhla 0,61 proti průměru 0,53. Doctors of Running radí nechat ji mimo terén kvůli odkryté pěně.

Odolnost. Smíšené zprávy. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 1,3 mm, o něco nad svým průměrem 1,1 mm, ale ohodnotil prostor pro prsty za odolnost 5 z 5. Doctors of Running viděli, jak se vnější guma na patě začíná trhat po asi 48 km. Running Shoes Guru si po asi 105 km všimli tlakových rýh v mezipodešvi a čekají kolem 480 km, zatímco The Run Testers shledali podešev velmi odolnou.

Odolnost. Smíšené zprávy. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 1,3 mm, o něco nad svým průměrem 1,1 mm, ale ohodnotil prostor pro prsty za odolnost 5 z 5. Doctors of Running viděli, jak se vnější guma na patě začíná trhat po asi 48 km. Running Shoes Guru si po asi 105 km všimli tlakových rýh v mezipodešvi a čekají kolem 480 km, zatímco The Run Testers shledali podešev velmi odolnou.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

PUMA10
RunRepeat11,5
RTINGS10,2

Stack paty, mm

PUMA40
RunRepeat37,4
RTINGS38,7

Stack přední části, mm

PUMA30
RunRepeat25,9

Hmotnost (pánská), g

Running Warehouse264
RunRepeat261
RTINGS261
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 10 mm PUMA
  • 11,5 mm RunRepeat
  • 10,2 mm RTINGS
Stack u paty
  • 40 mm PUMA
  • 37,4 mm RunRepeat
  • 38,7 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 30 mm PUMA
  • 25,9 mm RunRepeat
Váha, US M9
  • 264 g Running Warehouse
  • 261 g RunRepeat
  • 261 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální PUMA
–
Deska
  • Žádná Running Warehouse
–
Povrch
  • Silnice PUMA
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: PUMA, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 32,3 AC RunRepeat
Návrat energie (pata)
  • 65,2 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 9,7 Nm RunRepeat
Síla ohybu
  • 17,8 N RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 3 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,61 RunRepeat
ParametrZměřeno
Prodyšnost
  • 5 / 5 RunRepeat
Šířka prostoru pro prsty
  • 72,3 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 26 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 3,8 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 5,3 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 6,3 mm RunRepeat

Velikost a střih

Vezmi si svou obvyklou velikost; může působit trochu dlouze a zkontroluj střední část, ne délku.

Délka

Sedí na velikost

Šířky

standardní

Místo pro prsty

Místo pro prsty je slušné, ale ne velkorysé. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 72,3 mm, nahoru ze 70,1 mm u Magnify Nitro 2, ale těsně pod průměrem, s nízkou výškou 26,0 mm. RTINGS hodnotí šířku přední části dobře, zatímco Doctors of Running popisují mírně zúžený prostor pro prsty.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Celé poznámky testerů k velikosti

Oba testeři Doctors of Running nosili svou obvyklou velikost, Running Shoes Guru ji shledali sedící na velikost a čtenáři RunRepeat hlasují sedí na velikost. Několik testerů dodává, že vychází o chlup dlouhá: RTINGS, Running Shoes Guru i The Run Testers zmiňují extra délku a The Run Testers navrhují menší velikost, pokud jsi mezi dvěma.

Šířka je skutečná otázka. RTINGS shledávají obepnutí klenby dost těsné, aby svíralo širší střední část, a navrhují o půl čísla víc pro široké klenby. The Run Testers a Carreras de Montaña také upozorňují na úzkou střední část nebo těsný prostor pro prsty, který se podle Carreras de Montaña s kilometry uvolnil.

Puma uvádí jen běžné sedání a Running Warehouse jen standardní šířku D. RunRepeat uvádí pánskou širokou verzi a Running Shoes Guru říkají, že ji někteří prodejci mají, takže dostupnost závisí na tom, kde žiješ.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers, Carreras de Montaña, Running Warehouse, PUMA

Vs Magnify Nitro 2

Nová pěna, ne nový tvar: mezipodešev Nitro na bázi PEBA dělá verzi 3 mnohem pružnější a lehčí, na stejné geometrii paty.

Žádná z recenzí, které jsme četli, nejmenuje běžce, kterému by lépe posloužila Magnify Nitro 2: RunRepeat i Carreras de Montaña hodnotí verzi 3 lépe ve všem. Tvar paty je stejný, takže pokud ti Nitro 2 sedělo na dopad, verze 3 by měla také.

Historie verzí: Magnify Nitro 2 až Magnify Nitro 3

Nová pěna na bázi PEBA. RunRepeat naměřil růst návratu energie z 54,7 na 65,2 procenta na patě a z 58,5 na 73,6 procenta v přední části. (RunRepeat, Doctors of Running)

Lehčí. RunRepeat zvážil 261 g proti 281 g u Magnify Nitro 2 a Carreras de Montaña odhadují úsporu asi 30 g ve své velikosti. (RunRepeat, Carreras de Montaña)

Chladnější, jistější svršek. Prodyšnost vzrostla z 2 na 5 z 5 v testu RunRepeat a Carreras de Montaña shledali střední část sevřenější než dřív. (RunRepeat, Carreras de Montaña)

O trochu víc místa pro prsty. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 72,3 mm proti 70,1 mm, s výškou stacku paty a zakřivením paty téměř beze změny. (RunRepeat)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Magnify Nitro 3 nedělá.

Puma Magnify Nitro 3ASICS Novablast 5Puma Velocity Nitro 4Puma ForeverRun Nitro 2Puma MagMax Nitro 2
Vyber ji kvůliTato stránkaProstornější střihLehčíStabilnějšíVíc tlumení
Drop10 mm8 mm10 mm10 mm8 mm
Stack u paty40 mm41,5 mm36 mm38 mm46 mm
Váha264 g252 g245 g292 g275 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníStabilitaStabilita
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Sedí Puma Magnify Nitro 3 na velikost?

Většinou ano. Doctors of Running a Running Shoes Guru nosili svou obvyklou velikost a čtenáři RunRepeat hlasují sedí na velikost. RTINGS, Running Shoes Guru i The Run Testers ji shledávají mírně dlouhou, takže pokud jsi mezi dvěma velikostmi, může fungovat menší. Střední část je těsná a RTINGS navrhují o půl čísla víc pro široké klenby.

Magnify Nitro 2, nebo Magnify Nitro 3: co se změnilo?

Magnify Nitro 3 přechází na pěnu Nitro na bázi PEBA. RunRepeat naměřil návrat energie nahoru z 58,5 na 73,6 procenta v přední části, hmotnost dolů z 281 na 261 g a prodyšnost nahoru z 2 na 5 z 5. Tvar paty je téměř beze změny a žádný recenzent, kterého jsme četli, Nitro 2 nepreferuje.

Je Magnify Nitro 3 dobrá na široká chodidla?

Obvykle ne ve standardní šířce. RTINGS shledávají obepnutí klenby dost těsné, aby působilo svíravě na širší střední části, a The Run Testers a Carreras de Montaña upozorňují na úzkou střední část nebo těsný prostor pro prsty. Puma uvádí jen běžné sedání; RunRepeat uvádí pánskou širokou verzi, takže zkontroluj, co nabízí tvá země.

Je Magnify Nitro 3 dobrá na nadměrnou pronaci nebo ploché nohy?

Je to neutrální bota bez prvků vedení. RunRepeat radí proti ní běžcům, kteří potřebují oporu pronace, a Doctors of Running hodnotí její stabilitu C. Ploché nohy ne vždy znamenají nadměrnou pronaci, takže nejdřív zjisti, jak se tvé chodidlo skutečně pohybuje. Pokud se hodně kroutí dovnitř, blíž sedí stabilní bota, jako je ForeverRun Nitro.

Dá se v Magnify Nitro 3 běžet maraton?

Na trénink ano: Doctors of Running a Running Shoes Guru ji nechávají na dlouhé běhy. Na den závodu záleží na tvém cíli. RTINGS ji shledávají překvapivě slušnou na maratonskou vzdálenost, ale příliš těžkou a bez desky na soutěžní závodění, takže běžci, kteří honí čas, obvykle vybírají lehčí botu s deskou.

Je Magnify Nitro 3 dobrá na chůzi?

Ano. Doctors of Running ji hodnotí dobře na chůzi a stání a velkorysé tlumení paty, které RTINGS naměřili, sedí na dlouhé dny na nohou. Těsná střední část a pletenina, která může hřát, jsou body ke kontrole, než ji budeš nosit celý den.

Zdroje

  1. RunRepeat, PUMA Magnify Nitro 3 lab review (Carlos Sánchez, December 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. Doctors of Running, Puma Magnify Nitro 3 Review (Matt Klein, David Salas, September 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. RTINGS, PUMA Magnify NITRO 3 running shoe review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. Running Shoes Guru, Puma Magnify Nitro 3 review (Kristin Lassen, September 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. The Run Testers, Puma Magnify Nitro 3 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. Carreras de Montaña, Puma Magnify Nitro 3 review (Sergio Mayayo, September 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. Running Warehouse, PUMA Magnify Nitro 3 Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. PUMA, Magnify NITRO 3 Men’s Road Running Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  9. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  10. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting