
Recenzja Puma Magnify Nitro 3
Neutralne buty premium do codziennych treningów od Puma przechodzą na piankę PEBA nasyconą azotem: lżejsze i dużo bardziej sprężyste niż Magnify Nitro 2, na klasycznym dropie 10 mm.
- Drop
- 10 mm
- Stack pięty
- 40 mm
- Przodostopie
- 30 mm
- Waga
- 264 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Sprężysty, tradycyjny, ciasno skrojony.
Magnify Nitro 3 to amortyzowane neutralne buty treningowe, których nowa pianka oddaje dużo więcej energii niż u poprzednika, na platformie z wysokim dropem i bez rockera. Pasują neutralnym biegaczom, którzy lądują na pięcie, mają normalną do wąskiej stopę i chcą jednych butów na spokojne i długie kilometry, a nie biegaczom, którzy potrzebują wsparcia.
Mocne strony
- Wysoki zwrot energii: 73,6 procent w przodostopiu w laboratorium RunRepeat
- Zarazem miękki i żywy, z naturalnym, tradycyjnym toczeniem
- Około 264 g w męskim US 9, lekki jak na tyle pianki
- Obejmuje spokojne biegi, długie biegi i trochę pracy tempowej
- Dobra przyczepność z gumy PUMAGRIP, także na mokrych drogach
Słabe strony
- Ciasne śródstopie, które szerokie stopy mogą uznać za zbyt ciasne
- Mało struktury dla biegaczy, którzy potrzebują wsparcia
- Dla kilku testerów wypada trochę długo
- Ochrona przodostopia jest tylko przeciętna
- Kilku testerów uznało cholewkę za ciepłą
Dla kogo jest
- Lądujesz na pięcie
- Twoja stopa jest normalna do wąskiej
- Chcesz jednych butów na spokojne i długie kilometry
- Wolisz klasyczny bieg bez rockera
Kto powinien go ominąć
- Potrzebujesz wsparcia stabilności
- Twoje śródstopie lub przodostopie jest szerokie
- Chcesz pracy nad szybkością albo buty startowe
Profil buta
Gdzie Magnify Nitro 3 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Magnify Nitro 3 |
|---|---|
| Amortyzacja | 64 |
| Lekkość | 50 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 84 |
| Dynamika | 6 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga264 g, cięższy niż 50% butów
Drop10 mm, wyższy niż u 84% butów
Stack pięty40 mm, wyższy niż u 64% butów
Stack przodostopia30 mm, niższy niż u 56% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 6 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Miękki, z prawdziwym odbiciem. Miękki NITROFOAM na bazie PEBA, zmierzony na 32,3 AC przez RunRepeat: puszysty w pięcie, mniej wyściełany pod przodostopiem.
Neutralny, i widać to. Brak elementów prowadzących i niska sztywność skrętna 9,7 Nm w laboratorium RunRepeat; RTINGS nadal ocenia kołnierz pięty jako wspierający.
Duża zmiana względem wersji 2. Zwrot energii skacze do 65,2 procent w pięcie i 73,6 w przodostopiu w laboratorium RunRepeat, na tradycyjnej platformie bez rockera.
Miękki, z prawdziwym odbiciem. Międzypodeszwa to jeden płat pianki NITROFOAM na całej długości, który Doctors of Running i Running Warehouse opisują jako piankę PEBA nasyconą azotem. Puma podaje 40 mm w pięcie i 30 mm w przodostopiu. RunRepeat zmierzył piankę na 32,3 w skali AC, bardziej miękką niż jego średnia 35,5.
Testerzy zgadzają się, że amortyzacja w pięcie jest hojna. RunRepeat zmierzył ponadprzeciętne tłumienie wstrząsów w pięcie, ale chciałby więcej w przodostopiu, a RTINGS też ocenia przodostopie jako mniej wyściełane niż piętę. Doctors of Running opisują je jako lekko miękkie i bliższe lekkim butom treningowym niż wysokim butom z maksymalną amortyzacją.
Neutralny, i widać to. Nie ma elementów prowadzących. Doctors of Running zauważają małe boki w pięcie, ale rozszerzenie i ścięcie pięty, które przy lądowaniu lekko pchają do wewnątrz, i oceniają stabilność na C. RunRepeat zmierzył sztywność skrętną 9,7 Nm, dużo poniżej swojej średniej 14,4 Nm, i zapiętek 3 na 5.
RTINGS czyta to inaczej i ocenia stabilność na 7,8, przypisując to wspierającemu kołnierzowi pięty. Fizjoterapeuta Doctors of Running przypisuje cholewce wzmocnionej PWRTAPE utrzymanie stopy na tak miękkiej pianie. Jeśli twoja stopa mocno ugina się do wewnątrz, to nie są buty, na których możesz polegać.
Duża zmiana względem wersji 2. RunRepeat zmierzył zwrot energii 65,2 procent w pięcie i 73,6 procent w przodostopiu, wobec 54,7 i 58,5 procent w Magnify Nitro 2. RTINGS też uznaje piankę za bardziej sprężystą niż wcześniej i zauważa, że przodostopie twardnieje, gdy tempo rośnie.
Geometria pozostaje tradycyjna. Doctors of Running opisują umiarkowanie elastyczne przodostopie z łatwym odbiciem, ale toporne przejście w pięcie, a RunRepeat zmierzył siłę zginania 17,8 N, nieco sztywniej niż przeciętnie. Running Shoes Guru dał przejściu i odbiciu najwyższe oceny.
Czytaj dalej
Miękki, z prawdziwym odbiciem. Międzypodeszwa to jeden płat pianki NITROFOAM na całej długości, który Doctors of Running i Running Warehouse opisują jako piankę PEBA nasyconą azotem. Puma podaje 40 mm w pięcie i 30 mm w przodostopiu. RunRepeat zmierzył piankę na 32,3 w skali AC, bardziej miękką niż jego średnia 35,5.
Testerzy zgadzają się, że amortyzacja w pięcie jest hojna. RunRepeat zmierzył ponadprzeciętne tłumienie wstrząsów w pięcie, ale chciałby więcej w przodostopiu, a RTINGS też ocenia przodostopie jako mniej wyściełane niż piętę. Doctors of Running opisują je jako lekko miękkie i bliższe lekkim butom treningowym niż wysokim butom z maksymalną amortyzacją.
Neutralny, i widać to. Nie ma elementów prowadzących. Doctors of Running zauważają małe boki w pięcie, ale rozszerzenie i ścięcie pięty, które przy lądowaniu lekko pchają do wewnątrz, i oceniają stabilność na C. RunRepeat zmierzył sztywność skrętną 9,7 Nm, dużo poniżej swojej średniej 14,4 Nm, i zapiętek 3 na 5.
RTINGS czyta to inaczej i ocenia stabilność na 7,8, przypisując to wspierającemu kołnierzowi pięty. Fizjoterapeuta Doctors of Running przypisuje cholewce wzmocnionej PWRTAPE utrzymanie stopy na tak miękkiej pianie. Jeśli twoja stopa mocno ugina się do wewnątrz, to nie są buty, na których możesz polegać.
Duża zmiana względem wersji 2. RunRepeat zmierzył zwrot energii 65,2 procent w pięcie i 73,6 procent w przodostopiu, wobec 54,7 i 58,5 procent w Magnify Nitro 2. RTINGS też uznaje piankę za bardziej sprężystą niż wcześniej i zauważa, że przodostopie twardnieje, gdy tempo rośnie.
Geometria pozostaje tradycyjna. Doctors of Running opisują umiarkowanie elastyczne przodostopie z łatwym odbiciem, ale toporne przejście w pięcie, a RunRepeat zmierzył siłę zginania 17,8 N, nieco sztywniej niż przeciętnie. Running Shoes Guru dał przejściu i odbiciu najwyższe oceny.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego teren według każdego przeczytanego recenzenta. | Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña |
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Doctors of Running i Running Shoes Guru zostawiają je na długie biegi; RunRepeat dodałby więcej ochrony przodostopia na najdłuższe. | RunRepeat, Doctors of Running, Running Shoes Guru |
| Biegi regeneracyjne | Stworzony do tego | Miękkie, wygodne i niewymagające, tak jak opisuje je Carreras de Montaña na dni regeneracji. | Carreras de Montaña |
| Tempo | Da radę | Dość żywe na równą pracę w szybszym tempie według Doctors of Running i The Run Testers, choć nie zbudowane do tego. | Doctors of Running, The Run Testers |
| Interwały | Nie do tego | Running Shoes Guru odradza je na interwały szybkościowe, a Doctors of Running uznali, że pianka nie jest dostrojona do bardzo szybkich wysiłków. | Doctors of Running, Running Shoes Guru |
| Zawody na maraton | Da radę | RTINGS uznaje je za zaskakująco przyzwoite na maraton w spokojnym tempie docelowym, ale za zbyt ciężkie i bez płytki na szybki czas. | RTINGS |
| Chodzenie | Stworzony do tego | Doctors of Running oceniają je dobrze do chodzenia i stania. | Doctors of Running |
Źródło: Doctors of Running, Running Shoes Guru, Carreras de Montaña, RunRepeat, The Run Testers, RTINGS
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Magnify Nitro 3 to duży krok naprzód względem wersji 2: bardziej sprężysty, lżejszy i wygodny na codzienne kilometry, z dopasowaniem raczej ciasnym. Różnią się w ocenie stabilności, tego, jak chłodna jest cholewka, i trwałości podeszwy.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat ocenia go na 91 na 100: mocny krok naprzód względem wersji 2, hamowany tylko skromną stabilnością i dropem, który nie pasuje każdemu. | Czytaj |
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running oceniają dopasowanie i wydajność na A minus lub wyżej: puszyste, lekkie buty do codziennych treningów z wyższym dropem, z C za stabilność i toporne przejście w pięcie. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS daje 7,7 za codzienny trening: sprężysty i ochronny w pięcie, ale ciasny w podbiciu, długi i zbyt ciężki na starty. | Czytaj |
| Running Shoes Guru | Recenzja | Pozytywna | Running Shoes Guru ocenia je na 9 na 10 za biegi spokojne, długie i tempowe, ze słabym wsparciem pięty i wąskim przodostopiem jako haczykami. | Czytaj |
| The Run Testers | Recenzja | Pozytywna | The Run Testers umieszczają je wśród najlepszych wyborów na wygodne buty uniwersalne, chyba że wąskie dopasowanie je wyklucza. | Czytaj |
| Carreras de Montaña | Recenzja | Pozytywna | Carreras de Montaña widzi mocne buty na duży kilometraż dla węższych stóp, lepsze niż wersja 2, ale nie na starty. | Czytaj |
Zgadzają się
- Żywa, wygodna piankaRunRepeat zmierzył mocny zwrot energii, RTINGS ocenia zwrot energii na 7,8, a Doctors of Running, Running Shoes Guru i The Run Testers opisują sprężysty, wygodny bieg.
- Buty do codziennych treningów, nie na szybkośćDoctors of Running, Running Shoes Guru i Carreras de Montaña zostawiają je na spokojne i długie biegi, a RTINGS i Running Shoes Guru wykluczają je ze startów i interwałów.
- Ciasne w śródstopiuDoctors of Running, RTINGS, The Run Testers i Carreras de Montaña opisują ciasne śródstopie lub podbicie, a szerokie stopy najpewniej będą mieć zastrzeżenia.
- Dobra przyczepnośćRunRepeat zmierzył ponadprzeciętną przyczepność, Doctors of Running uznali ją za przyzwoitą na mokrych drogach, a The Run Testers uznali gumę PUMAGRIP za niezawodną na mokrym asfalcie.
Rozchodzą się
- Jak jest stabilny?RTINGS ocenia stabilność na 7,8 i uznaje kołnierz pięty za łagodnie strukturalny. Doctors of Running oceniają stabilność na C i uznają go za tak neutralny, jak buty bywają, Running Shoes Guru nazywa wsparcie pięty słabym, a The Run Testers obwiniają wąskie śródstopie.
- Chłodna czy ciepła cholewka?RunRepeat dał mu najwyższy wynik przewiewności, 5 na 5. Doctors of Running, The Run Testers i Carreras de Montaña uznali dzianinową cholewkę za ciepłą w upale.
- Jak długo wytrzymuje podeszwaThe Run Testers i Running Shoes Guru uznali podeszwę za trwałą. Doctors of Running zobaczyli, że guma na zewnętrznej pięcie zaczyna się rwać po około 48 km, a RunRepeat zmierzył zużycie nieco powyżej swojej średniej.
Jak jest zbudowany
Prosta, klasyczna konstrukcja: międzypodeszwa NITROFOAM na bazie PEBA na całej długości, dzianinowa cholewka wzmocniona PWRTAPE i guma PUMAGRIP w pięcie i przodostopiu z odsłoniętą pianką pomiędzy.
Międzypodeszwa NITROFOAM na bazie PEBA na całej długości, przewiewna dzianinowa cholewka wzmocniona PWRTAPE i guma PUMAGRIP w pięcie i przodostopiu nad odsłoniętą pianką.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaDzianina inżynieryjna z PWRTAPE | Przewiewność 5 / 5 |
| 2 | Język | 6,3 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 3 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaNITROFOAM (PEBA nasycona azotem) | Twardość 32,3 AC |
| 5 | Wkładka | 5,3 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrznaPUMAGRIP | 3,8 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 40 mm, przodostopie 30 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,8 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: PUMA, RunRepeat, Doctors of Running, The Run Testers, RTINGS, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Carreras de Montaña.
Cholewka. Rozciągliwa dzianina wzmocniona nakładkami PWRTAPE, którą Doctors of Running uznali za ledwie zauważalną, ale niezbędną do utrzymania stopy. RunRepeat ocenił przewiewność na 5 na 5, wobec 2 w Magnify Nitro 2, choć trzy inne recenzje uznały ją za ciepłą. Puma mówi, że co najmniej 30 procent cholewki to materiał z recyklingu.
Język. Z mieszkiem i pewny, według Doctors of Running, z 6,3 mm wyściółki w pomiarze RunRepeat, nieco powyżej średniej. Doctors of Running uznali wnętrze dzianiny za trochę drapiące i odradzają noszenie bez skarpet.
Zapiętek. Umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z umiarkowaną wyściółką kołnierza i bez języczka pięty. Running Shoes Guru uznał, że mały zapiętek ogranicza kontrolę pięty na długich biegach, podczas gdy RTINGS ocenia kołnierz jako łagodnie strukturalny.
Międzypodeszwa. Jedna warstwa na całej długości, zmierzona na 32,3 AC przez RunRepeat. Platforma łatwo się skręca, ze sztywnością skrętną 9,7 Nm wobec średniej 14,4, a but nie ma płytki.
Wkładka. Wyjmowana i dość gruba, 5,3 mm w laboratorium RunRepeat. Doctors of Running oceniają buty jako w pewnym stopniu przyjazne wkładkom ortopedycznym.
Podeszwa zewnętrzna. Guma w pięcie i przodostopiu z odsłoniętą międzypodeszwą pośrodku, grubości 3,8 mm. Dostała 0,61 w teście przyczepności RunRepeat wobec średniej 0,53. Doctors of Running radzą trzymać je z dala od szlaków z powodu odsłoniętej pianki.
Czytaj dalej
Prosta, klasyczna konstrukcja: międzypodeszwa NITROFOAM na bazie PEBA na całej długości, dzianinowa cholewka wzmocniona PWRTAPE i guma PUMAGRIP w pięcie i przodostopiu z odsłoniętą pianką pomiędzy.
1. Cholewka. Rozciągliwa dzianina wzmocniona nakładkami PWRTAPE, którą Doctors of Running uznali za ledwie zauważalną, ale niezbędną do utrzymania stopy. RunRepeat ocenił przewiewność na 5 na 5, wobec 2 w Magnify Nitro 2, choć trzy inne recenzje uznały ją za ciepłą. Puma mówi, że co najmniej 30 procent cholewki to materiał z recyklingu.
2. Język. Z mieszkiem i pewny, według Doctors of Running, z 6,3 mm wyściółki w pomiarze RunRepeat, nieco powyżej średniej. Doctors of Running uznali wnętrze dzianiny za trochę drapiące i odradzają noszenie bez skarpet.
3. Zapiętek. Umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z umiarkowaną wyściółką kołnierza i bez języczka pięty. Running Shoes Guru uznał, że mały zapiętek ogranicza kontrolę pięty na długich biegach, podczas gdy RTINGS ocenia kołnierz jako łagodnie strukturalny.
4. Międzypodeszwa. Jedna warstwa na całej długości, zmierzona na 32,3 AC przez RunRepeat. Platforma łatwo się skręca, ze sztywnością skrętną 9,7 Nm wobec średniej 14,4, a but nie ma płytki.
5. Wkładka. Wyjmowana i dość gruba, 5,3 mm w laboratorium RunRepeat. Doctors of Running oceniają buty jako w pewnym stopniu przyjazne wkładkom ortopedycznym.
6. Podeszwa zewnętrzna. Guma w pięcie i przodostopiu z odsłoniętą międzypodeszwą pośrodku, grubości 3,8 mm. Dostała 0,61 w teście przyczepności RunRepeat wobec średniej 0,53. Doctors of Running radzą trzymać je z dala od szlaków z powodu odsłoniętej pianki.
Trwałość. Raporty mieszane. RunRepeat zmierzył 1,3 mm zużycia podeszwy, nieco powyżej swojej średniej 1,1 mm, ale ocenił przód buta na 5 na 5 za trwałość. Doctors of Running zobaczyli, że guma na zewnętrznej pięcie zaczyna się rwać po około 48 km. Running Shoes Guru zauważył linie ściśnięcia w międzypodeszwie po około 105 km i spodziewa się około 480 km, podczas gdy The Run Testers uznali podeszwę za bardzo trwałą.
Trwałość. Raporty mieszane. RunRepeat zmierzył 1,3 mm zużycia podeszwy, nieco powyżej swojej średniej 1,1 mm, ale ocenił przód buta na 5 na 5 za trwałość. Doctors of Running zobaczyli, że guma na zewnętrznej pięcie zaczyna się rwać po około 48 km. Running Shoes Guru zauważył linie ściśnięcia w międzypodeszwie po około 105 km i spodziewa się około 480 km, podczas gdy The Run Testers uznali podeszwę za bardzo trwałą.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: PUMA, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Siła zginania |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Przewiewność |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; może wydawać się trochę długi, a do sprawdzenia jest śródstopie, nie długość.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
Miejsce na palce jest przyzwoite, ale nie hojne. RunRepeat zmierzył przód buta na 72,3 mm, wobec 70,1 mm w Magnify Nitro 2, ale tuż poniżej średniej, z niską wysokością 26,0 mm. RTINGS ocenia szerokość przodostopia dobrze, a Doctors of Running opisują lekko zwężony przód buta.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Obaj testerzy Doctors of Running nosili swój zwykły rozmiar, Running Shoes Guru uznał go za zgodny z rozmiarem, a czytelnicy RunRepeat głosują, że zgodny z rozmiarem. Kilku testerów dodaje, że wypada odrobinę długo: RTINGS, Running Shoes Guru i The Run Testers wspominają dodatkową długość, a The Run Testers sugerują mniejszy rozmiar, jeśli jesteś pomiędzy dwoma.
Prawdziwym pytaniem jest szerokość. RTINGS uznaje owinięcie podbicia za dość ciasne, by uciskać szersze śródstopie, i sugeruje pół rozmiaru większy dla szerokich podbić. The Run Testers i Carreras de Montaña też wskazują wąskie śródstopie lub ciasny przód buta, który według Carreras de Montaña poluzował się z kilometrami.
Puma podaje tylko zwykłe dopasowanie, a Running Warehouse tylko standardową szerokość D. RunRepeat podaje męską wersję szeroką, a Running Shoes Guru mówi, że niektórzy sprzedawcy ją mają, więc dostępność zależy od tego, gdzie mieszkasz.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru, The Run Testers, Carreras de Montaña, Running Warehouse, PUMA
Kontra Magnify Nitro 2
Nowa pianka, a nie nowy kształt: międzypodeszwa Nitro na bazie PEBA czyni wersję 3 dużo bardziej sprężystą i lżejszą, na tej samej geometrii pięty.
Żadna z przeczytanych przez nas recenzji nie wskazuje biegacza lepiej obsłużonego przez Magnify Nitro 2: RunRepeat i Carreras de Montaña oceniają wersję 3 lepiej na całej linii. Kształt pięty jest ten sam, więc jeśli Nitro 2 pasował do twojego lądowania, wersja 3 też powinna.
Historia wersji: Magnify Nitro 2 do Magnify Nitro 3
Nowa pianka na bazie PEBA. RunRepeat zmierzył wzrost zwrotu energii z 54,7 do 65,2 procent w pięcie i z 58,5 do 73,6 procent w przodostopiu. (RunRepeat, Doctors of Running)
Lżejszy. RunRepeat zważył 261 g wobec 281 g dla Magnify Nitro 2, a Carreras de Montaña szacuje oszczędność około 30 g w swoim rozmiarze. (RunRepeat, Carreras de Montaña)
Chłodniejsza, pewniejsza cholewka. Przewiewność wzrosła z 2 do 5 na 5 w teście RunRepeat, a Carreras de Montaña uznali śródstopie za bardziej zebrane niż wcześniej. (RunRepeat, Carreras de Montaña)
Trochę więcej miejsca na palce. RunRepeat zmierzył przód buta na 72,3 mm wobec 70,1 mm, przy prawie niezmienionym stacku i krzywiźnie pięty. (RunRepeat)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Magnify Nitro 3 nie robi.
Puma Magnify Nitro 3 | ASICS Novablast 5 | Puma Velocity Nitro 4 | Puma ForeverRun Nitro 2 | Puma MagMax Nitro 2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Więcej miejsca | Lżejszy | Stabilniejszy | Więcej amortyzacji |
| Drop | 10 mm | 8 mm | 10 mm | 10 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 40 mm | 41,5 mm | 36 mm | 38 mm | 46 mm |
| Waga | 264 g | 252 g | 245 g | 292 g | 275 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Stabilizacja | Stabilizacja |
Pytania biegaczy
Czy Puma Magnify Nitro 3 jest zgodny z rozmiarem?
W większości tak. Doctors of Running i Running Shoes Guru nosili swój zwykły rozmiar, a czytelnicy RunRepeat głosują, że zgodny z rozmiarem. RTINGS, Running Shoes Guru i The Run Testers uznają go za lekko długi, więc jeśli jesteś pomiędzy dwoma rozmiarami, mniejszy może się sprawdzić. Śródstopie jest ciasne, a RTINGS sugeruje pół rozmiaru większy dla szerokich podbić.
Magnify Nitro 2 czy Magnify Nitro 3: co się zmieniło?
Magnify Nitro 3 przechodzi na piankę Nitro na bazie PEBA. RunRepeat zmierzył wzrost zwrotu energii z 58,5 do 73,6 procent w przodostopiu, spadek wagi z 281 do 261 g i wzrost przewiewności z 2 do 5 na 5. Kształt pięty jest prawie niezmieniony i żaden przeczytany przez nas recenzent nie woli Nitro 2.
Czy Magnify Nitro 3 nadaje się na szeroką stopę?
Zwykle nie w szerokości standardowej. RTINGS uznaje owinięcie podbicia za dość ciasne, by uciskać na szerszym śródstopiu, a The Run Testers i Carreras de Montaña wskazują wąskie śródstopie lub ciasny przód buta. Puma podaje tylko zwykłe dopasowanie; RunRepeat podaje męską wersję szeroką, więc sprawdź, co oferuje twój kraj.
Czy Magnify Nitro 3 nadaje się przy nadmiernej pronacji lub płaskostopiu?
To but neutralny bez elementów prowadzących. RunRepeat odradza go biegaczom, którzy potrzebują wsparcia pronacji, a Doctors of Running oceniają jego stabilność na C. Płaskostopie nie zawsze oznacza nadmierną pronację, więc najpierw sprawdź, jak twoja stopa naprawdę się porusza. Jeśli mocno ugina się do wewnątrz, bliżej dopasowania są buty stabilizujące takie jak ForeverRun Nitro.
Czy w Magnify Nitro 3 można przebiec maraton?
W treningu tak: Doctors of Running i Running Shoes Guru zostawiają je na długie biegi. W dniu zawodów zależy od twojego celu. RTINGS uznaje je za zaskakująco przyzwoite na dystans maratonu, ale za zbyt ciężkie i bez płytki na konkurencyjne ściganie, więc biegacze goniący czas zwykle wybierają lżejszy but z płytką.
Czy Magnify Nitro 3 nadaje się do chodzenia?
Tak. Doctors of Running oceniają je dobrze do chodzenia i stania, a hojna amortyzacja pięty zmierzona przez RTINGS pasuje do długich dni na nogach. Ciasne śródstopie i dzianina, która może być ciepła, to punkty do sprawdzenia przed noszeniem przez cały dzień.
Źródła
- RunRepeat, PUMA Magnify Nitro 3 lab review (Carlos Sánchez, December 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Doctors of Running, Puma Magnify Nitro 3 Review (Matt Klein, David Salas, September 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, PUMA Magnify NITRO 3 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Shoes Guru, Puma Magnify Nitro 3 review (Kristin Lassen, September 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- The Run Testers, Puma Magnify Nitro 3 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Carreras de Montaña, Puma Magnify Nitro 3 review (Sergio Mayayo, September 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, PUMA Magnify Nitro 3 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
- PUMA, Magnify NITRO 3 Men’s Road Running Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



