
Mizuno Wave Inspire 22 review
De geleidingstrainer van Mizuno die al jaren meegaat krijgt een zachter met stikstof doordrenkt schuim, meer demping onder de voorvoet en een lagere drop, en behoudt de Wave-plaat die de achtervoet stabiliseert.
- Drop
- 10 mm
- Stack hiel
- 38,5 mm
- Voorvoet
- 28,5 mm
- Gewicht
- 281 g
- Ondersteuning
- Stabiliteit
- Plaat
- Anders
Ons oordeel
Stabiel, duurzaam, nooit spannend.
De Wave Inspire 22 is een stabiliteitstrainer voor elke dag die geleidt met een plaat en een brede hiel in plaats van een harde post, nu op zachter Enerzy NXT-schuim en een opgegeven drop van 10 mm. Hij past bij lopers met een milde binnenwaartse rol, ook lopers die op de hiel landen, die gestage rustige kilometers maken en levensduur belangrijker vinden dan veerkracht.
Sterke punten
- Zeer stabiele achtervoet in beide labtests
- De buitenzool sleet nauwelijks in de slijtagetest van RunRepeat
- Zachter Enerzy NXT-schuim en meer demping bij de voorvoet dan de 21
- Valt normaal in de lengte voor de meeste testers
- Eerste Inspire onder 10 oz, volgens Doctors of Running
Zwakke punten
- Lage energieterugave in beide labs
- Hielslip voor de tester van Doctors of Running
- Geleiding als mild beoordeeld: niet gemaakt voor een duidelijke binnenwaartse rol
- Lage teenbox voor hogere tenen, volgens RTINGS
Voor wie hij past
- Je voet rolt een beetje naar binnen
- Je landt op je hiel
- Je wilt één paar voor veel gestage kilometers
- Eerdere Inspires voelden te steil
Wie hem moet overslaan
- Je voet rolt sterk naar binnen
- Je wilt pit voor snellere runs
- Je hiel is smal of glijdt makkelijk
Schoenprofiel
Waar de Wave Inspire 22 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Wave Inspire 21.
| As | Wave Inspire 22 | Wave Inspire 21 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 51 | 43 | +8 |
| Lichtheid | 31 | 20 | +11 |
| Stabiliteit | 85 | 85 | = |
| Drop | 84 | 98 | −14 |
| Reactiviteit | 20 | 6 | +14 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht281 g, zwaarder dan 69% van de schoenen
Drop10 mm, hoger dan 84% van de schoenen
Stack hiel38,5 mm, hoger dan 51% van de schoenen
Stack voorvoet28,5 mm, lager dan 71% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 5 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Zachter dan voorheen, nog steeds niet zacht. Zachter Enerzy NXT-schuim, door RunRepeat gemeten op 30,8 AC; zacht voor sommige testers, stevig voor RTINGS en Doctors of Running.
Geleiding van een plaat, niet van een post. Een Wave-plaat en een brede hiel stabiliseren de achtervoet; labs beoordelen hem als zeer stabiel, maar de geleiding zelf is mild.
Soepel genoeg, nooit veerkrachtig. Energieterugave rond 53 procent in het lab van RunRepeat, ruim onder het gemiddelde; een buigzame voorvoet houdt hem soepel, niet snel.
Zachter dan voorheen, nog steeds niet zacht. De tussenzool loopt nu over de hele lengte van met stikstof doordrenkt Enerzy NXT, met een extra laag bij de hiel. RunRepeat mat het schuim op 30,8 AC, zachter dan zijn gemiddelde van 35,5, en vond veel betere schokdemping onder de voorvoet dan bij de Inspire 21.
Het gevoel verschilt per tester. Find My Footwear en The Running Well Store beschrijven een merkbaar zachtere, zachte landing. RTINGS noemt het platform stevig en vindt dat de demping van de voorvoet afvlakt onder zwaardere of snellere belasting, en Doctors of Running had een inloopperiode van enkele mijlen nodig.
Geleiding van een plaat, niet van een post. De stabiliteit komt van de Wave-plaat onder achtervoet en middenvoet en een brede hiel, 96,2 mm breed in de meting van RunRepeat. RTINGS beschrijft een plastic strip van achtervoet tot middenvoet en geeft stabiliteit 8,7 op 10.
De plaat geleidt nu in plaats van te blokkeren, wat Find My Footwear en The Running Well Store verwelkomen. De keerzijde, voor RunRepeat en Doctors of Running, is dat de steun mild blijft: prima voor een lichte binnenwaartse rol, tekortschietend voor wat een duidelijke rol misschien nodig heeft.
Soepel genoeg, nooit veerkrachtig. RunRepeat mat een energieterugave van 52,7 procent bij de hiel en 52,8 procent bij de voorvoet, ruim onder het gemiddelde, en RTINGS beoordeelt hem met 3,7 op 10. De rocker bij de voorvoet staat nu ongeveer 1 cm hoger, volgens RunRepeat, maar RTINGS vond dat hij weinig rol geeft.
De voorvoet blijft vrij buigzaam: 13,2 N in de buigtest van RunRepeat, tegenover een gemiddelde van 15,5 N. Doctors of Running voelde de schoen levendiger worden na een paar runs, al nooit snel.
Lees meer
Zachter dan voorheen, nog steeds niet zacht. De tussenzool loopt nu over de hele lengte van met stikstof doordrenkt Enerzy NXT, met een extra laag bij de hiel. RunRepeat mat het schuim op 30,8 AC, zachter dan zijn gemiddelde van 35,5, en vond veel betere schokdemping onder de voorvoet dan bij de Inspire 21.
Het gevoel verschilt per tester. Find My Footwear en The Running Well Store beschrijven een merkbaar zachtere, zachte landing. RTINGS noemt het platform stevig en vindt dat de demping van de voorvoet afvlakt onder zwaardere of snellere belasting, en Doctors of Running had een inloopperiode van enkele mijlen nodig.
Geleiding van een plaat, niet van een post. De stabiliteit komt van de Wave-plaat onder achtervoet en middenvoet en een brede hiel, 96,2 mm breed in de meting van RunRepeat. RTINGS beschrijft een plastic strip van achtervoet tot middenvoet en geeft stabiliteit 8,7 op 10.
De plaat geleidt nu in plaats van te blokkeren, wat Find My Footwear en The Running Well Store verwelkomen. De keerzijde, voor RunRepeat en Doctors of Running, is dat de steun mild blijft: prima voor een lichte binnenwaartse rol, tekortschietend voor wat een duidelijke rol misschien nodig heeft.
Soepel genoeg, nooit veerkrachtig. RunRepeat mat een energieterugave van 52,7 procent bij de hiel en 52,8 procent bij de voorvoet, ruim onder het gemiddelde, en RTINGS beoordeelt hem met 3,7 op 10. De rocker bij de voorvoet staat nu ongeveer 1 cm hoger, volgens RunRepeat, maar RTINGS vond dat hij weinig rol geeft.
De voorvoet blijft vrij buigzaam: 13,2 N in de buigtest van RunRepeat, tegenover een gemiddelde van 15,5 N. Doctors of Running voelde de schoen levendiger worden na een paar runs, al nooit snel.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Rustige runs | Ervoor gemaakt | Zijn thuistempo. RTINGS geeft dagelijkse training zijn beste score, 7,1 op 10. | RunRepeat, RTINGS |
| Herstelrunjes | Ervoor gemaakt | Find My Footwear en The Running Well Store richten hem allebei op hersteldagen. | Find My Footwear, The Running Well Store |
| Duurlopen | Kan ook | Stabiel naarmate de vermoeidheid toeneemt, maar RTINGS vindt dat de bescherming van de voorvoet laat in lange runs afneemt. | RTINGS, Find My Footwear |
| Wandelen | Kan ook | RunRepeat houdt van hem voor lange wandelingen; Doctors of Running geeft de voorkeur aan staan boven wandelen. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Marathon (wedstrijd) | Kan ook | RTINGS geeft hem 6,4 op 10 voor de marathon: beheerst, maar zwaar en vlak. | RTINGS |
| Tempotraining | Niet ervoor | RunRepeat geeft hem 55 voor tempo. Hou een levendiger paar voor snellere trainingen. | RunRepeat |
Bron: RunRepeat, RTINGS, Find My Footwear, The Running Well Store, Doctors of Running
Wat de tests zeggen
De gepubliceerde tests zijn het erover eens dat de Wave Inspire 22 stabiel, duurzaam en met weinig veerkracht is, een schoen voor gestage kilometers voor elke dag. Ze verschillen van mening over hoe zacht hij voelt, over de pasvorm van de hiel en over hoeveel steun hij echt geeft.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Review | Wisselend | Doctors of Running geeft hem C+ in totaal: veelbelovend nieuw schuim en een lichtere opbouw, geremd door een hiel die niet op zijn plek blijft. | Lees |
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 83 op 100: een betrouwbare, duurzame stap vooruit voor de serie, al is hij nooit levendig. | Lees |
| RTINGS | Lab | Wisselend | RTINGS ziet een zeer stabiele steuntrainer voor wekelijkse kilometers, geremd door zwakke energieterugave en een zware opbouw. | Lees |
| Find My Footwear | Review | Positief | Find My Footwear geeft 9,5 op 10: dichter bij een moderne trainer voor elke dag met ingebouwde steun dan bij een klassieke stabiliteitsschoen. | Lees |
Ze zijn het eens
- Zeer stabielRunRepeat geeft stabiliteit 88 en RTINGS 8,7 op 10, en Doctors of Running vond de achtervoet solide.
- Weinig energieterugaveRunRepeat mat 52,8 procent bij de voorvoet tegenover een gemiddelde van 61,4 procent, en RTINGS geeft de energieterugave 3,7 op 10.
- Gebouwd om lang mee te gaanRunRepeat mat zeer weinig slijtage van de buitenzool, en Doctors of Running noemt een hoge levensduur onder zijn sterke punten.
- Valt normaalRunRepeat, RTINGS en Find My Footwear vonden de lengte allemaal goed in de gebruikelijke maat.
Ze verschillen
- Zacht of stevig?RunRepeat mat het schuim op 30,8 AC, zachter dan gemiddeld, en Find My Footwear en The Running Well Store beschrijven zachte landingen. RTINGS noemt de tussenzool stevig, en Doctors of Running had enkele mijlen nodig voordat hij losser werd.
- Hoeveel steun?RTINGS beschrijft rigide, maximale steun en vindt hem stabieler dan de Adrenaline GTS 25. RunRepeat beperkt hem tot een milde binnenwaartse rol, en Doctors of Running beoordeelt de stabiliteit als heel mild.
- Pasvorm van de hielDoctors of Running kreeg de hiel niet vast en gaf de pasvorm een C. RTINGS, RunRepeat en Find My Footwear melden zo’n probleem niet.
Hoe hij is gebouwd
Enerzy NXT-schuim over de hele lengte met een extra hiellaag, een Wave-plaat onder achtervoet en middenvoet, een bovenwerk van gerecyclede mesh en een dikke X10-buitenzool van carbonrubber.
Zachter Enerzy NXT-schuim boven een Wave-plaat, een brede hiel en een buitenzool van X10-carbonrubber van 4,1 mm die nauwelijks sleet in de test van RunRepeat.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkEngineered mesh | Ademend vermogen 3 / 5 |
| 2 | Tong | 6,0 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 4 / 5 |
| 4 | TussenzoolEnerzy NXT | Hardheid 30,8 AC |
| 5 | PlaatMizuno Wave-plaat | – |
| 6 | Binnenzool | 5,2 mm |
| 7 | BuitenzoolX10-carbonrubber | 4,1 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 38,5 mm hiel, 28,5 mm voorvoet; gemeten: 4,1 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: RunRepeat, Running Warehouse, Doctors of Running, Mizuno, The Running Well Store.
Bovenwerk. Een nieuw mesh bovenwerk, met meer dan 90 procent gerecycled materiaal in het textiel en de voeringen volgens Running Warehouse. RunRepeat gaf het ademend vermogen 3 op 5, iets onder het gemiddelde, en een recensent van Running Warehouse vond hem warm.
Tong. Aan beide kanten met halve zijflappen en goed gewatteerd met 6,0 mm, dicht bij het gemiddelde van 5,8 mm van RunRepeat.
Hiel. Een stijve hielkap, 4 op 5 in de test van RunRepeat. Doctors of Running vond de voering van de rand glad, een deel van hun probleem met hielslip.
Tussenzool. Met stikstof doordrenkt Enerzy NXT loopt over de hele lengte, met een tweede Enerzy NXT-laag en een wig bij de hiel, volgens Mizuno. RunRepeat mat 30,8 AC en lage torsiestijfheid, 9,1 Nm tegenover een gemiddelde van 14,4 Nm.
Plaat. Een gevormde plaat onder de boog en achtervoet, gemaakt van een TPU-mengsel op plantaardige basis volgens The Running Well Store. Doctors of Running schrijft haar solide mediale stabiliteit en een rigide achter- en middenvoet toe.
Binnenzool. Uitneembaar en dik met 5,2 mm, tegenover een gemiddelde van 4,4 mm in de meting van RunRepeat.
Buitenzool. Slijtvast carbonrubber bedekt de zones met veel impact. RunRepeat mat 4,1 mm rubber, tegenover een gemiddelde van 3,1 mm, en een tractiescore van 0,55, ongeveer 10 procent beter dan de Inspire 21.
Lees meer
Enerzy NXT-schuim over de hele lengte met een extra hiellaag, een Wave-plaat onder achtervoet en middenvoet, een bovenwerk van gerecyclede mesh en een dikke X10-buitenzool van carbonrubber.
1. Bovenwerk. Een nieuw mesh bovenwerk, met meer dan 90 procent gerecycled materiaal in het textiel en de voeringen volgens Running Warehouse. RunRepeat gaf het ademend vermogen 3 op 5, iets onder het gemiddelde, en een recensent van Running Warehouse vond hem warm.
2. Tong. Aan beide kanten met halve zijflappen en goed gewatteerd met 6,0 mm, dicht bij het gemiddelde van 5,8 mm van RunRepeat.
3. Hiel. Een stijve hielkap, 4 op 5 in de test van RunRepeat. Doctors of Running vond de voering van de rand glad, een deel van hun probleem met hielslip.
4. Tussenzool. Met stikstof doordrenkt Enerzy NXT loopt over de hele lengte, met een tweede Enerzy NXT-laag en een wig bij de hiel, volgens Mizuno. RunRepeat mat 30,8 AC en lage torsiestijfheid, 9,1 Nm tegenover een gemiddelde van 14,4 Nm.
5. Plaat. Een gevormde plaat onder de boog en achtervoet, gemaakt van een TPU-mengsel op plantaardige basis volgens The Running Well Store. Doctors of Running schrijft haar solide mediale stabiliteit en een rigide achter- en middenvoet toe.
6. Binnenzool. Uitneembaar en dik met 5,2 mm, tegenover een gemiddelde van 4,4 mm in de meting van RunRepeat.
7. Buitenzool. Slijtvast carbonrubber bedekt de zones met veel impact. RunRepeat mat 4,1 mm rubber, tegenover een gemiddelde van 3,1 mm, en een tractiescore van 0,55, ongeveer 10 procent beter dan de Inspire 21.
Duurzaamheid. Een opbouw voor veel kilometers. De buitenzool verloor maar 0,5 mm in de slijtagetest van RunRepeat, tegenover een gemiddelde van 1,1 mm, en Doctors of Running verwacht een hoge levensduur. Het bovenwerk is het zwakkere punt: RunRepeat gaf de teenbox 2 op 5 voor levensduur en de hielvulling 3 op 5.
Duurzaamheid. Een opbouw voor veel kilometers. De buitenzool verloor maar 0,5 mm in de slijtagetest van RunRepeat, tegenover een gemiddelde van 1,1 mm, en Doctors of Running verwacht een hoge levensduur. Het bovenwerk is het zwakkere punt: RunRepeat gaf de teenbox 2 op 5 voor levensduur en de hielvulling 3 op 5.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, US M9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
| Jaar van uitgave |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Mizuno, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Buigkracht |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Ademend vermogen |
|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke maat; controleer eerst het houvast van de hiel en de hoogte van de tenen.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard en breed
Ruimte voor de tenen
Gemiddelde breedte, omstreden hoogte. RunRepeat mat een teenbox van 72,7 mm, dicht bij het gemiddelde, en 27,7 mm hoogte. RTINGS beoordeelt de teenhoogte laag voor hogere tenen, terwijl Find My Footwear wat meer volume vond dan de meeste concurrenten.
RunRepeat, RTINGS, Find My Footwear
Volledige maatnotities van testers
RunRepeat, RTINGS en Find My Footwear vonden hem allemaal valt normaal, en de lezers van RunRepeat zijn het eens in de maatenquête. RTINGS geeft lengte en breedte van de boog 10 op 10.
De hiel is de open vraag. Doctors of Running vond hem breed en ondiep, met een gladde rand waardoor de hiel omhoog kwam, en zegt dat een andere maat het niet zou oplossen. Run and Become vond de pasvorm vast maar waarschuwt dat hij misschien niet past bij smalle voeten.
RunRepeat en RTINGS noemen een brede versie naast de standaardversie, alleen in sommige markten verkrijgbaar; Running Warehouse toont de standaardbreedte D op de pagina die we lazen.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Find My Footwear, Run and Become, Running Warehouse
Vs Wave Inspire 21
Een zachtere Inspire met lagere drop: nieuw schuim, meer demping onder de voorvoet en een grotere rocker, op hetzelfde geleidingsidee.
| Wave Inspire 22 | Wave Inspire 21 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Stabiliteit | Stabiliteit |
| Drop | 10 mm | 12 mm |
| Stack hiel | 38,5 mm | 38 mm |
| Voorvoet | 28,5 mm | 26 mm |
| Gewicht | 281 g | 292 g |
Hou de Wave Inspire 21 als je hield van zijn steile, stevigere loop: RunRepeat mat 12,9 mm drop en verwijst fans van die geometrie terug. Doctors of Running noemt de 21 ook voor lopers bij wie de 22 de pasvormcontrole niet doorstaat.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Versiegeschiedenis: Wave Inspire 21 tot Wave Inspire 22
Drop van 12 naar 10 mm. Mizuno verlaagde de opgegeven drop. RunRepeat mat een nog grotere verandering, van 12,9 mm bij de 21 naar 7,6 mm. (RunRepeat, Mizuno)
Enerzy NXT-schuim. Met stikstof doordrenkt Enerzy NXT vervangt het vorige Enerzy en voelt zachter voor RunRepeat en Find My Footwear. (Doctors of Running, RunRepeat, Find My Footwear)
Meer demping bij de voorvoet. RunRepeat mat 29,0 mm onder de voorvoet tegenover 25,1 mm bij de 21, met schokdemping omhoog van 99 naar 115 SA, en een rocker bij de voorvoet die ongeveer 1 cm hoger staat. (RunRepeat)
Een tikje lichter, betere grip. Doctors of Running noemt de eerste Inspire onder 10 oz, en RunRepeat vond hem ongeveer 2 procent lichter dan de 21, ook ongeveer 10 procent grippiger. Met 281 g voor een herenmaat US 9 staat hij 20e lichtste van de 41 stabiliteitswegschoenen die in onze catalogus in die maat zijn gewogen. (Doctors of Running, RunRepeat, Strideprint)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Wave Inspire 22 niet doet.
Mizuno Wave Inspire 22 | Mizuno Wave Horizon 9 | Saucony Hurricane 26 | Brooks Adrenaline GTS 25 | Mizuno Wave Inspire 21 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Stabieler | Lichter | Hogere drop | Steviger |
| Drop | 10 mm | 8 mm | 6 mm | 10 mm | 12 mm |
| Stack hiel | 38,5 mm | 42 mm | 41 mm | 37 mm | 38 mm |
| Gewicht | 281 g | 309 g | 262 g | 301 g | 292 g |
| Ondersteuning | Stabiliteit | Stabiliteit | Stabiliteit | Stabiliteit | Stabiliteit |
Vragen die hardlopers stellen
Valt de Mizuno Wave Inspire 22 normaal qua maat?
Ja, in de lengte. RunRepeat, RTINGS en Find My Footwear vonden de gebruikelijke maat allemaal goed. Controleer de hiel: Doctors of Running vond hem breed en ondiep, met een gladde rand waardoor de hiel slipte, en een andere maat loste het niet op. Lopers met smalle hielen passen hem eerst.
Wave Inspire 21 of 22: welke kies ik?
Kies de Wave Inspire 22 voor zachter Enerzy NXT-schuim, meer demping bij de voorvoet en een opgegeven drop van 10 mm in plaats van 12 mm. Hou de Wave Inspire 21 als je hield van een steilere, stevigere loop: RunRepeat mat 12,9 mm drop daarop, tegenover 7,6 mm bij de 22.
Is de Wave Inspire 22 goed voor platvoeten of hyperpronatie?
De Wave Inspire 22 is een geleidingsschoen voor lopers wier voet naar binnen rolt, en testers plaatsen hem het best voor een milde rol. RunRepeat beperkt hem tot milde pronatie en Doctors of Running beoordeelt de stabiliteit als heel mild. Platvoeten betekenen niet altijd hyperpronatie, dus controleer eerst hoe je voet beweegt. Een schoen geleidt; het is geen behandeling.
Is de Wave Inspire 22 ook breed verkrijgbaar?
Ja, in sommige markten. RunRepeat en RTINGS noemen een brede versie naast de standaardversie, en RTINGS stelt hem voor aan voeten met meer volume omdat de teenbox laag is. Running Warehouse toonde alleen de standaardbreedte D op de pagina die we lazen, dus de beschikbaarheid hangt af van land en retailer.
Kun je een marathon lopen op de Wave Inspire 22?
Dat kan, maar het is niet zijn sterkste kant. RTINGS geeft hem 6,4 op 10 voor racen op de marathon: de stabiliteit houdt stand naarmate je moe wordt, maar de schoen is zwaar, geeft weinig energie terug en de bescherming van de voorvoet neemt laat in lange runs af. Hij heeft meer zin als trainingsschoen voor de opbouw.
Is de Wave Inspire 22 goed om de hele dag in te wandelen of te staan?
Voor staan wel; voor wandelen verschillen de meningen. RunRepeat noemt lange wandelingen onder zijn sterke punten en The Running Well Store richt hem op mensen die de hele dag op de been zijn. Doctors of Running beoordeelt hem goed voor staan maar niet voor wandelen, deels door de pasvorm van de hiel en een stijve achtervoet.
Bronnen
- Doctors of Running, Mizuno Wave Inspire 22: Quick Evaluation (Bach Pham, January 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RunRepeat, Mizuno Wave Inspire 22 lab review (Carlos Sánchez, April 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, Mizuno Wave Inspire 22 review (July 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Find My Footwear, Mizuno Wave Inspire 22 review (Paul Freary, updated September 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- The Running Well Store, Mizuno Wave Inspire 22 review (Joey Holley, December 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Run and Become, Mizuno Wave Inspire 22 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, Mizuno Wave Inspire 22 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Mizuno, Wave Inspire 22 (Mizuno Europe). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



