
Recenzja Brooks Ghost Max 3
Wysokoamortyzowany Ghost od Brooks, dopasowany na nowo: ta sama międzypodeszwa DNA Loft v3 i drop 6 mm co w Ghost Max 2, pod szerszą, bardziej miękką cholewką i płynniejszym rockerem.
- Drop
- 6 mm
- Stack pięty
- 39 mm
- Przodostopie
- 33 mm
- Waga
- 306 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Przestronny, stabilny i bez pośpiechu.
Ghost Max 3 to ciężkie, wysokoamortyzowane neutralne buty z szeroką, stabilną podstawą i przestronną, wyściełaną cholewką, która zostawia miejsce na wkładki ortopedyczne. Pasują biegaczom i piechurom, którzy lądują na śródstopiu lub przodostopiu i trzymają spokojne tempo, mniej lądującym na pięcie szukającym miękkiego lądowania albo komuś, kto goni za szybkością.
Mocne strony
- Przestronna, dobrze wyściełana cholewka z miejscem na wkładki ortopedyczne
- Szerszy przód buta niż w zwykłym Ghost: 73,4 mm w laboratorium RunRepeat
- Stabilny jak na neutralny but, dzięki szerokiej i sztywnej skrętnie podstawie
- Wytrzymała podeszwa: tylko 0,8 mm straty w teście zużycia RunRepeat
- Naprawia krótkie dopasowanie i toporną piętę Ghost Max 2
Słabe strony
- Ciężki: 306 g w męskim US 9; tylko 4 ze 149 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu waży więcej
- Mały zwrot energii: 51,3 procent w pięcie w laboratorium RunRepeat
- Tłumienie wstrząsów w pięcie ustępuje większości butów z maksymalną amortyzacją, według RunRepeat
- Wypada ciepło, a język skłonny do przesuwania się na boki
Dla kogo jest
- Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
- Nosisz wkładki ortopedyczne albo spędzasz cały dzień na nogach
- Twoja stopa potrzebuje objętości
- Chcesz jednych trwałych butów na spokojne dni
Kto powinien go ominąć
- Mocno lądujesz na pięcie
- Twoja stopa jest wąska
- Chcesz jakiejkolwiek szybkości
Profil buta
Gdzie Ghost Max 3 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Ghost Max 3 |
|---|---|
| Amortyzacja | 52 |
| Lekkość | 10 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 20 |
| Dynamika | 6 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga306 g, cięższy niż 90% butów
Drop6 mm, niższy niż u 59% butów
Stack pięty39 mm, wyższy niż u 52% butów
Stack przodostopia33 mm, wyższy niż u 60% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 6 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Dużo pianki, więcej z przodu. DNA Loft v3 na podanej pięcie 39 mm: lepsza ochrona w przodostopiu niż w pięcie w obu laboratoriach; odczucie dzieli testerów.
Neutralny, ale pewny. Szeroka podeszwa i sztywna platforma, 17,3 Nm w teście skrętnym RunRepeat, trzymają go stabilnie; dwóch testerów i tak poczuło, że ustępuje.
Płynne przetoczenie, mało zwrotu. Zwrot energii około 51 procent w laboratorium RunRepeat; rocker toczy cię do przodu, a nie pianka odbija.
Dużo pianki, więcej z przodu. Międzypodeszwa DNA Loft v3 nasycona azotem, na całej długości, leży na podanych 39 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu. Ta wysokość pięty nie jest ekstremalna jak na dzisiejsze standardy: 78 ze 183 neutralnych butów szosowych z podanym stackiem pięty w naszym katalogu jest wyższych.
RunRepeat zmierzył piankę na 33,8 w skali AC, trochę miększą niż średnia jego laboratorium, ale stwierdził tłumienie wstrząsów w pięcie za większością butów z maksymalną amortyzacją; RTINGS ocenia amortyzację na 7,6 w przodostopiu wobec 7,2 w pięcie. Doctors of Running odczuli ją jako miękką i podatną; testerzy Fleet Feet i OutdoorGearLab jako twardą i ochronną.
Neutralny, ale pewny. Nie ma klina ani prowadnicy. Doctors of Running wywodzą stabilność z szerokiej podeszwy, głębokiej linii prowadzącej, podniesionych boków i sztywnej platformy, a RunRepeat zmierzył 17,3 Nm sztywności skrętnej wobec 12,6 Nm w Ghost 17.
Nie wszyscy się zgadzają. OutdoorGearLab uznał go za mniej podtrzymujący, niż sugeruje jego szerokość, a cięższy tester Believe in the Run poczuł, że jego stopa ugina się na jedną stronę, i zobaczył zużycie na wewnętrznej pięcie.
Płynne przetoczenie, mało zwrotu. RunRepeat zmierzył zwrot energii 51,3 procent w pięcie i 50,5 procent w przodostopiu, oba poniżej średniej, a RTINGS też nisko ocenia odbicie. Doctors of Running uznali go za ciężki przez pierwsze 10 do 15 mil (16 do 24 km), zanim się rozluźnił.
Geometria GlideRoll robi ruch. Doctors of Running opisują płynne ścięcie pięty i wczesny rocker w przodostopiu, które nadrabiają podeszwę, która prawie się nie zgina. Cięższy tester Believe in the Run i tak uznał go chwilami za toporny i klapiący.
Czytaj dalej
Dużo pianki, więcej z przodu. Międzypodeszwa DNA Loft v3 nasycona azotem, na całej długości, leży na podanych 39 mm w pięcie i 33 mm w przodostopiu. Ta wysokość pięty nie jest ekstremalna jak na dzisiejsze standardy: 78 ze 183 neutralnych butów szosowych z podanym stackiem pięty w naszym katalogu jest wyższych.
RunRepeat zmierzył piankę na 33,8 w skali AC, trochę miększą niż średnia jego laboratorium, ale stwierdził tłumienie wstrząsów w pięcie za większością butów z maksymalną amortyzacją; RTINGS ocenia amortyzację na 7,6 w przodostopiu wobec 7,2 w pięcie. Doctors of Running odczuli ją jako miękką i podatną; testerzy Fleet Feet i OutdoorGearLab jako twardą i ochronną.
Neutralny, ale pewny. Nie ma klina ani prowadnicy. Doctors of Running wywodzą stabilność z szerokiej podeszwy, głębokiej linii prowadzącej, podniesionych boków i sztywnej platformy, a RunRepeat zmierzył 17,3 Nm sztywności skrętnej wobec 12,6 Nm w Ghost 17.
Nie wszyscy się zgadzają. OutdoorGearLab uznał go za mniej podtrzymujący, niż sugeruje jego szerokość, a cięższy tester Believe in the Run poczuł, że jego stopa ugina się na jedną stronę, i zobaczył zużycie na wewnętrznej pięcie.
Płynne przetoczenie, mało zwrotu. RunRepeat zmierzył zwrot energii 51,3 procent w pięcie i 50,5 procent w przodostopiu, oba poniżej średniej, a RTINGS też nisko ocenia odbicie. Doctors of Running uznali go za ciężki przez pierwsze 10 do 15 mil (16 do 24 km), zanim się rozluźnił.
Geometria GlideRoll robi ruch. Doctors of Running opisują płynne ścięcie pięty i wczesny rocker w przodostopiu, które nadrabiają podeszwę, która prawie się nie zgina. Cięższy tester Believe in the Run i tak uznał go chwilami za toporny i klapiący.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Na co wskazuje każdy test: spokojne codzienne kilometry z dużą ilością pianki pod stopą. | RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run |
| Biegi regeneracyjne | Stworzony do tego | Believe in the Run widzi w nim naturalny but na dni regeneracji; nic w nim nie każe ci przyspieszać. | Believe in the Run |
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | W równym, wolnym tempie. Testerzy Fleet Feet polubili go na dłuższe kilometry, a RunRepeat na dłuższe biegi niż w zwykłym Ghost. | RunRepeat, Fleet Feet |
| Chodzenie | Stworzony do tego | Doctors of Running zaliczają go do butów do codziennych treningów, do biegania i chodzenia, a RunRepeat mówi, że sprawdza się też jako but casualowy. | RunRepeat, Doctors of Running, Fleet Feet |
| Zawody na maraton | Da radę | i-run proponuje go na długie dystanse do maratonu w spokojnym tempie. Przy celu czasowym RunRepeat i RTINGS nisko oceniają go do startów. | RunRepeat, RTINGS, i-run |
| Tempo | Nie do tego | RunRepeat daje mu 43 za pracę tempową i uznał międzypodeszwę za płaską, gdy tempo rośnie. | RunRepeat |
Źródło: RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, Fleet Feet, RTINGS, i-run
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Ghost Max 3 jest wygodny, ciężki, z założenia wolny i przestronny w środku. Rozchodzą się w ocenie tego, jak jest stabilny, i czy dodatkowa szerokość to mile widziane dopasowanie, czy luźne.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 83 na 100: bardzo stabilny but na spokojne biegi nastawiony na komfort, dla lądujących na śródstopiu i przodostopiu, nudny przy szybkości. | Czytaj |
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running oceniają design na B plus: wyraźna naprawa dopasowania i pięty Ghost Max 2, ciężki i niezbyt responsywny. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run widzi solidne, niezawodne buty do codziennych treningów, a jego cięższy tester nazywa go najlepszym Ghost Max do tej pory. | Czytaj |
| Fleet Feet | Recenzja | Mieszana | Testerzy Fleet Feet są podzieleni: niezawodnie przyjemny i dobry na długie dni na nogach dla dwóch, zbyt płaski dla trzeciego. | Czytaj |
| OutdoorGearLab | Recenzja | Mieszana | OutdoorGearLab daje 65 na 100: ochronny na spokojnych kilometrach, ale toporny i ciepły, za swoimi głównymi rywalami. | Czytaj |
Zgadzają się
- Ciężki jak na buty do codziennych treningówRunRepeat zważył 303 g, a RTINGS 302,7 g w męskim US 9, blisko 306 g podawanych przez Brooks według Doctors of Running.
- Zbudowany na spokojne tempoRunRepeat i RTINGS zmierzyły mały zwrot energii, Doctors of Running zostawiają go na spokojne wysiłki, a testerzy Fleet Feet wykluczyli pracę nad szybkością.
- Wygodna, wyściełana cholewkaRunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i Fleet Feet chwalą gruby język i wyściełany kołnierz, a dwa z nich zauważają miejsce na wkładki ortopedyczne.
Rozchodzą się
- Jak stabilny jest?RunRepeat ocenia jego stabilność na 90, a Doctors of Running na A minus jako stabilny neutralny but. OutdoorGearLab uznał, że brakuje mu stabilności, a cięższy tester Believe in the Run poczuł, że jego stopa ugina się na jedną stronę.
- Przestronny czy luźnyDoctors of Running witają lekko szerokie dopasowanie z zapasem miejsca. Believe in the Run ostrzega wąskie stopy, a OutdoorGearLab nazywa dopasowanie lekko szerokim i luźnym.
- Miękki czy twardyDoctors of Running opisują miękką, podatną międzypodeszwę, a RunRepeat zmierzył ją nieco miększą niż średnia jego laboratorium. Testerzy Fleet Feet i OutdoorGearLab odczuli ją jako twardą.
Jak jest zbudowany
Prosta, solidna konstrukcja: wyściełana podwójna cholewka żakardowa, międzypodeszwa DNA Loft v3 na całej długości ukształtowana w rocker GlideRoll Brooks, gruba wyjmowana wkładka i szeroka gumowa podeszwa.
Wyściełana podwójna cholewka żakardowa, DNA Loft v3 na całej długości w kształcie rockera GlideRoll, wyjmowana wkładka 5,8 mm i wytrzymała gumowa podeszwa 3,3 mm.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaPodwójna siatka żakardowa | Przewiewność 3 / 5 |
| 2 | Język | 8,8 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaDNA Loft v3, GlideRoll | Twardość 33,8 AC |
| 5 | Wkładka | 5,8 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrzna | 3,3 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 39 mm, przodostopie 33 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,3 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Believe in the Run, RunRepeat, Doctors of Running, OutdoorGearLab.
Cholewka. Przeprojektowana dla tej wersji, szersza i lepiej wyściełana według Doctors of Running. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, poniżej średniej, i stwierdził otwory wentylacyjne podszyte wewnętrzną warstwą; OutdoorGearLab uznał ją za ciepłą.
Język. Bardzo gruby, 8,8 mm, z dwiema pętlami na sznurówki zamiast mieszka. Wygodny, ale Doctors of Running i OutdoorGearLab uznali, że przesuwa się na boki.
Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką i bez uchwytu. Doctors of Running ostrzegają, że wrażliwe pięty mogą zauważyć sztywność.
Międzypodeszwa. DNA Loft v3 nasycony azotem biegnie na całej długości, zmierzony na 33,8 AC przez RunRepeat. Doctors of Running wyjaśniają, że fałdy wycięte w pięcie i przodostopiu kierują ściskaniem pianki, dla płynniejszego lądowania i odbicia. Platforma jest sztywna: 17,3 Nm w skręcaniu i 18,7 N do zgięcia, oba powyżej średnich RunRepeat.
Wkładka. Gruba i wyjmowana, 5,8 mm w laboratorium RunRepeat, co według Doctors of Running ułatwia wymianę na wkładkę ortopedyczną na wymiar.
Podeszwa zewnętrzna. Szerokie pokrycie gumą z głębokimi rowkami giętnymi, grubości 3,3 mm. RunRepeat zmierzył przyczepność na mokrym 0,49, trochę poniżej średniej, podczas gdy OutdoorGearLab nie miał problemów z przyczepnością na mokrym asfalcie ani żwirze.
Czytaj dalej
Prosta, solidna konstrukcja: wyściełana podwójna cholewka żakardowa, międzypodeszwa DNA Loft v3 na całej długości ukształtowana w rocker GlideRoll Brooks, gruba wyjmowana wkładka i szeroka gumowa podeszwa.
1. Cholewka. Przeprojektowana dla tej wersji, szersza i lepiej wyściełana według Doctors of Running. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, poniżej średniej, i stwierdził otwory wentylacyjne podszyte wewnętrzną warstwą; OutdoorGearLab uznał ją za ciepłą.
2. Język. Bardzo gruby, 8,8 mm, z dwiema pętlami na sznurówki zamiast mieszka. Wygodny, ale Doctors of Running i OutdoorGearLab uznali, że przesuwa się na boki.
3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką i bez uchwytu. Doctors of Running ostrzegają, że wrażliwe pięty mogą zauważyć sztywność.
4. Międzypodeszwa. DNA Loft v3 nasycony azotem biegnie na całej długości, zmierzony na 33,8 AC przez RunRepeat. Doctors of Running wyjaśniają, że fałdy wycięte w pięcie i przodostopiu kierują ściskaniem pianki, dla płynniejszego lądowania i odbicia. Platforma jest sztywna: 17,3 Nm w skręcaniu i 18,7 N do zgięcia, oba powyżej średnich RunRepeat.
5. Wkładka. Gruba i wyjmowana, 5,8 mm w laboratorium RunRepeat, co według Doctors of Running ułatwia wymianę na wkładkę ortopedyczną na wymiar.
6. Podeszwa zewnętrzna. Szerokie pokrycie gumą z głębokimi rowkami giętnymi, grubości 3,3 mm. RunRepeat zmierzył przyczepność na mokrym 0,49, trochę poniżej średniej, podczas gdy OutdoorGearLab nie miał problemów z przyczepnością na mokrym asfalcie ani żwirze.
Trwałość. Mocna strona. Podeszwa straciła 0,8 mm w teście zużycia RunRepeat, wobec średniej 1,1 mm, a Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia po 30 milach (48 km). Jeden tester Believe in the Run zauważył zużycie międzypodeszwy na wewnętrznej pięcie.
Trwałość. Mocna strona. Podeszwa straciła 0,8 mm w teście zużycia RunRepeat, wobec średniej 1,1 mm, a Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia po 30 milach (48 km). Jeden tester Believe in the Run zauważył zużycie międzypodeszwy na wewnętrznej pięcie.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, męskie US 9, dane producenta (Doctors of Running, Believe in the Run, Fleet Feet) |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, OutdoorGearLab.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Siła zginania |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Wysokość przodu buta |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy objętości, która jest obfita.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy, szeroki i bardzo szeroki
Miejsce na palce
Obfity. RunRepeat zmierzył przód buta 73,4 mm, wobec 69,6 mm w Ghost 17, i wysokość 28,1 mm. Doctors of Running odczuli lekkie zwężenie na początku, które łagodniało z noszeniem.
RunRepeat, Doctors of Running
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running i Fleet Feet uznali go za zgodny z rozmiarem, a czytelnicy RunRepeat zgadzają się w ankiecie 139 właścicieli. Doctors of Running zauważają, że to naprawia Ghost Max 2, który wypadał krótko i uciskał palce.
Dopasowanie jest szerokie. Doctors of Running uznali przodostopie i śródstopie za lekko szerokie z rozciągliwą cholewką, Believe in the Run nazwali je bardzo szerokim, a OutdoorGearLab musiał mocno zaciągnąć sznurówki. Język nie ma mieszka i przesuwa się na boki na dłuższych biegach, według Doctors of Running i OutdoorGearLab; dodatkowe górne oczko pozwala na pętlę biegacza dla trzymania pięty.
RunRepeat podaje dla mężczyzn normalną, szeroką i bardzo szeroką, z dostępnością zależną od kraju. Męska strona, którą czytaliśmy w i-run, podaje tylko standardową szerokość.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, Fleet Feet, OutdoorGearLab, i-run
Kontra Ghost Max 2
Na papierze prawie nic się nie ruszyło: ta sama pianka, ten sam podany stack i drop. Na stopie nowa cholewka i płynniejszy rocker naprawiają to, czego testerom nie podobało się w Ghost Max 2.
Zostań przy Ghost Max 2 tylko wtedy, gdy jego długość ci pasuje i lubiłeś jego nieco żywsze odczucie, które RTINGS ocenia wyżej niż wersję 3. Zauważ, że linia już poszła dalej: Ghost Max 4 jest lżejszy, z wyższym zmierzonym dropem i większym zwrotem energii w laboratorium RunRepeat.
Historia wersji: Ghost Max 2 do Ghost Max 3
Nowa podwójna cholewka żakardowa. Szersza i lepiej wyściełana, z czystszym wyglądem bliższym zwykłemu Ghost. (Doctors of Running, Believe in the Run, Fleet Feet)
Naprawiona długość. Doctors of Running stwierdzili, że Ghost Max 2 wypadał krótko i ściskał palce; wersja 3 jest zgodna z rozmiarem. (Doctors of Running)
Płynniejsze przetoczenia. Doctors of Running znaleźli płynniejsze ścięcie pięty i dłuższy rocker w przodostopiu w miejsce toporej pięty Ghost Max 2, a i-run również podaje płynniejsze przetoczenia od pięty do palców. (Doctors of Running, i-run)
Ta sama pianka, bardziej miękkie odczucie. Fleet Feet potwierdzają tę samą międzypodeszwę DNA Loft v3 i podany stack. Believe in the Run i RTINGS i tak uznali wersję 3 za bardziej miękką i wygodniejszą, a RTINGS za trochę mniej responsywną. (Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Ghost Max 3 nie robi.
Brooks Ghost Max 3 | Brooks Ghost Max 4 | Brooks Glycerin 23 | Hoka Bondi 9 | ASICS Novablast 5 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Lżejszy | Wyższy drop | Miększy | Szybszy |
| Drop | 6 mm | 6 mm | 8 mm | 5 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 39 mm | 40 mm | 38 mm | 43 mm | 41,5 mm |
| Waga | 306 g | 292 g | 301 g | 297 g | 252 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Brooks Ghost Max 3 jest zgodny z rozmiarem?
Tak. Doctors of Running i Fleet Feet uznali go za zgodny z rozmiarem, a ankieta 139 właścicieli RunRepeat się zgadza. Wyróżnia się objętość: kilku testerów uznało go za szeroki, więc biegacze z wąskimi stopami powinni mocno zasznurować albo przymierzyć, zanim się zdecydują.
Czy Ghost Max 3 nadaje się na szeroką stopę?
To jedne z przestronniejszych butów treningowych Brooks. RunRepeat zmierzył przód buta 73,4 mm, szerszy niż w zwykłym Ghost 17, i podaje wersje szeroką i bardzo szeroką dla mężczyzn. W Europie szerokie rozmiary trudniej znaleźć: strona i-run, którą czytaliśmy, podaje tylko standardową szerokość.
Ghost Max 3 czy Ghost Max 4: który wybrać?
Ghost Max 4 to nowsze, lżejsze buty: RunRepeat zważył 286 g wobec 303 g i zmierzył większy zwrot energii, a RTINGS uważa je za bardziej wszechstronne. Ghost Max 3 zachowuje nieco więcej ochrony przy uderzeniu i niższy zmierzony drop, co pasuje do lądowania na śródstopiu i spokojnych, wolnych kilometrów.
Czy Ghost Max 3 działa z wkładkami ortopedycznymi albo przy płaskiej stopie?
Ghost Max 3 dobrze przyjmuje wkładki ortopedyczne: Doctors of Running wskazują grubą wyjmowaną wkładkę i szeroką platformę z niskim podbiciem, a tester Fleet Feet z wkładką na wymiar miał mnóstwo miejsca. To but neutralny, nie leczenie płaskiej stopy; jeśli masz ból, najpierw zgłoś się do specjalisty.
Czy Ghost Max 3 nadaje się do chodzenia albo stania przez cały dzień?
Tak. Doctors of Running recenzują go jako but do biegania i chodzenia, tester Fleet Feet poleca go na długie okresy na nogach, a RunRepeat ocenia go też jako casualowy sneaker. Sztywna podeszwa z rockerem robi toczenie za ciebie, co pomaga na długich dniach.
Czy Ghost Max 3 nadaje się dla lądujących na pięcie?
Mniej niż dla lądujących na śródstopiu i przodostopiu. RunRepeat stwierdził, że tłumienie wstrząsów w pięcie jest słabsze niż w większości butów z maksymalną amortyzacją, i radzi lądującym na pięcie szukać gdzie indziej, podczas gdy przodostopie jest dobrze chronione. Jeśli mocno lądujesz na pięcie, but z wyższym dropem, taki jak Glycerin 23, może wydawać się bardziej miękki.
Źródła
- RunRepeat, Brooks Ghost Max 3 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Doctors of Running, Brooks Ghost Max 3 Review (Matt Klein, May 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, Brooks Ghost Max 3 Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, Brooks Ghost Max 3 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Fleet Feet, Brooks Ghost Max 3 Review: Cruising in Comfort. Dostęp: 13 paź 2026.
- OutdoorGearLab, Brooks Ghost Max 3 Review (Nathaniel Bailey, January 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- i-run, Brooks Ghost Max 3. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- brooksrunning.com · Drop, Wsparcie, Płytka i Nawierzchnia, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



