
Recenzja Mizuno Wave Inspire 22
Od dawna obecne w ofercie buty Mizuno z prowadzeniem dostają miększą piankę nasyconą azotem, więcej amortyzacji pod przodostopiem i niższy drop, zachowując płytkę Wave, która stabilizuje tył stopy.
- Drop
- 10 mm
- Stack pięty
- 38,5 mm
- Przodostopie
- 28,5 mm
- Waga
- 281 g
- Wsparcie
- Stabilizacja
- Płytka
- Inna
Nasz werdykt
Stabilny, trwały, nigdy ekscytujący.
Wave Inspire 22 to buty stabilizujące do codziennych treningów, które prowadzą płytką i szeroką piętą zamiast twardego klina, teraz na miększej piance Enerzy NXT i z podanym dropem 10 mm. Pasują biegaczom z lekkim uginaniem do wewnątrz, w tym lądującym na pięcie, którzy robią równe spokojne kilometry i cenią trwałość bardziej niż odbicie.
Mocne strony
- Bardzo stabilny tył stopy w obu testach laboratoryjnych
- Podeszwa prawie się nie zużyła w teście ścierania RunRepeat
- Miększa pianka Enerzy NXT i więcej amortyzacji w przodostopiu niż w 21
- Zgodny z rozmiarem pod względem długości według większości testerów
- Pierwszy Inspire poniżej 10 oz według Doctors of Running
Słabe strony
- Mały zwrot energii w obu laboratoriach
- Ześlizgiwanie pięty u testera Doctors of Running
- Prowadzenie uznane za łagodne: nie zbudowany na wyraźne uginanie do wewnątrz
- Niski przód buta dla wyższych palców, według RTINGS
Dla kogo jest
- Twoja stopa lekko ugina się do wewnątrz
- Lądujesz na pięcie
- Chcesz jednej pary na dużo równych kilometrów
- Wcześniejsze Inspire wydawały się zbyt strome
Kto powinien go ominąć
- Twoja stopa mocno ugina się do wewnątrz
- Chcesz sprężystości na szybsze biegi
- Twoja pięta jest wąska albo łatwo się ześlizguje
Profil buta
Gdzie Wave Inspire 22 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Wave Inspire 21.
| Oś | Wave Inspire 22 | Wave Inspire 21 | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 51 | 43 | +8 |
| Lekkość | 31 | 20 | +11 |
| Stabilność | 85 | 85 | = |
| Drop | 84 | 98 | −14 |
| Dynamika | 20 | 6 | +14 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga281 g, cięższy niż 69% butów
Drop10 mm, wyższy niż u 84% butów
Stack pięty38,5 mm, wyższy niż u 51% butów
Stack przodostopia28,5 mm, niższy niż u 71% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Bardziej miękki niż wcześniej, nadal nie miękki. Bardziej miękka pianka Enerzy NXT, zmierzona na 30,8 AC przez RunRepeat; miękka dla niektórych testerów, twarda dla RTINGS i Doctors of Running.
Prowadzenie z płytki, nie z klina. Płytka Wave i szeroka pięta stabilizują tył stopy; laboratoria oceniają go jako bardzo stabilny, ale samo prowadzenie jest łagodne.
Wystarczająco płynny, nigdy sprężysty. Zwrot energii około 53 procent w laboratorium RunRepeat, dużo poniżej średniej; elastyczne przodostopie utrzymuje go płynnym, nie szybkim.
Bardziej miękki niż wcześniej, nadal nie miękki. Międzypodeszwa to teraz Enerzy NXT nasycony azotem na całej długości, z dodatkową warstwą w pięcie. RunRepeat zmierzył piankę na 30,8 AC, bardziej miękką niż jego średnia 35,5, i znalazł dużo lepsze tłumienie wstrząsów pod przodostopiem niż w Inspire 21.
Odczucie zależy od testera. Find My Footwear i The Running Well Store opisują wyraźnie bardziej miękkie, obfite lądowanie. RTINGS nazywa platformę twardą i uważa, że amortyzacja przodostopia spłaszcza się pod większym lub szybszym obciążeniem, a Doctors of Running potrzebowali dotarcia przez kilka mil.
Prowadzenie z płytki, nie z klina. Stabilność pochodzi z płytki Wave pod tyłem stopy i śródstopiem oraz szerokiej pięty, 96,2 mm szerokości w pomiarze RunRepeat. RTINGS opisuje plastikowy trzonek biegnący od tyłu stopy do śródstopia i ocenia stabilność na 8,7 na 10.
Płytka prowadzi teraz zamiast blokować, co Find My Footwear i The Running Well Store witają z zadowoleniem. Odwrotna strona, według RunRepeat i Doctors of Running, jest taka, że wsparcie pozostaje łagodne: w porządku przy lekkim uginaniu do wewnątrz, mniej, niż może potrzebować wyraźne.
Wystarczająco płynny, nigdy sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 52,7 procent w pięcie i 52,8 procent w przodostopiu, dużo poniżej średniej, a RTINGS ocenia go na 3,7 na 10. Rocker w przodostopiu unosi się teraz o około 1 cm wyżej, według RunRepeat, ale RTINGS stwierdził, że daje niewiele toczenia.
Przodostopie pozostaje dość elastyczne: 13,2 N w teście zginania RunRepeat, wobec średniej 15,5 N. Doctors of Running poczuli, że but staje się żywszy po kilku biegach, choć nigdy szybki.
Czytaj dalej
Bardziej miękki niż wcześniej, nadal nie miękki. Międzypodeszwa to teraz Enerzy NXT nasycony azotem na całej długości, z dodatkową warstwą w pięcie. RunRepeat zmierzył piankę na 30,8 AC, bardziej miękką niż jego średnia 35,5, i znalazł dużo lepsze tłumienie wstrząsów pod przodostopiem niż w Inspire 21.
Odczucie zależy od testera. Find My Footwear i The Running Well Store opisują wyraźnie bardziej miękkie, obfite lądowanie. RTINGS nazywa platformę twardą i uważa, że amortyzacja przodostopia spłaszcza się pod większym lub szybszym obciążeniem, a Doctors of Running potrzebowali dotarcia przez kilka mil.
Prowadzenie z płytki, nie z klina. Stabilność pochodzi z płytki Wave pod tyłem stopy i śródstopiem oraz szerokiej pięty, 96,2 mm szerokości w pomiarze RunRepeat. RTINGS opisuje plastikowy trzonek biegnący od tyłu stopy do śródstopia i ocenia stabilność na 8,7 na 10.
Płytka prowadzi teraz zamiast blokować, co Find My Footwear i The Running Well Store witają z zadowoleniem. Odwrotna strona, według RunRepeat i Doctors of Running, jest taka, że wsparcie pozostaje łagodne: w porządku przy lekkim uginaniu do wewnątrz, mniej, niż może potrzebować wyraźne.
Wystarczająco płynny, nigdy sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 52,7 procent w pięcie i 52,8 procent w przodostopiu, dużo poniżej średniej, a RTINGS ocenia go na 3,7 na 10. Rocker w przodostopiu unosi się teraz o około 1 cm wyżej, według RunRepeat, ale RTINGS stwierdził, że daje niewiele toczenia.
Przodostopie pozostaje dość elastyczne: 13,2 N w teście zginania RunRepeat, wobec średniej 15,5 N. Doctors of Running poczuli, że but staje się żywszy po kilku biegach, choć nigdy szybki.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego tempo domowe. RTINGS daje treningowi na co dzień najlepszą ocenę, 7,1 na 10. | RunRepeat, RTINGS |
| Biegi regeneracyjne | Stworzony do tego | Find My Footwear i The Running Well Store kierują go na dni regeneracji. | Find My Footwear, The Running Well Store |
| Długie wybiegania | Da radę | Stabilny, gdy narasta zmęczenie, ale RTINGS stwierdził, że ochrona przodostopia słabnie pod koniec długich biegów. | RTINGS, Find My Footwear |
| Chodzenie | Da radę | RunRepeat lubi go na długie spacery; Doctors of Running wolą go do stania niż chodzenia. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Zawody na maraton | Da radę | RTINGS ocenia go na 6,4 na 10 za maraton: kontrolowany, ale ciężki i płaski. | RTINGS |
| Tempo | Nie do tego | RunRepeat daje mu 55 za tempo. Trzymaj żywszą parę na szybsze sesje. | RunRepeat |
Źródło: RunRepeat, RTINGS, Find My Footwear, The Running Well Store, Doctors of Running
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Wave Inspire 22 jest stabilny, trwały i z małym odbiciem, but na równe codzienne kilometry. Różnią się w ocenie miękkości, dopasowania pięty i tego, ile wsparcia naprawdę daje.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Doctors of Running oceniają go ogólnie na C+: obiecująca nowa pianka i lżejsza konstrukcja, hamowane piętą, która nie chce zostać na miejscu. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 83 na 100: niezawodny, trwały krok naprzód dla serii, choć nigdy żywy. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS widzi bardzo stabilne buty wspierające na cotygodniowy kilometraż, hamowane słabym zwrotem energii i ciężką konstrukcją. | Czytaj |
| Find My Footwear | Recenzja | Pozytywna | Find My Footwear ocenia go na 9,5 na 10: bliżej nowoczesnych butów do codziennych treningów z wbudowanym wsparciem niż klasycznych butów stabilizujących. | Czytaj |
Zgadzają się
- Bardzo stabilnyRunRepeat ocenia jego stabilność na 88, a RTINGS na 8,7 na 10, a Doctors of Running uznali tył stopy za solidny.
- Mały zwrot energiiRunRepeat zmierzył 52,8 procent w przodostopiu wobec średniej 61,4 procent, a RTINGS ocenia zwrot energii na 3,7 na 10.
- Zbudowany, by wytrzymaćRunRepeat zmierzył bardzo małe zużycie podeszwy, a Doctors of Running wymieniają wysoką trwałość wśród jego mocnych stron.
- Zgodny z rozmiaremRunRepeat, RTINGS i Find My Footwear uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze.
Rozchodzą się
- Miękki czy twardy?RunRepeat zmierzył piankę na 30,8 AC, bardziej miękką niż średnia, a Find My Footwear i The Running Well Store opisują miękkie lądowania. RTINGS nazywa międzypodeszwę twardą, a Doctors of Running potrzebowali kilku mil, zanim się rozluźniła.
- Ile wsparcia?RTINGS opisuje sztywne, maksymalne wsparcie i uznaje go za stabilniejszego niż Adrenaline GTS 25. RunRepeat ogranicza go do lekkiego uginania do wewnątrz, a Doctors of Running oceniają stabilność jako bardzo łagodną.
- Dopasowanie piętyDoctors of Running nie mogli powstrzymać ześlizgiwania pięty i ocenili dopasowanie na C. RTINGS, RunRepeat i Find My Footwear nie zgłaszają takiego problemu.
Jak jest zbudowany
Pianka Enerzy NXT na całej długości z dodatkową warstwą w pięcie, płytka Wave pod tyłem stopy i śródstopiem, cholewka z siatki z recyklingu i gruba podeszwa z gumy węglowej X10.
Miększa pianka Enerzy NXT nad płytką Wave, szeroka pięta i podeszwa z gumy węglowej X10 4,1 mm, która prawie się nie zużyła w teście RunRepeat.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna | Przewiewność 3 / 5 |
| 2 | Język | 6,0 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaEnerzy NXT | Twardość 30,8 AC |
| 5 | PłytkaPłytka Wave Mizuno | – |
| 6 | Wkładka | 5,2 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrznaGuma węglowa X10 | 4,1 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 38,5 mm, przodostopie 28,5 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 4,1 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: RunRepeat, Running Warehouse, Doctors of Running, Mizuno, The Running Well Store.
Cholewka. Nowa cholewka z siatki, z ponad 90 procentami materiału z recyklingu w tkaninie i podszewkach według Running Warehouse. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, nieco poniżej średniej, a recenzent Running Warehouse uznał ją za ciepłą.
Język. Z półmieszkiem po obu stronach i dobrze wyściełany, 6,0 mm, blisko średniej RunRepeat 5,8 mm.
Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat. Doctors of Running uznali podszewkę kołnierza za śliską, co jest częścią ich problemu z ześlizgiwaniem pięty.
Międzypodeszwa. Enerzy NXT nasycony azotem biegnie na całej długości, z drugą warstwą Enerzy NXT i klinem w pięcie, według Mizuno. RunRepeat zmierzył 30,8 AC i małą sztywność skrętną, 9,1 Nm wobec średniej 14,4 Nm.
Płytka. Ukształtowana płytka pod podbiciem i tyłem stopy, wykonana z mieszanki TPU na bazie roślin według The Running Well Store. Doctors of Running przypisują jej solidną stabilność przyśrodkową i sztywny tył i śródstopie.
Wkładka. Wyjmowana i gruba, 5,2 mm wobec średniej 4,4 mm w pomiarze RunRepeat.
Podeszwa zewnętrzna. Wytrzymała guma węglowa pokrywa strefy dużego uderzenia. RunRepeat zmierzył 4,1 mm gumy, wobec średniej 3,1 mm, i przyczepność 0,55, o około 10 procent lepszą niż w Inspire 21.
Czytaj dalej
Pianka Enerzy NXT na całej długości z dodatkową warstwą w pięcie, płytka Wave pod tyłem stopy i śródstopiem, cholewka z siatki z recyklingu i gruba podeszwa z gumy węglowej X10.
1. Cholewka. Nowa cholewka z siatki, z ponad 90 procentami materiału z recyklingu w tkaninie i podszewkach według Running Warehouse. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, nieco poniżej średniej, a recenzent Running Warehouse uznał ją za ciepłą.
2. Język. Z półmieszkiem po obu stronach i dobrze wyściełany, 6,0 mm, blisko średniej RunRepeat 5,8 mm.
3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat. Doctors of Running uznali podszewkę kołnierza za śliską, co jest częścią ich problemu z ześlizgiwaniem pięty.
4. Międzypodeszwa. Enerzy NXT nasycony azotem biegnie na całej długości, z drugą warstwą Enerzy NXT i klinem w pięcie, według Mizuno. RunRepeat zmierzył 30,8 AC i małą sztywność skrętną, 9,1 Nm wobec średniej 14,4 Nm.
5. Płytka. Ukształtowana płytka pod podbiciem i tyłem stopy, wykonana z mieszanki TPU na bazie roślin według The Running Well Store. Doctors of Running przypisują jej solidną stabilność przyśrodkową i sztywny tył i śródstopie.
6. Wkładka. Wyjmowana i gruba, 5,2 mm wobec średniej 4,4 mm w pomiarze RunRepeat.
7. Podeszwa zewnętrzna. Wytrzymała guma węglowa pokrywa strefy dużego uderzenia. RunRepeat zmierzył 4,1 mm gumy, wobec średniej 3,1 mm, i przyczepność 0,55, o około 10 procent lepszą niż w Inspire 21.
Trwałość. Konstrukcja na duży kilometraż. Podeszwa straciła tylko 0,5 mm w teście ścierania RunRepeat, wobec średniej 1,1 mm, a Doctors of Running spodziewają się wysokiej trwałości. Słabszym punktem jest cholewka: RunRepeat ocenił trwałość przodu buta na 2 na 5, a wyściółkę pięty na 3 na 5.
Trwałość. Konstrukcja na duży kilometraż. Podeszwa straciła tylko 0,5 mm w teście ścierania RunRepeat, wobec średniej 1,1 mm, a Doctors of Running spodziewają się wysokiej trwałości. Słabszym punktem jest cholewka: RunRepeat ocenił trwałość przodu buta na 2 na 5, a wyściółkę pięty na 3 na 5.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Mizuno, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Siła zginania |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Przewiewność |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; przed wszystkim innym sprawdź trzymanie pięty i wysokość przodu buta.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Przeciętna szerokość, sporna wysokość. RunRepeat zmierzył przód buta 72,7 mm, blisko średniej, i wysokość 27,7 mm. RTINGS ocenia wysokość przodu buta niską dla wyższych palców, podczas gdy Find My Footwear znalazł trochę więcej objętości niż u większości rywali.
RunRepeat, RTINGS, Find My Footwear
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
RunRepeat, RTINGS i Find My Footwear uznali go za zgodny z rozmiarem, a czytelnicy RunRepeat zgadzają się w ankiecie o rozmiarze. RTINGS ocenia długość i szerokość podbicia na 10 na 10.
Pięta to otwarte pytanie. Doctors of Running uznali ją za szeroką i płytką, ze śliskim kołnierzem, który pozwalał pięcie się unosić, i mówią, że zmiana rozmiaru tego nie naprawi. Run and Become uznali dopasowanie za pewne, ale ostrzegają, że może nie pasować wąskim stopom.
RunRepeat i RTINGS podają wersję szeroką obok standardowej, dostępną tylko na niektórych rynkach; Running Warehouse pokazuje standardową szerokość D na stronie, którą czytaliśmy.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Find My Footwear, Run and Become, Running Warehouse
Kontra Wave Inspire 21
Bardziej miękki Inspire z niższym dropem: nowa pianka, więcej amortyzacji pod przodostopiem i większy rocker, na tej samej idei prowadzenia.
| Wave Inspire 22 | Wave Inspire 21 | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Stabilizacja | Stabilizacja |
| Drop | 10 mm | 12 mm |
| Stack pięty | 38,5 mm | 38 mm |
| Przodostopie | 28,5 mm | 26 mm |
| Waga | 281 g | 292 g |
Zostań przy Wave Inspire 21, jeśli lubiłeś jego stromy, twardszy bieg: RunRepeat zmierzył na nim drop 12,9 mm i kieruje fanów tej geometrii z powrotem do niego. Doctors of Running wspominają też 21 dla biegaczy, którym 22 nie przechodzi sprawdzenia dopasowania.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: Wave Inspire 21 do Wave Inspire 22
Drop z 12 do 10 mm. Mizuno obniżyło podany drop. RunRepeat zmierzył jeszcze większą zmianę, z 12,9 mm w 21 do 7,6 mm. (RunRepeat, Mizuno)
Pianka Enerzy NXT. Enerzy NXT nasycony azotem zastępuje poprzednią Enerzy i według RunRepeat i Find My Footwear jest bardziej miękki. (Doctors of Running, RunRepeat, Find My Footwear)
Więcej amortyzacji w przodostopiu. RunRepeat zmierzył 29,0 mm pod przodostopiem wobec 25,1 mm w 21, z tłumieniem wstrząsów wyższym ze 99 do 115 SA i rockerem w przodostopiu wyższym o około 1 cm. (RunRepeat)
Odrobinę lżejszy, lepsza przyczepność. Doctors of Running zauważają pierwszy Inspire poniżej 10 oz, a RunRepeat uznał go za lżejszego o około 2 procent niż 21, a także przyczepniejszego o około 10 procent. Przy 281 g dla męskiego US 9 zajmuje 20. miejsce wśród najlżejszych z 41 szosowych butów stabilizujących zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu. (Doctors of Running, RunRepeat, Strideprint)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Wave Inspire 22 nie robi.
Mizuno Wave Inspire 22 | Mizuno Wave Horizon 9 | Saucony Hurricane 26 | Brooks Adrenaline GTS 25 | Mizuno Wave Inspire 21 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Stabilniejszy | Lżejszy | Wyższy drop | Twardszy |
| Drop | 10 mm | 8 mm | 6 mm | 10 mm | 12 mm |
| Stack pięty | 38,5 mm | 42 mm | 41 mm | 37 mm | 38 mm |
| Waga | 281 g | 309 g | 262 g | 301 g | 292 g |
| Wsparcie | Stabilizacja | Stabilizacja | Stabilizacja | Stabilizacja | Stabilizacja |
Pytania biegaczy
Czy Mizuno Wave Inspire 22 jest zgodny z rozmiarem?
Tak, pod względem długości. RunRepeat, RTINGS i Find My Footwear uznali zwykły rozmiar za właściwy. Sprawdź piętę: Doctors of Running uznali ją za szeroką i płytką, ze śliskim kołnierzem, który pozwalał pięcie się ześlizgiwać, a zmiana rozmiaru tego nie naprawiła. Biegacze z wąskimi piętami powinni najpierw przymierzyć.
Wave Inspire 21 czy 22: który wybrać?
Wybierz Wave Inspire 22 dla miększej pianki Enerzy NXT, większej amortyzacji przodostopia i podanego dropu 10 mm zamiast 12 mm. Zostań przy Wave Inspire 21, jeśli lubiłeś bardziej stromy, twardszy bieg: RunRepeat zmierzył na nim drop 12,9 mm, wobec 7,6 mm w 22.
Czy Wave Inspire 22 nadaje się na płaską stopę albo nadmierną pronację?
Wave Inspire 22 to buty z prowadzeniem dla biegaczy, u których stopa ugina się do wewnątrz, a recenzenci stawiają je najlepiej przy lekkim uginaniu. RunRepeat ogranicza je do lekkiej pronacji, a Doctors of Running oceniają stabilność jako bardzo łagodną. Płaska stopa nie zawsze oznacza nadmierną pronację, więc najpierw sprawdź, jak porusza się twoja stopa. But prowadzi, nie leczy.
Czy Wave Inspire 22 występuje w wersji szerokiej?
Tak, na niektórych rynkach. RunRepeat i RTINGS podają wersję szeroką obok standardowej, a RTINGS sugeruje ją dla stóp o większej objętości, bo przód buta jest niski. Running Warehouse pokazywał tylko standardową szerokość D na stronie, którą czytaliśmy, więc dostępność zależy od kraju i sprzedawcy.
Czy w Wave Inspire 22 można przebiec maraton?
Można, ale to nie jego mocna strona. RTINGS ocenia go na 6,4 na 10 za starty w maratonie: stabilność trzyma, gdy się męczysz, ale but jest ciężki, oddaje mało energii, a ochrona przodostopia słabnie pod koniec długich biegów. Ma więcej sensu jako buty treningowe na przygotowania.
Czy Wave Inspire 22 nadaje się do chodzenia albo stania przez cały dzień?
Do stania tak; do chodzenia opinie są różne. RunRepeat wymienia długie spacery wśród mocnych stron, a The Running Well Store kieruje go do osób, które są na nogach cały dzień. Doctors of Running oceniają go dobrze do stania, ale nie do chodzenia, częściowo z powodu dopasowania pięty i sztywnego tyłu stopy.
Źródła
- Doctors of Running, Mizuno Wave Inspire 22: Quick Evaluation (Bach Pham, January 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, Mizuno Wave Inspire 22 lab review (Carlos Sánchez, April 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, Mizuno Wave Inspire 22 review (July 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Find My Footwear, Mizuno Wave Inspire 22 review (Paul Freary, updated September 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- The Running Well Store, Mizuno Wave Inspire 22 review (Joey Holley, December 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Run and Become, Mizuno Wave Inspire 22 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, Mizuno Wave Inspire 22 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
- Mizuno, Wave Inspire 22 (Mizuno Europe). Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



