
Hoka Mach X 3 recenze
Supertréninková bota Hoka s deskou Pebax si drží mezipodešev z Mach X 2 a konečně opravuje patu. Nový svršek přidává trochu hmotnosti a střih zůstává úzký.
- Drop
- 5 mm
- Stack u paty
- 44 mm
- Přední část
- 39 mm
- Váha
- 266 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Jiná
Náš verdikt
Opravená pata, stejná ostrost, víc hmotnosti.
Mach X 3 je neutrální supertréninková bota s vysokým stackem, svrchní vrstvou z PEBA, pevnější základnou z EVA a deskou Pebax, stavěná na tempovou práci a dlouhé běhy v cílevědomém tempu. Sedne neutrálním běžcům s normálním až úzkým chodidlem, kteří dopadají na střed chodidla nebo víc vpředu, spíš než širokým chodidlům, silným běžcům s došlapem na patu nebo komukoli, kdo chce měkkou regenerační botu.
Silné stránky
- Nový svršek a vycpaný lem opravují tření paty u Mach X 2
- Jeden z nejlepších profilů rockeru, jaké fyzioterapeut Doctors of Running cítil
- Živá přední část: 69,3 procenta návratu energie v laboratoři RunRepeat
- Hluboké tlumení, s 39 mm pod přední částí
- Univerzální od volných dnů po tempovou práci a dlouhé běhy
- Lepší přilnavost na mokru než X 2 a malé opotřebení podešve v laboratoři
Slabé stránky
- Těžší než X 2: 264 g proti 247 g v laboratoři RunRepeat
- Úzký, zúžený prostor pro prsty, který omezuje roztažení prstů
- Jazyk bez přišití, který se může přehýbat nebo posouvat
- Plochá pata: 58,9 procenta návratu energie v laboratoři RunRepeat
- Podle některých testerů pevná na volné běhy
Komu sedí
- Chceš jednu botu s deskou na tempa a dlouhé běhy
- Tvé chodidlo je normální až úzké
- Dopadáš na střed chodidla nebo víc vpředu
- Mach X 2 ti třela patu
Kdo by ji měl přeskočit
- Tvá chodidla jsou široká
- Dopadáš tvrdě na patu
- Chceš měkkou regenerační botu
Profil boty
Kde se Mach X 3 řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti Mach X 2.
| Osa | Mach X 3 | Mach X 2 | Změna |
|---|---|---|---|
| Tlumení | 87 | 93 | −6 |
| Lehkost | 47 | 61 | −14 |
| Stabilita | 30 | 30 | = |
| Drop | 9 | 9 | = |
| Odezva | 40 | 80 | −40 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha266 g, těžší než 53 % bot
Drop5 mm, nižší než u 80 % bot
Stack u paty44 mm, vyšší než u 87 % bot
Stack v přední části39 mm, vyšší než u 92 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 8 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Hluboká, s pevným okrajem. PEBA nad pevnější EVA a deska Pebax, 44 / 39 mm: měkká při prvním dotyku, pevná a ostrá za pohybu, podle RunRepeat, RTINGS a Fleet Feet.
Stabilní na svou výšku. Neutrální, ale na svou výšku stabilní díky rozšířené základně a mírným bočnicím; RTINGS hodnotí stabilitu 6,1 a prudké svahy dolů vyžadují opatrnost.
Pružná přední část, plochá pata. Návrat energie v přední části 69,3 procenta proti 58,9 na patě v laboratoři RunRepeat, s rockerem, který odměňuje dopad na střed chodidla.
Hluboká, s pevným okrajem. Měkká vrstva PEBA sedí nad pevnější základnou ze superkritické EVA, rozdělenou deskou Pebax. Fleet Feet uvádí 44 mm na patě a 39 mm v přední části a vyšší stack pod přední částí uvádí v našem katalogu jen 8 ze 181 neutrálních silničních bot s uvedeným stackem přední části.
RunRepeat naměřil pěnu na 32,5 AC, měkčí než průměr, a RTINGS hodnotí tlumení 8,7 z 10. Za běhu testeři popisují měkký první dotyk, který se mění v pevný, ostrý: Fleet Feet ji shledali pevnější, než je pro volné běhy ideální, a jeden tester Doctors of Running ji cítil spíš pevnou navzdory stacku.
Stabilní na svou výšku. Doctors of Running ji nazývají neutrální botou, stabilizovanou rozšířenou přední částí a mírnými bočnicemi, které ruší méně než u starších Hoka. The Run Testers ji shledali poměrně stabilní na supertréninkovou botu s vysokým stackem a RunRepeat popisuje desku hlavně jako stabilizátor.
Limity pocházejí z výšky a měkké vrchní pěny. RTINGS hodnotí stabilitu 6,1 z 10 a Doctors of Running radí opatrnost na prudkých svazích dolů, kde bota naklání dopředu.
Pružná přední část, plochá pata. RunRepeat naměřil návrat energie 69,3 procenta v přední části, nad průměrem, ale jen 58,9 procenta na patě, kde EVA tlumí odraz. RTINGS našel stejné rozdělení, s mnohem pružnější přední částí než patou.
Velkou část práce dělá rocker. Fyzioterapeut Doctors of Running ho hodnotí mezi nejlepšími profily rockeru, jaké na supertréninkové botě běhal, i když bota je zaměřená na střed až přední část a běžci s došlapem na patu mohou přechod shledat neohrabaný. RunRepeat naměřil drop 9,5 mm proti uváděným 5 mm, RTINGS 7,6 mm.
Číst dál
Hluboká, s pevným okrajem. Měkká vrstva PEBA sedí nad pevnější základnou ze superkritické EVA, rozdělenou deskou Pebax. Fleet Feet uvádí 44 mm na patě a 39 mm v přední části a vyšší stack pod přední částí uvádí v našem katalogu jen 8 ze 181 neutrálních silničních bot s uvedeným stackem přední části.
RunRepeat naměřil pěnu na 32,5 AC, měkčí než průměr, a RTINGS hodnotí tlumení 8,7 z 10. Za běhu testeři popisují měkký první dotyk, který se mění v pevný, ostrý: Fleet Feet ji shledali pevnější, než je pro volné běhy ideální, a jeden tester Doctors of Running ji cítil spíš pevnou navzdory stacku.
Stabilní na svou výšku. Doctors of Running ji nazývají neutrální botou, stabilizovanou rozšířenou přední částí a mírnými bočnicemi, které ruší méně než u starších Hoka. The Run Testers ji shledali poměrně stabilní na supertréninkovou botu s vysokým stackem a RunRepeat popisuje desku hlavně jako stabilizátor.
Limity pocházejí z výšky a měkké vrchní pěny. RTINGS hodnotí stabilitu 6,1 z 10 a Doctors of Running radí opatrnost na prudkých svazích dolů, kde bota naklání dopředu.
Pružná přední část, plochá pata. RunRepeat naměřil návrat energie 69,3 procenta v přední části, nad průměrem, ale jen 58,9 procenta na patě, kde EVA tlumí odraz. RTINGS našel stejné rozdělení, s mnohem pružnější přední částí než patou.
Velkou část práce dělá rocker. Fyzioterapeut Doctors of Running ho hodnotí mezi nejlepšími profily rockeru, jaké na supertréninkové botě běhal, i když bota je zaměřená na střed až přední část a běžci s došlapem na patu mohou přechod shledat neohrabaný. RunRepeat naměřil drop 9,5 mm proti uváděným 5 mm, RTINGS 7,6 mm.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Tempový trénink | Určená pro ně | Její nejlepší využití podle Believe in the Run a RunRepeat ji hodnotí 88 za tempo. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Dlouhé běhy | Určená pro ně | RTINGS ji hodnotí nejvýš za dlouhé běhy a Believe in the Run ji vzali přes dvě hodiny. | Believe in the Run, RTINGS |
| Volné běhy | Zvládne je | Pro některé testery v pořádku na denní kilometry; jiní ji shledali pevnou při pomalém tempu. | Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers |
| Závod na maraton | Zvládne je | Doctors of Running v ní vidí botu na dokončení maratonu. Na časový cíl by Fleet Feet vybrali lehčí závodní botu. | Doctors of Running, Fleet Feet |
| Intervaly | Zvládne je | The Run Testers ji používali na intervaly; Doctors of Running ji shledávají hůř vhodnou na rychlé tempo 5 km. | Doctors of Running, The Run Testers |
| Regenerační běhy | Není pro ně | Příliš pevná a cílevědomá na pomalé regenerační dny, podle Carreras de Montaña a Fleet Feet. | Fleet Feet, Carreras de Montaña |
Zdroj: RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers, Doctors of Running, Carreras de Montaña
Co říkají testy
Zveřejněné testy se shodují, že Mach X 3 opravuje patu Mach X 2, drží chod s deskou a přibírá na váze. Dělí se v místě vpředu, v pevnosti a v tom, jestli předčí X 2.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 83 ze 100: dobrá supertréninková bota, nejlepší pro úzká chodidla, brzděná jazykem, hmotností a těsným prostorem pro prsty. | Číst |
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Doctors of Running ji hodnotí v rozsahu A: univerzální tréninková bota s deskou od volných po rychlejší tempa, vhodná i na dokončení maratonu. | Číst |
| Believe in the Run | Recenze | Smíšené | Believe in the Run ji řadí do úrovně B: jeden tester ji nazývá mezi nejlepšími supertréninkovými botami roku, jiný promarněnou příležitostí. | Číst |
| RTINGS | Laboratoř | Smíšené | RTINGS dává 7,4 z 10: vynikající tlumení a pružná přední část, ale těžká na supertréninkovou botu. | Číst |
| Fleet Feet | Recenze | Pozitivní | Fleet Feet ji nazývají třetím pokusem, který vyšel: pevná, citlivá bota na rychlejší tempa, s lehčí závodní botou preferovanou na den závodu. | Číst |
| The Run Testers | Recenze | Pozitivní | The Run Testers ji shledávají lepším univerzálem než X 2, příjemnější na volné běhy a méně přitažlivou na úsilí naplno. | Číst |
| Runnea | Recenze | Pozitivní | Tester Runnea ji vysoko hodnotí jako univerzální botu s deskou na tempa pod 4:30 na km, od 10 km po maraton. | Číst |
Shodují se
- Pata je opravenáRunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet i The Run Testers uvádějí, že přepracovaný lem ukončuje tření paty u X 2.
- Těžší než dřívRunRepeat zvážil 264 g proti 247 g u X 2, The Run Testers zjistili asi o 20 g víc a tester Believe in the Run cítil, že ztratila trochu švihu.
- Stvořená pro tempa a dlouhé běhyBelieve in the Run, RTINGS, Doctors of Running i Fleet Feet ji vidí nejlépe ve středním až svižném tempu na delších vzdálenostech.
- Sedí na délkuDoctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i The Run Testers všichni běhali ve své obvyklé velikosti.
Rozcházejí se
- Prostorná, nebo úzká vpředu?RunRepeat naměřil zúžený prostor pro prsty 70,8 mm a RTINGS velmi úzkou oblast klenby. Believe in the Run a Doctors of Running shledali prostor pro prsty prostornější, než čekali.
- Měkká, nebo tvrdá?RunRepeat naměřil měkkou pěnu 32,5 AC a RTINGS hodnotí tlumení vysoko, zatímco Fleet Feet a jeden tester Doctors of Running shledali chod spíš pevný.
- Lepší než X 2?RunRepeat ji nazývá solidním krokem vpřed. Jeden tester Believe in the Run a jeden z The Run Testers ji shledali méně ostrou než X 2 kvůli extra hmotnosti.
Jak je postavená
Dvouvrstvá mezipodešev, nahoře PEBA a pod ní superkritická EVA, rozdělená křídlatou deskou Pebax, pod novým svrškem z osnovní pleteniny s přepracovaným lemem paty a lisovanou gumovou podešví.
PEBA nad superkritickou EVA s křídlatou deskou Pebax, nový svršek z osnovní pleteniny a přepracovaný lem a tenká gumová podešev, která se v laboratoři RunRepeat dobře opotřebovávala.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekOsnovní pletenina | Prodyšnost 3 / 5 |
| 2 | Jazyk | 6,4 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 2 / 5 |
| 4 | MezipodeševPEBA a superkritická EVA | Tvrdost 32,5 AC |
| 5 | DeskaDeska Pebax | Ohyb 17,8 N |
| 6 | Vložka | 5,0 mm |
| 7 | PodeševLisovaná guma | Adheze 0,58 |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 44 mm, přední část 39 mm; změřeno: podešev 2,5 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Fleet Feet, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse, Runnea, Carreras de Montaña.
Svršek. Nový svršek z osnovní pleteniny nahrazuje síťovinu Mach X 2, měkčí a rychle se rozchodí, podle Fleet Feet a Believe in the Run. RunRepeat hodnotí prodyšnost 3 z 5, blízko průměru.
Jazyk. Bez přišití a vycpaný jen tam, kde tlačí tkaničky: tlustý 6,4 mm v laboratoři RunRepeat. Believe in the Run ho shledali chatrný pod tkaničkami a náchylný k přehýbání.
Pata. Opěrka je přepracovaná s extra pěnou a prodloužený lem Hoka se vrací, odklopený od Achillovy šlachy. RunRepeat hodnotí opěrku jako ohebnou, 2 z 5, a Doctors of Running neměli žádné sjíždění paty.
Mezipodešev. Svrchní vrstva z PEBA nad základnou ze superkritické EVA, naměřená RunRepeat na 32,5 AC. Platforma je v torzi velmi tuhá: 20,4 Nm proti průměru 14,4 Nm.
Deska. Křídlatá deska Pebax mezi oběma pěnami, stejný design jako u X 2. RunRepeat ji vidí hlavně jako stabilizátor s mírným pohonem, Doctors of Running ji shledali dost tuhou a Runnea upozorňuje, že není karbonová.
Vložka. Vyjímatelná a tlustá 5,0 mm. Doctors of Running zjistili, že průměrné vložky z jiného zdroje sedí, tlusté hůř.
Podešev. Guma jen na hlavních zónách opotřebení, tlustá 2,5 mm. Přilnavost na mokru vzrostla v testu RunRepeat oproti X 2 z 0,50 na 0,58 a Doctors of Running poznamenávají, že hluboká drážka na patě může zachycovat kamínky.
Číst dál
Dvouvrstvá mezipodešev, nahoře PEBA a pod ní superkritická EVA, rozdělená křídlatou deskou Pebax, pod novým svrškem z osnovní pleteniny s přepracovaným lemem paty a lisovanou gumovou podešví.
1. Svršek. Nový svršek z osnovní pleteniny nahrazuje síťovinu Mach X 2, měkčí a rychle se rozchodí, podle Fleet Feet a Believe in the Run. RunRepeat hodnotí prodyšnost 3 z 5, blízko průměru.
2. Jazyk. Bez přišití a vycpaný jen tam, kde tlačí tkaničky: tlustý 6,4 mm v laboratoři RunRepeat. Believe in the Run ho shledali chatrný pod tkaničkami a náchylný k přehýbání.
3. Pata. Opěrka je přepracovaná s extra pěnou a prodloužený lem Hoka se vrací, odklopený od Achillovy šlachy. RunRepeat hodnotí opěrku jako ohebnou, 2 z 5, a Doctors of Running neměli žádné sjíždění paty.
4. Mezipodešev. Svrchní vrstva z PEBA nad základnou ze superkritické EVA, naměřená RunRepeat na 32,5 AC. Platforma je v torzi velmi tuhá: 20,4 Nm proti průměru 14,4 Nm.
5. Deska. Křídlatá deska Pebax mezi oběma pěnami, stejný design jako u X 2. RunRepeat ji vidí hlavně jako stabilizátor s mírným pohonem, Doctors of Running ji shledali dost tuhou a Runnea upozorňuje, že není karbonová.
6. Vložka. Vyjímatelná a tlustá 5,0 mm. Doctors of Running zjistili, že průměrné vložky z jiného zdroje sedí, tlusté hůř.
7. Podešev. Guma jen na hlavních zónách opotřebení, tlustá 2,5 mm. Přilnavost na mokru vzrostla v testu RunRepeat oproti X 2 z 0,50 na 0,58 a Doctors of Running poznamenávají, že hluboká drážka na patě může zachycovat kamínky.
Odolnost. Slibná. Podešev ztratila v opotřebovacím testu RunRepeat 0,8 mm proti průměru 1,1 mm a Believe in the Run viděli minimální opotřebení. Síťovina prostoru pro prsty dostala za odolnost 2 z 5 a Doctors of Running celkově čekají průměrnou odolnost.
Odolnost. Slibná. Podešev ztratila v opotřebovacím testu RunRepeat 0,8 mm proti průměru 1,1 mm a Believe in the Run viděli minimální opotřebení. Síťovina prostoru pro prsty dostala za odolnost 2 z 5 a Doctors of Running celkově čekají průměrnou odolnost.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, pánská US 9 (Running Warehouse, potvrzeno RunRepeat a RTINGS) |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
| Rok vydání |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running, Runnea.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Torzní tuhost |
|
| Návrat energie (pata) |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Prodyšnost |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
| Síla ohybu |
|
Velikost a střih
Vezmi si svou obvyklou délku; skutečnou otázkou je šířka, ne velikost.
Délka
Sedí na velikost
Šířky
standardní a široká
Místo pro prsty
Místo pro prsty je slabé místo. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,8 mm proti průměru 73,2 mm, s dobrou výškou 28,5 mm, zatímco Believe in the Run a Doctors of Running shledali přední část prostornější, než čekali.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i The Run Testers všichni běhali ve své obvyklé velikosti. Anketa majitelů RunRepeat se kloní k mírně malé, pravděpodobně spíš odrazem těsného střihu než délky.
Střih je úzký a těsný. RunRepeat naměřil zúžený prostor pro prsty a RTINGS velmi úzkou oblast klenby; Doctors of Running zprvu shledali střední část těsnou a během pár minut povolila. Jazyk nemá přišití, což podle RTINGS může stát držení nohy u úzkých chodidel.
Šířky: RunRepeat a Fleet Feet uvádějí širokou verzi, zatímco Running Warehouse a RTINGS ukazují jen standardní šířku D. Zkontroluj, co nabízí tvá země.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, Running Warehouse, The Run Testers
Vs Mach X 2
Oprava svršku, ne nová bota: stejná mezipodešev a deska, nový svršek z osnovní pleteniny a lem paty a trochu víc hmotnosti.
| Mach X 3 | Mach X 2 | |
|---|---|---|
| Podpora | Neutrální | Neutrální |
| Drop | 5 mm | 5 mm |
| Stack u paty | 44 mm | 46 mm |
| Přední část | 39 mm | 41 mm |
| Váha | 266 g | 252 g |
Zůstaň u Mach X 2, pokud ti pata nikdy nevadila: je lehčí a The Run Testers ji shledali ostřejší. Přejdi na X 3, pokud ti starý lem třel nebo chceš snazší vstup.
Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Historie verzí: Mach X 2 až Mach X 3
Svršek z osnovní pleteniny. Nahrazuje síťovinu z X 2 a testeři shledávají vstup mnohem snazší. (Believe in the Run, Fleet Feet)
Přepracovaná pata. Extra pěna v opěrce a prodloužený lem ukončují tření, které poznamenalo X 2. (RunRepeat, Fleet Feet, The Run Testers)
Těžší. RunRepeat zvážil 264 g proti 247 g u X 2; The Run Testers zjistili asi o 20 g víc v UK 9. (RunRepeat, The Run Testers)
Lepší přilnavost na mokru. Stejný design podešve, ale RunRepeat naměřil adhezi na mokru vyšší z 0,50 na 0,58. (RunRepeat)
Stejná mezipodešev a deska. PEBA nad EVA s deskou Pebax, beze změny podle Believe in the Run a Fleet Feet. (Believe in the Run, Fleet Feet)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Mach X 3 nedělá.
Hoka Mach X 3 | Hoka Mach X 2 | Adidas Adizero Evo SL | Saucony Endorphin Speed 5 | ASICS Megablast | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Rychlejší | Prostornější střih | Méně tlumení | Lehčí |
| Drop | 5 mm | 5 mm | 7 mm | 8 mm | 8 mm |
| Stack u paty | 44 mm | 46 mm | 37 mm | 36 mm | 46 mm |
| Váha | 266 g | 252 g | 230 g | 238 g | 230 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Sedí Hoka Mach X 3 na velikost?
Ano na délku. Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i The Run Testers všichni běhali ve své obvyklé velikosti. Střih je ale úzký: RunRepeat naměřil zúžený prostor pro prsty 70,8 mm a jeho anketa majitelů se kloní k mírně malé, takže široká nebo objemná chodidla by měla zkusit širokou verzi nebo prostornější botu.
Mach X 2, nebo Mach X 3: co vybrat?
Mach X 3 si ponechává mezipodešev a desku Pebax z Mach X 2 a přidává svršek z osnovní pleteniny a vycpaný lem paty, který ukončuje tření paty u X 2. Je těžší, 264 g proti 247 g v laboratoři RunRepeat. Pokud ti X 2 dobře seděla, zůstává lehčí, ostřejší možností.
Má Hoka Mach X 3 karbonovou desku?
Ne. Mach X 3 používá křídlatou desku Pebax, která se ohýbá víc než karbon, vloženou mezi svrchní vrstvu PEBA a základnu ze superkritické EVA. RunRepeat ji vidí hlavně jako stabilizátor s mírným pohonem a Runnea ji shledává snazší si zvyknout než na karbonovou desku.
Kolik váží Hoka Mach X 3?
Asi 266 g pro pánskou US 9, údaj Running Warehouse. RTINGS zvážil v této velikosti 267,6 g a RunRepeat 264 g. Údaj 288 g, citovaný jinde, odpovídá větší velikosti: Carreras de Montaña uvádějí 288 g pro EU 44. Tak či tak je Mach X 3 v laboratoři RunRepeat o asi 17 g těžší než Mach X 2.
Je Hoka Mach X 3 dobrá na maraton?
Jako tréninková a dokončovací bota ano. Doctors of Running v ní vidí nástroj na dokončení maratonu a RTINGS ji hodnotí 7,4 za závodění na maraton. Na časový cíl by Fleet Feet zvolili lehčí závodní botu, jako je Rocket X 3, a Runnea radí mít nějakou zkušenost s citlivými botami, než v ní budeš závodit dlouho.
Je Hoka Mach X 3 dobrá na široká chodidla?
Obvykle ne ve standardní šířce. RunRepeat radí středním a širokým chodidlům hledat jinde kvůli zúženému prostoru pro prsty a RTINGS shledal velmi úzkou oblast klenby. RunRepeat a Fleet Feet uvádějí širokou verzi, ale Running Warehouse ukazuje jen šířku D, takže dostupnost se liší podle země.
Můžu Hoka Mach X 3 používat na volné běhy?
Ano, s výhradou. Believe in the Run a The Run Testers si Mach X 3 užili na volné dny, ale Fleet Feet ji shledali pevnější, než je ideální při pomalém tempu, a RTINGS ji shledal pohodlnější ve středním až rychlém tempu. Nejvíc dává smysl jako bota na tempa a dlouhé běhy, vedle měkčí tréninkové boty na regeneraci.
Zdroje
- RunRepeat, HOKA Mach X 3 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Doctors of Running, HOKA Mach X 3 Review (Bach Pham, David Salas, September 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Believe in the Run, Hoka Mach X 3 Review: Fixed and More Fun (October 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, HOKA Mach X 3 running shoe review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Fleet Feet, HOKA Mach X 3 Review: Third time’s the charm (Caroline Bermel). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Warehouse, HOKA Mach X 3 Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Fleet Feet, Men’s HOKA Mach X 3. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- The Run Testers, Hoka Mach X3 review (Nick, Kieran, September 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Runnea, HOKA Mach X 3 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Carreras de Montaña, HOKA Mach X 3 review (Mayayo, September 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- hoka.com · Povrch, uvedeno
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



