
Hoka Mach X 3 test
Hokas supertreningssko med Pebax-plate beholder Mach X 2-mellomsålen og fikser endelig hælen. Den nye overdelen legger til litt vekt, og passformen forblir smal.
- Drop
- 5 mm
- Hælstack
- 44 mm
- Forfot
- 39 mm
- Vekt
- 266 g
- Støtte
- Nøytral
- Plate
- Annen
Vår dom
Fikset hæl, samme driv, mer vekt.
Mach X 3 er en nøytral supertreningssko med høy stack, et PEBA-toppsjikt, en fastere EVA-base og en Pebax-plate, bygget for tempoarbeid og langturer i målrettet tempo. Den passer nøytrale løpere med normal til smal fot som lander på midtfoten eller lenger frem, mer enn brede føtter, tunge hælløpere eller alle som vil ha en myk restitusjonssko.
Sterke sider
- Ny overdel og polstret krage fikser hælgnagingen på Mach X 2
- En av de beste rockerprofilene fysioterapeuten hos Doctors of Running har kjent
- Livlig forfot: 69,3 prosent energitilbakeføring i RunRepeats laboratorium
- Dyp demping, med 39 mm under forfoten
- Allsidig fra rolige dager til tempoarbeid og langturer
- Bedre grep på vått enn X 2 og lite slitasje på yttersålen i laboratoriet
Svake sider
- Tyngre enn X 2: 264 g mot 247 g i RunRepeats laboratorium
- Smal, spiss tåboks som begrenser tåspredning
- Tunge uten sidefester som kan brette seg eller flytte seg
- Flat hæl: 58,9 prosent energitilbakeføring i RunRepeats laboratorium
- Fast til rolige turer ifølge noen testere
Hvem den passer for
- Du vil ha én sko med plate til tempo og langturer
- Foten din er normal til smal
- Du lander på midtfoten eller lenger frem
- Mach X 2 gned hælen din
Hvem bør hoppe over den
- Føttene dine er brede
- Du lander hardt på hælen
- Du vil ha en myk restitusjonssko
Skoprofil
Hvor Mach X 3 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår, og hva som er endret fra Mach X 2.
| Akse | Mach X 3 | Mach X 2 | Endring |
|---|---|---|---|
| Demping | 87 | 93 | −6 |
| Letthet | 47 | 61 | −14 |
| Stabilitet | 30 | 30 | = |
| Drop | 9 | 9 | = |
| Respons | 40 | 80 | −40 |
Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).
Hvor den ligger i katalogen
Vekt266 g, tyngre enn 53 % av skoene
Drop5 mm, lavere enn 80 % av skoene
Hælstack44 mm, høyere enn 87 % av skoene
Forfotstack39 mm, høyere enn 92 % av skoene
Slik føles den
Skrevet ut fra 8 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.
Dyp, med en fast kant. PEBA over fastere EVA og en Pebax-plate, 44 / 39 mm: myk i første kontakt, fast og rask når den er i gang, ifølge RunRepeat, RTINGS og Fleet Feet.
Stødig for høyden. Nøytral, men stødig for høyden takket være en utvidet base og milde sidevegger. RTINGS gir stabiliteten 6,1, og bratte nedoverbakker krever forsiktighet.
Fjærende forfot, flat hæl. Energitilbakeføring i forfoten på 69,3 prosent mot 58,9 i hælen i RunRepeats laboratorium, med en rocker som belønner landing på midtfoten.
Dyp, med en fast kant. Et mykt PEBA-lag sitter over en fastere superkritisk EVA-base, delt av en Pebax-plate. Fleet Feet oppgir 44 mm i hælen og 39 mm i forfoten, og bare 8 av de 181 nøytrale asfaltskoene med oppgitt forfotstack i katalogen vår ligger høyere under forfoten.
RunRepeat målte skummet til 32,5 AC, mykere enn gjennomsnittet, og RTINGS gir dempingen 8,7 av 10. På løpeturen beskriver testerne en myk første kontakt som blir fast og rask: Fleet Feet fant den fastere enn ideelt til rolige turer, og én tester hos Doctors of Running kjente den heller mot fast til tross for stacken.
Stødig for høyden. Doctors of Running kaller den en nøytral sko, stabilisert av en utvidet forfot og milde sidevegger som tar mindre plass enn på eldre Hoka. The Run Testers fant den ganske stabil for en supertreningssko med høy stack, og RunRepeat beskriver platen hovedsakelig som en stabilisator.
Begrensningene kommer fra høyden og det myke toppskummet. RTINGS gir stabiliteten 6,1 av 10, og Doctors of Running råder til forsiktighet i bratte nedoverbakker, der skoen tipper deg fremover.
Fjærende forfot, flat hæl. RunRepeat målte 69,3 prosent energitilbakeføring i forfoten, over gjennomsnittet, men bare 58,9 prosent i hælen, der EVA-en demper spretten. RTINGS fant den samme delingen, med en mye mer fjærende forfot enn hæl.
Rockeren gjør mye av jobben. Fysioterapeuten hos Doctors of Running vurderer den blant de beste rockerprofilene han har løpt i på en supertreningssko, selv om skoen er orientert mot midtfot og forfot og hælløpere kan finne overgangen ubehagelig. RunRepeat målte droppen til 9,5 mm mot oppgitte 5 mm, RTINGS til 7,6 mm.
Les mer
Dyp, med en fast kant. Et mykt PEBA-lag sitter over en fastere superkritisk EVA-base, delt av en Pebax-plate. Fleet Feet oppgir 44 mm i hælen og 39 mm i forfoten, og bare 8 av de 181 nøytrale asfaltskoene med oppgitt forfotstack i katalogen vår ligger høyere under forfoten.
RunRepeat målte skummet til 32,5 AC, mykere enn gjennomsnittet, og RTINGS gir dempingen 8,7 av 10. På løpeturen beskriver testerne en myk første kontakt som blir fast og rask: Fleet Feet fant den fastere enn ideelt til rolige turer, og én tester hos Doctors of Running kjente den heller mot fast til tross for stacken.
Stødig for høyden. Doctors of Running kaller den en nøytral sko, stabilisert av en utvidet forfot og milde sidevegger som tar mindre plass enn på eldre Hoka. The Run Testers fant den ganske stabil for en supertreningssko med høy stack, og RunRepeat beskriver platen hovedsakelig som en stabilisator.
Begrensningene kommer fra høyden og det myke toppskummet. RTINGS gir stabiliteten 6,1 av 10, og Doctors of Running råder til forsiktighet i bratte nedoverbakker, der skoen tipper deg fremover.
Fjærende forfot, flat hæl. RunRepeat målte 69,3 prosent energitilbakeføring i forfoten, over gjennomsnittet, men bare 58,9 prosent i hælen, der EVA-en demper spretten. RTINGS fant den samme delingen, med en mye mer fjærende forfot enn hæl.
Rockeren gjør mye av jobben. Fysioterapeuten hos Doctors of Running vurderer den blant de beste rockerprofilene han har løpt i på en supertreningssko, selv om skoen er orientert mot midtfot og forfot og hælløpere kan finne overgangen ubehagelig. RunRepeat målte droppen til 9,5 mm mot oppgitte 5 mm, RTINGS til 7,6 mm.
Hvilke økter den er til
| Økt | Egnethet | Hvorfor | Kilde |
|---|---|---|---|
| Tempotrening | Laget for det | Det beste bruksområdet for Believe in the Run, og RunRepeat gir den 88 for tempo. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Langturer | Laget for det | RTINGS gir den høyest score for langturer, og Believe in the Run tok den over to timer. | Believe in the Run, RTINGS |
| Rolige turer | Funker | Fin til daglige mil for noen testere. Andre fant den fast i lav fart. | Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers |
| Maraton | Funker | Doctors of Running ser den som en sko å fullføre et maraton i. Til et tidsmål ville Fleet Feet valgt en lettere konkurransesko. | Doctors of Running, Fleet Feet |
| Intervaller | Funker | The Run Testers brukte den til intervaller. Doctors of Running finner den mindre egnet til rask 5 km-fart. | Doctors of Running, The Run Testers |
| Restitusjonsturer | Ikke til det | For fast og målrettet til rolige restitusjonsdager, ifølge Carreras de Montaña og Fleet Feet. | Fleet Feet, Carreras de Montaña |
Kilde: RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers, Doctors of Running, Carreras de Montaña
Hva testene sier
Publiserte tester er enige om at Mach X 3 fikser hælen på Mach X 2, beholder gangen med plate og legger på seg vekt. De er uenige om plassen foran, om hvor fast den føles og om den slår X 2.
| Test | Type | Vår lesning | I én setning | Kilde |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Positiv | RunRepeat gir den 83 av 100: en god supertreningssko, best for smale føtter, holdt tilbake av tungen, vekten og en trang tåboks. | Les |
| Doctors of Running | Anmeldelse | Positiv | Doctors of Running gir den karakter i A-området: en allsidig treningssko med plate fra rolig til høyere tempo, også egnet til å fullføre et maraton. | Les |
| Believe in the Run | Anmeldelse | Blandet | Believe in the Run setter den i B-klassen: én tester kaller den blant årets beste supertreningssko, en annen en tapt mulighet. | Les |
| RTINGS | Lab | Blandet | RTINGS gir 7,4 av 10: utmerket demping og en fjærende forfot, men tung for en supertreningssko. | Les |
| Fleet Feet | Anmeldelse | Positiv | Fleet Feet kaller den tredje gang lykkes: en fast, responsiv sko til høyere tempo, med en lettere konkurransesko foretrukket på konkurransedagen. | Les |
| The Run Testers | Anmeldelse | Positiv | The Run Testers finner den en bedre allrounder enn X 2, bedre på rolige turer og mindre fristende til fullt trykk. | Les |
| Runnea | Anmeldelse | Positiv | Testeren hos Runnea vurderer den høyt som en allsidig sko med plate til tempo under 4:30 per km, fra 10 km til maraton. | Les |
De er enige
- Hælen er fiksetRunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet og The Run Testers melder alle at den omarbeidede kragen setter en stopper for hælgnagingen på X 2.
- Tyngre enn førRunRepeat veide 264 g mot 247 g for X 2, The Run Testers fant rundt 20 g mer, og en tester hos Believe in the Run kjente at den mistet noe driv.
- Laget for tempo og langturerBelieve in the Run, RTINGS, Doctors of Running og Fleet Feet ser den alle på sitt beste i moderat til raskt tempo over lengre distanser.
- Vanlig størrelse i lengdenDoctors of Running, Believe in the Run, RTINGS og The Run Testers løp alle i vanlig størrelse.
De er uenige
- Romslig eller smal foran?RunRepeat målte en spiss tåboks på 70,8 mm og RTINGS et svært smalt buepartiet. Believe in the Run og Doctors of Running fant tåboksen romsligere enn ventet.
- Myk eller fast?RunRepeat målte et mykt skum på 32,5 AC, og RTINGS vurderer dempingen høyt, mens Fleet Feet og én tester hos Doctors of Running fant gangen heller mot fast.
- Bedre enn X 2?RunRepeat kaller den et solid steg fremover. Én tester hos Believe in the Run og én av The Run Testers fant den mindre rask enn X 2 på grunn av den ekstra vekten.
Slik er den bygget
En mellomsåle i to lag, PEBA øverst og superkritisk EVA under, delt av en Pebax-plate med vinger, under en ny renningstrikket overdel med en omarbeidet hælkrage og en kompresjonsstøpt gummiyttersåle.
PEBA over superkritisk EVA med en Pebax-plate med vinger, en ny renningstrikket overdel og omarbeidet krage, og en tynn gummiyttersåle som slitt godt i RunRepeats laboratorium.
| # | Del | Mål |
|---|---|---|
| 1 | OverdelRenningstrikk | Pustbarhet 3 / 5 |
| 2 | Tunge | 6,4 mm |
| 3 | Hæl | Stivhet 2 / 5 |
| 4 | MellomsålePEBA og superkritisk EVA | Hardhet 32,5 AC |
| 5 | PlatePebax-plate | Bøyekraft 17,8 N |
| 6 | Innersåle | 5,0 mm |
| 7 | YttersåleKompresjonsstøpt gummi | Friksjon 0,58 |
Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 44 mm hæl, 39 mm forfot; målt: 2,5 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Fleet Feet, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse, Runnea, Carreras de Montaña.
Overdel. En ny renningstrikket overdel erstatter Mach X 2s mesh, mykere og rask å gå inn, ifølge Fleet Feet og Believe in the Run. RunRepeat gir pustbarheten 3 av 5, nær gjennomsnittet.
Tunge. Ingen sidefester, og polstret bare der snørene trykker: 6,4 mm tykk i RunRepeats laboratorium. Believe in the Run fant den spinkel under snørene og utsatt for å brette seg.
Hæl. Hælkappen er omarbeidet med ekstra skum, og Hokas forlengede krage er tilbake, utvidet bort fra akillessenen. RunRepeat vurderer hælkappen som fleksibel, 2 av 5, og Doctors of Running hadde ingen hælgliding.
Mellomsåle. Et PEBA-toppsjikt over en superkritisk EVA-base, målt til 32,5 AC av RunRepeat. Plattformen er svært stiv i torsjon: 20,4 Nm mot et gjennomsnitt på 14,4 Nm.
Plate. En Pebax-plate med vinger mellom de to skummene, samme design som på X 2. RunRepeat ser den hovedsakelig som en stabilisator med mild fremdrift, Doctors of Running fant den ganske stiv, og Runnea påpeker at den ikke er av karbon.
Innersåle. Avtagbar og 5,0 mm tykk. Doctors of Running fant at gjennomsnittlige ekstra innersåler passer, tykke mindre godt.
Yttersåle. Gummi bare på de viktigste slitesonene, 2,5 mm tykk. Grepet på vått økte fra 0,50 til 0,58 mot X 2 i RunRepeats test, og Doctors of Running bemerker at det dype hælsporet kan fange steiner.
Les mer
En mellomsåle i to lag, PEBA øverst og superkritisk EVA under, delt av en Pebax-plate med vinger, under en ny renningstrikket overdel med en omarbeidet hælkrage og en kompresjonsstøpt gummiyttersåle.
1. Overdel. En ny renningstrikket overdel erstatter Mach X 2s mesh, mykere og rask å gå inn, ifølge Fleet Feet og Believe in the Run. RunRepeat gir pustbarheten 3 av 5, nær gjennomsnittet.
2. Tunge. Ingen sidefester, og polstret bare der snørene trykker: 6,4 mm tykk i RunRepeats laboratorium. Believe in the Run fant den spinkel under snørene og utsatt for å brette seg.
3. Hæl. Hælkappen er omarbeidet med ekstra skum, og Hokas forlengede krage er tilbake, utvidet bort fra akillessenen. RunRepeat vurderer hælkappen som fleksibel, 2 av 5, og Doctors of Running hadde ingen hælgliding.
4. Mellomsåle. Et PEBA-toppsjikt over en superkritisk EVA-base, målt til 32,5 AC av RunRepeat. Plattformen er svært stiv i torsjon: 20,4 Nm mot et gjennomsnitt på 14,4 Nm.
5. Plate. En Pebax-plate med vinger mellom de to skummene, samme design som på X 2. RunRepeat ser den hovedsakelig som en stabilisator med mild fremdrift, Doctors of Running fant den ganske stiv, og Runnea påpeker at den ikke er av karbon.
6. Innersåle. Avtagbar og 5,0 mm tykk. Doctors of Running fant at gjennomsnittlige ekstra innersåler passer, tykke mindre godt.
7. Yttersåle. Gummi bare på de viktigste slitesonene, 2,5 mm tykk. Grepet på vått økte fra 0,50 til 0,58 mot X 2 i RunRepeats test, og Doctors of Running bemerker at det dype hælsporet kan fange steiner.
Slitestyrke. Lovende. Yttersålen mistet 0,8 mm i RunRepeats slitetest mot et gjennomsnitt på 1,1 mm, og Believe in the Run så minimal slitasje. Tåboksmeshet fikk 2 av 5 for slitestyrke, og Doctors of Running venter gjennomsnittlig slitestyrke totalt.
Slitestyrke. Lovende. Yttersålen mistet 0,8 mm i RunRepeats slitetest mot et gjennomsnitt på 1,1 mm, og Believe in the Run så minimal slitasje. Tåboksmeshet fikk 2 av 5 for slitestyrke, og Doctors of Running venter gjennomsnittlig slitestyrke totalt.
Spesifikasjoner, oppgitt og målt
Hvert tall har sin kilde.
Drop, mm
Hælhøyde (stack), mm
Forfothøyde (stack), mm
Vekt (herre), g
| Spesifikasjon | Oppgitt | Målt |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Hælstack |
|
|
| Forfotstack |
|
|
| Vekt, herre US 9 (Running Warehouse, bekreftet av RunRepeat og RTINGS) |
|
|
| Støtte |
| – |
| Plate |
| – |
| Underlag |
| – |
| Lanseringsår |
| – |
Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running, Runnea.
Labmålinger
| Spesifikasjon | Målt |
|---|---|
| Mellomsålens hardhet |
|
| Torsjonsstivhet |
|
| Energitilbakeføring (hæl) |
|
| Hælkappens stivhet |
|
| Friksjonskoeffisient |
|
| Pustbarhet |
|
| Spesifikasjon | Målt |
|---|---|
| Tåboksens bredde |
|
| Tåboksens høyde |
|
| Yttersålens tykkelse |
|
| Innersålens tykkelse |
|
| Tungens tykkelse |
|
| Bøyekraft |
|
Størrelse og passform
Velg vanlig lengde. Det egentlige spørsmålet er bredde, ikke størrelse.
Lengde
Vanlig størrelse
Bredder
normal og bred
Plass til tærne
Plassen i tærne er det svake punktet. RunRepeat målte en tåboks på 70,8 mm mot et gjennomsnitt på 73,2 mm, med god høyde på 28,5 mm, mens Believe in the Run og Doctors of Running fant fronten romsligere enn ventet.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run
Alle størrelsesnotater fra testere
Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS og The Run Testers løp alle i vanlig størrelse. RunRepeats eierundersøkelse heller mot litt liten, trolig et uttrykk for den tette passformen mer enn for lengden.
Passformen er smal og tett. RunRepeat målte en spiss tåboks og RTINGS et svært smalt buepartiet. Doctors of Running fant midtfoten tett først, noe som ga seg etter noen minutter. Tungen har ingen sidefester, noe RTINGS sier kan koste hold på smale føtter.
Bredder: RunRepeat og Fleet Feet oppgir en bred versjon, mens Running Warehouse og RTINGS bare viser standard bredde D. Sjekk hva landet ditt tilbyr.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, Running Warehouse, The Run Testers
Mot Mach X 2
En overdelsfiks snarere enn en ny sko: samme mellomsåle og plate, en ny renningstrikket overdel og hælkrage, og litt mer vekt.
| Mach X 3 | Mach X 2 | |
|---|---|---|
| Støtte | Nøytral | Nøytral |
| Drop | 5 mm | 5 mm |
| Hælstack | 44 mm | 46 mm |
| Forfot | 39 mm | 41 mm |
| Vekt | 266 g | 252 g |
Bli ved Mach X 2 hvis hælen aldri plaget deg: den er lettere, og The Run Testers fant den raskere. Bytt til X 3 hvis den gamle kragen gned eller du vil ha en enklere innstigning.
Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).
Versjonshistorikk: Mach X 2 til Mach X 3
Renningstrikket overdel. Den erstatter X 2s mesh, og testerne finner innstigningen mye enklere. (Believe in the Run, Fleet Feet)
Omarbeidet hæl. Ekstra skum i hælkappen og en forlenget krage setter en stopper for gnagingen som preget X 2. (RunRepeat, Fleet Feet, The Run Testers)
Tyngre. RunRepeat veide 264 g mot 247 g for X 2. The Run Testers fant rundt 20 g mer i UK 9. (RunRepeat, The Run Testers)
Bedre grep på vått. Samme yttersåledesign, men RunRepeat målte grep på vått opp fra 0,50 til 0,58. (RunRepeat)
Samme mellomsåle og plate. PEBA over EVA med Pebax-platen, uendret ifølge Believe in the Run og Fleet Feet. (Believe in the Run, Fleet Feet)
Alternativer sammenlignet
Hvert av dem løser noe som Mach X 3 ikke gjør.
Hoka Mach X 3 | Hoka Mach X 2 | Adidas Adizero Evo SL | Saucony Endorphin Speed 5 | ASICS Megablast | |
|---|---|---|---|---|---|
| Velg den for | Denne siden | Raskere | Romsligere passform | Mindre demping | Lettere |
| Drop | 5 mm | 5 mm | 7 mm | 8 mm | 8 mm |
| Hælstack | 44 mm | 46 mm | 37 mm | 36 mm | 46 mm |
| Vekt | 266 g | 252 g | 230 g | 238 g | 230 g |
| Støtte | Nøytral | Nøytral | Nøytral | Nøytral | Nøytral |
Spørsmål løpere stiller
Følger Hoka Mach X 3 vanlig størrelse?
Ja i lengden. Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS og The Run Testers løp alle i vanlig størrelse. Passformen er imidlertid smal: RunRepeat målte en spiss tåboks på 70,8 mm, og eierundersøkelsen deres heller mot litt liten, så brede føtter eller føtter med høyt volum bør prøve den brede versjonen eller en romsligere sko.
Mach X 2 eller Mach X 3: hvilken bør jeg velge?
Mach X 3 beholder Mach X 2-mellomsålen og Pebax-platen, og legger til en renningstrikket overdel og en polstret hælkrage som setter en stopper for hælgnagingen på X 2. Den er tyngre, 264 g mot 247 g i RunRepeats laboratorium. Hvis X 2 passet deg godt, forblir den det lettere, raskere alternativet.
Har Hoka Mach X 3 karbonplate?
Nei. Mach X 3 bruker en Pebax-plate med vinger, som bøyer seg mer enn karbon, plassert mellom et PEBA-toppsjikt og en superkritisk EVA-base. RunRepeat ser den hovedsakelig som en stabilisator med mild fremdrift, og Runnea finner den lettere å venne seg til enn en karbonplate.
Hvor mye veier Hoka Mach X 3?
Rundt 266 g for herre US 9, tallet Running Warehouse oppgir. RTINGS veide 267,6 g i den størrelsen og RunRepeat 264 g. De 288 g som siteres andre steder, stemmer med en større størrelse: Carreras de Montaña oppgir 288 g for en EU 44. Uansett er Mach X 3 rundt 17 g tyngre enn Mach X 2 i RunRepeats laboratorium.
Er Hoka Mach X 3 bra til maraton?
Som trenings- og gjennomføringssko, ja. Doctors of Running ser Mach X 3 som et verktøy for å fullføre et maraton, og RTINGS gir den 7,4 for konkurranse på maraton. Til et tidsmål ville Fleet Feet valgt en lettere konkurransesko som Rocket X 3, og Runnea råder til noe erfaring med reaktive sko før du konkurrerer lenge i den.
Er Hoka Mach X 3 bra for brede føtter?
Vanligvis ikke i standardbredden. RunRepeat råder middels brede og brede føtter til å se seg om etter noe annet på grunn av den spisse tåboksen, og RTINGS fant et svært smalt buepartiet. RunRepeat og Fleet Feet oppgir en bred versjon, men Running Warehouse viser bare bredde D, så tilgjengeligheten varierer fra land til land.
Kan jeg bruke Hoka Mach X 3 til rolige turer?
Ja, med et forbehold. Believe in the Run og The Run Testers likte Mach X 3 på rolige dager, men Fleet Feet fant den fastere enn ideelt i lav fart, og RTINGS fant den mer behagelig i moderat til raskt tempo. Den gir mest mening som skoen til tempo og langturer, ved siden av en mykere treningssko til restitusjon.
Kilder
- RunRepeat, HOKA Mach X 3 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
- Doctors of Running, HOKA Mach X 3 Review (Bach Pham, David Salas, September 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
- Believe in the Run, Hoka Mach X 3 Review: Fixed and More Fun (October 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
- RTINGS, HOKA Mach X 3 running shoe review. Åpnet 13. okt. 2026.
- Fleet Feet, HOKA Mach X 3 Review: Third time’s the charm (Caroline Bermel). Åpnet 13. okt. 2026.
- Running Warehouse, HOKA Mach X 3 Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
- Fleet Feet, Men’s HOKA Mach X 3. Åpnet 13. okt. 2026.
- The Run Testers, Hoka Mach X3 review (Nick, Kieran, September 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
- Runnea, HOKA Mach X 3 review. Åpnet 13. okt. 2026.
- Carreras de Montaña, HOKA Mach X 3 review (Mayayo, September 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
- hoka.com · Underlag, oppgitt
- cat: Strideprint-katalogen, 395 sko
Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.



