
Recenzja Brooks Glycerin Max 2
Maksymalnie amortyzowane neutralne buty Brooks wracają twardsze, z większym rockerem i pewniejsze. Recenzenci chwalą stabilność i ochronę, a spierają się, czy straciły frajdę pierwszej wersji.
- Drop
- 6 mm
- Stack pięty
- 45 mm
- Przodostopie
- 39 mm
- Waga
- 311 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Stabilny czołg na wolne kilometry.
Glycerin Max 2 to bardzo wysokie, ciężkie, neutralne buty z mocnym rockerem, pewną cholewką i większą stabilnością, niż sugeruje ich wysokość. Pasują lądującym na pięcie, cięższym biegaczom i piechurom, którzy chcą maksymalnej ochrony na spokojne dni, nie biegaczom goniącym za odbiciem ani przestronnym przodem buta.
Mocne strony
- Ogromny, ochronny stack: 45 mm w pięcie, 39 mm w przodostopiu
- Bardzo stabilny jak na swoją wysokość, według Doctors of Running, RunRepeat i BITR
- Płynny, wyraźny rocker GlideRoll, który toczy spokojne kilometry
- Pewna, miękka cholewka z potrójnego żakardu
- Zgodny z rozmiarem, w przeciwieństwie do pierwszego Glycerin Max
- Trwały: brak widocznego zużycia podeszwy po 50 milach (DoR) lub 80 km (Alltricks)
Słabe strony
- Ciężki: 311 g w męskim US 9, 318 g na wadze RunRepeat
- Mały zwrot energii, około 49 do 51 procent w laboratorium RunRepeat
- Twardszy i mniej sprężysty niż pierwszy Glycerin Max
- Tylko standardowa szerokość i niski przód buta, 24,0 mm, dla wysokich palców
- Gruby język bez mieszka, który może się przesuwać na dłuższych biegach
Dla kogo jest
- Lądujesz na pięcie i biegasz spokojnie
- Jesteś cięższym biegaczem
- Chcesz neutralnych butów, które nadal wydają się stabilne
- Dużo chodzisz albo stoisz
Kto powinien go ominąć
- Chcesz odbicia albo tempa
- Twoje przodostopie jest szerokie albo palce wysokie
- Pokochałeś miękką, przyjemną pierwszą wersję
Profil buta
Gdzie Glycerin Max 2 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Glycerin Max.
| Oś | Glycerin Max 2 | Glycerin Max | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 90 | 90 | = |
| Lekkość | 6 | 15 | −9 |
| Stabilność | 30 | 30 | = |
| Drop | 20 | 20 | = |
| Dynamika | 20 | 20 | = |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga311 g, cięższy niż 94% butów
Drop6 mm, niższy niż u 59% butów
Stack pięty45 mm, wyższy niż u 90% butów
Stack przodostopia39 mm, wyższy niż u 92% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 7 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Maksymalny i twardszy niż wcześniej. 45 mm DNA Tuned w pięcie: miękki na twardościomierzu RunRepeat, ale twardszy niż pierwszy Max według Doctors of Running, BITR i RTINGS.
Neutralny na papierze, stabilny w praktyce. Podany jako neutralny, ale szeroka podstawa, sztywny zapiętek i przyśrodkowa ścianka czynią go jednym ze stabilniejszych butów z maksymalnym stackiem.
Toczy się, nie odbija. Zwrot energii około 49 do 51 procent w laboratorium RunRepeat; przetoczenie do przodu pochodzi z mocnego rockera GlideRoll.
Maksymalny i twardszy niż wcześniej. Fleet Feet podaje 45 mm pianki DNA Tuned w pięcie i 39 mm w przodostopiu, z większymi komórkami pianki pod piętą i mniejszymi z przodu. Ze 181 neutralnych butów szosowych z podanym stackiem przodostopia w naszym katalogu tylko 9 leży wyżej pod przodostopiem.
To, jak się czuje, dzieli testerów. RunRepeat zmierzył piankę na 30,9 w skali AC, miękciej niż średnia, a Women’s Running UK uznał ją za bardzo miękką. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS odczuli ją jako twardszą niż w pierwszym Glycerin Max: ochronną, ale z mniejszym zapadaniem.
Neutralny na papierze, stabilny w praktyce. Brooks klasyfikuje go jako neutralny, a Doctors of Running oceniają jego stabilność na A i opisują but z prowadzeniem na granicy: szeroka podstawa, wypełnione śródstopie, przyśrodkowe pokrycie podeszwy i przyśrodkowa ścianka na całej długości. RunRepeat dodaje zapiętek 5 na 5 i sztywność skrętną 19,6 Nm, dużo powyżej średniej.
Nie wszyscy zgadzają się, jak daleko to sięga. RTINGS znalazł mniejszą pewność na zakrętach lub nierównym terenie, a tester Believe in the Run poczuł, że platforma pod stopą jest węższa niż wcześniej. Doctors of Running ostrzegają, że biegacze, którzy nie lubią elementów stabilizujących, mogą go nie polubić.
Toczy się, nie odbija. RunRepeat zmierzył zwrot energii 49,1 procent w pięcie i 51,3 procent w przodostopiu, poniżej średniej, a Running Warehouse podaje 47 do 49 procent z testów Heeluxe. RTINGS ocenia odbicie bardzo nisko.
Ruch pochodzi za to z rockera GlideRoll. Doctors of Running uznali go za długi i płynny, z dynamicznym przodostopiem. Ich fizjoterapeuta zauważa, że rockery przesuwają część pracy z kostki ku kolanu i biodru, co pasuje jednym biegaczom bardziej niż innym.
Czytaj dalej
Maksymalny i twardszy niż wcześniej. Fleet Feet podaje 45 mm pianki DNA Tuned w pięcie i 39 mm w przodostopiu, z większymi komórkami pianki pod piętą i mniejszymi z przodu. Ze 181 neutralnych butów szosowych z podanym stackiem przodostopia w naszym katalogu tylko 9 leży wyżej pod przodostopiem.
To, jak się czuje, dzieli testerów. RunRepeat zmierzył piankę na 30,9 w skali AC, miękciej niż średnia, a Women’s Running UK uznał ją za bardzo miękką. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS odczuli ją jako twardszą niż w pierwszym Glycerin Max: ochronną, ale z mniejszym zapadaniem.
Neutralny na papierze, stabilny w praktyce. Brooks klasyfikuje go jako neutralny, a Doctors of Running oceniają jego stabilność na A i opisują but z prowadzeniem na granicy: szeroka podstawa, wypełnione śródstopie, przyśrodkowe pokrycie podeszwy i przyśrodkowa ścianka na całej długości. RunRepeat dodaje zapiętek 5 na 5 i sztywność skrętną 19,6 Nm, dużo powyżej średniej.
Nie wszyscy zgadzają się, jak daleko to sięga. RTINGS znalazł mniejszą pewność na zakrętach lub nierównym terenie, a tester Believe in the Run poczuł, że platforma pod stopą jest węższa niż wcześniej. Doctors of Running ostrzegają, że biegacze, którzy nie lubią elementów stabilizujących, mogą go nie polubić.
Toczy się, nie odbija. RunRepeat zmierzył zwrot energii 49,1 procent w pięcie i 51,3 procent w przodostopiu, poniżej średniej, a Running Warehouse podaje 47 do 49 procent z testów Heeluxe. RTINGS ocenia odbicie bardzo nisko.
Ruch pochodzi za to z rockera GlideRoll. Doctors of Running uznali go za długi i płynny, z dynamicznym przodostopiem. Ich fizjoterapeuta zauważa, że rockery przesuwają część pracy z kostki ku kolanu i biodru, co pasuje jednym biegaczom bardziej niż innym.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego dom. RunRepeat ocenia go na 92 na 100 za codzienne bieganie w spokojnym tempie. | RunRepeat, RTINGS |
| Biegi regeneracyjne | Stworzony do tego | Głęboka amortyzacja i rocker, który robi toczenie za ciebie. | Doctors of Running, Women’s Running UK |
| Chodzenie | Stworzony do tego | Najlepszy wybór wśród butów Brooks do chodzenia według RunRepeat i chwalony za chodzenie przez Women’s Running UK. | RunRepeat, Women’s Running UK |
| Długie wybiegania | Da radę | Doctors of Running lubią go na długie, wolne biegi; jeden tester Believe in the Run uznał, że brakuje mu jako krążownika do długich biegów. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Zawody na maraton | Da radę | Runnea wymienia przygotowania do maratonu w kontrolowanym tempie. Przy celu czasowym waga i małe odbicie działają przeciw niemu. | RunRepeat, Runnea |
| Tempo | Nie do tego | RunRepeat daje mu 44 za tempo, a Women’s Running UK go wyklucza. Trzymaj lżejszą parę na szybsze dni. | RunRepeat, Women’s Running UK |
Źródło: RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Women’s Running UK, Believe in the Run, Runnea
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Glycerin Max 2 jest ciężki, bardzo ochronny i stabilny jak na swoją wysokość, z mocnym rockerem i małym odbiciem. Różnią się w odczuciu pod stopą i ocenie przodu buta oraz w tym, czy poprawia pierwszy Glycerin Max.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Obaj testerzy Doctors of Running oceniają go na A minus: stabilne, trwałe buty z rockerem i maksymalnym stackiem dla normalnych do wąskich stóp. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 85 na 100: amortyzowany krążownik na spokojne kilometry, hamowany wagą i słabym zwrotem energii. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Negatywna | Believe in the Run klasyfikują go ogólnie na D: dobre, stabilne buty, ale twardsze i nudniejsze niż pierwszy Glycerin Max. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS daje 7,7 na 10 za trening na co dzień: głęboka ochrona i szeroka podstawa, ale ciężki i z bardzo małym zwrotem energii. | Czytaj |
| Women’s Running UK | Recenzja | Mieszana | Women’s Running UK nazywa go świetnymi butami do chodzenia i regeneracji, którym brakuje wszechstronności na inne biegi. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea ocenia go na 8,9 na 10, jedne z najbardziej dopracowanych butów maksymalnych, z rozsądnymi zmianami względem pierwszej wersji. | Czytaj |
| Alltricks | Recenzja | Pozytywna | Tester Alltricks uznał go za wygodne, wszechstronne buty treningowe, hamowane tylko wagą przy interwałach. | Czytaj |
Zgadzają się
- CiężkiDoctors of Running podają 312 g dla męskiego US 9, RTINGS zważył 314,3 g, a RunRepeat 318 g.
- Stabilny jak na but z maksymalnym stackiemDoctors of Running oceniają jego stabilność na A, RunRepeat daje mu 89 za stabilność, a Believe in the Run uznali go za bardzo stabilny jak na swoją wysokość.
- Mało odbiciaRunRepeat zmierzył zwrot energii poniżej średniej, RTINGS ocenia go bardzo nisko, a Women’s Running UK znalazł niewiele sprężystości i napędu.
- Wyraźny rockerDoctors of Running, Believe in the Run i RunRepeat opisują mocny rocker toczący do przodu, bardziej agresywny niż w pierwszej wersji.
Rozchodzą się
- Miękki czy twardy pod stopąRunRepeat zmierzył piankę na 30,9 w skali AC, miękciej niż średnia, a Women’s Running UK porównuje ją do pianki marshmallow. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS uznali ją za twardszą niż w pierwszym Glycerin Max.
- Ciasny czy przestronny przód butaDoctors of Running i Believe in the Run uznali przodostopie za ciaśniejsze i bardziej zwężone niż wcześniej. Women’s Running UK, Alltricks i Runnea uznali je za wystarczająco przestronne dla szerszych stóp.
- Tylko na spokojne dni?Większość testów zostawia go na spokojne biegi i chodzenie. Tester Alltricks, maratończyk poniżej trzech godzin, uznał bieganie tempowe w nim za wygodne, a Doctors of Running mówią, że poradzi sobie z pewnym szybszym tempem.
Jak jest zbudowany
Maksymalna neutralna konstrukcja: pianka DNA Tuned na całej długości z różnymi rozmiarami komórek, rocker GlideRoll, cholewka z potrójnej siatki żakardowej z bardzo grubym językiem i guma tylko w strefach zużycia.
Pianka DNA Tuned na całej długości w rockerze GlideRoll, sztywny zapiętek 5 na 5, język 13,0 mm i podeszwa 3,5 mm ograniczona do stref zużycia.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaPotrójna siatka żakardowa | Przewiewność 74 BR |
| 2 | Język | 13,0 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 5 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaDNA Tuned i rocker GlideRoll | Twardość 30,9 AC |
| 5 | Wkładka | 4,7 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrzna | 3,5 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 45 mm, przodostopie 39 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,5 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Believe in the Run, Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse, Alltricks. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Cholewka. Nowość w wersji 2, gruba i miękka z pewnym trzymaniem nad międzypodeszwą, według Doctors of Running i Believe in the Run, choć obaj uznali ją za ciepłą. RunRepeat i tak ocenił przewiewność na 74, blisko średniej.
Język. Bardzo gruby, 13,0 mm w pomiarze RunRepeat, ponad dwa razy więcej niż średnia, i bez mieszka. Doctors of Running zauważyli, że przesuwa się na dłuższych biegach z zakrętami.
Zapiętek. Bardzo sztywny zapiętek, 5 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką kołnierza. Doctors of Running zauważają, że może przeszkadzać biegaczom z wrażliwymi piętami.
Międzypodeszwa. Pianka DNA Tuned nasycona azotem z większymi komórkami pod piętą dla bardziej miękkiego lądowania i mniejszymi w przodostopiu dla odbicia, ukształtowana w ścięty, wygięty rocker GlideRoll. RunRepeat zmierzył 30,9 AC i sztywność skrętną 19,6 Nm.
Wkładka. Wyjmowana wkładka zmierzona przez RunRepeat na 4,7 mm, blisko średniej.
Podeszwa zewnętrzna. Guma tylko w strefach uderzenia i odbicia, z odsłoniętą pianką gdzie indziej. Ma 3,5 mm grubości i dostała 0,51 w teście przyczepności RunRepeat, solidna przyczepność także na mokrym, a Believe in the Run chwalą jej przyczepność i trwałość.
Czytaj dalej
Maksymalna neutralna konstrukcja: pianka DNA Tuned na całej długości z różnymi rozmiarami komórek, rocker GlideRoll, cholewka z potrójnej siatki żakardowej z bardzo grubym językiem i guma tylko w strefach zużycia.
1. Cholewka. Nowość w wersji 2, gruba i miękka z pewnym trzymaniem nad międzypodeszwą, według Doctors of Running i Believe in the Run, choć obaj uznali ją za ciepłą. RunRepeat i tak ocenił przewiewność na 74, blisko średniej.
2. Język. Bardzo gruby, 13,0 mm w pomiarze RunRepeat, ponad dwa razy więcej niż średnia, i bez mieszka. Doctors of Running zauważyli, że przesuwa się na dłuższych biegach z zakrętami.
3. Zapiętek. Bardzo sztywny zapiętek, 5 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką kołnierza. Doctors of Running zauważają, że może przeszkadzać biegaczom z wrażliwymi piętami.
4. Międzypodeszwa. Pianka DNA Tuned nasycona azotem z większymi komórkami pod piętą dla bardziej miękkiego lądowania i mniejszymi w przodostopiu dla odbicia, ukształtowana w ścięty, wygięty rocker GlideRoll. RunRepeat zmierzył 30,9 AC i sztywność skrętną 19,6 Nm.
5. Wkładka. Wyjmowana wkładka zmierzona przez RunRepeat na 4,7 mm, blisko średniej.
6. Podeszwa zewnętrzna. Guma tylko w strefach uderzenia i odbicia, z odsłoniętą pianką gdzie indziej. Ma 3,5 mm grubości i dostała 0,51 w teście przyczepności RunRepeat, solidna przyczepność także na mokrym, a Believe in the Run chwalą jej przyczepność i trwałość.
Trwałość. Spodziewaj się długiego życia. Podeszwa straciła 1,1 mm w teście zużycia RunRepeat, mniej więcej przeciętnie, z trwałością przodu buta 3 na 5 i wyściółki pięty 4 na 5. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia po około 50 milach (80 km), a Alltricks żadnego po 80 km.
Trwałość. Spodziewaj się długiego życia. Podeszwa straciła 1,1 mm w teście zużycia RunRepeat, mniej więcej przeciętnie, z trwałością przodu buta 3 na 5 i wyściółki pięty 4 na 5. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia po około 50 milach (80 km), a Alltricks żadnego po 80 km.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy objętości przodu buta, nie długości.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
RunRepeat zmierzył przeciętną szerokość przodu buta 73,4 mm, ale niską wysokość 24,0 mm, więc wysokie palce mogą dotykać góry. Doctors of Running poczuli nacisk nad dużym palcem.
Doctors of Running, RunRepeat
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, czytelnicy RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run i Runnea podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, zmiana względem pierwszego Glycerin Max, który Doctors of Running brali o pół rozmiaru większy. Women’s Running UK to wyjątek: jego tester uznał go za lekko duży.
Przodostopie dzieli testerów. Doctors of Running opisują przód buta o mniejszej objętości, zwężony, a Believe in the Run uznali go za ciaśniejszy niż oryginał. Women’s Running UK, Alltricks i Runnea znaleźli miejsce dla szerszych stóp. Cholewka jest też ciepła według Doctors of Running.
Fleet Feet i Running Warehouse podają but męski tylko w standardowej szerokości, a RTINGS potwierdza, że wersja szeroka nie jest dostępna.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Women’s Running UK, Runnea, Alltricks, Fleet Feet, Running Warehouse
Kontra Glycerin Max
Pełne przeprojektowanie: twardsza pianka, dłuższy i mocniejszy rocker, ciaśniejsza i pewniejsza cholewka i stabilniejszy bieg, przy nieco większej wadze.
| Glycerin Max 2 | Glycerin Max | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 6 mm | 6 mm |
| Stack pięty | 45 mm | 45 mm |
| Przodostopie | 39 mm | 39 mm |
| Waga | 311 g | 297 g |
Zostań przy pierwszym Glycerin Max, jeśli pokochałeś jego miękki, sprężysty, zabawny bieg i przestronny przód buta: testerzy Believe in the Run wolą go. Wybierz Max 2, jeśli oryginał wydawał się luźny albo mniej stabilny, a chcesz stabilniejszego, pewniejszego biegu na spokojne kilometry.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: Glycerin Max do Glycerin Max 2
Twardszy bieg. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS uznali międzypodeszwę DNA Tuned za twardszą i mniej sprężystą niż w pierwszej wersji. (Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)
Mocniejszy, płynniejszy rocker. Believe in the Run uznali rocker GlideRoll za bardziej agresywny, a Doctors of Running za dłuższe, płynniejsze przetoczenie z mniejszym rozszerzeniem pięty. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Nowa cholewka, nowe dopasowanie. Cholewka z potrójnej siatki żakardowej lepiej trzyma stopę, a długość jest teraz zgodna z rozmiarem, tam gdzie pierwszy Max wymagał pół rozmiaru większego, według Doctors of Running. Przód buta jest węższy. (Doctors of Running, Believe in the Run, Running Warehouse)
Stabilniejszy, trochę cięższy. Doctors of Running uznali go za stabilniejszego niż wersja 1. RunRepeat i RTINGS uznali go za cięższego. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Glycerin Max 2 nie robi.
Brooks Glycerin Max 2 | Brooks Glycerin Max | ASICS Superblast 3 | Nike Vomero Plus | Brooks Glycerin 23 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Miększy | Lżejszy | Szybszy | Mniej amortyzacji |
| Drop | 6 mm | 6 mm | 8 mm | 10 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 45 mm | 45 mm | 47 mm | 43 mm | 38 mm |
| Waga | 311 g | 297 g | 238 g | 292 g | 301 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Brooks Glycerin Max 2 jest zgodny z rozmiarem?
Tak według większości testerów. Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runnea i czytelnicy RunRepeat podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, w przeciwieństwie do pierwszego Glycerin Max, który wypadał krótko. Tylko Women’s Running UK uznał go za lekko duży. Sprawdź przód buta: niektórzy testerzy uznali go za zwężony i niski nad palcami.
Glycerin Max czy Glycerin Max 2: który wybrać?
Wybierz Glycerin Max 2, jeśli chcesz stabilniejszego, pewniejszego biegu z mocniejszym rockerem i dopasowaniem zgodnym z rozmiarem. Poszukaj pierwszego Glycerin Max, jeśli wolałeś bardziej miękkie, sprężyste, zabawne odczucie i przestronniejszy przód buta. Believe in the Run woleli wersję 1, Doctors of Running wersję 2.
Czy Glycerin Max 2 to buty stabilizujące?
Nie, Brooks podaje Glycerin Max 2 jako neutralny. Doctors of Running nadal nazywają go butem z prowadzeniem na granicy dzięki szerokiej podstawie, wypełnionemu śródstopiu i przyśrodkowej ściance, a RunRepeat sugeruje, że takie buty mogą pasować przy lekkiej potrzebie wsparcia. To nie zamiennik dedykowanych butów stabilizujących ani porady specjalisty, jeśli masz ból.
Czy Glycerin Max 2 występuje w wersji szerokiej?
Obecnie nie. Fleet Feet i Running Warehouse podają męski Glycerin Max 2 tylko w standardowej szerokości, a RTINGS potwierdza, że wersja szeroka nie jest dostępna. Doctors of Running uznali przód buta za zwężony, a Women’s Running UK i Alltricks za przestronny, więc przymierz, jeśli twoje przodostopie jest szerokie.
Czy Glycerin Max 2 nadaje się do chodzenia?
Tak. RunRepeat czyni Glycerin Max 2 najlepszym wyborem wśród butów Brooks do chodzenia, a Women’s Running UK ocenia go jako fantastyczny do chodzenia i regeneracji. Głęboka amortyzacja, rocker i stabilna podstawa pasują do długich dni na nogach; waga 311 g ma mniejsze znaczenie w tempie spaceru.
Czy Glycerin Max 2 nadaje się dla cięższych biegaczy?
Recenzenci tak uważają. RunRepeat wskazuje cięższych biegaczy, którzy chcą dużo pianki, wśród najlepszych dopasowań, a Runnea poleca Glycerin Max 2 dla średniej do ciężkiej budowy. Stack pięty 45 mm, szeroka podstawa i sztywny zapiętek dodają ochrony i stabilności; ceną jest ciężki but z małym odbiciem.
Czy w Glycerin Max 2 można przebiec maraton?
W spokojnym tempie tak: Runnea wymienia przygotowania do maratonu w kontrolowanym tempie, a Doctors of Running lubią Glycerin Max 2 na długie biegi. Przy celu czasowym to słabe dopasowanie, bo RunRepeat daje 31 na 100 za starty i zmierzył mały zwrot energii.
Źródła
- Doctors of Running, Brooks Glycerin Max 2 Review (Matt Klein, December 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, Brooks Glycerin Max 2 lab review (May 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, Brooks Glycerin Max 2 Review (December 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, Brooks Glycerin Max 2 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Women’s Running UK, Brooks Glycerin Max 2 review: recovery runs made easier (December 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Runnea, Brooks Glycerin Max 2 review (updated May 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Alltricks, Test Brooks Glycerin Max 2 (February 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Fleet Feet, Men’s Brooks Glycerin Max 2. Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, Brooks Glycerin Max 2 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



