1. Sko
  2. Brooks
  3. Glycerin Max 2
Brooks Glycerin Max 2, sett fra siden

Brooks Glycerin Max 2 test

Brooks’ nøytrale treningssko med maksimal demping kommer tilbake fastere, med mer rocker og sikrere. Testerne roser stabiliteten og beskyttelsen, og er uenige om den mistet gleden fra første versjon.

Drop
6 mm
Hælstack
45 mm
Forfot
39 mm
Vekt
311 g
Støtte
Nøytral
Plate
Ingen

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 10 kilder

Vår dom

En stødig tanks for rolige mil.

Glycerin Max 2 er en svært høy, tung nøytral sko med kraftig rocker, en sikker overdel og mer stabilitet enn høyden antyder. Den passer hælløpere, tyngre løpere og gående som vil ha maksimal beskyttelse på rolige dager, ikke løpere som jakter sprett eller en romslig tåboks.

Sterke sider

  • Enorm, beskyttende stack: 45 mm i hælen, 39 mm i forfoten
  • Svært stabil for høyden, ifølge Doctors of Running, RunRepeat og BITR
  • Jevn, tydelig GlideRoll-rocker som holder rolige mil i gang
  • Sikker, plysjet overdel i trippel jacquard
  • Vanlig størrelse, i motsetning til første Glycerin Max
  • Slitesterk: ingen synlig slitasje på yttersålen etter 50 miles (DoR) eller 80 km (Alltricks)

Svake sider

  • Tung: 311 g i herre US 9, 318 g på RunRepeats vekt
  • Lite energitilbakeføring, rundt 49 til 51 prosent i RunRepeats laboratorium
  • Fastere og mindre spenstig enn første Glycerin Max
  • Bare standardbredde, og en lav tåboks på 24,0 mm for høye tær
  • Tykk tunge uten sidefester som kan gli på lengre turer

Hvem den passer for

  • Du lander på hælen og løper rolig
  • Du er en tyngre løper
  • Du vil ha en nøytral sko som likevel føles stødig
  • Du går eller står mye

Hvem bør hoppe over den

  • Du vil ha sprett eller fart
  • Forfoten din er bred, eller tærne dine er høye
  • Du elsket den myke, morsomme første versjonen

Skoprofil

Hvor Glycerin Max 2 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår, og hva som er endret fra Glycerin Max.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseGlycerin Max 2Glycerin MaxEndring
Demping9090=
Letthet615−9
Stabilitet3030=
Drop2020=
Respons2020=

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt311 g, tyngre enn 94 % av skoene

Drop6 mm, lavere enn 59 % av skoene

Hælstack45 mm, høyere enn 90 % av skoene

Forfotstack39 mm, høyere enn 92 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 7 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Maksimal, og fastere enn før. 45 mm DNA Tuned i hælen: mykt på RunRepeats durometer, men fastere enn første Max for Doctors of Running, BITR og RTINGS.

Nøytral på papiret, stødig i praksis. Oppgitt som nøytral, men en bred base, en stiv hælkappe og en medial sidevegg gjør den til en av de stødigste skoene med maksimal stack.

Den ruller, den spretter ikke. Energitilbakeføring rundt 49 til 51 prosent i RunRepeats laboratorium. Avrullingen fremover kommer fra en kraftig GlideRoll-rocker.

Maksimal, og fastere enn før. Fleet Feet oppgir 45 mm DNA Tuned-skum i hælen og 39 mm i forfoten, med større skumceller under hælen og mindre foran. Av de 181 nøytrale asfaltskoene med forfotstack i katalogen vår er det bare 9 som ligger høyere under forfoten.

Hvordan det føles, deler testerne. RunRepeat målte skummet til 30,9 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet, og Women’s Running UK fant det svært mykt. Doctors of Running, Believe in the Run og RTINGS kjente det alle fastere enn første Glycerin Max: beskyttende, men med mindre synking.

Nøytral på papiret, stødig i praksis. Brooks plasserer den som nøytral, men Doctors of Running gir stabiliteten A og beskriver en føringssko på grensen: en bred base, en utfylt midtfot, medial yttersåledekning og en medial sidevegg i full lengde. RunRepeat legger til en hælkappe på 5 av 5 og 19,6 Nm torsjonsstivhet, godt over gjennomsnittet.

Ikke alle er enige om hvor langt det rekker. RTINGS fant mindre selvtillit i svinger eller på ujevnt underlag, og en tester hos Believe in the Run kjente at plattformen under foten var smalere enn før. Doctors of Running advarer om at løpere som misliker stabilitetsfunksjoner kanskje ikke vil like den.

Den ruller, den spretter ikke. RunRepeat målte energitilbakeføring på 49,1 prosent i hælen og 51,3 prosent i forfoten, under gjennomsnittet, og Running Warehouse melder 47 til 49 prosent fra Heeluxe-testing. RTINGS vurderer spretten som svært lav.

Bevegelsen kommer i stedet fra GlideRoll-rockeren. Doctors of Running fant den lang og jevn, med en rask forfot. Deres fysioterapeut bemerker at rockere flytter noe av arbeidet fra ankelen mot kne og hofte, noe som passer noen løpere bedre enn andre.

Les mer

Maksimal, og fastere enn før. Fleet Feet oppgir 45 mm DNA Tuned-skum i hælen og 39 mm i forfoten, med større skumceller under hælen og mindre foran. Av de 181 nøytrale asfaltskoene med forfotstack i katalogen vår er det bare 9 som ligger høyere under forfoten.

Hvordan det føles, deler testerne. RunRepeat målte skummet til 30,9 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet, og Women’s Running UK fant det svært mykt. Doctors of Running, Believe in the Run og RTINGS kjente det alle fastere enn første Glycerin Max: beskyttende, men med mindre synking.

Nøytral på papiret, stødig i praksis. Brooks plasserer den som nøytral, men Doctors of Running gir stabiliteten A og beskriver en føringssko på grensen: en bred base, en utfylt midtfot, medial yttersåledekning og en medial sidevegg i full lengde. RunRepeat legger til en hælkappe på 5 av 5 og 19,6 Nm torsjonsstivhet, godt over gjennomsnittet.

Ikke alle er enige om hvor langt det rekker. RTINGS fant mindre selvtillit i svinger eller på ujevnt underlag, og en tester hos Believe in the Run kjente at plattformen under foten var smalere enn før. Doctors of Running advarer om at løpere som misliker stabilitetsfunksjoner kanskje ikke vil like den.

Den ruller, den spretter ikke. RunRepeat målte energitilbakeføring på 49,1 prosent i hælen og 51,3 prosent i forfoten, under gjennomsnittet, og Running Warehouse melder 47 til 49 prosent fra Heeluxe-testing. RTINGS vurderer spretten som svært lav.

Bevegelsen kommer i stedet fra GlideRoll-rockeren. Doctors of Running fant den lang og jevn, med en rask forfot. Deres fysioterapeut bemerker at rockere flytter noe av arbeidet fra ankelen mot kne og hofte, noe som passer noen løpere bedre enn andre.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
Rolige turerLaget for detDens hjem. RunRepeat gir den 92 av 100 for daglig løping i rolig tempo.RunRepeat, RTINGS
RestitusjonsturerLaget for detDyp demping og en rocker som gjør avrullingen for deg.Doctors of Running, Women’s Running UK
GåingLaget for detEt toppvalg blant Brooks’ gåsko for RunRepeat, og rost for gåing av Women’s Running UK.RunRepeat, Women’s Running UK
LangturerFunkerDoctors of Running liker den til lange, rolige turer. Én tester hos Believe in the Run fant den mangelfull som langtur-cruiser.Doctors of Running, Believe in the Run
MaratonFunkerRunnea oppgir maratonforberedelse i kontrollert tempo. For et tidsmål jobber vekten og det lave spretten mot den.RunRepeat, Runnea
TempotreningIkke til detRunRepeat gir den 44 for tempo, og Women’s Running UK utelukker den. Ha et lettere par til raskere dager.RunRepeat, Women’s Running UK

Kilde: RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Women’s Running UK, Believe in the Run, Runnea

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Glycerin Max 2 er tung, svært beskyttende og stabil for høyden, med kraftig rocker og lite sprett. De er uenige om følelsen under foten og tåboksen, og om den forbedrer første Glycerin Max.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
Doctors of RunningAnmeldelsePositivBegge testerne hos Doctors of Running gir den A minus: en stabil, slitesterk treningssko med maksimal stack og rocker for normale til smale føtter.
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 85 av 100: en dempet cruiser til rolige mil, holdt tilbake av vekten og svak energitilbakeføring.
Believe in the RunAnmeldelseNegativBelieve in the Run rangerer den D samlet: en fin, stabil sko, men fastere og kjedeligere enn første Glycerin Max.
RTINGSLabBlandetRTINGS gir 7,7 av 10 til daglig trening: dyp beskyttelse og bred base, men tung og svært lav på energitilbakeføring.
Women’s Running UKAnmeldelseBlandetWomen’s Running UK kaller den en flott sko til gåing og restitusjon som mangler allsidighet til andre turer.
RunneaAnmeldelsePositivRunnea gir den 8,9 av 10, en av de mest fullendte skoene med maksimal demping, med fornuftige endringer fra første versjon.
AlltricksAnmeldelsePositivTesteren hos Alltricks fant den en behagelig, allsidig treningssko, holdt tilbake bare av vekten til intervaller.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • TungDoctors of Running oppgir 312 g for herre US 9, RTINGS veide 314,3 g og RunRepeat 318 g.
  • Stabil for en sko med maksimal stackDoctors of Running gir stabiliteten A, RunRepeat gir den 89 for stabilitet, og Believe in the Run fant den svært stabil for høyden.
  • Lite sprettRunRepeat målte energitilbakeføring under gjennomsnittet, RTINGS vurderer den som svært lav, og Women’s Running UK fant lite sprett eller fremdrift.
  • En tydelig rockerDoctors of Running, Believe in the Run og RunRepeat beskriver alle en kraftig rocker som ruller fremover, mer aggressiv enn på første versjon.

De er uenige

  • Myk eller fast under fotenRunRepeat målte skummet til 30,9 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet, og Women’s Running UK sammenligner det med en marshmallow. Doctors of Running, Believe in the Run og RTINGS fant det alle fastere enn første Glycerin Max.
  • Tett eller romslig tåboksDoctors of Running og Believe in the Run fant forfoten tettere og mer spiss enn før. Women’s Running UK, Alltricks og Runnea fant den romslig nok for bredere føtter.
  • Bare for rolige dager?De fleste testene holder den til rolige turer og gåing. Testeren hos Alltricks, en maratonløper under tre timer, fant tempoløping behagelig i den, og Doctors of Running sier at den kan takle noe arbeid i høyere tempo.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Tung. Doctors of Running oppgir 312 g for herre US 9, RTINGS veide 314,3 g og RunRepeat 318 g. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Stabil for en sko med maksimal stack. Doctors of Running gir stabiliteten A, RunRepeat gir den 89 for stabilitet, og Believe in the Run fant den svært stabil for høyden. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Lite sprett. RunRepeat målte energitilbakeføring under gjennomsnittet, RTINGS vurderer den som svært lav, og Women’s Running UK fant lite sprett eller fremdrift. (RunRepeat, RTINGS, Women’s Running UK)

En tydelig rocker. Doctors of Running, Believe in the Run og RunRepeat beskriver alle en kraftig rocker som ruller fremover, mer aggressiv enn på første versjon. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Myk eller fast under foten. RunRepeat målte skummet til 30,9 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet, og Women’s Running UK sammenligner det med en marshmallow. Doctors of Running, Believe in the Run og RTINGS fant det alle fastere enn første Glycerin Max. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Women’s Running UK)

Tett eller romslig tåboks. Doctors of Running og Believe in the Run fant forfoten tettere og mer spiss enn før. Women’s Running UK, Alltricks og Runnea fant den romslig nok for bredere føtter. (Doctors of Running, Believe in the Run, Women’s Running UK, Runnea, Alltricks)

Bare for rolige dager?. De fleste testene holder den til rolige turer og gåing. Testeren hos Alltricks, en maratonløper under tre timer, fant tempoløping behagelig i den, og Doctors of Running sier at den kan takle noe arbeid i høyere tempo. (Doctors of Running, RunRepeat, Women’s Running UK, Alltricks)

Slik er den bygget

En nøytral konstruksjon med maksimal demping: DNA Tuned-skum i full lengde med graderte cellestørrelser, en GlideRoll-rocker, en overdel i trippel jacquard air mesh med en svært tykk tunge og gummi bare i slitesonene.

DNA Tuned-skum i full lengde i en GlideRoll-rocker, en stiv hælkappe på 5 av 5, en tunge på 13,0 mm og en 3,5 mm yttersåle begrenset til slitesonene.

4539123456
#DelMål
1OverdelTrippel jacquard air meshPustbarhet 74 BR
2Tunge13,0 mm
3HælStivhet 5 / 5
4MellomsåleDNA Tuned og GlideRoll RockerHardhet 30,9 AC
5Innersåle4,7 mm
6Yttersåle3,5 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 45 mm hæl, 39 mm forfot; målt: 3,5 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Believe in the Run, Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse, Alltricks. BR: RunRepeats skala for pusteevne (ikke en karakter av 100).

  1. Overdel. Nytt for versjon 2, tykk og plysjet med sikkert hold over mellomsålen, ifølge Doctors of Running og Believe in the Run, selv om begge fant den varm. RunRepeat ga likevel pustbarheten 74, nær gjennomsnittet.

  2. Tunge. Svært tykk med 13,0 mm i RunRepeats måling, mer enn dobbelt så mye som gjennomsnittet, og ikke festet til sidene. Doctors of Running la merke til at den gled på lengre turer med svinger.

  3. Hæl. En svært stiv hælkappe, 5 av 5 i RunRepeats test, med rikelig polstring i kragen. Doctors of Running bemerker at den kan plage løpere med følsomme hæler.

  4. Mellomsåle. Nitrogenfylt DNA Tuned-skum med større celler under hælen for mykere landinger og mindre celler i forfoten for avtrykket, formet til en skråstilt, buet GlideRoll-rocker. RunRepeat målte 30,9 AC og 19,6 Nm torsjonsstivhet.

  5. Innersåle. En avtagbar innersåle målt til 4,7 mm av RunRepeat, nær gjennomsnittet.

  6. Yttersåle. Gummi bare i støt- og avtrykkssonene, med blottlagt skum ellers. Den er 3,5 mm tykk og fikk 0,51 i RunRepeats friksjonstest, solid grep også i vått, og Believe in the Run roser grepet og slitestyrken.

Les mer

En nøytral konstruksjon med maksimal demping: DNA Tuned-skum i full lengde med graderte cellestørrelser, en GlideRoll-rocker, en overdel i trippel jacquard air mesh med en svært tykk tunge og gummi bare i slitesonene.

1. Overdel. Nytt for versjon 2, tykk og plysjet med sikkert hold over mellomsålen, ifølge Doctors of Running og Believe in the Run, selv om begge fant den varm. RunRepeat ga likevel pustbarheten 74, nær gjennomsnittet.

2. Tunge. Svært tykk med 13,0 mm i RunRepeats måling, mer enn dobbelt så mye som gjennomsnittet, og ikke festet til sidene. Doctors of Running la merke til at den gled på lengre turer med svinger.

3. Hæl. En svært stiv hælkappe, 5 av 5 i RunRepeats test, med rikelig polstring i kragen. Doctors of Running bemerker at den kan plage løpere med følsomme hæler.

4. Mellomsåle. Nitrogenfylt DNA Tuned-skum med større celler under hælen for mykere landinger og mindre celler i forfoten for avtrykket, formet til en skråstilt, buet GlideRoll-rocker. RunRepeat målte 30,9 AC og 19,6 Nm torsjonsstivhet.

5. Innersåle. En avtagbar innersåle målt til 4,7 mm av RunRepeat, nær gjennomsnittet.

6. Yttersåle. Gummi bare i støt- og avtrykkssonene, med blottlagt skum ellers. Den er 3,5 mm tykk og fikk 0,51 i RunRepeats friksjonstest, solid grep også i vått, og Believe in the Run roser grepet og slitestyrken.

Slitestyrke. Vent lang levetid. Yttersålen mistet 1,1 mm i RunRepeats slitetest, omtrent gjennomsnittet, med slitestyrke i tåboksen på 3 av 5 og hælpolstring på 4 av 5. Doctors of Running så ingen synlig slitasje etter rundt 50 miles (ca. 80 km), og Alltricks ingen etter 80 km.

Slitestyrke. Vent lang levetid. Yttersålen mistet 1,1 mm i RunRepeats slitetest, omtrent gjennomsnittet, med slitestyrke i tåboksen på 3 av 5 og hælpolstring på 4 av 5. Doctors of Running så ingen synlig slitasje etter rundt 50 miles (ca. 80 km), og Alltricks ingen etter 80 km.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Drop, mm

Fleet Feet6
RunRepeat8,1
RTINGS6,9

Hælhøyde (stack), mm

Fleet Feet45
Doctors of Running47
Running Warehouse48
RunRepeat45,4
RTINGS47,9

Forfothøyde (stack), mm

Fleet Feet39
Doctors of Running41
Running Warehouse42
RunRepeat37,3

Vekt (herre), g

RunRepeat311
Doctors of Running312
Running Warehouse315
RunRepeat318
RTINGS314,3
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 6 mm Believe in the Run
  • 8,1 mm RunRepeat
  • 6,9 mm RTINGS
Hælstack
  • 45 mm Believe in the Run
  • 47 mm Doctors of Running
  • 48 mm Running Warehouse
  • 45,4 mm RunRepeat
  • 47,9 mm RTINGS
Forfotstack
  • 39 mm Believe in the Run
  • 41 mm Doctors of Running
  • 42 mm Running Warehouse
  • 37,3 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 311 g Believe in the Run
  • 312 g Doctors of Running
  • 315 g Running Warehouse
  • 318 g RunRepeat
  • 314,3 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral Running Warehouse
–
Plate
  • Ingen Running Warehouse
–
Underlag
  • Vei cat
–
Lanseringsår
  • 2025 Believe in the Run
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 30,9 AC RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 19,6 Nm RunRepeat
Energitilbakeføring (hæl)
  • 49,1 % RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 5 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,51 RunRepeat
Pustbarhet
  • 74 BR RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Tåboksens bredde
  • 73,4 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 24 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 3,5 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 4,7 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 13 mm RunRepeat
Bøyekraft
  • 21,9 N RunRepeat

BR: RunRepeats skala for pusteevne (ikke en karakter av 100).

Størrelse og passform

Velg vanlig størrelse. Spørsmålet er volumet i tåboksen, ikke lengden.

Lengde

Vanlig størrelse

Bredder

normal

Plass til tærne

RunRepeat målte en gjennomsnittlig tåboksbredde på 73,4 mm, men en lav høyde på 24,0 mm, så høye tær kan berøre toppen. Doctors of Running kjente trykk over storetåen.

Doctors of Running, RunRepeat

Alle størrelsesnotater fra testere

Doctors of Running, RunRepeats lesere, RTINGS, Believe in the Run og Runnea melder alle om vanlig størrelse, en endring fra første Glycerin Max, som Doctors of Running gikk opp en halv størrelse i. Women’s Running UK er unntaket: testeren fant den litt stor.

Forfoten deler testerne. Doctors of Running beskriver en tåboks med lavere volum og spiss form, og Believe in the Run fant den tettere enn originalen. Women’s Running UK, Alltricks og Runnea fant plass til bredere føtter. Overdelen går også varm for Doctors of Running.

Fleet Feet og Running Warehouse oppgir herremodellen i standardbredde alene, og RTINGS bekrefter at det ikke finnes noen bred versjon.

Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Women’s Running UK, Runnea, Alltricks, Fleet Feet, Running Warehouse

Mot Glycerin Max

En full redesign: fastere skum, en lengre og kraftigere rocker, en tettere og sikrere overdel og en stødigere gange, med litt mer vekt.

Glycerin Max 2Glycerin Max
StøtteNøytralNøytral
Drop6 mm6 mm
Hælstack45 mm45 mm
Forfot39 mm39 mm
Vekt311 g297 g

Behold første Glycerin Max hvis du elsket den myke, spenstige, lekne gangen og den romslige tåboksen: testerne hos Believe in the Run foretrakk den. Velg Max 2 hvis originalen føltes løs eller mindre stabil og du vil ha en stødigere, sikrere gange til rolige mil.

Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Versjonshistorikk: Glycerin Max til Glycerin Max 2

Fastere gange. Doctors of Running, Believe in the Run og RTINGS fant alle DNA Tuned-mellomsålen fastere og mindre spenstig enn på første versjon. (Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Kraftigere, jevnere rocker. Believe in the Run fant GlideRoll-rockeren mer aggressiv, og Doctors of Running en lengre, jevnere avrulling med mindre utvidelse av hælen. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Ny overdel, ny passform. En trippel jacquard air mesh holder foten bedre, og lengden følger nå vanlig størrelse der første Max trengte en halv størrelse opp, ifølge Doctors of Running. Tåboksen er smalere. (Doctors of Running, Believe in the Run, Running Warehouse)

Mer stabil, litt tyngre. Doctors of Running fant den mer stabil enn versjon 1. RunRepeat og RTINGS fant begge den tyngre. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Glycerin Max 2 ikke gjør.

Brooks Glycerin Max 2Brooks Glycerin MaxASICS Superblast 3Nike Vomero PlusBrooks Glycerin 23
Velg den forDenne sidenMykereLettereRaskereMindre demping
Drop6 mm6 mm8 mm10 mm8 mm
Hælstack45 mm45 mm47 mm43 mm38 mm
Vekt311 g297 g238 g292 g301 g
StøtteNøytralNøytralNøytralNøytralNøytral
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Følger Brooks Glycerin Max 2 vanlig størrelse?

Ja for de fleste testere. Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runnea og RunRepeats lesere melder om vanlig størrelse, i motsetning til første Glycerin Max, som var kort. Bare Women’s Running UK fant den litt stor. Sjekk tåboksen: noen testere fant den spiss og lav over tærne.

Glycerin Max eller Glycerin Max 2: hvilken bør jeg velge?

Velg Glycerin Max 2 hvis du vil ha en stødigere, sikrere gange med kraftigere rocker og vanlig størrelse. Se etter første Glycerin Max hvis du foretrakk en mykere, mer spenstig, mer leken følelse og en romsligere tåboks. Believe in the Run foretrakk versjon 1, Doctors of Running versjon 2.

Er Glycerin Max 2 en stabilitetssko?

Nei, Brooks oppgir Glycerin Max 2 som nøytral. Doctors of Running kaller den likevel en føringssko på grensen takket være en bred base, en utfylt midtfot og en medial sidevegg, og RunRepeat foreslår at sko som den kan passe milde støttebehov. Den er ingen erstatning for en egen stabilitetssko eller for profesjonell rådgivning hvis du har smerter.

Finnes Glycerin Max 2 i bred modell?

Ikke for øyeblikket. Fleet Feet og Running Warehouse oppgir herremodellen Glycerin Max 2 i standardbredde alene, og RTINGS bekrefter at det ikke finnes noen bred versjon. Doctors of Running fant tåboksen spiss, mens Women’s Running UK og Alltricks fant den romslig, så prøv den hvis forfoten din er bred.

Er Glycerin Max 2 bra til gåing?

Ja. RunRepeat gjør Glycerin Max 2 til et toppvalg blant Brooks’ gåsko, og Women’s Running UK vurderer den som en fantastisk sko til gåing og restitusjon. Den dype dempingen, rockeren og den stabile basen passer lange dager på beina. Vekten på 311 g betyr mindre i gangtempo.

Er Glycerin Max 2 bra for tyngre løpere?

Testerne mener det. RunRepeat nevner tyngre løpere som vil ha mye skum blant de beste matchene, og Runnea anbefaler Glycerin Max 2 til middels til kraftig bygning. Hælstacken på 45 mm, den brede basen og den stive hælkappen gir beskyttelse og stabilitet. Avveiningen er en tung sko med lite sprett.

Kan man løpe maraton i Glycerin Max 2?

I rolig tempo, ja: Runnea oppgir maratonforberedelse i kontrollert tempo, og Doctors of Running liker Glycerin Max 2 til langturer. Til et tidsmål er den en dårlig match, siden RunRepeat gir den 31 av 100 for konkurranse og målte lite energitilbakeføring.

Kilder

  1. Doctors of Running, Brooks Glycerin Max 2 Review (Matt Klein, December 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. RunRepeat, Brooks Glycerin Max 2 lab review (May 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  3. Believe in the Run, Brooks Glycerin Max 2 Review (December 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  4. RTINGS, Brooks Glycerin Max 2 review. Åpnet 13. okt. 2026.
  5. Women’s Running UK, Brooks Glycerin Max 2 review: recovery runs made easier (December 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Runnea, Brooks Glycerin Max 2 review (updated May 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  7. Alltricks, Test Brooks Glycerin Max 2 (February 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  8. Fleet Feet, Men’s Brooks Glycerin Max 2. Åpnet 13. okt. 2026.
  9. Running Warehouse, Brooks Glycerin Max 2 Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  10. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  11. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din