1. Buty
  2. Nike
  3. Vomero Premium
Nike Vomero Premium, widok z boku

Recenzja Nike Vomero Premium

Szczyt linii Vomero od Nike: maksymalne buty treningowe z ZoomX i dwiema jednostkami Air Zoom, zbudowane na biegi regeneracyjne i wolne, spokojne kilometry.

Drop
10 mm
Stack pięty
54 mm
Przodostopie
44 mm
Waga
329 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Brak

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 7 źródeł

Nasz werdykt

Maksymalna ochrona, maksymalna waga.

Vomero Premium układa ZoomX na całej długości i dwie kapsuły Air Zoom na szerokiej podstawie z rockerem, a laboratoria mierzą wyjątkowe tłumienie uderzeń. Pasuje neutralnym biegaczom, także cięższym, którzy chcą największej ochrony na regenerację i spokojne kilometry, a na cokolwiek szybszego jest zbyt ciężki.

Mocne strony

  • Wyjątkowe tłumienie uderzeń: 173 SA w pięcie w teście RunRepeat
  • Sprężysty bieg z rockerem w spokojnym tempie
  • Stabilniejszy, niż sugeruje jego wysokość, dzięki szerokiej podstawie
  • Puszysta, wyściełana cholewka z dobrym trzymaniem
  • Trwała podeszwa z dobrą przyczepnością na mokrych drogach

Słabe strony

  • Bardzo ciężki: 329 g w męskim US 9
  • Zwrot energii poniżej obietnic konstrukcji
  • Użyteczny tylko w spokojnym tempie
  • Jest ciepły, z grubym językiem i wyściełanym kołnierzem

Dla kogo jest

  • Chcesz największej ochrony w dni regeneracji
  • Jesteś cięższym biegaczem
  • Vomero 18 albo Vomero Plus wydają ci się zbyt twarde
  • Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu

Kto powinien go ominąć

  • Chcesz jednych butów na każde tempo
  • Twoja równowaga jest niepewna
  • Twoja stopa mocno ugina się do wewnątrz

Profil buta

Gdzie Vomero Premium plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Vomero Plus.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśVomero PremiumVomero PlusZmiana
Amortyzacja10083+17
Lekkość620−14
Stabilność3030=
Drop8484=
Dynamika206+14

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga329 g, cięższy niż 97% butów

Drop10 mm, wyższy niż u 84% butów

Stack pięty54 mm, wyższy niż u 100% butów

Stack przodostopia44 mm, wyższy niż u 100% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Tyle ochrony, ile może mieć but treningowy. ZoomX i dwie kapsuły Air Zoom na pięcie 54 mm: RunRepeat zmierzył 173 SA tłumienia wstrząsów w pięcie, z prawie żadnym czuciem podłoża.

Dość szeroki, by pozostać w pionie. Bardzo szeroka, rozszerzona podstawa utrzymuje go stabilniej, niż sugeruje jego wysokość, ale zakręty wydają się mniej pewne, a czucie podłoża jest minimalne.

Sprężysty w spokojnym tempie, ciężki poza nim. Zwrot energii 63,3 procent w pięcie i 64,4 w przodostopiu, sztywny rocker i waga, która dominuje przy każdym szybszym tempie.

Tyle ochrony, ile może mieć but treningowy. ZoomX na całej długości niesie dwie jednostki Air Zoom, jedną pod piętą i jedną pod przodostopiem. Running Warehouse podaje 54 mm w pięcie i 44 mm w przodostopiu dla męskiego US 9, a w naszym katalogu ta pięta jest najwyższa wśród 183 neutralnych butów szosowych z podaną wysokością pięty.

RunRepeat zmierzył tłumienie wstrząsów 173 SA w pięcie i 147 SA w przodostopiu, daleko powyżej średniej, z pianką 34,5 AC, blisko przeciętnej twardości. Running Shoes Guru opisuje zerowe czucie podłoża i piankę, która zapada się i oddaje wolno.

Dość szeroki, by pozostać w pionie. Podstawa jest szeroka i rozszerzona: RunRepeat zmierzył 118,4 mm w poprzek przodostopia i 103,2 mm w pięcie, dużo powyżej średniej. Doctors of Running uznali go za dużo stabilniejszego, niż sugeruje podany stack 55 mm, choć nadal to but neutralny bez wsparcia przyśrodkowego.

Granice widać przy skręcaniu lub przyspieszaniu. Running Shoes Guru i RTINGS uznali zakręty za mniej pewne, a Doctors of Running ostrzegają, że wysokość odcina czucie podłoża u każdego z problemami z równowagą.

Sprężysty w spokojnym tempie, ciężki poza nim. RunRepeat zmierzył zwrot energii 63,3 procent w pięcie i 64,4 procent w przodostopiu, powyżej średniej, ale poniżej obietnic konstrukcji. Doctors of Running poczuli obciążenie i odbicie jak w zawieszeniu od kapsuł, a Running Shoes Guru uznał przejście za nierówne.

Sztywny rocker robi toczenie: RunRepeat zmierzył siłę zginania 21,5 N i sztywność skrętną 18,3 Nm, oba sztywniej niż średnia. Każdy test uznaje, że waga przejmuje kontrolę, gdy tempo rośnie.

Czytaj dalej

Tyle ochrony, ile może mieć but treningowy. ZoomX na całej długości niesie dwie jednostki Air Zoom, jedną pod piętą i jedną pod przodostopiem. Running Warehouse podaje 54 mm w pięcie i 44 mm w przodostopiu dla męskiego US 9, a w naszym katalogu ta pięta jest najwyższa wśród 183 neutralnych butów szosowych z podaną wysokością pięty.

RunRepeat zmierzył tłumienie wstrząsów 173 SA w pięcie i 147 SA w przodostopiu, daleko powyżej średniej, z pianką 34,5 AC, blisko przeciętnej twardości. Running Shoes Guru opisuje zerowe czucie podłoża i piankę, która zapada się i oddaje wolno.

Dość szeroki, by pozostać w pionie. Podstawa jest szeroka i rozszerzona: RunRepeat zmierzył 118,4 mm w poprzek przodostopia i 103,2 mm w pięcie, dużo powyżej średniej. Doctors of Running uznali go za dużo stabilniejszego, niż sugeruje podany stack 55 mm, choć nadal to but neutralny bez wsparcia przyśrodkowego.

Granice widać przy skręcaniu lub przyspieszaniu. Running Shoes Guru i RTINGS uznali zakręty za mniej pewne, a Doctors of Running ostrzegają, że wysokość odcina czucie podłoża u każdego z problemami z równowagą.

Sprężysty w spokojnym tempie, ciężki poza nim. RunRepeat zmierzył zwrot energii 63,3 procent w pięcie i 64,4 procent w przodostopiu, powyżej średniej, ale poniżej obietnic konstrukcji. Doctors of Running poczuli obciążenie i odbicie jak w zawieszeniu od kapsuł, a Running Shoes Guru uznał przejście za nierówne.

Sztywny rocker robi toczenie: RunRepeat zmierzył siłę zginania 21,5 N i sztywność skrętną 18,3 Nm, oba sztywniej niż średnia. Każdy test uznaje, że waga przejmuje kontrolę, gdy tempo rośnie.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoJego główne zadanie według każdego opublikowanego testu.RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru
Spokojne biegiStworzony do tegoRunRepeat daje mu 91 za codzienne bieganie w spokojnym tempie.RunRepeat
Długie wybieganiaDa radęRTINGS ocenia go na 8,0 na długie biegi; Running Shoes Guru uznaje go za zbyt ciężki po około 2 godzinach.RTINGS, Running Shoes Guru
ChodzenieDa radęW porządku do chodzenia i stania, mówią Doctors of Running, chyba że twoja równowaga jest zaburzona.Doctors of Running
TempoNie do tegoZbyt ciężki i miękki na szybsze treningi.RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru
Lekki trailNie do tegoDoctors of Running zostawiają go na drogach z powodu ograniczonego czucia podłoża.Doctors of Running

Źródło: RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Doctors of Running

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że Vomero Premium jest niezwykle amortyzowany, zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość i bardzo ciężki, to but tylko na spokojne i regeneracyjne kilometry. Różnią się w ocenie tego, jak wyjątkowy jest bieg: Doctors of Running i RTINGS cieszą się odbiciem, a RunRepeat i Running Shoes Guru znajdują mniej odbicia, niż obiecuje konstrukcja.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaDoctors of Running widzą dobrze wykonaną pierwszą wersję: puszystą, sprężystą i przestronną, z wagą jako główną wadą.
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat ocenia go na 86 na 100: znakomite tłumienie uderzeń i trwałość, słabszy zwrot energii, niż obiecano.
RTINGSLaboratoriumPozytywnaRTINGS widzi mocny wybór na regenerację i spokojne długie biegi, powstrzymywany od czegokolwiek szybszego przez wagę.
Running Shoes GuruRecenzjaMieszanaRunning Shoes Guru daje mu 7 na 10: bardzo puszysty, ale ciężki, nierówny w przejściu i niewystarczająco wyjątkowy jak na swoją reklamę.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Bardzo ciężkiRTINGS zważył 329,5 g, RunRepeat 326 g, a Running Shoes Guru 334 g w męskim US 9; RTINGS zalicza go do najcięższych butów, jakie testował.
  • Zbudowany na spokojne kilometryRunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru i Doctors of Running zostawiają go na regenerację i spokojne bieganie.
  • Stabilny jak na swoją wysokośćDoctors of Running uznali go za mniej niestabilnego, niż sugeruje jego stack, a RunRepeat zmierzył piętę szeroką na 103,2 mm i uważa go za stabilnego dla lądujących na pięcie.
  • Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze.

Rozchodzą się

  • Jak żywy jest biegDoctors of Running nazywają go jednymi z najbardziej sprężystych butów treningowych, w jakich biegali. RunRepeat mówi, że nie dorównuje wrażeniu unoszenia, które obiecało Nike, a Running Shoes Guru stwierdził, że jednostki Air Zoom dają mało odbicia pod tak dużą ilością pianki.
  • Miejsce na palceDoctors of Running i Running Shoes Guru uznali cholewkę za przestronną. RunRepeat zmierzył mocno zwężony przód buta 68,6 mm, choć wysoki, 30,8 mm.
  • Stabilny na zakrętach?Running Shoes Guru uznał go za lekko niestabilnego przy skręcaniu, a RTINGS zauważa, że zakręty przy szybkości wydają się mniej stabilne. Doctors of Running nie mieli bocznego chwiania w spokojnym tempie.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Bardzo ciężki. RTINGS zważył 329,5 g, RunRepeat 326 g, a Running Shoes Guru 334 g w męskim US 9; RTINGS zalicza go do najcięższych butów, jakie testował. (RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Zbudowany na spokojne kilometry. RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru i Doctors of Running zostawiają go na regenerację i spokojne bieganie. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Stabilny jak na swoją wysokość. Doctors of Running uznali go za mniej niestabilnego, niż sugeruje jego stack, a RunRepeat zmierzył piętę szeroką na 103,2 mm i uważa go za stabilnego dla lądujących na pięcie. (Doctors of Running, RunRepeat)

Zgodny z rozmiarem. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Jak żywy jest bieg. Doctors of Running nazywają go jednymi z najbardziej sprężystych butów treningowych, w jakich biegali. RunRepeat mówi, że nie dorównuje wrażeniu unoszenia, które obiecało Nike, a Running Shoes Guru stwierdził, że jednostki Air Zoom dają mało odbicia pod tak dużą ilością pianki. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)

Miejsce na palce. Doctors of Running i Running Shoes Guru uznali cholewkę za przestronną. RunRepeat zmierzył mocno zwężony przód buta 68,6 mm, choć wysoki, 30,8 mm. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)

Stabilny na zakrętach?. Running Shoes Guru uznał go za lekko niestabilnego przy skręcaniu, a RTINGS zauważa, że zakręty przy szybkości wydają się mniej stabilne. Doctors of Running nie mieli bocznego chwiania w spokojnym tempie. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru)

Jak jest zbudowany

Maksymalna neutralna konstrukcja: ZoomX na całej długości z dwiema jednostkami Air Zoom, szeroka, rozszerzona podstawa ze sztywnym rockerem, mocno wyściełana cholewka z siatki i podeszwa z gumy waflowej.

ZoomX na całej długości z dwiema jednostkami Air Zoom na szerokim, sztywnym rockerze, gruba wyściełana cholewka, która jest ciepła, i podeszwa waflowa, która zużywa się powoli.

5444123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjnaPrzewiewność 3 / 5
2Język12,4 mm
3ZapiętekSztywność 4 / 5
4MiędzypodeszwaZoomX i Air ZoomTwardość 34,5 AC
5Wkładka4,1 mm
6Podeszwa zewnętrznaGuma waflowa2,8 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 54 mm, przodostopie 44 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,8 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru, Nike.

  1. Cholewka. Siatka inżynieryjna z pętlami na sznurówki i klipsem pięty, według Running Warehouse. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, a Running Shoes Guru uznał ją za bardzo ciepłą; Doctors of Running uznali, że w biegu oddycha przyzwoicie.

  2. Język. W pełni z mieszkiem i bardzo gruby: 12,4 mm w pomiarze RunRepeat, wobec średniej 5,8 mm. Doctors of Running nie mieli ucisku sznurówek.

  3. Zapiętek. Mały, sztywny zapiętek w dolnej części pięty z umiarkowaną wyściółką, według Doctors of Running, oceniony przez RunRepeat na 4 na 5. Bez ześlizgiwania pięty w żadnym z testów.

  4. Międzypodeszwa. ZoomX na całej długości z jednostką Air Zoom pod piętą i drugą pod przodostopiem, według Nike. RunRepeat zmierzył piankę na 34,5 AC i sztywną platformę, 21,5 N w teście zginania.

  5. Wkładka. Wyjmowana wkładka, grubości 4,1 mm w pomiarze RunRepeat.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Guma odporna na ścieranie we wzorze wafla, według Nike, grubości 2,8 mm w teście RunRepeat. Przyczepność zmierzona na 0,50, blisko średniej, ale Doctors of Running znaleźli doskonałą przyczepność na mokrych drogach, a Running Shoes Guru ocenił przyczepność na 9 na 10. Centralny kanał zostawiono bez gumy.

Czytaj dalej

Maksymalna neutralna konstrukcja: ZoomX na całej długości z dwiema jednostkami Air Zoom, szeroka, rozszerzona podstawa ze sztywnym rockerem, mocno wyściełana cholewka z siatki i podeszwa z gumy waflowej.

1. Cholewka. Siatka inżynieryjna z pętlami na sznurówki i klipsem pięty, według Running Warehouse. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, a Running Shoes Guru uznał ją za bardzo ciepłą; Doctors of Running uznali, że w biegu oddycha przyzwoicie.

2. Język. W pełni z mieszkiem i bardzo gruby: 12,4 mm w pomiarze RunRepeat, wobec średniej 5,8 mm. Doctors of Running nie mieli ucisku sznurówek.

3. Zapiętek. Mały, sztywny zapiętek w dolnej części pięty z umiarkowaną wyściółką, według Doctors of Running, oceniony przez RunRepeat na 4 na 5. Bez ześlizgiwania pięty w żadnym z testów.

4. Międzypodeszwa. ZoomX na całej długości z jednostką Air Zoom pod piętą i drugą pod przodostopiem, według Nike. RunRepeat zmierzył piankę na 34,5 AC i sztywną platformę, 21,5 N w teście zginania.

5. Wkładka. Wyjmowana wkładka, grubości 4,1 mm w pomiarze RunRepeat.

6. Podeszwa zewnętrzna. Guma odporna na ścieranie we wzorze wafla, według Nike, grubości 2,8 mm w teście RunRepeat. Przyczepność zmierzona na 0,50, blisko średniej, ale Doctors of Running znaleźli doskonałą przyczepność na mokrych drogach, a Running Shoes Guru ocenił przyczepność na 9 na 10. Centralny kanał zostawiono bez gumy.

Trwałość. Lepsza niż przeciętna. RunRepeat zmierzył 0,7 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm i ocenił wyściółkę pięty na 5 na 5. Doctors of Running zobaczyli prawie żadnego zużycia po 25 milach (40 km), a Running Shoes Guru tylko lekko wygładzone wypustki pięty.

Trwałość. Lepsza niż przeciętna. RunRepeat zmierzył 0,7 mm zużycia podeszwy wobec średniej 1,1 mm i ocenił wyściółkę pięty na 5 na 5. Doctors of Running zobaczyli prawie żadnego zużycia po 25 milach (40 km), a Running Shoes Guru tylko lekko wygładzone wypustki pięty.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Stack pięty, mm

Running Warehouse54
Doctors of Running55
RunRepeat50,1
RTINGS52,7

Stack przodostopia, mm

Running Warehouse44
Doctors of Running45
RunRepeat41,3

Drop, mm

Running Warehouse10
RunRepeat8,8
RTINGS9,9

Waga (męskie), g

Running Warehouse329
RunRepeat326
RTINGS329,5
Running Shoes Guru334
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 10 mm Running Warehouse
  • 8,8 mm RunRepeat
  • 9,9 mm RTINGS
Stack pięty
  • 54 mm Running Warehouse
  • 55 mm Doctors of Running
  • 50,1 mm RunRepeat
  • 52,7 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 44 mm Running Warehouse
  • 45 mm Doctors of Running
  • 41,3 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 329 g Running Warehouse
  • 334 g Running Shoes Guru
  • 326 g RunRepeat
  • 329,5 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Running Warehouse
–
Płytka
  • Brak Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt Nike
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 34,5 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 63,3 % RunRepeat
Siła zginania
  • 21,5 N RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 18,3 Nm RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 4 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,5 RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 68,6 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 30,8 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 2,8 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,1 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 12,4 mm RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar; spór dotyczy kształtu przodu buta, nie długości.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy

Miejsce na palce

Dużo wysokości, mniej szerokości na końcu. RunRepeat zmierzył wysoki przód buta 30,8 mm, ale zwężoną szerokość 68,6 mm, podczas gdy Doctors of Running i Running Shoes Guru uznali przodostopie za przystępne.

Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, a czytelnicy RunRepeat zgadzają się w jego ankiecie o rozmiarze.

Cholewka jest hojna pod względem objętości. Doctors of Running uznali ją za bardzo przestronną, a jeden tester za najlepiej leżące Vomero, bardziej przestronne przy palcach niż Vomero 18 i Vomero Plus. RTINGS znalazł miejsce w podbiciu i nad palcami. RunRepeat natomiast zmierzył mocno zwężony przód buta i widzi wnętrze podobne do Vomero Plus.

RTINGS i Running Warehouse podają tylko standardową szerokość; RunRepeat wspomina o wersji szerokiej, więc sprawdź dostępność na swoim rynku.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Running Warehouse

Kontra Vomero Plus

Vomero Premium to model pierwszej generacji bez poprzednika: stoi powyżej Vomero Plus na szczycie linii Vomero od Nike. W porównaniu z Plus jest dużo wyższy i cięższy, z jednostkami Air Zoom dodanymi do ZoomX.

Vomero PremiumVomero Plus
WsparcieNeutralneNeutralne
Drop10 mm10 mm
Stack pięty54 mm43 mm
Przodostopie44 mm33 mm
Waga329 g292 g

Wybierz Vomero Plus, jeśli chcesz jednych amortyzowanych butów na większość tygodnia: jest lżejszy, żywszy i według RunRepeat oraz Running Shoes Guru lepszy wszechstronnie. Premium ma sens jako druga para na dni regeneracji.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: Vomero Plus do Vomero Premium

Dodane jednostki Air Zoom. Dwie kapsuły Air Zoom, pod piętą i pod przodostopiem, siedzą w ZoomX na całej długości. (Nike)

Dużo wyższy. RunRepeat zmierzył 50,1 mm w pięcie wobec 42,3 mm w Vomero Plus. (RunRepeat)

Dużo cięższy. RunRepeat zważył 326 g wobec 289 g dla Vomero Plus. W naszym katalogu jego 329 g czyni go najcięższym ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9. (RunRepeat, Strideprint)

Mniej żywy. RunRepeat zmierzył wyższy zwrot energii w Vomero Plus, a Running Shoes Guru uznał Plus za bardziej energicznego. (RunRepeat, Running Shoes Guru)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Vomero Premium nie robi.

Nike Vomero PremiumNike Vomero PlusNike Vomero 18ASICS MegablastHoka Bondi 9
Wybierz ją dlaTa stronaLżejszyStabilniejszySzybszyNiższy drop
Drop10 mm10 mm10 mm8 mm5 mm
Stack pięty54 mm43 mm46 mm46 mm43 mm
Waga329 g292 g325 g230 g297 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy Nike Vomero Premium jest zgodny z rozmiarem?

Tak. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze. Doctors of Running uznali cholewkę za bardzo przestronną, podczas gdy RunRepeat zmierzył zwężony przód buta 68,6 mm, więc przymierz, jeśli masz szerokie przodostopie.

Vomero Premium czy Vomero Plus: który wybrać?

Wybierz Vomero Plus na większość biegania: RunRepeat zważył go na 289 g wobec 326 g dla Premium, z większym zwrotem energii. Wybierz Vomero Premium dla maksymalnej ochrony w dni regeneracji i na wolnych kilometrach, zwłaszcza jako cięższy biegacz.

Jak ciężki jest Nike Vomero Premium?

Około 329 g w męskim US 9 według Running Warehouse i Doctors of Running. RTINGS zważył 329,5 g, RunRepeat 326 g, a Running Shoes Guru 334 g. To najcięższy ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu.

Jaki jest stack Vomero Premium?

Running Warehouse podaje 54 mm w pięcie i 44 mm w przodostopiu dla męskiego US 9, z dropem 10 mm; Doctors of Running cytują 55 i 45 mm. Laboratoria zmierzyły mniej: 50,1 mm w pięcie u RunRepeat i 52,7 mm u RTINGS.

Czy Vomero Premium nadaje się dla ciężkich biegaczy?

Tak, uważają recenzenci. RunRepeat poleca go większym i cięższym biegaczom, którzy chcą maksymalnej amortyzacji, a Running Shoes Guru sugeruje, że lżejsi biegacze, poniżej około 65 kg, mogą nie ściskać jednostek Air Zoom dość, by na tym skorzystać.

Czy w Vomero Premium można przebiec maraton?

Nie jako w bucie startowym. RunRepeat daje mu 23 za zawody, a RTINGS uznaje go za jedne z najcięższych butów, jakie testował. Na długie, wolne biegi treningowe sprawdza się u wielu, choć Running Shoes Guru uznał, że waga męczy po około 2 godzinach.

Czy Vomero Premium jest wystarczająco stabilny?

Dla neutralnego biegacza w większości tak. Doctors of Running uznali go za stabilniejszego, niż sugeruje jego wysokość, dzięki szerokiej, rozszerzonej podstawie, a RunRepeat uważa go za stabilnego dla lądujących na pięcie. Nie ma wsparcia przyśrodkowego, zakręty wydają się mniej pewne, a Doctors of Running radzą ostrożność biegaczom z problemami z równowagą.

Źródła

  1. Doctors of Running, Nike Vomero Premium Review (David Salas, November 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. RunRepeat, Nike Vomero Premium lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
  3. RTINGS, Nike Vomero Premium review. Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Running Shoes Guru, Nike Vomero Premium review (Brandon Law, November 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Running Warehouse, Nike Vomero Premium Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Nike, Nike Vomero Premium Men’s Road Running Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  8. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting