1. Buty
  2. ASICS
  3. Megablast
ASICS Megablast, widok z boku

Recenzja ASICS Megablast

Szczyt rodziny Blast od ASICS: wysoka warstwa pianki FF Turbo Squared, bez płytki, i waga, w którą większość testerów trudno uwierzyć przy takiej amortyzacji.

Drop
8 mm
Stack pięty
45 mm
Przodostopie
37 mm
Waga
230 g
Wsparcie
Neutralne
Płytka
Brak

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 9 źródeł

Nasz werdykt

Duże odbicie, lekki na stopie, ciasny z przodu.

Megablast łączy piętę 45 mm z wagą szczupłych butów treningowych i jednym z najwyższych zwrotów energii, jakie zmierzył RunRepeat. Pasuje neutralnym biegaczom, którzy chcą jednych butów na długie biegi, tempo i dzień maratonu. Niski, lekko zwężony przód buta i spór o stabilność to koszt.

Mocne strony

  • Bardzo wysoki zwrot energii: 73,0 procent w pięcie w laboratorium RunRepeat
  • Lekki jak na swoją wysokość: podane około 224 g dla męskiego US 9, 218 g na wadze RunRepeat
  • Wszechstronny, od spokojnych kilometrów po tempo maratonu, według każdego testu, który czytaliśmy
  • Doskonała przyczepność: 0,96 w teście przyczepności RunRepeat
  • Podeszwa, która prawie się nie zużywa: 0,9 mm straty w teście ścierania RunRepeat

Słabe strony

  • Niski przód buta: wysokość 24,2 mm w laboratorium RunRepeat i płytki według Believe in the Run
  • Tylko jedna szerokość
  • Wysoki i miękki na tyle, by wydawać się niestabilny w wolnym tempie, według RTINGS
  • Cholewka szybko przetarła się na przodzie w teście trwałości RunRepeat

Dla kogo jest

  • Chcesz jednych butów na wiele temp
  • Lubisz superpiankę bez płytki
  • Superblast wydaje ci się ciężki albo płaski
  • Twoje stopy są przeciętne albo smukłe

Kto powinien go ominąć

  • Twoja stopa ugina się do wewnątrz i chcesz pomocy
  • Twoje stopy są szerokie albo palce wysokie
  • Biegasz głównie wolno i chcesz spokoju

Profil buta

Gdzie Megablast plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Superblast 2.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśMegablastSuperblast 2Zmiana
Amortyzacja9090=
Lekkość7865+13
Stabilność3030=
Drop4545=
Dynamika4020+20

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga230 g, lżejszy niż 75% butów

Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów

Stack pięty45 mm, wyższy niż u 90% butów

Stack przodostopia37 mm, wyższy niż u 86% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Głęboki, miękki i ochronny. Pięta 45 mm z miękkiej pianki FF Turbo Squared: 30,8 AC i 160 SA tłumienia wstrząsów w pięcie w laboratorium RunRepeat.

Neutralny, a spór jest prawdziwy. Bez systemu wsparcia: szeroka, sztywna podstawa stabilizuje dla niektórych testerów, podczas gdy RTINGS i Runpack uznali go za chwiejny w wolnym tempie i na zakrętach.

Najsprężystszy Blast. Zwrot energii 73,0 procent w pięcie i 73,8 w przodostopiu w laboratorium RunRepeat, ze sztywnym przodostopiem z rockerem i bez płytki.

Głęboki, miękki i ochronny. Cała międzypodeszwa to FF Turbo Squared, pianka na bazie A-TPU. Doctors of Running podają 45 mm w pięcie i 37 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 45,1 mm i 35,2 mm. Tylko 14 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.

RunRepeat zmierzył 30,8 w skali AC, miękciej niż średnia, i tłumienie wstrząsów w pięcie 160 SA wobec średniej 131. RTINGS ocenia amortyzację na 9,3 na 10 i uważa, że wytrzymuje na długich dystansach.

Neutralny, a spór jest prawdziwy. Nie ma systemu wsparcia. Stabilność pochodzi z szerokiej platformy, 117,9 mm w przodostopiu i 95,4 mm w pięcie w pomiarach RunRepeat, i bardzo sztywnej podstawy, 20,7 Nm w skręcaniu.

To wystarcza Believe in the Run, którzy uznali go za zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość. RTINGS ocenia stabilność na 6,7 i uznał miękką platformę za chwiejną w spokojnym tempie, a Runpack poczuł to na zakrętach. Jeśli twoja stopa ugina się do wewnątrz, poszukaj gdzie indziej.

Najsprężystszy Blast. RunRepeat zmierzył 73,0 procent zwrotu energii w pięcie i 73,8 procent w przodostopiu, daleko powyżej średniej 61,4 procent. RTINGS ocenia zwrot energii na 8,3 na 10.

Nie ma płytki, ale przodostopie jest sztywne: 18,8 N w teście zginania RunRepeat. Doctors of Running przypisują tę dynamikę wysokiemu przodostopiu i grubej podeszwie, z rockerem, który toczy płynnie. Przy podanych około 230 g zajmuje 42. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu.

Czytaj dalej

Głęboki, miękki i ochronny. Cała międzypodeszwa to FF Turbo Squared, pianka na bazie A-TPU. Doctors of Running podają 45 mm w pięcie i 37 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 45,1 mm i 35,2 mm. Tylko 14 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.

RunRepeat zmierzył 30,8 w skali AC, miękciej niż średnia, i tłumienie wstrząsów w pięcie 160 SA wobec średniej 131. RTINGS ocenia amortyzację na 9,3 na 10 i uważa, że wytrzymuje na długich dystansach.

Neutralny, a spór jest prawdziwy. Nie ma systemu wsparcia. Stabilność pochodzi z szerokiej platformy, 117,9 mm w przodostopiu i 95,4 mm w pięcie w pomiarach RunRepeat, i bardzo sztywnej podstawy, 20,7 Nm w skręcaniu.

To wystarcza Believe in the Run, którzy uznali go za zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość. RTINGS ocenia stabilność na 6,7 i uznał miękką platformę za chwiejną w spokojnym tempie, a Runpack poczuł to na zakrętach. Jeśli twoja stopa ugina się do wewnątrz, poszukaj gdzie indziej.

Najsprężystszy Blast. RunRepeat zmierzył 73,0 procent zwrotu energii w pięcie i 73,8 procent w przodostopiu, daleko powyżej średniej 61,4 procent. RTINGS ocenia zwrot energii na 8,3 na 10.

Nie ma płytki, ale przodostopie jest sztywne: 18,8 N w teście zginania RunRepeat. Doctors of Running przypisują tę dynamikę wysokiemu przodostopiu i grubej podeszwie, z rockerem, który toczy płynnie. Przy podanych około 230 g zajmuje 42. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Długie wybieganiaStworzony do tegoJego najlepsze zastosowanie dla większości testerów: amortyzacja, która wytrzymuje, i odbicie, które cię niesie.Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse
TempoStworzony do tegoŻywy przy wysiłkach progowych i tempowych, RunRepeat dał tempu 95.Doctors of Running, RunRepeat, Runpack
Zawody na maratonStworzony do tegoRTINGS daje 8,1 za starty w maratonie; Doctors of Running sugerują go rekreacyjnym maratończykom.Doctors of Running, RTINGS
Zawody na półmaratonStworzony do tegoDoctors of Running wymieniają starty w półmaratonie wśród jego zastosowań.Doctors of Running
Spokojne biegiDa radęZabawny i energiczny według Doctors of Running, ale RTINGS uznali go za mniej stabilny w wolnym tempie.Doctors of Running, RTINGS
InterwałyDa radęRunpack użył go na krótkie powtórzenia; Doctors of Running uważają go za mniej odpowiedni do szybkiej pracy na bieżni.Doctors of Running, Runpack
ChodzenieNie do tegoDoctors of Running nie polecają go do chodzenia ani stania.Doctors of Running

Źródło: Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse, RunRepeat, Runpack

Co mówią testy

Testy zgadzają się co do buta lekkiego jak na swój stack, bardzo sprężystego i wszechstronnego. Rozchodzą się w ocenie stabilności i rozmiaru, a prawie wszystkie wskazują niski przód buta.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
Doctors of RunningRecenzjaPozytywnaObaj testerzy Doctors of Running dają wydajności A i nazywają go jednymi z najprzyjemniejszych butów treningowych ASICS, ze słabymi punktami w dopasowaniu i stabilności.
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 95 na 100, topowy uniwersalny but na codzienne biegi, tempo i zawody.
RTINGSLaboratoriumPozytywnaRTINGS daje 8,1 na 10: żywy, mocno amortyzowany uniwersalny but, hamowany chwiejnym odczuciem w wolnym tempie.
Believe in the RunRecenzjaPozytywnaBelieve in the Run umieszczają go w klasie A, z S za wydajność i B za wartość.
RunpackRecenzjaPozytywnaRunpack ocenia komfort na 9, a amortyzację na 10 na 10, ale stabilność tylko na 7 i wartość na 6.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Lekki jak na amortyzacjęRunRepeat zważył 218 g, a RTINGS 229,9 g dla męskiego US 9, mniej niż większość butów treningowych z maksymalną amortyzacją. Believe in the Run i Running Warehouse nazywają go lekkim jak na to, co oferuje.
  • Żywy, sprężysty biegRunRepeat zmierzył 73,0 procent zwrotu energii w pięcie, a każdy test opisuje responsywny, przyjemny bieg w większości temp.
  • Ciasny albo płytki przód butaDoctors of Running opisują zwężone przodostopie o małej objętości, Believe in the Run płytki przód buta, a RunRepeat zmierzył wysokość 24,2 mm wobec średniej 27,0 mm.
  • But neutralnyDoctors of Running, Running Warehouse i Fleet Feet zaliczają go do neutralnych, bez dodatkowego wsparcia.

Rozchodzą się

  • Jak stabilny jest?Believe in the Run uznali go za zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość, a jeden tester Doctors of Running zauważył lekkie prowadzenie od szerokiej podstawy. RTINGS ocenia stabilność na 6,7 i nazywa go chwiejnym w spokojnym tempie, a Runpack uznał go za niestabilny na zakrętach.
  • Zgodny z rozmiarem czy mały?Czytelnicy RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Jeden tester Doctors of Running uznał go za lekko krótki bez zmiany rozmiaru, a tester Runpack wziął cały rozmiar większy.
  • Miękki czy twardy pod stopąRunRepeat zmierzył piankę na 30,8 AC, miękciej niż średnia, a RTINGS ocenia piętę i przodostopie jako miękkie. Jeden tester Believe in the Run uznał piankę za twardą i szybko się ładującą, a nie miękką.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Lekki jak na amortyzację. RunRepeat zważył 218 g, a RTINGS 229,9 g dla męskiego US 9, mniej niż większość butów treningowych z maksymalną amortyzacją. Believe in the Run i Running Warehouse nazywają go lekkim jak na to, co oferuje. (RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, Running Warehouse)

Żywy, sprężysty bieg. RunRepeat zmierzył 73,0 procent zwrotu energii w pięcie, a każdy test opisuje responsywny, przyjemny bieg w większości temp. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, Running Warehouse)

Ciasny albo płytki przód buta. Doctors of Running opisują zwężone przodostopie o małej objętości, Believe in the Run płytki przód buta, a RunRepeat zmierzył wysokość 24,2 mm wobec średniej 27,0 mm. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

But neutralny. Doctors of Running, Running Warehouse i Fleet Feet zaliczają go do neutralnych, bez dodatkowego wsparcia. (Doctors of Running, Running Warehouse, Fleet Feet)

Jak stabilny jest?. Believe in the Run uznali go za zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość, a jeden tester Doctors of Running zauważył lekkie prowadzenie od szerokiej podstawy. RTINGS ocenia stabilność na 6,7 i nazywa go chwiejnym w spokojnym tempie, a Runpack uznał go za niestabilny na zakrętach. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runpack)

Zgodny z rozmiarem czy mały?. Czytelnicy RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Jeden tester Doctors of Running uznał go za lekko krótki bez zmiany rozmiaru, a tester Runpack wziął cały rozmiar większy. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Runpack)

Miękki czy twardy pod stopą. RunRepeat zmierzył piankę na 30,8 AC, miękciej niż średnia, a RTINGS ocenia piętę i przodostopie jako miękkie. Jeden tester Believe in the Run uznał piankę za twardą i szybko się ładującą, a nie miękką. (RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Jak jest zbudowany

Jedna warstwa pianki FF Turbo Squared bez płytki, lekka tkana cholewka z cienkim językiem z mieszkiem i guma ASICSGRIP pod podeszwą z rockerem.

FF Turbo Squared od pięty po palce, bez płytki, cienka tkana cholewka i podeszwa ASICSGRIP 3,0 mm, która prawie się nie zużywa w teście RunRepeat.

4537123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaInżynieryjna tkana siatkaPrzewiewność 4 / 5
2Język0,9 mm
3ZapiętekSztywność 3 / 5
4MiędzypodeszwaFF Turbo SquaredTwardość 30,8 AC
5Wkładka4,4 mm
6Podeszwa zewnętrznaASICSGRIP3,0 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 45 mm, przodostopie 37 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse, Believe in the Run, Runpack.

  1. Cholewka. Cienka, lekka i przewiewna: 4 na 5 za przewiewność w teście RunRepeat. Running Warehouse uznał ją za nieco sztywniejszą niż dzianinowe cholewki, a RunRepeat ocenił trwałość przodu buta tylko na 1 na 5.

  2. Język. Bardzo cienki, 0,9 mm w laboratorium RunRepeat, z mieszkami po obu stronach. Tester Doctors of Running dostał ucisk sznurówek przy ciasnym sznurowaniu i rozwiązał to, sznurując wyżej.

  3. Zapiętek. Półstrukturalny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką. Doctors of Running uznali trzymanie pięty za dobre; jeden tester Believe in the Run uznał kostkę za mniej pewną.

  4. Międzypodeszwa. Pianka A-TPU na całej długości, zmierzona na 30,8 AC przez RunRepeat. Bez płytki: sztywność, 20,7 Nm w skręcaniu, pochodzi z wysokiego stacku i podeszwy, jak wyjaśniają Doctors of Running.

  5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm, przeciętna według RunRepeat. Doctors of Running nie oceniają buta jako dobrego dla ortez.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Rozmieszczona w strefach, grubości 3,0 mm, z wynikiem 0,96 w teście przyczepności RunRepeat. Doctors of Running uznali ją za przyczepną na mokrym, podczas gdy Runpack ocenił przyczepność na mokrym tylko jako poprawną.

Czytaj dalej

Jedna warstwa pianki FF Turbo Squared bez płytki, lekka tkana cholewka z cienkim językiem z mieszkiem i guma ASICSGRIP pod podeszwą z rockerem.

1. Cholewka. Cienka, lekka i przewiewna: 4 na 5 za przewiewność w teście RunRepeat. Running Warehouse uznał ją za nieco sztywniejszą niż dzianinowe cholewki, a RunRepeat ocenił trwałość przodu buta tylko na 1 na 5.

2. Język. Bardzo cienki, 0,9 mm w laboratorium RunRepeat, z mieszkami po obu stronach. Tester Doctors of Running dostał ucisk sznurówek przy ciasnym sznurowaniu i rozwiązał to, sznurując wyżej.

3. Zapiętek. Półstrukturalny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką. Doctors of Running uznali trzymanie pięty za dobre; jeden tester Believe in the Run uznał kostkę za mniej pewną.

4. Międzypodeszwa. Pianka A-TPU na całej długości, zmierzona na 30,8 AC przez RunRepeat. Bez płytki: sztywność, 20,7 Nm w skręcaniu, pochodzi z wysokiego stacku i podeszwy, jak wyjaśniają Doctors of Running.

5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm, przeciętna według RunRepeat. Doctors of Running nie oceniają buta jako dobrego dla ortez.

6. Podeszwa zewnętrzna. Rozmieszczona w strefach, grubości 3,0 mm, z wynikiem 0,96 w teście przyczepności RunRepeat. Doctors of Running uznali ją za przyczepną na mokrym, podczas gdy Runpack ocenił przyczepność na mokrym tylko jako poprawną.

Trwałość. Różnie. Podeszwa straciła tylko 0,9 mm w teście ścierania RunRepeat, a tester Doctors of Running zobaczył lekkie zużycie po około 105 milach (169 km). Słabym punktem jest cholewka: 1 na 5 za trwałość przodu buta w RunRepeat.

Trwałość. Różnie. Podeszwa straciła tylko 0,9 mm w teście ścierania RunRepeat, a tester Doctors of Running zobaczył lekkie zużycie po około 105 milach (169 km). Słabym punktem jest cholewka: 1 na 5 za trwałość przodu buta w RunRepeat.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Doctors of Running8
RunRepeat9,9
RTINGS8,7

Stack pięty, mm

Doctors of Running45
Fleet Feet46
RunRepeat45,1
RTINGS44,6

Stack przodostopia, mm

Doctors of Running37
Fleet Feet38
RunRepeat35,2

Waga (męskie), g

Doctors of Running224
Believe in the Run230
RunRepeat218
RTINGS229,9
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 8 mm Fleet Feet
  • 9,9 mm RunRepeat
  • 8,7 mm RTINGS
Stack pięty
  • 45 mm Doctors of Running
  • 46 mm Fleet Feet
  • 45,1 mm RunRepeat
  • 44,6 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 37 mm Doctors of Running
  • 38 mm Fleet Feet
  • 35,2 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 230 g Fleet Feet
  • 224 g Doctors of Running
  • 218 g RunRepeat
  • 229,9 g RTINGS
Wsparcie
  • Neutralne Fleet Feet
–
Płytka
  • Brak Fleet Feet
–
Nawierzchnia
  • Asfalt i-run.fr
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Fleet Feet, Believe in the Run.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 30,8 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 73 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 20,7 Nm RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 3 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,96 RunRepeat
Przewiewność
  • 4 / 5 RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 74,3 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 24,2 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 3 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,4 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 0,9 mm RunRepeat
Siła zginania
  • 18,8 N RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar, ale sprawdź wysokość noska: przód buta jest niski.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy

Miejsce na palce

Szerokość jest w porządku, wysokość nie. RunRepeat zmierzył 74,3 mm w poprzek przodu buta, nieco powyżej średniej, ale wysokość tylko 24,2 mm wobec średniej 27,0 mm, co zgadza się z płytkim przodem buta według Believe in the Run.

RunRepeat, Believe in the Run

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Czytelnicy RunRepeat (148 głosów), RTINGS, Running Warehouse i jeden tester Believe in the Run podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Jeden tester Doctors of Running uznał go za lekko krótki, ale zostawił swój rozmiar, a tester Runpack wziął cały rozmiar większy.

Prawdziwym pytaniem jest objętość. Doctors of Running opisują dopracowane dopasowanie ze zwężonym przodostopiem o małej objętości; drugi tester uznał przodostopie na początku za ciasne, potem łagodniejsze z noszeniem. Believe in the Run stwierdzili palce dotykające cholewki na długich biegach.

Jest jedna standardowa szerokość. RunRepeat, RTINGS i Fleet Feet nie podają wersji szerokiej.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, Running Warehouse, Runpack, Fleet Feet

Kontra Superblast 2

Megablast to pierwsza edycja, nie nowa wersja. But, z którym biegacze go porównują, to Superblast 2: ta sama rodzina, ten sam drop 8 mm, inna pianka i charakter.

MegablastSuperblast 2
WsparcieNeutralneNeutralne
Drop8 mm8 mm
Stack pięty45 mm45 mm
Przodostopie37 mm37 mm
Waga230 g247 g

Wybierz Superblast 2, jeśli chcesz stabilniejszego, bardziej kontrolowanego biegu na spokojne i długie biegi: obaj testerzy Doctors of Running uznali go tam za lepszy wybór, a Running Warehouse ocenia go jako twardszy i stabilniejszy. Wybierz Megablast, jeśli chcesz mniejszej wagi i więcej odbicia: Running Warehouse wskazał go jako lżejszy o około uncję, a jeden tester Believe in the Run spodziewa się, że fani Superblast 2 wolą Megablast.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Megablast nie robi.

ASICS MegablastASICS Superblast 3ASICS Sonicblast 2Adidas Adizero Evo SLNike Vomero Plus
Wybierz ją dlaTa stronaStabilniejszyTwardszyMniej amortyzacjiWyższy drop
Drop8 mm8 mm8 mm7 mm10 mm
Stack pięty45 mm47 mm46 mm37 mm43 mm
Waga230 g238 g238 g230 g292 g
WsparcieNeutralneNeutralneNeutralneNeutralneNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy ASICS Megablast jest zgodny z rozmiarem?

Dla większości testerów tak: czytelnicy RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Jeden tester Doctors of Running uznał go za lekko krótki, a jeden tester Runpack wziął większy rozmiar, więc jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo masz wysokie palce, większy rozmiar jest bezpieczniejszy.

Megablast czy Superblast: który wybrać?

Megablast jest lżejszy i sprężystszy, według Believe in the Run i Running Warehouse. Superblast jest stabilniejszy i, według Doctors of Running, lepszy na spokojne, długie bieganie i dla biegaczy, którzy chcą większej kontroli.

Czy Megablast nadaje się na maraton?

Testerzy uważają, że tak dla biegaczy rekreacyjnych. RTINGS daje 8,1 za starty w półmaratonie i maratonie, a Doctors of Running sugerują go na te zawody. Biegacze goniący każdą sekundę mogą nadal woleć but startowy z płytką.

Czy Megablast występuje w wersji szerokiej?

Nie. RunRepeat, RTINGS i Fleet Feet podają jedną standardową szerokość, a przód buta jest niski. Szerokie stopy powinny go przymierzyć, zanim się zdecydują.

Czy Megablast jest wystarczająco stabilny, jeśli moja stopa ugina się do wewnątrz?

To but neutralny bez systemu wsparcia. RunRepeat ostrzega, że biegaczom z lekkim uginaniem do wewnątrz może brakować wsparcia, a RTINGS uznali go za chwiejny w wolnym tempie. Sprawdź, jak twoja stopa naprawdę się porusza, zanim wybierzesz tak wysoki neutralny but.

Jak trwały jest Megablast?

Podeszwa trzyma się dobrze: 0,9 mm straty w teście ścierania RunRepeat i lekkie zużycie po około 105 milach (169 km) u Doctors of Running. Cholewka jest słabsza na przodzie, oceniona przez RunRepeat na 1 na 5 za trwałość przodu buta.

Źródła

  1. Doctors of Running, ASICS Megablast Review (Nathan Brown, Matt Klein, August 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. RunRepeat, ASICS Megablast lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
  3. RTINGS, ASICS MEGABLAST review. Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Believe in the Run, ASICS Megablast Review. Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Running Warehouse, ASICS Megablast review. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Runpack, Notre test de la Asics Megablast. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. Fleet Feet, ASICS Megablast. Dostęp: 13 paź 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  9. i-run.fr · Nawierzchnia, podane
  10. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting