
Recenzja ASICS Megablast
Szczyt rodziny Blast od ASICS: wysoka warstwa pianki FF Turbo Squared, bez płytki, i waga, w którą większość testerów trudno uwierzyć przy takiej amortyzacji.
- Drop
- 8 mm
- Stack pięty
- 45 mm
- Przodostopie
- 37 mm
- Waga
- 230 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Duże odbicie, lekki na stopie, ciasny z przodu.
Megablast łączy piętę 45 mm z wagą szczupłych butów treningowych i jednym z najwyższych zwrotów energii, jakie zmierzył RunRepeat. Pasuje neutralnym biegaczom, którzy chcą jednych butów na długie biegi, tempo i dzień maratonu. Niski, lekko zwężony przód buta i spór o stabilność to koszt.
Mocne strony
- Bardzo wysoki zwrot energii: 73,0 procent w pięcie w laboratorium RunRepeat
- Lekki jak na swoją wysokość: podane około 224 g dla męskiego US 9, 218 g na wadze RunRepeat
- Wszechstronny, od spokojnych kilometrów po tempo maratonu, według każdego testu, który czytaliśmy
- Doskonała przyczepność: 0,96 w teście przyczepności RunRepeat
- Podeszwa, która prawie się nie zużywa: 0,9 mm straty w teście ścierania RunRepeat
Słabe strony
- Niski przód buta: wysokość 24,2 mm w laboratorium RunRepeat i płytki według Believe in the Run
- Tylko jedna szerokość
- Wysoki i miękki na tyle, by wydawać się niestabilny w wolnym tempie, według RTINGS
- Cholewka szybko przetarła się na przodzie w teście trwałości RunRepeat
Dla kogo jest
- Chcesz jednych butów na wiele temp
- Lubisz superpiankę bez płytki
- Superblast wydaje ci się ciężki albo płaski
- Twoje stopy są przeciętne albo smukłe
Kto powinien go ominąć
- Twoja stopa ugina się do wewnątrz i chcesz pomocy
- Twoje stopy są szerokie albo palce wysokie
- Biegasz głównie wolno i chcesz spokoju
Profil buta
Gdzie Megablast plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Superblast 2.
| Oś | Megablast | Superblast 2 | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 90 | 90 | = |
| Lekkość | 78 | 65 | +13 |
| Stabilność | 30 | 30 | = |
| Drop | 45 | 45 | = |
| Dynamika | 40 | 20 | +20 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga230 g, lżejszy niż 75% butów
Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów
Stack pięty45 mm, wyższy niż u 90% butów
Stack przodostopia37 mm, wyższy niż u 86% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Głęboki, miękki i ochronny. Pięta 45 mm z miękkiej pianki FF Turbo Squared: 30,8 AC i 160 SA tłumienia wstrząsów w pięcie w laboratorium RunRepeat.
Neutralny, a spór jest prawdziwy. Bez systemu wsparcia: szeroka, sztywna podstawa stabilizuje dla niektórych testerów, podczas gdy RTINGS i Runpack uznali go za chwiejny w wolnym tempie i na zakrętach.
Najsprężystszy Blast. Zwrot energii 73,0 procent w pięcie i 73,8 w przodostopiu w laboratorium RunRepeat, ze sztywnym przodostopiem z rockerem i bez płytki.
Głęboki, miękki i ochronny. Cała międzypodeszwa to FF Turbo Squared, pianka na bazie A-TPU. Doctors of Running podają 45 mm w pięcie i 37 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 45,1 mm i 35,2 mm. Tylko 14 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.
RunRepeat zmierzył 30,8 w skali AC, miękciej niż średnia, i tłumienie wstrząsów w pięcie 160 SA wobec średniej 131. RTINGS ocenia amortyzację na 9,3 na 10 i uważa, że wytrzymuje na długich dystansach.
Neutralny, a spór jest prawdziwy. Nie ma systemu wsparcia. Stabilność pochodzi z szerokiej platformy, 117,9 mm w przodostopiu i 95,4 mm w pięcie w pomiarach RunRepeat, i bardzo sztywnej podstawy, 20,7 Nm w skręcaniu.
To wystarcza Believe in the Run, którzy uznali go za zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość. RTINGS ocenia stabilność na 6,7 i uznał miękką platformę za chwiejną w spokojnym tempie, a Runpack poczuł to na zakrętach. Jeśli twoja stopa ugina się do wewnątrz, poszukaj gdzie indziej.
Najsprężystszy Blast. RunRepeat zmierzył 73,0 procent zwrotu energii w pięcie i 73,8 procent w przodostopiu, daleko powyżej średniej 61,4 procent. RTINGS ocenia zwrot energii na 8,3 na 10.
Nie ma płytki, ale przodostopie jest sztywne: 18,8 N w teście zginania RunRepeat. Doctors of Running przypisują tę dynamikę wysokiemu przodostopiu i grubej podeszwie, z rockerem, który toczy płynnie. Przy podanych około 230 g zajmuje 42. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu.
Czytaj dalej
Głęboki, miękki i ochronny. Cała międzypodeszwa to FF Turbo Squared, pianka na bazie A-TPU. Doctors of Running podają 45 mm w pięcie i 37 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 45,1 mm i 35,2 mm. Tylko 14 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.
RunRepeat zmierzył 30,8 w skali AC, miękciej niż średnia, i tłumienie wstrząsów w pięcie 160 SA wobec średniej 131. RTINGS ocenia amortyzację na 9,3 na 10 i uważa, że wytrzymuje na długich dystansach.
Neutralny, a spór jest prawdziwy. Nie ma systemu wsparcia. Stabilność pochodzi z szerokiej platformy, 117,9 mm w przodostopiu i 95,4 mm w pięcie w pomiarach RunRepeat, i bardzo sztywnej podstawy, 20,7 Nm w skręcaniu.
To wystarcza Believe in the Run, którzy uznali go za zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość. RTINGS ocenia stabilność na 6,7 i uznał miękką platformę za chwiejną w spokojnym tempie, a Runpack poczuł to na zakrętach. Jeśli twoja stopa ugina się do wewnątrz, poszukaj gdzie indziej.
Najsprężystszy Blast. RunRepeat zmierzył 73,0 procent zwrotu energii w pięcie i 73,8 procent w przodostopiu, daleko powyżej średniej 61,4 procent. RTINGS ocenia zwrot energii na 8,3 na 10.
Nie ma płytki, ale przodostopie jest sztywne: 18,8 N w teście zginania RunRepeat. Doctors of Running przypisują tę dynamikę wysokiemu przodostopiu i grubej podeszwie, z rockerem, który toczy płynnie. Przy podanych około 230 g zajmuje 42. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Jego najlepsze zastosowanie dla większości testerów: amortyzacja, która wytrzymuje, i odbicie, które cię niesie. | Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse |
| Tempo | Stworzony do tego | Żywy przy wysiłkach progowych i tempowych, RunRepeat dał tempu 95. | Doctors of Running, RunRepeat, Runpack |
| Zawody na maraton | Stworzony do tego | RTINGS daje 8,1 za starty w maratonie; Doctors of Running sugerują go rekreacyjnym maratończykom. | Doctors of Running, RTINGS |
| Zawody na półmaraton | Stworzony do tego | Doctors of Running wymieniają starty w półmaratonie wśród jego zastosowań. | Doctors of Running |
| Spokojne biegi | Da radę | Zabawny i energiczny według Doctors of Running, ale RTINGS uznali go za mniej stabilny w wolnym tempie. | Doctors of Running, RTINGS |
| Interwały | Da radę | Runpack użył go na krótkie powtórzenia; Doctors of Running uważają go za mniej odpowiedni do szybkiej pracy na bieżni. | Doctors of Running, Runpack |
| Chodzenie | Nie do tego | Doctors of Running nie polecają go do chodzenia ani stania. | Doctors of Running |
Źródło: Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse, RunRepeat, Runpack
Co mówią testy
Testy zgadzają się co do buta lekkiego jak na swój stack, bardzo sprężystego i wszechstronnego. Rozchodzą się w ocenie stabilności i rozmiaru, a prawie wszystkie wskazują niski przód buta.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Obaj testerzy Doctors of Running dają wydajności A i nazywają go jednymi z najprzyjemniejszych butów treningowych ASICS, ze słabymi punktami w dopasowaniu i stabilności. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 95 na 100, topowy uniwersalny but na codzienne biegi, tempo i zawody. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Pozytywna | RTINGS daje 8,1 na 10: żywy, mocno amortyzowany uniwersalny but, hamowany chwiejnym odczuciem w wolnym tempie. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run umieszczają go w klasie A, z S za wydajność i B za wartość. | Czytaj |
| Runpack | Recenzja | Pozytywna | Runpack ocenia komfort na 9, a amortyzację na 10 na 10, ale stabilność tylko na 7 i wartość na 6. | Czytaj |
Zgadzają się
- Lekki jak na amortyzacjęRunRepeat zważył 218 g, a RTINGS 229,9 g dla męskiego US 9, mniej niż większość butów treningowych z maksymalną amortyzacją. Believe in the Run i Running Warehouse nazywają go lekkim jak na to, co oferuje.
- Żywy, sprężysty biegRunRepeat zmierzył 73,0 procent zwrotu energii w pięcie, a każdy test opisuje responsywny, przyjemny bieg w większości temp.
- Ciasny albo płytki przód butaDoctors of Running opisują zwężone przodostopie o małej objętości, Believe in the Run płytki przód buta, a RunRepeat zmierzył wysokość 24,2 mm wobec średniej 27,0 mm.
- But neutralnyDoctors of Running, Running Warehouse i Fleet Feet zaliczają go do neutralnych, bez dodatkowego wsparcia.
Rozchodzą się
- Jak stabilny jest?Believe in the Run uznali go za zaskakująco stabilny jak na swoją wysokość, a jeden tester Doctors of Running zauważył lekkie prowadzenie od szerokiej podstawy. RTINGS ocenia stabilność na 6,7 i nazywa go chwiejnym w spokojnym tempie, a Runpack uznał go za niestabilny na zakrętach.
- Zgodny z rozmiarem czy mały?Czytelnicy RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Jeden tester Doctors of Running uznał go za lekko krótki bez zmiany rozmiaru, a tester Runpack wziął cały rozmiar większy.
- Miękki czy twardy pod stopąRunRepeat zmierzył piankę na 30,8 AC, miękciej niż średnia, a RTINGS ocenia piętę i przodostopie jako miękkie. Jeden tester Believe in the Run uznał piankę za twardą i szybko się ładującą, a nie miękką.
Jak jest zbudowany
Jedna warstwa pianki FF Turbo Squared bez płytki, lekka tkana cholewka z cienkim językiem z mieszkiem i guma ASICSGRIP pod podeszwą z rockerem.
FF Turbo Squared od pięty po palce, bez płytki, cienka tkana cholewka i podeszwa ASICSGRIP 3,0 mm, która prawie się nie zużywa w teście RunRepeat.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaInżynieryjna tkana siatka | Przewiewność 4 / 5 |
| 2 | Język | 0,9 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 3 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaFF Turbo Squared | Twardość 30,8 AC |
| 5 | Wkładka | 4,4 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrznaASICSGRIP | 3,0 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 45 mm, przodostopie 37 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse, Believe in the Run, Runpack.
Cholewka. Cienka, lekka i przewiewna: 4 na 5 za przewiewność w teście RunRepeat. Running Warehouse uznał ją za nieco sztywniejszą niż dzianinowe cholewki, a RunRepeat ocenił trwałość przodu buta tylko na 1 na 5.
Język. Bardzo cienki, 0,9 mm w laboratorium RunRepeat, z mieszkami po obu stronach. Tester Doctors of Running dostał ucisk sznurówek przy ciasnym sznurowaniu i rozwiązał to, sznurując wyżej.
Zapiętek. Półstrukturalny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką. Doctors of Running uznali trzymanie pięty za dobre; jeden tester Believe in the Run uznał kostkę za mniej pewną.
Międzypodeszwa. Pianka A-TPU na całej długości, zmierzona na 30,8 AC przez RunRepeat. Bez płytki: sztywność, 20,7 Nm w skręcaniu, pochodzi z wysokiego stacku i podeszwy, jak wyjaśniają Doctors of Running.
Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm, przeciętna według RunRepeat. Doctors of Running nie oceniają buta jako dobrego dla ortez.
Podeszwa zewnętrzna. Rozmieszczona w strefach, grubości 3,0 mm, z wynikiem 0,96 w teście przyczepności RunRepeat. Doctors of Running uznali ją za przyczepną na mokrym, podczas gdy Runpack ocenił przyczepność na mokrym tylko jako poprawną.
Czytaj dalej
Jedna warstwa pianki FF Turbo Squared bez płytki, lekka tkana cholewka z cienkim językiem z mieszkiem i guma ASICSGRIP pod podeszwą z rockerem.
1. Cholewka. Cienka, lekka i przewiewna: 4 na 5 za przewiewność w teście RunRepeat. Running Warehouse uznał ją za nieco sztywniejszą niż dzianinowe cholewki, a RunRepeat ocenił trwałość przodu buta tylko na 1 na 5.
2. Język. Bardzo cienki, 0,9 mm w laboratorium RunRepeat, z mieszkami po obu stronach. Tester Doctors of Running dostał ucisk sznurówek przy ciasnym sznurowaniu i rozwiązał to, sznurując wyżej.
3. Zapiętek. Półstrukturalny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką. Doctors of Running uznali trzymanie pięty za dobre; jeden tester Believe in the Run uznał kostkę za mniej pewną.
4. Międzypodeszwa. Pianka A-TPU na całej długości, zmierzona na 30,8 AC przez RunRepeat. Bez płytki: sztywność, 20,7 Nm w skręcaniu, pochodzi z wysokiego stacku i podeszwy, jak wyjaśniają Doctors of Running.
5. Wkładka. Wyjmowana, grubości 4,4 mm, przeciętna według RunRepeat. Doctors of Running nie oceniają buta jako dobrego dla ortez.
6. Podeszwa zewnętrzna. Rozmieszczona w strefach, grubości 3,0 mm, z wynikiem 0,96 w teście przyczepności RunRepeat. Doctors of Running uznali ją za przyczepną na mokrym, podczas gdy Runpack ocenił przyczepność na mokrym tylko jako poprawną.
Trwałość. Różnie. Podeszwa straciła tylko 0,9 mm w teście ścierania RunRepeat, a tester Doctors of Running zobaczył lekkie zużycie po około 105 milach (169 km). Słabym punktem jest cholewka: 1 na 5 za trwałość przodu buta w RunRepeat.
Trwałość. Różnie. Podeszwa straciła tylko 0,9 mm w teście ścierania RunRepeat, a tester Doctors of Running zobaczył lekkie zużycie po około 105 milach (169 km). Słabym punktem jest cholewka: 1 na 5 za trwałość przodu buta w RunRepeat.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Fleet Feet, Believe in the Run.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar, ale sprawdź wysokość noska: przód buta jest niski.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
Szerokość jest w porządku, wysokość nie. RunRepeat zmierzył 74,3 mm w poprzek przodu buta, nieco powyżej średniej, ale wysokość tylko 24,2 mm wobec średniej 27,0 mm, co zgadza się z płytkim przodem buta według Believe in the Run.
RunRepeat, Believe in the Run
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Czytelnicy RunRepeat (148 głosów), RTINGS, Running Warehouse i jeden tester Believe in the Run podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Jeden tester Doctors of Running uznał go za lekko krótki, ale zostawił swój rozmiar, a tester Runpack wziął cały rozmiar większy.
Prawdziwym pytaniem jest objętość. Doctors of Running opisują dopracowane dopasowanie ze zwężonym przodostopiem o małej objętości; drugi tester uznał przodostopie na początku za ciasne, potem łagodniejsze z noszeniem. Believe in the Run stwierdzili palce dotykające cholewki na długich biegach.
Jest jedna standardowa szerokość. RunRepeat, RTINGS i Fleet Feet nie podają wersji szerokiej.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, Running Warehouse, Runpack, Fleet Feet
Kontra Superblast 2
Megablast to pierwsza edycja, nie nowa wersja. But, z którym biegacze go porównują, to Superblast 2: ta sama rodzina, ten sam drop 8 mm, inna pianka i charakter.
| Megablast | Superblast 2 | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 8 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 45 mm | 45 mm |
| Przodostopie | 37 mm | 37 mm |
| Waga | 230 g | 247 g |
Wybierz Superblast 2, jeśli chcesz stabilniejszego, bardziej kontrolowanego biegu na spokojne i długie biegi: obaj testerzy Doctors of Running uznali go tam za lepszy wybór, a Running Warehouse ocenia go jako twardszy i stabilniejszy. Wybierz Megablast, jeśli chcesz mniejszej wagi i więcej odbicia: Running Warehouse wskazał go jako lżejszy o około uncję, a jeden tester Believe in the Run spodziewa się, że fani Superblast 2 wolą Megablast.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Megablast nie robi.
ASICS Megablast | ASICS Superblast 3 | ASICS Sonicblast 2 | Adidas Adizero Evo SL | Nike Vomero Plus | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Stabilniejszy | Twardszy | Mniej amortyzacji | Wyższy drop |
| Drop | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 7 mm | 10 mm |
| Stack pięty | 45 mm | 47 mm | 46 mm | 37 mm | 43 mm |
| Waga | 230 g | 238 g | 238 g | 230 g | 292 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy ASICS Megablast jest zgodny z rozmiarem?
Dla większości testerów tak: czytelnicy RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Jeden tester Doctors of Running uznał go za lekko krótki, a jeden tester Runpack wziął większy rozmiar, więc jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo masz wysokie palce, większy rozmiar jest bezpieczniejszy.
Megablast czy Superblast: który wybrać?
Megablast jest lżejszy i sprężystszy, według Believe in the Run i Running Warehouse. Superblast jest stabilniejszy i, według Doctors of Running, lepszy na spokojne, długie bieganie i dla biegaczy, którzy chcą większej kontroli.
Czy Megablast nadaje się na maraton?
Testerzy uważają, że tak dla biegaczy rekreacyjnych. RTINGS daje 8,1 za starty w półmaratonie i maratonie, a Doctors of Running sugerują go na te zawody. Biegacze goniący każdą sekundę mogą nadal woleć but startowy z płytką.
Czy Megablast występuje w wersji szerokiej?
Nie. RunRepeat, RTINGS i Fleet Feet podają jedną standardową szerokość, a przód buta jest niski. Szerokie stopy powinny go przymierzyć, zanim się zdecydują.
Czy Megablast jest wystarczająco stabilny, jeśli moja stopa ugina się do wewnątrz?
To but neutralny bez systemu wsparcia. RunRepeat ostrzega, że biegaczom z lekkim uginaniem do wewnątrz może brakować wsparcia, a RTINGS uznali go za chwiejny w wolnym tempie. Sprawdź, jak twoja stopa naprawdę się porusza, zanim wybierzesz tak wysoki neutralny but.
Jak trwały jest Megablast?
Podeszwa trzyma się dobrze: 0,9 mm straty w teście ścierania RunRepeat i lekkie zużycie po około 105 milach (169 km) u Doctors of Running. Cholewka jest słabsza na przodzie, oceniona przez RunRepeat na 1 na 5 za trwałość przodu buta.
Źródła
- Doctors of Running, ASICS Megablast Review (Nathan Brown, Matt Klein, August 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, ASICS Megablast lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, ASICS MEGABLAST review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, ASICS Megablast Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, ASICS Megablast review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Runpack, Notre test de la Asics Megablast. Dostęp: 13 paź 2026.
- Fleet Feet, ASICS Megablast. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- i-run.fr · Nawierzchnia, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



