
Recenzja On Cloudboom Strike 2
Karbonowy but na maraton od On, zbudowany od nowa wokół lżejszej pianki Helion HF i nowych kanałów CloudTec Sphere zamiast klasycznych otwartych kapsuł.
- Drop
- 5 mm
- Stack pięty
- 40 mm
- Przodostopie
- 35 mm
- Waga
- 191 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Karbonowa
Nasz werdykt
Spokojna, stabilna szybkość na długi dystans.
Cloudboom Strike 2 łączy sprężystą piankę na bazie PEBA i sztywną płytkę karbonową Speedboard z szerokim przodostopiem, które recenzenci uznają za niezwykle stabilne jak na superbut. Pasuje biegaczom półmaratonu i maratonu, którzy lądują na śródstopiu lub przodostopiu i chcą kontroli bardziej niż agresywnego pchnięcia, a lądujący na pięcie i zawodnicy na 5 km mają lepsze dopasowania.
Mocne strony
- Niezwykle stabilny jak na karbonowy but startowy dzięki szerokiej platformie przodostopia
- Mocny zwrot energii i amortyzacja na długie dystanse w laboratorium RTINGS
- Lekki: 191 g w męskim US 9 według wartości producenta
- Zgodny z rozmiarem dla prawie każdego testera
- Guma niemal na całej długości, która dobrze wytrzymała 72 km ciężkiego biegania
Słabe strony
- Wąska, miękka pięta, którą RTINGS ocenia słabo dla lądujących na pięcie
- Mniej dynamiczny niż najszybsze superbuty w tempie 5 i 10 km
- Sztywny, niewyściełany zapiętek, który uciskał ścięgno Achillesa jednego testera
- Brak wersji szerokiej
Dla kogo jest
- Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
- Ścigasz się w półmaratonie lub maratonie
- Superbuty zwykle wydają ci się chwiejne
- Chcesz jednych karbonowych butów na treningi i dzień zawodów
Kto powinien go ominąć
- Lądujesz mocno na pięcie
- Chcesz najbardziej agresywnych butów na 5 i 10 km
- Twoje ścięgno Achillesa jest wrażliwe przy języczku pięty
Profil buta
Gdzie Cloudboom Strike 2 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Cloudboom Strike.
| Oś | Cloudboom Strike 2 | Cloudboom Strike | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 64 | 83 | −19 |
| Lekkość | 94 | 88 | +6 |
| Stabilność | 30 | 30 | = |
| Drop | 9 | 6 | +3 |
| Dynamika | 60 | 100 | −40 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga191 g, lżejszy niż 93% butów
Drop5 mm, niższy niż u 80% butów
Stack pięty40 mm, wyższy niż u 64% butów
Stack przodostopia35 mm, wyższy niż u 79% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 7 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Sprężysty PEBA, twardość do dyskusji. Pianka Helion HF PEBA podzielona kanałami CloudTec Sphere na pięcie 40 mm: dla jednych testerów miękka i sprężysta, dla innych twardsza niż w większości butów startowych.
Stabilny z przodu, wąski z tyłu. Szerokie, stabilne przodostopie, które testerzy oceniają jako niezwykle stabilne, ale RTINGS zmierzył wąską, miękką piętę, która słabo pasuje lądującym na pięcie.
Efektywny, a nie wybuchowy. Wysoki zwrot energii w laboratorium RTINGS, ale późny rocker i sztywna płytka czynią go efektywnym przy wysiłku maratońskim, a nie dynamicznym w tempie 5 km.
Sprężysty PEBA, twardość do dyskusji. Międzypodeszwa to Helion HF, pianka na bazie PEBA, o której Black Toe Running podaje, że jest o około 15% lżejsza niż wcześniej, podzielona na trzy sekcje przez nowe kanały CloudTec Sphere. Doctors of Running i Believe in the Run podają 40 mm w pięcie i 35 mm w przodostopiu, pięta, którą przewyższa 57 z 207 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu.
RTINGS ocenia amortyzację na 8,8 na 10, wśród mocnych stron buta, a Believe in the Run opisują ją jako miękką i sprężystą. Marathon Sports i The Run Testers uznali ją za twardszą niż w wielu butach startowych. Running Warehouse publikuje tłumienie uderzeń 80 do 82% w pięcie z testów laboratoryjnych Heeluxe.
Stabilny z przodu, wąski z tyłu. To cecha, którą recenzenci zauważają najbardziej. Believe in the Run uznali szeroką platformę przodostopia za stabilniejszą niż u któregokolwiek z rywali, a The Run Testers oceniają go jako bardziej kontrolowany niż większość karbonowych butów startowych. Doctors of Running opisują but neutralny z łagodnym prowadzeniem od rozszerzonych krawędzi przodostopia i centralnej linii.
Pięta jest wyjątkiem. RTINGS zmierzył bardzo wąską, miękką piętę, ocenia stabilność na 4,7 na 10 i nazywa but dużo mniej odpowiednim dla lądujących na pięcie. Jeśli lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu, pracuje szeroki przód; jeśli lądujesz daleko na pięcie, nie pracuje.
Efektywny, a nie wybuchowy. RTINGS ocenia zwrot energii na 8,7 na 10 zarówno w pięcie, jak i przodostopiu, a Running Warehouse publikuje 73 do 76% zwrotu energii z testów Heeluxe. Zakrzywiona płytka karbonowa Speedboard jest sztywna od przodu do tyłu, z rockerem w przodostopiu, który według Doctors of Running przychodzi późno.
To czyni go efektywnym przy wysiłku maratońskim, a nie dynamicznym. Doctors of Running uznali go za ociężałego przy wysiłkach szybszych niż tempo 10 km, Believe in the Run chcieli więcej pazura przy odbiciu, a Marathon Sports zauważyli bardziej płaski rocker niż w bardziej zakrzywionych butach startowych.
Czytaj dalej
Sprężysty PEBA, twardość do dyskusji. Międzypodeszwa to Helion HF, pianka na bazie PEBA, o której Black Toe Running podaje, że jest o około 15% lżejsza niż wcześniej, podzielona na trzy sekcje przez nowe kanały CloudTec Sphere. Doctors of Running i Believe in the Run podają 40 mm w pięcie i 35 mm w przodostopiu, pięta, którą przewyższa 57 z 207 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu.
RTINGS ocenia amortyzację na 8,8 na 10, wśród mocnych stron buta, a Believe in the Run opisują ją jako miękką i sprężystą. Marathon Sports i The Run Testers uznali ją za twardszą niż w wielu butach startowych. Running Warehouse publikuje tłumienie uderzeń 80 do 82% w pięcie z testów laboratoryjnych Heeluxe.
Stabilny z przodu, wąski z tyłu. To cecha, którą recenzenci zauważają najbardziej. Believe in the Run uznali szeroką platformę przodostopia za stabilniejszą niż u któregokolwiek z rywali, a The Run Testers oceniają go jako bardziej kontrolowany niż większość karbonowych butów startowych. Doctors of Running opisują but neutralny z łagodnym prowadzeniem od rozszerzonych krawędzi przodostopia i centralnej linii.
Pięta jest wyjątkiem. RTINGS zmierzył bardzo wąską, miękką piętę, ocenia stabilność na 4,7 na 10 i nazywa but dużo mniej odpowiednim dla lądujących na pięcie. Jeśli lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu, pracuje szeroki przód; jeśli lądujesz daleko na pięcie, nie pracuje.
Efektywny, a nie wybuchowy. RTINGS ocenia zwrot energii na 8,7 na 10 zarówno w pięcie, jak i przodostopiu, a Running Warehouse publikuje 73 do 76% zwrotu energii z testów Heeluxe. Zakrzywiona płytka karbonowa Speedboard jest sztywna od przodu do tyłu, z rockerem w przodostopiu, który według Doctors of Running przychodzi późno.
To czyni go efektywnym przy wysiłku maratońskim, a nie dynamicznym. Doctors of Running uznali go za ociężałego przy wysiłkach szybszych niż tempo 10 km, Believe in the Run chcieli więcej pazura przy odbiciu, a Marathon Sports zauważyli bardziej płaski rocker niż w bardziej zakrzywionych butach startowych.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Zawody na maraton | Stworzony do tego | Jego główne zadanie: RTINGS ocenia starty w maratonie jako jego najmocniejsze zastosowanie, a The Run Testers zostawiają go na dłuższe zawody. | RTINGS, The Run Testers |
| Zawody na półmaraton | Stworzony do tego | Doctors of Running uznali go za najlepszego przy wysiłku od 10 km do półmaratonu. | Doctors of Running, RTINGS |
| Tempo | Stworzony do tego | Praca tempowa i progowa pasuje do sztywnej płytki i stabilnej platformy. | Doctors of Running, Black Toe Running |
| Interwały | Da radę | Marathon Sports polubili go na treningi szybkościowe; Doctors of Running uznali krótkie, szybkie powtórzenia za ociężałe. | Doctors of Running, Marathon Sports |
| Długie wybiegania | Da radę | W porządku na długie biegi z szybszymi odcinkami. RTINGS ocenia długie biegi o stopień niżej niż starty. | RTINGS, Marathon Sports |
| Spokojne biegi | Nie do tego | RTINGS uważa, że płytka i sztywna konstrukcja słabo pasują do spokojnego tempa. | RTINGS |
| Chodzenie | Nie do tego | Doctors of Running nie polecają go do chodzenia ani stania. | Doctors of Running |
Źródło: RTINGS, The Run Testers, Doctors of Running, Black Toe Running, Marathon Sports
Co mówią testy
Opublikowane recenzje zgadzają się, że Cloudboom Strike 2 to stabilny, wygodny, zgodny z rozmiarem but na maraton i duża zmiana względem pierwszego Strike. Różnią się w ocenie miejsca na palce, miękkości i tego, jak szybki jest na krótkich dystansach.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Doctors of Running oceniają go ogółem na B: dobry but startowy na półmaraton i maraton z szerokim przodostopiem, hamowany sztywnym zapiętkiem i ociężałym odczuciem w tempie krótkich zawodów. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Pozytywna | RTINGS ocenia go na 8,2 na 10 za starty w półmaratonie i maratonie, chwaląc zwrot energii i amortyzację, a wskazując wąską piętę. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run dają oceny B na całej linii i nazywają go solidną, stabilną opcją na dzień zawodów, życząc sobie większego pazura przy odbiciu. | Czytaj |
| The Run Testers | Recenzja | Pozytywna | The Run Testers widzą zrównoważony, trwały, przystępny karbonowy but, lepszy na dłuższe zawody niż na czystą szybkość. | Czytaj |
Zgadzają się
- Stabilny jak na superbutBelieve in the Run, The Run Testers i Marathon Sports przypisują szerokiej platformie kontrolowany bieg, którego brakuje większości karbonowych butów startowych.
- Zbudowany na długie zawodyRTINGS, Doctors of Running i The Run Testers kierują go na półmaraton i maraton, a nie na krótkie zawody.
- Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, RTINGS, Believe in the Run i Black Toe Running uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze.
- Wyraźny krok naprzód względem wersji 1Doctors of Running nazywają go innym butem niż oryginał, a Believe in the Run dużym ulepszeniem względem poprzednika.
Rozchodzą się
- Przestronny czy ciasny z przoduDoctors of Running i Black Toe Running znaleźli szeroki, przestronny przód buta jak na but startowy. The Run Testers uznali go za ciaśniejszy niż inne buty On i sugerują pół rozmiaru większy dla większej ilości miejsca, a RTINGS ostrzega, że przód może wydawać się krótki, gdy stopy puchną późno w maratonie.
- Miękki czy twardyBelieve in the Run opisują miękki, sprężysty bieg, a RTINGS ocenia amortyzację wysoko. Marathon Sports uznali go za twardy pod stopą, a The Run Testers za mniej miękki niż wiele butów startowych.
- Stabilny także w pięcie?Trzy recenzje chwalą jego stabilność, ale RTINGS ocenia stabilność nisko z powodu wąskiej, miękkiej pięty. Te dwa poglądy się zgadzają: przodostopie jest szerokie, pięta nie.
Jak jest zbudowany
Międzypodeszwa Helion HF o podwójnej gęstości podzielona kanałami CloudTec Sphere, zakrzywiona płytka karbonowa Speedboard, cholewka z otwartego splotu i guma niemal na całej długości.
Dwie gęstości pianki Helion HF PEBA podzielone kanałami CloudTec Sphere, zakrzywiona płytka karbonowa Speedboard, cholewka z otwartego splotu i guma niemal na całej długości, która dobrze się zużywa.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka o otwartym splocie | – |
| 2 | Język | – |
| 3 | Zapiętek | – |
| 4 | MiędzypodeszwaHelion HF i CloudTec Sphere | 40 / 35 mm |
| 5 | PłytkaSpeedboard | – |
| 6 | Wkładka | – |
| 7 | Podeszwa zewnętrzna | – |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 40 mm, przodostopie 35 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Doctors of Running, Believe in the Run, Running Warehouse, RTINGS, Black Toe Running, Marathon Sports, i-run, The Run Testers.
Cholewka. Cienki, przezroczysty otwarty splot, który Doctors of Running i Believe in the Run uznali za przewiewny i pewny. Doctors of Running uznali go za drapiący na gołej skórze i polecają skarpety.
Język. Cienki i minimalny. Doctors of Running opisują go jako z mieszkiem i uznali trzymanie za pewne, podczas gdy RTINGS podaje go jako bez mieszka i trudniejszy do zablokowania.
Zapiętek. Więcej struktury i wyściółki przy kołnierzu niż w pierwszym Strike, według Black Toe Running. Doctors of Running uznali zapiętek za sztywny i niewyściełany, z wyściełanym języczkiem uciskającym ścięgno Achillesa.
Międzypodeszwa. Dwie gęstości Helion HF, pianki na bazie PEBA, przecięte dwoma kanałami na trzy sekcje, które ściskają się i odbijają tam, gdzie lądujesz. Kanały zastępują duże otwarte kapsuły On.
Płytka. Zakrzywiona płytka karbonowa, lżejsza i sztywniejsza niż w wersji 1 według Believe in the Run i Black Toe Running. Doctors of Running uznali ją za bardzo sztywną w śródstopiu i przodostopiu.
Wkładka. Wyjmowana i wykonana z tej samej pianki Helion HF, dodająca amortyzacji pod stopą, według RTINGS i Marathon Sports.
Podeszwa zewnętrzna. Guma Nanotube niemal na całej długości, więcej pokrycia niż w większości butów startowych według The Run Testers. i-run podaje go na suche i mokre drogi.
Czytaj dalej
Międzypodeszwa Helion HF o podwójnej gęstości podzielona kanałami CloudTec Sphere, zakrzywiona płytka karbonowa Speedboard, cholewka z otwartego splotu i guma niemal na całej długości.
1. Cholewka. Cienki, przezroczysty otwarty splot, który Doctors of Running i Believe in the Run uznali za przewiewny i pewny. Doctors of Running uznali go za drapiący na gołej skórze i polecają skarpety.
2. Język. Cienki i minimalny. Doctors of Running opisują go jako z mieszkiem i uznali trzymanie za pewne, podczas gdy RTINGS podaje go jako bez mieszka i trudniejszy do zablokowania.
3. Zapiętek. Więcej struktury i wyściółki przy kołnierzu niż w pierwszym Strike, według Black Toe Running. Doctors of Running uznali zapiętek za sztywny i niewyściełany, z wyściełanym języczkiem uciskającym ścięgno Achillesa.
4. Międzypodeszwa. Dwie gęstości Helion HF, pianki na bazie PEBA, przecięte dwoma kanałami na trzy sekcje, które ściskają się i odbijają tam, gdzie lądujesz. Kanały zastępują duże otwarte kapsuły On.
5. Płytka. Zakrzywiona płytka karbonowa, lżejsza i sztywniejsza niż w wersji 1 według Believe in the Run i Black Toe Running. Doctors of Running uznali ją za bardzo sztywną w śródstopiu i przodostopiu.
6. Wkładka. Wyjmowana i wykonana z tej samej pianki Helion HF, dodająca amortyzacji pod stopą, według RTINGS i Marathon Sports.
7. Podeszwa zewnętrzna. Guma Nanotube niemal na całej długości, więcej pokrycia niż w większości butów startowych według The Run Testers. i-run podaje go na suche i mokre drogi.
Trwałość. Lepsza niż w większości butów startowych. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia podeszwy po 72 km ciężkiego biegania, a The Run Testers przypisują grubej gumie, że używali go też na treningach. Jeden klient i-run zgłasza złamaną płytkę po dwóch biegach, pojedynczy raport, którego żaden recenzent nie powtarza.
Trwałość. Lepsza niż w większości butów startowych. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia podeszwy po 72 km ciężkiego biegania, a The Run Testers przypisują grubej gumie, że używali go też na treningach. Jeden klient i-run zgłasza złamaną płytkę po dwóch biegach, pojedynczy raport, którego żaden recenzent nie powtarza.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Waga (męskie), g
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Drop, mm
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
| – |
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Black Toe Running, Running Warehouse, Doctors of Running, RTINGS, i-run.
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; sprawdź miejsce na palce, jeśli twoje stopy puchną albo rozkładają się na długich biegach.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
Szeroki jak na but startowy według Doctors of Running i Front Runner, którzy zauważają miejsce na rozłożenie palców przy ciasnym śródstopiu. The Run Testers znaleźli mniej miejsca niż w innych modelach On.
Doctors of Running, The Run Testers, Front Runner
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Black Toe Running i Front Runner uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze. RTINGS ocenia dokładność dopasowania na 9,7 na 10.
Miejsce na palce dzieli testerów. Doctors of Running i Black Toe Running opisują szeroki, anatomiczny przód buta jak na but startowy, podczas gdy The Run Testers uznali go za ciaśniejszy niż inne buty On i sugerują pół rozmiaru większy dla większej ilości miejsca. RTINGS dodaje, że przód może wydawać się krótki, gdy stopy puchną późno w maratonie.
But jest sprzedawany w rozmiarach unisex. Marathon Sports radzi kobietom wziąć około 1,5 rozmiaru większy od ich rozmiaru damskiego. RTINGS nie podaje wersji szerokiej.
Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Marathon Sports, Black Toe Running, Front Runner
Kontra Cloudboom Strike
Pełny redesign, a nie odświeżenie: nowa geometria międzypodeszwy, lżejsza pianka, nowa płytka oraz przestronniejsze, bardziej wyrozumiałe dopasowanie.
| Cloudboom Strike 2 | Cloudboom Strike | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 5 mm | 4 mm |
| Stack pięty | 40 mm | 43 mm |
| Przodostopie | 35 mm | 39 mm |
| Waga | 191 g | 210 g |
Recenzenci oceniają wersję 2 lepiej prawie na całej linii. Zostań przy oryginale tylko wtedy, gdy konkretnie podobało ci się jego dopasowanie albo niższy drop 4 mm; dla komfortu i stabilności na pełnym maratonie polecają wersję 2.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: Cloudboom Strike do Cloudboom Strike 2
CloudTec Sphere zastępuje otwarte kapsuły. Dwa kanały dzielą międzypodeszwę na trzy sekcje zamiast klasycznych otwartych kapsuł On. (Marathon Sports, Black Toe Running, Front Runner)
Lżejsza pianka i płytka. Helion HF jest o około 15% lżejszy, a zakrzywiona płytka Speedboard jest lżejsza i sztywniejsza. Marathon Sports podają 6,7 oz wobec 7,4 oz, około 190 g wobec 210 g. (Believe in the Run, Marathon Sports, Black Toe Running)
Przestronniejsze, wygodniejsze dopasowanie. Doctors of Running znaleźli szerszy przód buta, a Black Toe Running więcej wyściółki pięty i lepsze trzymanie przodostopia. (Doctors of Running, Black Toe Running)
Jeden milimetr dropu więcej. Black Toe Running podają drop 5 mm wobec 4 mm w oryginale. (Black Toe Running)
Twardsza podeszwa. Doctors of Running uznali podeszwę za trwalszą niż w wersji 1. (Doctors of Running)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Cloudboom Strike 2 nie robi.
On Cloudboom Strike 2 | ASICS Metaspeed Sky Tokyo | Saucony Endorphin Elite 3 | Puma Deviate Nitro Elite 4 | Hoka Cielo X1 3.0 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Szybszy | Miększy | Lżejszy | Więcej amortyzacji |
| Drop | 5 mm | 5 mm | 8 mm | 8 mm | 7 mm |
| Stack pięty | 40 mm | 39,5 mm | 39,5 mm | 38 mm | 48 mm |
| Waga | 191 g | 170 g | 207 g | 170 g | 198 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy On Cloudboom Strike 2 jest zgodny z rozmiarem?
Tak pod względem długości. Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run i Black Toe Running biegali w swoim zwykłym rozmiarze. Otwarte pytanie to miejsce na palce: The Run Testers uznali go za ciaśniejszy niż inne buty On i sugerują pół rozmiaru większy dla większej ilości miejsca, podczas gdy Doctors of Running uznali przód buta za szeroki jak na but startowy.
Cloudboom Strike czy Cloudboom Strike 2: co się zmieniło?
Prawie wszystko. Cloudboom Strike 2 zamienia otwarte kapsuły na kanały CloudTec Sphere, używa pianki Helion HF o około 15% lżejszej, ma lżejszą i sztywniejszą płytkę, szerszy przód buta i więcej wyściółki pięty. Marathon Sports podają go na około 190 g wobec 210 g, a drop rośnie z 4 do 5 mm.
Czy Cloudboom Strike 2 nadaje się dla lądujących na pięcie?
Niezbyt. RTINGS zmierzył bardzo wąską, miękką piętę, która daje mało wsparcia przy pierwszym kontakcie, i nazywa Cloudboom Strike 2 dużo mniej odpowiednim dla lądujących na pięcie. Jego stabilność pochodzi z szerokiego przodostopia, które działa najlepiej, jeśli lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu.
Czy Cloudboom Strike 2 nadaje się na maraton?
Do tego został zbudowany. RTINGS ocenia starty w półmaratonie i maratonie jako jego najmocniejsze zastosowanie, a The Run Testers zostawiają go na dłuższe zawody. Recenzenci cenią jego stabilność i trwałą gumę na 42 km; biegacze szukający najbardziej agresywnego pchnięcia mogą wolić szybszy but startowy.
Ile waży Cloudboom Strike 2?
Wartość producenta to 191 g dla męskiego US 9, według Black Toe Running. Niezależne wagi pokazują trochę więcej w tym samym rozmiarze: 198 g u Running Warehouse i 199,6 g u RTINGS. Przy 191 g zajmuje 14. miejsce pod względem lekkości wśród 170 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu.
Czy mogę trenować w Cloudboom Strike 2?
Na treningi jakościowe tak. Marathon Sports używali go na szybsze biegi i długie biegi, a The Run Testers przypisują grubej gumie użycie treningowe. Na spokojne dni RTINGS uważa płytkę karbonową i sztywną konstrukcję za słabo dopasowane, więc zachowaj buty do codziennych treningów na biegi regeneracyjne.
Źródła
- Doctors of Running, On Cloudboom Strike 2 Review (Matt Klein, July 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, On Cloudboom Strike 2 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, On Cloudboom Strike 2 Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- The Run Testers, On Cloudboom Strike 2 Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Marathon Sports, On Cloudboom Strike 2 Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Black Toe Running, On Cloudboom Strike 2 Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, On Cloudboom Strike 2, Unisex. Dostęp: 13 paź 2026.
- i-run, On-Running Cloudboom Strike 2. Dostęp: 13 paź 2026.
- Front Runner, On Cloudboom Strike 2. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- on.com · Drop, Waga, US M9, Wsparcie, Płytka i Rok premiery, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



