
Recenzja Nike Zoom Fly 6
Zoom Fly wraca do startowych korzeni: prawdziwy ZoomX, płytka karbonowa i 244 g w męskim US 9. Recenzenci lubią bieg i spierają się o przód buta i piętę.
- Drop
- 8 mm
- Stack pięty
- 40 mm
- Przodostopie
- 32 mm
- Waga
- 244 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Karbonowa
Nasz werdykt
Geometria dnia zawodów na dni treningowe.
Zoom Fly 6 to neutralne, karbonowe superbuty treningowe, które kładą ZoomX na twardszej podstawie SR-02, więc wydają się bliskie butom startowym Nike, a wytrzymują dużo dłużej. Pasują lądującym na śródstopiu i przodostopiu z wąską do średniej stopą, którzy chcą jednych butów na tempo, długie biegi i starty w półmaratonie lub maratonie.
Mocne strony
- Dużo lżejszy niż dawne Zoom Fly: 244 g w męskim US 9
- ZoomX nad płytką karbonową, blisko odczucia butów startowych
- Wszechstronny od długich biegów po pracę w tempie maratonu
- Znakomita trwałość w laboratorium RunRepeat i po 400 km u Runnea
- Język z mieszkiem daje pewne trzymanie
Słabe strony
- Niski, ciasny przód buta: 24,5 mm wysokości w laboratorium RunRepeat
- Wąska pięta, która może wydawać się chwiejna dla lądujących na pięcie
- Mniej wyrazistości niż w pełnym bucie startowym
- Przyczepność na mokrym poniżej średniej w laboratorium
Dla kogo jest
- Lądujesz na śródstopiu lub przodostopiu
- Chcesz partnera treningowego dla butów startowych z płytką
- Ścigasz się w półmaratonie lub maratonie bez superbutów
- Twoja stopa jest wąska do średniej
Kto powinien go ominąć
- Twoje przodostopie jest szerokie albo palce potrzebują wysokości
- Potrzebujesz prawdziwej stabilności
- Większość twojego biegania jest wolna i spokojna
Profil buta
Gdzie Zoom Fly 6 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Zoom Fly 6 |
|---|---|
| Amortyzacja | 64 |
| Lekkość | 67 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 45 |
| Dynamika | 80 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga244 g, lżejszy niż 66% butów
Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów
Stack pięty40 mm, wyższy niż u 64% butów
Stack przodostopia32 mm, wyższy niż u 52% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Miękki u góry, twardszy niżej. ZoomX nad twardszą podstawą SR-02, 36,5 AC w laboratorium RunRepeat: miękki u góry i dość głęboki na długie biegi w tempie maratonu.
Stabilny z przodu, wąski w pięcie. Łagodne prowadzenie od sztywnego przodostopia i sztywność skrętna 5 na 5, ale wąska pięta 87,9 mm, która może chwiać się u lądujących na pięcie.
Napędowy, bez pełnej wyrazistości startowej. Płytka karbonowa, stromy rocker i zwrot energii 67,0 procent w przodostopiu popychają cię naprzód, choć recenzentom brakuje wyrazistości butów startowych Nike.
Miękki u góry, twardszy niżej. Międzypodeszwa układa ZoomX nad twardszą podstawą SR-02, z płytką karbonową między nimi. Doctors of Running uznali ZoomX za bardziej miękki i amortyzowany niż responsywny, a Believe in the Run poczuł miękką piankę pod stopą nad wspierającą podstawą, która z kilometrażem ustępuje trochę bardziej.
RunRepeat zmierzył 36,5 AC, blisko swojej średniej 35,5 AC, i 39,7 mm w pięcie; RTINGS zmierzył 42,5 mm. Tak czy inaczej jest dość pianki na długie biegi w tempie maratonu, które Doctors of Running oceniają jako jego mocną stronę.
Stabilny z przodu, wąski w pięcie. Doctors of Running klasyfikują go jako neutralny z łagodnym prowadzeniem od szerokiej platformy, sztywnego przodostopia i centralnego rowka, dość na łagodne potrzeby, ale nie na umiarkowane. RTINGS znajduje dobrą stabilność boczną dzięki twardemu przodostopiu i językowi z mieszkiem, ale ostrzega, że wysoka pięta może wydawać się chwiejna dla lądujących na pięcie.
RunRepeat zmierzył wąską piętę 87,9 mm wobec średniej 91,1 mm, wraz ze sztywnością skrętną 5 na 5.
Napędowy, bez pełnej wyrazistości startowej. Płytka karbonowa i dość stromy rocker w przodostopiu napędzają odbicie. RunRepeat zmierzył zwrot energii 67,0 procent w przodostopiu wobec średniej 61,4 procent i sztywną siłę zginania 21,5 N.
Jeden tester Believe in the Run porównuje bieg do Alphafly bez jego wyrazistości, a RunRepeat uważa, że podstawie SR-02 brakuje odbicia. Doctors of Running zauważają, że płytka i rocker luzują się z użyciem, i ostrzegają, że biegacze z ograniczoną ruchomością palców mogą mieć trudności.
Czytaj dalej
Miękki u góry, twardszy niżej. Międzypodeszwa układa ZoomX nad twardszą podstawą SR-02, z płytką karbonową między nimi. Doctors of Running uznali ZoomX za bardziej miękki i amortyzowany niż responsywny, a Believe in the Run poczuł miękką piankę pod stopą nad wspierającą podstawą, która z kilometrażem ustępuje trochę bardziej.
RunRepeat zmierzył 36,5 AC, blisko swojej średniej 35,5 AC, i 39,7 mm w pięcie; RTINGS zmierzył 42,5 mm. Tak czy inaczej jest dość pianki na długie biegi w tempie maratonu, które Doctors of Running oceniają jako jego mocną stronę.
Stabilny z przodu, wąski w pięcie. Doctors of Running klasyfikują go jako neutralny z łagodnym prowadzeniem od szerokiej platformy, sztywnego przodostopia i centralnego rowka, dość na łagodne potrzeby, ale nie na umiarkowane. RTINGS znajduje dobrą stabilność boczną dzięki twardemu przodostopiu i językowi z mieszkiem, ale ostrzega, że wysoka pięta może wydawać się chwiejna dla lądujących na pięcie.
RunRepeat zmierzył wąską piętę 87,9 mm wobec średniej 91,1 mm, wraz ze sztywnością skrętną 5 na 5.
Napędowy, bez pełnej wyrazistości startowej. Płytka karbonowa i dość stromy rocker w przodostopiu napędzają odbicie. RunRepeat zmierzył zwrot energii 67,0 procent w przodostopiu wobec średniej 61,4 procent i sztywną siłę zginania 21,5 N.
Jeden tester Believe in the Run porównuje bieg do Alphafly bez jego wyrazistości, a RunRepeat uważa, że podstawie SR-02 brakuje odbicia. Doctors of Running zauważają, że płytka i rocker luzują się z użyciem, i ostrzegają, że biegacze z ograniczoną ruchomością palców mogą mieć trudności.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Da radę | Believe in the Run uznał go za wygodnego na spokojnych biegach; RTINGS daje treningowi na co dzień najniższą ocenę spośród jego zastosowań. | Believe in the Run, RTINGS |
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Jedno z jego najlepszych zastosowań według Doctors of Running i 7,4 na 10 u RTINGS. | Doctors of Running, RTINGS |
| Tempo | Stworzony do tego | Jego najwyższy wynik u RunRepeat, 90 na 100, i mocna strona według Doctors of Running. | RunRepeat, Doctors of Running |
| Interwały | Da radę | Believe in the Run przebiegł w nich powtórzenia 800 m; Doctors of Running uznają go za mniej odpowiedni na szybkie wysiłki na 5 i 10 km. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Zawody na półmaraton | Stworzony do tego | But startowy na półmaraton dla biegaczy, którzy nie mogą używać superbutów, według Doctors of Running. | Doctors of Running, RTINGS |
| Zawody na maraton | Stworzony do tego | Doctors of Running i RTINGS oceniają go za starty w maratonie i pracę w tempie maratonu. | RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS |
| Chodzenie | Nie do tego | Doctors of Running oceniają go słabo do chodzenia i stania. | Doctors of Running |
Źródło: Believe in the Run, RTINGS, Doctors of Running, RunRepeat
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Zoom Fly 6 to najlepszy Zoom Fly od lat: trwałe karbonowe buty treningowe na długie biegi i pracę w tempie maratonu, z ciasnym, niskim przodem buta. Różnią się w ocenie stabilności i tego, jak żywa jest pianka.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat ocenia go na 88 na 100: trwałe superbuty treningowe, które radzą sobie z większością temp, hamowane wąskim przodem buta. | Czytaj |
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running oceniają go ogółem od B+ do A minus: lżejsze buty treningowe do wydajności, które towarzyszą butom startowym Nike albo ścigają się same. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Pozytywna | Believe in the Run nazywa go kandydatem na najbardziej ulepszone buty 2024 i najlepszym dotąd Zoom Fly. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS widzi responsywne karbonowe superbuty treningowe, niewystarczająco lekkie dla maksymalnej efektywności w dniu zawodów. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea, po ponad 400 km, widzi jedną z najrozsądniejszych opcji Nike na ciężkie treningi z okazjonalnymi startami. | Czytaj |
Zgadzają się
- Najlepszy Zoom Fly od latRunRepeat mówi, że naprawia masywność i problemy z pianką Zoom Fly 5, Doctors of Running mówią, że linia wraca do korzeni, a Believe in the Run nazywa go najlepszym dotąd Zoom Fly.
- Superbut treningowy, nie na dzień zawodówDoctors of Running, Believe in the Run i RTINGS umieszczają go jako buty treningowe z płytką, stojące obok butów startowych Nike, a nie zamiast nich.
- Ciasne przodostopie o małej objętościRunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS i Runnea opisują ciasny, niski przód buta, który może przeszkadzać szerokim stopom.
- Zgodny z rozmiarem pod względem długościAnkieta właścicieli RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS dochodzą do zgodności z rozmiarem.
Rozchodzą się
- Jak jest stabilny?RTINGS znajduje dobrą stabilność boczną dzięki twardemu przodostopiu, Believe in the Run czuł stabilność mimo wysokiego stacku, a Runnea nazywa stabilność rozsądną jak na but z płytką. RunRepeat mówi, że mógłby być stabilniejszy, a jeden tester Doctors of Running poczuł, że miękka, wysoka pianka dodaje trochę niestabilności.
- Żywy czy przytłumiony?RTINGS ocenia responsywność dobrze, a jeden tester Believe in the Run uznał go za napędowy. Drugi porównuje go do Alphafly bez jego wyrazistości, Doctors of Running uznali go za bardziej amortyzowanego niż responsywnego, a RunRepeat mówi, że podstawie SR-02 brakuje odbicia.
- Przyczepność na mokrymBelieve in the Run zgłasza dobrą przyczepność na mokrym asfalcie. Doctors of Running stwierdzili, że ślizga się na śliskich drogach, a RunRepeat zmierzył przyczepność na mokrym 0,42 wobec średniej 0,53.
Jak jest zbudowany
Konstrukcja superbutów treningowych z dwóch pianek: ZoomX u góry, twardszy SR-02 niżej, płytka karbonowa Flyplate na całej długości między nimi, cholewka z tkanej siatki i sieć gumy pod spodem.
ZoomX nad SR-02 z płytką karbonową Flyplate na całej długości między nimi, cholewka z tkanej siatki, język z półmieszkiem i 3,2 mm gumy, która zużywa się powoli.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaTkana siatka | Przewiewność 3 / 5 |
| 2 | Język | 6,1 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaZoomX i SR-02 | Twardość 36,5 AC |
| 5 | PłytkaKarbonowa płytka Flyplate | Siła zginania 21,5 N |
| 6 | Wkładka | 3,0 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrzna | 3,2 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 40 mm, przodostopie 32 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,2 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, RunRepeat, Believe in the Run, Doctors of Running, RTINGS, Runnea.
Cholewka. Cholewka z tkanej siatki, którą Believe in the Run uznali za lekką i pewną, bez gorących punktów. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, poniżej swojej średniej 3,6.
Język. Z półmieszkiem po obu stronach i wyściełany, 6,1 mm w laboratorium RunRepeat. Doctors of Running chwalą trzymanie, choć jeden tester poczuł ucisk sznurówek tam, gdzie siedzi wyściółka.
Zapiętek. Dość sztywny zapiętek, 4 na 5 u RunRepeat, bez języczka pięty. Doctors of Running uznali, że wyściełany kołnierz leży wysoko i na początku uciskał kostkę, a jeden tester Believe in the Run zauważył lekkie unoszenie pięty.
Międzypodeszwa. ZoomX na twardszej podstawie SR-02. RunRepeat dopasował ZoomX pod mikroskopem do pianki Invincible 3 i Pegasus Plus, a nie Alphafly 3, i zgłasza ReactX w pięcie.
Płytka. Płytka z włókna węglowego na całej długości. RunRepeat mówi, że jej przodostopie przypomina płytkę Vaporfly 3, podczas gdy śródstopie i pięta są dostrojone do wolniejszych temp; RTINGS opisuje ją jako cienką i elastyczną.
Wkładka. Wyjmowana, grubości 3,0 mm wobec średniej 4,4 mm.
Podeszwa zewnętrzna. Cienka sieć gumy pokrywająca piętę i przodostopie, z otwartym śródstopiem, gdzie Doctors of Running i Runnea stwierdzili, że mogą się zaklinować małe kamyki. RunRepeat zmierzył 3,2 mm gumy i przyczepność na mokrym 0,42, poniżej średniej 0,53.
Czytaj dalej
Konstrukcja superbutów treningowych z dwóch pianek: ZoomX u góry, twardszy SR-02 niżej, płytka karbonowa Flyplate na całej długości między nimi, cholewka z tkanej siatki i sieć gumy pod spodem.
1. Cholewka. Cholewka z tkanej siatki, którą Believe in the Run uznali za lekką i pewną, bez gorących punktów. RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, poniżej swojej średniej 3,6.
2. Język. Z półmieszkiem po obu stronach i wyściełany, 6,1 mm w laboratorium RunRepeat. Doctors of Running chwalą trzymanie, choć jeden tester poczuł ucisk sznurówek tam, gdzie siedzi wyściółka.
3. Zapiętek. Dość sztywny zapiętek, 4 na 5 u RunRepeat, bez języczka pięty. Doctors of Running uznali, że wyściełany kołnierz leży wysoko i na początku uciskał kostkę, a jeden tester Believe in the Run zauważył lekkie unoszenie pięty.
4. Międzypodeszwa. ZoomX na twardszej podstawie SR-02. RunRepeat dopasował ZoomX pod mikroskopem do pianki Invincible 3 i Pegasus Plus, a nie Alphafly 3, i zgłasza ReactX w pięcie.
5. Płytka. Płytka z włókna węglowego na całej długości. RunRepeat mówi, że jej przodostopie przypomina płytkę Vaporfly 3, podczas gdy śródstopie i pięta są dostrojone do wolniejszych temp; RTINGS opisuje ją jako cienką i elastyczną.
6. Wkładka. Wyjmowana, grubości 3,0 mm wobec średniej 4,4 mm.
7. Podeszwa zewnętrzna. Cienka sieć gumy pokrywająca piętę i przodostopie, z otwartym śródstopiem, gdzie Doctors of Running i Runnea stwierdzili, że mogą się zaklinować małe kamyki. RunRepeat zmierzył 3,2 mm gumy i przyczepność na mokrym 0,42, poniżej średniej 0,53.
Trwałość. Jeden z jego najmocniejszych punktów. RunRepeat ocenił przód buta i wyściółkę pięty na 5 na 5 i zmierzył tylko 0,8 mm zużycia podeszwy. Runnea znalazła cholewkę i podeszwę w dobrym stanie po ponad 400 km, z zużyciem na odsłoniętym bocznym elemencie, podczas gdy Doctors of Running zobaczyli wczesne zużycie pięty i spodziewają się przeciętnego kilometrażu.
Trwałość. Jeden z jego najmocniejszych punktów. RunRepeat ocenił przód buta i wyściółkę pięty na 5 na 5 i zmierzył tylko 0,8 mm zużycia podeszwy. Runnea znalazła cholewkę i podeszwę w dobrym stanie po ponad 400 km, z zużyciem na odsłoniętym bocznym elemencie, podczas gdy Doctors of Running zobaczyli wczesne zużycie pięty i spodziewają się przeciętnego kilometrażu.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, męski US 9, podane przez Doctors of Running, Believe in the Run i Running Warehouse |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii |
|
| Siła zginania |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
Rozmiar i dopasowanie
Twój zwykły rozmiar działa u większości; spór dotyczy wysokości przodu buta, nie długości.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
Ciasny, zwłaszcza na wysokość. RunRepeat zmierzył przód buta 72,6 mm przy wysokości tylko 24,5 mm, wśród najbardziej zwartych w jego laboratorium, a Believe in the Run uznali go za krótki i płytki. Doctors of Running uznali szerokość za akceptowalną, ale miejsce w pionie za ograniczone.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Ankieta właścicieli RunRepeat, z 523 odpowiedziami, mówi, że zgodny z rozmiarem, a Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS się zgadzają. Doctors of Running sugerują pół rozmiaru większy tylko wtedy, gdy przeszkadzają ci niskie przody butów, podczas gdy Believe in the Run odradzają większy rozmiar, bo może powodować ześlizgiwanie pięty.
Opcje szerokości są niejasne: RunRepeat podaje normalną i szeroką, ale Running Warehouse ma tylko szerokość D, a Doctors of Running nie znaleźli wersji szerokiej.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, Running Warehouse
Kontra Zoom Fly 5
Powrót do formy: prawdziwy ZoomX zamiast pianki z recyklingu, dużo lżejsza konstrukcja i przerobiona podeszwa.
Niewielu recenzentów tęskni za Zoom Fly 5: testerzy Doctors of Running i Believe in the Run opisują wcześniejsze wersje jako ciężkie i kanciaste. Jeśli masz jedne i je lubisz, nic nie zmusza cię do zmiany; jeśli wydawały się ociężałe, wersja 6 to rozwiązanie.
Historia wersji: Zoom Fly 5 do Zoom Fly 6
Prawdziwy ZoomX zastępuje rdzeń z recyklingu. RunRepeat znalazł prawdziwy ZoomX tam, gdzie Zoom Fly 5 używał wersji Next Nature z recyklingu, o czym wspominają też Believe in the Run. (RunRepeat, Believe in the Run)
Dużo lżejszy. RunRepeat podaje około 280 g dla Zoom Fly 5 wobec 248 g zmierzonych w Zoom Fly 6. (RunRepeat)
Nowa podeszwa. Przeprojektowana z wycięciem pod płytką karbonową i dwiema kapsułami w pięcie, według RunRepeat. (RunRepeat)
Bliżej butów startowych Nike. Doctors of Running mówią, że linia przybrała na wadze i straciła pazur, a wersja 6 wraca do lżejszej konstrukcji wywodzącej się z butów startowych, z geometrią podobną do Alphafly. (Doctors of Running)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Zoom Fly 6 nie robi.
Nike Zoom Fly 6 | Nike Vaporfly 4 | ASICS Magic Speed 5 | ASICS Superblast 3 | Mizuno Wave Rebellion Flash 2 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Szybszy | Lżejszy | Więcej amortyzacji | Niższy drop |
| Drop | 8 mm | 6 mm | 7 mm | 8 mm | 0,5 mm |
| Stack pięty | 40 mm | 36 mm | 37,5 mm | 47 mm | 35 mm |
| Waga | 244 g | 190 g | 196 g | 238 g | 243 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Nike Zoom Fly 6 to superbut?
Nie do końca. Zoom Fly 6 to superbuty treningowe: pianka ZoomX i płytka karbonowa na całej długości jak w butach startowych Nike, z twardszą podstawą SR-02 i trwalszą konstrukcją. Doctors of Running i Believe in the Run widzą w nim partnera treningowego Vaporfly i Alphafly, a RTINGS uznaje, że nie jest dość lekki dla maksymalnej efektywności w dniu zawodów.
Czy Zoom Fly 6 nadaje się na maraton?
Dla wielu biegaczy tak. Doctors of Running oceniają Zoom Fly 6 najmocniej na tempo, długie biegi i tempo maratonu i widzą w nim but startowy na półmaraton lub maraton dla biegaczy, którzy nie mogą używać superbutów. RTINGS ocenia go na 7,4 na 10 za starty w półmaratonie i maratonie.
Czy Zoom Fly 6 jest zgodny z rozmiarem?
Tak pod względem długości: ankieta właścicieli RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS mówią, że Zoom Fly 6 jest zgodny z rozmiarem. Przód buta jest niski, 24,5 mm wysokości w laboratorium RunRepeat, więc Doctors of Running sugerują pół rozmiaru większy tylko wtedy, gdy przeszkadzają ci niskie przody butów.
Czy istnieje szeroki Zoom Fly 6?
Źródła się nie zgadzają. RunRepeat podaje normalną i szeroką, ale Running Warehouse ma tylko szerokość D, a Doctors of Running nie znaleźli opcji szerokiej. Przy przodzie buta zmierzonym przez RunRepeat wśród najbardziej zwartych w jego laboratorium szerokie stopy powinny najpierw przymierzyć Zoom Fly 6.
Zoom Fly 6 czy Zoom Fly 5?
Zoom Fly 6. RunRepeat zmierzył 248 g wobec około 280 g dla Zoom Fly 5 i znalazł prawdziwy ZoomX zamiast pianki z recyklingu ze starszego buta. Testerzy Doctors of Running i Believe in the Run opisują wersję 6 jako tę, która w końcu naprawia linię.
Czy Zoom Fly 6 nadaje się dla lądujących na pięcie?
Z ostrożnością. RTINGS uważa, że wysoka pięta Zoom Fly 6 może wydawać się chwiejna dla lądujących na pięcie, a RunRepeat zmierzył wąską piętę, która może nie pasować biegaczom lądującym poza osią. Doctors of Running nadal oceniają ścięcie pięty jako dobre. Najwięcej korzystają lądujący na śródstopiu lub przodostopiu.
Ile waży Zoom Fly 6?
Podana waga dla męskiego US 9 to 244 g według Doctors of Running, Believe in the Run i Running Warehouse; RunRepeat i RTINGS zważyli 248 g i 247,1 g. To lekko jak na piętę 40 mm, ale nie lekkość butów startowych: 62 ze 150 neutralnych butów szosowych zważonych w męskim US 9 w naszym katalogu jest lżejszych.
Jak długo wytrzymuje Zoom Fly 6?
Dłużej niż większość szybkich butów. RunRepeat zmierzył tylko 0,8 mm zużycia podeszwy i najwyższe oceny trwałości cholewki, a Runnea znalazła Zoom Fly 6 w dobrym stanie po ponad 400 km. Doctors of Running zobaczyli wczesne zużycie pięty i spodziewają się przeciętnej trwałości.
Źródła
- RunRepeat, Nike Zoom Fly 6 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Doctors of Running, Nike Zoom Fly 6 Review (David Salas and Matt Klein, January 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, Nike Zoom Fly 6 Review: Finally, an Alphafly Trainer (November 2024). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, Nike Zoom Fly 6 review (updated June 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Runnea, Nike Zoom Fly 6 (Jorge García Betanzos, updated 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, Nike Zoom Fly 6 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- nike.com · Drop, Płytka i Nawierzchnia, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



