
Recenzja ASICS Magic Speed 5
Buty ASICS na szybkie treningi z płytką karbonową, odchudzone względem wysokiego Magic Speed 4: około 50 g lżejsze, niższe, z FF Leap na górze i FF Blast+ pod spodem.
- Drop
- 7 mm
- Stack pięty
- 37,5 mm
- Przodostopie
- 30,5 mm
- Waga
- 196 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Karbonowa
Nasz werdykt
Znów but na szybkie dni, nie mini superbut.
Magic Speed 5 obniża wysokość i wagę wersji 4 na rzecz niższego, bliższego ziemi biegu z płytką karbonową i dynamicznym odbiciem. Pasuje sprawnym biegaczom na interwały, trening tempowy i starty na 5 do 10 km. Na maraton testerzy uważają go za mniej sprężysty i twardszy pod koniec niż prawdziwy superbut.
Mocne strony
- Lekki: 201 g w laboratorium RunRepeat, 199,5 g w RTINGS, dla męskiego US 9
- Dynamiczne, sztywne przodostopie dla agresywnego odbicia
- Mocna przyczepność: 0,79 w teście przyczepności RunRepeat
- Bardzo przewiewna cholewka, 79 w teście przewiewności RunRepeat
- Zgodny z rozmiarem w obu laboratoriach
- Wystarczająca amortyzacja na codzienne kilometry i długie biegi, według Canadian Running
Słabe strony
- Mniej sprężysty niż prawdziwe superbuty; RunRepeat obwinia bazę FF Blast+
- Twarde przodostopie, które może być uciążliwe pod koniec maratonu
- Wąska platforma, mniej pewna w wolnym tempie
- Niski przód buta: 25,7 mm w laboratorium RunRepeat
- Wymaga aktywnego odbicia, co jeden tester uznał za trudniejsze niż w wersji 4
Dla kogo jest
- Chcesz pierwszych butów z płytką karbonową na treningi z akcentami
- Ścigasz się na 5 i 10 km
- Biegasz sprawnie i lubisz czucie podłoża
- Brakowało ci Magic Speed 3
Kto powinien go ominąć
- Mocno lądujesz na pięcie
- Chcesz maratońskiego buta startowego
- Chcesz wysokiego, miękkiego biegu
Profil buta
Gdzie Magic Speed 5 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Magic Speed 4.
| Oś | Magic Speed 5 | Magic Speed 4 | Zmiana |
|---|---|---|---|
| Amortyzacja | 42 | 82 | −40 |
| Lekkość | 93 | 69 | +24 |
| Stabilność | 30 | 30 | = |
| Drop | 41 | 41 | = |
| Dynamika | 80 | 80 | = |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga196 g, lżejszy niż 92% butów
Drop7 mm, niższy niż u 55% butów
Stack pięty37,5 mm, niższy niż u 57% butów
Stack przodostopia30,5 mm, niższy niż u 55% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Mniej pianki, żywsza pianka. FF Leap nad FF Blast+ na płytce karbonowej, ze zmierzoną piętą około 35 mm: dobrze amortyzowana pięta, twardszy przód.
Zwinny, nie pewny. Twardsza miseczka pięty pomaga, ale wąska platforma wydaje się mniej pewna w wolnym tempie, a RunRepeat ostrzega lądujących na pięcie.
Dynamiczny, ale nie superbut. Zwrot energii 64,6 procent w pięcie w laboratorium RunRepeat, poniżej superbutów, ale sztywne, dynamiczne odbicie w tempie.
Mniej pianki, żywsza pianka. Górna warstwa FF Leap na całej długości leży nad bazą FF Blast+, z płytką karbonową pomiędzy. ASICS podaje 37,5 mm w pięcie i 30,5 mm w przodostopiu, a oba laboratoria zmierzyły mniej: 35,3 mm w RunRepeat, 35,9 mm w RTINGS.
RunRepeat zmierzył piankę na 27,0 w skali AC i 149 SA tłumienia wstrząsów w pięcie. RTINGS ocenia amortyzację pięty dobrze, ale uważa niższy stack za mniej miękki pod przodostopiem.
Zwinny, nie pewny. RTINGS ocenia stabilność na 6,3 na 10 i uważa wąską platformę za mniej pewną w wolnym tempie. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 78,1 mm szerokości w pięcie i 110,1 mm w przodostopiu.
Canadian Running stwierdził, że twardsza miseczka pięty dodaje stabilności bez objętości, a RunRepeat zmierzył umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5. Lądujący na pięcie mogą nadal uznać geometrię za ekstremalną, ostrzega RunRepeat.
Dynamiczny, ale nie superbut. RunRepeat zmierzył zwrot energii 64,6 procent w pięcie i 62,6 procent w przodostopiu, lepiej niż w wersji 4, ale ograniczony bazą FF Blast+. RTINGS ocenia zwrot energii na 7,4 na 10, mniej sprężysty niż topowe superbuty.
Odbicie to miejsce, gdzie błyszczy: RTINGS przypisuje płytce i sztywnemu przodostopiu agresywne odepchnięcie, a Canadian Running opisuje responsywne, szybkie odczucie.
Czytaj dalej
Mniej pianki, żywsza pianka. Górna warstwa FF Leap na całej długości leży nad bazą FF Blast+, z płytką karbonową pomiędzy. ASICS podaje 37,5 mm w pięcie i 30,5 mm w przodostopiu, a oba laboratoria zmierzyły mniej: 35,3 mm w RunRepeat, 35,9 mm w RTINGS.
RunRepeat zmierzył piankę na 27,0 w skali AC i 149 SA tłumienia wstrząsów w pięcie. RTINGS ocenia amortyzację pięty dobrze, ale uważa niższy stack za mniej miękki pod przodostopiem.
Zwinny, nie pewny. RTINGS ocenia stabilność na 6,3 na 10 i uważa wąską platformę za mniej pewną w wolnym tempie. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 78,1 mm szerokości w pięcie i 110,1 mm w przodostopiu.
Canadian Running stwierdził, że twardsza miseczka pięty dodaje stabilności bez objętości, a RunRepeat zmierzył umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5. Lądujący na pięcie mogą nadal uznać geometrię za ekstremalną, ostrzega RunRepeat.
Dynamiczny, ale nie superbut. RunRepeat zmierzył zwrot energii 64,6 procent w pięcie i 62,6 procent w przodostopiu, lepiej niż w wersji 4, ale ograniczony bazą FF Blast+. RTINGS ocenia zwrot energii na 7,4 na 10, mniej sprężysty niż topowe superbuty.
Odbicie to miejsce, gdzie błyszczy: RTINGS przypisuje płytce i sztywnemu przodostopiu agresywne odepchnięcie, a Canadian Running opisuje responsywne, szybkie odczucie.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Interwały | Stworzony do tego | Jego najlepsze miejsce. Canadian Running wskazuje interwały na bieżni i szybkie biegi po drodze. | RunRepeat, Canadian Running |
| Tempo | Stworzony do tego | RunRepeat daje mu 89 za tempo, a Shuichi Running uznał, że jego najlepszy zakres to około 4:00 do 4:30 na km. | RunRepeat, Shuichi Running |
| Zawody na półmaraton | Da radę | Możliwe dla sprawnych biegaczy. RTINGS daje 7,4 za półmaratony i maratony. | RTINGS, Shuichi Running |
| Długie wybiegania | Da radę | Canadian Running uznał amortyzację za wystarczającą na długie biegi; RTINGS daje tu 7,1. | RTINGS, Canadian Running |
| Zawody na maraton | Da radę | RTINGS uważa, że może być twardy pod koniec maratonu. Metaspeed to bezpieczniejszy wybór. | RunRepeat, RTINGS |
| Spokojne biegi | Nie do tego | RTINGS daje 6,1 za trening na co dzień; wąska podstawa wydaje się mniej pewna w wolnym tempie. | RTINGS |
Źródło: RunRepeat, Canadian Running, Shuichi Running, RTINGS
Co mówią testy
Testy zgadzają się, że Magic Speed 5 jest lżejszy, niższy i bardziej bezpośredni niż wersja 4 i najlepszy na szybkie dni i krótkie zawody. Rozchodzą się w ocenie miękkości i dopasowania w porównaniu ze starym modelem.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 86 na 100: powrót do formy serii, hamowany zwrotem energii pianki bazowej. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS daje 8,1 za 5 i 10 km, ale 7,4 za maratony: zwinny i dynamiczny, twardy i mniej sprężysty niż topowe buty startowe. | Czytaj |
| Canadian Running | Recenzja | Pozytywna | Canadian Running widzi wszechstronne buty na szybkość, szybkie w tempie z wystarczającą amortyzacją na codzienne kilometry i długie biegi. | Czytaj |
| Shuichi Running | Recenzja | Pozytywna | Shuichi Running lubi go jako but startowy dla biegaczy średniozaawansowanych i treningowy dla zaawansowanych, ale ostrzega, że wypada mały. | Czytaj |
Zgadzają się
- Dużo lżejszy niż wersja 4Fleet Feet podaje o około 50 g mniej, a Shuichi Running szacuje, że but jest lżejszy o około 20 procent.
- Niższy i bardziej bezpośredniCanadian Running podaje piętę 43,5 mm dla wersji 4 wobec 37,5 mm teraz, RunRepeat zmierzył 35,3 mm, a RTINGS opisuje bieg bardziej związany z podłożem.
- Zbudowany na szybkość, nie na maratonyRTINGS ocenia go najwyżej na 5 i 10 km, RunRepeat zostawia go na treningi z akcentami, a i-run podaje zawody 5 do 10 km.
- Przyczepny i przewiewnyRunRepeat zmierzył przyczepność 0,79 i przewiewność 79, a Canadian Running uznał cholewkę za cienką i przewiewną.
Rozchodzą się
- Miękki czy twardyShuichi Running uznał go za wyraźnie bardziej miękki pod stopą niż wersja 4, a RunRepeat zmierzył piankę na 27,0 AC, po miękkiej stronie. RTINGS ocenia przodostopie jako twarde, a bieg jako twardy pod koniec zawodów.
- RozmiarCzytelnicy RunRepeat i RTINGS uznają go za zgodny z rozmiarem. Shuichi Running znalazł mniej miejsca na palce niż w wersji 4 i sugeruje pół rozmiaru większy, jeśli wersja 4 pasowała ci idealnie.
Jak jest zbudowany
Górna warstwa FF Leap na całej długości, baza FF Blast+ i płytka karbonowa pomiędzy nimi, pod cienką inżynieryjną cholewką z siatki i podeszwą ASICSGRIP.
FF Leap na całej długości nad bazą FF Blast+ z płytką karbonową pomiędzy, cienka cholewka z siatki z recyklingu i podeszwa ASICSGRIP 1,9 mm.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna | Przewiewność 79 BR |
| 2 | Język | 0,8 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 3 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaFF LEAP i FF BLAST+ | Twardość 27,0 AC |
| 5 | PłytkaPłytka karbonowa | 15,9 Nm |
| 6 | Wkładka | 2,5 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrznaASICSGRIP | 1,9 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 37,5 mm, przodostopie 30,5 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 1,9 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, Canadian Running, RTINGS, Shuichi Running. BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Cholewka. Cienka i przewiewna, z co najmniej 75 procentami materiału z recyklingu i o około 13 procent mniejszą wagą niż wersja 4, według Canadian Running. RunRepeat ocenił przewiewność na 79.
Język. Cienki, 0,8 mm w laboratorium RunRepeat, z półmieszkiem, co według RTINGS pomaga trzymać śródstopie.
Zapiętek. Umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat. Canadian Running stwierdził, że twardsza miseczka pięty dodaje stabilności bez objętości.
Międzypodeszwa. FF Leap biegnie teraz na całej długości na górze, zastępując małą wkładkę FF Turbo w przodostopiu z wersji 4, nad bazą FF Blast+ po stronie podłoża. RunRepeat zmierzył 27,0 AC.
Płytka. Fleet Feet i RTINGS opisują płytkę karbonową na całej długości przerobioną pod nową międzypodeszwę; recenzja RunRepeat z przecięciem na pół opisuje rozwidloną część w przodostopiu, która zgina się bardziej niż płytka superbuta. RunRepeat zmierzył siłę zginania 13,1 N i sztywność skrętną 15,9 Nm.
Wkładka. Cienka, wyjmowana wkładka, 2,5 mm w laboratorium RunRepeat, wykonana z barwieniem w masie według Fleet Feet.
Podeszwa zewnętrzna. 1,9 mm gumy ASICSGRIP w laboratorium RunRepeat, z nowym wzorem według Shuichi Running. Dostała 0,79 za przyczepność.
Czytaj dalej
Górna warstwa FF Leap na całej długości, baza FF Blast+ i płytka karbonowa pomiędzy nimi, pod cienką inżynieryjną cholewką z siatki i podeszwą ASICSGRIP.
1. Cholewka. Cienka i przewiewna, z co najmniej 75 procentami materiału z recyklingu i o około 13 procent mniejszą wagą niż wersja 4, według Canadian Running. RunRepeat ocenił przewiewność na 79.
2. Język. Cienki, 0,8 mm w laboratorium RunRepeat, z półmieszkiem, co według RTINGS pomaga trzymać śródstopie.
3. Zapiętek. Umiarkowanie sztywny zapiętek, 3 na 5 w teście RunRepeat. Canadian Running stwierdził, że twardsza miseczka pięty dodaje stabilności bez objętości.
4. Międzypodeszwa. FF Leap biegnie teraz na całej długości na górze, zastępując małą wkładkę FF Turbo w przodostopiu z wersji 4, nad bazą FF Blast+ po stronie podłoża. RunRepeat zmierzył 27,0 AC.
5. Płytka. Fleet Feet i RTINGS opisują płytkę karbonową na całej długości przerobioną pod nową międzypodeszwę; recenzja RunRepeat z przecięciem na pół opisuje rozwidloną część w przodostopiu, która zgina się bardziej niż płytka superbuta. RunRepeat zmierzył siłę zginania 13,1 N i sztywność skrętną 15,9 Nm.
6. Wkładka. Cienka, wyjmowana wkładka, 2,5 mm w laboratorium RunRepeat, wykonana z barwieniem w masie według Fleet Feet.
7. Podeszwa zewnętrzna. 1,9 mm gumy ASICSGRIP w laboratorium RunRepeat, z nowym wzorem według Shuichi Running. Dostała 0,79 za przyczepność.
Trwałość. Lepsza, niż sugeruje cienka podeszwa. Test zużycia RunRepeat zdjął 0,8 mm gumy, nieco lepiej niż średnia, choć trwałość przodu buta dostała 1 na 5. Shuichi Running jeszcze nie ocenił trwałości.
Trwałość. Lepsza, niż sugeruje cienka podeszwa. Test zużycia RunRepeat zdjął 0,8 mm gumy, nieco lepiej niż średnia, choć trwałość przodu buta dostała 1 na 5. Shuichi Running jeszcze nie ocenił trwałości.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Canadian Running, i-run.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
BR: skala przewiewności RunRepeat (to nie wynik w skali do 100).
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar, chyba że Magic Speed 4 pasował ci idealnie: wtedy rozważ pół rozmiaru większy.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Szerokość jest w porządku, wysokość ciasna. RunRepeat zmierzył szerokość przodu buta 71,9 mm, ale wysokość tylko 25,7 mm, a wysokość przodostopia to najniższa ocena dopasowania w RTINGS.
RunRepeat, RTINGS
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Czytelnicy RunRepeat uznają go za zgodny z rozmiarem, a RTINGS ocenia długość, podbicie i szerokość przodostopia prawie idealnie. Shuichi Running wziął US 9.5 i znalazł mniej miejsca na palce niż w Magic Speed 4 i sugeruje pół rozmiaru większy, jeśli wersja 4 pasowała idealnie.
Fleet Feet podaje go jako unisex w rozmiarach męskich, z radą dla kobiet, by wzięły 1,5 rozmiaru mniej niż zwykle. Fleet Feet i RTINGS pokazują zwykłą szerokość; RunRepeat podaje wersję szeroką w danych technicznych.
RunRepeat, RTINGS, Shuichi Running, Fleet Feet
Kontra Magic Speed 4
Reset: dużo niższy, około 50 g lżejszy, z FF Leap zastępującym wkładkę FF Turbo i geometrią zapożyczoną z Metaspeed Edge.
| Magic Speed 5 | Magic Speed 4 | |
|---|---|---|
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne |
| Drop | 7 mm | 7 mm |
| Stack pięty | 37,5 mm | 42,5 mm |
| Przodostopie | 30,5 mm | 35,5 mm |
| Waga | 196 g | 241 g |
Zostań przy Magic Speed 4, jeśli używałeś go na długie biegi i lubiłeś jego wysokość: RTINGS uważa go za bardziej amortyzowany na dłuższe treningi. Przejdź na 5, jeśli chcesz lżejszych, szybszych butów na treningi z akcentami i krótkie zawody.
Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Historia wersji: Magic Speed 4 do Magic Speed 5
Dużo niższy stack. Canadian Running podaje 43,5 mm w pięcie dla wersji 4 wobec 37,5 mm teraz i zauważa, że niższy stack czyni go dopuszczalnym według przepisów World Athletics. RunRepeat zmierzył 35,3 mm. (RunRepeat, Canadian Running)
Około 50 g lżejszy. Fleet Feet podaje o około 50 g mniej, a Canadian Running mówi o ponad uncji, z cholewką lżejszą o około 13 procent. (Canadian Running, Fleet Feet)
FF Leap zastępuje FF Turbo. Górna warstwa FF Leap na całej długości zastępuje małą wkładkę FF Turbo w przodostopiu, nad nową bazą FF Blast+. RunRepeat zmierzył większy zwrot energii niż w wersji 4. (RunRepeat, Canadian Running)
Geometria w stylu Edge. Canadian Running mówi, że geometria zapożycza z Metaspeed Edge, a RunRepeat uważa odczucie za bliższe wcześniejszym Magic Speed. (RunRepeat, Canadian Running)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Magic Speed 5 nie robi.
ASICS Magic Speed 5 | ASICS Metaspeed Edge Tokyo | ASICS Sonicblast 2 | ASICS Magic Speed 4 | Saucony Endorphin Speed 5 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Lżejszy | Więcej amortyzacji | Więcej amortyzacji | Wyższy drop |
| Drop | 7 mm | 5 mm | 8 mm | 7 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 37,5 mm | 39,5 mm | 46 mm | 42,5 mm | 36 mm |
| Waga | 196 g | 170 g | 238 g | 241 g | 238 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Magic Speed 5 czy Magic Speed 4: co się zmieniło?
Wersja 5 jest dużo niższa i lżejsza: Canadian Running podaje 37,5 mm w pięcie wobec 43,5 mm, a Fleet Feet podaje o około 50 g mniej. FF Leap zastępuje wkładkę FF Turbo. Wybierz 5 na treningi z akcentami i krótkie zawody; RTINGS uważa 4 za bardziej amortyzowaną na długie biegi treningowe.
Czy Magic Speed 5 jest zgodny z rozmiarem?
W większości tak: czytelnicy RunRepeat i RTINGS uznają go za zgodny z rozmiarem. Shuichi Running znalazł mniej miejsca na palce niż w wersji 4 i sugeruje pół rozmiaru większy, jeśli wersja 4 pasowała ci idealnie. Jest unisex w rozmiarach męskich; Fleet Feet radzi kobietom zamówić 1,5 rozmiaru mniej niż zwykle.
Czy można ścigać się w maratonie w Magic Speed 5?
Można, ale testerzy nie polecają go jako pierwszego wyboru. RTINGS daje 7,4 za półmaratony i maratony i uważa go za twardy pod koniec wyścigu, a RunRepeat kieruje poważnych zawodników do linii Metaspeed.
Magic Speed 5 czy Metaspeed: jaka jest różnica?
Metaspeed Sky i Edge Tokyo to pełne buty startowe, lżejsze przy podanych 170 g i wyższe przy 39,5 mm. Magic Speed 5 to karbonowe buty treningowe na treningi z akcentami i krótsze zawody, z mniejszym zwrotem energii. RunRepeat poleca Metaspeed poważnym zawodnikom.
Jaki jest drop i stack Magic Speed 5?
ASICS podaje 37,5 mm w pięcie i 30,5 mm w przodostopiu, drop 7 mm. RunRepeat zmierzył 35,3 i 26,6 mm, drop 8,7 mm; RTINGS zmierzył 35,9 mm w pięcie i drop 6,9 mm.
Jak lekki jest Magic Speed 5?
ASICS podaje 196 g dla męskiego US 9; RunRepeat zważył 201 g, a RTINGS 199,5 g. W naszym katalogu tylko 13 ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze jest lżejszych według podanej wartości.
Źródła
- RunRepeat, Cut in half: ASICS Magic Speed 5 Review. Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, ASICS MAGIC SPEED 5 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Canadian Running, Shoe review: Asics Magic Speed 5 (Marley Dickinson, March 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
- Shuichi Running, ASICS Magic Speed 5 Review: Carbon Trainer for Sub-3 Runners. Dostęp: 13 paź 2026.
- Fleet Feet, Men’s ASICS Magic Speed 5. Dostęp: 13 paź 2026.
- i-run, Asics Magic Speed 5. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



