1. Boty
  2. ASICS
  3. Magic Speed 5
ASICS Magic Speed 5, pohled z boku

ASICS Magic Speed 5 recenze

Rychlostní tréninková bota ASICS s karbonovou deskou, zmenšená z vysoké Magic Speed 4: asi o 50 g lehčí, níž u země, s FF Leap nahoře a FF Blast+ pod ním.

Drop
7 mm
Stack u paty
37,5 mm
Přední část
30,5 mm
Váha
196 g
Podpora
Neutrální
Deska
Karbon

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 7 zdrojů

Náš verdikt

Zase bota na rychlé dny, ne malá superbota.

Magic Speed 5 snižuje výšku a hmotnost verze 4 pro nižší chod blíž zemi s karbonovou deskou a ostrým odrazem. Sedne efektivním běžcům na intervaly, tempa a závody na 5 až 10 km. Na maraton ji testeři shledávají méně pružnou a v závěru tvrdší než skutečná superbota.

Silné stránky

  • Lehká: 201 g v laboratoři RunRepeat, 199,5 g u RTINGS, pro pánskou US 9
  • Ostrá, tuhá přední část pro agresivní odraz
  • Silná přilnavost: 0,79 v testu adheze RunRepeat
  • Velmi prodyšný svršek, 79 v testu prodyšnosti RunRepeat
  • Sedí na velikost podle obou laboratoří
  • Dost tlumení na denní kilometry a dlouhé běhy, podle Canadian Running

Slabé stránky

  • Méně pružná než skutečné superboty; RunRepeat viní základnu FF Blast+
  • Pevná přední část, která v závěru maratonu může působit tvrdě
  • Úzká platforma, při pomalém tempu méně ukotvená
  • Nízký prostor pro prsty: 25,7 mm v laboratoři RunRepeat
  • Žádá aktivní odraz, což jeden tester shledal těžší než u verze 4

Komu sedí

  • Chceš první botu s karbonovou deskou na tréninky
  • Závodíš na 5 a 10 km
  • Běháš efektivně a máš rád cit pro zem
  • Chyběla ti Magic Speed 3

Kdo by ji měl přeskočit

  • Dopadáš tvrdě na patu
  • Chceš maratonskou závodní botu
  • Chceš vysoký, plyšový chod

Profil boty

Kde se Magic Speed 5 řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti Magic Speed 4.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaMagic Speed 5Magic Speed 4Změna
Tlumení4282−40
Lehkost9369+24
Stabilita3030=
Drop4141=
Odezva8080=

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha196 g, lehčí než 92 % bot

Drop7 mm, nižší než u 55 % bot

Stack u paty37,5 mm, nižší než u 57 % bot

Stack v přední části30,5 mm, nižší než u 55 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 4 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Méně pěny, živější pěna. FF Leap nad FF Blast+ na karbonové desce, s naměřenou patou asi 35 mm: dobře tlumená na patě, pevnější vpředu.

Hbitá, ne ukotvená. Pevnější miska paty pomáhá, ale úzká platforma působí při pomalém tempu méně ukotveně a RunRepeat varuje běžce s došlapem na patu.

Ostrá, ale ne superbota. Návrat energie 64,6 procenta na patě v laboratoři RunRepeat, pod superbotami, ale tuhý, ostrý odraz v tempu.

Méně pěny, živější pěna. FF Leap po celé délce nahoře sedí nad základnou FF Blast+, s karbonovou deskou mezi nimi. ASICS uvádí 37,5 mm na patě a 30,5 mm v přední části a obě laboratoře naměřily méně: 35,3 mm u RunRepeat, 35,9 mm u RTINGS.

RunRepeat naměřil pěnu na 27,0 na stupnici AC a tlumení nárazů na patě 149 SA. RTINGS hodnotí tlumení paty dobře, ale shledává nižší stack pod přední částí méně plyšový.

Hbitá, ne ukotvená. RTINGS hodnotí stabilitu 6,3 z 10 a shledává úzkou platformu při pomalém tempu méně ukotvenou. RunRepeat naměřil mezipodešev širokou 78,1 mm na patě a 110,1 mm v přední části.

Canadian Running zjistil, že pevnější miska paty přidává stabilitu bez objemu, a RunRepeat naměřil středně tuhou opěrku, 3 z 5. Běžcům s došlapem na patu může geometrie stále připadat extrémní, varuje RunRepeat.

Ostrá, ale ne superbota. RunRepeat naměřil návrat energie 64,6 procenta na patě a 62,6 procenta v přední části, lépe než u verze 4, ale omezeno základnou FF Blast+. RTINGS hodnotí návrat energie 7,4 z 10, méně pružně než špičkové superboty.

V odrazu září: RTINGS připisuje desce a tuhé přední části agresivní tlak a Canadian Running popisuje citlivý, rychlý pocit.

Číst dál

Méně pěny, živější pěna. FF Leap po celé délce nahoře sedí nad základnou FF Blast+, s karbonovou deskou mezi nimi. ASICS uvádí 37,5 mm na patě a 30,5 mm v přední části a obě laboratoře naměřily méně: 35,3 mm u RunRepeat, 35,9 mm u RTINGS.

RunRepeat naměřil pěnu na 27,0 na stupnici AC a tlumení nárazů na patě 149 SA. RTINGS hodnotí tlumení paty dobře, ale shledává nižší stack pod přední částí méně plyšový.

Hbitá, ne ukotvená. RTINGS hodnotí stabilitu 6,3 z 10 a shledává úzkou platformu při pomalém tempu méně ukotvenou. RunRepeat naměřil mezipodešev širokou 78,1 mm na patě a 110,1 mm v přední části.

Canadian Running zjistil, že pevnější miska paty přidává stabilitu bez objemu, a RunRepeat naměřil středně tuhou opěrku, 3 z 5. Běžcům s došlapem na patu může geometrie stále připadat extrémní, varuje RunRepeat.

Ostrá, ale ne superbota. RunRepeat naměřil návrat energie 64,6 procenta na patě a 62,6 procenta v přední části, lépe než u verze 4, ale omezeno základnou FF Blast+. RTINGS hodnotí návrat energie 7,4 z 10, méně pružně než špičkové superboty.

V odrazu září: RTINGS připisuje desce a tuhé přední části agresivní tlak a Canadian Running popisuje citlivý, rychlý pocit.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
IntervalyUrčená pro něJejí ideální oblast. Canadian Running uvádí dráhové intervaly a rychlou práci na silnici.RunRepeat, Canadian Running
Tempový tréninkUrčená pro něRunRepeat jí dává 89 za tempo a Shuichi Running zjistil, že její nejlepší rozsah je kolem 4:00 až 4:30 na km.RunRepeat, Shuichi Running
Závod na půlmaratonZvládne jeMožná pro efektivní běžce. RTINGS jí dává 7,4 za půlmaraton a maraton.RTINGS, Shuichi Running
Dlouhé běhyZvládne jeCanadian Running shledal dost tlumení na dlouhé běhy; RTINGS tam dává 7,1.RTINGS, Canadian Running
Závod na maratonZvládne jeRTINGS zjistil, že v závěru maratonu může působit tvrdě. Bezpečnější volba je Metaspeed.RunRepeat, RTINGS
Volné běhyNení pro něRTINGS jí dává 6,1 za běžný trénink; úzká základna působí při pomalém tempu méně ukotveně.RTINGS

Zdroj: RunRepeat, Canadian Running, Shuichi Running, RTINGS

Co říkají testy

Testy se shodují, že Magic Speed 5 je lehčí, nižší a přímější než verze 4 a nejlepší na rychlé dny a krátké závody. Rozcházejí se v tom, jak měkká působí a jak sedí oproti starému modelu.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 86 ze 100: návrat k formě řady, brzděný návratem energie základní pěny.
RTINGSLaboratořSmíšenéRTINGS dává 8,1 za 5 a 10 km, ale 7,4 za maratony: hbitá a ostrá, pevná a méně pružná než špičkové závodní boty.
Canadian RunningRecenzePozitivníCanadian Running vidí univerzální rychlostní tréninkovou botu, rychlou v tempu, s dostatkem tlumení na denní kilometry a dlouhé běhy.
Shuichi RunningRecenzePozitivníShuichi Running se líbí jako závodní bota pro pokročilejší běžce a tréninková pro pokročilé, ale varuje, že vychází malá.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Mnohem lehčí než verze 4Fleet Feet uvádějí asi o 50 g méně a Shuichi Running odhaduje botu asi o 20 procent lehčí.
  • Nižší a přímějšíCanadian Running uvádí u verze 4 patu 43,5 mm proti dnešním 37,5 mm, RunRepeat naměřil 35,3 mm a RTINGS popisuje chod víc spojený se zemí.
  • Stavěná na rychlost, ne na maratonyRTINGS ji hodnotí nejvýš za 5 a 10 km, RunRepeat ji nechává na tréninky a i-run uvádí závody na 5 až 10 km.
  • Přilnavá a prodyšnáRunRepeat naměřil adhezi 0,79 a prodyšnost 79 a Canadian Running shledal svršek tenký a vzdušný.

Rozcházejí se

  • Měkká, nebo tvrdáShuichi Running ji shledal pod nohou výrazně měkčí než verzi 4 a RunRepeat naměřil pěnu na 27,0 AC, na měkké straně. RTINGS hodnotí přední část jako pevnou a chod v závěru závodu jako tvrdý.
  • VelikostČtenáři RunRepeat a RTINGS ji shledávají sedící na velikost. Shuichi Running našel méně místa pro prsty než u verze 4 a navrhuje o půl čísla víc, pokud ti verze 4 padla přesně.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Mnohem lehčí než verze 4. Fleet Feet uvádějí asi o 50 g méně a Shuichi Running odhaduje botu asi o 20 procent lehčí. (Shuichi Running, Fleet Feet)

Nižší a přímější. Canadian Running uvádí u verze 4 patu 43,5 mm proti dnešním 37,5 mm, RunRepeat naměřil 35,3 mm a RTINGS popisuje chod víc spojený se zemí. (RunRepeat, RTINGS, Canadian Running)

Stavěná na rychlost, ne na maratony. RTINGS ji hodnotí nejvýš za 5 a 10 km, RunRepeat ji nechává na tréninky a i-run uvádí závody na 5 až 10 km. (RunRepeat, RTINGS, i-run)

Přilnavá a prodyšná. RunRepeat naměřil adhezi 0,79 a prodyšnost 79 a Canadian Running shledal svršek tenký a vzdušný. (RunRepeat, Canadian Running)

Měkká, nebo tvrdá. Shuichi Running ji shledal pod nohou výrazně měkčí než verzi 4 a RunRepeat naměřil pěnu na 27,0 AC, na měkké straně. RTINGS hodnotí přední část jako pevnou a chod v závěru závodu jako tvrdý. (RunRepeat, RTINGS, Shuichi Running)

Velikost. Čtenáři RunRepeat a RTINGS ji shledávají sedící na velikost. Shuichi Running našel méně místa pro prsty než u verze 4 a navrhuje o půl čísla víc, pokud ti verze 4 padla přesně. (RunRepeat, RTINGS, Shuichi Running)

Jak je postavená

FF Leap po celé délce nahoře, základna FF Blast+ a karbonová deska mezi nimi, pod tenkým svrškem z technické síťoviny a podešví ASICSGRIP.

FF Leap po celé délce nad základnou FF Blast+ s karbonovou deskou mezi nimi, tenký svršek z recyklované síťoviny a podešev ASICSGRIP 1,9 mm.

37.530.51234567
#SoučástMíra
1SvršekTechnická síťovinaProdyšnost 79 BR
2Jazyk0,8 mm
3PataTuhost 3 / 5
4MezipodeševFF LEAP a FF BLAST+Tvrdost 27,0 AC
5DeskaKarbonová deska15,9 Nm
6Vložka2,5 mm
7PodeševASICSGRIP1,9 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 37,5 mm, přední část 30,5 mm; změřeno: podešev 1,9 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Fleet Feet, RunRepeat, Canadian Running, RTINGS, Shuichi Running. BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).

  1. Svršek. Tenký a prodyšný, z nejméně 75 procent recyklovaného materiálu a asi o 13 procent lehčí než u verze 4, podle Canadian Running. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 79.

  2. Jazyk. Tenký, 0,8 mm v laboratoři RunRepeat, a částečně přišitý, což podle RTINGS pomáhá držet střední část.

  3. Pata. Středně tuhá opěrka, 3 z 5 v testu RunRepeat. Canadian Running zjistil, že pevnější miska paty přidává stabilitu bez objemu.

  4. Mezipodešev. FF Leap nyní vede nahoře po celé délce a nahrazuje malou vložku FF Turbo v přední části z verze 4, nad základnou FF Blast+ na straně u země. RunRepeat naměřil 27,0 AC.

  5. Deska. Fleet Feet a RTINGS popisují karbonovou desku po celé délce přepracovanou pro novou mezipodešev; recenze RunRepeat s rozřezanou botou popisuje rozvidlenou část v přední části, která se ohýbá víc než deska superboty. RunRepeat naměřil sílu ohybu 13,1 N a torzní tuhost 15,9 Nm.

  6. Vložka. Tenká, vyjímatelná vložka, 2,5 mm v laboratoři RunRepeat, vyrobená barvením v hmotě podle Fleet Feet.

  7. Podešev. 1,9 mm gumy ASICSGRIP v laboratoři RunRepeat, s novým vzorem podle Shuichi Running. Dosáhla adheze 0,79.

Číst dál

FF Leap po celé délce nahoře, základna FF Blast+ a karbonová deska mezi nimi, pod tenkým svrškem z technické síťoviny a podešví ASICSGRIP.

1. Svršek. Tenký a prodyšný, z nejméně 75 procent recyklovaného materiálu a asi o 13 procent lehčí než u verze 4, podle Canadian Running. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 79.

2. Jazyk. Tenký, 0,8 mm v laboratoři RunRepeat, a částečně přišitý, což podle RTINGS pomáhá držet střední část.

3. Pata. Středně tuhá opěrka, 3 z 5 v testu RunRepeat. Canadian Running zjistil, že pevnější miska paty přidává stabilitu bez objemu.

4. Mezipodešev. FF Leap nyní vede nahoře po celé délce a nahrazuje malou vložku FF Turbo v přední části z verze 4, nad základnou FF Blast+ na straně u země. RunRepeat naměřil 27,0 AC.

5. Deska. Fleet Feet a RTINGS popisují karbonovou desku po celé délce přepracovanou pro novou mezipodešev; recenze RunRepeat s rozřezanou botou popisuje rozvidlenou část v přední části, která se ohýbá víc než deska superboty. RunRepeat naměřil sílu ohybu 13,1 N a torzní tuhost 15,9 Nm.

6. Vložka. Tenká, vyjímatelná vložka, 2,5 mm v laboratoři RunRepeat, vyrobená barvením v hmotě podle Fleet Feet.

7. Podešev. 1,9 mm gumy ASICSGRIP v laboratoři RunRepeat, s novým vzorem podle Shuichi Running. Dosáhla adheze 0,79.

Odolnost. Lepší, než naznačuje tenká podešev. Opotřebovací test RunRepeat sebral z gumy 0,8 mm, o něco lépe než průměr, i když odolnost prostoru pro prsty dostala 1 z 5. Shuichi Running odolnost zatím nehodnotil.

Odolnost. Lepší, než naznačuje tenká podešev. Opotřebovací test RunRepeat sebral z gumy 0,8 mm, o něco lépe než průměr, i když odolnost prostoru pro prsty dostala 1 z 5. Shuichi Running odolnost zatím nehodnotil.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

Fleet Feet7
RunRepeat8,7
RTINGS6,9

Stack paty, mm

Fleet Feet37,5
RunRepeat35,3
RTINGS35,9

Stack přední části, mm

Fleet Feet30,5
RunRepeat26,6

Hmotnost (pánská), g

Canadian Running196
RunRepeat201
RTINGS199,5
i-run195
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 7 mm Fleet Feet
  • 8,7 mm RunRepeat
  • 6,9 mm RTINGS
Stack u paty
  • 37,5 mm Fleet Feet
  • 35,3 mm RunRepeat
  • 35,9 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 30,5 mm Fleet Feet
  • 26,6 mm RunRepeat
Váha, US M9
  • 196 g Fleet Feet
  • 195 g i-run
  • 201 g RunRepeat
  • 199,5 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální Fleet Feet
–
Deska
  • Karbon Fleet Feet
–
Povrch
  • Silnice i-run
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Canadian Running, i-run.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 27 AC RunRepeat
Návrat energie (pata)
  • 64,6 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 15,9 Nm RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 3 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,79 RunRepeat
Prodyšnost
  • 79 BR RunRepeat
ParametrZměřeno
Šířka prostoru pro prsty
  • 71,9 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 25,7 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 1,9 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 2,5 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 0,8 mm RunRepeat
Síla ohybu
  • 13,1 N RunRepeat

BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).

Velikost a střih

Vezmi si svou obvyklou velikost, pokud ti Magic Speed 4 nepadla přesně: pak zvaž o půl čísla víc.

Délka

Sedí na velikost

Šířky

standardní a široká

Místo pro prsty

Šířka je v pořádku, výška těsná. RunRepeat naměřil šířku prostoru pro prsty 71,9 mm, ale výšku jen 25,7 mm a výška přední části je u RTINGS nejnižší skóre sedění.

RunRepeat, RTINGS

Celé poznámky testerů k velikosti

Čtenáři RunRepeat ji shledávají sedící na velikost a RTINGS hodnotí délku, klenbu a šířku přední části téměř dokonale. Shuichi Running koupil US 9,5 a našel méně místa pro prsty než u Magic Speed 4 a navrhuje o půl čísla víc, pokud verze 4 padla perfektně.

Fleet Feet ji uvádí jako unisex v pánských velikostech, přičemž ženám radí brát o 1,5 čísla menší než jejich obvyklou velikost. Fleet Feet a RTINGS ukazují běžnou šířku; RunRepeat uvádí ve specifikacích širokou verzi.

RunRepeat, RTINGS, Shuichi Running, Fleet Feet

Vs Magic Speed 4

Reset: mnohem nižší, asi o 50 g lehčí, s FF Leap místo vložky FF Turbo a geometrií přejatou z Metaspeed Edge.

Magic Speed 5Magic Speed 4
PodporaNeutrálníNeutrální
Drop7 mm7 mm
Stack u paty37,5 mm42,5 mm
Přední část30,5 mm35,5 mm
Váha196 g241 g

Nech si Magic Speed 4, pokud jsi ji používal na dlouhé běhy a líbila se ti její výška: RTINGS ji shledává tlumenější na delší trénink. Přejdi na 5, pokud chceš lehčí, rychlejší botu na tréninky a krátké závody.

Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Historie verzí: Magic Speed 4 až Magic Speed 5

Mnohem nižší stack. Canadian Running uvádí u verze 4 43,5 mm na patě proti dnešním 37,5 mm a poznamenává, že nižší stack ji činí přípustnou podle pravidel World Athletics. RunRepeat naměřil 35,3 mm. (RunRepeat, Canadian Running)

Asi o 50 g lehčí. Fleet Feet uvádějí asi o 50 g méně a Canadian Running říká víc než unci (asi 28 g), se svrškem asi o 13 procent lehčím. (Canadian Running, Fleet Feet)

FF Leap nahrazuje FF Turbo. FF Leap po celé délce nahoře nahrazuje malou vložku FF Turbo v přední části, nad novou základnou FF Blast+. RunRepeat naměřil víc návratu energie než u verze 4. (RunRepeat, Canadian Running)

Geometrie ve stylu Edge. Canadian Running říká, že geometrie přebírá z Metaspeed Edge, a RunRepeat shledává pocit bližší dřívějším Magic Speed. (RunRepeat, Canadian Running)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Magic Speed 5 nedělá.

ASICS Magic Speed 5ASICS Metaspeed Edge TokyoASICS Sonicblast 2ASICS Magic Speed 4Saucony Endorphin Speed 5
Vyber ji kvůliTato stránkaLehčíVíc tlumeníVíc tlumeníVyšší drop
Drop7 mm5 mm8 mm7 mm8 mm
Stack u paty37,5 mm39,5 mm46 mm42,5 mm36 mm
Váha196 g170 g238 g241 g238 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Magic Speed 5, nebo Magic Speed 4: co se změnilo?

Verze 5 je mnohem nižší a lehčí: Canadian Running uvádí 37,5 mm na patě proti 43,5 mm a Fleet Feet asi o 50 g méně. FF Leap nahrazuje vložku FF Turbo. Vyber 5 na tréninky a krátké závody; RTINGS shledává 4 tlumenější na dlouhé tréninkové běhy.

Sedí Magic Speed 5 na velikost?

Většinou ano: čtenáři RunRepeat a RTINGS ji shledávají sedící na velikost. Shuichi Running našel méně místa pro prsty než u verze 4 a navrhuje o půl čísla víc, pokud ti verze 4 padla přesně. Je to unisex v pánských velikostech; Fleet Feet radí ženám objednat o 1,5 čísla menší než jejich obvyklá velikost.

Dá se v Magic Speed 5 závodit maraton?

Dá se, ale testeři ji nedoporučují jako první volbu. RTINGS jí dává 7,4 za půlmaraton a maraton a shledává ji v závěru závodu tvrdou a RunRepeat vážné závodníky odkazuje na řadu Metaspeed.

Magic Speed 5, nebo Metaspeed: jaký je rozdíl?

Metaspeed Sky a Edge Tokyo jsou plnohodnotné závodní boty, lehčí s uváděnými 170 g a vyšší s 39,5 mm. Magic Speed 5 je karbonová tréninková bota na tréninky a kratší závody, s menším návratem energie. RunRepeat doporučuje Metaspeedy vážným závodníkům.

Jaký je drop a výška stacku Magic Speed 5?

ASICS uvádí 37,5 mm na patě a 30,5 mm v přední části, drop 7 mm. RunRepeat naměřil 35,3 a 26,6 mm, drop 8,7 mm; RTINGS naměřil 35,9 mm na patě a drop 6,9 mm.

Jak lehká je Magic Speed 5?

ASICS uvádí 196 g pro pánskou US 9; RunRepeat zvážil 201 g a RTINGS 199,5 g. V našem katalogu je podle uváděného údaje lehčích jen 13 ze 149 neutrálních silničních bot vážených v této velikosti.

Zdroje

  1. RunRepeat, Cut in half: ASICS Magic Speed 5 Review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. RTINGS, ASICS MAGIC SPEED 5 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. Canadian Running, Shoe review: Asics Magic Speed 5 (Marley Dickinson, March 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. Shuichi Running, ASICS Magic Speed 5 Review: Carbon Trainer for Sub-3 Runners. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. Fleet Feet, Men’s ASICS Magic Speed 5. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. i-run, Asics Magic Speed 5. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting