
ASICS Gel-Cumulus 27 recenze
Středně pozicovaná neutrální tréninková bota ASICS pro rok 2025: FF Blast Plus a PureGEL na široké, stabilní základně, s lehčím pocitem než Nimbus a rychle se opotřebovávající podešví.
- Drop
- 8 mm
- Stack u paty
- 38,5 mm
- Přední část
- 30,5 mm
- Váha
- 264 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Žádná
Náš verdikt
Jednoduchá, stabilní a rychle se obouvá.
Gel-Cumulus 27 je nekomplikovaná neutrální tréninková bota: sedí na velikost, ve své kategorii je stabilní a dost lehká, aby občas zvládla přidat tempo. Testeři se rozcházejí v tom, jak je měkká a jaký je skutečný drop, a dva z nich upozorňují na rychle se opotřebovávající podešev. Sedne na volné a dlouhé běhy po silnici pro normální až úzkou nohu.
Silné stránky
- Stabilní na neutrální botu, se širokou základnou a bočnicemi paty
- Lehká na tréninkovou botu: 261 g v laboratoři RunRepeat
- Sedí na velikost podle všech testů a 76 čtenářů RunRepeat
- Zvládne pár rychlejších běhů, podle Doctors of Running a Fleet Feet
- Hodnocená jako dobrá na chůzi a stání
Slabé stránky
- Podešev se rychle opotřebovává: Doctors of Running ji prošoupali asi po 72 km a RunRepeat naměřil opotřebení 2,8 mm proti průměru 1,1 mm
- Teplý svršek: 2 z 5 za prodyšnost u RunRepeat
- Malý návrat energie: 49,9 procenta v přední části v laboratoři RunRepeat
- Spíš úzký prostor pro prsty, který nesedí širokému chodidlu
Komu sedí
- Chceš jednu jednoduchou botu na většinu běhů
- Dopadáš na patu
- S během začínáš, nebo jsi lehčí až středně těžký běžec
- Líbí se ti trocha stability bez opěrné boty
Kdo by ji měl přeskočit
- Boty ničíš
- Máš široké chodidlo
- Běháš v horku, nebo v terénu
Profil boty
Kde se Gel-Cumulus 27 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.
| Osa | Gel-Cumulus 27 |
|---|---|
| Tlumení | 51 |
| Lehkost | 50 |
| Stabilita | 30 |
| Drop | 45 |
| Odezva | 6 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha264 g, těžší než 50 % bot
Drop8 mm, vyšší než u 45 % bot
Stack u paty38,5 mm, vyšší než u 51 % bot
Stack v přední části30,5 mm, nižší než u 55 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 5 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Vyvážená, ne plyšová. FF Blast Plus s PureGEL, střední výška na svou třídu; Doctors of Running ji shledávají měkkou, Runner’s World Germany pevnou, Fleet Feet někde mezi.
Neutrální bota se stabilní základnou. Žádný systém vedení, ale mezipodešev širší než průměr na obou koncích: stabilní na neutrální botu, ne opěrná bota.
Lehká na noze, málo odrazná. Lehká a hbitá s 261 až 267 g v laboratořích, ale jen 49,9 procenta návratu energie v přední části v testu RunRepeat.
Vyvážená, ne plyšová. FF Blast Plus vede po celé délce s vložkou PureGEL v patě. ASICS uvádí 38,5 mm na patě a 30,5 mm v přední části, jak uvádí Fleet Feet; Running Warehouse, citovaný Doctors of Running, uvádí 41 a 33 mm a RunRepeat naměřil na patě 40,9 mm. Podle údaje značky je ve středu pole: vyšší patu uvádí 94 ze 183 neutrálních silničních bot v našem katalogu.
Pocit testery dělí. Doctors of Running ji shledali měkčí a mírně pružnou a RunRepeat naměřil 34,2 AC, o chlup měkčí než průměr 35,5, s nadprůměrným tlumením nárazů na patě. Runner’s World Germany popisuje spíš pevný než měkký chod a Fleet Feet rovnováhu mezi oběma.
Neutrální bota se stabilní základnou. Nemá systém vedení, ale základna je široká: RunRepeat naměřil 120,2 mm v přední části a 100,7 mm na patě, proti průměrům 115,1 a 91,1 mm. Doctors of Running dodávají bočnice paty na obou stranách a malou mediální bočnici v přední části.
RunRepeat hodnotí stabilitu 87 a RTINGS 8,1 z 10 za boční stabilitu. Runner’s World Germany si myslí, že ji mohou používat běžci s mírnou nestabilitou, ale při zřetelném zkroucení dovnitř, stejně jako RunRepeat, odkazují na Kayano.
Lehká na noze, málo odrazná. Při 264 g pro pánskou US 9 podle údaje značky, který cituje Fleet Feet, je 92. nejlehčí ze 149 neutrálních silničních bot vážených v této velikosti v našem katalogu. RunRepeat zvážil 261 g a RTINGS 266,7 g. Doctors of Running ji shledali hbitou, s přední částí, která se po pár bězích stane ostrou.
Odraz je omezený. RunRepeat naměřil návrat energie 49,9 procenta v přední části, hluboko pod průměrem 61,4, a RTINGS ho hodnotí 1,2 z 10. Doctors of Running by si na rychlejší tréninky stále vzali speciální tréninkovou botu a patu zprvu shledali kvůli zadnímu rozšíření trochu neohrabanou.
Číst dál
Vyvážená, ne plyšová. FF Blast Plus vede po celé délce s vložkou PureGEL v patě. ASICS uvádí 38,5 mm na patě a 30,5 mm v přední části, jak uvádí Fleet Feet; Running Warehouse, citovaný Doctors of Running, uvádí 41 a 33 mm a RunRepeat naměřil na patě 40,9 mm. Podle údaje značky je ve středu pole: vyšší patu uvádí 94 ze 183 neutrálních silničních bot v našem katalogu.
Pocit testery dělí. Doctors of Running ji shledali měkčí a mírně pružnou a RunRepeat naměřil 34,2 AC, o chlup měkčí než průměr 35,5, s nadprůměrným tlumením nárazů na patě. Runner’s World Germany popisuje spíš pevný než měkký chod a Fleet Feet rovnováhu mezi oběma.
Neutrální bota se stabilní základnou. Nemá systém vedení, ale základna je široká: RunRepeat naměřil 120,2 mm v přední části a 100,7 mm na patě, proti průměrům 115,1 a 91,1 mm. Doctors of Running dodávají bočnice paty na obou stranách a malou mediální bočnici v přední části.
RunRepeat hodnotí stabilitu 87 a RTINGS 8,1 z 10 za boční stabilitu. Runner’s World Germany si myslí, že ji mohou používat běžci s mírnou nestabilitou, ale při zřetelném zkroucení dovnitř, stejně jako RunRepeat, odkazují na Kayano.
Lehká na noze, málo odrazná. Při 264 g pro pánskou US 9 podle údaje značky, který cituje Fleet Feet, je 92. nejlehčí ze 149 neutrálních silničních bot vážených v této velikosti v našem katalogu. RunRepeat zvážil 261 g a RTINGS 266,7 g. Doctors of Running ji shledali hbitou, s přední částí, která se po pár bězích stane ostrou.
Odraz je omezený. RunRepeat naměřil návrat energie 49,9 procenta v přední části, hluboko pod průměrem 61,4, a RTINGS ho hodnotí 1,2 z 10. Doctors of Running by si na rychlejší tréninky stále vzali speciální tréninkovou botu a patu zprvu shledali kvůli zadnímu rozšíření trochu neohrabanou.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Volné běhy | Určená pro ně | Její hlavní úkol, ve všech testech. | Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet |
| Dlouhé běhy | Určená pro ně | Doctors of Running ji vzali na dlouhý běh a RunRepeat ji navrhuje na delší běhy. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Regenerační běhy | Zvládne je | V pořádku na klidné běhy, i když není nejměkčí ASICS pro unavené nohy. | Fleet Feet, Runner’s World Germany |
| Tempový trénink | Zvládne je | Pro Doctors of Running zvládla tempo, ale RunRepeat naměřil nízký návrat energie. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Chůze | Určená pro ně | Doctors of Running ji hodnotí jako dobrou na chůzi a stání. | Doctors of Running |
| Lehký trail | Není pro ně | Jen na silnici: měkká podešev se v terénu trhá a na lesních cestách klouže. | Doctors of Running, Runner’s World Germany |
Zdroj: Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany
Co říkají testy
Testy se shodují na stabilní, na velikost sedící neutrální tréninkové botě, která je na svou třídu lehká, ale málo odrazná a teplá. Rozcházejí se v tom, jak je měkká, co se oproti 26 změnilo, a v dropu, kde se obě laboratoře liší o 3 mm.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Doctors of Running ji hodnotí B plus až A minus: lehká, stabilní, univerzální tréninková bota, jejíž podešev se prošoupe příliš brzy. | Číst |
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 84 ze 100: nekomplikovaná, univerzální tréninková bota na každý den, nejlepší za chladnějšího počasí. | Číst |
| RTINGS | Laboratoř | Smíšené | RTINGS ji hodnotí jako stabilní a dobře tlumenou vpředu, ale plochou na závodění, s velmi nízkým návratem energie. | Číst |
| Runner’s World Germany | Recenze | Pozitivní | Runner’s World Germany chválí její plynulé odvíjení a tlumení pro lehké až středně těžké běžce, ale upozorňuje na teplý svršek a úzký střih. | Číst |
Shodují se
- Stabilní na neutrální botuRunRepeat dává stabilitě 87, RTINGS 8,1 z 10 za boční stabilitu a Doctors of Running i Runner’s World Germany připisují zásluhu široké základně.
- Sedí na velikostDoctors of Running, Fleet Feet a 76 čtenářů RunRepeat shledali délku správnou.
- Málo odrazuRunRepeat naměřil návrat energie 49,9 procenta v přední části a RTINGS hodnotí návrat energie 1,2 z 10.
- Teplý svršekRunRepeat hodnotí prodyšnost 2 z 5 a Runner’s World Germany zjistil, že se na teplých dlouhých bězích hromadí vlhkost.
Rozcházejí se
- Měkká, nebo tvrdá?Doctors of Running ji shledali měkčí a mírně pružnou a RunRepeat naměřil pěnu o málo měkčí než průměr. Runner’s World Germany ji označuje spíš za pevnou než měkkou, RTINGS ji shledává pevnější než Hoka Clifton 10 a Fleet Feet jsou někde uprostřed.
- Kolik dropu?ASICS uvádí 8 mm. RTINGS naměřil 8,7 mm, blízko, zatímco RunRepeat naměřil 11,6 mm.
- Co se změnilo oproti 26?Fleet Feet a Runner’s World Germany uvádějí stejnou mezipodešev, stack i drop jako u 26. RunRepeat naměřil patu o 4,1 mm vyšší. U jazyka ho Fleet Feet popisují jako tlustší, Runner’s World Germany jako tenčí.
Jak je postavená
Jednoduchá neutrální konstrukce: FF BLAST PLUS po celé délce s PureGEL v patě, síťovinový svršek s tenkým jazykem a měkká gumová podešev, která dobře přilne na suchých silnicích, ale rychle se opotřebovává.
FF Blast Plus po celé délce s PureGEL, teplá síťovina s velmi tenkým jazykem, tuhá opěrka paty a měkká podešev, která se ve dvou testech rychle opotřebovala.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTechnická síťovina | Prodyšnost 2 / 5 |
| 2 | Jazyk | 1,7 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 4 / 5 |
| 4 | MezipodeševFF BLAST PLUS a PureGEL | Tvrdost 34,2 AC |
| 5 | Vložka | 5,3 mm |
| 6 | Podešev | Adheze na mokru 0,50 |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 38,5 mm, přední část 30,5 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: fleetfeet.com, RunRepeat, Runner’s World Germany, Doctors of Running, Fleet Feet.
Svršek. Nová jednodílná síťovina, která dobře obepíná chodidlo, podle Runner’s World Germany. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 2 z 5 a shledal ji horší než u 26.
Jazyk. Tenký a dobře přišitý, podle Doctors of Running; RunRepeat naměřil jen 1,7 mm vycpávky proti průměru 5,8 mm. Runner’s World Germany spojuje tenčí jazyk se sníženým prouděním vzduchu přes nárt.
Pata. Poměrně tuhá opěrka, 4 z 5 u RunRepeat, s tlustou vycpávkou lemu a novým poutkem na prst. Doctors of Running radí opatrnost běžcům citlivým na opěrky paty a na Haglundovu patu.
Mezipodešev. FF BLAST PLUS vede po celé délce, naměřená na 34,2 AC, s vložkou PureGEL ukrytou v patě. Runner’s World Germany uvádí stejnou jednotku mezipodešve jako u 26. Doctors of Running poznamenávají mírné zkosení přidané na vnější patě.
Vložka. Vyjímatelná a tlustá, 5,3 mm proti průměru 4,4 mm, takže se vejde individuální vložka, podle RunRepeat.
Podešev. Měkká guma, která dobře přilne na suchých silnicích a průměrně na mokru, podle Doctors of Running. RunRepeat naměřil adhezi přední části na mokru 0,50 a měkkou směs 46,0 HC. Fleet Feet uvádějí tlustší gumu než u 26; Runner’s World Germany ji shledal kluzkou na lesních cestách.
Číst dál
Jednoduchá neutrální konstrukce: FF BLAST PLUS po celé délce s PureGEL v patě, síťovinový svršek s tenkým jazykem a měkká gumová podešev, která dobře přilne na suchých silnicích, ale rychle se opotřebovává.
1. Svršek. Nová jednodílná síťovina, která dobře obepíná chodidlo, podle Runner’s World Germany. RunRepeat ohodnotil prodyšnost 2 z 5 a shledal ji horší než u 26.
2. Jazyk. Tenký a dobře přišitý, podle Doctors of Running; RunRepeat naměřil jen 1,7 mm vycpávky proti průměru 5,8 mm. Runner’s World Germany spojuje tenčí jazyk se sníženým prouděním vzduchu přes nárt.
3. Pata. Poměrně tuhá opěrka, 4 z 5 u RunRepeat, s tlustou vycpávkou lemu a novým poutkem na prst. Doctors of Running radí opatrnost běžcům citlivým na opěrky paty a na Haglundovu patu.
4. Mezipodešev. FF BLAST PLUS vede po celé délce, naměřená na 34,2 AC, s vložkou PureGEL ukrytou v patě. Runner’s World Germany uvádí stejnou jednotku mezipodešve jako u 26. Doctors of Running poznamenávají mírné zkosení přidané na vnější patě.
5. Vložka. Vyjímatelná a tlustá, 5,3 mm proti průměru 4,4 mm, takže se vejde individuální vložka, podle RunRepeat.
6. Podešev. Měkká guma, která dobře přilne na suchých silnicích a průměrně na mokru, podle Doctors of Running. RunRepeat naměřil adhezi přední části na mokru 0,50 a měkkou směs 46,0 HC. Fleet Feet uvádějí tlustší gumu než u 26; Runner’s World Germany ji shledal kluzkou na lesních cestách.
Odolnost. Slabé místo. Doctors of Running prošoupali podešev asi po 72 km a hodnotí odolnost pod průměrem. Opotřebovací test RunRepeat odebral 2,8 mm proti průměru 1,1 mm, zatímco svršek dostal 5 z 5 za odolnost prostoru pro prsty a vycpávky paty.
Odolnost. Slabé místo. Doctors of Running prošoupali podešev asi po 72 km a hodnotí odolnost pod průměrem. Opotřebovací test RunRepeat odebral 2,8 mm proti průměru 1,1 mm, zatímco svršek dostal 5 z 5 za odolnost prostoru pro prsty a vycpávky paty.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, US M9 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
| Rok vydání |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Runner’s World Germany.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Torzní tuhost |
|
| Návrat energie (přední část) |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Prodyšnost |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
| Síla ohybu |
|
Velikost a střih
Vezmi si svou obvyklou velikost; sedí normální až úzké noze, širší chodidla budou spokojenější v široké verzi nebo v jiném modelu.
Délka
Sedí na velikost
Šířky
úzká, standardní, široká a extra široká
Místo pro prsty
Na šířku trochu těsná, na výšku velkorysá. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 71,1 mm proti průměru 73,2, ale výšku 29,7 mm proti 27,0. Doctors of Running zjistili, že mírné zúžení po jednom běhu povolilo.
Doctors of Running, RunRepeat
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running a Fleet Feet ji shledali sedící na velikost a souhlasí s tím 76 čtenářů RunRepeat. Doctors of Running poznamenávají, že menší předpětí špičky nyní nechává chodidlo sedět tam, kam patří.
Střih je místy těsný. Doctors of Running varují před tlakem tkaniček, když přitáhneš silně přes tenký jazyk, a popisují tuhou opěrku paty vyváženou tlustou vycpávkou lemu. Runner’s World Germany ji shledává nejlepší pro úzké až střední chodidlo.
RunRepeat uvádí úzkou, standardní, širokou a extra širokou verzi, přičemž širší se prodávají jen na některých trzích.
Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany
Vs Gel-Cumulus 26
Vylepšení modelu 26: lépe umístěná špička, nové zkosení paty a poutko, nový svršek a debata o tom, jestli se stack vůbec změnil.
Nech si Cumulus 26, pokud ti sedělo jeho sedění a předpětí špičky a běháš v horku, kde RunRepeat shledává svršek 26 prodyšnější. Přejdi na 27, pokud 26 působil nesprávně na délku nebo chceš víc vycpávky paty.
Historie verzí: Gel-Cumulus 26 až Gel-Cumulus 27
Menší předpětí špičky. Doctors of Running označili předpětí špičky u 26 za hlavní vadu; zmenšená verze je pohodlnější a řeší velikost. (Doctors of Running)
Zkosení paty a poutko. Mírné zkosení na vnější patě, podle Doctors of Running, a poutko na prst, které 26 chybělo, podle RunRepeat a Fleet Feet. (Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet)
Nový svršek a jazyk. Nová síťovina. Runner’s World Germany popisuje tenčí jazyk, který hůř prodýchá, Fleet Feet tlustší, méně roztažitelný; RunRepeat shledává prodyšnost horší než u 26. (RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany)
Stejná mezipodešev, nebo vyšší?. Fleet Feet a Runner’s World Germany uvádějí stejnou pěnu, stack i drop. RunRepeat naměřil patu 40,9 mm proti 36,8 mm u 26. (RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Gel-Cumulus 27 nedělá.
ASICS Gel-Cumulus 27 | ASICS Gel-Cumulus 28 | ASICS Gel-Nimbus 27 | ASICS Novablast 5 | Saucony Ride 18 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Lehčí | Víc tlumení | Rychlejší | Méně tlumení |
| Drop | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm |
| Stack u paty | 38,5 mm | 38,5 mm | 43,5 mm | 41,5 mm | 35 mm |
| Váha | 264 g | 258 g | 306 g | 252 g | 259 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Sedí ASICS Gel-Cumulus 27 na velikost?
Ano. Doctors of Running, Fleet Feet a 76 čtenářů RunRepeat ji shledali sedící na velikost. Prostor pro prsty je o něco užší než průměr, takže široká chodidla by měla vyzkoušet širokou verzi tam, kde se prodává.
Cumulus 26, nebo Cumulus 27: co se změnilo?
Menší předpětí špičky, malé zkosení paty, poutko a nový svršek. Fleet Feet a Runner’s World Germany uvádějí stejnou mezipodešev a drop, zatímco RunRepeat naměřil patu asi o 4 mm vyšší. RunRepeat také shledává, že nový svršek hůř prodýchá.
Cumulus 27, nebo Nimbus 27?
Runner’s World Germany shledal Cumulus asi o 40 g lehčí, nižší a živější a Nimbus pohodlnější, prostornější v prstech a lepší pro těžší běžce. Vyber Cumulus pro univerzálnost, Nimbus pro maximální pohodlí.
Je Cumulus 27 dobrý na nadměrnou pronaci?
Je to neutrální bota. Její široká základna ji činí dost stabilní pro mírnou nestabilitu, podle Runner’s World Germany, ale při zřetelném zkroucení dovnitř Runner’s World Germany i RunRepeat odkazují na Kayano. Stojí za to zkontrolovat, jak moc se ti chodidlo kroutí, než si vybereš.
Jak dlouho Cumulus 27 vydrží?
Méně než většina. Doctors of Running prošoupali podešev asi po 72 km a hodnotí odolnost pod průměrem a opotřebovací test RunRepeat odebral víc než dvojnásobek průměrného množství gumy. Svršek v testech RunRepeat obstál dobře.
Je Cumulus 27 dobrý na chůzi?
Ano. Doctors of Running ho hodnotí jako dobrý na chůzi a stání a RunRepeat ho navrhuje běžcům s došlapem na patu, kteří chtějí jednu botu na běhání i každodenní nošení.
Zdroje
- Doctors of Running, ASICS Gel-Cumulus 27 Review (Matt Klein, March 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RunRepeat, ASICS Gel Cumulus 27 lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, ASICS GEL-CUMULUS 27 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Fleet Feet, ASICS GEL-Cumulus 27 review: your running BFF. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Runner’s World Germany, Asics GEL-Cumulus 27 im Test: Wo sind Stärken und Schwächen?. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- fleetfeet.com · Drop, Stack u paty, Stack v přední části, Váha, US M9, Podpora a Deska, uvedeno
- i-run.fr · Rok vydání, uvedeno
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



