
Recenzja ASICS Gel-Cumulus 27
Neutralne buty treningowe ASICS ze średniej półki na 2025 rok: FF Blast Plus i PureGEL na szerokiej, stabilnej podstawie, lżejsze w odczuciu niż Nimbus, z szybko zużywającą się podeszwą.
- Drop
- 8 mm
- Stack pięty
- 38,5 mm
- Przodostopie
- 30,5 mm
- Waga
- 264 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Proste, równe i szybko wchodzą na nogę.
Gel-Cumulus 27 to bezproblemowe, neutralne buty treningowe: zgodne z rozmiarem, stabilne jak na swoją kategorię i wystarczająco lekkie, by od czasu do czasu przyspieszyć. Testerzy różnią się w ocenie miękkości i tego, jaki naprawdę jest drop, a dwóch z nich wskazuje szybko zużywającą się podeszwę. Pasuje na spokojne i długie biegi po asfalcie dla normalnych i wąskich stóp.
Mocne strony
- Stabilny jak na neutralny but, z szeroką podstawą i bokami w pięcie
- Lekki jak na codzienny trening: 261 g w laboratorium RunRepeat
- Zgodny z rozmiarem w każdym teście i według 76 czytelników RunRepeat
- Radzi sobie z kilkoma szybszymi biegami, według Doctors of Running i Fleet Feet
- Oceniony dobrze do chodzenia i stania
Słabe strony
- Podeszwa zużywa się szybko: Doctors of Running przetarli ją po około 72 km, a RunRepeat zmierzył 2,8 mm zużycia wobec średniej 1,1 mm
- Ciepła cholewka: 2 na 5 za przewiewność w RunRepeat
- Mały zwrot energii: 49,9 procent w przodostopiu w laboratorium RunRepeat
- Raczej wąski przód buta, który nie pasuje szerokim stopom
Dla kogo jest
- Chcesz jednych prostych butów na większość biegów
- Lądujesz na pięcie
- Dopiero zaczynasz biegać albo jesteś biegaczem o lekkiej lub średniej wadze
- Lubisz trochę stabilności bez butów stabilizujących
Kto powinien go ominąć
- Szybko zużywasz buty
- Twoje stopy są szerokie
- Szybko się przegrzewasz albo biegasz w terenie
Profil buta
Gdzie Gel-Cumulus 27 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Gel-Cumulus 27 |
|---|---|
| Amortyzacja | 51 |
| Lekkość | 50 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 45 |
| Dynamika | 6 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga264 g, cięższy niż 50% butów
Drop8 mm, wyższy niż u 45% butów
Stack pięty38,5 mm, wyższy niż u 51% butów
Stack przodostopia30,5 mm, niższy niż u 55% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Zrównoważony, nie miękki. FF Blast Plus z PureGEL, średniej wysokości jak na swoją klasę; Doctors of Running uważają go za miękki, Runner’s World Germany za twardy, Fleet Feet pośrodku.
Neutralny but ze stabilną podstawą. Bez systemu prowadzenia, ale międzypodeszwa szersza niż średnia na obu końcach: stabilny jak na neutralny but, nie but stabilizujący.
Lekki na stopie, mało odbicia. Lekki i zwinny przy 261 do 267 g w laboratoriach, ale tylko 49,9 procent zwrotu energii w przodostopiu w teście RunRepeat.
Zrównoważony, nie miękki. FF Blast Plus biegnie na całej długości z wkładką PureGEL w pięcie. ASICS podaje 38,5 mm w pięcie i 30,5 mm w przodostopiu, jak donosi Fleet Feet; Running Warehouse, cytowany przez Doctors of Running, podaje 41 i 33 mm, a RunRepeat zmierzył 40,9 mm w pięcie. Według wartości producenta plasuje się w środku stawki: 94 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.
Odczucie dzieli testerów. Doctors of Running uznali go za bardziej miękki i lekko sprężysty, a RunRepeat zmierzył 34,2 AC, odrobinę miękciej niż średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów w pięcie powyżej średniej. Runner’s World Germany opisują bieg raczej twardy niż miękki, a Fleet Feet równowagę pomiędzy nimi.
Neutralny but ze stabilną podstawą. Nie ma systemu prowadzenia, ale podstawa jest szeroka: RunRepeat zmierzył 120,2 mm w przodostopiu i 100,7 mm w pięcie, przy średnich 115,1 i 91,1 mm. Doctors of Running dodają boki w pięcie po obu stronach i małą przyśrodkową ściankę w przodostopiu.
RunRepeat daje stabilności 87, a RTINGS 8,1 na 10 za stabilność boczną. Runner’s World Germany uważają, że biegacze z lekką niestabilnością mogą go używać, ale przy wyraźnym uginaniu do wewnątrz, podobnie jak RunRepeat, wskazują Kayano.
Lekki na stopie, mało odbicia. Przy 264 g dla męskiego US 9 według wartości producenta cytowanej przez Fleet Feet zajmuje 92. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu. RunRepeat zważył 261 g, a RTINGS 266,7 g. Doctors of Running uznali go za zwinny, z przodostopiem, które po kilku biegach staje się dynamiczne.
Odbicie jest ograniczone. RunRepeat zmierzył 49,9 procent zwrotu energii w przodostopiu, daleko poniżej średniej 61,4, a RTINGS oceniają go na 1,2 na 10. Doctors of Running i tak wzięliby dedykowany but na treningi z akcentami przy szybszych sesjach i uznali piętę za początkowo trochę toporną z powodu tylnego rozszerzenia.
Czytaj dalej
Zrównoważony, nie miękki. FF Blast Plus biegnie na całej długości z wkładką PureGEL w pięcie. ASICS podaje 38,5 mm w pięcie i 30,5 mm w przodostopiu, jak donosi Fleet Feet; Running Warehouse, cytowany przez Doctors of Running, podaje 41 i 33 mm, a RunRepeat zmierzył 40,9 mm w pięcie. Według wartości producenta plasuje się w środku stawki: 94 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę.
Odczucie dzieli testerów. Doctors of Running uznali go za bardziej miękki i lekko sprężysty, a RunRepeat zmierzył 34,2 AC, odrobinę miękciej niż średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów w pięcie powyżej średniej. Runner’s World Germany opisują bieg raczej twardy niż miękki, a Fleet Feet równowagę pomiędzy nimi.
Neutralny but ze stabilną podstawą. Nie ma systemu prowadzenia, ale podstawa jest szeroka: RunRepeat zmierzył 120,2 mm w przodostopiu i 100,7 mm w pięcie, przy średnich 115,1 i 91,1 mm. Doctors of Running dodają boki w pięcie po obu stronach i małą przyśrodkową ściankę w przodostopiu.
RunRepeat daje stabilności 87, a RTINGS 8,1 na 10 za stabilność boczną. Runner’s World Germany uważają, że biegacze z lekką niestabilnością mogą go używać, ale przy wyraźnym uginaniu do wewnątrz, podobnie jak RunRepeat, wskazują Kayano.
Lekki na stopie, mało odbicia. Przy 264 g dla męskiego US 9 według wartości producenta cytowanej przez Fleet Feet zajmuje 92. miejsce wśród najlżejszych ze 149 neutralnych butów szosowych zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu. RunRepeat zważył 261 g, a RTINGS 266,7 g. Doctors of Running uznali go za zwinny, z przodostopiem, które po kilku biegach staje się dynamiczne.
Odbicie jest ograniczone. RunRepeat zmierzył 49,9 procent zwrotu energii w przodostopiu, daleko poniżej średniej 61,4, a RTINGS oceniają go na 1,2 na 10. Doctors of Running i tak wzięliby dedykowany but na treningi z akcentami przy szybszych sesjach i uznali piętę za początkowo trochę toporną z powodu tylnego rozszerzenia.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego główne zadanie, w każdym teście. | Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet |
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Doctors of Running wzięli je na długi bieg, a RunRepeat sugeruje je na dłuższe biegi. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Biegi regeneracyjne | Da radę | W porządku na spokojne biegi, choć to nie najmiększe ASICS dla zmęczonych nóg. | Fleet Feet, Runner’s World Germany |
| Tempo | Da radę | Dały radę w tempówce u Doctors of Running, ale RunRepeat zmierzył mały zwrot energii. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Chodzenie | Stworzony do tego | Doctors of Running oceniają je dobrze do chodzenia i stania. | Doctors of Running |
| Lekki trail | Nie do tego | Tylko asfalt: miękka podeszwa rwie się w terenie i ślizga na leśnych ścieżkach. | Doctors of Running, Runner’s World Germany |
Źródło: Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany
Co mówią testy
Testy zgadzają się co do stabilnych, zgodnych z rozmiarem, neutralnych butów treningowych, lekkich jak na swoją klasę, ale ze słabym odbiciem i ciepłych. Różnią się w ocenie miękkości, zmian względem 26 i dropu, gdzie oba laboratoria dzieli 3 mm.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Pozytywna | Doctors of Running oceniają go na od B plus do A minus: lekki, stabilny, wszechstronny but treningowy, którego podeszwa zużywa się zdecydowanie za szybko. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 84 na 100: bezpretensjonalny, wszechstronny but do codziennych treningów, najlepszy w chłodniejszą pogodę. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS oceniają go jako stabilny i dobrze amortyzowany w przodostopiu, ale płaski do startów, z bardzo małym zwrotem energii. | Czytaj |
| Runner’s World Germany | Recenzja | Pozytywna | Runner’s World Germany chwalą jego płynne przetoczenie i amortyzację dla lekkich i średnich biegaczy, ale wskazują ciepłą cholewkę i wąskie dopasowanie. | Czytaj |
Zgadzają się
- Stabilny jak na neutralny butRunRepeat daje 87 za stabilność, RTINGS 8,1 na 10 za stabilność boczną, a Doctors of Running i Runner’s World Germany przypisują zasługę szerokiej podstawie.
- Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, Fleet Feet i 76 czytelników RunRepeat uznało długość za właściwą.
- Słabe odbicieRunRepeat zmierzył 49,9 procent zwrotu energii w przodostopiu, a RTINGS oceniają zwrot energii na 1,2 na 10.
- Ciepła cholewkaRunRepeat ocenia przewiewność na 2 na 5, a Runner’s World Germany stwierdził gromadzenie się wilgoci na ciepłych długich biegach.
Rozchodzą się
- Miękki czy twardy?Doctors of Running uznali go za bardziej miękki i lekko sprężysty, a RunRepeat zmierzył piankę nieco miększą niż średnia. Runner’s World Germany nazywa go raczej twardym niż miękkim, RTINGS uważają go za twardszy od Hoka Clifton 10, a Fleet Feet lądują pośrodku.
- Ile dropu?ASICS podaje 8 mm. RTINGS zmierzył 8,7 mm, blisko tego, podczas gdy RunRepeat zmierzył 11,6 mm.
- Co zmieniło się względem 26?Fleet Feet i Runner’s World Germany podają tę samą międzypodeszwę, stack i drop co w 26. RunRepeat zmierzył piętę wyższą o 4,1 mm. Język Fleet Feet opisuje jako grubszy, Runner’s World Germany jako cieńszy.
Jak jest zbudowany
Prosta konstrukcja neutralna: FF BLAST PLUS na całej długości z PureGEL w pięcie, cholewka z siatki z cienkim językiem i miękka gumowa podeszwa zewnętrzna, która dobrze trzyma na suchej drodze, ale szybko się zużywa.
FF Blast Plus na całej długości z PureGEL, ciepła siatka z bardzo cienkim językiem, sztywny zapiętek i miękka podeszwa zewnętrzna, która szybko się zużyła w dwóch testach.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna | Przewiewność 2 / 5 |
| 2 | Język | 1,7 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 4 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaFF BLAST PLUS i PureGEL | Twardość 34,2 AC |
| 5 | Wkładka | 5,3 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrzna | Przyczepność na mokrym 0,50 |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 38,5 mm, przodostopie 30,5 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: fleetfeet.com, RunRepeat, Runner’s World Germany, Doctors of Running, Fleet Feet.
Cholewka. Nowa jednoczęściowa siatka, która dobrze opina stopę, według Runner’s World Germany. RunRepeat ocenił przewiewność na 2 na 5 i uznał ją za gorszą niż w 26.
Język. Cienki i dobrze zszyty z bokami, według Doctors of Running; RunRepeat zmierzył zaledwie 1,7 mm wyściółki, wobec średniej 5,8 mm. Runner’s World Germany wiążą cieńszy język z mniejszym przepływem powietrza nad podbiciem.
Zapiętek. Dość sztywny zapiętek, 4 na 5 w RunRepeat, z grubą wyściółką kołnierza i nową pętlą na palec. Doctors of Running radzą ostrożność biegaczom wrażliwym na zapiętki i na deformację Haglunda.
Międzypodeszwa. FF BLAST PLUS biegnie na całej długości, zmierzony na 34,2 AC, z ukrytą w pięcie wkładką PureGEL. Runner’s World Germany podają tę samą międzypodeszwę co w 26. Doctors of Running zauważają lekkie ścięcie dodane na zewnętrznej krawędzi pięty.
Wkładka. Wyjmowana i gruba, 5,3 mm wobec średniej 4,4 mm, więc pasuje wkładka na wymiar, według RunRepeat.
Podeszwa zewnętrzna. Miękka guma, która dobrze trzyma na suchej drodze i przeciętnie na mokrej, według Doctors of Running. RunRepeat zmierzył 0,50 przyczepności w przodostopiu na mokrym i miękką mieszankę 46,0 HC. Fleet Feet podają grubszą gumę niż w 26; Runner’s World Germany uznali ją za śliską na leśnych szlakach.
Czytaj dalej
Prosta konstrukcja neutralna: FF BLAST PLUS na całej długości z PureGEL w pięcie, cholewka z siatki z cienkim językiem i miękka gumowa podeszwa zewnętrzna, która dobrze trzyma na suchej drodze, ale szybko się zużywa.
1. Cholewka. Nowa jednoczęściowa siatka, która dobrze opina stopę, według Runner’s World Germany. RunRepeat ocenił przewiewność na 2 na 5 i uznał ją za gorszą niż w 26.
2. Język. Cienki i dobrze zszyty z bokami, według Doctors of Running; RunRepeat zmierzył zaledwie 1,7 mm wyściółki, wobec średniej 5,8 mm. Runner’s World Germany wiążą cieńszy język z mniejszym przepływem powietrza nad podbiciem.
3. Zapiętek. Dość sztywny zapiętek, 4 na 5 w RunRepeat, z grubą wyściółką kołnierza i nową pętlą na palec. Doctors of Running radzą ostrożność biegaczom wrażliwym na zapiętki i na deformację Haglunda.
4. Międzypodeszwa. FF BLAST PLUS biegnie na całej długości, zmierzony na 34,2 AC, z ukrytą w pięcie wkładką PureGEL. Runner’s World Germany podają tę samą międzypodeszwę co w 26. Doctors of Running zauważają lekkie ścięcie dodane na zewnętrznej krawędzi pięty.
5. Wkładka. Wyjmowana i gruba, 5,3 mm wobec średniej 4,4 mm, więc pasuje wkładka na wymiar, według RunRepeat.
6. Podeszwa zewnętrzna. Miękka guma, która dobrze trzyma na suchej drodze i przeciętnie na mokrej, według Doctors of Running. RunRepeat zmierzył 0,50 przyczepności w przodostopiu na mokrym i miękką mieszankę 46,0 HC. Fleet Feet podają grubszą gumę niż w 26; Runner’s World Germany uznali ją za śliską na leśnych szlakach.
Trwałość. Słaby punkt. Doctors of Running przecierali podeszwę po około 72 km i oceniają trwałość poniżej średniej. Test zużycia RunRepeat usunął 2,8 mm, wobec średniej 1,1 mm, podczas gdy cholewka dostała 5 na 5 za trwałość przodu buta i wyściółki pięty.
Trwałość. Słaby punkt. Doctors of Running przecierali podeszwę po około 72 km i oceniają trwałość poniżej średniej. Test zużycia RunRepeat usunął 2,8 mm, wobec średniej 1,1 mm, podczas gdy cholewka dostała 5 na 5 za trwałość przodu buta i wyściółki pięty.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Runner’s World Germany.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Zwrot energii (przodostopie) |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; pasuje do normalnych i wąskich stóp, a szersze będą szczęśliwsze w szerokiej wersji lub innym modelu.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
wąski, standardowy, szeroki i bardzo szeroki
Miejsce na palce
Trochę ciasno na szerokość, hojnie na wysokość. RunRepeat zmierzył przód buta na 71,1 mm wobec średniej 73,2, ale wysokość 29,7 mm wobec 27,0. Doctors of Running stwierdzili, że lekkie zwężenie zelżało po jednym biegu.
Doctors of Running, RunRepeat
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running i Fleet Feet uznali go za zgodny z rozmiarem, a 76 czytelników RunRepeat się zgadza. Doctors of Running zauważają, że zmniejszone wygięcie noska pozwala teraz stopie siedzieć tam, gdzie powinna.
Dopasowanie w niektórych miejscach jest ciasne. Doctors of Running ostrzegają przed uciskiem sznurówek, jeśli mocno zaciągniesz nad cienkim językiem, i opisują sztywny zapiętek równoważony grubą wyściółką kołnierza. Runner’s World Germany uważają, że najlepszy jest dla wąskich i średnich stóp.
RunRepeat podaje wersje wąską, standardową, szeroką i bardzo szeroką, przy czym szersze są sprzedawane tylko na niektórych rynkach.
Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany
Kontra Gel-Cumulus 26
Dopracowanie wersji 26: lepiej ułożony nosek, nowe ścięcie pięty i uchwyt, nowa cholewka oraz spór o to, czy stack w ogóle się zmienił.
Zostań przy Cumulus 26, jeśli jego dopasowanie i wygięcie noska ci pasowały i biegasz w upały, gdzie według RunRepeat cholewka 26 oddychała lepiej. Przejdź na 27, jeśli 26 był nietrafiony w długości albo chcesz dodatkowej wyściółki pięty.
Historia wersji: Gel-Cumulus 26 do Gel-Cumulus 27
Mniejsze wygięcie noska. Doctors of Running nazwali wygięcie noska w 26 jego główną wadą; zmniejszona wersja jest wygodniejsza i naprawia rozmiarówkę. (Doctors of Running)
Ścięcie pięty i uchwyt. Lekkie ścięcie na zewnętrznej krawędzi pięty, według Doctors of Running, i pętla na palec, której 26 nie miał, według RunRepeat i Fleet Feet. (Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet)
Nowa cholewka i język. Nowa siatka. Runner’s World Germany opisują cieńszy język, który gorzej oddycha, Fleet Feet grubszy, mniej rozciągliwy; RunRepeat stwierdza niższą przewiewność niż w 26. (RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany)
Ta sama międzypodeszwa czy wyższa?. Fleet Feet i Runner’s World Germany podają tę samą piankę, stack i drop. RunRepeat zmierzył piętę na 40,9 mm wobec 36,8 mm w 26. (RunRepeat, Fleet Feet, Runner’s World Germany)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Gel-Cumulus 27 nie robi.
ASICS Gel-Cumulus 27 | ASICS Gel-Cumulus 28 | ASICS Gel-Nimbus 27 | ASICS Novablast 5 | Saucony Ride 18 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Lżejszy | Więcej amortyzacji | Szybszy | Mniej amortyzacji |
| Drop | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 38,5 mm | 38,5 mm | 43,5 mm | 41,5 mm | 35 mm |
| Waga | 264 g | 258 g | 306 g | 252 g | 259 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy ASICS Gel-Cumulus 27 jest zgodny z rozmiarem?
Tak. Doctors of Running, Fleet Feet i 76 czytelników RunRepeat uznało go za zgodny z rozmiarem. Przód buta jest trochę węższy niż średnia, więc szerokie stopy powinny przymierzyć szeroką wersję tam, gdzie jest sprzedawana.
Cumulus 26 czy Cumulus 27: co się zmieniło?
Mniejsze wygięcie noska, małe ścięcie pięty, uchwyt i nowa cholewka. Fleet Feet i Runner’s World Germany podają tę samą międzypodeszwę i drop, podczas gdy RunRepeat zmierzył piętę wyższą o około 4 mm. RunRepeat stwierdza też, że nowa cholewka gorzej oddycha.
Cumulus 27 czy Nimbus 27?
Runner’s World Germany uznał Cumulus za lżejszy o około 40 g, niższy i żywszy, a Nimbusa za wygodniejszego, przestronniejszego przy palcach i lepszego dla cięższych biegaczy. Wybierz Cumulus dla wszechstronności, Nimbusa dla maksymalnego komfortu.
Czy Cumulus 27 nadaje się przy nadmiernej pronacji?
To but neutralny. Jego szeroka podstawa sprawia, że jest wystarczająco pewny przy lekkiej niestabilności, według Runner’s World Germany, ale przy wyraźnym uginaniu do wewnątrz zarówno Runner’s World Germany, jak i RunRepeat wskazują Kayano. Warto sprawdzić, jak bardzo ugina się twoja stopa, zanim wybierzesz.
Jak długo wytrzymuje Cumulus 27?
Krócej niż większość. Doctors of Running przecierali podeszwę po około 72 km i oceniają trwałość poniżej średniej, a test zużycia RunRepeat usunął ponad dwukrotnie więcej gumy niż średnia. Cholewka dobrze wytrzymała w testach RunRepeat.
Czy Cumulus 27 nadaje się do chodzenia?
Tak. Doctors of Running oceniają go dobrze do chodzenia i stania, a RunRepeat sugeruje go biegaczom lądującym na pięcie, którzy chcą jednych butów do biegania i na co dzień.
Źródła
- Doctors of Running, ASICS Gel-Cumulus 27 Review (Matt Klein, March 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, ASICS Gel Cumulus 27 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, ASICS GEL-CUMULUS 27 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Fleet Feet, ASICS GEL-Cumulus 27 review: your running BFF. Dostęp: 13 paź 2026.
- Runner’s World Germany, Asics GEL-Cumulus 27 im Test: Wo sind Stärken und Schwächen?. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- fleetfeet.com · Drop, Stack pięty, Stack przodostopia, Waga, US M9, Wsparcie i Płytka, podane
- i-run.fr · Rok premiery, podane
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



