
Nike Structure Plus recenze
První Structure od Nike s jádrem ZoomX: vysoká stabilní tréninková bota s vysokými bočnicemi, která drží patu a střed bez tvrdé vložky.
- Drop
- 10 mm
- Stack u paty
- 42 mm
- Přední část
- 32 mm
- Váha
- 295 g
- Podpora
- Stabilita
- Deska
- Žádná
Náš verdikt
Stabilní a vysoká, s patou k diskusi.
Structure Plus obaluje měkké jádro ZoomX pevnějším rámem ReactX s vysokými bočnicemi, což dává stabilní, ochranný chod, který laboratoře řadí mezi nejstabilnější od Nike. Sedne běžcům, jejichž chodidlo se trochu kroutí dovnitř a kteří běhají volně nebo hodně chodí, zatímco recenzenti se neshodnou, jestli jí pata funguje pro běžce s došlapem na patu.
Silné stránky
- Velmi stabilní přes patu a střed podle skóre obou laboratoří
- Měkká svrchní vrstva ZoomX, naměřená RunRepeat na 29,5 AC
- Jisté držení nohy bez sjíždění paty
- Odolná podešev s téměř žádným opotřebením ve zveřejněných testech
- Funguje stejně dobře na chůzi a stání jako na volné běhy
Slabé stránky
- Těžká: asi 295 g v pánské US 9
- Tlumený chod s malým odrazem na botu se ZoomX
- Doctors of Running shledali přechod přes patu neohrabaný
- Úzká střední část a nízký prostor pro prsty pro některá chodidla
Komu sedí
- Tvé chodidlo se trochu kroutí dovnitř
- Structure 26 ti připadala příliš pevná
- Kromě běhání hodně chodíš nebo stojíš
- Dopadáš na střed chodidla
Kdo by ji měl přeskočit
- Tvá střední část je široká nebo máš citlivou klenbu
- Chceš tempo nebo odraz
- Tvá pata je citlivá
Profil boty
Kde se Structure Plus řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti Structure 26.
| Osa | Structure Plus | Structure 26 | Změna |
|---|---|---|---|
| Tlumení | 78 | 43 | +35 |
| Lehkost | 16 | 6 | +10 |
| Stabilita | 85 | 85 | = |
| Drop | 84 | 84 | = |
| Odezva | 20 | 6 | +14 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha295 g, těžší než 84 % bot
Drop10 mm, vyšší než u 84 % bot
Stack u paty42 mm, vyšší než u 78 % bot
Stack v přední části32 mm, vyšší než u 52 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 4 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Plyšový vstup, tlumený běh. Měkké jádro ZoomX uvnitř pevnějšího rámu ReactX: plyšová při vstupu a ochranná, ale za běhu pevnější a plošší.
Stěny, ne vložky. Vysoké bočnice kolem paty a klenby na široké základně: velmi stabilní v obou laboratořích, bez pocitu tvrdé vložky.
Stabilní, nikdy pružná. Návrat energie 58,2 procenta na patě a 65,2 v přední části; plynulá přes střed, pro jeden test na patě prudká.
Plyšový vstup, tlumený běh. Jádro ZoomX sedí uvnitř vyššího nosiče ReactX. Running Warehouse uvádí 42 mm na patě a 32 mm v přední části pro pánskou US 9 a RunRepeat naměřil svrchní vrstvu ZoomX na 29,5 AC, jasně měkčí než průměr.
Pevnější rám ReactX tvaruje pocit víc než ZoomX. RTINGS hodnotí tlumení paty jako velmi ochranné, zatímco Doctors of Running a Running Shoes Guru popisují plyšový vstup, který za běhu tvrdne a fádne.
Stěny, ne vložky. Midfoot Support System od Nike je sada vysokých bočnic, které obepínají patu a klenbu, na široké základně. RunRepeat naměřil mezipodešev 119,4 mm přes přední část a 94,7 mm na patě a ohodnotil stabilitu 91.
RTINGS zjistili, že drží chodidlo vystředěné, aniž by působila přehnaně korigujícím dojmem. Doctors of Running cítili oporu nejvíc pod vnitřní klenbou a na vnější patě, zatímco Running Shoes Guru ji shledali méně stabilní než pevnější stabilní boty.
Stabilní, nikdy pružná. RunRepeat naměřil návrat energie 58,2 procenta na patě a 65,2 procenta v přední části, nevýrazný výsledek na botu se ZoomX. RTINGS ji také hodnotí jako botu s malým odrazem.
Přechod testery dělí. Doctors of Running shledali ostré, vystředěné zkosení paty plácavé a tuhé při dopadu, zatímco rocker střední a přední části se odvíjí plynule. RunRepeat zjistil, že podélně tuhá platforma sedí běžcům, kteří preferují klasickou geometrii.
Číst dál
Plyšový vstup, tlumený běh. Jádro ZoomX sedí uvnitř vyššího nosiče ReactX. Running Warehouse uvádí 42 mm na patě a 32 mm v přední části pro pánskou US 9 a RunRepeat naměřil svrchní vrstvu ZoomX na 29,5 AC, jasně měkčí než průměr.
Pevnější rám ReactX tvaruje pocit víc než ZoomX. RTINGS hodnotí tlumení paty jako velmi ochranné, zatímco Doctors of Running a Running Shoes Guru popisují plyšový vstup, který za běhu tvrdne a fádne.
Stěny, ne vložky. Midfoot Support System od Nike je sada vysokých bočnic, které obepínají patu a klenbu, na široké základně. RunRepeat naměřil mezipodešev 119,4 mm přes přední část a 94,7 mm na patě a ohodnotil stabilitu 91.
RTINGS zjistili, že drží chodidlo vystředěné, aniž by působila přehnaně korigujícím dojmem. Doctors of Running cítili oporu nejvíc pod vnitřní klenbou a na vnější patě, zatímco Running Shoes Guru ji shledali méně stabilní než pevnější stabilní boty.
Stabilní, nikdy pružná. RunRepeat naměřil návrat energie 58,2 procenta na patě a 65,2 procenta v přední části, nevýrazný výsledek na botu se ZoomX. RTINGS ji také hodnotí jako botu s malým odrazem.
Přechod testery dělí. Doctors of Running shledali ostré, vystředěné zkosení paty plácavé a tuhé při dopadu, zatímco rocker střední a přední části se odvíjí plynule. RunRepeat zjistil, že podélně tuhá platforma sedí běžcům, kteří preferují klasickou geometrii.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Volné běhy | Určená pro ně | Její domovské tempo. RunRepeat jí dává 90 za každodenní běhání. | Doctors of Running, RunRepeat |
| Regenerační běhy | Určená pro ně | Ochranné tlumení paty a stabilní základna pro unavené nohy. | RTINGS |
| Chůze | Určená pro ně | Doctors of Running ji hodnotí jako vynikající botu na chůzi a stání. | Doctors of Running |
| Dlouhé běhy | Zvládne je | RTINGS ji hodnotí nejlépe na dlouhé běhy; Running Shoes Guru ji preferují na běhy pod 15 km. | RTINGS, Running Shoes Guru |
| Tempový trénink | Není pro ně | Příliš těžká a tlumená na rychlejší tréninky, podle každého zveřejněného testu. | Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru |
| Závod na maraton | Není pro ně | RTINGS ji vidí jako botu na přípravu na maraton pro běžce, kteří potřebují vedení, ne volbu na den závodu. | RTINGS |
Zdroj: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru
Co říkají testy
Zveřejněné testy se shodují, že Structure Plus je velmi stabilní, těžká a nejlepší ve volném tempu. Dělí se v samotném chodu: RunRepeat a RTINGS ji shledávají měkkou a ochrannou, zatímco Doctors of Running a Running Shoes Guru ji shledávají pevnější a plošší, než by ZoomX bota měla být.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenze | Smíšené | Doctors of Running se dělí: jeden tester ji shledal těžší, pevnější a neohrabanější, než doufal, druhý si ji užil jako stabilní botu na chůzi a volné běhy. | Číst |
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 87 ze 100: měkká, ochranná a velmi stabilní, brzděná hmotností a tlumeným chodem. | Číst |
| RTINGS | Laboratoř | Smíšené | RTINGS vidí uklidňujícím způsobem stabilní podpůrnou tréninkovou botu s ochranným tlumením paty, ale těžkou a nepružnou. | Číst |
| Running Shoes Guru | Recenze | Smíšené | Running Shoes Guru dává 7 z 10: slušná tradiční stabilní tréninková bota s nezáživným chodem a úzkou střední částí. | Číst |
Shodují se
- Velmi stabilní na svou výškuRunRepeat hodnotí stabilitu 91, RTINGS ji nazývá uklidňujícím způsobem stabilní na vysokou tréninkovou botu a Doctors of Running hodnotí stabilitu A minus.
- TěžkáRunRepeat zvážil 292 g a RTINGS 290,9 g v pánské US 9, blízko 295 g, které Running Warehouse uvádí pro tuto velikost.
- Není rychlá botaRunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru ji drží na volné kilometry a shledávají příliš malý odraz na tempovou práci.
- Sedí na velikostDoctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru shledali délku v obvyklé velikosti správnou.
Rozcházejí se
- Měkká, nebo tvrdá pod nohouRunRepeat naměřil měkkou svrchní vrstvu ZoomX a RTINGS hodnotí patu jako velmi ochrannou. Doctors of Running zjistili, že rám ReactX dominuje a chod je pevnější, než čekali.
- Dobrá pro běžce s došlapem na patu?RunRepeat naměřil drop 11,2 mm a myslí si, že běžci s došlapem na patu se budou cítit jako doma. Doctors of Running shledali ostré, vystředěné zkosení paty plácavé a říkají, že bota lépe sedí běžcům, kteří dopadají víc vpředu.
- Kolik oporyDoctors of Running ji hodnotí střední až vysokou stabilitou. Running Shoes Guru ji shledávají méně stabilní než pevnější stabilní tréninkové boty, jako je ASICS Kayano 32.
Jak je postavená
Stabilní konstrukce se dvěma pěnami: jádro ZoomX uvnitř nosiče ReactX, vysoké bočnice tvořící Midfoot Support System, síťovinový svršek s páskem ve střední části a podešev ze dvou gum.
Jádro ZoomX uvnitř pevnějšího nosiče ReactX s vysokými bočnicemi, vycpaný síťovinový svršek s páskem ve střední části a podešev ze dvou gum 3,4 mm, která se opotřebovává pomalu.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTechnická síťovina | Prodyšnost 4 / 5 |
| 2 | Jazyk | 7,9 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 4 / 5 |
| 4 | MezipodeševZoomX, ReactX a Midfoot Support System | Tvrdost 29,5 AC |
| 5 | Vložka | 4,9 mm |
| 6 | Podešev | 3,4 mm |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 42 mm, přední část 32 mm; změřeno: podešev 3,4 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Fleet Feet, RunRepeat, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Doctors of Running, Nike.
Svršek. Technická síťovina s přeložkami a páskem ve střední části pro držení nohy, podle Running Warehouse a Fleet Feet. Running Shoes Guru chválí větraný prostor pro prsty a RunRepeat hodnotí prodyšnost 4 z 5.
Jazyk. Silně vycpaný, 7,9 mm podle měření RunRepeat, a bez přišití. Jeden tester Doctors of Running cítil, že se trochu posouvá; druhý neměl žádný tlak tkaniček.
Pata. Tuhá opěrka, která splývá s bočnicemi, 4 z 5 v testu RunRepeat. Running Shoes Guru neuvádějí žádné sjíždění paty; jeden tester Doctors of Running cítil, jak mu opěrka tlačí na patní kost.
Mezipodešev. Fleet Feet poznamenávají, že je to první Structure se ZoomX a ReactX a nejvyšší v řadě. RunRepeat naměřil svrchní vrstvu ZoomX na 29,5 AC a zjistil, že platforma je podélně tuhá, 19,3 N proti průměru 15,5 N, s průměrnou torzní tuhostí 14,4 Nm.
Vložka. Vyjímatelná vložka z EVA, tlustá 4,9 mm podle měření RunRepeat.
Podešev. Pevnější vysoce otěruvzdorná guma na patě a měkčí guma v přední části, podle Nike. RunRepeat naměřil 3,4 mm gumy a adhezi 0,51, blízko průměru; Doctors of Running shledali přilnavost skvělou na mokrých i suchých silnicích.
Číst dál
Stabilní konstrukce se dvěma pěnami: jádro ZoomX uvnitř nosiče ReactX, vysoké bočnice tvořící Midfoot Support System, síťovinový svršek s páskem ve střední části a podešev ze dvou gum.
1. Svršek. Technická síťovina s přeložkami a páskem ve střední části pro držení nohy, podle Running Warehouse a Fleet Feet. Running Shoes Guru chválí větraný prostor pro prsty a RunRepeat hodnotí prodyšnost 4 z 5.
2. Jazyk. Silně vycpaný, 7,9 mm podle měření RunRepeat, a bez přišití. Jeden tester Doctors of Running cítil, že se trochu posouvá; druhý neměl žádný tlak tkaniček.
3. Pata. Tuhá opěrka, která splývá s bočnicemi, 4 z 5 v testu RunRepeat. Running Shoes Guru neuvádějí žádné sjíždění paty; jeden tester Doctors of Running cítil, jak mu opěrka tlačí na patní kost.
4. Mezipodešev. Fleet Feet poznamenávají, že je to první Structure se ZoomX a ReactX a nejvyšší v řadě. RunRepeat naměřil svrchní vrstvu ZoomX na 29,5 AC a zjistil, že platforma je podélně tuhá, 19,3 N proti průměru 15,5 N, s průměrnou torzní tuhostí 14,4 Nm.
5. Vložka. Vyjímatelná vložka z EVA, tlustá 4,9 mm podle měření RunRepeat.
6. Podešev. Pevnější vysoce otěruvzdorná guma na patě a měkčí guma v přední části, podle Nike. RunRepeat naměřil 3,4 mm gumy a adhezi 0,51, blízko průměru; Doctors of Running shledali přilnavost skvělou na mokrých i suchých silnicích.
Odolnost. Podešev by měla vydržet. RunRepeat naměřil v otěruvzdorném testu opotřebení 0,9 mm, Doctors of Running neviděli po 40 mílích (asi 64 km) žádný viditelný důlek a Running Shoes Guru uvádějí téměř žádné opotřebení. Slabým místem je svršek: RunRepeat ohodnotil odolnost prostoru pro prsty 2 z 5 a vycpávku paty 4 z 5.
Odolnost. Podešev by měla vydržet. RunRepeat naměřil v otěruvzdorném testu opotřebení 0,9 mm, Doctors of Running neviděli po 40 mílích (asi 64 km) žádný viditelný důlek a Running Shoes Guru uvádějí téměř žádné opotřebení. Slabým místem je svršek: RunRepeat ohodnotil odolnost prostoru pro prsty 2 z 5 a vycpávku paty 4 z 5.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, pánská US 9, Running Warehouse |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Nike, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Návrat energie (pata) |
|
| Síla ohybu |
|
| Torzní tuhost |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
Velikost a střih
Vezmi si svou obvyklou velikost; otázkou je šířka střední části a výška prostoru pro prsty, ne délka.
Délka
Sedí na velikost
Šířky
standardní a extra široká
Místo pro prsty
Šířka je v pořádku, výška není velkorysá. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 72,5 mm, o trochu pod průměrem, a nízkou výšku 26,0 mm; RTINGS také upozorňují na omezené místo nad prsty.
RunRepeat, RTINGS
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uvádějí sedění na velikost a čtenáři RunRepeat souhlasí v jeho anketě o velikosti.
Objem je místo, kde se názory liší. RTINGS shledali prostor pro prsty prostorný ze strany na stranu, ale mělký nad prsty. Running Shoes Guru shledali střední část těsnou, tam, kde sedí podpůrný systém, a Doctors of Running popisují zúžený prostor pro prsty s přeložkami, které dělají přední část nižší.
Nike uvádí pro muže běžnou a extra širokou verzi a RunRepeat zmiňuje širokou verzi; dostupnost se liší podle trhu.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Nike
Vs Structure 26
Structure Plus je model první generace, ne nástupce: sedí nad Structure 26 ve stabilní řadě Nike. Vedle Structure 26 je vyšší, nahoře měkčí a stabilnější, při zhruba stejné hmotnosti.
| Structure Plus | Structure 26 | |
|---|---|---|
| Podpora | Stabilita | Stabilita |
| Drop | 10 mm | 10 mm |
| Stack u paty | 42 mm | 38 mm |
| Přední část | 32 mm | 28 mm |
| Váha | 295 g | 321 g |
Zůstaň u Structure 26, pokud preferuješ nižší platformu s větším citem pro zem nebo pokud ti vyšší pata Plus při dopadu připadá prudká. Doctors of Running shledali Plus pevnější a ne lehčí, než doufali, takže extra výška je hlavním důvodem k přechodu výš.
Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Historie verzí: Structure 26 až Structure Plus
ZoomX se připojuje k ReactX. Jádro ZoomX uvnitř nosiče ReactX, premiéra v řadě Structure podle Fleet Feet. (Fleet Feet)
Vyšší platforma. RunRepeat naměřil 40,9 mm na patě proti 36,1 mm u Structure 26. V našem katalogu se její pata 42 mm řadí na 3. místo nejvyšších ze 40 stabilních silničních bot s uvedenou výškou paty. (RunRepeat, Strideprint)
Víc stability a ochrany. Doctors of Running ji nazývají krokem vpřed ve stabilitě a RTINGS ji shledává měkčí a ochrannější než Structure 26. (Doctors of Running, RTINGS)
Ne lehčí. RunRepeat zvážil 292 g proti 296 g u Structure 26 a Doctors of Running ji uvádějí o 0,1 oz těžší: v praxi stejná hmotnost. (Doctors of Running, RunRepeat)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Structure Plus nedělá.
Nike Structure Plus | Nike Structure 26 | ASICS Gel-Kayano 33 | Brooks Adrenaline GTS 25 | Saucony Hurricane 25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Méně tlumení | Měkčí | Stabilnější | Víc tlumení |
| Drop | 10 mm | 10 mm | 8 mm | 10 mm | 6 mm |
| Stack u paty | 42 mm | 38 mm | 39 mm | 37 mm | 38 mm |
| Váha | 295 g | 321 g | 298 g | 301 g | 285 g |
| Podpora | Stabilita | Stabilita | Stabilita | Stabilita | Stabilita |
Otázky, které běžci kladou
Sedí Nike Structure Plus na velikost?
Ano. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru shledali délku v obvyklé velikosti správnou. Zkontroluj místo toho objem: RTINGS shledali prostor pro prsty mělký nad prsty a Running Shoes Guru střední část úzkou, takže široká chodidla nebo chodidla s velkým objemem by měla zkusit extra širokou verzi, kde se nabízí.
Structure Plus, nebo Structure 26: jaký je rozdíl?
Structure Plus přidává jádro ZoomX do mezipodešve ReactX, sedí výš a působí stabilněji a ochrannější, podle Doctors of Running a RTINGS. Není lehčí: RunRepeat zvážil 292 g proti 296 g u Structure 26. Vyber Plus pro víc tlumení, Structure 26 pro nižší, bližší pocit.
Je Structure Plus dobrá na nadměrnou pronaci nebo ploché nohy?
Structure Plus je navržena pro běžce, jejichž chodidlo se kroutí dovnitř, a recenzenti ji řadí nejlépe pro mírné až střední zkroucení. Vede vysokými bočnicemi místo vložky. Running Shoes Guru ji odrazují při plochých, citlivých klenbách, protože střední část je úzká. Ploché nohy ne vždy znamenají nadměrnou pronaci; je to stabilní bota, ne léčba.
Je Nike Structure Plus dobrá pro běžce s došlapem na patu?
Názory se liší. RunRepeat naměřil drop 11,2 mm a čeká, že se běžci s došlapem na patu budou cítit jako doma. Doctors of Running shledali ostré, vystředěné zkosení paty plácavé a tuhé a vidí botu jako lepší shodu pro běžce, kteří dopadají víc vpředu. Pokud dopadáš tvrdě na patu, vyzkoušej ji, než se zavážeš.
Je Structure Plus dobrá na chůzi?
Ano. Oba testeři Doctors of Running ji hodnotí jako vynikající botu na chůzi a stání a RunRepeat ji řadí mezi své nejlepší volby Nike na chůzi a celodenní nošení. Stabilní základna a ochranná pata záleží při chůzi víc a přechod přes patu míň.
Kolik váží Nike Structure Plus?
Asi 295 g v pánské US 9, podle Running Warehouse a Doctors of Running. RunRepeat zvážil 292 g a RTINGS 290,9 g ve stejné velikosti. Vlastní údaj Nike, 309 g, je pro pánskou US 10.
Zdroje
- Doctors of Running, Nike Structure Plus Review (Matt Klein, January 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RunRepeat, Nike Structure Plus lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, Nike Structure Plus review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Shoes Guru, Nike Structure Plus review (Brandon Law, February 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Warehouse, Nike Structure Plus Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Fleet Feet, Men’s Nike Structure Plus. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Nike, Nike Structure Plus Men’s Road Running Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



