1. Schoenen
  2. Brooks
  3. Glycerin Max 2
Brooks Glycerin Max 2, zijaanzicht

Brooks Glycerin Max 2 review

De neutrale trainer met maximale demping van Brooks komt terug steviger, met meer rocker en vaster. Testers roemen de stabiliteit en bescherming, en discussiëren over of hij het plezier van de eerste versie kwijt is.

Drop
6 mm
Stack hiel
45 mm
Voorvoet
39 mm
Gewicht
311 g
Ondersteuning
Neutraal
Plaat
Geen
Is het jouw paar? Start je fitting

US M9, zoals vermeld. Bijgewerkt op 13 okt 2026 · 10 bronnen

Ons oordeel

Een stabiele tank voor langzame kilometers.

De Glycerin Max 2 is een zeer hoge, zware neutrale schoen met een sterke rocker, een vast bovenwerk en meer stabiliteit dan zijn hoogte doet vermoeden. Hij past bij lopers die op de hiel landen, zwaardere lopers en wandelaars die maximale bescherming willen op rustige dagen, niet bij lopers die veerkracht of een ruime teenbox zoeken.

Sterke punten

  • Enorme, beschermende stack: 45 mm bij de hiel, 39 mm bij de voorvoet
  • Zeer stabiel voor zijn hoogte, volgens Doctors of Running, RunRepeat en BITR
  • Soepele, nadrukkelijke GlideRoll-rocker die rustige kilometers laat doorrollen
  • Vast, zacht bovenwerk van drievoudig jacquard
  • Valt normaal, anders dan de eerste Glycerin Max
  • Duurzaam: geen zichtbare slijtage van de buitenzool na 50 mijl (DoR) of 80 km (Alltricks)

Zwakke punten

  • Zwaar: 311 g in een herenmaat US 9, 318 g op de weegschaal van RunRepeat
  • Weinig energieterugave, ongeveer 49 tot 51 procent in het lab van RunRepeat
  • Steviger en minder veerkrachtig dan de eerste Glycerin Max
  • Alleen standaardbreedte, en een lage teenbox van 24,0 mm voor hoge tenen
  • Dikke tong zonder zijflappen die kan verschuiven bij langere runs

Voor wie hij past

  • Je landt op je hiel en loopt rustig
  • Je bent een zwaardere loper
  • Je wilt een neutrale schoen die toch stabiel voelt
  • Je wandelt of staat veel

Wie hem moet overslaan

  • Je wilt veerkracht of tempo
  • Je voorvoet is breed of je tenen zijn hoog
  • Je hield van de zachte, leuke eerste versie

Schoenprofiel

Waar de Glycerin Max 2 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Glycerin Max.

50100DempingLichtheidStabiliteitDropReactiviteit
AsGlycerin Max 2Glycerin MaxVerandering
Demping9090=
Lichtheid615−9
Stabiliteit3030=
Drop2020=
Reactiviteit2020=

Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Waar hij zit in de catalogus

Gewicht311 g, zwaarder dan 94% van de schoenen

Drop6 mm, lager dan 59% van de schoenen

Stack hiel45 mm, hoger dan 90% van de schoenen

Stack voorvoet39 mm, hoger dan 92% van de schoenen

Fig. 2 · Verdeling van vermelde waarden over de catalogus. De hoogte van een balk is het aantal schoenen in elke klasse. Gewicht: 300 schoenen, gemiddeld 257,2 g. Drop: 306 schoenen, gemiddeld 7,1 mm. Stack hiel: 255 schoenen, gemiddeld 38 mm. Stack voorvoet: 253 schoenen, gemiddeld 31,1 mm. Bron: Strideprint-catalogus (cat), vermelde waarden.

Hoe hij aanvoelt

Geschreven op basis van 7 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.

Maximaal, en steviger dan voorheen. 45 mm DNA Tuned bij de hiel: zacht op de durometer van RunRepeat, maar steviger dan de eerste Max voor Doctors of Running, BITR en RTINGS.

Neutraal op papier, stabiel in de praktijk. Als neutraal vermeld, maar een brede basis, een stijve hielkap en een mediale zijwand maken hem een van de stabielere schoenen met maximale stack.

Hij rolt, hij veert niet. Energieterugave rond 49 tot 51 procent in het lab van RunRepeat; de afrol naar voren komt van een sterke GlideRoll-rocker.

Maximaal, en steviger dan voorheen. Fleet Feet noemt 45 mm DNA Tuned-schuim bij de hiel en 39 mm bij de voorvoet, met grotere schuimcellen onder de hiel en kleinere voorin. Van de 181 neutrale wegschoenen met een voorvoetstack in onze catalogus zitten er maar 9 hoger onder de voorvoet.

Hoe het voelt verdeelt de testers. RunRepeat mat het schuim op 30,9 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, en Women’s Running UK vond het zeer zacht. Doctors of Running, Believe in the Run en RTINGS voelden het allemaal steviger dan de eerste Glycerin Max: beschermend, maar met minder wegzakken.

Neutraal op papier, stabiel in de praktijk. Brooks rekent hem tot de neutrale schoenen, maar Doctors of Running geeft stabiliteit een A en beschrijft een schoen op de grens van geleiding: een brede basis, een opgevuld middenvoet, mediale bedekking van de buitenzool en een mediale zijwand over de hele lengte. RunRepeat voegt een hielkap van 5 op 5 en 19,6 Nm torsiestijfheid toe, ruim boven het gemiddelde.

Niet iedereen is het eens over hoe ver dat gaat. RTINGS vond minder vertrouwen in bochten of op oneffen grond, en een tester van Believe in the Run voelde het platform onder de voet smaller dan voorheen. Doctors of Running waarschuwt dat lopers die niet van stabiliteitselementen houden hem misschien niet leuk vinden.

Hij rolt, hij veert niet. RunRepeat mat een energieterugave van 49,1 procent bij de hiel en 51,3 procent bij de voorvoet, onder het gemiddelde, en Running Warehouse meldt 47 tot 49 procent uit Heeluxe-tests. RTINGS beoordeelt de terugkaatsing als zeer laag.

De beweging komt in plaats daarvan van de GlideRoll-rocker. Doctors of Running vond haar lang en soepel, met een pittige voorvoet. Hun fysiotherapeut merkt op dat rockers een deel van het werk van de enkel naar knie en heup verschuiven, wat bij sommige lopers beter past dan bij andere.

Lees meer

Maximaal, en steviger dan voorheen. Fleet Feet noemt 45 mm DNA Tuned-schuim bij de hiel en 39 mm bij de voorvoet, met grotere schuimcellen onder de hiel en kleinere voorin. Van de 181 neutrale wegschoenen met een voorvoetstack in onze catalogus zitten er maar 9 hoger onder de voorvoet.

Hoe het voelt verdeelt de testers. RunRepeat mat het schuim op 30,9 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, en Women’s Running UK vond het zeer zacht. Doctors of Running, Believe in the Run en RTINGS voelden het allemaal steviger dan de eerste Glycerin Max: beschermend, maar met minder wegzakken.

Neutraal op papier, stabiel in de praktijk. Brooks rekent hem tot de neutrale schoenen, maar Doctors of Running geeft stabiliteit een A en beschrijft een schoen op de grens van geleiding: een brede basis, een opgevuld middenvoet, mediale bedekking van de buitenzool en een mediale zijwand over de hele lengte. RunRepeat voegt een hielkap van 5 op 5 en 19,6 Nm torsiestijfheid toe, ruim boven het gemiddelde.

Niet iedereen is het eens over hoe ver dat gaat. RTINGS vond minder vertrouwen in bochten of op oneffen grond, en een tester van Believe in the Run voelde het platform onder de voet smaller dan voorheen. Doctors of Running waarschuwt dat lopers die niet van stabiliteitselementen houden hem misschien niet leuk vinden.

Hij rolt, hij veert niet. RunRepeat mat een energieterugave van 49,1 procent bij de hiel en 51,3 procent bij de voorvoet, onder het gemiddelde, en Running Warehouse meldt 47 tot 49 procent uit Heeluxe-tests. RTINGS beoordeelt de terugkaatsing als zeer laag.

De beweging komt in plaats daarvan van de GlideRoll-rocker. Doctors of Running vond haar lang en soepel, met een pittige voorvoet. Hun fysiotherapeut merkt op dat rockers een deel van het werk van de enkel naar knie en heup verschuiven, wat bij sommige lopers beter past dan bij andere.

Voor welke runs hij is

RunGeschiktheidWaaromBron
Rustige runsErvoor gemaaktZijn thuis. RunRepeat geeft hem 92 op 100 voor dagelijks hardlopen bij relaxt tempo.RunRepeat, RTINGS
HerstelrunjesErvoor gemaaktDiepe demping en een rocker die het rollen voor je doet.Doctors of Running, Women’s Running UK
WandelenErvoor gemaaktEen topkeuze onder de wandelschoenen van Brooks volgens RunRepeat, en door Women’s Running UK geroemd voor wandelen.RunRepeat, Women’s Running UK
DuurlopenKan ookDoctors of Running vindt hem fijn voor lange, langzame runs; een tester van Believe in the Run vond hem tekortschieten als cruiser voor duurlopen.Doctors of Running, Believe in the Run
Marathon (wedstrijd)Kan ookRunnea noemt marathonvoorbereiding bij beheerst tempo. Voor een tijddoel werken het gewicht en de lage terugkaatsing tegen hem.RunRepeat, Runnea
TempotrainingNiet ervoorRunRepeat geeft hem 44 voor tempo en Women’s Running UK sluit het uit. Hou een lichter paar voor snellere dagen.RunRepeat, Women’s Running UK

Bron: RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Women’s Running UK, Believe in the Run, Runnea

Wat de tests zeggen

De gepubliceerde tests zijn het erover eens dat de Glycerin Max 2 zwaar, zeer beschermend en stabiel voor zijn hoogte is, met een sterke rocker en weinig terugkaatsing. Ze verschillen van mening over het gevoel onder de voet en de teenbox, en over of hij een verbetering is ten opzichte van de eerste Glycerin Max.

TestTypeOnze lezingIn één zinBron
Doctors of RunningReviewPositiefBeide testers van Doctors of Running geven A min: een stabiele, duurzame trainer met rocker en maximale stack voor normale tot smalle voeten.
RunRepeatLabPositiefRunRepeat geeft hem 85 op 100: een gedempte cruiser voor rustige kilometers, geremd door zijn gewicht en zwakke energieterugave.
Believe in the RunReviewNegatiefBelieve in the Run zet hem op D in het totaal: een prima, stabiele schoen, maar steviger en saaier dan de eerste Glycerin Max.
RTINGSLabWisselendRTINGS geeft 7,7 op 10 voor dagelijkse training: diepe bescherming en een brede basis, maar zwaar en met zeer weinig energieterugave.
Women’s Running UKReviewWisselendWomen’s Running UK noemt hem een geweldige wandel- en herstelschoen die de veelzijdigheid voor andere runs mist.
RunneaReviewPositiefRunnea geeft hem 8,9 op 10, een van de meest verfijnde schoenen met maximale demping, met verstandige veranderingen ten opzichte van de eerste versie.
AlltricksReviewPositiefDe tester van Alltricks vond hem een comfortabele, veelzijdige trainer, alleen geremd door zijn gewicht bij intervallen.
Tabel 1 · Consensus van gepubliceerde tests. “Onze lezing” vat de eigen conclusie van elke test samen, in onze woorden. Er worden geen scores omgerekend of verzonnen. Geraadpleegd op 13 okt 2026.

Ze zijn het eens

  • ZwaarDoctors of Running noemt 312 g voor een herenmaat US 9, RTINGS woog 314,3 g en RunRepeat 318 g.
  • Stabiel voor een schoen met maximale stackDoctors of Running geeft stabiliteit een A, RunRepeat geeft hem 89 voor stabiliteit, en Believe in the Run vond hem zeer stabiel voor zijn hoogte.
  • Weinig terugkaatsingRunRepeat mat een energieterugave onder het gemiddelde, RTINGS beoordeelt haar als zeer laag, en Women’s Running UK vond weinig veerkracht of voortstuwing.
  • Een nadrukkelijke rockerDoctors of Running, Believe in the Run en RunRepeat beschrijven allemaal een sterke, naar voren rollende rocker, agressiever dan bij de eerste versie.

Ze verschillen

  • Zacht of stevig onder de voetRunRepeat mat het schuim op 30,9 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, en Women’s Running UK vergelijkt het met een marshmallow. Doctors of Running, Believe in the Run en RTINGS vonden het allemaal steviger dan de eerste Glycerin Max.
  • Strakke of ruime teenboxDoctors of Running en Believe in the Run vonden de voorvoet strakker en taps dan voorheen. Women’s Running UK, Alltricks en Runnea vonden hem ruim genoeg voor bredere voeten.
  • Alleen voor rustige dagen?De meeste tests bewaren hem voor rustige runs en wandelen. De tester van Alltricks, een marathonloper onder de drie uur, vond tempo lopen comfortabel in deze schoen, en Doctors of Running zegt dat hij wat hoger tempo aankan.
Lees de volledige standpunten, punt voor punt

Zwaar. Doctors of Running noemt 312 g voor een herenmaat US 9, RTINGS woog 314,3 g en RunRepeat 318 g. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Stabiel voor een schoen met maximale stack. Doctors of Running geeft stabiliteit een A, RunRepeat geeft hem 89 voor stabiliteit, en Believe in the Run vond hem zeer stabiel voor zijn hoogte. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Weinig terugkaatsing. RunRepeat mat een energieterugave onder het gemiddelde, RTINGS beoordeelt haar als zeer laag, en Women’s Running UK vond weinig veerkracht of voortstuwing. (RunRepeat, RTINGS, Women’s Running UK)

Een nadrukkelijke rocker. Doctors of Running, Believe in the Run en RunRepeat beschrijven allemaal een sterke, naar voren rollende rocker, agressiever dan bij de eerste versie. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Zacht of stevig onder de voet. RunRepeat mat het schuim op 30,9 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, en Women’s Running UK vergelijkt het met een marshmallow. Doctors of Running, Believe in the Run en RTINGS vonden het allemaal steviger dan de eerste Glycerin Max. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Women’s Running UK)

Strakke of ruime teenbox. Doctors of Running en Believe in the Run vonden de voorvoet strakker en taps dan voorheen. Women’s Running UK, Alltricks en Runnea vonden hem ruim genoeg voor bredere voeten. (Doctors of Running, Believe in the Run, Women’s Running UK, Runnea, Alltricks)

Alleen voor rustige dagen?. De meeste tests bewaren hem voor rustige runs en wandelen. De tester van Alltricks, een marathonloper onder de drie uur, vond tempo lopen comfortabel in deze schoen, en Doctors of Running zegt dat hij wat hoger tempo aankan. (Doctors of Running, RunRepeat, Women’s Running UK, Alltricks)

Hoe hij is gebouwd

Een neutrale opbouw met maximale demping: DNA Tuned-schuim over de hele lengte met gradueel verlopende celgroottes, een GlideRoll-rocker, een air-mesh bovenwerk van drievoudig jacquard met een zeer dikke tong, en rubber beperkt tot de slijtzones.

DNA Tuned-schuim over de hele lengte in een GlideRoll-rocker, een stijve hielkap van 5 op 5, een tong van 13,0 mm en een buitenzool van 3,5 mm beperkt tot de slijtzones.

4539123456
#OnderdeelMaat
1BovenwerkAir mesh van drievoudig jacquardAdemend vermogen 74 BR
2Tong13,0 mm
3HielStijfheid 5 / 5
4TussenzoolDNA Tuned en GlideRoll-rockerHardheid 30,9 AC
5Binnenzool4,7 mm
6Buitenzool3,5 mm

Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 45 mm hiel, 39 mm voorvoet; gemeten: 3,5 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Believe in the Run, Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse, Alltricks. BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).

  1. Bovenwerk. Nieuw voor versie 2, dik en zacht met een vast houvast over de tussenzool, volgens Doctors of Running en Believe in the Run, al vonden beide hem warm. RunRepeat gaf het ademend vermogen toch 74, dicht bij het gemiddelde.

  2. Tong. Zeer dik met 13,0 mm in de meting van RunRepeat, meer dan het dubbele van het gemiddelde, en zonder zijflappen. Doctors of Running merkte dat hij verschoof bij langere runs met bochten.

  3. Hiel. Een zeer stijve hielkap, 5 op 5 in de test van RunRepeat, met royale vulling in de rand. Doctors of Running merkt op dat hij lopers met gevoelige hielen kan hinderen.

  4. Tussenzool. Met stikstof doordrenkt DNA Tuned-schuim met grotere cellen onder de hiel voor zachtere landingen en kleinere cellen in de voorvoet voor de afzet, gevormd tot een afgeschuinde, gebogen GlideRoll-rocker. RunRepeat mat 30,9 AC en 19,6 Nm torsiestijfheid.

  5. Binnenzool. Een uitneembare binnenzool van 4,7 mm volgens RunRepeat, dicht bij het gemiddelde.

  6. Buitenzool. Rubber alleen in de impact- en afzetzones, met blootliggend schuim elders. Het is 3,5 mm dik en scoorde 0,51 in de tractietest van RunRepeat, solide grip ook op nat, en Believe in the Run looft de grip en levensduur.

Lees meer

Een neutrale opbouw met maximale demping: DNA Tuned-schuim over de hele lengte met gradueel verlopende celgroottes, een GlideRoll-rocker, een air-mesh bovenwerk van drievoudig jacquard met een zeer dikke tong, en rubber beperkt tot de slijtzones.

1. Bovenwerk. Nieuw voor versie 2, dik en zacht met een vast houvast over de tussenzool, volgens Doctors of Running en Believe in the Run, al vonden beide hem warm. RunRepeat gaf het ademend vermogen toch 74, dicht bij het gemiddelde.

2. Tong. Zeer dik met 13,0 mm in de meting van RunRepeat, meer dan het dubbele van het gemiddelde, en zonder zijflappen. Doctors of Running merkte dat hij verschoof bij langere runs met bochten.

3. Hiel. Een zeer stijve hielkap, 5 op 5 in de test van RunRepeat, met royale vulling in de rand. Doctors of Running merkt op dat hij lopers met gevoelige hielen kan hinderen.

4. Tussenzool. Met stikstof doordrenkt DNA Tuned-schuim met grotere cellen onder de hiel voor zachtere landingen en kleinere cellen in de voorvoet voor de afzet, gevormd tot een afgeschuinde, gebogen GlideRoll-rocker. RunRepeat mat 30,9 AC en 19,6 Nm torsiestijfheid.

5. Binnenzool. Een uitneembare binnenzool van 4,7 mm volgens RunRepeat, dicht bij het gemiddelde.

6. Buitenzool. Rubber alleen in de impact- en afzetzones, met blootliggend schuim elders. Het is 3,5 mm dik en scoorde 0,51 in de tractietest van RunRepeat, solide grip ook op nat, en Believe in the Run looft de grip en levensduur.

Duurzaamheid. Verwacht een lange levensduur. De buitenzool verloor 1,1 mm in de slijtagetest van RunRepeat, ongeveer gemiddeld, met een duurzaamheid van de teenbox van 3 op 5 en hielvulling van 4 op 5. Doctors of Running zag na ongeveer 50 mijl geen zichtbare slijtage, en Alltricks geen na 80 km.

Duurzaamheid. Verwacht een lange levensduur. De buitenzool verloor 1,1 mm in de slijtagetest van RunRepeat, ongeveer gemiddeld, met een duurzaamheid van de teenbox van 3 op 5 en hielvulling van 4 op 5. Doctors of Running zag na ongeveer 50 mijl geen zichtbare slijtage, en Alltricks geen na 80 km.

Specificaties, vermeld en gemeten

Elk cijfer heeft zijn bron.

Drop, mm

Fleet Feet6
RunRepeat8,1
RTINGS6,9

Hielstack, mm

Fleet Feet45
Doctors of Running47
Running Warehouse48
RunRepeat45,4
RTINGS47,9

Voorvoetstack, mm

Fleet Feet39
Doctors of Running41
Running Warehouse42
RunRepeat37,3

Gewicht (heren), g

RunRepeat311
Doctors of Running312
Running Warehouse315
RunRepeat318
RTINGS314,3
SpecificatieVermeldGemeten
Drop
  • 6 mm Believe in the Run
  • 8,1 mm RunRepeat
  • 6,9 mm RTINGS
Stack hiel
  • 45 mm Believe in the Run
  • 47 mm Doctors of Running
  • 48 mm Running Warehouse
  • 45,4 mm RunRepeat
  • 47,9 mm RTINGS
Stack voorvoet
  • 39 mm Believe in the Run
  • 41 mm Doctors of Running
  • 42 mm Running Warehouse
  • 37,3 mm RunRepeat
Gewicht, US M9
  • 311 g Believe in the Run
  • 312 g Doctors of Running
  • 315 g Running Warehouse
  • 318 g RunRepeat
  • 314,3 g RTINGS
Ondersteuning
  • Neutraal Running Warehouse
–
Plaat
  • Geen Running Warehouse
–
Ondergrond
  • Weg cat
–
Jaar van uitgave
  • 2025 Believe in the Run
–

Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse.

Labmetingen

SpecificatieGemeten
Hardheid tussenzool
  • 30,9 AC RunRepeat
Torsiestijfheid
  • 19,6 Nm RunRepeat
Energieterugave (hiel)
  • 49,1 % RunRepeat
Stijfheid hielkap
  • 5 / 5 RunRepeat
Tractiecoëfficiënt
  • 0,51 RunRepeat
Ademend vermogen
  • 74 BR RunRepeat
SpecificatieGemeten
Breedte teenbox
  • 73,4 mm RunRepeat
Hoogte teenbox
  • 24 mm RunRepeat
Dikte buitenzool
  • 3,5 mm RunRepeat
Dikte binnenzool
  • 4,7 mm RunRepeat
Dikte tong
  • 13 mm RunRepeat
Buigkracht
  • 21,9 N RunRepeat

BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).

Maat en pasvorm

Neem je gebruikelijke maat; de vraag is het volume van de teenbox, niet de lengte.

Lengte

Valt normaal

Breedtes

standaard

Ruimte voor de tenen

RunRepeat mat een gemiddelde teenboxbreedte van 73,4 mm maar een lage hoogte van 24,0 mm, dus hoge tenen kunnen de bovenkant raken. Doctors of Running voelde druk boven de grote teen.

Doctors of Running, RunRepeat

Volledige maatnotities van testers

Doctors of Running, de lezers van RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run en Runnea melden allemaal een pasvorm die normaal valt, een verandering ten opzichte van de eerste Glycerin Max, die Doctors of Running een halve maat groter nam. Women’s Running UK is de uitzondering: hun tester vond hem iets groot.

De voorvoet verdeelt testers. Doctors of Running beschrijft een taps toelopende teenbox met weinig volume en Believe in the Run vond hem strakker dan het origineel. Women’s Running UK, Alltricks en Runnea vonden ruimte voor bredere voeten. Het bovenwerk loopt ook warm voor Doctors of Running.

Fleet Feet en Running Warehouse noemen de herenschoen alleen in standaardbreedte, en RTINGS bevestigt dat er geen brede versie is.

Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Women’s Running UK, Runnea, Alltricks, Fleet Feet, Running Warehouse

Vs Glycerin Max

Een volledig nieuw ontwerp: steviger schuim, een langere en sterkere rocker, een strakker en vaster bovenwerk en een stabielere loop, bij iets meer gewicht.

Glycerin Max 2Glycerin Max
OndersteuningNeutraalNeutraal
Drop6 mm6 mm
Stack hiel45 mm45 mm
Voorvoet39 mm39 mm
Gewicht311 g297 g

Hou de eerste Glycerin Max als je hield van zijn zachte, veerkrachtige, speelse loop en ruime teenbox: de testers van Believe in the Run gaven er de voorkeur aan. Kies de Max 2 als het origineel los of minder stabiel voelde en je een stabielere, vastere loop wilt voor rustige kilometers.

Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Versiegeschiedenis: Glycerin Max tot Glycerin Max 2

Stevigere loop. Doctors of Running, Believe in the Run en RTINGS vonden de DNA Tuned-tussenzool allemaal steviger en minder veerkrachtig dan bij de eerste versie. (Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)

Sterkere, soepelere rocker. Believe in the Run vond de GlideRoll-rocker agressiever, en Doctors of Running een langere, soepelere rol met minder uitloop bij de hiel. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Nieuw bovenwerk, nieuwe pasvorm. Een air mesh van drievoudig jacquard houdt de voet beter vast, en de lengte valt nu normaal waar de eerste Max een halve maat groter nodig had, volgens Doctors of Running. De teenbox is smaller. (Doctors of Running, Believe in the Run, Running Warehouse)

Stabieler, iets zwaarder. Doctors of Running vond hem stabieler dan versie 1. RunRepeat en RTINGS vonden hem allebei zwaarder. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Alternatieven vergeleken

Elk lost één ding op dat de Glycerin Max 2 niet doet.

Brooks Glycerin Max 2Brooks Glycerin MaxASICS Superblast 3Nike Vomero PlusBrooks Glycerin 23
Kies hem voorDeze paginaZachterLichterSnellerMinder demping
Drop6 mm6 mm8 mm10 mm8 mm
Stack hiel45 mm45 mm47 mm43 mm38 mm
Gewicht311 g297 g238 g292 g301 g
OndersteuningNeutraalNeutraalNeutraalNeutraalNeutraal
Tabel 2 · Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).

Vragen die hardlopers stellen

Valt de Brooks Glycerin Max 2 normaal qua maat?

Ja voor de meeste testers. Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runnea en de lezers van RunRepeat melden een pasvorm die normaal valt, anders dan de eerste Glycerin Max, die kort viel. Alleen Women’s Running UK vond hem iets groot. Controleer de teenbox: sommige testers vonden hem taps en laag boven de tenen.

Glycerin Max of Glycerin Max 2: welke kies ik?

Kies de Glycerin Max 2 als je een stabielere, vastere loop wilt met een sterkere rocker en een pasvorm die normaal valt. Zoek de eerste Glycerin Max als je een zachter, veerkrachtiger, speelser gevoel en een ruimere teenbox verkiest. Believe in the Run gaf de voorkeur aan versie 1, Doctors of Running aan versie 2.

Is de Glycerin Max 2 een stabiliteitsschoen?

Nee, Brooks noemt de Glycerin Max 2 neutraal. Doctors of Running noemt hem toch een schoen op de grens van geleiding dankzij een brede basis, een opgevuld middenvoet en een mediale zijwand, en RunRepeat suggereert dat schoenen als deze kunnen passen bij milde steunbehoefte. Het is geen vervanging voor een echte stabiliteitsschoen of voor professioneel advies als je pijn hebt.

Is de Glycerin Max 2 ook breed verkrijgbaar?

Op dit moment niet. Fleet Feet en Running Warehouse noemen de herenversie van de Glycerin Max 2 alleen in standaardbreedte, en RTINGS bevestigt dat er geen brede versie is. Doctors of Running vond de teenbox taps, terwijl Women’s Running UK en Alltricks hem ruim vonden, dus pas hem als je voorvoet breed is.

Is de Glycerin Max 2 goed om in te wandelen?

Ja. RunRepeat maakt de Glycerin Max 2 tot een topkeuze onder de wandelschoenen van Brooks, en Women’s Running UK beoordeelt hem als geweldige wandel- en herstelschoen. De diepe demping, de rocker en de stabiele basis passen bij lange dagen op de been; het gewicht van 311 g telt minder bij wandeltempo.

Is de Glycerin Max 2 goed voor zwaardere lopers?

Testers vinden van wel. RunRepeat noemt zwaardere lopers die veel schuim willen onder zijn beste matches, en Runnea raadt de Glycerin Max 2 aan voor een medium tot zware bouw. De hielstack van 45 mm, brede basis en stijve hielkap voegen bescherming en stabiliteit toe; de keerzijde is een zware schoen met weinig terugkaatsing.

Kun je een marathon lopen op de Glycerin Max 2?

Bij relaxt tempo wel: Runnea noemt marathonvoorbereiding bij beheerst tempo, en Doctors of Running vindt de Glycerin Max 2 fijn voor duurlopen. Voor een tijddoel is hij een slechte match, want RunRepeat geeft hem 31 op 100 voor racen en mat weinig energieterugave.

Bronnen

  1. Doctors of Running, Brooks Glycerin Max 2 Review (Matt Klein, December 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  2. RunRepeat, Brooks Glycerin Max 2 lab review (May 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  3. Believe in the Run, Brooks Glycerin Max 2 Review (December 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  4. RTINGS, Brooks Glycerin Max 2 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  5. Women’s Running UK, Brooks Glycerin Max 2 review: recovery runs made easier (December 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  6. Runnea, Brooks Glycerin Max 2 review (updated May 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  7. Alltricks, Test Brooks Glycerin Max 2 (February 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  8. Fleet Feet, Men’s Brooks Glycerin Max 2. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  9. Running Warehouse, Brooks Glycerin Max 2 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  10. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
  11. cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen

Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.

Is het jouw paar?Start je fitting