1. Sko
  2. Nike
  3. Vomero Premium
Nike Vomero Premium, sett fra siden

Nike Vomero Premium test

Toppen av Nikes Vomero-serie: en maksimal ZoomX-treningssko med to Air Zoom-enheter, bygget for restitusjonsturer og rolige mil.

Drop
10 mm
Hælstack
54 mm
Forfot
44 mm
Vekt
329 g
Støtte
Nøytral
Plate
Ingen

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 7 kilder

Vår dom

Maksimal beskyttelse, maksimal vekt.

Vomero Premium stabler ZoomX i full lengde og to Air Zoom-enheter på en bred, rocket base, og laboratoriene måler eksepsjonell støtdemping. Den passer nøytrale løpere, også tyngre, som vil ha mest mulig beskyttelse til restitusjon og rolige mil, og den er for tung til alt raskere.

Sterke sider

  • Eksepsjonell støtdemping: 173 SA i hælen i RunRepeats test
  • Spenstig, rocket gange i rolig tempo
  • Stødigere enn høyden tilsier, takket være en bred base
  • Plysjet, polstret overdel med godt hold
  • Slitesterk yttersåle med godt grep på våt vei

Svake sider

  • Svært tung: 329 g i herre US 9
  • Energitilbakeføring under det designet lover
  • Nyttig bare i rolig tempo
  • Går varm, med en tykk tunge og polstret krage

Hvem den passer for

  • Du vil ha mest mulig beskyttelse på restitusjonsdager
  • Du er en tyngre løper
  • Du synes Vomero 18 eller Vomero Plus er for faste
  • Du lander på midtfoten eller forfoten

Hvem bør hoppe over den

  • Du vil ha én sko til alle tempoer
  • Balansen din er usikker
  • Foten din ruller mye innover

Skoprofil

Hvor Vomero Premium ligger blant de 395 skoene i katalogen vår, og hva som er endret fra Vomero Plus.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseVomero PremiumVomero PlusEndring
Demping10083+17
Letthet620−14
Stabilitet3030=
Drop8484=
Respons206+14

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt329 g, tyngre enn 97 % av skoene

Drop10 mm, høyere enn 84 % av skoene

Hælstack54 mm, høyere enn 100 % av skoene

Forfotstack44 mm, høyere enn 100 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 4 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Så mye beskyttelse som en treningssko kan få. ZoomX og to Air Zoom-enheter på en hæl på 54 mm: RunRepeat målte 173 SA støtdemping i hælen, med nesten ingen følelse av underlaget.

Bred nok til å holde seg oppreist. En svært bred, utsvunget base holder den stødigere enn høyden tilsier, men svinger føles mindre sikre og følelsen av underlaget er minimal.

Spenstig i rolig tempo, tung utover det. Energitilbakeføring på 63,3 prosent i hælen og 64,4 i forfoten, en stiv rocker og en vekt som dominerer i alt raskere tempo.

Så mye beskyttelse som en treningssko kan få. ZoomX i full lengde bærer to Air Zoom-enheter, én under hælen og én under forfoten. Running Warehouse oppgir 54 mm i hælen og 44 mm i forfoten for en herre US 9, og i katalogen vår rangerer den hælen som høyest av de 183 nøytrale asfaltskoene med oppgitt hælhøyde.

RunRepeat målte støtdemping på 173 SA i hælen og 147 SA i forfoten, langt over gjennomsnittet, med skum på 34,5 AC, nær gjennomsnittlig hardhet. Running Shoes Guru beskriver null følelse av underlaget og et skum som synker inn og fjærer sakte tilbake.

Bred nok til å holde seg oppreist. Basen er bred og utsvunget: RunRepeat målte 118,4 mm over forfoten og 103,2 mm i hælen, godt over gjennomsnittet. Doctors of Running fant den langt stødigere enn en oppgitt stack på 55 mm tilsier, selv om den fortsatt er en nøytral sko uten medial støtte.

Grensene viser seg når du svinger eller øker farten. Running Shoes Guru og RTINGS fant begge svingene mindre sikre, og Doctors of Running advarer om at høyden reduserer følelsen av underlaget for alle med balanseproblemer.

Spenstig i rolig tempo, tung utover det. RunRepeat målte energitilbakeføring på 63,3 prosent i hælen og 64,4 prosent i forfoten, over gjennomsnittet, men under det designet lover. Doctors of Running kjente en fjæringslignende belastning og tilbakefjæring fra enhetene, mens Running Shoes Guru fant overgangen klumpete.

En stiv rocker gjør rullingen: RunRepeat målte 21,5 N bøyekraft og 18,3 Nm torsjonsstivhet, begge stivere enn gjennomsnittet. Alle testene finner at vekten tar over når tempoet stiger.

Les mer

Så mye beskyttelse som en treningssko kan få. ZoomX i full lengde bærer to Air Zoom-enheter, én under hælen og én under forfoten. Running Warehouse oppgir 54 mm i hælen og 44 mm i forfoten for en herre US 9, og i katalogen vår rangerer den hælen som høyest av de 183 nøytrale asfaltskoene med oppgitt hælhøyde.

RunRepeat målte støtdemping på 173 SA i hælen og 147 SA i forfoten, langt over gjennomsnittet, med skum på 34,5 AC, nær gjennomsnittlig hardhet. Running Shoes Guru beskriver null følelse av underlaget og et skum som synker inn og fjærer sakte tilbake.

Bred nok til å holde seg oppreist. Basen er bred og utsvunget: RunRepeat målte 118,4 mm over forfoten og 103,2 mm i hælen, godt over gjennomsnittet. Doctors of Running fant den langt stødigere enn en oppgitt stack på 55 mm tilsier, selv om den fortsatt er en nøytral sko uten medial støtte.

Grensene viser seg når du svinger eller øker farten. Running Shoes Guru og RTINGS fant begge svingene mindre sikre, og Doctors of Running advarer om at høyden reduserer følelsen av underlaget for alle med balanseproblemer.

Spenstig i rolig tempo, tung utover det. RunRepeat målte energitilbakeføring på 63,3 prosent i hælen og 64,4 prosent i forfoten, over gjennomsnittet, men under det designet lover. Doctors of Running kjente en fjæringslignende belastning og tilbakefjæring fra enhetene, mens Running Shoes Guru fant overgangen klumpete.

En stiv rocker gjør rullingen: RunRepeat målte 21,5 N bøyekraft og 18,3 Nm torsjonsstivhet, begge stivere enn gjennomsnittet. Alle testene finner at vekten tar over når tempoet stiger.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
RestitusjonsturerLaget for detDens hovedoppgave, ifølge alle publiserte tester.RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru
Rolige turerLaget for detRunRepeat gir den 91 for daglig løping i avslappet tempo.RunRepeat
LangturerFunkerRTINGS gir den 8,0 for langturer. Running Shoes Guru finner den for tung utover rundt 2 timer.RTINGS, Running Shoes Guru
GåingFunkerFin til gåing og stående arbeid, sier Doctors of Running, med mindre balansen din er svekket.Doctors of Running
TempotreningIkke til detFor tung og myk til raskere økter.RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru
Lett terrengIkke til detDoctors of Running holder den på vei på grunn av den begrensede følelsen av underlaget.Doctors of Running

Kilde: RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Doctors of Running

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Vomero Premium er ekstremt dempet, overraskende stabil for høyden og svært tung, en sko bare for rolige mil og restitusjonsmil. De er uenige om hvor spesiell gangen er: Doctors of Running og RTINGS liker spretten, mens RunRepeat og Running Shoes Guru finner mindre tilbakefjæring enn designet lover.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
Doctors of RunningAnmeldelsePositivDoctors of Running finner en godt utført førsteversjon: plysjet, spenstig og romslig, med vekten som hovedulempe.
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 86 av 100: enestående støtdemping og slitestyrke, svakere energitilbakeføring enn lovet.
RTINGSLabPositivRTINGS ser et sterkt valg til restitusjon og avslappede langturer, holdt tilbake fra alt raskere av vekten.
Running Shoes GuruAnmeldelseBlandetRunning Shoes Guru gir den 7 av 10: svært plysjet, men tung, klumpete i overgangen og ikke spesiell nok for hypen.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Svært tungRTINGS veide 329,5 g, RunRepeat 326 g og Running Shoes Guru 334 g i herre US 9. RTINGS regner den blant de tyngste skoene de har testet.
  • Bygget for rolige milRunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru og Doctors of Running holder den alle til restitusjon og rolig løping.
  • Stabil for høydenDoctors of Running fant den mindre ustabil enn stacken tilsier, og RunRepeat målte en hæl på 103,2 mm og finner den stabil for hælløpere.
  • Vanlig størrelseDoctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru fant alle lengden riktig i vanlig størrelse.

De er uenige

  • Hvor livlig er gangenDoctors of Running kaller den en av de spenstigste treningsskoene de har løpt i. RunRepeat sier at den ikke når opp til den svevende følelsen Nike lovet, og Running Shoes Guru fant at Air Zoom-enhetene gir lite tilbakefjæring under så mye skum.
  • Plass til tærneDoctors of Running og Running Shoes Guru fant overdelen romslig. RunRepeat målte en kraftig avsmalnende tåboks på 68,6 mm, men høy på 30,8 mm.
  • Stabil i svinger?Running Shoes Guru fant den litt ustabil i svinger, og RTINGS bemerker at svinger føles mindre stabile i fart. Doctors of Running hadde ingen sidevingling i rolig tempo.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Svært tung. RTINGS veide 329,5 g, RunRepeat 326 g og Running Shoes Guru 334 g i herre US 9. RTINGS regner den blant de tyngste skoene de har testet. (RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Bygget for rolige mil. RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru og Doctors of Running holder den alle til restitusjon og rolig løping. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Stabil for høyden. Doctors of Running fant den mindre ustabil enn stacken tilsier, og RunRepeat målte en hæl på 103,2 mm og finner den stabil for hælløpere. (Doctors of Running, RunRepeat)

Vanlig størrelse. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru fant alle lengden riktig i vanlig størrelse. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Hvor livlig er gangen. Doctors of Running kaller den en av de spenstigste treningsskoene de har løpt i. RunRepeat sier at den ikke når opp til den svevende følelsen Nike lovet, og Running Shoes Guru fant at Air Zoom-enhetene gir lite tilbakefjæring under så mye skum. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)

Plass til tærne. Doctors of Running og Running Shoes Guru fant overdelen romslig. RunRepeat målte en kraftig avsmalnende tåboks på 68,6 mm, men høy på 30,8 mm. (Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru)

Stabil i svinger?. Running Shoes Guru fant den litt ustabil i svinger, og RTINGS bemerker at svinger føles mindre stabile i fart. Doctors of Running hadde ingen sidevingling i rolig tempo. (Doctors of Running, RTINGS, Running Shoes Guru)

Slik er den bygget

En maksimal nøytral konstruksjon: ZoomX i full lengde med to Air Zoom-enheter, en bred, utsvunget base med en stiv rocker, en kraftig polstret mesh-overdel og en yttersåle av vaffelgummi.

ZoomX i full lengde med to Air Zoom-enheter på en bred, stiv rocker, en tykk polstret overdel som går varm og en vaffelyttersåle som slites sakte.

5444123456
#DelMål
1OverdelEngineered meshPustbarhet 3 / 5
2Tunge12,4 mm
3HælStivhet 4 / 5
4MellomsåleZoomX og Air ZoomHardhet 34,5 AC
5Innersåle4,1 mm
6YttersåleVaffelgummi2,8 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 54 mm hæl, 44 mm forfot; målt: 2,8 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru, Nike.

  1. Overdel. Engineered mesh med nettede snørløkker og en hælklips, ifølge Running Warehouse. RunRepeat ga pustbarheten 3 av 5, og Running Shoes Guru fant den svært varm. Doctors of Running mente den puster greit når man løper.

  2. Tunge. Helt festet til sidene og svært tykk: 12,4 mm i RunRepeats måling, mot et gjennomsnitt på 5,8 mm. Doctors of Running hadde ikke snøretrykk.

  3. Hæl. En liten, stiv kappe i nedre hæl med moderat polstring, ifølge Doctors of Running, og 4 av 5 fra RunRepeat. Ingen hælgliding i noen av testene.

  4. Mellomsåle. ZoomX i full lengde med en Air Zoom-enhet under hælen og en til under forfoten, ifølge Nike. RunRepeat målte skummet til 34,5 AC og en stiv plattform, 21,5 N i bøyetesten.

  5. Innersåle. En avtagbar innersåle, 4,1 mm tykk i RunRepeats måling.

  6. Yttersåle. Gummi med høy slitestyrke i vaffelmønster, ifølge Nike, 2,8 mm tykt i RunRepeats test. Friksjonen ble målt til 0,50, nær gjennomsnittet, men Doctors of Running fant utmerket grep på våt vei, og Running Shoes Guru ga grepet 9 av 10. En sentral kanal er etterlatt uten gummi.

Les mer

En maksimal nøytral konstruksjon: ZoomX i full lengde med to Air Zoom-enheter, en bred, utsvunget base med en stiv rocker, en kraftig polstret mesh-overdel og en yttersåle av vaffelgummi.

1. Overdel. Engineered mesh med nettede snørløkker og en hælklips, ifølge Running Warehouse. RunRepeat ga pustbarheten 3 av 5, og Running Shoes Guru fant den svært varm. Doctors of Running mente den puster greit når man løper.

2. Tunge. Helt festet til sidene og svært tykk: 12,4 mm i RunRepeats måling, mot et gjennomsnitt på 5,8 mm. Doctors of Running hadde ikke snøretrykk.

3. Hæl. En liten, stiv kappe i nedre hæl med moderat polstring, ifølge Doctors of Running, og 4 av 5 fra RunRepeat. Ingen hælgliding i noen av testene.

4. Mellomsåle. ZoomX i full lengde med en Air Zoom-enhet under hælen og en til under forfoten, ifølge Nike. RunRepeat målte skummet til 34,5 AC og en stiv plattform, 21,5 N i bøyetesten.

5. Innersåle. En avtagbar innersåle, 4,1 mm tykk i RunRepeats måling.

6. Yttersåle. Gummi med høy slitestyrke i vaffelmønster, ifølge Nike, 2,8 mm tykt i RunRepeats test. Friksjonen ble målt til 0,50, nær gjennomsnittet, men Doctors of Running fant utmerket grep på våt vei, og Running Shoes Guru ga grepet 9 av 10. En sentral kanal er etterlatt uten gummi.

Slitestyrke. Bedre enn gjennomsnittet. RunRepeat målte 0,7 mm slitasje på yttersålen mot et gjennomsnitt på 1,1 mm og ga hælpolstringen 5 av 5. Doctors of Running så nesten ingen slitasje etter 25 miles (ca. 40 km), og Running Shoes Guru bare litt glattslitte knotter i hælen.

Slitestyrke. Bedre enn gjennomsnittet. RunRepeat målte 0,7 mm slitasje på yttersålen mot et gjennomsnitt på 1,1 mm og ga hælpolstringen 5 av 5. Doctors of Running så nesten ingen slitasje etter 25 miles (ca. 40 km), og Running Shoes Guru bare litt glattslitte knotter i hælen.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Hælhøyde (stack), mm

Running Warehouse54
Doctors of Running55
RunRepeat50,1
RTINGS52,7

Forfothøyde (stack), mm

Running Warehouse44
Doctors of Running45
RunRepeat41,3

Drop, mm

Running Warehouse10
RunRepeat8,8
RTINGS9,9

Vekt (herre), g

Running Warehouse329
RunRepeat326
RTINGS329,5
Running Shoes Guru334
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 10 mm Running Warehouse
  • 8,8 mm RunRepeat
  • 9,9 mm RTINGS
Hælstack
  • 54 mm Running Warehouse
  • 55 mm Doctors of Running
  • 50,1 mm RunRepeat
  • 52,7 mm RTINGS
Forfotstack
  • 44 mm Running Warehouse
  • 45 mm Doctors of Running
  • 41,3 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 329 g Running Warehouse
  • 334 g Running Shoes Guru
  • 326 g RunRepeat
  • 329,5 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral Running Warehouse
–
Plate
  • Ingen Running Warehouse
–
Underlag
  • Vei Nike
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 34,5 AC RunRepeat
Energitilbakeføring (hæl)
  • 63,3 % RunRepeat
Bøyekraft
  • 21,5 N RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 18,3 Nm RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 4 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,5 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Tåboksens bredde
  • 68,6 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 30,8 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 2,8 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 4,1 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 12,4 mm RunRepeat

Størrelse og passform

Velg vanlig størrelse. Debatten gjelder tåboksens form, ikke lengden.

Lengde

Vanlig størrelse

Bredder

normal

Plass til tærne

Mye høyde, mindre bredde i tuppen. RunRepeat målte en høy tåboks på 30,8 mm, men en avsmalnende bredde på 68,6 mm, mens Doctors of Running og Running Shoes Guru fant forfoten imøtekommende.

Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru

Alle størrelsesnotater fra testere

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru melder alle om vanlig størrelse, og RunRepeats lesere er enige i størrelsesundersøkelsen.

Overdelen er romslig i volum. Doctors of Running fant den svært romslig, og én tester mente den var den best sittende Vomero, romsligere i tærne enn Vomero 18 og Vomero Plus. RTINGS fant plass gjennom buen og over tærne. RunRepeat målte derimot en kraftig avsmalnende tåboks og ser en innvendig passform lik Vomero Plus.

RTINGS og Running Warehouse oppgir bare standardbredde. RunRepeat nevner en bred versjon, så sjekk tilgjengeligheten i markedet ditt.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Running Warehouse

Mot Vomero Plus

Vomero Premium er en førstegenerasjonsmodell uten forgjenger: den ligger over Vomero Plus på toppen av Nikes Vomero-serie. Ved siden av Plus er den mye høyere og tyngre, med Air Zoom-enheter lagt til ZoomX.

Vomero PremiumVomero Plus
StøtteNøytralNøytral
Drop10 mm10 mm
Hælstack54 mm43 mm
Forfot44 mm33 mm
Vekt329 g292 g

Velg Vomero Plus hvis du vil ha én dempet sko til det meste av uken: den er lettere, livligere og, ifølge både RunRepeat og Running Shoes Guru, den bedre allrounderen. Premium gir mening som et andrepar til restitusjonsdager.

Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Versjonshistorikk: Vomero Plus til Vomero Premium

Air Zoom-enheter lagt til. To Air Zoom-enheter, under hælen og under forfoten, sitter i ZoomX i full lengde. (Nike)

Mye høyere. RunRepeat målte 50,1 mm i hælen mot 42,3 mm på Vomero Plus. (RunRepeat)

Mye tyngre. RunRepeat veide 326 g mot 289 g for Vomero Plus. I katalogen vår gjør 329 g den til den tyngste av de 149 nøytrale asfaltskoene som er veid i herre US 9. (RunRepeat, Strideprint)

Mindre livlig. RunRepeat målte høyere energitilbakeføring på Vomero Plus, og Running Shoes Guru fant Plus mer energisk. (RunRepeat, Running Shoes Guru)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Vomero Premium ikke gjør.

Nike Vomero PremiumNike Vomero PlusNike Vomero 18ASICS MegablastHoka Bondi 9
Velg den forDenne sidenLettereMer stabilRaskereLavere drop
Drop10 mm10 mm10 mm8 mm5 mm
Hælstack54 mm43 mm46 mm46 mm43 mm
Vekt329 g292 g325 g230 g297 g
StøtteNøytralNøytralNøytralNøytralNøytral
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Følger Nike Vomero Premium vanlig størrelse?

Ja. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS og Running Shoes Guru fant alle lengden riktig i vanlig størrelse. Doctors of Running fant overdelen svært romslig, mens RunRepeat målte en avsmalnende tåboks på 68,6 mm, så prøv den hvis forfoten din er bred.

Vomero Premium eller Vomero Plus: hvilken bør jeg velge?

Velg Vomero Plus til det meste av løpingen: RunRepeat veide den til 289 g mot 326 g for Premium, med mer energitilbakeføring. Velg Vomero Premium for maksimal beskyttelse på restitusjonsdager og rolige mil, særlig som tyngre løper.

Hvor tung er Nike Vomero Premium?

Rundt 329 g i herre US 9, ifølge Running Warehouse og Doctors of Running. RTINGS veide 329,5 g, RunRepeat 326 g og Running Shoes Guru 334 g. Den er den tyngste av de 149 nøytrale asfaltskoene som er veid i herre US 9 i katalogen vår.

Hva er stackhøyden på Vomero Premium?

Running Warehouse oppgir 54 mm i hælen og 44 mm i forfoten for en herre US 9, med en drop på 10 mm. Doctors of Running siterer 55 og 45 mm. Laboratoriene målte mindre: 50,1 mm i hælen hos RunRepeat og 52,7 mm hos RTINGS.

Er Vomero Premium bra for tunge løpere?

Ja, mener testerne. RunRepeat anbefaler den til større og tyngre løpere som vil ha maksimal demping, og Running Shoes Guru antyder at lettere løpere, under rundt 65 kg, kanskje ikke komprimerer Air Zoom-enhetene nok til å ha nytte av dem.

Kan du løpe maraton i Vomero Premium?

Ikke som konkurransesko. RunRepeat gir den 23 for konkurranse, og RTINGS finner den som en av de tyngste skoene de har testet. Til lange, rolige treningsturer fungerer den for mange, selv om Running Shoes Guru fant vekten slitsom utover rundt 2 timer.

Er Vomero Premium stabil nok?

For en nøytral løper, stort sett ja. Doctors of Running fant den stødigere enn høyden tilsier takket være en bred, utsvunget base, og RunRepeat finner den stabil for hælløpere. Den har ingen medial støtte, svinger føles mindre sikre, og Doctors of Running råder til forsiktighet for løpere med balanseproblemer.

Kilder

  1. Doctors of Running, Nike Vomero Premium Review (David Salas, November 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. RunRepeat, Nike Vomero Premium lab review. Åpnet 13. okt. 2026.
  3. RTINGS, Nike Vomero Premium review. Åpnet 13. okt. 2026.
  4. Running Shoes Guru, Nike Vomero Premium review (Brandon Law, November 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  5. Running Warehouse, Nike Vomero Premium Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Nike, Nike Vomero Premium Men’s Road Running Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  7. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  8. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din