1. Buty
  2. Nike
  3. Structure Plus
Nike Structure Plus, widok z boku

Recenzja Nike Structure Plus

Pierwszy Structure od Nike z rdzeniem ZoomX: wysokie buty stabilizujące z wysokimi bokami, które stabilizują piętę i śródstopie bez twardej wstawki.

Drop
10 mm
Stack pięty
42 mm
Przodostopie
32 mm
Waga
295 g
Wsparcie
Stabilizacja
Płytka
Brak

męski US 9, Running Warehouse, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 8 źródeł

Nasz werdykt

Stabilny i wysoki, ze sporną piętą.

Structure Plus owija miękki rdzeń ZoomX w twardszą ramę ReactX z wysokimi bokami, dając stabilny, ochronny bieg, który laboratoria oceniają wśród najstabilniejszych u Nike. Pasuje biegaczom, których stopa lekko ugina się do wewnątrz i którzy biegają spokojnie albo dużo chodzą, a recenzenci spierają się, czy jego pięta sprawdza się u lądujących na pięcie.

Mocne strony

  • Bardzo stabilny w pięcie i śródstopiu według wyników obu laboratoriów
  • Miękka górna warstwa ZoomX, zmierzona na 29,5 AC przez RunRepeat
  • Pewne trzymanie bez ześlizgiwania pięty
  • Trwała podeszwa z ledwie widocznym zużyciem w opublikowanych testach
  • Sprawdza się w chodzeniu i staniu tak samo jak na spokojnych biegach

Słabe strony

  • Ciężki: około 295 g w męskim US 9
  • Przytłumiony bieg z małym odbiciem jak na ZoomX
  • Doctors of Running uznali przejście w pięcie za toporne
  • Wąskie śródstopie i niski przód buta dla niektórych stóp

Dla kogo jest

  • Twoja stopa lekko ugina się do wewnątrz
  • Structure 26 wydał ci się zbyt twardy
  • Oprócz biegania dużo chodzisz albo stoisz
  • Lądujesz na śródstopiu

Kto powinien go ominąć

  • Twoje śródstopie jest szerokie albo podbicie wrażliwe
  • Chcesz tempa albo odbicia
  • Twoja pięta jest wrażliwa

Profil buta

Gdzie Structure Plus plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem Structure 26.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
OśStructure PlusStructure 26Zmiana
Amortyzacja7843+35
Lekkość166+10
Stabilność8585=
Drop8484=
Dynamika206+14

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga295 g, cięższy niż 84% butów

Drop10 mm, wyższy niż u 84% butów

Stack pięty42 mm, wyższy niż u 78% butów

Stack przodostopia32 mm, wyższy niż u 52% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 4 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Puszyste wejście, przytłumiony bieg. Miękki rdzeń ZoomX wewnątrz twardszej ramy ReactX: puszysty przy wejściu i ochronny, ale twardszy i bardziej płaski w biegu.

Ściany, nie wstawki. Wysokie boki wokół pięty i podbicia na szerokiej podstawie: bardzo stabilny w obu laboratoriach, bez odczucia twardej wstawki.

Stabilny, nigdy sprężysty. Zwrot energii 58,2 procent w pięcie i 65,2 w przodostopiu; gładko w śródstopiu, w jednym teście gwałtownie w pięcie.

Puszyste wejście, przytłumiony bieg. Rdzeń ZoomX siedzi wewnątrz wyższego nośnika ReactX. Running Warehouse podaje 42 mm w pięcie i 32 mm w przodostopiu dla męskiego US 9, a RunRepeat zmierzył górną warstwę ZoomX na 29,5 AC, wyraźnie bardziej miękką niż średnia.

Twardsza rama ReactX kształtuje odczucie bardziej niż ZoomX. RTINGS ocenia amortyzację pięty jako bardzo ochronną, a Doctors of Running i Running Shoes Guru opisują puszyste wejście, które po rozpoczęciu biegu staje się twardsze i bardziej bezbarwne.

Ściany, nie wstawki. Midfoot Support System Nike to zestaw wysokich boków owijających piętę i podbicie, na szerokiej podstawie. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 119,4 mm w poprzek przodostopia i 94,7 mm w pięcie oraz dał stabilności 91.

RTINGS stwierdził, że trzyma stopę pośrodku bez nadmiernej korekty. Doctors of Running poczuli wsparcie najmocniej pod wewnętrznym podbiciem i zewnętrzną piętą, a Running Shoes Guru uznał go za mniej stabilnego niż twardsze buty stabilizujące.

Stabilny, nigdy sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 58,2 procent w pięcie i 65,2 procent w przodostopiu, przytłumiony wynik jak na ZoomX. RTINGS również ocenia go jako buty z małym odbiciem.

Przejście dzieli testerów. Doctors of Running uznali ostre, centralne ścięcie pięty za klapiące i sztywne przy lądowaniu, podczas gdy rocker w śródstopiu i przodostopiu toczy się gładko. RunRepeat stwierdził, że sztywna wzdłużnie platforma pasuje biegaczom, którzy wolą klasyczną geometrię.

Czytaj dalej

Puszyste wejście, przytłumiony bieg. Rdzeń ZoomX siedzi wewnątrz wyższego nośnika ReactX. Running Warehouse podaje 42 mm w pięcie i 32 mm w przodostopiu dla męskiego US 9, a RunRepeat zmierzył górną warstwę ZoomX na 29,5 AC, wyraźnie bardziej miękką niż średnia.

Twardsza rama ReactX kształtuje odczucie bardziej niż ZoomX. RTINGS ocenia amortyzację pięty jako bardzo ochronną, a Doctors of Running i Running Shoes Guru opisują puszyste wejście, które po rozpoczęciu biegu staje się twardsze i bardziej bezbarwne.

Ściany, nie wstawki. Midfoot Support System Nike to zestaw wysokich boków owijających piętę i podbicie, na szerokiej podstawie. RunRepeat zmierzył międzypodeszwę na 119,4 mm w poprzek przodostopia i 94,7 mm w pięcie oraz dał stabilności 91.

RTINGS stwierdził, że trzyma stopę pośrodku bez nadmiernej korekty. Doctors of Running poczuli wsparcie najmocniej pod wewnętrznym podbiciem i zewnętrzną piętą, a Running Shoes Guru uznał go za mniej stabilnego niż twardsze buty stabilizujące.

Stabilny, nigdy sprężysty. RunRepeat zmierzył zwrot energii 58,2 procent w pięcie i 65,2 procent w przodostopiu, przytłumiony wynik jak na ZoomX. RTINGS również ocenia go jako buty z małym odbiciem.

Przejście dzieli testerów. Doctors of Running uznali ostre, centralne ścięcie pięty za klapiące i sztywne przy lądowaniu, podczas gdy rocker w śródstopiu i przodostopiu toczy się gładko. RunRepeat stwierdził, że sztywna wzdłużnie platforma pasuje biegaczom, którzy wolą klasyczną geometrię.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoJego domowe tempo. RunRepeat daje mu 90 za codzienne bieganie.Doctors of Running, RunRepeat
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoOchronna amortyzacja pięty i stabilna podstawa dla zmęczonych nóg.RTINGS
ChodzenieStworzony do tegoDoctors of Running oceniają go jako doskonałe buty do chodzenia i stania.Doctors of Running
Długie wybieganiaDa radęRTINGS ocenia go najlepiej na długie biegi; Running Shoes Guru woli go na biegi poniżej 15 km.RTINGS, Running Shoes Guru
TempoNie do tegoZbyt ciężki i przytłumiony na szybsze treningi według każdego opublikowanego testu.Doctors of Running, RunRepeat, Running Shoes Guru
Zawody na maratonNie do tegoRTINGS widzi w nim buty do przygotowań do maratonu dla biegaczy, którzy potrzebują prowadzenia, a nie wybór na dzień zawodów.RTINGS

Źródło: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że Structure Plus jest bardzo stabilny, ciężki i najlepszy w spokojnym tempie. Różnią się w ocenie samego biegu: RunRepeat i RTINGS uznają go za miękki i ochronny, a Doctors of Running i Running Shoes Guru za twardszy i bardziej płaski, niż powinien być ZoomX.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
Doctors of RunningRecenzjaMieszanaDoctors of Running są podzieleni: jeden tester uznał go za cięższego, twardszego i bardziej topornego, niż liczył, drugi cieszył się nim jako stabilnymi butami do chodzenia i spokojnego biegania.
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat ocenia go na 87 na 100: miękki, ochronny i bardzo stabilny, hamowany wagą i przytłumionym biegiem.
RTINGSLaboratoriumMieszanaRTINGS widzi uspokajająco stabilne buty wspierające z ochronną amortyzacją pięty, ale ciężkie i niesprężyste.
Running Shoes GuruRecenzjaMieszanaRunning Shoes Guru daje mu 7 na 10: porządne, tradycyjne buty stabilizujące z nieekscytującym biegiem i wąskim śródstopiem.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Bardzo stabilny jak na swoją wysokośćRunRepeat daje stabilności 91, RTINGS nazywa go uspokajająco stabilnym jak na wysokie buty, a Doctors of Running oceniają stabilność na A minus.
  • CiężkiRunRepeat zważył 292 g, a RTINGS 290,9 g w męskim US 9, blisko 295 g podanych przez Running Warehouse dla tego rozmiaru.
  • Nie szybki butRunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru zostawiają go na spokojne kilometry i uznają, że ma za mało odbicia na pracę tempową.
  • Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze.

Rozchodzą się

  • Miękki czy twardy pod stopąRunRepeat zmierzył miękką górną warstwę ZoomX, a RTINGS ocenia piętę jako bardzo ochronną. Doctors of Running stwierdzili, że dominuje rama ReactX i bieg jest twardszy, niż oczekiwano.
  • Dobry dla lądujących na pięcie?RunRepeat zmierzył drop 11,2 mm i uważa, że lądujący na pięcie poczują się swobodnie. Doctors of Running uznali ostre, centralne ścięcie pięty za klapiące i mówią, że but lepiej pasuje biegaczom lądującym dalej z przodu.
  • Ile wsparciaDoctors of Running oceniają stabilność na umiarkowaną do wysokiej. Running Shoes Guru uznaje go za mniej stabilnego niż twardsze buty stabilizujące, takie jak ASICS Kayano 32.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Bardzo stabilny jak na swoją wysokość. RunRepeat daje stabilności 91, RTINGS nazywa go uspokajająco stabilnym jak na wysokie buty, a Doctors of Running oceniają stabilność na A minus. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Ciężki. RunRepeat zważył 292 g, a RTINGS 290,9 g w męskim US 9, blisko 295 g podanych przez Running Warehouse dla tego rozmiaru. (RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse)

Nie szybki but. RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru zostawiają go na spokojne kilometry i uznają, że ma za mało odbicia na pracę tempową. (RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Zgodny z rozmiarem. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru)

Miękki czy twardy pod stopą. RunRepeat zmierzył miękką górną warstwę ZoomX, a RTINGS ocenia piętę jako bardzo ochronną. Doctors of Running stwierdzili, że dominuje rama ReactX i bieg jest twardszy, niż oczekiwano. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Dobry dla lądujących na pięcie?. RunRepeat zmierzył drop 11,2 mm i uważa, że lądujący na pięcie poczują się swobodnie. Doctors of Running uznali ostre, centralne ścięcie pięty za klapiące i mówią, że but lepiej pasuje biegaczom lądującym dalej z przodu. (Doctors of Running, RunRepeat)

Ile wsparcia. Doctors of Running oceniają stabilność na umiarkowaną do wysokiej. Running Shoes Guru uznaje go za mniej stabilnego niż twardsze buty stabilizujące, takie jak ASICS Kayano 32. (Doctors of Running, Running Shoes Guru)

Jak jest zbudowany

Konstrukcja stabilizująca z dwóch pianek: rdzeń ZoomX wewnątrz nośnika ReactX, wysokie boki tworzące Midfoot Support System, cholewka z siatki z opaską w śródstopiu i podeszwa z dwóch rodzajów gumy.

Rdzeń ZoomX wewnątrz twardszego nośnika ReactX z wysokimi bokami, wyściełana cholewka z siatki z opaską w śródstopiu i podeszwa 3,4 mm z dwóch rodzajów gumy, która zużywa się powoli.

4232123456
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjnaPrzewiewność 4 / 5
2Język7,9 mm
3ZapiętekSztywność 4 / 5
4MiędzypodeszwaZoomX, ReactX i Midfoot Support SystemTwardość 29,5 AC
5Wkładka4,9 mm
6Podeszwa zewnętrzna3,4 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 42 mm, przodostopie 32 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,4 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Fleet Feet, RunRepeat, Running Shoes Guru, Running Warehouse, Doctors of Running, Nike.

  1. Cholewka. Siatka inżynieryjna z nakładkami i opaską w śródstopiu dla trzymania, według Running Warehouse i Fleet Feet. Running Shoes Guru chwali wentylowany przód buta, a RunRepeat ocenia przewiewność na 4 na 5.

  2. Język. Gruba wyściółka, 7,9 mm w pomiarze RunRepeat, i bez mieszka. Jeden tester Doctors of Running poczuł lekkie przesuwanie; drugi nie miał ucisku sznurówek.

  3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, który zlewa się z bokami, 4 na 5 w teście RunRepeat. Running Shoes Guru nie zgłasza ześlizgiwania pięty; jeden tester Doctors of Running poczuł zapiętek uciskający kość piętową.

  4. Międzypodeszwa. Fleet Feet zauważają, że to pierwszy Structure z ZoomX i ReactX oraz najwyższy w linii. RunRepeat zmierzył górną warstwę ZoomX na 29,5 AC i uznał platformę za sztywną wzdłużnie, 19,3 N wobec średniej 15,5 N, ze średnią sztywnością skrętną 14,4 Nm.

  5. Wkładka. Wyjmowana wkładka EVA, grubości 4,9 mm w pomiarze RunRepeat.

  6. Podeszwa zewnętrzna. Twardsza guma odporna na ścieranie w pięcie i bardziej miękka guma w przodostopiu, według Nike. RunRepeat zmierzył 3,4 mm gumy i przyczepność 0,51, blisko średniej; Doctors of Running uznali przyczepność za świetną na mokrych i suchych drogach.

Czytaj dalej

Konstrukcja stabilizująca z dwóch pianek: rdzeń ZoomX wewnątrz nośnika ReactX, wysokie boki tworzące Midfoot Support System, cholewka z siatki z opaską w śródstopiu i podeszwa z dwóch rodzajów gumy.

1. Cholewka. Siatka inżynieryjna z nakładkami i opaską w śródstopiu dla trzymania, według Running Warehouse i Fleet Feet. Running Shoes Guru chwali wentylowany przód buta, a RunRepeat ocenia przewiewność na 4 na 5.

2. Język. Gruba wyściółka, 7,9 mm w pomiarze RunRepeat, i bez mieszka. Jeden tester Doctors of Running poczuł lekkie przesuwanie; drugi nie miał ucisku sznurówek.

3. Zapiętek. Sztywny zapiętek, który zlewa się z bokami, 4 na 5 w teście RunRepeat. Running Shoes Guru nie zgłasza ześlizgiwania pięty; jeden tester Doctors of Running poczuł zapiętek uciskający kość piętową.

4. Międzypodeszwa. Fleet Feet zauważają, że to pierwszy Structure z ZoomX i ReactX oraz najwyższy w linii. RunRepeat zmierzył górną warstwę ZoomX na 29,5 AC i uznał platformę za sztywną wzdłużnie, 19,3 N wobec średniej 15,5 N, ze średnią sztywnością skrętną 14,4 Nm.

5. Wkładka. Wyjmowana wkładka EVA, grubości 4,9 mm w pomiarze RunRepeat.

6. Podeszwa zewnętrzna. Twardsza guma odporna na ścieranie w pięcie i bardziej miękka guma w przodostopiu, według Nike. RunRepeat zmierzył 3,4 mm gumy i przyczepność 0,51, blisko średniej; Doctors of Running uznali przyczepność za świetną na mokrych i suchych drogach.

Trwałość. Podeszwa powinna wytrzymać. RunRepeat zmierzył 0,9 mm zużycia w teście ścierania, Doctors of Running nie zobaczyli widocznego śladu po 40 milach (64 km), a Running Shoes Guru zgłasza ledwie jakiekolwiek zużycie. Słabym punktem jest cholewka: RunRepeat ocenił trwałość przodu buta na 2 na 5 i wyściółkę pięty na 4 na 5.

Trwałość. Podeszwa powinna wytrzymać. RunRepeat zmierzył 0,9 mm zużycia w teście ścierania, Doctors of Running nie zobaczyli widocznego śladu po 40 milach (64 km), a Running Shoes Guru zgłasza ledwie jakiekolwiek zużycie. Słabym punktem jest cholewka: RunRepeat ocenił trwałość przodu buta na 2 na 5 i wyściółkę pięty na 4 na 5.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Nike10
RunRepeat11,2
RTINGS10,1

Stack pięty, mm

Running Warehouse42
RunRepeat40,9
RTINGS41,8

Stack przodostopia, mm

Running Warehouse32
RunRepeat29,7

Waga (męskie), g

Running Warehouse295
RunRepeat292
RTINGS290,9
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 10 mm Nike
  • 11,2 mm RunRepeat
  • 10,1 mm RTINGS
Stack pięty
  • 42 mm Fleet Feet
  • 40,9 mm RunRepeat
  • 41,8 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 32 mm Fleet Feet
  • 29,7 mm RunRepeat
Waga, męski US 9, Running Warehouse
  • 295 g Running Warehouse
  • 292 g RunRepeat
  • 290,9 g RTINGS
Wsparcie
  • Stabilizacja Fleet Feet
–
Płytka
  • Brak Fleet Feet
–
Nawierzchnia
  • Asfalt Nike
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Nike, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 29,5 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 58,2 % RunRepeat
Siła zginania
  • 19,3 N RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 14,4 Nm RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 4 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,51 RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 72,5 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 26 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 3,4 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,9 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 7,9 mm RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Weź swój zwykły rozmiar; pytania dotyczą szerokości śródstopia i wysokości przodu buta, nie długości.

Długość

Zgodny z rozmiarem

Szerokości

standardowy i bardzo szeroki

Miejsce na palce

Szerokość jest w porządku, wysokość nie jest szczodra. RunRepeat zmierzył przód buta 72,5 mm, nieco poniżej średniej, i niską wysokość 26,0 mm; RTINGS też wskazuje ograniczone miejsce nad palcami.

RunRepeat, RTINGS

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru podają dopasowanie zgodne z rozmiarem, a czytelnicy RunRepeat zgadzają się w jego ankiecie o rozmiarze.

Objętość to miejsce, gdzie opinie się różnią. RTINGS uznał przód buta za przestronny na boki, ale płytki nad palcami. Running Shoes Guru uznał śródstopie za ciasne tam, gdzie siedzi system wsparcia, a Doctors of Running opisują zwężony przód buta z nakładkami, które sprawiają, że przodostopie wydaje się niższe.

Nike podaje wersje zwykłą i extra szeroką dla mężczyzn, a RunRepeat wspomina o wersji szerokiej; dostępność zależy od rynku.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Running Shoes Guru, Nike

Kontra Structure 26

Structure Plus to model pierwszej generacji, a nie następca: stoi powyżej Structure 26 w linii stabilizującej Nike. W porównaniu ze Structure 26 jest wyższy, bardziej miękki u góry i stabilniejszy, przy mniej więcej tej samej wadze.

Structure PlusStructure 26
WsparcieStabilizacjaStabilizacja
Drop10 mm10 mm
Stack pięty42 mm38 mm
Przodostopie32 mm28 mm
Waga295 g321 g

Zostań przy Structure 26, jeśli wolisz niższą platformę z większym czuciem podłoża albo jeśli wyższa pięta Plus wydaje się gwałtowna przy lądowaniu. Doctors of Running uznali Plus za twardszego i nie lżejszego, niż liczyli, więc dodatkowa wysokość jest głównym powodem, by przejść wyżej.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: Structure 26 do Structure Plus

ZoomX dołącza do ReactX. Rdzeń ZoomX wewnątrz nośnika ReactX, pierwszy raz w linii Structure według Fleet Feet. (Fleet Feet)

Wyższa platforma. RunRepeat zmierzył 40,9 mm w pięcie wobec 36,1 mm w Structure 26. W naszym katalogu jego pięta 42 mm zajmuje 3. miejsce pod względem wysokości wśród 40 szosowych butów stabilizujących z podaną wysokością pięty. (RunRepeat, Strideprint)

Więcej stabilności i ochrony. Doctors of Running nazywają go krokiem naprzód w stabilności, a RTINGS uznaje go za bardziej miękkiego i ochronnego niż Structure 26. (Doctors of Running, RTINGS)

Nie lżejszy. RunRepeat zważył 292 g wobec 296 g dla Structure 26, a Doctors of Running podają go jako cięższy o 0,1 oz: w praktyce ta sama waga. (Doctors of Running, RunRepeat)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której Structure Plus nie robi.

Nike Structure PlusNike Structure 26ASICS Gel-Kayano 33Brooks Adrenaline GTS 25Saucony Hurricane 25
Wybierz ją dlaTa stronaMniej amortyzacjiMiększyStabilniejszyWięcej amortyzacji
Drop10 mm10 mm8 mm10 mm6 mm
Stack pięty42 mm38 mm39 mm37 mm38 mm
Waga295 g321 g298 g301 g285 g
WsparcieStabilizacjaStabilizacjaStabilizacjaStabilizacjaStabilizacja
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy Nike Structure Plus jest zgodny z rozmiarem?

Tak. Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS i Running Shoes Guru uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze. Sprawdź raczej objętość: RTINGS uznał przód buta za płytki nad palcami, a Running Shoes Guru śródstopie za wąskie, więc szerokie stopy lub o dużej objętości powinny przymierzyć wersję extra szeroką tam, gdzie jest dostępna.

Structure Plus czy Structure 26: jaka jest różnica?

Structure Plus dodaje rdzeń ZoomX do międzypodeszwy ReactX, jest wyższy i wydaje się stabilniejszy oraz bardziej ochronny, według Doctors of Running i RTINGS. Nie jest lżejszy: RunRepeat zważył 292 g wobec 296 g dla Structure 26. Wybierz Plus dla większej amortyzacji, Structure 26 dla niższego, bliższego odczucia.

Czy Structure Plus nadaje się przy nadmiernej pronacji lub płaskostopiu?

Structure Plus zaprojektowano dla biegaczy, których stopa ugina się do wewnątrz, a recenzenci umieszczają go najlepiej przy łagodnym do umiarkowanego uginaniu. Prowadzi wysokimi bokami, a nie wstawką. Running Shoes Guru odradza go przy płaskich, wrażliwych podbiciach, bo śródstopie jest wąskie. Płaskostopie nie zawsze oznacza nadmierną pronację; to buty stabilizujące, a nie leczenie.

Czy Nike Structure Plus nadaje się dla lądujących na pięcie?

Opinie są różne. RunRepeat zmierzył drop 11,2 mm i spodziewa się, że lądujący na pięcie poczują się swobodnie. Doctors of Running uznali ostre, centralne ścięcie pięty za klapiące i sztywne i widzą w bucie lepsze dopasowanie dla biegaczy lądujących dalej z przodu. Jeśli lądujesz mocno na pięcie, przymierz, zanim się zdecydujesz.

Czy Structure Plus nadaje się do chodzenia?

Tak. Obaj testerzy Doctors of Running oceniają go jako doskonałe buty do chodzenia i stania, a RunRepeat umieszcza go wśród najlepszych wyborów Nike do chodzenia i noszenia przez cały dzień. Stabilna podstawa i ochronna pięta liczą się bardziej przy chodzeniu, a przejście w pięcie mniej.

Ile waży Nike Structure Plus?

Około 295 g w męskim US 9 według Running Warehouse i Doctors of Running. RunRepeat zważył 292 g, a RTINGS 290,9 g w tym samym rozmiarze. Własna wartość Nike, 309 g, dotyczy męskiego US 10.

Źródła

  1. Doctors of Running, Nike Structure Plus Review (Matt Klein, January 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. RunRepeat, Nike Structure Plus lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
  3. RTINGS, Nike Structure Plus review. Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Running Shoes Guru, Nike Structure Plus review (Brandon Law, February 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Running Warehouse, Nike Structure Plus Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Fleet Feet, Men’s Nike Structure Plus. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. Nike, Nike Structure Plus Men’s Road Running Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  9. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting