
Recenzja On Cloudsurfer 2
Codzienne buty treningowe On wracają z twardszą pianką CloudTec Phase, większą amortyzacją przodostopia i grubszą podeszwą, i teraz wydają się bardziej stabilne niż puszyste.
- Drop
- 9 mm
- Stack pięty
- 37 mm
- Przodostopie
- 28 mm
- Waga
- 255 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Brak
Nasz werdykt
Gładki, twardy i zbudowany na spokojne dni.
Cloudsurfer 2 to twarde, neutralne buty treningowe z rockerem, które toczą cię gładko od pięty po palce na pianie Helion ukształtowanej w zapadające się kapsuły CloudTec Phase. Pasują neutralnym biegaczom, którzy lądują na pięcie i biegają spokojnie lub dużo chodzą, a opublikowane testy wahają się od entuzjastycznych po wyraźnie rozczarowane.
Mocne strony
- Gładkie przejście dzięki rockerowi, chwalone w każdym przeczytanym teście
- Bardziej stabilny i mniej gąbczasty niż pierwszy Cloudsurfer
- Trwała podeszwa: 0,6 mm zużycia w teście RunRepeat, wobec 1,1 mm średnio
- Zgodny z rozmiarem dla większości testerów, z wersją Wide od On
- Wygodny do chodzenia i długich dni na nogach
Słabe strony
- Twarda pianka: 43,8 AC w laboratorium RunRepeat, wobec średniej 35,5
- Mały zwrot energii, płaski, gdy tempo rośnie
- Gruby, szeroki język, który niektórzy testerzy uznali za niewygodny
- Wygięcie noska na elastycznym przodostopiu przeszkadzało jednemu testerowi Doctors of Running
Dla kogo jest
- Biegasz spokojnie i lubisz toczące się odczucie
- Lądujesz na pięcie
- Twoje buty muszą też chodzić i stać
- Oryginał wydawał się zbyt miękki
Kto powinien go ominąć
- Chcesz odbicia albo jakiegokolwiek tempa
- Twoja stopa potrzebuje prowadzenia
- Twój duży palec nie lubi się zginać
- Masz szerokie stopy w standardowej szerokości
Profil buta
Gdzie Cloudsurfer 2 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Cloudsurfer 2 |
|---|---|
| Amortyzacja | 33 |
| Lekkość | 60 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 82 |
| Dynamika | 20 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga255 g, lżejszy niż 59% butów
Drop9 mm, wyższy niż u 82% butów
Stack pięty37 mm, niższy niż u 58% butów
Stack przodostopia28 mm, niższy niż u 72% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 6 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Ochronny, ale twardy. Umiarkowany stack pianki Helion w kapsułach CloudTec Phase; RunRepeat zmierzył ją jako twardą, 43,8 AC, a RTINGS stwierdził, że sztywnieje pod obciążeniem.
Stabilniejszy od oryginału, nadal neutralny. Stabilniejszy niż pierwszy Cloudsurfer i oceniony przez RTINGS jako stabilny, ale pięta i śródstopie są wąskie i nie ma prowadzenia.
Gładkie toczenie, bez sprężyny. Zwrot energii poniżej średniej w obu laboratoriach, 52,6 procent w pięcie według RunRepeat; gładki rocker to prawdziwa siła tego buta.
Ochronny, ale twardy. On buduje międzypodeszwę z pianki Helion ukształtowanej w kapsuły CloudTec Phase, które zapadają się kolejno od pięty do palców. Running Warehouse podaje 37 mm w pięcie i 28 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 37,5 i 27,1 mm. Ponieważ 125 z 207 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje wyższą piętę, to umiarkowana amortyzacja według dzisiejszych standardów.
Pianka jest twarda. RunRepeat zmierzył 43,8 w skali AC wobec średniej 35,5, a RTINGS ocenia zarówno piętę, jak i przodostopie jako twarde, z międzypodeszwą, która sztywnieje po ściśnięciu kapsuł. RunRepeat nadal znalazł dobrą ochronę w pięcie, 137 SA wobec średniej 131. Doctors of Running uznali go za umiarkowanie amortyzowanego, a Runninglab za bardzo wygodnego, choć po około 20 km pojawiło się młotkowanie.
Stabilniejszy od oryginału, nadal neutralny. Twardsza pianka uczyniła tę wersję stabilniejszą niż pierwszy Cloudsurfer, według Believe in the Run, The Run Testers i Runninglab. RTINGS ocenia jego stabilność boczną dobrze, a Runninglab ocenia stabilność na 9,5 na 10.
Doctors of Running dodają zastrzeżenie: pięta i śródstopie są wąskie, boki minimalne, a miękka górna warstwa może wydawać się niestabilna. Pomiary RunRepeat zgadzają się co do kształtu, z międzypodeszwą szeroką na 88,8 mm w pięcie i 113,6 mm w przodostopiu, obie węższe niż przeciętnie. To but neutralny bez elementów prowadzących.
Gładkie toczenie, bez sprężyny. RunRepeat zmierzył zwrot energii 52,6 procent w pięcie i 54,1 procent w przodostopiu, poniżej średniej, a RTINGS ocenia zwrot energii na 1,4 na 10. The Run Testers czuli, jak rocker się spłaszcza, a sprężystość znika, gdy tylko przyspieszyli.
Rocker to to, co testerzy lubią. Doctors of Running opisują rocker nastawiony na przodostopie z mocnym wygięciem noska, podczas gdy RunRepeat zmierzył elastyczne przodostopie, 11,5 N wobec średniej 15,5 N. Ta elastyczność sprawia, że toczenie wydaje się naturalne dla niektórych testerów, a dla jednego testera Doctors of Running dodała obciążenie palców.
Czytaj dalej
Ochronny, ale twardy. On buduje międzypodeszwę z pianki Helion ukształtowanej w kapsuły CloudTec Phase, które zapadają się kolejno od pięty do palców. Running Warehouse podaje 37 mm w pięcie i 28 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 37,5 i 27,1 mm. Ponieważ 125 z 207 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu podaje wyższą piętę, to umiarkowana amortyzacja według dzisiejszych standardów.
Pianka jest twarda. RunRepeat zmierzył 43,8 w skali AC wobec średniej 35,5, a RTINGS ocenia zarówno piętę, jak i przodostopie jako twarde, z międzypodeszwą, która sztywnieje po ściśnięciu kapsuł. RunRepeat nadal znalazł dobrą ochronę w pięcie, 137 SA wobec średniej 131. Doctors of Running uznali go za umiarkowanie amortyzowanego, a Runninglab za bardzo wygodnego, choć po około 20 km pojawiło się młotkowanie.
Stabilniejszy od oryginału, nadal neutralny. Twardsza pianka uczyniła tę wersję stabilniejszą niż pierwszy Cloudsurfer, według Believe in the Run, The Run Testers i Runninglab. RTINGS ocenia jego stabilność boczną dobrze, a Runninglab ocenia stabilność na 9,5 na 10.
Doctors of Running dodają zastrzeżenie: pięta i śródstopie są wąskie, boki minimalne, a miękka górna warstwa może wydawać się niestabilna. Pomiary RunRepeat zgadzają się co do kształtu, z międzypodeszwą szeroką na 88,8 mm w pięcie i 113,6 mm w przodostopiu, obie węższe niż przeciętnie. To but neutralny bez elementów prowadzących.
Gładkie toczenie, bez sprężyny. RunRepeat zmierzył zwrot energii 52,6 procent w pięcie i 54,1 procent w przodostopiu, poniżej średniej, a RTINGS ocenia zwrot energii na 1,4 na 10. The Run Testers czuli, jak rocker się spłaszcza, a sprężystość znika, gdy tylko przyspieszyli.
Rocker to to, co testerzy lubią. Doctors of Running opisują rocker nastawiony na przodostopie z mocnym wygięciem noska, podczas gdy RunRepeat zmierzył elastyczne przodostopie, 11,5 N wobec średniej 15,5 N. Ta elastyczność sprawia, że toczenie wydaje się naturalne dla niektórych testerów, a dla jednego testera Doctors of Running dodała obciążenie palców.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Jego naturalne tempo. Każdy przeczytany test zostawia go na rozluźnione codzienne kilometry. | Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers, Runninglab |
| Biegi regeneracyjne | Stworzony do tego | On reklamuje je na regenerację i równe biegi, a gładkie toczenie niewiele wymaga od zmęczonych nóg. | The Run Testers, On |
| Chodzenie | Stworzony do tego | Believe in the Run nosili je na długie spacery i zmiany; Doctors of Running oceniają je dobrze do chodzenia, jeśli wygięcie noska ci odpowiada. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Długie wybiegania | Da radę | RunRepeat uznaje je za lepsze od pierwszej wersji na długich biegach, ale Runninglab poczuł efekt młotkowania po około 20 km. | RunRepeat, Runninglab |
| Bieżnia | Da radę | Jeden tester Believe in the Run chętnie używał je na biegi na bieżni i treningi na siłowni. | Believe in the Run |
| Tempo | Nie do tego | Słaby zwrot energii w obu laboratoriach, a Runninglab kieruje szybsze bieganie do Cloudsurfer Next. | RunRepeat, RTINGS, Runninglab |
| Zawody na maraton | Nie do tego | RunRepeat daje mu 31 na 100 za zawody, a RTINGS uznaje go za twardego przy większych uderzeniach i szybszych wysiłkach. | RunRepeat, RTINGS |
Źródło: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers, Runninglab, On, Believe in the Run
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Cloudsurfer 2 jest twardszy, gładszy i stabilniejszy niż pierwszy Cloudsurfer i że jego miejsce jest na spokojnych dniach. Ostro różnią się w ocenie, czy to czyni go dobrym butem: Runninglab jest entuzjastyczny, Believe in the Run nie.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Jeden tester Doctors of Running daje ogółem B+ i cieszył się rockerem; drugi daje niższą ocenę po dyskomforcie w przodostopiu związanym z wygięciem noska. | Czytaj |
| RunRepeat | Laboratorium | Mieszana | RunRepeat ocenia go na 80 na 100: wygodny, trwały i gładki na codzienne kilometry, ale twardy i ubogi w energię. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS daje 7,3 na 10 za codzienny trening, ale 1,4 za zwrot energii: stabilny na krótkie codzienne biegi, twardy, gdy pchasz. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Negatywna | Trzej testerzy Believe in the Run oceniają go najwyżej jako przeciętne buty treningowe, z płaskim biegiem i cholewką, która im się nie podobała. | Czytaj |
| The Run Testers | Recenzja | Mieszana | The Run Testers lubią go na spokojne biegi, ale stawiają przed nim kilku bardziej wszechstronnych rywali. | Czytaj |
| Runninglab | Recenzja | Pozytywna | Runninglab ocenia go na 9,2 na 10: bardzo wygodny i stabilny do codziennego treningu, ograniczony tylko na najdłuższych biegach. | Czytaj |
Zgadzają się
- Twardszy niż oryginałBelieve in the Run, The Run Testers i Runninglab opisują twardszą, stabilniejszą międzypodeszwę niż w pierwszym Cloudsurfer, a RunRepeat zmierzył piankę dużo powyżej średniej twardości.
- Gładkie toczenieDoctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers i Runninglab chwalą rocker za gładkie przejście od pięty do palców.
- Nie na szybkośćRunRepeat zmierzył zwrot energii 54,1 procent w przodostopiu wobec średniej 61,4, RTINGS ocenia zwrot energii na 1,4 na 10, a The Run Testers czuli brak sprężystości w szybszym tempie.
- Zgodny z rozmiaremDoctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, The Run Testers i Runninglab uznali zwykły rozmiar za właściwy.
Rozchodzą się
- Czy to dobry but?Runninglab ocenia go na 9,2 na 10 i nazywa bardzo wygodnym i bardzo stabilnym. Believe in the Run umieszcza go w najniższej klasie, uznając bieg za płaski po kilku kilometrach, a cholewkę za sztywną.
- Jak daleko sięgaTesterzy Believe in the Run ograniczyli go do 3 do 6 mil (5 do 10 km). RunRepeat uznaje go za lepszy od poprzednika na długich biegach, a Runninglab zabrał go na około 20 km, zanim twardość dała o sobie znać.
- Miejsce z przoduDoctors of Running i Runninglab znaleźli dość hojne przodostopie. RunRepeat zmierzył lekko zwężoną cholewkę węższą niż przeciętnie, a The Run Testers uznali przód buta za niezbyt przestronny.
Jak jest zbudowany
Cholewka z siatki inżynieryjnej z recyklingu z grubym językiem, międzypodeszwa z pianki Helion ukształtowana w kapsuły CloudTec Phase bez płytki Speedboard i grubsza guma na całej długości.
Cholewka z siatki z recyklingu z bardzo grubym językiem, twarda pianka Helion w kapsułach CloudTec Phase bez płytki i twarda gumowa podeszwa 3,0 mm, która zużywa się powoli.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna | Przewiewność 3 / 5 |
| 2 | Język | 10,6 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 3 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaPianka Helion, CloudTec Phase | Twardość 43,8 AC |
| 5 | Wkładka | 4,5 mm |
| 6 | Podeszwa zewnętrzna | 3,0 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 37 mm, przodostopie 28 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers, Runninglab.
Cholewka. Nowa siatka z 88 procent poliestru z recyklingu, według Running Warehouse. Doctors of Running uznali ją za bardziej przewiewną niż w pierwszej wersji, choć jeden tester poczuł, że może być ciepła, a RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, nieco poniżej średniej. Believe in the Run uznali cholewkę za sztywną.
Język. Bardzo gruby, 10,6 mm w pomiarze RunRepeat, wobec średniej 5,8 mm, i bez mieszka. Doctors of Running zauważają pętlę, która trzyma go na miejscu, podczas gdy testerzy Believe in the Run uznali go za zbyt szeroki i niechętnie leżący płasko.
Zapiętek. Mały, sztywny i dobrze wyściełany zapiętek, który dał Doctors of Running dobre trzymanie. RunRepeat ocenił jego sztywność na 3 na 5, mniej więcej przeciętnie.
Międzypodeszwa. Pianka Helion ukształtowana w kapsuły CloudTec Phase zaprojektowane metodą elementów skończonych, by zapadały się stopniowo od pięty do palców, bez płytki Speedboard, według Running Warehouse. RunRepeat zmierzył 43,8 AC, twardziej niż średnia, i elastyczną platformę: 11,5 N do zgięcia, wobec średniej 15,5 N.
Wkładka. Wyjmowana wkładka o przeciętnej grubości, 4,5 mm w pomiarze RunRepeat.
Podeszwa zewnętrzna. Running Warehouse opisuje grubszą gumę zoptymalizowaną komputerowo niż wcześniej. RunRepeat zmierzył 3,0 mm twardej gumy o 85,0 HC i niski wynik przyczepności 0,39 wobec średniej 0,53, a jednak Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers i Runninglab zgłosili dobrą przyczepność na mokrych drogach.
Czytaj dalej
Cholewka z siatki inżynieryjnej z recyklingu z grubym językiem, międzypodeszwa z pianki Helion ukształtowana w kapsuły CloudTec Phase bez płytki Speedboard i grubsza guma na całej długości.
1. Cholewka. Nowa siatka z 88 procent poliestru z recyklingu, według Running Warehouse. Doctors of Running uznali ją za bardziej przewiewną niż w pierwszej wersji, choć jeden tester poczuł, że może być ciepła, a RunRepeat ocenił przewiewność na 3 na 5, nieco poniżej średniej. Believe in the Run uznali cholewkę za sztywną.
2. Język. Bardzo gruby, 10,6 mm w pomiarze RunRepeat, wobec średniej 5,8 mm, i bez mieszka. Doctors of Running zauważają pętlę, która trzyma go na miejscu, podczas gdy testerzy Believe in the Run uznali go za zbyt szeroki i niechętnie leżący płasko.
3. Zapiętek. Mały, sztywny i dobrze wyściełany zapiętek, który dał Doctors of Running dobre trzymanie. RunRepeat ocenił jego sztywność na 3 na 5, mniej więcej przeciętnie.
4. Międzypodeszwa. Pianka Helion ukształtowana w kapsuły CloudTec Phase zaprojektowane metodą elementów skończonych, by zapadały się stopniowo od pięty do palców, bez płytki Speedboard, według Running Warehouse. RunRepeat zmierzył 43,8 AC, twardziej niż średnia, i elastyczną platformę: 11,5 N do zgięcia, wobec średniej 15,5 N.
5. Wkładka. Wyjmowana wkładka o przeciętnej grubości, 4,5 mm w pomiarze RunRepeat.
6. Podeszwa zewnętrzna. Running Warehouse opisuje grubszą gumę zoptymalizowaną komputerowo niż wcześniej. RunRepeat zmierzył 3,0 mm twardej gumy o 85,0 HC i niski wynik przyczepności 0,39 wobec średniej 0,53, a jednak Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers i Runninglab zgłosili dobrą przyczepność na mokrych drogach.
Trwałość. Zbudowana, by wytrzymać. Podeszwa straciła tylko 0,6 mm w teście zużycia RunRepeat, wobec 1,1 mm średnio, wyściółka pięty dostała 4 na 5, a przód buta 3 na 5. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia podeszwy po 30 milach, około 48 km, i spodziewają się trwałości powyżej średniej.
Trwałość. Zbudowana, by wytrzymać. Podeszwa straciła tylko 0,6 mm w teście zużycia RunRepeat, wobec 1,1 mm średnio, wyściółka pięty dostała 4 na 5, a przód buta 3 na 5. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia podeszwy po 30 milach, około 48 km, i spodziewają się trwałości powyżej średniej.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Running Warehouse, RunRepeat, RTINGS.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (pięta) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Przewiewność |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
| Siła zginania |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar; pytanie dotyczy kształtu przodostopia, nie długości.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy i szeroki
Miejsce na palce
Miejsce na palce jest przeciętne. RunRepeat zmierzył przód buta 73,5 mm przy wysokości 28,0 mm, oba blisko średniej, a Runninglab uznał go za dość szeroki. Testerka Doctors of Running poczuła, jak pętle z tkaniny na oczka uciskają jej zewnętrzne palce.
Doctors of Running, RunRepeat, Runninglab
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, The Run Testers i Runninglab uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze, a On opisuje regularne dopasowanie zgodne z rozmiarem. Ankieta czytelników RunRepeat skłania się ku lekko małemu, więc jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami, weź większy.
Szerokość dzieli testerów. Doctors of Running znaleźli nieco szersze, hojne przodostopie, podczas gdy RunRepeat zmierzył nieco zwężoną cholewkę, szeroką na 93,6 mm wobec średniej 95,2 mm. The Run Testers sugerują pół rozmiaru większy dla szerszych stóp. Trzymanie pięty jest dobre, z małym, sztywnym, dobrze wyściełanym zapiętkiem, według Doctors of Running.
Czystszym rozwiązaniem niż większy rozmiar jest wersja Wide, którą On sprzedaje dla mężczyzn obok standardowej szerokości. RTINGS, testując wcześniej, nie znalazł opcji szerokiej, więc dostępność zależy od kraju.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Runninglab, On
Kontra Cloudsurfer (2023)
On zaczęło numerację od nowa, ale to bezpośrednia aktualizacja Cloudsurfer z 2023: twardszy, grubszy pod przodostopiem, trochę cięższy i trwalszy.
Zostań przy oryginalnym Cloudsurfer, jeśli kochałeś jego miękkie, zapadające się odczucie: Believe in the Run i Runninglab opisują wersję 2 jako wyraźny ruch ku twardości. Przejdź na wersję 2, jeśli oryginał wydawał się niestabilny albo dobijał pod przodostopiem.
Historia wersji: Cloudsurfer (2023) do Cloudsurfer 2
Twardsza, stabilniejsza pianka. Believe in the Run, The Run Testers i Runninglab uznają międzypodeszwę za twardszą i stabilniejszą niż w oryginale, który miał skłonność do dobijania pod przodostopiem. (Believe in the Run, The Run Testers, Runninglab)
Więcej pianki pod przodostopiem. RunRepeat zmierzył 27,1 mm w przodostopiu wobec 21,6 mm w oryginale. (RunRepeat)
Trochę cięższy. RunRepeat zważył 254 g wobec 237 g dla oryginału, a tester Believe in the Run też uznał nową parę za cięższą niż wcześniej. (RunRepeat, Believe in the Run)
Nowa cholewka i podeszwa. Bardziej przewiewna siatka z recyklingu, zmienione sznurowanie i grubsza guma podeszwy, według Running Warehouse i Doctors of Running. Runninglab zauważa, że drop spadł z 10 do 9 mm. (Doctors of Running, Runninglab, Running Warehouse)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Cloudsurfer 2 nie robi.
On Cloudsurfer 2 | ASICS Novablast 5 | Adidas Adizero Evo SL | On Cloudsurfer Next | Hoka Clifton 10 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Miększy | Szybszy | Więcej miejsca | Więcej amortyzacji |
| Drop | 9 mm | 8 mm | 7 mm | 6 mm | 8 mm |
| Stack pięty | 37 mm | 41,5 mm | 37 mm | 37 mm | 43 mm |
| Waga | 255 g | 252 g | 230 g | 273 g | 258 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy On Cloudsurfer 2 jest zgodny z rozmiarem?
Tak pod względem długości. Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, The Run Testers i Runninglab uznali zwykły rozmiar za właściwy, a On opisuje dopasowanie zgodne z rozmiarem. Ankieta czytelników RunRepeat skłania się ku lekko małemu i zmierzył on nieco zwężoną cholewkę, więc biegacze pomiędzy rozmiarami albo z szerszymi stopami mogą wziąć pół rozmiaru większy lub wybrać wersję Wide.
Cloudsurfer 2 czy oryginalny Cloudsurfer: co się zmieniło?
Cloudsurfer 2 jest twardszy, stabilniejszy i grubszy pod przodostopiem, 27,1 mm wobec 21,6 mm w pomiarach RunRepeat. Jest też nieco cięższy, 254 g wobec 237 g, z grubszą podeszwą i nową cholewką z siatki. Fani miękkiego oryginału mogą tęsknić za jego puszystym odczuciem; biegacze, którzy uznali go za niestabilny, wolą wersję 2.
Czy On Cloudsurfer 2 jest miękki?
Raczej nie. RunRepeat zmierzył jego piankę na 43,8 AC, twardziej niż średnia 35,5 AC, a RTINGS stwierdził, że międzypodeszwa sztywnieje po ściśnięciu kapsuł CloudTec Phase. Doctors of Running i Runninglab nadal uznali go za wygodny, ale biegacze, którzy chcą puszystego, zapadającego się odczucia, powinni spojrzeć na bardziej miękkie buty treningowe, takie jak Novablast 5.
Czy On Cloudsurfer 2 występuje w wersji szerokiej?
Tak. On sprzedaje męski Cloudsurfer 2 Wide obok standardowej szerokości, opisany jako szeroki i zgodny z rozmiarem. RTINGS nie znalazł opcji szerokiej, gdy testował but, więc dostępność zależy od kraju i sprzedawcy.
Czy On Cloudsurfer 2 nadaje się do chodzenia?
Tak. Testerzy Believe in the Run uznali Cloudsurfer 2 za wygodny na długie spacery i codzienne noszenie, a Doctors of Running oceniają go dobrze do chodzenia i stania, o ile wygięcie noska ci odpowiada. Pomaga też trwała podeszwa, która straciła tylko 0,6 mm w teście zużycia RunRepeat.
Czy w On Cloudsurfer 2 można przebiec maraton?
To nie jest but startowy. RunRepeat daje mu 31 na 100 za zawody, a RTINGS uznaje go za twardy przy większych uderzeniach i szybszych wysiłkach. Na długie biegi treningowe nadaje się w spokojnym tempie: RunRepeat uznaje go tam za lepszego od poprzednika, a Runninglab poczuł twardość po około 20 km.
Cloudsurfer 2 czy Cloudsurfer Next?
Wybierz Cloudsurfer 2 na spokojne kilometry z gładkim rockerem. Spójrz na Cloudsurfer Next, jeśli chcesz więcej miejsca z przodu lub szybszego biegania: tester Doctors of Running wolał Next za bardziej przestronny przód buta, a Runninglab poleca go na pracę tempową.
Źródła
- Doctors of Running, On Cloudsurfer 2 Review (David Salas, Andrea Myers, March 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunRepeat, On Cloudsurfer 2 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, On Cloudsurfer 2 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, On Cloudsurfer 2 Review (February 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- The Run Testers, On Cloudsurfer 2 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Runninglab, On Cloudsurfer 2 : test et avis (Julien Guyod, February 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, On Cloudsurfer 2 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
- On, Cloudsurfer 2 Men’s Road Running Shoe. Dostęp: 13 paź 2026.
- On, Cloudsurfer 2 Wide (men’s). Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



