1. Buty
  2. New Balance
  3. 860 v15
New Balance 860 v15, widok z boku

Recenzja New Balance 860 v15

Klasyczne buty stabilizujące New Balance rosną wzwyż i wszerz, zamieniają twardy klin na płytkę, która przechyla stopę, i po drodze przybierają na wadze.

Drop
6 mm
Stack pięty
40 mm
Przodostopie
34 mm
Waga
329 g
Wsparcie
Stabilizacja
Płytka
Bez płytki

US M9, wg producenta. Zaktualizowano 13 paź 2026 · 10 źródeł

Nasz werdykt

Duży, stabilny i zbudowany na spokojne kilometry.

860 v15 to wysokie, miękkie buty stabilizujące, które prowadzą stopę płytką z przyśrodkowym klinem i szeroką podstawą zamiast twardego klina. Pasują biegaczom z lekkim do umiarkowanego uginaniem do wewnątrz, którzy biegają spokojnie, chodzą lub dużo stoją, i wymagają zaakceptowania jednej z najcięższych konstrukcji w swojej kategorii.

Mocne strony

  • Bardzo stabilny: A za stabilność w Doctors of Running, 8,5 na 10 w RTINGS
  • Miękka górna pianka: 25,8 AC w laboratorium RunRepeat, dużo bardziej miękka niż średnia
  • Prowadzenie, które większość testerów uznała za łagodne, a nie korygujące
  • Sprzedawany od wąskiej do bardzo szerokiej, zależnie od rynku
  • Trwały: brak widocznego zużycia podeszwy po 40 milach (64 km) w Doctors of Running

Słabe strony

  • Ciężki: 332 g zmierzone przez RunRepeat w męskim US 9
  • Niesprężysty: zbudowany na wolne tempo, nie na pracę tempową
  • Bardzo sztywny zapiętek, który zranił wrażliwą piętę u Doctors of Running
  • Przodostopie o małej objętości, z uciskiem osłony noska na duży palec u jednego testera

Dla kogo jest

  • Twoja stopa ugina się do wewnątrz lekko lub umiarkowanie
  • Buty z klinem nigdy ci nie pasowały
  • Wolne kilometry, chodzenie i długie dni na nogach
  • Twoja stopa jest szeroka, ale niewysoka

Kto powinien go ominąć

  • Chcesz czegoś lekkiego albo szybkiego
  • Potrzebujesz maksymalnego wsparcia
  • Twoja stopa ugina się na zewnątrz albo często skręcasz kostki
  • Twoja pięta jest wrażliwa z tyłu

Profil buta

Gdzie 860 v15 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu i co zmieniło się względem 860 v14.

50100AmortyzacjaLekkośćStabilnośćDropDynamika
Oś860 v15860 v14Zmiana
Amortyzacja646+58
Lekkość69−3
Stabilność8585=
Drop2045−25
Dynamika206+14

Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Gdzie plasuje się w katalogu

Waga329 g, cięższy niż 97% butów

Drop6 mm, niższy niż u 59% butów

Stack pięty40 mm, wyższy niż u 64% butów

Stack przodostopia34 mm, wyższy niż u 69% butów

Rys. 2 · Rozkład podanych danych w katalogu. Wysokość słupka to liczba butów w danym przedziale. Waga: 300 butów, średnia 257,2 g. Drop: 306 butów, średnia 7,1 mm. Stack pięty: 255 butów, średnia 38 mm. Stack przodostopia: 253 butów, średnia 31,1 mm. Źródło: katalog Strideprint (cat), wartości podane przez producentów.

Odczucia

Napisane na podstawie 5 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.

Miękki na wierzchu, wysoki pod spodem. Miękki Fresh Foam X nad gęstszą bazą na pięcie 40 mm: RunRepeat zmierzył 25,8 AC, dużo bardziej miękki niż średnia.

Klin, nie klin przyśrodkowy. Płytka na całej długości wyprofilowana w stronę wewnętrzną i szeroka podstawa prowadzą stopę; Doctors of Running ostrzegają, że niewiele robi dla zewnętrznej krawędzi.

Sprężystszy niż wcześniej, nadal wolny. Zwrot energii 57,5 procent w pięcie i 65,2 w przodostopiu według RunRepeat: płynny rocker, ale bez szybkości.

Miękki na wierzchu, wysoki pod spodem. Międzypodeszwa układa bardziej miękką, mniej gęstą warstwę Fresh Foam X nad gęstszą bazą. Dane New Balance przekazane przez Marathon Sports i Run and Become podają 40 mm w pięcie i 34 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 39,7 mm i 32,1 mm.

RunRepeat zmierzył piankę na 25,8 w skali AC, dużo bardziej miękką niż jego średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów 134 SA w pięcie. Doctors of Running uznali bieg za umiarkowanie miękki i sprężystszy niż w v14, bardziej w przodostopiu niż w pięcie.

Klin, nie klin przyśrodkowy. Stability Plane to płytka na całej długości umieszczona między dwiema piankami. Doctors of Running opisują ją jako wyprofilowaną w stronę wewnętrzną na całej długości, wspomaganą wyższym wewnętrznym bokiem i szerszym rozszerzeniem po tej stronie, więc stopa siedzi lekko przechylona na zewnątrz, a nie spowalniana twardą pianką.

RunRepeat zmierzył szeroką platformę, 117,0 mm w przodostopiu i 93,4 mm w pięcie, i sztywność skrętną 18,2 Nm, powyżej średniej 14,4 Nm. Odwrotna strona, według Doctors of Running, to niewielka pomoc dla biegaczy, którzy potrzebują wsparcia po zewnętrznej krawędzi.

Sprężystszy niż wcześniej, nadal wolny. RunRepeat zmierzył zwrot energii 57,5 procent w pięcie i 65,2 procent w przodostopiu, przyzwoicie, ale poniżej neutralnych butów treningowych New Balance. RTINGS uważa przodostopie za żywsze niż piętę, bez prawdziwego napędu.

Dużą część pracy robi rocker. Doctors of Running uznali strome ścięcie pięty za toporne na początku, a rocker w przodostopiu za płynny, ale wolny, i zauważyli, że przodostopie się nie zgina.

Czytaj dalej

Miękki na wierzchu, wysoki pod spodem. Międzypodeszwa układa bardziej miękką, mniej gęstą warstwę Fresh Foam X nad gęstszą bazą. Dane New Balance przekazane przez Marathon Sports i Run and Become podają 40 mm w pięcie i 34 mm w przodostopiu, a RunRepeat zmierzył 39,7 mm i 32,1 mm.

RunRepeat zmierzył piankę na 25,8 w skali AC, dużo bardziej miękką niż jego średnia 35,5, z tłumieniem wstrząsów 134 SA w pięcie. Doctors of Running uznali bieg za umiarkowanie miękki i sprężystszy niż w v14, bardziej w przodostopiu niż w pięcie.

Klin, nie klin przyśrodkowy. Stability Plane to płytka na całej długości umieszczona między dwiema piankami. Doctors of Running opisują ją jako wyprofilowaną w stronę wewnętrzną na całej długości, wspomaganą wyższym wewnętrznym bokiem i szerszym rozszerzeniem po tej stronie, więc stopa siedzi lekko przechylona na zewnątrz, a nie spowalniana twardą pianką.

RunRepeat zmierzył szeroką platformę, 117,0 mm w przodostopiu i 93,4 mm w pięcie, i sztywność skrętną 18,2 Nm, powyżej średniej 14,4 Nm. Odwrotna strona, według Doctors of Running, to niewielka pomoc dla biegaczy, którzy potrzebują wsparcia po zewnętrznej krawędzi.

Sprężystszy niż wcześniej, nadal wolny. RunRepeat zmierzył zwrot energii 57,5 procent w pięcie i 65,2 procent w przodostopiu, przyzwoicie, ale poniżej neutralnych butów treningowych New Balance. RTINGS uważa przodostopie za żywsze niż piętę, bez prawdziwego napędu.

Dużą część pracy robi rocker. Doctors of Running uznali strome ścięcie pięty za toporne na początku, a rocker w przodostopiu za płynny, ale wolny, i zauważyli, że przodostopie się nie zgina.

Do jakich biegów jest

BiegDopasowanieDlaczegoŹródło
Spokojne biegiStworzony do tegoJego domowe tempo. RunRepeat ocenia go wysoko za codzienne bieganie, a każdy tester zostawia go na spokojne kilometry.RunRepeat, Alastair Running, Marathon Sports
Długie wybieganiaStworzony do tegoRTINGS chwali jego amortyzację na długie biegi, a Alastair Running stwierdził, że opóźniał zmęczenie nóg na długich, spokojnych dniach.RTINGS, Alastair Running
Biegi regeneracyjneStworzony do tegoMiękki na wierzchu, stabilny pod spodem, niczego nie wymaga od nóg.RunRepeat, Alastair Running
ChodzenieStworzony do tegoDoctors of Running polecają go do chodzenia i stania, a Alastair Running używa go jako buta na cały dzień.Doctors of Running, Alastair Running
Zawody na maratonDa radęRTINGS uważa, że pozwoli ukończyć maraton, ale nie pomoże biec go szybko; waga jest ograniczeniem.RTINGS
TempoNie do tegoRunRepeat daje mu 45 za pracę tempową, a Alastair Running i Marathon Sports wykluczają szybsze treningi.RunRepeat, Alastair Running, Marathon Sports
Lekki trailNie do tegoDoctors of Running stwierdzili, że mała szczelina pod piętą zbiera kamienie; trzymaj go na drogach.Doctors of Running

Źródło: RunRepeat, Alastair Running, Marathon Sports, RTINGS, Doctors of Running

Co mówią testy

Opublikowane testy zgadzają się, że 860 v15 jest bardzo stabilny, dobrze amortyzowany i ciężki, but na wolne kilometry, a nie tempo. Różnią się w ocenie przestronności z przodu, ciepła cholewki i zgodności z rozmiarem.

TestRodzajNasza interpretacjaW jednym zdaniuŹródło
RunRepeatLaboratoriumPozytywnaRunRepeat daje mu 85 na 100: miękkie, lekko wspierające buty do codziennych treningów, hamowane wagą.
RTINGSLaboratoriumMieszanaRTINGS chwali amortyzację i stabilność, ale uznaje go za bardzo ciężkiego i z małą żywością.
Doctors of RunningRecenzjaMieszanaDoctors of Running dają mu ogólnie B: doskonała stabilność oparta na klinie, ale ciężki, z ostrym zapiętkiem i niskim przodostopiem.
Alastair RunningRecenzjaPozytywnaAlastair Running widzi niezawodne buty stabilizujące dla biegaczy, którzy stawiają komfort i wsparcie przed tempem.
Tabela 1 · Konsensus opublikowanych testów. „Nasza interpretacja” streszcza własny wniosek każdego testu, naszymi słowami. Żadne oceny nie są przeliczane ani wymyślane. Dostęp: 13 paź 2026.

Zgadzają się

  • Bardzo stabilny pod stopąRTINGS ocenia stabilność na 8,5 na 10, a Doctors of Running dają A, przypisując zasługę płytce z klinem, szerokiej podstawie i wyższemu wewnętrznemu bokowi.
  • CiężkiRunRepeat zważył 332 g, a RTINGS 329,3 g w męskim US 9. Doctors of Running, Alastair Running i Marathon Sports wskazują wagę.
  • Zrobiony na wolne bieganieRunRepeat ocenia go na 86 za codzienne bieganie, ale na 45 za tempo, a Alastair Running i Marathon Sports uznali go za masywny, gdy tempo rośnie.
  • Wsparcie, które zostaje w tleAlastair Running opisuje delikatne prowadzenie, a nie korektę, Run and Become uznali go za twardy, ale nie przytłaczający, a Doctors of Running mówią, że bardziej miękka pianka chroni go przed poczuciem sztywności.

Rozchodzą się

  • Czy jest zgodny z rozmiarem?RTINGS, Alastair Running i Run and Become uznali długość za właściwą. Doctors of Running uznali go za lekko krótki, a czytelnicy RunRepeat w ankiecie o rozmiarze skłaniają się ku pół rozmiaru mały.
  • Ile miejsca na palceAlastair Running i Marathon Sports opisują przestronne przodostopie. Doctors of Running uznali je za szerokie, ale niskie, z osłoną noska naciskającą na duży palec, a RTINGS ocenia wysokość przodu buta tylko jako przyzwoitą.
  • Chłodna czy ciepła cholewkaRunRepeat ocenił przewiewność na 4 na 5, powyżej średniej. Doctors of Running uznali grubszą siatkę za ciepłą, a Alastair Running ostrzega przed upalnymi dniami.
Przeczytaj pełne stanowiska, punkt po punkcie

Bardzo stabilny pod stopą. RTINGS ocenia stabilność na 8,5 na 10, a Doctors of Running dają A, przypisując zasługę płytce z klinem, szerokiej podstawie i wyższemu wewnętrznemu bokowi. (RTINGS, Doctors of Running)

Ciężki. RunRepeat zważył 332 g, a RTINGS 329,3 g w męskim US 9. Doctors of Running, Alastair Running i Marathon Sports wskazują wagę. (RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Alastair Running, Marathon Sports)

Zrobiony na wolne bieganie. RunRepeat ocenia go na 86 za codzienne bieganie, ale na 45 za tempo, a Alastair Running i Marathon Sports uznali go za masywny, gdy tempo rośnie. (RunRepeat, Alastair Running, Marathon Sports)

Wsparcie, które zostaje w tle. Alastair Running opisuje delikatne prowadzenie, a nie korektę, Run and Become uznali go za twardy, ale nie przytłaczający, a Doctors of Running mówią, że bardziej miękka pianka chroni go przed poczuciem sztywności. (Doctors of Running, Alastair Running, Run and Become)

Czy jest zgodny z rozmiarem?. RTINGS, Alastair Running i Run and Become uznali długość za właściwą. Doctors of Running uznali go za lekko krótki, a czytelnicy RunRepeat w ankiecie o rozmiarze skłaniają się ku pół rozmiaru mały. (RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Alastair Running, Run and Become)

Ile miejsca na palce. Alastair Running i Marathon Sports opisują przestronne przodostopie. Doctors of Running uznali je za szerokie, ale niskie, z osłoną noska naciskającą na duży palec, a RTINGS ocenia wysokość przodu buta tylko jako przyzwoitą. (RTINGS, Doctors of Running, Alastair Running, Marathon Sports)

Chłodna czy ciepła cholewka. RunRepeat ocenił przewiewność na 4 na 5, powyżej średniej. Doctors of Running uznali grubszą siatkę za ciepłą, a Alastair Running ostrzega przed upalnymi dniami. (RunRepeat, Doctors of Running, Alastair Running)

Jak jest zbudowany

Dwie warstwy Fresh Foam X wokół plastikowej płytki Stability Plane na całej długości, szeroka rozszerzona podstawa z wyższym wewnętrznym bokiem, gruby język z mieszkiem i podeszwa z dmuchanej gumy.

Miękki nad twardym Fresh Foam X wokół plastikowej płytki na całej długości wyprofilowanej w stronę wewnętrzną, szeroka podstawa, język 9,1 mm i podeszwa z dmuchanej gumy 3,1 mm.

40341234567
#CzęśćPomiar
1CholewkaSiatka inżynieryjnaPrzewiewność 4 / 5
2Język9,1 mm
3ZapiętekSztywność 4 / 5
4MiędzypodeszwaFresh Foam X, podwójna gęstośćTwardość 25,8 AC
5PłytkaStability PlaneSkręcanie 18,2 Nm
6Wkładka4,3 mm
7Podeszwa zewnętrznaDmuchana guma3,1 mm

Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 40 mm, przodostopie 34 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 3,1 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Marathon Sports, RunRepeat, Doctors of Running, Alastair Running, Run and Become, RTINGS.

  1. Cholewka. Grubsza siatka inżynieryjna z nakładkami. RunRepeat ocenił przewiewność na 4 na 5, z przepływem powietrza głównie przy przodzie buta, podczas gdy Doctors of Running i Alastair Running uznali ją za ciepłą.

  2. Język. Mocno wyściełany i z mieszkiem. RunRepeat zmierzył 9,1 mm wobec średniej 5,8 mm, a Doctors of Running stwierdzili, że dobrze trzyma śródstopie, ale zjada objętość.

  3. Zapiętek. Bardzo sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką kołnierza. Doctors of Running uznali trzymanie pięty za pewne, ale zapiętek za ostry.

  4. Międzypodeszwa. Bardziej miękka górna warstwa nad gęstszą dolną, przy czym twardsza pianka jest bardziej obecna po stronie wewnętrznej według Doctors of Running. Marathon Sports zauważa, że pianka zawiera teraz około 3 procent materiału pochodzenia biologicznego.

  5. Płytka. Plastikowa płytka na całej długości, nie karbonowa, osadzona między dwiema piankami i wyprofilowana w stronę wewnętrzną. Zastępuje tradycyjny klin przyśrodkowy i usztywnia platformę: 18,2 Nm w teście skrętnym RunRepeat, 20,7 N w teście zginania.

  6. Wkładka. Wyjmowana wkładka 4,3 mm, zgodna ze średnią RunRepeat. Doctors of Running nie radzą tych butów do ortez na wymiar, bo klin już kształtuje położenie stopy.

  7. Podeszwa zewnętrzna. Dmuchana guma, grubości 3,1 mm. RunRepeat zmierzył przyczepność w przodostopiu 0,58 wobec średniej 0,53, a Doctors of Running i Marathon Sports uznali przyczepność za dobrą na mokrych drogach.

Czytaj dalej

Dwie warstwy Fresh Foam X wokół plastikowej płytki Stability Plane na całej długości, szeroka rozszerzona podstawa z wyższym wewnętrznym bokiem, gruby język z mieszkiem i podeszwa z dmuchanej gumy.

1. Cholewka. Grubsza siatka inżynieryjna z nakładkami. RunRepeat ocenił przewiewność na 4 na 5, z przepływem powietrza głównie przy przodzie buta, podczas gdy Doctors of Running i Alastair Running uznali ją za ciepłą.

2. Język. Mocno wyściełany i z mieszkiem. RunRepeat zmierzył 9,1 mm wobec średniej 5,8 mm, a Doctors of Running stwierdzili, że dobrze trzyma śródstopie, ale zjada objętość.

3. Zapiętek. Bardzo sztywny zapiętek, 4 na 5 w teście RunRepeat, z obfitą wyściółką kołnierza. Doctors of Running uznali trzymanie pięty za pewne, ale zapiętek za ostry.

4. Międzypodeszwa. Bardziej miękka górna warstwa nad gęstszą dolną, przy czym twardsza pianka jest bardziej obecna po stronie wewnętrznej według Doctors of Running. Marathon Sports zauważa, że pianka zawiera teraz około 3 procent materiału pochodzenia biologicznego.

5. Płytka. Plastikowa płytka na całej długości, nie karbonowa, osadzona między dwiema piankami i wyprofilowana w stronę wewnętrzną. Zastępuje tradycyjny klin przyśrodkowy i usztywnia platformę: 18,2 Nm w teście skrętnym RunRepeat, 20,7 N w teście zginania.

6. Wkładka. Wyjmowana wkładka 4,3 mm, zgodna ze średnią RunRepeat. Doctors of Running nie radzą tych butów do ortez na wymiar, bo klin już kształtuje położenie stopy.

7. Podeszwa zewnętrzna. Dmuchana guma, grubości 3,1 mm. RunRepeat zmierzył przyczepność w przodostopiu 0,58 wobec średniej 0,53, a Doctors of Running i Marathon Sports uznali przyczepność za dobrą na mokrych drogach.

Trwałość. Mieszane wyniki laboratoryjne, dobre wczesne zużycie. Podeszwa straciła 1,4 mm w teście ścierania RunRepeat, więcej niż jego średnia 1,1 mm, a przód buta i wyściółka pięty dostały po 3 na 5. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia podeszwy po 40 milach (64 km) i spodziewają się wysokiej trwałości.

Trwałość. Mieszane wyniki laboratoryjne, dobre wczesne zużycie. Podeszwa straciła 1,4 mm w teście ścierania RunRepeat, więcej niż jego średnia 1,1 mm, a przód buta i wyściółka pięty dostały po 3 na 5. Doctors of Running nie zobaczyli widocznego zużycia podeszwy po 40 milach (64 km) i spodziewają się wysokiej trwałości.

Parametry, podane i zmierzone

Każda liczba ma swoje źródło.

Drop, mm

Marathon Sports6
Running Warehouse8
RunRepeat7,6
RTINGS6

Stack pięty, mm

Marathon Sports40
Running Warehouse43
RunRepeat39,7
RTINGS40,6

Stack przodostopia, mm

Marathon Sports34
Running Warehouse35
RunRepeat32,1

Waga (męskie), g

RunRepeat329
Running Warehouse335
RunRepeat332
RTINGS329,3
ParametrPodaneZmierzone
Drop
  • 6 mm Marathon Sports
  • 8 mm Running Warehouse
  • 7,6 mm RunRepeat
  • 6 mm RTINGS
Stack pięty
  • 40 mm Marathon Sports
  • 43 mm Running Warehouse
  • 39,7 mm RunRepeat
  • 40,6 mm RTINGS
Stack przodostopia
  • 34 mm Marathon Sports
  • 35 mm Running Warehouse
  • 32,1 mm RunRepeat
Waga, US M9
  • 329 g RunRepeat
  • 335 g Running Warehouse
  • 332 g RunRepeat
  • 329,3 g RTINGS
Wsparcie
  • Stabilizacja Running Warehouse
–
Nawierzchnia
  • Asfalt cat
–
Rok premiery
  • 2026 supwell.com
–

Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Marathon Sports, Running Warehouse, RunRepeat, RTINGS.

Pomiary laboratoryjne

ParametrZmierzone
Twardość międzypodeszwy
  • 25,8 AC RunRepeat
Zwrot energii (pięta)
  • 57,5 % RunRepeat
Sztywność skrętna
  • 18,2 Nm RunRepeat
Siła zginania
  • 20,7 N RunRepeat
Sztywność zapiętka
  • 4 / 5 RunRepeat
Współczynnik przyczepności
  • 0,58 RunRepeat
ParametrZmierzone
Szerokość przodu buta
  • 75,1 mm RunRepeat
Wysokość przodu buta
  • 27,8 mm RunRepeat
Grubość języka
  • 9,1 mm RunRepeat
Grubość wkładki
  • 4,3 mm RunRepeat
Grubość podeszwy zewnętrznej
  • 3,1 mm RunRepeat

Rozmiar i dopasowanie

Większość testerów zostaje przy zwykłym rozmiarze; jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo masz wrażliwe palce, warto spróbować pół rozmiaru większego.

Długość

Opinie rozbieżne

Szerokości

standardowy, szeroki i bardzo szeroki

Miejsce na palce

Szeroki, ale niewysoki. RunRepeat zmierzył przód buta 75,1 mm, powyżej średniej 73,2 mm, z wysokością 27,8 mm. RTINGS ocenia wysokość przodu buta tylko jako przyzwoitą, a Doctors of Running poczuli osłonę noska na dużym palcu.

RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running

Pełne uwagi testerów o rozmiarze

RTINGS uznał długość za trafioną, a Alastair Running i Run and Become podają dopasowanie zgodne z rozmiarem. Doctors of Running uznali, że wypada lekko krótko, a czytelnicy RunRepeat w ankiecie o rozmiarze skłaniają się ku pół rozmiaru mały.

Prawdziwym pytaniem jest objętość. Doctors of Running opisują przodostopie szerokie, ale niskie, ze sztywną osłoną noska, która naciskała na duży palec, i grubym językiem z mieszkiem, który zajmuje miejsce, i sugerują pół rozmiaru większy dla wrażliwych stóp. RunRepeat zmierzył ten język na 9,1 mm, jeden z najgrubszych, jakie widzi.

Szerokości różnią się w zależności od rynku. RunRepeat i Alastair Running podają wąską, standardową, szeroką i bardzo szeroką. Run and Become, brytyjski sprzedawca, oferuje dla mężczyzn standardową, 2E i 4E, podczas gdy Marathon Sports podaje tylko standardową i 2E.

RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Alastair Running, Marathon Sports, Run and Become

Kontra 860 v14

Większy but w każdym kierunku: wyższy, szerszy, cięższy i z niższym dropem, z płytką stabilizującą wbudowaną teraz w międzypodeszwę jako prawdziwy klin.

860 v15860 v14
WsparcieStabilizacjaStabilizacja
Drop6 mm8 mm
Stack pięty40 mm29 mm
Przodostopie34 mm21 mm
Waga329 g309 g

Zostań przy 860 v14, jeśli lubiłeś lżejsze, zwinniejsze buty stabilizujące: Alastair Running uznał v15 za cięższy i sztywniejszy i mówi, że fani v14, którzy chcą tego biegu, powinni go pominąć. Przejdź na v15, jeśli chcesz więcej amortyzacji, szerszej podstawy i niższego dropu na spokojne kilometry.

Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Historia wersji: 860 v14 do 860 v15

Sztywniejszy, prawdziwszy klin. V14 wprowadził Stability Plane. W v15 leży między dwiema warstwami pianki jako sztywniejsza płytka wyprofilowana w stronę wewnętrzną, według Doctors of Running i Marathon Sports. (Doctors of Running, Marathon Sports)

Więcej pianki, bardziej miękka na wierzchu. Bardziej miękka górna warstwa nad gęstszą bazą. RunRepeat zmierzył piętę na 39,7 mm wobec 36,8 mm w v14. (RunRepeat, Marathon Sports)

Niższy drop. Marathon Sports donosi o offsecie spadającym z 8 mm do 6 mm. (Marathon Sports)

Wyraźnie cięższy. RunRepeat szacuje przyrost na około 12 procent względem v14. Przy 329 g dla męskiego US 9 jest drugim najcięższym z 41 szosowych butów stabilizujących zważonych w tym rozmiarze w naszym katalogu. (RunRepeat, Strideprint)

Szersza platforma z większym rockerem. Doctors of Running i Run and Become opisują szerszą podstawę i wyraźniejszy rocker, który pomaga toczyć dodatkową wagę do przodu. (Doctors of Running, Run and Become)

Porównanie alternatyw

Każda poprawia jedną rzecz, której 860 v15 nie robi.

New Balance 860 v15ASICS Gel-Kayano 32Brooks Adrenaline GTS 25Hoka Arahi 8New Balance 1080 v15
Wybierz ją dlaTa stronaStabilniejszyWyższy dropLżejszyMniej stabilny
Drop6 mm8 mm10 mm8 mm6 mm
Stack pięty40 mm40 mm37 mm41 mm40 mm
Waga329 g298 g301 g264 g261 g
WsparcieStabilizacjaStabilizacjaStabilizacjaStabilizacjaNeutralne
Tabela 2 · Dane podane przez producentów. Źródło: katalog Strideprint (cat).

Pytania biegaczy

Czy New Balance 860 v15 jest zgodny z rozmiarem?

W większości. RTINGS, Alastair Running i Run and Become uznali długość za właściwą w zwykłym rozmiarze. Doctors of Running uznali go za lekko krótki z niskim przodostopiem, a czytelnicy RunRepeat skłaniają się ku pół rozmiaru mały. Jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami albo twoje palce są wrażliwe, pół rozmiaru większy to bezpieczniejszy wybór.

860 v14 czy 860 v15: co się zmieniło?

New Balance 860 v15 jest wyższy, szerszy i cięższy niż v14, z niższym dropem 6 mm zamiast 8 mm i sztywniejszą płytką wbudowaną w międzypodeszwę. RunRepeat zmierzył piętę wyższą z 36,8 mm do 39,7 mm i wagę wyższą o około 12 procent. Biegacze, którzy lubili lżejszy, zwinniejszy v14, mogą woleć przy nim zostać.

Czy 860 v15 nadaje się na płaską stopę albo nadmierną pronację?

New Balance 860 v15 jest zbudowany dla biegaczy, u których stopa ugina się do wewnątrz, a recenzenci stawiają go przy lekkim do umiarkowanego uginaniu. RunRepeat ocenia wsparcie jako umiarkowane i sugeruje twardsze opcje dla biegaczy, którzy potrzebują najwięcej. Płaska stopa nie zawsze oznacza nadmierną pronację, więc najpierw sprawdź, jak porusza się twoja stopa. To but z prowadzeniem, nie leczenie.

Jaki jest drop New Balance 860 v15?

New Balance podaje 6 mm, z 40 mm w pięcie i 34 mm w przodostopiu, jak przekazują Marathon Sports i Run and Become. Running Warehouse nadal podaje 8 mm. W laboratoriach RTINGS zmierzył 6,0 mm, a RunRepeat 7,6 mm, więc spodziewaj się czegoś pomiędzy 6 a 8 mm pod stopą.

Czy 860 v15 występuje w wersji szerokiej?

Tak. RunRepeat i Alastair Running podają wersje wąską, standardową, szeroką i bardzo szeroką, a Run and Become oferuje dla mężczyzn w Wielkiej Brytanii standardową, 2E i 4E. Dostępność zależy od kraju i sprzedawcy: Marathon Sports na przykład podaje tylko standardową i 2E.

860 v15 czy 1080 v15?

Wybierz New Balance 860 v15, jeśli chcesz prowadzenia przy uginaniu do wewnątrz i szerokiej, pewnej platformy. Wybierz 1080 v15, jeśli biegasz neutralnie i chcesz czegoś lżejszego i sprężystszego: RTINGS uważa 1080 za lżejszy i bardziej naturalny, podczas gdy 860 jest bardziej wspierający i dużo cięższy.

Czy 860 v15 nadaje się do chodzenia?

Tak. Doctors of Running polecają New Balance 860 v15 do chodzenia i stania, a Alastair Running uznał go za wygodny jako but na cały dzień. Waga ma mniejsze znaczenie w tempie spaceru, a miękka górna pianka i szeroka podstawa pozostają przydatne. Trzymaj go na nawierzchni: Doctors of Running stwierdzili, że pięta zbiera małe kamienie.

Źródła

  1. RunRepeat, New Balance Fresh Foam X 860 v15 lab review (Carlos Sánchez, June 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  2. RTINGS, New Balance Fresh Foam X 860v15 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
  3. Doctors of Running, New Balance Fresh Foam X 860 v15 Review (Matt Klein, May 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  4. Alastair Running, New Balance Fresh Foam X 860v15 review (Alastair Dixon, April 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  5. Marathon Sports, New Balance 860 v15 review: a stable and reliable favorite (May 2026). Dostęp: 13 paź 2026.
  6. Marathon Sports, Men’s New Balance Fresh Foam X 860 v15. Dostęp: 13 paź 2026.
  7. Run and Become, New Balance 860v15 review. Dostęp: 13 paź 2026.
  8. Running Warehouse, New Balance Fresh Foam X 860 v15 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
  9. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
  10. supwell.com · Rok premiery, podane
  11. cat: katalog Strideprint, 395 butów

Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.

Czy to twoja para?Zacznij swój fitting