- Skor
- New Balance
- Fresh Foam X More v6

New Balance Fresh Foam X More v6 test
New Balance högsta vardagssko: en tjock, mycket mjuk Fresh Foam X-plattform på en låg drop, förfinad snarare än ombyggd för sin sjätte version.
- Drop
- 4 mm
- Stackhöjd häl
- 44 mm
- Framfot
- 40 mm
- Vikt
- 306 g
- Stöd
- Neutral
- Platta
- Ingen
Vår bedömning
Maximalt med skum, minimal brådska.
Fresh Foam X More v6 sätter en mycket mjuk häl på 44 mm och framfot på 40 mm på en bred, stadig bas, med en drop på 4 mm och cirka 306 g i herrstorlek US 9. Den passar löpare som landar på mellanfoten eller framfoten och vill ha skydd på lugna pass, återhämtningsdagar och långa dagar på fötterna, och den håller tillbaka alla som vill ha fart.
Styrkor
- Rekord i stötdämpning i framfoten i RunRepeats labb, 144 SA
- Bred plattform som känns stadig för en så hög sko
- Plyschig, väl vadderad ovandel och kant
- Följer storleken, med breda och extra breda versioner
- Bekväm för promenader och att stå hela dagen
Svagheter
- Tung: cirka 306 g i herrstorlek US 9
- Lite kvickhet när tempot stiger
- Blir varm: andningsförmåga långt under genomsnittet
- RunRepeat mätte en smal, låg tåbox
Vem den passar
- Du vill ha mest skydd på lugna dagar
- Du är en tyngre löpare
- Du tillbringar långa dagar på fötterna
- Du landar på mellanfoten eller framfoten
Vem som bör välja något annat
- Du vill ha något slags fart
- Du vill ha en lätt sko
- Du är van vid en hög drop
- Dina fötter blir varma
Skoprofil
Var Fresh Foam X More v6 hamnar bland de 395 skorna i vår katalog.
| Axel | Fresh Foam X More v6 |
|---|---|
| Dämpning | 87 |
| Lätthet | 10 |
| Stabilitet | 30 |
| Drop | 6 |
| Respons | 6 |
Fig. 1 · Så läser du diagrammet. Varje axel går från 0 i mitten till 100 i kanten. Dämpning, lätthet och drop är skons placering i katalogen utifrån uppgivna siffror. Stabilitet och respons poängsätts utifrån typ av stöd, platta, rocker och avsedd användning. Den streckade grå linjen är katalogens median. Källa: Strideprints katalog (cat).
Var den hamnar i katalogen
Vikt306 g, tyngre än 90 % av skorna
Drop4 mm, lägre än 91 % av skorna
Stackhöjd häl44 mm, högre än 87 % av skorna
Stackhöjd framfot40 mm, högre än 96 % av skorna
Så känns den
Skrivet utifrån 9 publicerade tester. Vi citerar mätningar, inte intryck vi inte har haft.
Så mjukt som maxdämpning blir. Fresh Foam X mätt till 27,5 AC av RunRepeat, med rekord i stötdämpning i framfoten: plyschig, men ingen sko du sjunker igenom.
Bred nog för att hålla lugnet. En neutral sko stadgad av en plattform som mätts betydligt bredare än genomsnittet; testarna finner den stadig, med försiktighet i snäva svängar.
Mjuk, inte fjädrande. Energiretur på 60,1 procent i hälen enligt RunRepeat, 4,1 av 10 enligt RTINGS: en mjuk rullare för jämna tempon, ingen fjädrande sko.
Så mjukt som maxdämpning blir. Mellansulan är New Balance Fresh Foam X, samma blandning som v5 och 1080 v14 enligt Believe in the Run. Den angivna stacken är 44 mm i hälen och 40 mm i framfoten; RunRepeat mätte 41,8 och 38,5 mm. Bara 7 av de 205 neutrala landsvägsskorna i vår katalog anger en tjockare framfot.
RunRepeat mätte skummet till 27,5 på AC-skalan, långt mjukare än deras genomsnitt på 35,5, med stötdämpning på 152 SA i hälen och ett labbrekord på 144 SA i framfoten. Believe in the Run kände sig plyschig utan att sjunka in, och Fleet Feet beskriver ett något hoptryckbart skum du sitter i snarare än på.
Bred nog för att hålla lugnet. Det finns inget stödsystem: det är en neutral sko. Stadgan kommer från plattformen, som RunRepeat mätte till 122,5 mm över framfoten och 102,0 mm i hälen, mot genomsnitt på 115,1 och 91,1 mm. Labbet tycker att den är bra för en mild till måttlig inåtrullning.
WearTesters, The Size 15 Runner och 21RUN beskriver alla ett stadigt steg, hjälpt av sidoväggar som håller foten inuti skummet. RTINGS ger sidostabiliteten 7,4 av 10, och Running Shoes Guru varnar för att höjden ändå kräver försiktighet i skarpa svängar.
Mjuk, inte fjädrande. RunRepeat mätte energiretur på 60,1 procent i hälen och 58,8 procent i framfoten, bättre än tidigare More men fortfarande oanmärkningsvärd. RTINGS är hårdare, med ett energireturbetyg på 4,1 av 10, 3,2 i hälen.
Rullningen framåt kommer från rockern och den låga droppen: RunRepeat mätte 3,3 mm, RTINGS 4,7 mm, och bara 14 av de 249 neutrala landsvägsskorna i vår katalog anger en lägre drop. Running Warehouse fann den livlig nog i cruisingtempo, och The Size 15 Runner fann den ibland en plåga.
Läs mer
Så mjukt som maxdämpning blir. Mellansulan är New Balance Fresh Foam X, samma blandning som v5 och 1080 v14 enligt Believe in the Run. Den angivna stacken är 44 mm i hälen och 40 mm i framfoten; RunRepeat mätte 41,8 och 38,5 mm. Bara 7 av de 205 neutrala landsvägsskorna i vår katalog anger en tjockare framfot.
RunRepeat mätte skummet till 27,5 på AC-skalan, långt mjukare än deras genomsnitt på 35,5, med stötdämpning på 152 SA i hälen och ett labbrekord på 144 SA i framfoten. Believe in the Run kände sig plyschig utan att sjunka in, och Fleet Feet beskriver ett något hoptryckbart skum du sitter i snarare än på.
Bred nog för att hålla lugnet. Det finns inget stödsystem: det är en neutral sko. Stadgan kommer från plattformen, som RunRepeat mätte till 122,5 mm över framfoten och 102,0 mm i hälen, mot genomsnitt på 115,1 och 91,1 mm. Labbet tycker att den är bra för en mild till måttlig inåtrullning.
WearTesters, The Size 15 Runner och 21RUN beskriver alla ett stadigt steg, hjälpt av sidoväggar som håller foten inuti skummet. RTINGS ger sidostabiliteten 7,4 av 10, och Running Shoes Guru varnar för att höjden ändå kräver försiktighet i skarpa svängar.
Mjuk, inte fjädrande. RunRepeat mätte energiretur på 60,1 procent i hälen och 58,8 procent i framfoten, bättre än tidigare More men fortfarande oanmärkningsvärd. RTINGS är hårdare, med ett energireturbetyg på 4,1 av 10, 3,2 i hälen.
Rullningen framåt kommer från rockern och den låga droppen: RunRepeat mätte 3,3 mm, RTINGS 4,7 mm, och bara 14 av de 249 neutrala landsvägsskorna i vår katalog anger en lägre drop. Running Warehouse fann den livlig nog i cruisingtempo, och The Size 15 Runner fann den ibland en plåga.
Vilka pass den passar för
| Pass | Passar | Varför | Källa |
|---|---|---|---|
| Lugna pass | Gjord för det | Dess hemvist. Varje test vi läst placerar den på lugna vardagskilometer. | RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse |
| Återhämtningspass | Gjord för det | Mjuk, stadig och odramatisk på trötta ben. | RunRepeat, Believe in the Run, 21RUN |
| Promenad | Gjord för det | Testare hos Fleet Feet bar den en hel dag av stående och på en gångmatta. | Fleet Feet, WearTesters |
| Långpass | Fungerar | RunRepeat och Running Warehouse ser avslappnade långpass; The Size 15 Runner skulle inte ta den långt. | RunRepeat, Running Warehouse, The Size 15 Runner |
| Tempopass | Inte för det | RunRepeat ger tempoanvändning 49 av 100. Behåll ett lättare par för snabbare arbete. | RunRepeat, Running Shoes Guru |
| Tävling, maraton | Inte för det | RunRepeat ger tävling 34 av 100 och RTINGS 6,1 av 10 för maraton. | RunRepeat, RTINGS |
Källa: RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, 21RUN, Fleet Feet, WearTesters, The Size 15 Runner, Running Shoes Guru, RTINGS
Vad testerna säger
Publicerade tester är överens om att More v6 är mycket mjuk, tung, förvånansvärt stadig för sin höjd och gjord för långsamma kilometer. De går isär om hur rymlig den är inuti, hur livligt skummet känns och hur väl den greppar.
| Test | Typ | Vår tolkning | I en mening | Källa |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Labb | Positiv | RunRepeat ger den 86 av 100: molnmjuk och som bäst på lugna pass och återhämtningspass, men tung och snäv i standardbredden. | Läs |
| Believe in the Run | Recension | Positiv | Believe in the Run rankar den i A-nivå: den plyschigaste av träningsskorna med maxdämpning, med vikten som det enda verkliga felet. | Läs |
| RTINGS | Labb | Blandad | RTINGS ger dämpningen 8,6 av 10 men energireturen bara 4,1, och föredrar Bondi 9 för återfjädring. | Läs |
| WearTesters | Recension | Positiv | WearTesters ger den 10 av 10 som en stabil träningssko med maxdämpning för lugna pass, återhämtning och långpass. | Läs |
| The Size 15 Runner | Recension | Blandad | The Size 15 Runner gillar stabiliteten och ovandelen men finner steget trist och reserverar den för lugna dagar enbart. | Läs |
De är eniga
- Mycket mjuk och skyddandeRunRepeat mätte rekord i stötdämpning i framfoten och ett mjukt skum på 27,5 AC, RTINGS ger dämpningen 8,6 av 10, och Believe in the Run och Running Warehouse beskriver ett plyschigt steg som stannar före sladdigt.
- TungRunRepeat vägde 302 g och RTINGS 302,3 g, nära de 306 g som anges för herrstorlek US 9. Believe in the Run och The Size 15 Runner nämner båda vikten som den största nackdelen.
- Stadig för sin höjdRunRepeat mätte en plattform som är mycket bredare än genomsnittet, WearTesters fann den stabil utan att vara en stabilitetssko, och The Size 15 Runner fann den till och med lite för stabil.
- Följer storlekenRunRepeats läsaromröstning, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters och Running Shoes Guru rapporterar alla en normal längd.
De går isär
- Rymlig eller smal inuti?RunRepeat mätte en smal, låg tåbox och kallar insidan låg i volym. Running Warehouse fann plats för tårna att spreta, och WearTesters säger att standardbredden tar bredare fötter.
- Hur livligt är skummet?RunRepeat mätte bättre energiretur än tidigare More, 60,1 procent i hälen. RTINGS ger energireturen 4,1 av 10, och The Size 15 Runner fann steget endimensionellt.
- GreppRunRepeat mätte en greppkoefficient på 0,44, under deras genomsnitt på 0,53. Running Shoes Guru ger greppet 9 av 10 och fann det pålitligt i regn.
Så är den byggd
En enda tjock platta Fresh Foam X på en mycket bred bas, en vadderad ovandel i konstruerat mesh med en tunga med delvis sidoinsatser och en tunn gummiyttersula med bred täckning.
En enda platta mjukt Fresh Foam X på en mycket bred bas, en vadderad ovandel i mesh som blir varm och en tunn men långsamt slitande gummiyttersula.
| # | Del | Mått |
|---|---|---|
| 1 | OvandelKonstruerat mesh | Andningsförmåga 58 BR |
| 2 | Plös | 7,4 mm |
| 3 | Häl | Styvhet 3 / 5 |
| 4 | MellansulaFresh Foam X | Hårdhet 27,5 AC |
| 5 | Innersula | 3,5 mm |
| 6 | Yttersula | 1,9 mm |
Fig. 3 · Sidoprofil. Stackhöjd i skala (uppgivet: 44 mm häl, 40 mm framfot; uppmätt: 1,9 mm yttersula). Gränsen mellan de två skumlagren är inte uppmätt och är ritad på halva höjden. Streckat: innersula, dold. Källor: Believe in the Run, RunRepeat, 21RUN, The Size 15 Runner, Fleet Feet. BR: RunRepeats skala för andningsförmåga (inte en poäng av 100).
Ovandel. Ett vadderat, konstruerat mesh med dubbla lager som Believe in the Run och 21RUN fann bekvämt från första steget. Det håller kvar värme: RunRepeat gav andningsförmågan 58 mot ett genomsnitt på 75.
Plös. Med delvis sidoinsatser på båda sidor och väl vadderad, 7,4 mm tjock mot ett genomsnitt på 5,8 mm i RunRepeats labb. Testarna rapporterar att den stannar på plats.
Häl. En medelstyv hälkappa, 3 av 5 i RunRepeats test, med en kraftigt vadderad kant och ingen fingerögla. Testare hos Fleet Feet fann kanten mjuk.
Mellansula. Ett lager Fresh Foam X längs hela skon, mätt till 27,5 AC. Trots sin storlek vrider den sig som en genomsnittlig sko, 14,7 Nm i RunRepeats vridningstest, och böjer sig med 17,7 N, lite stelare än genomsnittet.
Innersula. En löstagbar innersula på 3,5 mm, tunnare än genomsnittet på 4,4 mm, vilket lämnar åt skummet att sköta dämpningen.
Yttersula. Gummi med bred täckning men bara 1,9 mm tjockt i RunRepeats snitt, mot ett genomsnitt på 3,1 mm. Believe in the Run fann det klibbigare än v5:s; RunRepeat mätte något mindre grepp än förut.
Läs mer
En enda tjock platta Fresh Foam X på en mycket bred bas, en vadderad ovandel i konstruerat mesh med en tunga med delvis sidoinsatser och en tunn gummiyttersula med bred täckning.
1. Ovandel. Ett vadderat, konstruerat mesh med dubbla lager som Believe in the Run och 21RUN fann bekvämt från första steget. Det håller kvar värme: RunRepeat gav andningsförmågan 58 mot ett genomsnitt på 75.
2. Plös. Med delvis sidoinsatser på båda sidor och väl vadderad, 7,4 mm tjock mot ett genomsnitt på 5,8 mm i RunRepeats labb. Testarna rapporterar att den stannar på plats.
3. Häl. En medelstyv hälkappa, 3 av 5 i RunRepeats test, med en kraftigt vadderad kant och ingen fingerögla. Testare hos Fleet Feet fann kanten mjuk.
4. Mellansula. Ett lager Fresh Foam X längs hela skon, mätt till 27,5 AC. Trots sin storlek vrider den sig som en genomsnittlig sko, 14,7 Nm i RunRepeats vridningstest, och böjer sig med 17,7 N, lite stelare än genomsnittet.
5. Innersula. En löstagbar innersula på 3,5 mm, tunnare än genomsnittet på 4,4 mm, vilket lämnar åt skummet att sköta dämpningen.
6. Yttersula. Gummi med bred täckning men bara 1,9 mm tjockt i RunRepeats snitt, mot ett genomsnitt på 3,1 mm. Believe in the Run fann det klibbigare än v5:s; RunRepeat mätte något mindre grepp än förut.
Hållbarhet. Bättre än det tunna gummit antyder. Yttersulan förlorade 0,8 mm i RunRepeats slittest, mindre än genomsnittet på 1,1 mm, och tåboxen och hällinern fick 3 och 4 av 5. Believe in the Run såg lite slitage efter cirka 48 km.
Hållbarhet. Bättre än det tunna gummit antyder. Yttersulan förlorade 0,8 mm i RunRepeats slittest, mindre än genomsnittet på 1,1 mm, och tåboxen och hällinern fick 3 och 4 av 5. Believe in the Run såg lite slitage efter cirka 48 km.
Specifikationer, uppgivna och uppmätta
Varje siffra har sin källa.
Drop, mm
Stackhöjd i hälen, mm
Stackhöjd i framfoten, mm
Vikt (herr), g
| Specifikation | Uppgivet | Uppmätt |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stackhöjd häl |
|
|
| Stackhöjd framfot |
|
|
| Vikt, US M9 |
|
|
| Stöd |
| – |
| Platta |
| – |
| Underlag |
| – |
| Lanseringsår |
| – |
Fig. 4 · Uppgivet mot uppmätt. Staplarna börjar på noll. Källor: Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse.
Labbmätningar
| Specifikation | Uppmätt |
|---|---|
| Mellansulans hårdhet |
|
| Energiretur (häl) |
|
| Vridstyvhet |
|
| Hälkappans styvhet |
|
| Greppkoefficient |
|
| Andningsförmåga |
|
| Specifikation | Uppmätt |
|---|---|
| Tåboxens bredd |
|
| Tåboxens höjd |
|
| Yttersulans tjocklek |
|
| Innersulans tjocklek |
|
| Tungans tjocklek |
|
| Böjkraft |
|
BR: RunRepeats skala för andningsförmåga (inte en poäng av 100).
Storlek och passform
Ta din vanliga storlek; frågan är volym, och bredderna svarar på den.
Längd
Normal i storleken
Bredder
standard, bred och extra bred
Utrymme för tårna
RunRepeat mätte en tåbox på 71,3 mm, under deras genomsnitt på 73,2 mm, och en låg höjd på 24,4 mm mot 27,0. Running Warehouse och The Size 15 Runner fann ändå gott om plats att spreta tårna, så fotformen avgör.
RunRepeat, Running Warehouse, The Size 15 Runner
Testarnas alla storleksanteckningar
RunRepeats läsaromröstning, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters, Running Shoes Guru och 21RUN rapporterar alla att längden följer storleken.
Volym är där åsikterna delar sig. RunRepeat finner standardbredden snäv, med en smal och låg insida. Running Warehouse och The Size 15 Runner fann gott om tåutrymme, och en smalfotad testare hos Fleet Feet fann den något bred men väl låst. Testare hos Fleet Feet fann också att snörning med hällås minskade hällglappet.
Bredderna löser de flesta fall. RunRepeat listar smala, normala, breda och extra breda versioner, och Fleet Feet listar 2E och 4E för herr, D och 2E för dam. Tillgången på varje bredd varierar mellan länder och återförsäljare.
RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters, The Size 15 Runner, Running Shoes Guru, 21RUN
Mot Fresh Foam X More v5
En förfining, inte en ombyggnad: samma skum och samma angivna stack, en något bredare bas, några gram mindre och en mer vadderad ovandel.
Förändringarna är så små att en testare hos Believe in the Run ser v5 som ett gediget val om du fortfarande kan hitta den. Behåll den om du föredrar dess luftigare mesh; byt till v6 om du vill ha en stadigare bas och en mer vadderad passform.
Versionshistorik: Fresh Foam X More v5 till Fresh Foam X More v6
Samma skum, justerad känsla. Fresh Foam X-blandningen är densamma. Fleet Feet finner v6 mjukare under foten, medan WearTesters och Carreras de Montaña finner den mindre sladdig och mer kontrollerad än v5. (Believe in the Run, Fleet Feet, WearTesters, Carreras de Montaña)
Bredare, stadigare bas. Running Warehouse och Carreras de Montaña beskriver båda en något bredare plattform, och testarna finner v6 stabilare än v5. (Running Warehouse, WearTesters, Carreras de Montaña)
En aning lättare. RunRepeat mätte cirka 3 procent lägre vikt än v5, och 21RUN anger en besparing på cirka 5 g. (RunRepeat, 21RUN)
Mer stoppning ovanpå. Ovandelen får mer stoppning i tungan och kanten. En testare hos Believe in the Run fann den varmare än v5:s luftigare mesh. (Believe in the Run, The Size 15 Runner, Carreras de Montaña)
En rocker som testarna läser olika. Running Warehouse och Fleet Feet beskriver en kraftigare rocker med mer tåfjädring, medan RunRepeat finner den mindre uttalad än på v5. (RunRepeat, Running Warehouse, Fleet Feet)
Alternativen jämförda
Varje alternativ gör en sak som Fresh Foam X More v6 inte gör.
New Balance Fresh Foam X More v6 | Hoka Bondi 9 | Brooks Ghost Max 3 | ASICS Novablast 5 | New Balance 1080 v15 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Välj den för | Den här sidan | Stabilare | Fastare | Lättare | Mindre dämpning |
| Drop | 4 mm | 5 mm | 6 mm | 8 mm | 6 mm |
| Stackhöjd häl | 44 mm | 43 mm | 39 mm | 41,5 mm | 40 mm |
| Vikt | 306 g | 297 g | 318 g | 252 g | 261 g |
| Stöd | Neutral | Neutral | Neutral | Neutral | Neutral |
Frågor löpare ställer
Följer New Balance More v6 storleken?
Ja. RunRepeats läsaromröstning, Running Warehouse, Fleet Feet, WearTesters och Running Shoes Guru rapporterar alla att längden följer storleken. Volymen är debatten: RunRepeat mätte en smal, låg tåbox medan de flesta testare fann tillräckligt med plats, så bredare fötter bör titta på de breda versionerna.
More v5 eller More v6: vilken ska jag välja?
De två är nära. V6 behåller samma Fresh Foam X och angivna stack, och lägger till en något bredare bas, en mer vadderad ovandel och några gram mindre. Välj v6 för en stadigare, plyschigare passform; en testare hos Believe in the Run anser att v5 fortfarande är värd det om du kan hitta den.
Finns New Balance More v6 i bred modell?
Ja. RunRepeat listar smala, normala, breda och extra breda versioner, och Fleet Feet listar 2E och 4E för herr och D och 2E för dam. Tillgången varierar mellan länder. Med tanke på RunRepeats mätning av en smal tåbox är den breda versionen värd att prova om dina fötter är breda.
Är More v6 bra för att gå eller stå hela dagen?
Testarna tycker det. Testare hos Fleet Feet bar den en hel dag av stående på betong och på en gångmatta, Believe in the Run föreslår den för långa dagar på fötterna, och WearTesters rekommenderar den till gångare som vill ha en stadig sko. Räkna med varma fötter: andningsförmågan är under genomsnittet.
Är More v6 bra för tunga löpare?
Testarna säger ja. RunRepeat nämner tyngre löpare bland de bästa matcherna, och en recensent på 95 kg hos WearTesters fann den stabil och skyddande på sina lugna pass. Den breda plattformen hjälper; avvägningen är en sko på cirka 306 g i herrstorlek US 9.
New Balance More v6 eller Hoka Bondi 9?
Båda är neutrala träningsskor med maxdämpning och låg drop. RTINGS fann mer återfjädring och en fastare, stadigare framfot hos Bondi 9, och ser More v6 som valet för extra plats och en plyschigare känsla. Fleet Feet bedömer More v6 som den mjukare av de två.
Är More v6 bra för plattfot eller överpronation?
More v6 är en neutral sko utan stödsystem. RunRepeat anser att dess breda bas är bra för en mild till måttlig inåtrullning. Plattfot betyder inte alltid överpronation, så titta först på hur din fot faktiskt rör sig. Det är en dämpad sko, inte en behandling.
Källor
- RunRepeat, New Balance Fresh Foam X More v6 lab review (Carlos Sánchez, updated June 2026). Hämtad 13 okt. 2026.
- Believe in the Run, New Balance Fresh Foam More v6 Review (August 2025). Hämtad 13 okt. 2026.
- Running Warehouse, New Balance Fresh Foam X More v6 review. Hämtad 13 okt. 2026.
- Fleet Feet, New Balance Fresh Foam X More v6 Review: The More, The Merrier. Hämtad 13 okt. 2026.
- RTINGS, New Balance Fresh Foam X More v6 running shoe review. Hämtad 13 okt. 2026.
- WearTesters, New Balance Fresh Foam X More v6 Performance Review. Hämtad 13 okt. 2026.
- The Size 15 Runner, New Balance Fresh Foam X More v6 Review: Less Is More?. Hämtad 13 okt. 2026.
- Running Shoes Guru, New Balance Fresh Foam X More v6 review. Hämtad 13 okt. 2026.
- 21RUN, New Balance Fresh Foam X More v6 Testbericht. Hämtad 13 okt. 2026.
- Carreras de Montaña, New Balance Fresh Foam X More v6 (Sergio Mayayo). Hämtad 13 okt. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Hämtad 13 okt. 2026.
- goat.com · Lanseringsår, uppgivet
- cat: Strideprints katalog, 395 skor
Så granskar vi. Vi läser publicerade tester, märkens och återförsäljares sidor och labbmätningar, stämmer av siffrorna och markerar var de skiljer sig åt. Vi har inte testat den här skon själva. Senast uppdaterad 13 oktober 2026.



