
Brooks Glycerin Max 2 recenze
Neutrální tréninková bota Brooks s maximálním stackem se vrací pevnější, s víc rockerem a jistější. Recenzenti chválí stabilitu a ochranu a hádají se, jestli ztratila zábavu první verze.
- Drop
- 6 mm
- Stack u paty
- 45 mm
- Přední část
- 39 mm
- Váha
- 311 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Žádná
Náš verdikt
Stabilní tank na pomalé kilometry.
Glycerin Max 2 je velmi vysoká, těžká neutrální bota se silným rockerem, jistým svrškem a víc stability, než naznačuje její výška. Sedne běžcům s došlapem na patu, těžším běžcům a chodcům, kteří chtějí maximální ochranu na volné dny, ne běžcům, kteří honí odraz nebo prostorný prostor pro prsty.
Silné stránky
- Obrovský, ochranný stack: 45 mm na patě, 39 mm v přední části
- Velmi stabilní na svou výšku, podle Doctors of Running, RunRepeat a BITR
- Plynulý, výrazný rocker GlideRoll, který drží volné kilometry v pohybu
- Jistý, plyšový svršek z trojité žakárové síťoviny
- Sedí na velikost, na rozdíl od prvního Glycerin Max
- Odolná: žádné viditelné opotřebení podešve po 50 mílích (DoR) nebo 80 km (Alltricks)
Slabé stránky
- Těžká: 311 g v pánské US 9, 318 g na váze RunRepeat
- Malý návrat energie, asi 49 až 51 procent v laboratoři RunRepeat
- Pevnější a méně pružná než první Glycerin Max
- Jen standardní šířka a nízký prostor pro prsty 24,0 mm pro vysoké prsty
- Tlustý jazyk bez přišití, který se na delších bězích může posouvat
Komu sedí
- Dopadáš na patu a běháš volně
- Jsi těžší běžec
- Chceš neutrální botu, která stále působí stabilně
- Hodně chodíš nebo stojíš
Kdo by ji měl přeskočit
- Chceš odraz nebo tempo
- Tvá přední část je široká nebo máš vysoké prsty
- Miloval jsi měkkou, zábavnou první verzi
Profil boty
Kde se Glycerin Max 2 řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti Glycerin Max.
| Osa | Glycerin Max 2 | Glycerin Max | Změna |
|---|---|---|---|
| Tlumení | 90 | 90 | = |
| Lehkost | 6 | 15 | −9 |
| Stabilita | 30 | 30 | = |
| Drop | 20 | 20 | = |
| Odezva | 20 | 20 | = |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha311 g, těžší než 94 % bot
Drop6 mm, nižší než u 59 % bot
Stack u paty45 mm, vyšší než u 90 % bot
Stack v přední části39 mm, vyšší než u 92 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 7 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Maximální a pevnější než dřív. 45 mm DNA Tuned na patě: měkká na tvrdoměru RunRepeat, ale pevnější než první Max pro Doctors of Running, BITR i RTINGS.
Na papíře neutrální, v praxi stabilní. Uváděná neutrální, ale široká základna, tuhá opěrka paty a mediální bočnice z ní dělají jednu z nejstabilnějších bot s maximálním stackem.
Odvíjí se, nepružní. Návrat energie kolem 49 až 51 procent v laboratoři RunRepeat; odvíjení dopředu pochází ze silného rockeru GlideRoll.
Maximální a pevnější než dřív. Fleet Feet uvádí 45 mm pěny DNA Tuned na patě a 39 mm v přední části, s většími buňkami pod patou a menšími vpředu. Z 181 neutrálních silničních bot s uvedeným stackem přední části v našem katalogu jich je pod přední částí vyšších jen 9.
Pocit testery dělí. RunRepeat naměřil pěnu na 30,9 na stupnici AC, měkčí než průměr, a Women’s Running UK ji shledali velmi měkkou. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS ji cítili pevnější než první Glycerin Max: ochranná, ale s menším bořením.
Na papíře neutrální, v praxi stabilní. Brooks ji řadí jako neutrální, přesto Doctors of Running hodnotí její stabilitu A a popisují hraniční botu s vedením: široká základna, vyplněná střední část, mediální pokrytí podešve a plná mediální bočnice po celé délce. RunRepeat dodává opěrku paty 5 z 5 a torzní tuhost 19,6 Nm, daleko nad průměrem.
Ne každý souhlasí, jak daleko to sahá. RTINGS shledal menší jistotu v zatáčkách nebo na nerovném terénu a tester Believe in the Run cítil, že platforma pod nohou je užší než dřív. Doctors of Running varují, že běžcům, kteří nemají rádi stabilizační prvky, se nemusí líbit.
Odvíjí se, nepružní. RunRepeat naměřil návrat energie 49,1 procenta na patě a 51,3 procenta v přední části, pod průměrem, a Running Warehouse uvádějí 47 až 49 procent z testování Heeluxe. RTINGS hodnotí odraz velmi nízko.
Pohyb místo toho obstarává rocker GlideRoll. Doctors of Running ho shledali dlouhý a plynulý, s ostrou přední částí. Jejich fyzioterapeut poznamenává, že rockery přenášejí část práce z kotníku směrem ke kolenu a boku, což někomu sedí víc než jinému.
Číst dál
Maximální a pevnější než dřív. Fleet Feet uvádí 45 mm pěny DNA Tuned na patě a 39 mm v přední části, s většími buňkami pod patou a menšími vpředu. Z 181 neutrálních silničních bot s uvedeným stackem přední části v našem katalogu jich je pod přední částí vyšších jen 9.
Pocit testery dělí. RunRepeat naměřil pěnu na 30,9 na stupnici AC, měkčí než průměr, a Women’s Running UK ji shledali velmi měkkou. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS ji cítili pevnější než první Glycerin Max: ochranná, ale s menším bořením.
Na papíře neutrální, v praxi stabilní. Brooks ji řadí jako neutrální, přesto Doctors of Running hodnotí její stabilitu A a popisují hraniční botu s vedením: široká základna, vyplněná střední část, mediální pokrytí podešve a plná mediální bočnice po celé délce. RunRepeat dodává opěrku paty 5 z 5 a torzní tuhost 19,6 Nm, daleko nad průměrem.
Ne každý souhlasí, jak daleko to sahá. RTINGS shledal menší jistotu v zatáčkách nebo na nerovném terénu a tester Believe in the Run cítil, že platforma pod nohou je užší než dřív. Doctors of Running varují, že běžcům, kteří nemají rádi stabilizační prvky, se nemusí líbit.
Odvíjí se, nepružní. RunRepeat naměřil návrat energie 49,1 procenta na patě a 51,3 procenta v přední části, pod průměrem, a Running Warehouse uvádějí 47 až 49 procent z testování Heeluxe. RTINGS hodnotí odraz velmi nízko.
Pohyb místo toho obstarává rocker GlideRoll. Doctors of Running ho shledali dlouhý a plynulý, s ostrou přední částí. Jejich fyzioterapeut poznamenává, že rockery přenášejí část práce z kotníku směrem ke kolenu a boku, což někomu sedí víc než jinému.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Volné běhy | Určená pro ně | Její domov. RunRepeat jí dává 92 ze 100 za každodenní běhání ve volném tempu. | RunRepeat, RTINGS |
| Regenerační běhy | Určená pro ně | Hluboké tlumení a rocker, který odvíjení dělá za tebe. | Doctors of Running, Women’s Running UK |
| Chůze | Určená pro ně | Nejlepší volba mezi chodeckými botami Brooks podle RunRepeat a chválená za chůzi Women’s Running UK. | RunRepeat, Women’s Running UK |
| Dlouhé běhy | Zvládne je | Doctors of Running ji oceňují na dlouhé, pomalé běhy; jeden tester Believe in the Run ji shledal nedostatečnou jako křižník na dlouhé běhy. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Závod na maraton | Zvládne je | Runnea uvádí přípravu na maraton v kontrolovaném tempu. Na časový cíl hmotnost a malý odraz hrají proti ní. | RunRepeat, Runnea |
| Tempový trénink | Není pro ně | RunRepeat hodnotí tempo 44 a Women’s Running UK ji vylučují. Na rychlejší dny si nech lehčí pár. | RunRepeat, Women’s Running UK |
Zdroj: RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Women’s Running UK, Believe in the Run, Runnea
Co říkají testy
Zveřejněné testy se shodují, že Glycerin Max 2 je těžký, velmi ochranný a stabilní na svou výšku, se silným rockerem a malým odrazem. Dělí se v pocitu pod nohou a v prostoru pro prsty a v tom, jestli zlepšuje první Glycerin Max.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Oba testeři Doctors of Running ji hodnotí A minus: stabilní, odolná tréninková bota s rockerem a maximálním stackem pro normální až úzká chodidla. | Číst |
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 85 ze 100: tlumený křižník na volné kilometry, brzděný hmotností a slabým návratem energie. | Číst |
| Believe in the Run | Recenze | Negativní | Believe in the Run ji řadí do D celkově: dobrá, stabilní bota, ale pevnější a fádnější než první Glycerin Max. | Číst |
| RTINGS | Laboratoř | Smíšené | RTINGS dává 7,7 z 10 za běžný trénink: hluboká ochrana a široká základna, ale těžká a s velmi malým návratem energie. | Číst |
| Women’s Running UK | Recenze | Smíšené | Women’s Running UK ji nazývají skvělou botou na chůzi a regenerační běhy, které chybí univerzálnost na jiné běhy. | Číst |
| Runnea | Recenze | Pozitivní | Runnea ji hodnotí 8,9 z 10, jedna z nejpropracovanějších bot s maximálním tlumením, s rozumnými změnami oproti první verzi. | Číst |
| Alltricks | Recenze | Pozitivní | Tester Alltricks ji shledal pohodlnou, univerzální tréninkovou botou, brzděnou jen hmotností na intervaly. | Číst |
Shodují se
- TěžkáDoctors of Running uvádějí 312 g pro pánskou US 9, RTINGS zvážil 314,3 g a RunRepeat 318 g.
- Stabilní na botu s maximálním stackemDoctors of Running hodnotí její stabilitu A, RunRepeat jí dává za stabilitu 89 a Believe in the Run ji shledali velmi stabilní na její výšku.
- Málo odrazuRunRepeat naměřil podprůměrný návrat energie, RTINGS ho hodnotí velmi nízko a Women’s Running UK shledali málo odrazu nebo propulze.
- Výrazný rockerDoctors of Running, Believe in the Run i RunRepeat popisují silný rocker odvíjející dopředu, agresivnější než u první verze.
Rozcházejí se
- Měkká, nebo tvrdá pod nohouRunRepeat naměřil pěnu na 30,9 na stupnici AC, měkčí než průměr, a Women’s Running UK ji přirovnávají k marshmallow. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS ji shledali pevnější než první Glycerin Max.
- Těsný, nebo prostorný prostor pro prstyDoctors of Running a Believe in the Run shledali přední část těsnější a víc zúženou než dřív. Women’s Running UK, Alltricks a Runnea ji shledali dost prostornou i pro širší chodidla.
- Jen na volné dny?Většina testů ji nechává na volné běhy a chůzi. Tester Alltricks, maratonec pod tři hodiny, v ní shledal tempový běh pohodlný a Doctors of Running říkají, že zvládne i nějakou rychlejší práci.
Jak je postavená
Maximální neutrální konstrukce: pěna DNA Tuned po celé délce s odstupňovanými velikostmi buněk, rocker GlideRoll, svršek z trojité žakárové vzdušné síťoviny s velmi tlustým jazykem a guma jen v zónách opotřebení.
Pěna DNA Tuned po celé délce v rockeru GlideRoll, tuhá opěrka paty 5 z 5, jazyk 13,0 mm a podešev 3,5 mm omezená na zóny opotřebení.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTrojitá žakárová vzdušná síťovina | Prodyšnost 74 BR |
| 2 | Jazyk | 13,0 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 5 / 5 |
| 4 | MezipodeševDNA Tuned a rocker GlideRoll | Tvrdost 30,9 AC |
| 5 | Vložka | 4,7 mm |
| 6 | Podešev | 3,5 mm |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 45 mm, přední část 39 mm; změřeno: podešev 3,5 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Believe in the Run, Doctors of Running, RunRepeat, Fleet Feet, Running Warehouse, Alltricks. BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).
Svršek. Nová u verze 2, tlustá a plyšová s jistým držením nad mezipodešví, podle Doctors of Running a Believe in the Run, i když ji oba shledali teplou. RunRepeat přesto ohodnotil prodyšnost 74, blízko průměru.
Jazyk. Velmi tlustý, 13,0 mm podle měření RunRepeat, víc než dvojnásobek průměru, a bez přišití. Doctors of Running si všimli, že se na delších bězích se zatáčkami posouvá.
Pata. Velmi tuhá opěrka, 5 z 5 v testu RunRepeat, s bohatou vycpávkou lemu. Doctors of Running poznamenávají, že může obtěžovat běžce s citlivou patou.
Mezipodešev. Pěna DNA Tuned plněná dusíkem s většími buňkami pod patou pro měkčí dopady a menšími v přední části pro odraz, tvarovaná do zkoseného, zakřiveného rockeru GlideRoll. RunRepeat naměřil 30,9 AC a torzní tuhost 19,6 Nm.
Vložka. Vyjímatelná vložka naměřená RunRepeat na 4,7 mm, blízko průměru.
Podešev. Guma jen v zónách nárazu a odrazu, s odkrytou pěnou jinde. Je tlustá 3,5 mm a v testu adheze RunRepeat dosáhla 0,51, solidní přilnavost včetně mokra, a Believe in the Run chválí její přilnavost a odolnost.
Číst dál
Maximální neutrální konstrukce: pěna DNA Tuned po celé délce s odstupňovanými velikostmi buněk, rocker GlideRoll, svršek z trojité žakárové vzdušné síťoviny s velmi tlustým jazykem a guma jen v zónách opotřebení.
1. Svršek. Nová u verze 2, tlustá a plyšová s jistým držením nad mezipodešví, podle Doctors of Running a Believe in the Run, i když ji oba shledali teplou. RunRepeat přesto ohodnotil prodyšnost 74, blízko průměru.
2. Jazyk. Velmi tlustý, 13,0 mm podle měření RunRepeat, víc než dvojnásobek průměru, a bez přišití. Doctors of Running si všimli, že se na delších bězích se zatáčkami posouvá.
3. Pata. Velmi tuhá opěrka, 5 z 5 v testu RunRepeat, s bohatou vycpávkou lemu. Doctors of Running poznamenávají, že může obtěžovat běžce s citlivou patou.
4. Mezipodešev. Pěna DNA Tuned plněná dusíkem s většími buňkami pod patou pro měkčí dopady a menšími v přední části pro odraz, tvarovaná do zkoseného, zakřiveného rockeru GlideRoll. RunRepeat naměřil 30,9 AC a torzní tuhost 19,6 Nm.
5. Vložka. Vyjímatelná vložka naměřená RunRepeat na 4,7 mm, blízko průměru.
6. Podešev. Guma jen v zónách nárazu a odrazu, s odkrytou pěnou jinde. Je tlustá 3,5 mm a v testu adheze RunRepeat dosáhla 0,51, solidní přilnavost včetně mokra, a Believe in the Run chválí její přilnavost a odolnost.
Odolnost. Čekej dlouhou životnost. Podešev ztratila v opotřebovacím testu RunRepeat 1,1 mm, zhruba průměr, s odolností prostoru pro prsty 3 z 5 a vycpávky paty 4 z 5. Doctors of Running neviděli po asi 50 mílích (asi 80 km) žádné viditelné opotřebení a Alltricks žádné po 80 km.
Odolnost. Čekej dlouhou životnost. Podešev ztratila v opotřebovacím testu RunRepeat 1,1 mm, zhruba průměr, s odolností prostoru pro prsty 3 z 5 a vycpávky paty 4 z 5. Doctors of Running neviděli po asi 50 mílích (asi 80 km) žádné viditelné opotřebení a Alltricks žádné po 80 km.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Drop, mm
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, US M9 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
| Rok vydání |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Torzní tuhost |
|
| Návrat energie (pata) |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Prodyšnost |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
| Síla ohybu |
|
BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).
Velikost a střih
Vezmi si svou obvyklou velikost; otázkou je objem prostoru pro prsty, ne délka.
Délka
Sedí na velikost
Šířky
standardní
Místo pro prsty
RunRepeat naměřil průměrnou šířku prostoru pro prsty 73,4 mm, ale nízkou výšku 24,0 mm, takže vysoké prsty se mohou dotýkat shora. Doctors of Running cítili tlak nad palcem.
Doctors of Running, RunRepeat
Celé poznámky testerů k velikosti
Doctors of Running, čtenáři RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run i Runnea uvádějí sedění na velikost, což je změna oproti prvnímu Glycerin Max, který Doctors of Running brali o půl čísla větší. Výjimkou jsou Women’s Running UK: jejich testerka ji shledala mírně velkou.
Přední část testery dělí. Doctors of Running popisují prostor pro prsty s nižším objemem a zúžený a Believe in the Run ho shledali těsnější než originál. Women’s Running UK, Alltricks a Runnea našli místo i pro širší chodidla. Svršek je pro Doctors of Running také teplý.
Fleet Feet a Running Warehouse uvádějí pánskou botu jen ve standardní šířce a RTINGS potvrzuje, že široká verze není k dispozici.
Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Women’s Running UK, Runnea, Alltricks, Fleet Feet, Running Warehouse
Vs Glycerin Max
Úplné přepracování: pevnější pěna, delší a silnější rocker, těsnější a jistější svršek a stabilnější chod, za o trochu větší hmotnost.
| Glycerin Max 2 | Glycerin Max | |
|---|---|---|
| Podpora | Neutrální | Neutrální |
| Drop | 6 mm | 6 mm |
| Stack u paty | 45 mm | 45 mm |
| Přední část | 39 mm | 39 mm |
| Váha | 311 g | 297 g |
Nech si první Glycerin Max, pokud ses zamiloval do jeho měkkého, pružného, hravého chodu a prostorného prostoru pro prsty: testeři Believe in the Run ji preferovali. Vyber Max 2, pokud ti originál připadal volný nebo méně stabilní a chceš stabilnější, jistější chod na volné kilometry.
Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Historie verzí: Glycerin Max až Glycerin Max 2
Pevnější chod. Doctors of Running, Believe in the Run i RTINGS shledali mezipodešev DNA Tuned pevnější a méně pružnou než u první verze. (Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS)
Silnější, plynulejší rocker. Believe in the Run shledali rocker GlideRoll agresivnější a Doctors of Running delší, plynulejší odvíjení s menším rozšířením paty. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Nový svršek, nové sedání. Svršek z trojité žakárové vzdušné síťoviny drží chodidlo lépe a délka nyní sedí na velikost tam, kde první Max potřeboval o půl čísla víc, podle Doctors of Running. Prostor pro prsty je užší. (Doctors of Running, Believe in the Run, Running Warehouse)
Stabilnější, o něco těžší. Doctors of Running ji shledali stabilnější než verzi 1. RunRepeat i RTINGS ji shledali těžší. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Glycerin Max 2 nedělá.
Brooks Glycerin Max 2 | Brooks Glycerin Max | ASICS Superblast 3 | Nike Vomero Plus | Brooks Glycerin 23 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Měkčí | Lehčí | Rychlejší | Méně tlumení |
| Drop | 6 mm | 6 mm | 8 mm | 10 mm | 8 mm |
| Stack u paty | 45 mm | 45 mm | 47 mm | 43 mm | 38 mm |
| Váha | 311 g | 297 g | 238 g | 292 g | 301 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Sedí Brooks Glycerin Max 2 na velikost?
Ano podle většiny testerů. Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runnea i čtenáři RunRepeat uvádějí sedění na velikost, na rozdíl od prvního Glycerin Max, který vycházel krátký. Jen Women’s Running UK ji shledali mírně velkou. Zkontroluj prostor pro prsty: někteří testeři ho shledali zúžený a nízký nad prsty.
Glycerin Max, nebo Glycerin Max 2: co vybrat?
Vyber Glycerin Max 2, pokud chceš stabilnější, jistější chod se silnějším rockerem a sedáním na velikost. Hledej první Glycerin Max, pokud ses ti líbil měkčí, pružnější, hravější pocit a prostornější prostor pro prsty. Believe in the Run preferovali verzi 1, Doctors of Running verzi 2.
Je Glycerin Max 2 stabilní bota?
Ne, Brooks uvádí Glycerin Max 2 jako neutrální. Doctors of Running ji přesto nazývají hraniční botou s vedením díky široké základně, vyplněné střední části a mediální bočnici a RunRepeat navrhuje, že podobné boty mohou sedět mírným potřebám opory. Není to náhrada za vyhrazenou stabilní botu ani za odbornou radu, pokud máš bolest.
Existuje Glycerin Max 2 v široké verzi?
Momentálně ne. Fleet Feet a Running Warehouse uvádějí pánský Glycerin Max 2 jen ve standardní šířce a RTINGS potvrzuje, že široká verze není k dispozici. Doctors of Running shledali prostor pro prsty zúžený, zatímco Women’s Running UK a Alltricks ho shledali prostorný, takže ji vyzkoušej, pokud máš širokou přední část.
Je Glycerin Max 2 dobrý na chůzi?
Ano. RunRepeat řadí Glycerin Max 2 mezi nejlepší chodecké boty Brooks a Women’s Running UK ho hodnotí jako fantastickou botu na chůzi a regenerační běhy. Hluboké tlumení, rocker a stabilní základna sedí na dlouhé dny na nohou; hmotnost 311 g při chůzi tolik nevadí.
Je Glycerin Max 2 dobrý pro těžší běžce?
Recenzenti si to myslí. RunRepeat uvádí těžší běžce, kteří chtějí hodně pěny, mezi nejlepšími shodami a Runnea doporučuje Glycerin Max 2 pro střední až těžké postavy. Stack paty 45 mm, široká základna a tuhá opěrka paty přidávají ochranu a stabilitu; cenou je těžká bota s malým odrazem.
Dá se v Glycerin Max 2 uběhnout maraton?
Ve volném tempu ano: Runnea uvádí přípravu na maraton v kontrolovaném tempu a Doctors of Running mají Glycerin Max 2 rádi na dlouhé běhy. Na časový cíl je to špatná shoda, protože RunRepeat jí dává za závodění 31 ze 100 a naměřil malý návrat energie.
Zdroje
- Doctors of Running, Brooks Glycerin Max 2 Review (Matt Klein, December 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RunRepeat, Brooks Glycerin Max 2 lab review (May 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Believe in the Run, Brooks Glycerin Max 2 Review (December 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, Brooks Glycerin Max 2 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Women’s Running UK, Brooks Glycerin Max 2 review: recovery runs made easier (December 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Runnea, Brooks Glycerin Max 2 review (updated May 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Alltricks, Test Brooks Glycerin Max 2 (February 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Fleet Feet, Men’s Brooks Glycerin Max 2. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Warehouse, Brooks Glycerin Max 2 Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



