1. Boty
  2. Brooks
  3. Hyperion Max 3
Brooks Hyperion Max 3, pohled z boku

Brooks Hyperion Max 3 recenze

Co Believe in the Run nazývají první skutečnou supertréninkovou botou Brooks: mnohem vyšší stack, pěna DNA Gold na bázi PEBA nad nylonovou deskou a těsný pletený svršek stavěný na dlouhé kilometry.

Drop
6 mm
Stack u paty
46 mm
Přední část
40 mm
Váha
280 g
Podpora
Neutrální
Deska
Nylon

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 8 zdrojů

Náš verdikt

Velká, pružná, stavěná na vzdálenost.

Hyperion Max 3 skládá měkkou DNA Gold nad pevnější pěnu a nylonovou desku, s rockerem, který drží dlouhé běhy v pohybu. Sedne neutrálním běžcům se standardními až úzkými chodidly, kteří chtějí tlumenou tréninkovou botu na dlouhé a stálé kilometry, méně těm, kdo potřebují stabilitu, nebo lehkou botu na rychlá opakování.

Silné stránky

  • Velmi měkká pěna DNA Gold: 25,7 AC v testu RunRepeat, daleko pod průměrem 35,5
  • Nadprůměrný návrat energie, 66,2 procenta v přední části podle RunRepeat
  • Plynulý rocker a přechod přes patu, které recenzenti na dlouhých bězích oceňovali
  • Jisté držení nohy a žádné sjíždění paty, podle RunRepeat, BITR a RunningShoesGuru
  • Malé opotřebení podešve: 0,9 mm v testu RunRepeat, minimální po 100 km podle RunningShoesGuru

Slabé stránky

  • Těžká: 280 g v pánské US 9 a v našem katalogu je lehčích 113 ze 149 neutrálních bot
  • Omezená stabilita, s mediálním výřezem pod střední částí
  • Těsný prostor pro prsty s nízkým objemem a jen jedna šířka
  • Je teplá podle Believe in the Run a Doctors of Running varují před totéž

Komu sedí

  • Tvé dlouhé běhy mají přednost
  • Tvé chodidlo dopadá neutrálně
  • Máš rád těsný, obepínající střih
  • Dopadáš na patu

Kdo by ji měl přeskočit

  • Chodidlo se ti výrazně kroutí dovnitř
  • Máš široká chodidla nebo vysoké prsty
  • Chceš jednu botu na krátká, rychlá opakování

Profil boty

Kde se Hyperion Max 3 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaHyperion Max 3
Tlumení93
Lehkost33
Stabilita30
Drop20
Odezva40

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha280 g, těžší než 67 % bot

Drop6 mm, nižší než u 59 % bot

Stack u paty46 mm, vyšší než u 93 % bot

Stack v přední části40 mm, vyšší než u 96 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 6 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Hluboká a měkká, s odrazem. Pata 46 mm a velmi měkká pěna DNA Gold, 25,7 AC u RunRepeat: plyšová v laboratoři, pevná a pružná na silnici pro Doctors of Running.

Neutrální a v zatáčkách trochu volná. Neutrální s mediálním výřezem: RTINGS hodnotí stabilitu 5,8 a RunningShoesGuru ji shledal nestabilní v zatáčkách navzdory velmi tuhé platformě.

Rocker, který odvíjí, hmotnost, kterou cítíš. Návrat energie 66,2 procenta v přední části podle RunRepeat a brzký rocker, ale hmotnost je znát na tempu 5 km a rychleji.

Hluboká a měkká, s odrazem. Brooks uvádí 46 mm na patě a 40 mm v přední části, asi o 10 mm víc než Max 2 podle Believe in the Run. Vyšší patu uvádějí v našem katalogu jen 4 ze 183 neutrálních silničních bot. Mezipodešev spojuje nahoře DNA Gold na bázi PEBA s DNA Flash v2 pod ní.

RunRepeat naměřil pěnu na 25,7 na stupnici AC, proti průměru 35,5, a tlumení nárazů 151 na patě, daleko nad průměrem 131. RTINGS hodnotí tlumení 9,0 z 10. Doctors of Running chod přesto popisují jako pevný a pružný, ne rozplizlý.

Neutrální a v zatáčkách trochu volná. Výřez na vnitřní straně střední části nechává pod klenbou méně pěny. RTINGS hodnotí stabilitu 5,8 z 10, RunRepeat ji doporučuje jen neutrálním běžcům a RunningShoesGuru ji shledal nestabilní v zatáčkách a na nerovném terénu.

Platforma je velmi tuhá, 21,4 Nm v torzním testu RunRepeat proti průměru 14,4, což pomáhá na rovných silnicích. Doctors of Running ji na trávě shledali méně stabilní než dřívější verze, přesto jasně stabilnější než Hoka Cielo X1 2.0, které se na papíře podobá.

Rocker, který odvíjí, hmotnost, kterou cítíš. RunRepeat naměřil návrat energie 63,9 procenta na patě a 66,2 procenta v přední části, nad průměrem 61,4. Rocker RapidRoll začíná brzy pod přední částí a nylonová deska SpeedVault přidává tuhost, ne ostrost.

Doctors of Running zjistili, že je pohodlná od 10 km po maratonské tempo, ale na tempu 5 km se namáhala. Believe in the Run cítili chod pevnější a méně hbitý než u Max 2 a RunningShoesGuru ji shledali těžší k roztlačení než jiné rychlostní tréninkové boty.

Číst dál

Hluboká a měkká, s odrazem. Brooks uvádí 46 mm na patě a 40 mm v přední části, asi o 10 mm víc než Max 2 podle Believe in the Run. Vyšší patu uvádějí v našem katalogu jen 4 ze 183 neutrálních silničních bot. Mezipodešev spojuje nahoře DNA Gold na bázi PEBA s DNA Flash v2 pod ní.

RunRepeat naměřil pěnu na 25,7 na stupnici AC, proti průměru 35,5, a tlumení nárazů 151 na patě, daleko nad průměrem 131. RTINGS hodnotí tlumení 9,0 z 10. Doctors of Running chod přesto popisují jako pevný a pružný, ne rozplizlý.

Neutrální a v zatáčkách trochu volná. Výřez na vnitřní straně střední části nechává pod klenbou méně pěny. RTINGS hodnotí stabilitu 5,8 z 10, RunRepeat ji doporučuje jen neutrálním běžcům a RunningShoesGuru ji shledal nestabilní v zatáčkách a na nerovném terénu.

Platforma je velmi tuhá, 21,4 Nm v torzním testu RunRepeat proti průměru 14,4, což pomáhá na rovných silnicích. Doctors of Running ji na trávě shledali méně stabilní než dřívější verze, přesto jasně stabilnější než Hoka Cielo X1 2.0, které se na papíře podobá.

Rocker, který odvíjí, hmotnost, kterou cítíš. RunRepeat naměřil návrat energie 63,9 procenta na patě a 66,2 procenta v přední části, nad průměrem 61,4. Rocker RapidRoll začíná brzy pod přední částí a nylonová deska SpeedVault přidává tuhost, ne ostrost.

Doctors of Running zjistili, že je pohodlná od 10 km po maratonské tempo, ale na tempu 5 km se namáhala. Believe in the Run cítili chod pevnější a méně hbitý než u Max 2 a RunningShoesGuru ji shledali těžší k roztlačení než jiné rychlostní tréninkové boty.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Dlouhé běhyUrčená pro něJejí nejlepší využití. RTINGS ji hodnotí nejvýš za dlouhé běhy a každý test ji míří na vzdálenost.RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru
Volné běhyUrčená pro něBelieve in the Run i RunRepeat v ní vidí pohodlnou tréninkovou botu na každý den.RunRepeat, Believe in the Run
Tempový tréninkZvládne jeDělí testery: RTINGS a Doctors of Running ji mají rádi na stálou práci, Believe in the Run ji shledávají příliš těžkou.Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run
Závod na maratonZvládne jeDoctors of Running v ní vidí závodní možnost pro pomalejší běžce. RTINGS ji shledává příliš těžkou na závodní botu.Doctors of Running, RTINGS
IntervalyNení pro něDoctors of Running zjistili, že na tempu 5 km a rychleji zápasila. Na krátká opakování si nech lehčí pár.Doctors of Running, RunningShoesGuru
Lehký trailNení pro něDoctors of Running ji shledali méně stabilní na trávě a viděli odkrytou pěnu zašpiněnou hlínou.Doctors of Running

Zdroj: RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, RunRepeat, Doctors of Running

Co říkají testy

Zveřejněné testy se shodují, že Hyperion Max 3 je těžká, hluboce tlumená supertréninková bota, která září na dlouhých bězích a sedí těsně. Dělí se v tom, jak rychle může jít, a v tom, jestli je zlepšením oproti lehčí Max 2.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 85 ze 100: velké tlumení nárazů a lepší odraz než u dřívějších modelů Max, brzděná hmotností a stabilitou.
Doctors of RunningRecenzeSmíšenéDoctors of Running se dělí: jeden tester ji nazývá skutečnou supertréninkovou botou a dosud nejlepší verzí, druhý zápasil s krátkým, těsným střihem.
RTINGSLaboratořSmíšenéRTINGS dává 7,2 z 10: vynikající tlumení a dobrý odraz, ale velmi těžká a jen průměrná ve stabilitě.
Believe in the RunRecenzeSmíšenéBelieve in the Run vidí zábavnou supertréninkovou botu na dlouhé běhy, ale jinou botu než Max 2, která dvěma testerům chybí.
RunningShoesGuruRecenzePozitivníRunningShoesGuru dává 8 z 10: solidní tréninková bota s maximálním tlumením na střední a dlouhé běhy, těžší a méně stabilní než konkurenti.
RunneaRecenzePozitivníRunnea ji hodnotí 8,5 z 10: předvídatelná tréninková bota na dlouhé běhy a maratonské bloky, těsná přes nárt.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Těžší než dřívDoctors of Running a Believe in the Run uvádějí nárůst téměř o unci (asi 28 g) oproti Max 2 a RTINGS naměřil téměř o 30 g víc.
  • Stavěná na dlouhé kilometryRTINGS, RunningShoesGuru i Believe in the Run ji všichni řadí na první místo pro dlouhé běhy ve stálém úsilí.
  • Těsný střih, jedna šířkaRunRepeat, RTINGS i RunningShoesGuru potvrzují jen standardní šířku a Doctors of Running a RunningShoesGuru popisují těsnou přední část s nízkým objemem.
  • Není stabilní botaRunRepeat, RTINGS i RunningShoesGuru všichni upozorňují na omezenou stabilitu, spojenou s mediálním výřezem pod střední částí.

Rozcházejí se

  • Jak rychle může jít?RTINGS ji na rychlejší práci preferuje před Glycerin Max a Doctors of Running v ní odběhli 10 km až maratonské tempo. Believe in the Run a RunningShoesGuru ji shledali příliš těžkou na tempovou práci.
  • Měkká, nebo tvrdá?RunRepeat naměřil jednu z nejměkčích mezipodešví vůbec a jeden tester Believe in the Run ji shledal měkkou. Doctors of Running popisují pevný, pružný chod.
  • Lepší než Max 2?Doctors of Running ji nazývají dosud nejlepší verzí. Dva ze tří testerů Believe in the Run by si raději nakoupili zásobu Max 2.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Těžší než dřív. Doctors of Running a Believe in the Run uvádějí nárůst téměř o unci (asi 28 g) oproti Max 2 a RTINGS naměřil téměř o 30 g víc. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run)

Stavěná na dlouhé kilometry. RTINGS, RunningShoesGuru i Believe in the Run ji všichni řadí na první místo pro dlouhé běhy ve stálém úsilí. (RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru)

Těsný střih, jedna šířka. RunRepeat, RTINGS i RunningShoesGuru potvrzují jen standardní šířku a Doctors of Running a RunningShoesGuru popisují těsnou přední část s nízkým objemem. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, RunningShoesGuru)

Není stabilní bota. RunRepeat, RTINGS i RunningShoesGuru všichni upozorňují na omezenou stabilitu, spojenou s mediálním výřezem pod střední částí. (RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru)

Jak rychle může jít?. RTINGS ji na rychlejší práci preferuje před Glycerin Max a Doctors of Running v ní odběhli 10 km až maratonské tempo. Believe in the Run a RunningShoesGuru ji shledali příliš těžkou na tempovou práci. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru)

Měkká, nebo tvrdá?. RunRepeat naměřil jednu z nejměkčích mezipodešví vůbec a jeden tester Believe in the Run ji shledal měkkou. Doctors of Running popisují pevný, pružný chod. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run)

Lepší než Max 2?. Doctors of Running ji nazývají dosud nejlepší verzí. Dva ze tří testerů Believe in the Run by si raději nakoupili zásobu Max 2. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Jak je postavená

Supertréninková bota se dvěma pěnami: DNA Gold na bázi PEBA nad DNA Flash v2, nylonová deska SpeedVault mezi nimi, rocker RapidRoll a svršek s pleteným lemem.

DNA Gold na bázi PEBA nad DNA Flash v2 s nylonovou deskou SpeedVault, agresivní rocker RapidRoll, mediální výřez a tenká podešev 2,8 mm, která v testech vydržela dobře.

46401234567
#SoučástMíra
1SvršekTechnická síťovina s pleteným lememProdyšnost 4 / 5
2Jazyk1,8 mm
3PataTuhost 3 / 5
4MezipodeševDNA Gold, DNA Flash v2 a RapidRollTvrdost 25,7 AC
5DeskaSpeedVaultTorze 21,4 Nm
6Vložka2,8 mm
7Podešev2,8 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 46 mm, přední část 40 mm; změřeno: podešev 2,8 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Believe in the Run, RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse, RunningShoesGuru, Runnea.

  1. Svršek. Running Warehouse uvádí tělo z technické síťoviny s pleteným lemem a jazykem. RunRepeat hodnotí prodyšnost 4 z 5, přesto Believe in the Run ji shledali teplou a Doctors of Running radí ponožky kvůli drsné podšívce.

  2. Jazyk. Asymetrický a částečně přišitý z obou stran, jen 1,8 mm tlustý podle měření RunRepeat. Doctors of Running zjistili, že se při obouvání snadno přehýbá.

  3. Pata. RunRepeat hodnotí opěrku 3 z 5. Doctors of Running shledali opěrku tuhou a lem hustě vycpaný a nedoporučují ji při Haglundově patě.

  4. Mezipodešev. DNA Gold na bázi PEBA nahoře, naměřená na 25,7 AC, nad DNA Flash v2. Rocker RapidRoll je v přední části agresivní a pod střední částí sedí mediální výřez.

  5. Deska. Nylonová deska, ne karbonová, podle Running Warehouse a RunRepeat. Bota je tuhá: 21,4 Nm v torzi a 17,0 N v ohybovém testu RunRepeat.

  6. Vložka. Vyjímatelná, ale tenká, 2,8 mm proti průměru 4,4 podle měření RunRepeat, takže výměnou se dá získat málo místa.

  7. Podešev. Guma ve strategických zónách, tlustá 2,8 mm, s velkým mediálním výřezem. RunRepeat naměřil adhezi 0,51, blízko průměru, a Doctors of Running shledali přilnavost na mokru slabší než u dřívějších verzí, protože je odkryto víc pěny.

Číst dál

Supertréninková bota se dvěma pěnami: DNA Gold na bázi PEBA nad DNA Flash v2, nylonová deska SpeedVault mezi nimi, rocker RapidRoll a svršek s pleteným lemem.

1. Svršek. Running Warehouse uvádí tělo z technické síťoviny s pleteným lemem a jazykem. RunRepeat hodnotí prodyšnost 4 z 5, přesto Believe in the Run ji shledali teplou a Doctors of Running radí ponožky kvůli drsné podšívce.

2. Jazyk. Asymetrický a částečně přišitý z obou stran, jen 1,8 mm tlustý podle měření RunRepeat. Doctors of Running zjistili, že se při obouvání snadno přehýbá.

3. Pata. RunRepeat hodnotí opěrku 3 z 5. Doctors of Running shledali opěrku tuhou a lem hustě vycpaný a nedoporučují ji při Haglundově patě.

4. Mezipodešev. DNA Gold na bázi PEBA nahoře, naměřená na 25,7 AC, nad DNA Flash v2. Rocker RapidRoll je v přední části agresivní a pod střední částí sedí mediální výřez.

5. Deska. Nylonová deska, ne karbonová, podle Running Warehouse a RunRepeat. Bota je tuhá: 21,4 Nm v torzi a 17,0 N v ohybovém testu RunRepeat.

6. Vložka. Vyjímatelná, ale tenká, 2,8 mm proti průměru 4,4 podle měření RunRepeat, takže výměnou se dá získat málo místa.

7. Podešev. Guma ve strategických zónách, tlustá 2,8 mm, s velkým mediálním výřezem. RunRepeat naměřil adhezi 0,51, blízko průměru, a Doctors of Running shledali přilnavost na mokru slabší než u dřívějších verzí, protože je odkryto víc pěny.

Odolnost. Lepší, než naznačuje tenká guma. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,9 mm, pod průměrem 1,1 mm, a RunningShoesGuru viděl po 100 km minimální opotřebení. Doctors of Running čekají průměrnou odolnost a viděli odkrytou pěnu zašpiněnou a Runnea se obává, že omezená guma může dlouhodobě stát kilometry.

Odolnost. Lepší, než naznačuje tenká guma. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 0,9 mm, pod průměrem 1,1 mm, a RunningShoesGuru viděl po 100 km minimální opotřebení. Doctors of Running čekají průměrnou odolnost a viděli odkrytou pěnu zašpiněnou a Runnea se obává, že omezená guma může dlouhodobě stát kilometry.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

Believe in the Run6
Running Warehouse8
Doctors of Running8
RunRepeat10,6
RTINGS7,7

Stack paty, mm

Believe in the Run46
Running Warehouse46
Doctors of Running45
RunRepeat45,6
RTINGS45,4

Stack přední části, mm

Believe in the Run40
Running Warehouse38
Doctors of Running37
RunRepeat35

Hmotnost (pánská), g

Believe in the Run280
Running Warehouse289
RunRepeat283
RTINGS290
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 6 mm Believe in the Run
  • 8 mm Running Warehouse
  • 8 mm Doctors of Running
  • 10,6 mm RunRepeat
  • 7,7 mm RTINGS
Stack u paty
  • 46 mm Believe in the Run
  • 45 mm Doctors of Running
  • 45,6 mm RunRepeat
  • 45,4 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 40 mm Believe in the Run
  • 38 mm Running Warehouse
  • 37 mm Doctors of Running
  • 35 mm RunRepeat
Váha, US M9
  • 280 g Believe in the Run
  • 289 g Running Warehouse
  • 283 g RunRepeat
  • 290 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální Running Warehouse
–
Deska
  • Nylon Running Warehouse
–
Povrch
  • Silnice cat
–
Rok vydání
  • 2025 Believe in the Run
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Believe in the Run, Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 25,7 AC RunRepeat
Návrat energie (přední část)
  • 66,2 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 21,4 Nm RunRepeat
Síla ohybu
  • 17 N RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 3 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,51 RunRepeat
ParametrZměřeno
Prodyšnost
  • 4 / 5 RunRepeat
Šířka prostoru pro prsty
  • 72,6 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 25 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 2,8 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 2,8 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 1,8 mm RunRepeat

Velikost a střih

Vezmi si svou obvyklou velikost, ale čekej těsný střih s nízkým objemem v jedné šířce.

Délka

Sedí na velikost

Šířky

standardní

Místo pro prsty

Místo pro prsty je na šířku průměrné a na výšku krátké. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 72,6 mm, blízko průměru, ale výšku jen 25,0 mm proti průměru 27,0, a RTINGS hodnotí výšku přední části 4,5 z 10.

RunRepeat, RTINGS

Celé poznámky testerů k velikosti

Čtenáři RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru i Runnea uvádějí délku sedící na velikost. Runnea a Doctors of Running dodávají, že střih je těsný, zvlášť přes nárt.

Doctors of Running shledali botu těsnější a kratší než dřívější verze: jedna testerka ji cítila krátkou, protože vycpaný lem a tuhá opěrka tlačily chodidlo dopředu, a pochybovala, že by o půl čísla víc pomohlo.

Široká varianta neexistuje. RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse uvádějí jen standardní šířku a RunningShoesGuru ji pro široká chodidla odrazuje. Believe in the Run ji shledali teplou a Doctors of Running varují, že může být teplá.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, Runnea, Running Warehouse

Vs Hyperion Max 2

Spíš nová bota než aktualizace: mnohem vyšší stack, svrchní pěna na bázi PEBA, nový svršek a téměř o unci (asi 28 g) víc hmotnosti.

Nech si Max 2, pokud se ti líbila lehčí, hbitější bota na tempové běhy: Believe in the Run shledali Max 3 pevnější a méně hbitou a dva z jejích testerů plánují nakoupit zásobu Max 2. Přejdi na Max 3, pokud jsou ti dlouhé běhy milejší než rychlý obrat.

Historie verzí: Hyperion Max 2 až Hyperion Max 3

Asi o 10 mm víc stacku. Believe in the Run napočítali zhruba o 10 mm víc pěny a RTINGS naměřil Max 3 na patě téměř o 9 mm vyšší. (RTINGS, Believe in the Run)

DNA Gold nahoře. Vrstva DNA Gold na bázi PEBA nyní sedí nad DNA Flash v2, s deskou SpeedVault mezi nimi. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Těžší. Doctors of Running a Believe in the Run uvádějí téměř o unci (asi 28 g) víc a RTINGS naměřil téměř o 30 g víc než u Max 2. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run)

Nový svršek, těsnější střih. Přepracovaný svršek s pleteným lemem a jazykem. Doctors of Running shledali střih těsnější a kratší, s prostorem pro prsty s nižším objemem. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Méně stabilní. RTINGS hodnotí Max 3 jako méně stabilní než Max 2 a Doctors of Running to na nerovném terénu cítili stejně. (Doctors of Running, RTINGS)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Hyperion Max 3 nedělá.

Brooks Hyperion Max 3ASICS Superblast 2ASICS MegablastBrooks Hyperion 3Mizuno Sky Prime
Vyber ji kvůliTato stránkaStabilnějšíLehčíMéně tlumeníStejná podpora
Drop6 mm8 mm8 mm8 mm6 mm
Stack u paty46 mm45 mm46 mm37 mm46 mm
Váha280 g247 g230 g241 g292 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Sedí Brooks Hyperion Max 3 na velikost?

Na délku ano: čtenáři RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru i Runnea ji shledali sedící na velikost. Střih je ale těsný a s nízkým objemem a Doctors of Running ho shledali těsnější a kratší než u dřívějších verzí. Existuje jen ve standardní šířce, takže běžci se širokými chodidly nebo vysokými prsty by ji měli nejdřív vyzkoušet.

Hyperion Max 2, nebo Hyperion Max 3: co se změnilo?

Hyperion Max 3 získává zhruba 10 mm stacku, svrchní vrstvu DNA Gold na bázi PEBA a nový svršek a váží téměř o unci (asi 28 g) víc. Believe in the Run ji shledali měkčí a lepší na dlouhé běhy, ale méně hbitou než Max 2, takže běžci, kteří Max 2 používali na tempovou práci, ji možná budou chtít nechat.

Má Hyperion Max 3 karbonovou desku?

Ne. Hyperion Max 3 používá desku SpeedVault z nylonu, podle Running Warehouse a RunRepeat, vloženou mezi pěny DNA Gold a DNA Flash v2. Dělá botu tuhou, 21,4 Nm v torzním testu RunRepeat, bez agresivní ostrosti karbonové závodní boty.

Je Hyperion Max 3 dobrá na nadměrnou pronaci nebo ploché nohy?

Je to neutrální bota. RunRepeat ji doporučuje jen neutrálním běžcům, RTINGS hodnotí stabilitu 5,8 z 10 a mediální výřez nechává pod klenbou méně pěny. Chodidlu, které se výrazně kroutí dovnitř, pravděpodobně lépe poslouží jinde. Ploché nohy ne vždy znamenají nadměrnou pronaci, takže nejdřív zjisti, jak se tvé chodidlo skutečně pohybuje.

Dá se v Hyperion Max 3 uběhnout maraton?

Jako tréninková bota na maratonské bloky ano: Runnea a RTINGS ji dobře hodnotí na dlouhé běhy. Jako závodní bota se názory liší. Doctors of Running v ní vidí závodní možnost pro pomalejší běžce, zatímco RTINGS ji shledává příliš těžkou na závodní botu s asi 290 g ve své laboratoři.

Je Hyperion Max 3 dobrá na široká chodidla?

Ne tak docela. Hyperion Max 3 existuje jen ve standardní šířce, podle RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse, a RunRepeat naměřil prostor pro prsty nižší než průměr. RunningShoesGuru i Doctors of Running ji pro široká chodidla odrazují.

Hyperion Max 3, nebo Hyperion Max 4?

Hyperion Max 4 nahradila Max 3, jak poznamenávají RTINGS a RunRepeat. RunRepeat obě hodnotí blízko, 86 proti 85, a Max 4 zvážil na 292 g proti 283 g. Pokud najdeš Max 3, která ti sedí, zůstává solidní tréninkovou botou na dlouhé běhy.

Zdroje

  1. RunRepeat, Brooks Hyperion Max 3 lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. Doctors of Running, Brooks Hyperion Max 3 Review (Andrea Myers, Matt Klein, May 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. RTINGS, Brooks Hyperion Max 3 running shoe review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. Believe in the Run, Brooks Hyperion Max 3 Review (May 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. RunningShoesGuru, Brooks Hyperion Max 3 review (Brandon Law). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. Runnea, Brooks Hyperion Max 3 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. Running Warehouse, Brooks Hyperion Max 3 Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  9. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting