
Brooks Hyperion Max 3 review
Wat Believe in the Run de eerste echte supertrainer van Brooks noemt: een veel hogere stack, DNA Gold-schuim op PEBA-basis boven een nylon plaat, en een strak gebreid bovenwerk gemaakt voor lange kilometers.
- Drop
- 6 mm
- Stack hiel
- 46 mm
- Voorvoet
- 40 mm
- Gewicht
- 280 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Nylon
Ons oordeel
Groot, veerkrachtig, gemaakt voor afstand.
De Hyperion Max 3 stapelt zacht DNA Gold op een stevigere schuimlaag en een nylon plaat, met een rocker die lange runs laat doorrollen. Hij past bij neutrale lopers met standaard tot smalle voeten die een gedempte trainer willen voor lange en gestage kilometers, minder bij wie stabiliteit nodig heeft of een lichte schoen voor snelle herhalingen.
Sterke punten
- Zeer zacht DNA Gold-schuim: 25,7 AC in de test van RunRepeat, ver onder het gemiddelde van 35,5
- Energieterugave boven het gemiddelde, 66,2 procent bij de voorvoet volgens RunRepeat
- Soepele rocker en hielovergang waar testers van genoten bij duurlopen
- Vaste vergrendeling en geen hielslip, volgens RunRepeat, BITR en RunningShoesGuru
- Weinig slijtage van de buitenzool: 0,9 mm in de test van RunRepeat, minimaal na 100 km voor RunningShoesGuru
Zwakke punten
- Zwaar: 280 g in een herenmaat US 9, en 113 van de 149 neutrale schoenen in onze catalogus zijn lichter
- Beperkte stabiliteit, met een mediale uitsparing onder het middenvoet
- Strakke teenbox met weinig volume en maar één breedte
- Loopt warm voor Believe in the Run, en Doctors of Running waarschuwt voor hetzelfde
Voor wie hij past
- Je duurlopen hebben prioriteit
- Je voet landt neutraal
- Je houdt van een strakke, omhullende pasvorm
- Je landt op je hiel
Wie hem moet overslaan
- Je voet rolt duidelijk naar binnen
- Je voeten zijn breed of je tenen zijn hoog
- Je wilt één schoen voor korte, snelle herhalingen
Schoenprofiel
Waar de Hyperion Max 3 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus.
| As | Hyperion Max 3 |
|---|---|
| Demping | 93 |
| Lichtheid | 33 |
| Stabiliteit | 30 |
| Drop | 20 |
| Reactiviteit | 40 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht280 g, zwaarder dan 67% van de schoenen
Drop6 mm, lager dan 59% van de schoenen
Stack hiel46 mm, hoger dan 93% van de schoenen
Stack voorvoet40 mm, hoger dan 96% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 6 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Diep en zacht, met veerkracht. Een hiel van 46 mm en zeer zacht DNA Gold-schuim, 25,7 AC bij RunRepeat: zacht in het lab, stevig en veerkrachtig op de weg voor Doctors of Running.
Neutraal, en wat los in bochten. Neutraal met een mediale uitsparing: RTINGS geeft stabiliteit 5,8, en RunningShoesGuru vond hem onzeker in bochten ondanks een zeer rigide platform.
Een rocker die rolt, een gewicht dat je voelt. Energieterugave van 66,2 procent bij de voorvoet volgens RunRepeat en een vroege rocker, maar het gewicht merk je op 5 km-tempo en sneller.
Diep en zacht, met veerkracht. Brooks noemt 46 mm bij de hiel en 40 mm bij de voorvoet, ongeveer 10 mm meer dan de Max 2 volgens Believe in the Run. Slechts 4 van de 183 neutrale wegschoenen in onze catalogus noemen een hogere hiel. De tussenzool combineert DNA Gold op PEBA-basis bovenop met DNA Flash v2 eronder.
RunRepeat mat het schuim op 25,7 op de AC-schaal, tegenover een gemiddelde van 35,5, en een schokdemping van 151 bij de hiel, ruim boven het gemiddelde van 131. RTINGS beoordeelt de demping met 9,0 op 10. Doctors of Running beschrijft de loop toch als stevig en veerkrachtig in plaats van papperig.
Neutraal, en wat los in bochten. Een uitsparing aan de binnenkant van het middenvoet laat minder schuim onder de boog. RTINGS geeft stabiliteit 5,8 op 10, RunRepeat raadt hem alleen aan voor neutrale lopers, en RunningShoesGuru vond hem onzeker in bochten en op oneffen grond.
Het platform is zeer rigide, 21,4 Nm in de torsietest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 14,4, wat helpt op rechte wegen. Doctors of Running vond hem minder stabiel dan eerdere versies op gras, maar duidelijk stabieler dan de Hoka Cielo X1 2.0 waar hij op papier op lijkt.
Een rocker die rolt, een gewicht dat je voelt. RunRepeat mat een energieterugave van 63,9 procent bij de hiel en 66,2 procent bij de voorvoet, boven het gemiddelde van 61,4. De RapidRoll-rocker begint vroeg onder de voorvoet, en de nylon SpeedVault-plaat voegt stijfheid toe in plaats van pit.
Doctors of Running vond hem comfortabel van 10 km tot marathontempo maar zwoegend op 5 km-tempo. Believe in the Run voelde de loop steviger en minder wendbaar dan de Max 2, en RunningShoesGuru vond hem moeilijker door te duwen dan andere snelheidstrainers.
Lees meer
Diep en zacht, met veerkracht. Brooks noemt 46 mm bij de hiel en 40 mm bij de voorvoet, ongeveer 10 mm meer dan de Max 2 volgens Believe in the Run. Slechts 4 van de 183 neutrale wegschoenen in onze catalogus noemen een hogere hiel. De tussenzool combineert DNA Gold op PEBA-basis bovenop met DNA Flash v2 eronder.
RunRepeat mat het schuim op 25,7 op de AC-schaal, tegenover een gemiddelde van 35,5, en een schokdemping van 151 bij de hiel, ruim boven het gemiddelde van 131. RTINGS beoordeelt de demping met 9,0 op 10. Doctors of Running beschrijft de loop toch als stevig en veerkrachtig in plaats van papperig.
Neutraal, en wat los in bochten. Een uitsparing aan de binnenkant van het middenvoet laat minder schuim onder de boog. RTINGS geeft stabiliteit 5,8 op 10, RunRepeat raadt hem alleen aan voor neutrale lopers, en RunningShoesGuru vond hem onzeker in bochten en op oneffen grond.
Het platform is zeer rigide, 21,4 Nm in de torsietest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 14,4, wat helpt op rechte wegen. Doctors of Running vond hem minder stabiel dan eerdere versies op gras, maar duidelijk stabieler dan de Hoka Cielo X1 2.0 waar hij op papier op lijkt.
Een rocker die rolt, een gewicht dat je voelt. RunRepeat mat een energieterugave van 63,9 procent bij de hiel en 66,2 procent bij de voorvoet, boven het gemiddelde van 61,4. De RapidRoll-rocker begint vroeg onder de voorvoet, en de nylon SpeedVault-plaat voegt stijfheid toe in plaats van pit.
Doctors of Running vond hem comfortabel van 10 km tot marathontempo maar zwoegend op 5 km-tempo. Believe in the Run voelde de loop steviger en minder wendbaar dan de Max 2, en RunningShoesGuru vond hem moeilijker door te duwen dan andere snelheidstrainers.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Duurlopen | Ervoor gemaakt | Zijn beste gebruik. RTINGS geeft hem de hoogste score voor duurlopen en elke test richt hem op afstand. | RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru |
| Rustige runs | Ervoor gemaakt | Believe in the Run en RunRepeat zien hem allebei als comfortabele trainer voor elke dag. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Tempotraining | Kan ook | Verdeelt testers: RTINGS en Doctors of Running houden van hem voor gestaag werk, Believe in the Run vindt hem te zwaar. | Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run |
| Marathon (wedstrijd) | Kan ook | Doctors of Running ziet hem als wedstrijdoptie voor tragere lopers. RTINGS vindt hem te zwaar om een wedstrijdschoen te zijn. | Doctors of Running, RTINGS |
| Intervaltraining | Niet ervoor | Doctors of Running vond dat hij moeite had op 5 km-tempo en sneller. Hou een lichter paar voor korte herhalingen. | Doctors of Running, RunningShoesGuru |
| Lichte trail | Niet ervoor | Doctors of Running vond hem minder stabiel op gras en zag blootliggend schuim beschadigd door aarde. | Doctors of Running |
Bron: RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, RunRepeat, Doctors of Running
Wat de tests zeggen
De gepubliceerde tests zijn het erover eens dat de Hyperion Max 3 een zware, diep gedempte supertrainer is die schittert bij duurlopen en strak zit. Ze gaan uit elkaar over hoe snel hij kan en over of hij een verbetering is ten opzichte van de lichtere Max 2.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 85 op 100: grote schokdemping en betere terugkaatsing dan eerdere Max-modellen, geremd door gewicht en stabiliteit. | Lees |
| Doctors of Running | Review | Wisselend | Doctors of Running is verdeeld: een tester noemt hem een echte supertrainer en de beste versie tot nu toe, de ander had moeite met een korte, strakke pasvorm. | Lees |
| RTINGS | Lab | Wisselend | RTINGS geeft 7,2 op 10: uitstekende demping en goede terugkaatsing, maar zeer zwaar en maar redelijk op stabiliteit. | Lees |
| Believe in the Run | Review | Wisselend | Believe in the Run ziet een leuke supertrainer voor duurlopen, maar een andere schoen dan de Max 2 die twee testers missen. | Lees |
| RunningShoesGuru | Review | Positief | RunningShoesGuru geeft 8 op 10: een degelijke trainer met maximale demping voor middellange en lange runs, zwaarder en minder stabiel dan concurrenten. | Lees |
| Runnea | Review | Positief | Runnea geeft 8,5 op 10: een voorspelbare trainingsschoen voor duurlopen en marathonblokken, strak over de wreef. | Lees |
Ze zijn het eens
- Zwaarder dan voorheenDoctors of Running en Believe in the Run noemen een toename van bijna een ounce ten opzichte van de Max 2, en RTINGS mat bijna 30 g meer.
- Gemaakt voor lange kilometersRTINGS, RunningShoesGuru en Believe in the Run plaatsen hem allemaal op de eerste plaats voor duurlopen bij gestage inspanning.
- Strakke pasvorm, één breedteRunRepeat, RTINGS en RunningShoesGuru bevestigen alleen een standaardbreedte, en Doctors of Running en RunningShoesGuru beschrijven een strakke voorkant met weinig volume.
- Geen stabiliteitsschoenRunRepeat, RTINGS en RunningShoesGuru wijzen allemaal op beperkte stabiliteit, gekoppeld aan de mediale uitsparing onder het middenvoet.
Ze verschillen
- Hoe snel kan hij?RTINGS verkiest hem boven de Glycerin Max voor sneller werk, en Doctors of Running liep er 10 km tot marathontempo in. Believe in the Run en RunningShoesGuru vonden hem te zwaar voor tempowerk.
- Zacht of stevig?RunRepeat mat een van de zachtste tussenzolen die er zijn, en een tester van Believe in the Run vond hem zacht. Doctors of Running beschrijft een stevige, veerkrachtige loop.
- Beter dan de Max 2?Doctors of Running noemt hem de beste versie tot nu toe. Twee van de drie testers van Believe in the Run zouden liever de Max 2 inslaan.
Hoe hij is gebouwd
Een supertrainer met twee soorten schuim: DNA Gold op PEBA-basis boven DNA Flash v2, een nylon SpeedVault-plaat ertussen, een RapidRoll-rocker en een bovenwerk met gebreide rand.
DNA Gold op PEBA-basis boven DNA Flash v2 met een nylon SpeedVault-plaat, een agressieve RapidRoll-rocker, een mediale uitsparing en een dunne buitenzool van 2,8 mm die goed standhield in de tests.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkEngineered mesh met gebreide rand | Ademend vermogen 4 / 5 |
| 2 | Tong | 1,8 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 3 / 5 |
| 4 | TussenzoolDNA Gold, DNA Flash v2 en RapidRoll | Hardheid 25,7 AC |
| 5 | PlaatSpeedVault | Torsie 21,4 Nm |
| 6 | Binnenzool | 2,8 mm |
| 7 | Buitenzool | 2,8 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 46 mm hiel, 40 mm voorvoet; gemeten: 2,8 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Believe in the Run, RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse, RunningShoesGuru, Runnea.
Bovenwerk. Running Warehouse noemt een engineered-meshlichaam met een gebreide rand en tong. RunRepeat geeft het ademend vermogen 4 op 5, maar Believe in the Run vond hem warm, en Doctors of Running adviseert sokken vanwege een schurende voering.
Tong. Asymmetrisch en met halve zijflappen aan beide kanten, maar 1,8 mm dik in de meting van RunRepeat. Doctors of Running vond dat hij makkelijk dubbelvouwt bij het aantrekken van de schoen.
Hiel. RunRepeat beoordeelt de hielkap met 3 op 5. Doctors of Running vond de hielkap stijf en de rand zwaar gewatteerd, en raadt hem niet aan bij een Haglund-afwijking.
Tussenzool. DNA Gold op PEBA-basis bovenop, gemeten op 25,7 AC, boven DNA Flash v2. De RapidRoll-rocker is agressief bij de voorvoet, en een mediale uitsparing zit onder het middenvoet.
Plaat. Een nylon plaat, geen carbon, volgens Running Warehouse en RunRepeat. De schoen is stijf: 21,4 Nm bij torsie en 17,0 N in de buigtest van RunRepeat.
Binnenzool. Uitneembaar maar dun, 2,8 mm tegenover een gemiddelde van 4,4 in de meting van RunRepeat, wat weinig winst oplevert als je hem vervangt.
Buitenzool. Rubber op strategische zones, 2,8 mm dik, met een grote mediale uitsparing. RunRepeat mat tractie van 0,51, dicht bij het gemiddelde, en Doctors of Running vond de grip op nat zwakker dan bij eerdere versies omdat er meer schuim blootligt.
Lees meer
Een supertrainer met twee soorten schuim: DNA Gold op PEBA-basis boven DNA Flash v2, een nylon SpeedVault-plaat ertussen, een RapidRoll-rocker en een bovenwerk met gebreide rand.
1. Bovenwerk. Running Warehouse noemt een engineered-meshlichaam met een gebreide rand en tong. RunRepeat geeft het ademend vermogen 4 op 5, maar Believe in the Run vond hem warm, en Doctors of Running adviseert sokken vanwege een schurende voering.
2. Tong. Asymmetrisch en met halve zijflappen aan beide kanten, maar 1,8 mm dik in de meting van RunRepeat. Doctors of Running vond dat hij makkelijk dubbelvouwt bij het aantrekken van de schoen.
3. Hiel. RunRepeat beoordeelt de hielkap met 3 op 5. Doctors of Running vond de hielkap stijf en de rand zwaar gewatteerd, en raadt hem niet aan bij een Haglund-afwijking.
4. Tussenzool. DNA Gold op PEBA-basis bovenop, gemeten op 25,7 AC, boven DNA Flash v2. De RapidRoll-rocker is agressief bij de voorvoet, en een mediale uitsparing zit onder het middenvoet.
5. Plaat. Een nylon plaat, geen carbon, volgens Running Warehouse en RunRepeat. De schoen is stijf: 21,4 Nm bij torsie en 17,0 N in de buigtest van RunRepeat.
6. Binnenzool. Uitneembaar maar dun, 2,8 mm tegenover een gemiddelde van 4,4 in de meting van RunRepeat, wat weinig winst oplevert als je hem vervangt.
7. Buitenzool. Rubber op strategische zones, 2,8 mm dik, met een grote mediale uitsparing. RunRepeat mat tractie van 0,51, dicht bij het gemiddelde, en Doctors of Running vond de grip op nat zwakker dan bij eerdere versies omdat er meer schuim blootligt.
Duurzaamheid. Beter dan het dunne rubber doet vermoeden. RunRepeat mat 0,9 mm slijtage van de buitenzool, onder het gemiddelde van 1,1 mm, en RunningShoesGuru zag minimale slijtage na 100 km. Doctors of Running verwacht een gemiddelde levensduur en zag het blootliggende schuim beschadigd, en Runnea vreest dat het verminderde rubber op de lange termijn kilometers kan kosten.
Duurzaamheid. Beter dan het dunne rubber doet vermoeden. RunRepeat mat 0,9 mm slijtage van de buitenzool, onder het gemiddelde van 1,1 mm, en RunningShoesGuru zag minimale slijtage na 100 km. Doctors of Running verwacht een gemiddelde levensduur en zag het blootliggende schuim beschadigd, en Runnea vreest dat het verminderde rubber op de lange termijn kilometers kan kosten.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, US M9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
| Jaar van uitgave |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Believe in the Run, Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave (voorvoet) |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Buigkracht |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Ademend vermogen |
|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke maat, maar verwacht een strakke pasvorm met weinig volume in één breedte.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard
Ruimte voor de tenen
De ruimte voor de tenen is gemiddeld in breedte en kort in hoogte. RunRepeat mat een teenbox van 72,6 mm, dicht bij het gemiddelde, maar maar 25,0 mm hoogte tegenover een gemiddelde van 27,0, en RTINGS geeft de hoogte van de voorvoet 4,5 op 10.
RunRepeat, RTINGS
Volledige maatnotities van testers
De lezers van RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru en Runnea melden allemaal een lengte die valt normaal. Runnea en Doctors of Running voegen toe dat de pasvorm strak is, vooral over de wreef.
Doctors of Running vond de schoen strakker en korter dan eerdere versies: een tester voelde hem kort omdat de gewatteerde rand en stijve hielkap haar voet naar voren duwden, en betwijfelde of een halve maat groter het zou oplossen.
Er is geen brede optie. RunRepeat, RTINGS en Running Warehouse noemen alleen een standaardbreedte, en RunningShoesGuru raadt hem af voor brede voeten. Believe in the Run vond hem warm, en Doctors of Running waarschuwt dat hij warm kan lopen.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, Runnea, Running Warehouse
Vs Hyperion Max 2
Minder een update dan een nieuwe schoen: een veel hogere stack, een bovenschuim op PEBA-basis, een nieuw bovenwerk en bijna een ounce meer gewicht.
Hou de Max 2 als je hield van een lichtere, wendbaardere schoen voor tempoduurlopen: Believe in the Run vond de Max 3 steviger en minder lenig, en twee van zijn testers willen de Max 2 inslaan. Stap over op de Max 3 als duurlopen belangrijker zijn dan snelle pasfrequentie.
Versiegeschiedenis: Hyperion Max 2 tot Hyperion Max 3
Ongeveer 10 mm meer stack. Believe in the Run telt ruwweg 10 mm meer schuim, en RTINGS mat de Max 3 bijna 9 mm hoger bij de hiel. (RTINGS, Believe in the Run)
DNA Gold bovenop. Een DNA Gold-laag op PEBA-basis zit nu boven DNA Flash v2, met de SpeedVault-plaat ertussen. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Zwaarder. Doctors of Running en Believe in the Run melden bijna een ounce meer, en RTINGS mat bijna 30 g meer dan de Max 2. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run)
Nieuw bovenwerk, strakkere pasvorm. Een opnieuw ontworpen bovenwerk met gebreide rand en tong. Doctors of Running vond de pasvorm strakker en korter, met een teenbox met minder volume. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Minder stabiel. RTINGS beoordeelt de Max 3 als minder stabiel dan de Max 2, en Doctors of Running voelde hetzelfde op oneffen grond. (Doctors of Running, RTINGS)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Hyperion Max 3 niet doet.
Brooks Hyperion Max 3 | ASICS Superblast 2 | ASICS Megablast | Brooks Hyperion 3 | Mizuno Sky Prime | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Stabieler | Lichter | Minder demping | Dezelfde ondersteuning |
| Drop | 6 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 6 mm |
| Stack hiel | 46 mm | 45 mm | 46 mm | 37 mm | 46 mm |
| Gewicht | 280 g | 247 g | 230 g | 241 g | 292 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Valt de Brooks Hyperion Max 3 normaal qua maat?
In de lengte wel: de lezers van RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru en Runnea vonden hem allemaal valt normaal. De pasvorm is echter strak en met weinig volume, en Doctors of Running vond hem strakker en korter dan eerdere versies. Hij is er alleen in standaardbreedte, dus lopers met brede voeten of hoge tenen passen hem eerst.
Hyperion Max 2 of Hyperion Max 3: wat is er veranderd?
De Hyperion Max 3 krijgt ruwweg 10 mm stack erbij, een DNA Gold-toplaag op PEBA-basis en een nieuw bovenwerk, en weegt bijna een ounce meer. Believe in the Run vond hem zachter en beter voor duurlopen maar minder wendbaar dan de Max 2, dus lopers die de Max 2 voor tempowerk gebruikten houden hem misschien liever.
Heeft de Hyperion Max 3 een carbonplaat?
Nee. De Hyperion Max 3 gebruikt een SpeedVault-plaat van nylon, volgens Running Warehouse en RunRepeat, ingeklemd tussen het DNA Gold- en het DNA Flash v2-schuim. Het maakt de schoen stijf, 21,4 Nm in de torsietest van RunRepeat, zonder de agressieve pit van een carbonracer.
Is de Hyperion Max 3 goed bij hyperpronatie of platvoeten?
Het is een neutrale schoen. RunRepeat raadt hem alleen aan voor neutrale lopers, RTINGS geeft stabiliteit 5,8 op 10, en een mediale uitsparing laat minder schuim onder de boog. Een voet die merkbaar naar binnen rolt is waarschijnlijk beter af elders. Platvoeten betekenen niet altijd hyperpronatie, dus controleer eerst hoe je voet echt beweegt.
Kun je een marathon lopen op de Hyperion Max 3?
Als trainingsschoen voor marathonblokken wel: Runnea en RTINGS beoordelen hem goed voor duurlopen. Als wedstrijdschoen verschillen de meningen. Doctors of Running ziet hem als wedstrijdoptie voor tragere lopers, terwijl RTINGS hem te zwaar vindt om een wedstrijdschoen te zijn met ongeveer 290 g in zijn lab.
Is de Hyperion Max 3 goed voor brede voeten?
Niet echt. De Hyperion Max 3 is er alleen in standaardbreedte, volgens RunRepeat, RTINGS en Running Warehouse, en RunRepeat mat een teenbox die lager is dan gemiddeld. RunningShoesGuru en Doctors of Running raden hem allebei af voor brede voeten.
Hyperion Max 3 of Hyperion Max 4?
De Hyperion Max 4 heeft de Max 3 vervangen, zoals RTINGS en RunRepeat opmerken. RunRepeat geeft de twee een bijna gelijke score, 86 tegenover 85, en woog de Max 4 op 292 g tegenover 283 g. Vind je een Max 3 die past, dan blijft het een degelijke trainer voor duurlopen.
Bronnen
- RunRepeat, Brooks Hyperion Max 3 lab review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Doctors of Running, Brooks Hyperion Max 3 Review (Andrea Myers, Matt Klein, May 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, Brooks Hyperion Max 3 running shoe review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Believe in the Run, Brooks Hyperion Max 3 Review (May 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RunningShoesGuru, Brooks Hyperion Max 3 review (Brandon Law). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Runnea, Brooks Hyperion Max 3 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, Brooks Hyperion Max 3 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



