
Recenzja Brooks Hyperion Max 3
To, co Believe in the Run nazywa pierwszymi prawdziwymi superbutami treningowymi Brooks: dużo wyższy stack, pianka DNA Gold na bazie PEBA nad nylonową płytką i ciasna dzianinowa cholewka zbudowana na długie kilometry.
- Drop
- 6 mm
- Stack pięty
- 46 mm
- Przodostopie
- 40 mm
- Waga
- 280 g
- Wsparcie
- Neutralne
- Płytka
- Nylonowa
Nasz werdykt
Duży, sprężysty, zbudowany na dystans.
Hyperion Max 3 układa miękki DNA Gold na twardszej pianie i nylonowej płytce, z rockerem, który utrzymuje długie biegi w toczeniu. Pasuje neutralnym biegaczom ze standardowymi do wąskich stóp, którzy chcą amortyzowanych butów na długie i równe kilometry, mniej tym, którzy potrzebują stabilności albo lekkich butów na szybkie powtórzenia.
Mocne strony
- Bardzo miękka pianka DNA Gold: 25,7 AC w teście RunRepeat, dużo poniżej średniej 35,5
- Zwrot energii powyżej średniej, 66,2 procent w przodostopiu według RunRepeat
- Płynny rocker i przetoczenie przez piętę, które recenzenci polubili na długich biegach
- Pewne trzymanie bez ześlizgiwania pięty, według RunRepeat, BITR i RunningShoesGuru
- Małe zużycie podeszwy: 0,9 mm w teście RunRepeat, minimalne po 100 km według RunningShoesGuru
Słabe strony
- Ciężki: 280 g w męskim US 9, a 113 ze 149 neutralnych butów w naszym katalogu jest lżejszych
- Ograniczona stabilność, z przyśrodkowym wycięciem pod śródstopiem
- Ciasny przód buta o małej objętości i tylko jedna szerokość
- Wypada ciepło według Believe in the Run, a Doctors of Running ostrzegają o tym samym
Dla kogo jest
- Twoje długie biegi są priorytetem
- Twoja stopa ląduje neutralnie
- Lubisz ciasne, opinające dopasowanie
- Lądujesz na pięcie
Kto powinien go ominąć
- Twoja stopa wyraźnie ugina się do wewnątrz
- Twoje stopy są szerokie albo palce wysokie
- Chcesz jednych butów na krótkie, szybkie powtórzenia
Profil buta
Gdzie Hyperion Max 3 plasuje się wśród 395 butów w naszym katalogu.
| Oś | Hyperion Max 3 |
|---|---|
| Amortyzacja | 93 |
| Lekkość | 33 |
| Stabilność | 30 |
| Drop | 20 |
| Dynamika | 40 |
Rys. 1 · Jak to czytać. Każda oś biegnie od 0 w środku do 100 na brzegu. Amortyzacja, lekkość i drop to pozycja buta w katalogu według podanych danych; stabilność i dynamika są oceniane na podstawie typu wsparcia, płytki, rockera i przeznaczenia. Kropkowana szara linia to mediana katalogu. Źródło: katalog Strideprint (cat).
Gdzie plasuje się w katalogu
Waga280 g, cięższy niż 67% butów
Drop6 mm, niższy niż u 59% butów
Stack pięty46 mm, wyższy niż u 93% butów
Stack przodostopia40 mm, wyższy niż u 96% butów
Odczucia
Napisane na podstawie 6 opublikowanych testów. Cytujemy pomiary, a nie wrażenia, których nie mieliśmy.
Głęboki i miękki, ze sprężystością. Pięta 46 mm i bardzo miękka pianka DNA Gold, 25,7 AC w RunRepeat: miękka w laboratorium, twarda i sprężysta na drodze według Doctors of Running.
Neutralny i trochę luźny na zakrętach. Neutralny z przyśrodkowym wycięciem: RTINGS ocenia stabilność na 5,8, a RunningShoesGuru uznał go za niestabilny na zakrętach mimo bardzo sztywnej platformy.
Rocker, który toczy, waga, którą czujesz. Zwrot energii 66,2 procent w przodostopiu według RunRepeat i wczesny rocker, ale waga daje o sobie znać w tempie 5 km i szybciej.
Głęboki i miękki, ze sprężystością. Brooks podaje 46 mm w pięcie i 40 mm w przodostopiu, około 10 mm więcej niż w Max 2 według Believe in the Run. Tylko 4 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę. Międzypodeszwa łączy DNA Gold na bazie PEBA na górze z DNA Flash v2 pod spodem.
RunRepeat zmierzył piankę na 25,7 w skali AC, wobec średniej 35,5, i tłumienie wstrząsów 151 w pięcie, dużo powyżej średniej 131. RTINGS ocenia amortyzację na 9,0 na 10. Doctors of Running nadal opisują bieg jako twardy i sprężysty, a nie gąbczasty.
Neutralny i trochę luźny na zakrętach. Wycięcie po wewnętrznej stronie śródstopia zostawia mniej pianki pod podbiciem. RTINGS ocenia stabilność na 5,8 na 10, RunRepeat poleca go tylko neutralnym biegaczom, a RunningShoesGuru uznał go za niestabilny na zakrętach i nierównym terenie.
Platforma jest bardzo sztywna, 21,4 Nm w teście skrętnym RunRepeat wobec średniej 14,4, co pomaga na prostych drogach. Doctors of Running uznali go za mniej stabilnego niż wcześniejsze wersje na trawie, a mimo to wyraźnie stabilniejszego niż Hoka Cielo X1 2.0, do którego na papierze jest podobny.
Rocker, który toczy, waga, którą czujesz. RunRepeat zmierzył zwrot energii 63,9 procent w pięcie i 66,2 procent w przodostopiu, powyżej średniej 61,4. Rocker RapidRoll zaczyna się wcześnie pod przodostopiem, a nylonowa płytka SpeedVault dodaje sztywności, a nie dynamiki.
Doctors of Running uznali go za wygodny od tempa 10 km do maratonu, ale mozolny w tempie 5 km. Believe in the Run odczuli bieg jako twardszy i mniej zwinny niż w Max 2, a RunningShoesGuru uznał go za trudniejszy do popchnięcia niż inne buty na szybkość.
Czytaj dalej
Głęboki i miękki, ze sprężystością. Brooks podaje 46 mm w pięcie i 40 mm w przodostopiu, około 10 mm więcej niż w Max 2 według Believe in the Run. Tylko 4 ze 183 neutralnych butów szosowych w naszym katalogu ma wyższą piętę. Międzypodeszwa łączy DNA Gold na bazie PEBA na górze z DNA Flash v2 pod spodem.
RunRepeat zmierzył piankę na 25,7 w skali AC, wobec średniej 35,5, i tłumienie wstrząsów 151 w pięcie, dużo powyżej średniej 131. RTINGS ocenia amortyzację na 9,0 na 10. Doctors of Running nadal opisują bieg jako twardy i sprężysty, a nie gąbczasty.
Neutralny i trochę luźny na zakrętach. Wycięcie po wewnętrznej stronie śródstopia zostawia mniej pianki pod podbiciem. RTINGS ocenia stabilność na 5,8 na 10, RunRepeat poleca go tylko neutralnym biegaczom, a RunningShoesGuru uznał go za niestabilny na zakrętach i nierównym terenie.
Platforma jest bardzo sztywna, 21,4 Nm w teście skrętnym RunRepeat wobec średniej 14,4, co pomaga na prostych drogach. Doctors of Running uznali go za mniej stabilnego niż wcześniejsze wersje na trawie, a mimo to wyraźnie stabilniejszego niż Hoka Cielo X1 2.0, do którego na papierze jest podobny.
Rocker, który toczy, waga, którą czujesz. RunRepeat zmierzył zwrot energii 63,9 procent w pięcie i 66,2 procent w przodostopiu, powyżej średniej 61,4. Rocker RapidRoll zaczyna się wcześnie pod przodostopiem, a nylonowa płytka SpeedVault dodaje sztywności, a nie dynamiki.
Doctors of Running uznali go za wygodny od tempa 10 km do maratonu, ale mozolny w tempie 5 km. Believe in the Run odczuli bieg jako twardszy i mniej zwinny niż w Max 2, a RunningShoesGuru uznał go za trudniejszy do popchnięcia niż inne buty na szybkość.
Do jakich biegów jest
| Bieg | Dopasowanie | Dlaczego | Źródło |
|---|---|---|---|
| Długie wybiegania | Stworzony do tego | Jego najlepsze zastosowanie. RTINGS ocenia go najwyżej za długie biegi, a każdy test kieruje go na dystans. | RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru |
| Spokojne biegi | Stworzony do tego | Believe in the Run i RunRepeat widzą w nim wygodne buty do codziennych treningów. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Tempo | Da radę | Dzieli testerów: RTINGS i Doctors of Running lubią go do równej pracy, Believe in the Run uważa go za zbyt ciężki. | Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run |
| Zawody na maraton | Da radę | Doctors of Running widzą w nim opcję startową dla wolniejszych biegaczy. RTINGS uważa go za zbyt ciężki, by był butem startowym. | Doctors of Running, RTINGS |
| Interwały | Nie do tego | Doctors of Running uznali, że miał trudności w tempie 5 km i szybciej. Trzymaj lżejszą parę na krótkie powtórzenia. | Doctors of Running, RunningShoesGuru |
| Lekki trail | Nie do tego | Doctors of Running uznali go za mniej stabilnego na trawie i zobaczyli odsłoniętą piankę zarysowaną przez ziemię. | Doctors of Running |
Źródło: RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, RunRepeat, Doctors of Running
Co mówią testy
Opublikowane testy zgadzają się, że Hyperion Max 3 to ciężkie, głęboko amortyzowane superbuty treningowe, które błyszczą na długich biegach i ciasno leżą. Różnią się w ocenie, jak szybko mogą iść, i czy to ulepszenie względem lżejszego Max 2.
| Test | Rodzaj | Nasza interpretacja | W jednym zdaniu | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratorium | Pozytywna | RunRepeat daje mu 85 na 100: duże tłumienie wstrząsów i lepsze odbicie niż wcześniejsze Max, hamowane wagą i stabilnością. | Czytaj |
| Doctors of Running | Recenzja | Mieszana | Doctors of Running są podzieleni: jeden tester nazywa go prawdziwymi superbutami treningowymi i najlepszą wersją do tej pory, drugi zmagał się z krótkim, ciasnym dopasowaniem. | Czytaj |
| RTINGS | Laboratorium | Mieszana | RTINGS daje 7,2 na 10: doskonała amortyzacja i dobre odbicie, ale bardzo ciężki i tylko przeciętny pod względem stabilności. | Czytaj |
| Believe in the Run | Recenzja | Mieszana | Believe in the Run widzi przyjemne superbuty na długie biegi, ale inne niż Max 2, za którym tęskni dwóch testerów. | Czytaj |
| RunningShoesGuru | Recenzja | Pozytywna | RunningShoesGuru daje 8 na 10: solidne maksymalne buty treningowe na średnie i długie biegi, cięższe i mniej stabilne niż rywale. | Czytaj |
| Runnea | Recenzja | Pozytywna | Runnea ocenia go na 8,5 na 10: przewidywalne buty treningowe na długie biegi i bloki maratońskie, ciasne nad podbiciem. | Czytaj |
Zgadzają się
- Cięższy niż wcześniejDoctors of Running i Believe in the Run podają przyrost prawie uncji względem Max 2, a RTINGS zmierzył prawie 30 g więcej.
- Zrobiony na długie kilometryRTINGS, RunningShoesGuru i Believe in the Run stawiają go na pierwszym miejscu do długich biegów w równym wysiłku.
- Ciasne dopasowanie, jedna szerokośćRunRepeat, RTINGS i RunningShoesGuru potwierdzają tylko standardową szerokość, a Doctors of Running i RunningShoesGuru opisują ciasny przód o małej objętości.
- Nie but stabilizującyRunRepeat, RTINGS i RunningShoesGuru wskazują ograniczoną stabilność, związaną z przyśrodkowym wycięciem pod śródstopiem.
Rozchodzą się
- Jak szybko może iść?RTINGS woli go od Glycerin Max do szybszej pracy, a Doctors of Running przebiegli w nim tempo od 10 km do maratonu. Believe in the Run i RunningShoesGuru uznali go za zbyt ciężki na pracę tempową.
- Miękki czy twardy?RunRepeat zmierzył jedną z najmiększych międzypodeszew, a jeden tester Believe in the Run uznał ją za miękką. Doctors of Running opisują twardy, sprężysty bieg.
- Lepszy niż Max 2?Doctors of Running nazywają go najlepszą wersją do tej pory. Dwóch z trzech testerów Believe in the Run wolałoby zrobić zapas Max 2.
Jak jest zbudowany
Superbuty treningowe z dwiema piankami: DNA Gold na bazie PEBA nad DNA Flash v2, nylonowa płytka SpeedVault pomiędzy nimi, rocker RapidRoll i cholewka z dzianinowym kołnierzem.
DNA Gold na bazie PEBA nad DNA Flash v2 z nylonową płytką SpeedVault, agresywny rocker RapidRoll, przyśrodkowe wycięcie i cienka podeszwa 2,8 mm, która dobrze wytrzymała w testach.
| # | Część | Pomiar |
|---|---|---|
| 1 | CholewkaSiatka inżynieryjna z dzianinowym kołnierzem | Przewiewność 4 / 5 |
| 2 | Język | 1,8 mm |
| 3 | Zapiętek | Sztywność 3 / 5 |
| 4 | MiędzypodeszwaDNA Gold, DNA Flash v2 i RapidRoll | Twardość 25,7 AC |
| 5 | PłytkaSpeedVault | Skręcanie 21,4 Nm |
| 6 | Wkładka | 2,8 mm |
| 7 | Podeszwa zewnętrzna | 2,8 mm |
Rys. 3 · Profil z boku. Wysokości podeszwy w skali (podane: pięta 46 mm, przodostopie 40 mm; zmierzone: podeszwa zewnętrzna 2,8 mm); podział między dwiema pianami nie jest mierzony i narysowano go w połowie wysokości. Linia przerywana: wkładka, ukryta. Źródła: Believe in the Run, RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse, RunningShoesGuru, Runnea.
Cholewka. Running Warehouse podaje korpus z siatki inżynieryjnej z dzianinowym kołnierzem i językiem. RunRepeat ocenia przewiewność na 4 na 5, a mimo to Believe in the Run uznali go za ciepły, a Doctors of Running radzą skarpety z powodu drapiącej podszewki.
Język. Asymetryczny i z półmieszkiem po obu stronach, grubości tylko 1,8 mm w pomiarze RunRepeat. Doctors of Running uznali, że łatwo się zagina przy zakładaniu buta.
Zapiętek. RunRepeat ocenia zapiętek na 3 na 5. Doctors of Running uznali zapiętek za sztywny, a kołnierz za mocno wyściełany, i nie polecają go przy deformacji Haglunda.
Międzypodeszwa. DNA Gold na bazie PEBA na górze, zmierzony na 25,7 AC, nad DNA Flash v2. Rocker RapidRoll jest agresywny w przodostopiu, a przyśrodkowe wycięcie leży pod śródstopiem.
Płytka. Płytka nylonowa, nie karbonowa, według Running Warehouse i RunRepeat. But jest sztywny: 21,4 Nm w skręcaniu i 17,0 N w teście zginania RunRepeat.
Wkładka. Wyjmowana, ale cienka, 2,8 mm wobec średniej 4,4 w pomiarze RunRepeat, co zostawia mało miejsca na zysk z wymiany.
Podeszwa zewnętrzna. Guma w strategicznych strefach, grubości 2,8 mm, z dużym przyśrodkowym wycięciem. RunRepeat zmierzył przyczepność 0,51, blisko średniej, a Doctors of Running uznali przyczepność na mokrym za słabszą niż we wcześniejszych wersjach, bo odsłonięto więcej pianki.
Czytaj dalej
Superbuty treningowe z dwiema piankami: DNA Gold na bazie PEBA nad DNA Flash v2, nylonowa płytka SpeedVault pomiędzy nimi, rocker RapidRoll i cholewka z dzianinowym kołnierzem.
1. Cholewka. Running Warehouse podaje korpus z siatki inżynieryjnej z dzianinowym kołnierzem i językiem. RunRepeat ocenia przewiewność na 4 na 5, a mimo to Believe in the Run uznali go za ciepły, a Doctors of Running radzą skarpety z powodu drapiącej podszewki.
2. Język. Asymetryczny i z półmieszkiem po obu stronach, grubości tylko 1,8 mm w pomiarze RunRepeat. Doctors of Running uznali, że łatwo się zagina przy zakładaniu buta.
3. Zapiętek. RunRepeat ocenia zapiętek na 3 na 5. Doctors of Running uznali zapiętek za sztywny, a kołnierz za mocno wyściełany, i nie polecają go przy deformacji Haglunda.
4. Międzypodeszwa. DNA Gold na bazie PEBA na górze, zmierzony na 25,7 AC, nad DNA Flash v2. Rocker RapidRoll jest agresywny w przodostopiu, a przyśrodkowe wycięcie leży pod śródstopiem.
5. Płytka. Płytka nylonowa, nie karbonowa, według Running Warehouse i RunRepeat. But jest sztywny: 21,4 Nm w skręcaniu i 17,0 N w teście zginania RunRepeat.
6. Wkładka. Wyjmowana, ale cienka, 2,8 mm wobec średniej 4,4 w pomiarze RunRepeat, co zostawia mało miejsca na zysk z wymiany.
7. Podeszwa zewnętrzna. Guma w strategicznych strefach, grubości 2,8 mm, z dużym przyśrodkowym wycięciem. RunRepeat zmierzył przyczepność 0,51, blisko średniej, a Doctors of Running uznali przyczepność na mokrym za słabszą niż we wcześniejszych wersjach, bo odsłonięto więcej pianki.
Trwałość. Lepsza, niż sugeruje cienka guma. RunRepeat zmierzył 0,9 mm zużycia podeszwy, poniżej średniej 1,1 mm, a RunningShoesGuru zobaczył minimalne zużycie po 100 km. Doctors of Running spodziewają się przeciętnej trwałości i zobaczyli zarysowaną odsłoniętą piankę, a Runnea obawia się, że zmniejszona guma może kosztować kilometry w dłuższej perspektywie.
Trwałość. Lepsza, niż sugeruje cienka guma. RunRepeat zmierzył 0,9 mm zużycia podeszwy, poniżej średniej 1,1 mm, a RunningShoesGuru zobaczył minimalne zużycie po 100 km. Doctors of Running spodziewają się przeciętnej trwałości i zobaczyli zarysowaną odsłoniętą piankę, a Runnea obawia się, że zmniejszona guma może kosztować kilometry w dłuższej perspektywie.
Parametry, podane i zmierzone
Każda liczba ma swoje źródło.
Drop, mm
Stack pięty, mm
Stack przodostopia, mm
Waga (męskie), g
| Parametr | Podane | Zmierzone |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack pięty |
|
|
| Stack przodostopia |
|
|
| Waga, US M9 |
|
|
| Wsparcie |
| – |
| Płytka |
| – |
| Nawierzchnia |
| – |
| Rok premiery |
| – |
Rys. 4 · Podane a zmierzone. Słupki zaczynają się od zera. Źródła: Believe in the Run, Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS.
Pomiary laboratoryjne
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Twardość międzypodeszwy |
|
| Zwrot energii (przodostopie) |
|
| Sztywność skrętna |
|
| Siła zginania |
|
| Sztywność zapiętka |
|
| Współczynnik przyczepności |
|
| Parametr | Zmierzone |
|---|---|
| Przewiewność |
|
| Szerokość przodu buta |
|
| Wysokość przodu buta |
|
| Grubość podeszwy zewnętrznej |
|
| Grubość wkładki |
|
| Grubość języka |
|
Rozmiar i dopasowanie
Weź swój zwykły rozmiar, ale spodziewaj się ciasnego dopasowania o małej objętości w jednej szerokości.
Długość
Zgodny z rozmiarem
Szerokości
standardowy
Miejsce na palce
Miejsce na palce jest przeciętne na szerokość i krótkie na wysokość. RunRepeat zmierzył przód buta 72,6 mm, blisko średniej, ale wysokość tylko 25,0 mm wobec średniej 27,0, a RTINGS daje wysokości przodostopia 4,5 na 10.
RunRepeat, RTINGS
Pełne uwagi testerów o rozmiarze
Czytelnicy RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru i Runnea podają długość zgodną z rozmiarem. Runnea i Doctors of Running dodają, że dopasowanie jest ciasne, zwłaszcza nad podbiciem.
Doctors of Running uznali but za ciaśniejszy i krótszy niż wcześniejsze wersje: jedna testerka odczuła go jako krótki, bo wyściełany kołnierz i sztywny zapiętek wypychały jej stopę do przodu, i wątpiła, żeby pół rozmiaru większy to naprawiło.
Nie ma opcji szerokiej. RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse podają tylko standardową szerokość, a RunningShoesGuru odradza go przy szerokich stopach. Believe in the Run uznali go za ciepły, a Doctors of Running ostrzegają, że może wypadać ciepło.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, Runnea, Running Warehouse
Kontra Hyperion Max 2
Mniej aktualizacja, bardziej nowy but: dużo wyższy stack, górna pianka na bazie PEBA, nowa cholewka i prawie uncja więcej wagi.
Zostań przy Max 2, jeśli lubiłeś lżejszy, zwinniejszy but na treningi tempowe: Believe in the Run uznali Max 3 za twardszy i mniej zwinny, a dwóch ich testerów planuje zrobić zapas Max 2. Przejdź na Max 3, jeśli długie biegi liczą się bardziej niż szybka częstotliwość kroków.
Historia wersji: Hyperion Max 2 do Hyperion Max 3
Około 10 mm więcej stacku. Believe in the Run doliczają się mniej więcej 10 mm więcej pianki, a RTINGS zmierzył Max 3 wyższy w pięcie o prawie 9 mm. (RTINGS, Believe in the Run)
DNA Gold na górze. Warstwa DNA Gold na bazie PEBA leży teraz nad DNA Flash v2, z płytką SpeedVault pomiędzy nimi. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Cięższy. Doctors of Running i Believe in the Run podają prawie uncję więcej, a RTINGS zmierzył prawie 30 g więcej niż w Max 2. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run)
Nowa cholewka, ciaśniejsze dopasowanie. Przeprojektowana cholewka z dzianinowym kołnierzem i językiem. Doctors of Running uznali dopasowanie za ciaśniejsze i krótsze, z przodem buta o mniejszej objętości. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Mniej stabilny. RTINGS ocenia Max 3 jako mniej stabilnego niż Max 2, a Doctors of Running poczuli to samo na nierównym terenie. (Doctors of Running, RTINGS)
Porównanie alternatyw
Każda poprawia jedną rzecz, której Hyperion Max 3 nie robi.
Brooks Hyperion Max 3 | ASICS Superblast 2 | ASICS Megablast | Brooks Hyperion 3 | Mizuno Sky Prime | |
|---|---|---|---|---|---|
| Wybierz ją dla | Ta strona | Stabilniejszy | Lżejszy | Mniej amortyzacji | Takie samo wsparcie |
| Drop | 6 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 6 mm |
| Stack pięty | 46 mm | 45 mm | 46 mm | 37 mm | 46 mm |
| Waga | 280 g | 247 g | 230 g | 241 g | 292 g |
| Wsparcie | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne | Neutralne |
Pytania biegaczy
Czy Brooks Hyperion Max 3 jest zgodny z rozmiarem?
Pod względem długości tak: czytelnicy RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru i Runnea uznali go za zgodny z rozmiarem. Dopasowanie jest jednak ciasne i o małej objętości, a Doctors of Running uznali je za ciaśniejsze i krótsze niż we wcześniejszych wersjach. Występuje tylko w standardowej szerokości, więc biegacze z szerokimi stopami albo wysokimi palcami powinni najpierw przymierzyć.
Hyperion Max 2 czy Hyperion Max 3: co się zmieniło?
Hyperion Max 3 zyskuje około 10 mm stacku, górną warstwę DNA Gold na bazie PEBA i nową cholewkę, i waży prawie uncję więcej. Believe in the Run uznali go za bardziej miękkiego i lepszego na długie biegi, ale mniej zwinnego niż Max 2, więc biegacze, którzy używali Max 2 do pracy tempowej, mogą woleć go zachować.
Czy Hyperion Max 3 ma płytkę karbonową?
Nie. Hyperion Max 3 używa płytki SpeedVault z nylonu, według Running Warehouse i RunRepeat, zamkniętej pomiędzy piankami DNA Gold i DNA Flash v2. Czyni but sztywnym, 21,4 Nm w teście skrętnym RunRepeat, bez agresywnej dynamiki karbonowego buta startowego.
Czy Hyperion Max 3 nadaje się przy nadmiernej pronacji albo płaskiej stopie?
To but neutralny. RunRepeat poleca go tylko neutralnym biegaczom, RTINGS ocenia stabilność na 5,8 na 10, a przyśrodkowe wycięcie zostawia mniej pianki pod podbiciem. Stopie, która wyraźnie ugina się do wewnątrz, prawdopodobnie lepiej posłużą inne buty. Płaska stopa nie zawsze oznacza nadmierną pronację, więc najpierw sprawdź, jak twoja stopa naprawdę się porusza.
Czy w Hyperion Max 3 można przebiec maraton?
Jako but treningowy na bloki maratońskie tak: Runnea i RTINGS oceniają go dobrze na długie biegi. Jako but startowy opinie są różne. Doctors of Running widzą w nim opcję startową dla wolniejszych biegaczy, podczas gdy RTINGS uważa go za zbyt ciężki na but startowy, przy około 290 g w swoim laboratorium.
Czy Hyperion Max 3 nadaje się na szeroką stopę?
Raczej nie. Hyperion Max 3 występuje tylko w standardowej szerokości według RunRepeat, RTINGS i Running Warehouse, a RunRepeat zmierzył przód buta niższy niż średnia. RunningShoesGuru i Doctors of Running odradzają go przy szerokich stopach.
Hyperion Max 3 czy Hyperion Max 4?
Hyperion Max 4 zastąpił Max 3, jak zauważają RTINGS i RunRepeat. RunRepeat ocenia oba blisko, 86 wobec 85, i zważył Max 4 na 292 g wobec 283 g. Jeśli znajdziesz Max 3, który pasuje, nadal pozostaje solidnymi butami treningowymi na długie biegi.
Źródła
- RunRepeat, Brooks Hyperion Max 3 lab review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Doctors of Running, Brooks Hyperion Max 3 Review (Andrea Myers, Matt Klein, May 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RTINGS, Brooks Hyperion Max 3 running shoe review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Believe in the Run, Brooks Hyperion Max 3 Review (May 2025). Dostęp: 13 paź 2026.
- RunningShoesGuru, Brooks Hyperion Max 3 review (Brandon Law). Dostęp: 13 paź 2026.
- Runnea, Brooks Hyperion Max 3 review. Dostęp: 13 paź 2026.
- Running Warehouse, Brooks Hyperion Max 3 Men’s Shoes. Dostęp: 13 paź 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Dostęp: 13 paź 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 butów
Jak recenzujemy. Czytamy opublikowane testy, strony marek i sklepów oraz pomiary laboratoryjne, porównujemy liczby i pokazujemy, gdzie się rozchodzą. Sami tego buta nie testowaliśmy. Ostatnia aktualizacja: 13 października 2026.



