1. Sko
  2. Brooks
  3. Hyperion Max 3
Brooks Hyperion Max 3, sett fra siden

Brooks Hyperion Max 3 test

Det Believe in the Run kaller Brooks’ første ekte supertreningssko: en mye høyere stack, PEBA-basert DNA Gold-skum over en nylonplate og en tett strikket overdel bygget for lange mil.

Drop
6 mm
Hælstack
46 mm
Forfot
40 mm
Vekt
280 g
Støtte
Nøytral
Plate
Nylon

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 8 kilder

Vår dom

Stor, spenstig, bygget for distanse.

Hyperion Max 3 stabler mykt DNA Gold over et fastere skum og en nylonplate, med en rocker som holder langturer i gang. Den passer nøytrale løpere med standard til smale føtter som vil ha en dempet treningssko til lange, jevne mil, mindre dem som trenger stabilitet eller en lett sko til raske drag.

Sterke sider

  • Svært mykt DNA Gold-skum: 25,7 AC i RunRepeats test, langt under gjennomsnittet på 35,5
  • Energitilbakeføring over gjennomsnittet, 66,2 prosent i forfoten ifølge RunRepeat
  • Jevn rocker og hælovergang som testerne likte på langturer
  • Sikkert hold og ingen hælgliding, ifølge RunRepeat, BITR og RunningShoesGuru
  • Lite slitasje på yttersålen: 0,9 mm i RunRepeats test, minimal etter 100 km for RunningShoesGuru

Svake sider

  • Tung: 280 g i herre US 9, og 113 av 149 nøytrale sko i katalogen vår er lettere
  • Begrenset stabilitet, med en medial utskjæring under midtfoten
  • Tett tåboks med lavt volum og bare én bredde
  • Går varm for Believe in the Run, og Doctors of Running advarer om det samme

Hvem den passer for

  • Langturene dine er prioriteten
  • Foten din lander nøytralt
  • Du liker en tett, omsluttende passform
  • Du lander på hælen

Hvem bør hoppe over den

  • Foten din ruller tydelig innover
  • Føttene dine er brede, eller tærne dine er høye
  • Du vil ha én sko til korte, raske drag

Skoprofil

Hvor Hyperion Max 3 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseHyperion Max 3
Demping93
Letthet33
Stabilitet30
Drop20
Respons40

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt280 g, tyngre enn 67 % av skoene

Drop6 mm, lavere enn 59 % av skoene

Hælstack46 mm, høyere enn 93 % av skoene

Forfotstack40 mm, høyere enn 96 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 6 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Dyp og myk, med sprett. En hæl på 46 mm og svært mykt DNA Gold-skum, 25,7 AC hos RunRepeat: plysjet i laboratoriet, fast og spenstig på veien for Doctors of Running.

Nøytral, og litt løs i svinger. Nøytral med en medial utskjæring: RTINGS gir stabiliteten 5,8, og RunningShoesGuru fant den ustødig i svinger til tross for en svært stiv plattform.

En rocker som ruller, en vekt du kjenner. Energitilbakeføring på 66,2 prosent i forfoten ifølge RunRepeat og en tidlig rocker, men vekten merkes i 5 km-tempo og raskere.

Dyp og myk, med sprett. Brooks oppgir 46 mm i hælen og 40 mm i forfoten, rundt 10 mm mer enn Max 2 ifølge Believe in the Run. Bare 4 av de 183 nøytrale asfaltskoene i katalogen vår oppgir en høyere hæl. Mellomsålen kombinerer PEBA-basert DNA Gold øverst med DNA Flash v2 under.

RunRepeat målte skummet til 25,7 på AC-skalaen, mot et gjennomsnitt på 35,5, og støtdemping på 151 i hælen, godt over gjennomsnittet på 131. RTINGS gir dempingen 9,0 av 10. Doctors of Running beskriver likevel gangen som fast og spenstig snarere enn grøtete.

Nøytral, og litt løs i svinger. En utskjæring på innsiden av midtfoten gir mindre skum under buen. RTINGS gir stabiliteten 5,8 av 10, RunRepeat anbefaler den bare til nøytrale løpere, og RunningShoesGuru fant den ustødig i svinger og på ujevnt underlag.

Plattformen er svært stiv, 21,4 Nm i RunRepeats torsjonstest mot et gjennomsnitt på 14,4, noe som hjelper på rette veier. Doctors of Running fant den mindre stabil enn tidligere versjoner på gress, men tydelig stødigere enn Hoka Cielo X1 2.0 den ligner på papiret.

En rocker som ruller, en vekt du kjenner. RunRepeat målte energitilbakeføring på 63,9 prosent i hælen og 66,2 prosent i forfoten, over gjennomsnittet på 61,4. RapidRoll-rockeren starter tidlig under forfoten, og nylon SpeedVault-platen gir stivhet snarere enn fart.

Doctors of Running fant den behagelig fra 10 km til maratontempo, men slitsom i 5 km-tempo. Believe in the Run kjente gangen fastere og mindre smidig enn Max 2, og RunningShoesGuru fant den vanskeligere å presse enn andre fartstreningssko.

Les mer

Dyp og myk, med sprett. Brooks oppgir 46 mm i hælen og 40 mm i forfoten, rundt 10 mm mer enn Max 2 ifølge Believe in the Run. Bare 4 av de 183 nøytrale asfaltskoene i katalogen vår oppgir en høyere hæl. Mellomsålen kombinerer PEBA-basert DNA Gold øverst med DNA Flash v2 under.

RunRepeat målte skummet til 25,7 på AC-skalaen, mot et gjennomsnitt på 35,5, og støtdemping på 151 i hælen, godt over gjennomsnittet på 131. RTINGS gir dempingen 9,0 av 10. Doctors of Running beskriver likevel gangen som fast og spenstig snarere enn grøtete.

Nøytral, og litt løs i svinger. En utskjæring på innsiden av midtfoten gir mindre skum under buen. RTINGS gir stabiliteten 5,8 av 10, RunRepeat anbefaler den bare til nøytrale løpere, og RunningShoesGuru fant den ustødig i svinger og på ujevnt underlag.

Plattformen er svært stiv, 21,4 Nm i RunRepeats torsjonstest mot et gjennomsnitt på 14,4, noe som hjelper på rette veier. Doctors of Running fant den mindre stabil enn tidligere versjoner på gress, men tydelig stødigere enn Hoka Cielo X1 2.0 den ligner på papiret.

En rocker som ruller, en vekt du kjenner. RunRepeat målte energitilbakeføring på 63,9 prosent i hælen og 66,2 prosent i forfoten, over gjennomsnittet på 61,4. RapidRoll-rockeren starter tidlig under forfoten, og nylon SpeedVault-platen gir stivhet snarere enn fart.

Doctors of Running fant den behagelig fra 10 km til maratontempo, men slitsom i 5 km-tempo. Believe in the Run kjente gangen fastere og mindre smidig enn Max 2, og RunningShoesGuru fant den vanskeligere å presse enn andre fartstreningssko.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
LangturerLaget for detDens beste bruksområde. RTINGS gir den høyest score for langturer, og alle testene peker den mot distanse.RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru
Rolige turerLaget for detBelieve in the Run og RunRepeat ser den begge som en behagelig dagligsko.RunRepeat, Believe in the Run
TempotreningFunkerDeler testerne: RTINGS og Doctors of Running liker den til jevnt arbeid, Believe in the Run finner den for tung.Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run
MaratonFunkerDoctors of Running ser den som et konkurransealternativ for langsommere løpere. RTINGS finner den for tung til å være en konkurransesko.Doctors of Running, RTINGS
IntervallerIkke til detDoctors of Running fant at den slet i 5 km-tempo og raskere. Ha et lettere par til korte drag.Doctors of Running, RunningShoesGuru
Lett terrengIkke til detDoctors of Running fant den mindre stabil på gress og så blottlagt skum skrapet av jord.Doctors of Running

Kilde: RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, RunRepeat, Doctors of Running

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Hyperion Max 3 er en tung, dypt dempet supertreningssko som skinner på langturer og sitter tett. De er uenige om hvor fort den kan gå og om den er en forbedring av den lettere Max 2.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 85 av 100: stor støtdemping og bedre sprett enn tidligere Max-modeller, holdt tilbake av vekt og stabilitet.
Doctors of RunningAnmeldelseBlandetDoctors of Running er delt: én tester kaller den en ekte supertreningssko og den beste versjonen hittil, den andre slet med en kort, tett passform.
RTINGSLabBlandetRTINGS gir 7,2 av 10: utmerket demping og godt sprett, men svært tung og bare middels på stabilitet.
Believe in the RunAnmeldelseBlandetBelieve in the Run ser en morsom supertreningssko til langturer, men en annen sko enn Max 2 som to testere savner.
RunningShoesGuruAnmeldelsePositivRunningShoesGuru gir 8 av 10: en solid treningssko med maksimal demping til middels lange og lange turer, tyngre og mindre stabil enn konkurrentene.
RunneaAnmeldelsePositivRunnea gir den 8,5 av 10: en forutsigbar treningssko til langturer og maratonoppbygging, tett over vristen.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Tyngre enn førDoctors of Running og Believe in the Run oppgir en økning på nesten en unse over Max 2, og RTINGS målte nesten 30 g mer.
  • Laget for lange milRTINGS, RunningShoesGuru og Believe in the Run plasserer den alle først for langturer med jevn innsats.
  • Tett passform, én breddeRunRepeat, RTINGS og RunningShoesGuru bekrefter bare standardbredde, og Doctors of Running og RunningShoesGuru beskriver en trang front med lavt volum.
  • Ikke en stabilitetsskoRunRepeat, RTINGS og RunningShoesGuru peker alle på begrenset stabilitet, knyttet til den mediale utskjæringen under midtfoten.

De er uenige

  • Hvor fort kan den gå?RTINGS foretrekker den fremfor Glycerin Max til raskere arbeid, og Doctors of Running løp 10 km til maratontempo i den. Believe in the Run og RunningShoesGuru fant den for tung til tempoarbeid.
  • Myk eller fast?RunRepeat målte en av de mykeste mellomsålene som finnes, og én tester hos Believe in the Run fant den myk. Doctors of Running beskriver en fast, spenstig gange.
  • Bedre enn Max 2?Doctors of Running kaller den den beste versjonen hittil. To av de tre testerne hos Believe in the Run vil heller sikre seg Max 2.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Tyngre enn før. Doctors of Running og Believe in the Run oppgir en økning på nesten en unse over Max 2, og RTINGS målte nesten 30 g mer. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run)

Laget for lange mil. RTINGS, RunningShoesGuru og Believe in the Run plasserer den alle først for langturer med jevn innsats. (RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru)

Tett passform, én bredde. RunRepeat, RTINGS og RunningShoesGuru bekrefter bare standardbredde, og Doctors of Running og RunningShoesGuru beskriver en trang front med lavt volum. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, RunningShoesGuru)

Ikke en stabilitetssko. RunRepeat, RTINGS og RunningShoesGuru peker alle på begrenset stabilitet, knyttet til den mediale utskjæringen under midtfoten. (RunRepeat, RTINGS, RunningShoesGuru)

Hvor fort kan den gå?. RTINGS foretrekker den fremfor Glycerin Max til raskere arbeid, og Doctors of Running løp 10 km til maratontempo i den. Believe in the Run og RunningShoesGuru fant den for tung til tempoarbeid. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru)

Myk eller fast?. RunRepeat målte en av de mykeste mellomsålene som finnes, og én tester hos Believe in the Run fant den myk. Doctors of Running beskriver en fast, spenstig gange. (RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run)

Bedre enn Max 2?. Doctors of Running kaller den den beste versjonen hittil. To av de tre testerne hos Believe in the Run vil heller sikre seg Max 2. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Slik er den bygget

En supertreningssko med to skum: PEBA-basert DNA Gold over DNA Flash v2, en nylon SpeedVault-plate imellom, en RapidRoll-rocker og en overdel med strikket krage.

PEBA-basert DNA Gold over DNA Flash v2 med en nylon SpeedVault-plate, en aggressiv RapidRoll-rocker, en medial utskjæring og en tynn 2,8 mm yttersåle som slitt godt i testing.

46401234567
#DelMål
1OverdelEngineered mesh med strikket kragePustbarhet 4 / 5
2Tunge1,8 mm
3HælStivhet 3 / 5
4MellomsåleDNA Gold, DNA Flash v2 og RapidRollHardhet 25,7 AC
5PlateSpeedVaultTorsjon 21,4 Nm
6Innersåle2,8 mm
7Yttersåle2,8 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 46 mm hæl, 40 mm forfot; målt: 2,8 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Believe in the Run, RunRepeat, Doctors of Running, Running Warehouse, RunningShoesGuru, Runnea.

  1. Overdel. Running Warehouse oppgir en engineered mesh-kropp med strikket krage og tunge. RunRepeat gir pustbarheten 4 av 5, men Believe in the Run fant den varm, og Doctors of Running anbefaler sokker på grunn av et skrapende fôr.

  2. Tunge. Asymmetrisk og delvis festet til sidene på begge sider, bare 1,8 mm tykk i RunRepeats måling. Doctors of Running fant at den lett brettes når man tar på skoen.

  3. Hæl. RunRepeat gir hælkappen 3 av 5. Doctors of Running fant hælkappen stiv og kragen kraftig polstret, og anbefaler den ikke ved Haglunds hæl.

  4. Mellomsåle. PEBA-basert DNA Gold øverst, målt til 25,7 AC, over DNA Flash v2. RapidRoll-rockeren er aggressiv i forfoten, og en medial utskjæring sitter under midtfoten.

  5. Plate. En nylonplate, ikke karbon, ifølge Running Warehouse og RunRepeat. Skoen er stiv: 21,4 Nm i torsjon og 17,0 N i RunRepeats bøyetest.

  6. Innersåle. Avtagbar, men tynn, 2,8 mm mot et gjennomsnitt på 4,4 i RunRepeats måling, noe som gir lite å hente på å bytte den.

  7. Yttersåle. Gummi i strategiske soner, 2,8 mm tykk, med en stor medial utskjæring. RunRepeat målte friksjon på 0,51, nær gjennomsnittet, og Doctors of Running fant grepet på vått svakere enn på tidligere versjoner fordi mer skum er blottlagt.

Les mer

En supertreningssko med to skum: PEBA-basert DNA Gold over DNA Flash v2, en nylon SpeedVault-plate imellom, en RapidRoll-rocker og en overdel med strikket krage.

1. Overdel. Running Warehouse oppgir en engineered mesh-kropp med strikket krage og tunge. RunRepeat gir pustbarheten 4 av 5, men Believe in the Run fant den varm, og Doctors of Running anbefaler sokker på grunn av et skrapende fôr.

2. Tunge. Asymmetrisk og delvis festet til sidene på begge sider, bare 1,8 mm tykk i RunRepeats måling. Doctors of Running fant at den lett brettes når man tar på skoen.

3. Hæl. RunRepeat gir hælkappen 3 av 5. Doctors of Running fant hælkappen stiv og kragen kraftig polstret, og anbefaler den ikke ved Haglunds hæl.

4. Mellomsåle. PEBA-basert DNA Gold øverst, målt til 25,7 AC, over DNA Flash v2. RapidRoll-rockeren er aggressiv i forfoten, og en medial utskjæring sitter under midtfoten.

5. Plate. En nylonplate, ikke karbon, ifølge Running Warehouse og RunRepeat. Skoen er stiv: 21,4 Nm i torsjon og 17,0 N i RunRepeats bøyetest.

6. Innersåle. Avtagbar, men tynn, 2,8 mm mot et gjennomsnitt på 4,4 i RunRepeats måling, noe som gir lite å hente på å bytte den.

7. Yttersåle. Gummi i strategiske soner, 2,8 mm tykk, med en stor medial utskjæring. RunRepeat målte friksjon på 0,51, nær gjennomsnittet, og Doctors of Running fant grepet på vått svakere enn på tidligere versjoner fordi mer skum er blottlagt.

Slitestyrke. Bedre enn den tynne gummien antyder. RunRepeat målte 0,9 mm slitasje på yttersålen, under gjennomsnittet på 1,1 mm, og RunningShoesGuru så minimal slitasje etter 100 km. Doctors of Running venter gjennomsnittlig slitestyrke og så at det blottlagte skummet ble skrapet, og Runnea er bekymret for at den reduserte gummien kan koste kilometer på lang sikt.

Slitestyrke. Bedre enn den tynne gummien antyder. RunRepeat målte 0,9 mm slitasje på yttersålen, under gjennomsnittet på 1,1 mm, og RunningShoesGuru så minimal slitasje etter 100 km. Doctors of Running venter gjennomsnittlig slitestyrke og så at det blottlagte skummet ble skrapet, og Runnea er bekymret for at den reduserte gummien kan koste kilometer på lang sikt.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Drop, mm

Believe in the Run6
Running Warehouse8
Doctors of Running8
RunRepeat10,6
RTINGS7,7

Hælhøyde (stack), mm

Believe in the Run46
Running Warehouse46
Doctors of Running45
RunRepeat45,6
RTINGS45,4

Forfothøyde (stack), mm

Believe in the Run40
Running Warehouse38
Doctors of Running37
RunRepeat35

Vekt (herre), g

Believe in the Run280
Running Warehouse289
RunRepeat283
RTINGS290
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 6 mm Believe in the Run
  • 8 mm Running Warehouse
  • 8 mm Doctors of Running
  • 10,6 mm RunRepeat
  • 7,7 mm RTINGS
Hælstack
  • 46 mm Believe in the Run
  • 45 mm Doctors of Running
  • 45,6 mm RunRepeat
  • 45,4 mm RTINGS
Forfotstack
  • 40 mm Believe in the Run
  • 38 mm Running Warehouse
  • 37 mm Doctors of Running
  • 35 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 280 g Believe in the Run
  • 289 g Running Warehouse
  • 283 g RunRepeat
  • 290 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral Running Warehouse
–
Plate
  • Nylon Running Warehouse
–
Underlag
  • Vei cat
–
Lanseringsår
  • 2025 Believe in the Run
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Believe in the Run, Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 25,7 AC RunRepeat
Energitilbakeføring (forfot)
  • 66,2 % RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 21,4 Nm RunRepeat
Bøyekraft
  • 17 N RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 3 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,51 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Pustbarhet
  • 4 / 5 RunRepeat
Tåboksens bredde
  • 72,6 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 25 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 2,8 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 2,8 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 1,8 mm RunRepeat

Størrelse og passform

Velg vanlig størrelse, men vent en tett passform med lavt volum i én bredde.

Lengde

Vanlig størrelse

Bredder

normal

Plass til tærne

Plassen i tærne er gjennomsnittlig i bredden og kort i høyden. RunRepeat målte en tåboks på 72,6 mm, nær gjennomsnittet, men bare 25,0 mm høyde mot et gjennomsnitt på 27,0, og RTINGS gir forfotens høyde 4,5 av 10.

RunRepeat, RTINGS

Alle størrelsesnotater fra testere

RunRepeats lesere, RTINGS, RunningShoesGuru og Runnea melder alle om vanlig størrelse i lengden. Runnea og Doctors of Running legger til at passformen er tett, særlig over vristen.

Doctors of Running fant skoen tettere og kortere enn tidligere versjoner: én tester kjente den kort fordi den polstrede kragen og den stive hælkappen presset foten fremover, og tvilte på at en halv størrelse opp ville løse det.

Det finnes ikke noe bredt alternativ. RunRepeat, RTINGS og Running Warehouse oppgir bare standardbredde, og RunningShoesGuru fraråder den til brede føtter. Believe in the Run fant den varm, og Doctors of Running advarer om at den kan gå varm.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, RunningShoesGuru, Runnea, Running Warehouse

Mot Hyperion Max 2

Mindre en oppdatering enn en ny sko: en mye høyere stack, et PEBA-basert toppskum, en ny overdel og nesten en unse mer vekt.

Behold Max 2 hvis du likte en lettere, smidigere sko til tempoturer: Believe in the Run fant Max 3 fastere og mindre smidig, og to av testerne planlegger å sikre seg Max 2. Bytt til Max 3 hvis langturer betyr mer enn rask skrittfrekvens.

Versjonshistorikk: Hyperion Max 2 til Hyperion Max 3

Rundt 10 mm mer stack. Believe in the Run teller omtrent 10 mm mer skum, og RTINGS målte Max 3 nesten 9 mm høyere i hælen. (RTINGS, Believe in the Run)

DNA Gold øverst. Et PEBA-basert DNA Gold-lag ligger nå over DNA Flash v2, med SpeedVault-platen mellom de to. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Tyngre. Doctors of Running og Believe in the Run melder om nesten en unse mer, og RTINGS målte nesten 30 g mer enn Max 2. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run)

Ny overdel, tettere passform. En omarbeidet overdel med strikket krage og tunge. Doctors of Running fant passformen tettere og kortere, med en tåboks med lavere volum. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Mindre stabil. RTINGS vurderer Max 3 som mindre stabil enn Max 2, og Doctors of Running kjente det samme på ujevnt underlag. (Doctors of Running, RTINGS)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Hyperion Max 3 ikke gjør.

Brooks Hyperion Max 3ASICS Superblast 2ASICS MegablastBrooks Hyperion 3Mizuno Sky Prime
Velg den forDenne sidenMer stabilLettereMindre dempingSamme støtte
Drop6 mm8 mm8 mm8 mm6 mm
Hælstack46 mm45 mm46 mm37 mm46 mm
Vekt280 g247 g230 g241 g292 g
StøtteNøytralNøytralNøytralNøytralNøytral
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Følger Brooks Hyperion Max 3 vanlig størrelse?

I lengden, ja: RunRepeats lesere, RTINGS, RunningShoesGuru og Runnea fant alle at den følger vanlig størrelse. Passformen er imidlertid tett og med lavt volum, og Doctors of Running fant den tettere og kortere enn tidligere versjoner. Den finnes bare i standardbredde, så løpere med brede føtter eller høye tær bør prøve den først.

Hyperion Max 2 eller Hyperion Max 3: hva endret seg?

Hyperion Max 3 får rundt 10 mm mer stack, et PEBA-basert DNA Gold-toppsjikt og en ny overdel, og veier nesten en unse mer. Believe in the Run fant den mykere og bedre til langturer, men mindre smidig enn Max 2, så løpere som brukte Max 2 til tempoarbeid vil kanskje beholde den.

Har Hyperion Max 3 karbonplate?

Nei. Hyperion Max 3 bruker en SpeedVault-plate av nylon, ifølge Running Warehouse og RunRepeat, plassert mellom DNA Gold- og DNA Flash v2-skummene. Den gjør skoen stiv, 21,4 Nm i RunRepeats torsjonstest, uten den aggressive spretten til en karbonsko.

Er Hyperion Max 3 bra ved overpronasjon eller flate føtter?

Det er en nøytral sko. RunRepeat anbefaler den bare til nøytrale løpere, RTINGS gir stabiliteten 5,8 av 10, og en medial utskjæring gir mindre skum under buen. En fot som ruller merkbart innover blir trolig bedre tjent andre steder. Flate føtter betyr ikke alltid overpronasjon, så sjekk først hvordan foten din faktisk beveger seg.

Kan man løpe maraton i Hyperion Max 3?

Som treningssko til maratonoppbygging, ja: Runnea og RTINGS vurderer den godt til langturer. Som konkurransesko er meningene delte. Doctors of Running ser den som et konkurransealternativ for langsommere løpere, mens RTINGS finner den for tung til å være en konkurransesko med rundt 290 g i laboratoriet.

Er Hyperion Max 3 bra for brede føtter?

Egentlig ikke. Hyperion Max 3 finnes bare i standardbredde, ifølge RunRepeat, RTINGS og Running Warehouse, og RunRepeat målte en tåboks lavere enn gjennomsnittet. RunningShoesGuru og Doctors of Running fraråder den begge til brede føtter.

Hyperion Max 3 eller Hyperion Max 4?

Hyperion Max 4 har erstattet Max 3, slik RTINGS og RunRepeat bemerker. RunRepeat gir de to nær lik score, 86 mot 85, og veide Max 4 til 292 g mot 283 g. Hvis du finner en Max 3 som passer, er den fortsatt en solid langtursko.

Kilder

  1. RunRepeat, Brooks Hyperion Max 3 lab review. Åpnet 13. okt. 2026.
  2. Doctors of Running, Brooks Hyperion Max 3 Review (Andrea Myers, Matt Klein, May 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  3. RTINGS, Brooks Hyperion Max 3 running shoe review. Åpnet 13. okt. 2026.
  4. Believe in the Run, Brooks Hyperion Max 3 Review (May 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  5. RunningShoesGuru, Brooks Hyperion Max 3 review (Brandon Law). Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Runnea, Brooks Hyperion Max 3 review. Åpnet 13. okt. 2026.
  7. Running Warehouse, Brooks Hyperion Max 3 Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  9. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din