
ASICS Megablast review
De top van de Blast-familie van ASICS: een hoog blok FF Turbo Squared-schuim, geen plaat, en een gewicht dat de meeste testers moeilijk te geloven vinden voor zoveel demping.
- Drop
- 8 mm
- Stack hiel
- 45 mm
- Voorvoet
- 37 mm
- Gewicht
- 230 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Geen
Ons oordeel
Veel veerkracht, licht op de voet, strak voorin.
De Megablast combineert een hiel van 45 mm met het gewicht van een slanke trainer en een van de hoogste energieterugaven die RunRepeat heeft gemeten. Hij past bij neutrale lopers die één schoen willen voor duurlopen, tempo en marathondag. Een lage, iets taps toelopende teenbox en een stabiliteitsdebat zijn de keerzijde.
Sterke punten
- Zeer hoge energieterugave: 73,0 procent bij de hiel in het lab van RunRepeat
- Licht voor zijn hoogte: ongeveer 224 g opgegeven voor een herenmaat US 9, 218 g op de weegschaal van RunRepeat
- Veelzijdig van rustige kilometers tot marathontempo, volgens elke test die we lazen
- Uitstekende grip: 0,96 in de tractietest van RunRepeat
- Buitenzool die nauwelijks slijt: 0,9 mm verloren in de slijtagetest van RunRepeat
Zwakke punten
- Lage teenbox: 24,2 mm hoog in het lab van RunRepeat, en laag volgens Believe in the Run
- Maar één breedte
- Hoog en zacht genoeg om onzeker te voelen bij langzaam tempo, volgens RTINGS
- Bovenwerk sleet snel door bij de teen in de duurzaamheidstest van RunRepeat
Voor wie hij past
- Je wilt één schoen voor veel tempo’s
- Je houdt van superschuim zonder plaat
- Je vindt de Superblast zwaar of vlak
- Je voeten zijn gemiddeld of slank
Wie hem moet overslaan
- Je voet rolt naar binnen en je wilt hulp
- Je voeten zijn breed of je tenen zijn hoog
- Je loopt vooral langzaam en wilt rust
Schoenprofiel
Waar de Megablast zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Superblast 2.
| As | Megablast | Superblast 2 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 90 | 90 | = |
| Lichtheid | 78 | 65 | +13 |
| Stabiliteit | 30 | 30 | = |
| Drop | 45 | 45 | = |
| Reactiviteit | 40 | 20 | +20 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht230 g, lichter dan 75% van de schoenen
Drop8 mm, hoger dan 45% van de schoenen
Stack hiel45 mm, hoger dan 90% van de schoenen
Stack voorvoet37 mm, hoger dan 86% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 5 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Diep, zacht en beschermend. Een hiel van 45 mm zacht FF Turbo Squared-schuim: 30,8 AC en 160 SA schokdemping bij de hiel in het lab van RunRepeat.
Neutraal, en het debat is echt. Geen steunsysteem: een brede, rigide basis stabiliseert hem voor sommige testers, terwijl RTINGS en Runpack hem wiebelig vonden bij langzaam tempo en in bochten.
De meest veerkrachtige Blast. Een energieterugave van 73,0 procent bij de hiel en 73,8 bij de voorvoet in het lab van RunRepeat, met een stijve voorvoet met rocker en geen plaat.
Diep, zacht en beschermend. De hele tussenzool is FF Turbo Squared, een schuim op basis van A-TPU. Doctors of Running noemt 45 mm bij de hiel en 37 mm bij de voorvoet, en RunRepeat mat 45,1 mm en 35,2 mm. Slechts 14 van de 183 neutrale wegschoenen in onze catalogus noemen een hogere hiel.
RunRepeat mat 30,8 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, en schokdemping bij de hiel van 160 SA tegenover een gemiddelde van 131. RTINGS beoordeelt de demping met 9,3 op 10 en vindt dat ze standhoudt over lange afstanden.
Neutraal, en het debat is echt. Er is geen steunsysteem. De stabiliteit komt van een breed platform, 117,9 mm bij de voorvoet en 95,4 mm bij de hiel in de metingen van RunRepeat, en een zeer rigide basis van 20,7 Nm bij torsie.
Dat is genoeg voor Believe in the Run, die hem verrassend stabiel vond voor zijn hoogte. RTINGS geeft stabiliteit 6,7 en vond het zachte platform wiebelig bij rustig tempo, en Runpack voelde het in bochten. Rolt je voet naar binnen, kijk dan elders.
De meest veerkrachtige Blast. RunRepeat mat 73,0 procent energieterugave bij de hiel en 73,8 procent bij de voorvoet, ver boven het gemiddelde van 61,4 procent. RTINGS geeft de energieterugave 8,3 op 10.
Er is geen plaat, maar de voorvoet is stijf: 18,8 N in de buigtest van RunRepeat. Doctors of Running schrijft die pit toe aan de hoge voorvoet en dikke buitenzool, met een rocker die soepel afrolt. Met ongeveer 230 g opgegeven staat hij op plek 42 van de lichtste van de 149 neutrale wegschoenen die in onze catalogus in een herenmaat US 9 zijn gewogen.
Lees meer
Diep, zacht en beschermend. De hele tussenzool is FF Turbo Squared, een schuim op basis van A-TPU. Doctors of Running noemt 45 mm bij de hiel en 37 mm bij de voorvoet, en RunRepeat mat 45,1 mm en 35,2 mm. Slechts 14 van de 183 neutrale wegschoenen in onze catalogus noemen een hogere hiel.
RunRepeat mat 30,8 op de AC-schaal, zachter dan gemiddeld, en schokdemping bij de hiel van 160 SA tegenover een gemiddelde van 131. RTINGS beoordeelt de demping met 9,3 op 10 en vindt dat ze standhoudt over lange afstanden.
Neutraal, en het debat is echt. Er is geen steunsysteem. De stabiliteit komt van een breed platform, 117,9 mm bij de voorvoet en 95,4 mm bij de hiel in de metingen van RunRepeat, en een zeer rigide basis van 20,7 Nm bij torsie.
Dat is genoeg voor Believe in the Run, die hem verrassend stabiel vond voor zijn hoogte. RTINGS geeft stabiliteit 6,7 en vond het zachte platform wiebelig bij rustig tempo, en Runpack voelde het in bochten. Rolt je voet naar binnen, kijk dan elders.
De meest veerkrachtige Blast. RunRepeat mat 73,0 procent energieterugave bij de hiel en 73,8 procent bij de voorvoet, ver boven het gemiddelde van 61,4 procent. RTINGS geeft de energieterugave 8,3 op 10.
Er is geen plaat, maar de voorvoet is stijf: 18,8 N in de buigtest van RunRepeat. Doctors of Running schrijft die pit toe aan de hoge voorvoet en dikke buitenzool, met een rocker die soepel afrolt. Met ongeveer 230 g opgegeven staat hij op plek 42 van de lichtste van de 149 neutrale wegschoenen die in onze catalogus in een herenmaat US 9 zijn gewogen.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Duurlopen | Ervoor gemaakt | Zijn beste gebruik voor de meeste testers: demping die standhoudt en een veerkracht die je in beweging houdt. | Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse |
| Tempotraining | Ervoor gemaakt | Levendig bij drempel- en tempo-inspanningen, door RunRepeat met 95 beoordeeld voor tempo. | Doctors of Running, RunRepeat, Runpack |
| Marathon (wedstrijd) | Ervoor gemaakt | RTINGS geeft hem 8,1 voor racen op de marathon; Doctors of Running stelt hem voor aan recreatieve marathonlopers. | Doctors of Running, RTINGS |
| Halve marathon (wedstrijd) | Ervoor gemaakt | Doctors of Running noemt racen op de halve marathon onder zijn toepassingen. | Doctors of Running |
| Rustige runs | Kan ook | Leuk en pittig voor Doctors of Running, maar RTINGS vond hem minder stabiel bij langzaam tempo. | Doctors of Running, RTINGS |
| Intervaltraining | Kan ook | Runpack gebruikte hem voor korte herhalingen; Doctors of Running vindt hem minder geschikt voor snel baanwerk. | Doctors of Running, Runpack |
| Wandelen | Niet ervoor | Doctors of Running raadt hem niet aan voor wandelen of staan. | Doctors of Running |
Bron: Doctors of Running, RTINGS, Running Warehouse, RunRepeat, Runpack
Wat de tests zeggen
De tests zijn het eens over een schoen die licht is voor zijn stack, heel veerkrachtig en veelzijdig. Ze gaan uit elkaar over stabiliteit en maat, en bijna allemaal wijzen ze op een lage voorkant van de schoen.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Review | Positief | Doctors of Running geeft beide testers A voor prestaties en noemt hem een van de leukste ASICS-trainers, met pasvorm en stabiliteit als zwakke punten. | Lees |
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 95 op 100, een topallrounder voor dagelijkse runs, tempo en racen. | Lees |
| RTINGS | Lab | Positief | RTINGS geeft 8,1 op 10: een levendige, sterk gedempte allrounder, geremd door een wiebelig gevoel bij langzaam tempo. | Lees |
| Believe in the Run | Review | Positief | Believe in the Run plaatst hem in de A-klasse, met een S voor prestaties en een B voor waarde. | Lees |
| Runpack | Review | Positief | Runpack geeft comfort 9 en demping 10 op 10, maar stabiliteit maar 7 en waarde 6. | Lees |
Ze zijn het eens
- Licht voor de dempingRunRepeat woog 218 g en RTINGS 229,9 g voor een herenmaat US 9, onder de meeste trainers met maximale demping. Believe in the Run en Running Warehouse noemen hem licht voor wat hij biedt.
- Levendige, veerkrachtige loopRunRepeat mat 73,0 procent energieterugave bij de hiel, en elke test beschrijft een reactieve, leuke loop bij de meeste tempo’s.
- Strakke of lage teenboxDoctors of Running beschrijft een taps toelopende voorvoet met weinig volume, Believe in the Run een lage teenbox, en RunRepeat mat 24,2 mm hoogte tegenover een gemiddelde van 27,0 mm.
- Neutrale schoenDoctors of Running, Running Warehouse en Fleet Feet rekenen hem allemaal tot de neutrale schoenen, zonder extra steun.
Ze verschillen
- Hoe stabiel is hij?Believe in the Run vond hem verrassend stabiel voor zijn hoogte, en één tester van Doctors of Running zag milde geleiding van de brede basis. RTINGS geeft stabiliteit 6,7 en noemt hem wiebelig bij rustig tempo, en Runpack vond hem onzeker in bochten.
- Valt normaal of klein?De lezers van RunRepeat, RTINGS en Running Warehouse melden een pasvorm die normaal valt. Eén tester van Doctors of Running vond hem iets kort, en de tester van Runpack nam een hele maat groter.
- Zacht of stevig onder de voetRunRepeat mat het schuim op 30,8 AC, zachter dan gemiddeld, en RTINGS beoordeelt hiel en voorvoet als zacht. Een tester van Believe in the Run vond het schuim stevig en snel belast in plaats van zacht.
Hoe hij is gebouwd
Eén blok FF Turbo Squared-schuim zonder plaat, een licht geweven bovenwerk met een dunne tong met zijflappen, en ASICSGRIP-rubber onder een zool met rocker.
FF Turbo Squared van hiel tot teen, geen plaat, een dun geweven bovenwerk en een ASICSGRIP-buitenzool van 3,0 mm die in de test van RunRepeat nauwelijks slijt.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkEngineered geweven mesh | Ademend vermogen 4 / 5 |
| 2 | Tong | 0,9 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 3 / 5 |
| 4 | TussenzoolFF Turbo Squared | Hardheid 30,8 AC |
| 5 | Binnenzool | 4,4 mm |
| 6 | BuitenzoolASICSGRIP | 3,0 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 45 mm hiel, 37 mm voorvoet; gemeten: 3 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Doctors of Running, RunRepeat, Running Warehouse, Believe in the Run, Runpack.
Bovenwerk. Dun, licht en ademend: 4 op 5 voor ademend vermogen in de test van RunRepeat. Running Warehouse vond hem iets stijver dan gebreide bovenwerken, en RunRepeat gaf de duurzaamheid van de teenbox maar 1 op 5.
Tong. Heel dun, 0,9 mm in het lab van RunRepeat, en aan beide kanten met zijflappen. Een tester van Doctors of Running kreeg veterdruk bij strak vetering en loste dat op door hoger te veteren.
Hiel. Een halfgestructureerde hielkap, 3 op 5 in de test van RunRepeat, met royale vulling. Doctors of Running vond de vergrendeling van de hiel goed; een tester van Believe in the Run vond de enkel minder vast.
Tussenzool. A-TPU-schuim over de hele lengte, door RunRepeat gemeten op 30,8 AC. Geen plaat: de stijfheid, 20,7 Nm bij torsie, komt van de hoge stack en de buitenzool, zoals Doctors of Running uitlegt.
Binnenzool. Uitneembaar, 4,4 mm dik, gemiddeld voor RunRepeat. Doctors of Running beoordeelt de schoen niet als geschikt voor orthopedische zolen.
Buitenzool. In zones geplaatst, 3,0 mm dik, met 0,96 in de tractietest van RunRepeat. Doctors of Running vond hem grippig op nat, terwijl Runpack de grip op nat maar redelijk noemde.
Lees meer
Eén blok FF Turbo Squared-schuim zonder plaat, een licht geweven bovenwerk met een dunne tong met zijflappen, en ASICSGRIP-rubber onder een zool met rocker.
1. Bovenwerk. Dun, licht en ademend: 4 op 5 voor ademend vermogen in de test van RunRepeat. Running Warehouse vond hem iets stijver dan gebreide bovenwerken, en RunRepeat gaf de duurzaamheid van de teenbox maar 1 op 5.
2. Tong. Heel dun, 0,9 mm in het lab van RunRepeat, en aan beide kanten met zijflappen. Een tester van Doctors of Running kreeg veterdruk bij strak vetering en loste dat op door hoger te veteren.
3. Hiel. Een halfgestructureerde hielkap, 3 op 5 in de test van RunRepeat, met royale vulling. Doctors of Running vond de vergrendeling van de hiel goed; een tester van Believe in the Run vond de enkel minder vast.
4. Tussenzool. A-TPU-schuim over de hele lengte, door RunRepeat gemeten op 30,8 AC. Geen plaat: de stijfheid, 20,7 Nm bij torsie, komt van de hoge stack en de buitenzool, zoals Doctors of Running uitlegt.
5. Binnenzool. Uitneembaar, 4,4 mm dik, gemiddeld voor RunRepeat. Doctors of Running beoordeelt de schoen niet als geschikt voor orthopedische zolen.
6. Buitenzool. In zones geplaatst, 3,0 mm dik, met 0,96 in de tractietest van RunRepeat. Doctors of Running vond hem grippig op nat, terwijl Runpack de grip op nat maar redelijk noemde.
Duurzaamheid. Gemengd. De buitenzool verloor maar 0,9 mm in de slijtagetest van RunRepeat en een tester van Doctors of Running zag na ongeveer 105 mijl lichte slijtage. Het bovenwerk is het zwakke punt: 1 op 5 voor de duurzaamheid van de teenbox bij RunRepeat.
Duurzaamheid. Gemengd. De buitenzool verloor maar 0,9 mm in de slijtagetest van RunRepeat en een tester van Doctors of Running zag na ongeveer 105 mijl lichte slijtage. Het bovenwerk is het zwakke punt: 1 op 5 voor de duurzaamheid van de teenbox bij RunRepeat.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, US M9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Fleet Feet, Believe in the Run.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Ademend vermogen |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
| Buigkracht |
|
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke maat, maar controleer de hoogte bij de tenen: de voorkant van de schoen is laag.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard
Ruimte voor de tenen
De breedte is prima, de hoogte niet. RunRepeat mat 74,3 mm over de teenbox, iets boven het gemiddelde, maar maar 24,2 mm hoogte tegenover een gemiddelde van 27,0 mm, wat overeenkomt met de lage teenbox bij Believe in the Run.
RunRepeat, Believe in the Run
Volledige maatnotities van testers
De lezers van RunRepeat (148 stemmen), RTINGS, Running Warehouse en een tester van Believe in the Run melden een pasvorm die normaal valt. Eén tester van Doctors of Running vond hem iets kort maar hield zijn maat, en de tester van Runpack nam een hele maat groter.
Het volume is de echte vraag. Doctors of Running beschrijft een precieze pasvorm met een taps toelopende voorvoet met weinig volume; een tweede tester vond de voorvoet eerst strak, daarna minder met dragen. Believe in the Run merkte dat tenen bij lange runs tegen het bovenwerk kwamen.
Er is één standaardbreedte. RunRepeat, RTINGS en Fleet Feet noemen geen brede versie.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, Running Warehouse, Runpack, Fleet Feet
Vs Superblast 2
De Megablast is een eerste editie, geen nieuwe versie. De schoen waartegen lopers hem afwegen is de Superblast 2: dezelfde familie, dezelfde drop van 8 mm, een ander schuim en karakter.
| Megablast | Superblast 2 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal |
| Drop | 8 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 45 mm | 45 mm |
| Voorvoet | 37 mm | 37 mm |
| Gewicht | 230 g | 247 g |
Kies de Superblast 2 als je een stabielere, meer beheerste loop wilt voor rustige en lange runs: beide testers van Doctors of Running vonden hem daar de betere keuze, en Running Warehouse beoordeelt hem steviger en stabieler. Kies de Megablast als je minder gewicht en meer veerkracht wilt: Running Warehouse schatte hem ongeveer een ounce lichter, en een tester van Believe in the Run verwacht dat fans van de Superblast 2 hem zullen verkiezen.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Megablast niet doet.
ASICS Megablast | ASICS Superblast 3 | ASICS Sonicblast 2 | Adidas Adizero Evo SL | Nike Vomero Plus | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Stabieler | Steviger | Minder demping | Hogere drop |
| Drop | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 7 mm | 10 mm |
| Stack hiel | 45 mm | 47 mm | 46 mm | 37 mm | 43 mm |
| Gewicht | 230 g | 238 g | 238 g | 230 g | 292 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Valt de ASICS Megablast normaal qua maat?
Voor de meeste testers wel: de lezers van RunRepeat, RTINGS en Running Warehouse melden een pasvorm die normaal valt. Eén tester van Doctors of Running vond hem iets kort en één tester van Runpack nam een maat groter, dus zit je tussen twee maten of heb je hoge tenen, dan is de grotere maat de veiligere keuze.
Megablast of Superblast: welke kies ik?
De Megablast is lichter en veerkrachtiger, volgens Believe in the Run en Running Warehouse. De Superblast is stabieler en, volgens Doctors of Running, beter voor rustig en lang lopen en voor lopers die meer controle willen.
Is de Megablast goed voor een marathon?
Testers vinden van wel voor recreatieve lopers. RTINGS geeft hem 8,1 voor racen op de halve en hele marathon, en Doctors of Running stelt hem voor voor die wedstrijden. Lopers die elke seconde jagen kiezen misschien toch liever een racer met plaat.
Is de Megablast ook breed verkrijgbaar?
Nee. RunRepeat, RTINGS en Fleet Feet noemen één standaardbreedte, en de teenbox is laag. Met brede voeten pas je hem eerst voordat je kiest.
Is de Megablast stabiel genoeg als mijn voet naar binnen rolt?
Het is een neutrale schoen zonder steunsysteem. RunRepeat waarschuwt dat lopers met een milde binnenwaartse rol steun kunnen missen, en RTINGS vond hem wiebelig bij langzaam tempo. Controleer hoe je voet echt beweegt voordat je een neutrale schoen kiest die zo hoog is.
Hoe duurzaam is de Megablast?
De zool houdt goed stand: 0,9 mm verloren in de slijtagetest van RunRepeat en lichte slijtage na ongeveer 105 mijl voor Doctors of Running. Het bovenwerk is zwakker bij de teen, door RunRepeat met 1 op 5 beoordeeld voor de duurzaamheid van de teenbox.
Bronnen
- Doctors of Running, ASICS Megablast Review (Nathan Brown, Matt Klein, August 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RunRepeat, ASICS Megablast lab review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, ASICS MEGABLAST review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Believe in the Run, ASICS Megablast Review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, ASICS Megablast review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Runpack, Notre test de la Asics Megablast. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Fleet Feet, ASICS Megablast. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- i-run.fr · Ondergrond, vermeld
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



