
Hoka Cielo X1 3.0 recenze
Maratonská superbota Hoka ztrácí hmotnost, vnitřní výřez i část vratkosti a drží vysoký, pružný chod z PEBA se silným rockerem a těsným střihem.
- Drop
- 7 mm
- Stack u paty
- 37 mm
- Přední část
- 30 mm
- Váha
- 198 g
- Podpora
- Neutrální
- Deska
- Karbon
Náš verdikt
Pružná, rychlá a postavená úzce.
Cielo X1 3.0 je vysoká karbonová závodní bota z PEBA se strmým rockerem v přední části, lehčí a víc vystředěná než 2.0, a recenzenti ji vysoko hodnotí v půlmaratonském i maratonském tempu. Sedne neutrálním běžcům se stabilní mechanikou a štíhlým chodidlem; široká chodidla a každý, kdo se vzadu kymácí, by se měli nejdřív podívat po klidnějších závodních botách.
Silné stránky
- Velmi vysoký návrat energie v laboratoři RunRepeat: 75,3 procenta na patě
- Pružný, rychle odvíjející chod, který chválí každý test v závodním tempu
- Lehčí než 2.0, asi 198 g v pánské US 9
- Přilnavost na mokrých silnicích mnohem lepší než u dřívějších Cielo
- Jisté, závodně těsné držení nohy s asymetrickým šněrováním
Slabé stránky
- Úzký, zúžený prostor pro prsty a štíhlá střední část
- Úzká základna: RTINGS hodnotí stabilitu 3,4 z 10
- Pro několik testerů vychází o něco krátká
- Špatné skóre odolnosti v opotřebovacích testech RunRepeat
- Nehodí se jako tréninková bota na každý den ani na volné klusání
Komu sedí
- Závodíš půlmaraton nebo maraton
- Tvé chodidlo je štíhlé, nebo máš rád těsný střih
- Dopadáš stabilně a líbí se ti rocker
- Cielo X1 2.0 ti připadala příliš vratká
Kdo by ji měl přeskočit
- Tvá chodidla jsou široká nebo prsty potřebují výšku
- Tvá zadní část chodidla potřebuje pomoc, aby zůstala vystředěná
- Chceš jednu botu na trénink i závodění
Profil boty
Kde se Cielo X1 3.0 řadí mezi 395 bot v našem katalogu a co se změnilo oproti Cielo X1 2.0.
| Osa | Cielo X1 3.0 | Cielo X1 2.0 | Změna |
|---|---|---|---|
| Tlumení | 33 | 93 | −60 |
| Lehkost | 92 | 88 | +4 |
| Stabilita | 30 | 30 | = |
| Drop | 41 | 41 | = |
| Odezva | 80 | 60 | +20 |
Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Kde se řadí v katalogu
Váha198 g, lehčí než 91 % bot
Drop7 mm, nižší než u 55 % bot
Stack u paty37 mm, nižší než u 58 % bot
Stack v přední části30 mm, nižší než u 56 % bot
Jaký je to pocit
Napsáno ze 6 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.
Vysoká, měkká a velmi ochranná. Měkká PEBA na platformě daleko vyšší než uváděných 37 mm: RunRepeat naměřil na patě 44,5 mm, s velmi vysokým tlumením nárazů.
Stabilnější než 2.0, pořád úzká. Středová drážka ji dělá stabilnější než 2.0, ale základna zůstává úzká a měkká: RTINGS hodnotí stabilitu 3,4 z 10.
Silný rocker, který tě drží v odvíjení. Návrat energie 75,3 procenta na patě v laboratoři RunRepeat, s dlouhým, agresivním rockerem, který odměňuje rychlé odvíjení dopředu.
Vysoká, měkká a velmi ochranná. Hoka uvádí 37 mm na patě a 30 mm v přední části, ale bota sedí v praxi mnohem výš: RunRepeat naměřil na patě 44,5 mm, RTINGS 40,5 mm a Running Warehouse a Doctors of Running 48 mm. RunRepeat říká, že se na World Athletics na ten rozdíl ptal.
Mezipodešev z PEBA je měkká. RunRepeat naměřil 32,9 na stupnici AC s tlumením nárazů na patě hluboko nad průměrem a RTINGS hodnotí patu i přední část jako měkké s vynikající ochranou. Doctors of Running zjistili, že se po prvních 5 až 10 mílích (asi 8 až 16 km) dál změkčuje.
Stabilnější než 2.0, pořád úzká. Hoka odstranila vnitřní výřez z 2.0 a nahradila ho středovou drážkou. The Run Testers i Believe in the Run ji díky tomu shledali stabilnější a Runner’s World Germany uvádí víc vystředěné odvíjení.
Zůstává úzkou, měkkou závodní botou. RTINGS hodnotí stabilitu 3,4 z 10 a varuje, že se může kymácet, když se unavíš. Doctors of Running našli mírný sklon ven na patě a ve střední části, se stabilnější přední částí díky desce.
Silný rocker, který tě drží v odvíjení. RunRepeat naměřil návrat energie 75,3 procenta na patě a 70,4 procenta v přední části, daleko nad průměrem 61,4 procenta, i když o trochu pod 2.0. RTINGS také vysoko hodnotí odraz.
Rocker v přední části je dlouhý a agresivní. Doctors of Running zjistili, že se přes něj snáze odvíjí, než se na něj dopadá, a The Run Testers varují, že může na konci dlouhého závodu diktovat, jak běžíš.
Číst dál
Vysoká, měkká a velmi ochranná. Hoka uvádí 37 mm na patě a 30 mm v přední části, ale bota sedí v praxi mnohem výš: RunRepeat naměřil na patě 44,5 mm, RTINGS 40,5 mm a Running Warehouse a Doctors of Running 48 mm. RunRepeat říká, že se na World Athletics na ten rozdíl ptal.
Mezipodešev z PEBA je měkká. RunRepeat naměřil 32,9 na stupnici AC s tlumením nárazů na patě hluboko nad průměrem a RTINGS hodnotí patu i přední část jako měkké s vynikající ochranou. Doctors of Running zjistili, že se po prvních 5 až 10 mílích (asi 8 až 16 km) dál změkčuje.
Stabilnější než 2.0, pořád úzká. Hoka odstranila vnitřní výřez z 2.0 a nahradila ho středovou drážkou. The Run Testers i Believe in the Run ji díky tomu shledali stabilnější a Runner’s World Germany uvádí víc vystředěné odvíjení.
Zůstává úzkou, měkkou závodní botou. RTINGS hodnotí stabilitu 3,4 z 10 a varuje, že se může kymácet, když se unavíš. Doctors of Running našli mírný sklon ven na patě a ve střední části, se stabilnější přední částí díky desce.
Silný rocker, který tě drží v odvíjení. RunRepeat naměřil návrat energie 75,3 procenta na patě a 70,4 procenta v přední části, daleko nad průměrem 61,4 procenta, i když o trochu pod 2.0. RTINGS také vysoko hodnotí odraz.
Rocker v přední části je dlouhý a agresivní. Doctors of Running zjistili, že se přes něj snáze odvíjí, než se na něj dopadá, a The Run Testers varují, že může na konci dlouhého závodu diktovat, jak běžíš.
Pro které běhy je
| Běh | Sedí | Proč | Zdroj |
|---|---|---|---|
| Závod na maraton | Určená pro ně | Její hlavní úkol. RTINGS jí dává 8,0 za závodění na půlmaraton a maraton a Hoka ji postavila na maraton. | HOKA (Deckers Brands), RTINGS |
| Závod na půlmaraton | Určená pro ně | Stejné skóre u RTINGS. Doctors of Running navrhují, aby méně stabilní běžci zůstali u závodů na 10 km a půlmaraton. | Doctors of Running, RTINGS |
| Tempový trénink | Určená pro ně | Doctors of Running i Believe in the Run se líbila na tempové běhy a delší intervaly. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Dlouhé běhy | Zvládne je | V pořádku na rychlé dlouhé běhy s úseky v maratonském tempu, ne na pomalé. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Intervaly | Zvládne je | Testeři se dělí: The Run Testers ji používali na krátká, ostrá opakování, zatímco Believe in the Run by ji na opakování 400 m nebrali. | Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers |
| Volné běhy | Není pro ně | RunRepeat jí dává 48 za každodenní běhání a Runner’s World Germany ji vylučuje pro klusání. | RunRepeat, Runner’s World Germany |
Zdroj: HOKA (Deckers Brands), RTINGS, Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers, RunRepeat, Runner’s World Germany
Co říkají testy
Zveřejněné testy se shodují, že Cielo X1 3.0 je pružná, rychle odvíjející maratonská závodní bota a jasný krok vpřed oproti 2.0. Dělí se ve stabilitě a v tom, jestli vychází krátká.
| Test | Typ | Naše čtení | Jednou větou | Zdroj |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Laboratoř | Pozitivní | RunRepeat ji hodnotí 91 ze 100: vysoce specializovaná maratonská závodní bota s velkým tlumením a odrazem, omezená rockerem a těsným střihem. | Číst |
| Doctors of Running | Recenze | Pozitivní | Doctors of Running jí dávají celkově B plus a A za výkon: vynikající aktualizace pro neutrální závodníky se stabilní mechanikou a štíhlými chodidly. | Číst |
| RTINGS | Laboratoř | Pozitivní | RTINGS ji hodnotí 8,0 za závodění na maraton: ochranná a efektivní, s platformou výrazně méně stabilní než někteří konkurenti. | Číst |
| Believe in the Run | Recenze | Pozitivní | Believe in the Run ji řadí do úrovně A: skutečná bota na den závodu, která odměňuje široký rozsah temp, s trochou vratkosti při zatáčení nebo zpomalování. | Číst |
| The Run Testers | Recenze | Pozitivní | The Run Testers ji nazývají skvělou závodní botou pro fanoušky pružného chodu, i když těžší než nejlehčí konkurenti a velmi s rockerem. | Číst |
Shodují se
- Pružná a hnacíRunRepeat naměřil vysoký návrat energie, RTINGS hodnotí mezipodešev z PEBA jako pružnou a Doctors of Running, Believe in the Run i The Run Testers popisují rychlé, pružné odvíjení.
- Těsná a úzkáDoctors of Running, RunRepeat i The Run Testers shledali střední část a prostor pro prsty úzké a RTINGS upozorňuje na úzkou oblast klenby.
- Mnohem lepší přilnavostSkóre adheze RunRepeat se oproti předchozímu modelu téměř zdvojnásobilo a The Run Testers a Runner’s World Germany chválí její přilnavost na mokru.
- Závodní specialistkaRunRepeat, RTINGS i Runner’s World Germany ji všichni hodnotí hluboko pod průměrem pro každodenní nebo volné běhání.
Rozcházejí se
- Jak je stabilní?The Run Testers, Believe in the Run i Runner’s World Germany ji shledávají stabilnější než 2.0. RTINGS hodnotí stabilitu 3,4 z 10 a Doctors of Running nazývají základnu úzkou a trochu vratkou.
- Jakému dopadu sedíRunner’s World Germany si myslí, že nyní sedí běžcům s došlapem na patu lépe než 2.0. RTINGS ji shledává méně stabilní pro běžce s došlapem na patu a Believe in the Run ji míří na běžce s došlapem na střed a přední část.
- Sedí na velikost, nebo je kratší?Believe in the Run a The Run Testers shledali délku správnou. Majitelé v anketě RunRepeat říkají, že vychází o půl čísla malá, RTINGS navrhuje o půl čísla víc a Doctors of Running ji shledali mírně krátkou.
Jak je postavená
Závodní konstrukce z PEBA: vysoká mezipodešev z PEBA na přepracované karbonové desce, středová drážka místo bočních výřezů, tenká lisovaná polyuretanová podešev a svršek z tkaniny Leno.
Vysoká mezipodešev z PEBA na přepracované karbonové desce, středová drážka pro stabilitu, tenká polyuretanová podešev 1,9 mm a lehký svršek z tkaniny Leno.
| # | Součást | Míra |
|---|---|---|
| 1 | SvršekTkanina Leno | Prodyšnost 4 / 5 |
| 2 | Jazyk | 1,8 mm |
| 3 | Pata | Tuhost 1 / 5 |
| 4 | MezipodeševPEBA, MetaRocker | Tvrdost 32,9 AC |
| 5 | DeskaKarbonová deska | – |
| 6 | Vložka | 3,7 mm |
| 7 | PodeševLisovaný polyuretan | 1,9 mm |
Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 37 mm, přední část 30 mm; změřeno: podešev 1,9 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: HOKA (Deckers Brands), RunRepeat, Believe in the Run, Runner’s World Germany, Doctors of Running, Running Warehouse.
Svršek. Nová textilie Leno s asymetrickým šněrováním a zoubkovanými tkaničkami. RunRepeat hodnotí prodyšnost 4 z 5 a Runner’s World Germany ji shledal vzdušnou a odpuzující vodu, bez roztažení.
Jazyk. Velmi tenký, 1,8 mm podle měření RunRepeat, a bez přišití. Runner’s World Germany zjistil, že se může přehýbat nebo posouvat, pokud se pečlivě neumístí.
Pata. Minimální opěrka, 1 z 5 za tuhost u RunRepeat, s prodlouženým lemem. Doctors of Running neměli žádné sjíždění ani podráždění Achillovy šlachy.
Mezipodešev. Hoka a Running Warehouse popisují dvouvrstvou mezipodešev z PEBA, zatímco RunRepeat a Believe in the Run uvádějí jednu recepturu pěny po celém. RunRepeat ji naměřil na 32,9 AC a tvar MetaRocker dává strmý rocker v přední části.
Deska. Přepracovaná karbonová deska po celé délce s výřezy, kterou RunRepeat shledává odpouštějící víc než u 2.0. Runner’s World Germany uvádí zmenšenou desku, když je mezipodešev stabilnější.
Vložka. Vložka 3,7 mm podle měření RunRepeat; Running Warehouse uvádí superkritický materiál TPEE.
Podešev. Tenké pásky polyuretanu místo gumy, tlusté 1,9 mm, s odkrytou pěnou podél středové drážky. RunRepeat naměřil 0,72 v testu adheze přední části, téměř dvojnásobek předchozího modelu.
Číst dál
Závodní konstrukce z PEBA: vysoká mezipodešev z PEBA na přepracované karbonové desce, středová drážka místo bočních výřezů, tenká lisovaná polyuretanová podešev a svršek z tkaniny Leno.
1. Svršek. Nová textilie Leno s asymetrickým šněrováním a zoubkovanými tkaničkami. RunRepeat hodnotí prodyšnost 4 z 5 a Runner’s World Germany ji shledal vzdušnou a odpuzující vodu, bez roztažení.
2. Jazyk. Velmi tenký, 1,8 mm podle měření RunRepeat, a bez přišití. Runner’s World Germany zjistil, že se může přehýbat nebo posouvat, pokud se pečlivě neumístí.
3. Pata. Minimální opěrka, 1 z 5 za tuhost u RunRepeat, s prodlouženým lemem. Doctors of Running neměli žádné sjíždění ani podráždění Achillovy šlachy.
4. Mezipodešev. Hoka a Running Warehouse popisují dvouvrstvou mezipodešev z PEBA, zatímco RunRepeat a Believe in the Run uvádějí jednu recepturu pěny po celém. RunRepeat ji naměřil na 32,9 AC a tvar MetaRocker dává strmý rocker v přední části.
5. Deska. Přepracovaná karbonová deska po celé délce s výřezy, kterou RunRepeat shledává odpouštějící víc než u 2.0. Runner’s World Germany uvádí zmenšenou desku, když je mezipodešev stabilnější.
6. Vložka. Vložka 3,7 mm podle měření RunRepeat; Running Warehouse uvádí superkritický materiál TPEE.
7. Podešev. Tenké pásky polyuretanu místo gumy, tlusté 1,9 mm, s odkrytou pěnou podél středové drážky. RunRepeat naměřil 0,72 v testu adheze přední části, téměř dvojnásobek předchozího modelu.
Odolnost. Není to bota s dlouhou životností. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 1,3 mm, nad průměrem 1,1 mm, na tenké vrstvě 1,9 mm a prostor pro prsty a vycpávku paty ohodnotil 1 z 5. Doctors of Running viděli po asi 30 tvrdých mílích (asi 48 km) malé opotřebení, ale očekávají střední odolnost.
Odolnost. Není to bota s dlouhou životností. RunRepeat naměřil opotřebení podešve 1,3 mm, nad průměrem 1,1 mm, na tenké vrstvě 1,9 mm a prostor pro prsty a vycpávku paty ohodnotil 1 z 5. Doctors of Running viděli po asi 30 tvrdých mílích (asi 48 km) malé opotřebení, ale očekávají střední odolnost.
Parametry, uvedené a změřené
Každý údaj nese svůj zdroj.
Stack paty, mm
Stack přední části, mm
Drop, mm
Hmotnost (pánská), g
| Parametr | Uvedeno | Změřeno |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack u paty |
|
|
| Stack v přední části |
|
|
| Váha, US M9 |
|
|
| Podpora |
| – |
| Deska |
| – |
| Povrch |
| – |
| Rok vydání |
| – |
Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: HOKA (Deckers Brands), Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.
Laboratorní měření
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Tvrdost mezipodešve |
|
| Návrat energie (pata) |
|
| Torzní tuhost |
|
| Síla ohybu |
|
| Tuhost opěrky paty |
|
| Koeficient adheze |
|
| Parametr | Změřeno |
|---|---|
| Prodyšnost |
|
| Šířka prostoru pro prsty |
|
| Výška prostoru pro prsty |
|
| Tloušťka podešve |
|
| Tloušťka vložky |
|
| Tloušťka jazyka |
|
Velikost a střih
Délka je blízko tvé obvyklé velikosti, ale několik laboratoří ji shledalo krátkou a úzkou: pokud jsi mezi velikostmi, jdi o půl čísla víc.
Délka
Smíšené zprávy
Šířky
standardní
Místo pro prsty
Těsné. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,4 mm a výšku prstů 25,1 mm, obojí pod průměry, a Doctors of Running popisují rychlé zúžení. RTINGS je k objemu přední části laskavější, ale shledává klenbu úzkou.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS
Celé poznámky testerů k velikosti
Believe in the Run a The Run Testers ji shledali sedící na velikost na délku. Anketa majitelů RunRepeat říká o půl čísla malá, RTINGS navrhuje o půl čísla víc a Doctors of Running ji shledali těsnou a mírně krátkou, dokud nebyly tkaničky utažené.
Střih je úzký přes střední část a prostor pro prsty pro téměř každého testera. Tenký jazyk bez přišití vyžaduje pečlivé umístění, podle Doctors of Running a Runner’s World Germany, a vnitřek působí dost drsně, že by ji Doctors of Running nebrali bez ponožek.
RTINGS uvádí jen běžnou šířku.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runner’s World Germany, The Run Testers
Vs Cielo X1 2.0
Vylepšení, ne nové promyšlení: lehčí, víc vystředěná, lepší přilnavost a nový svršek, se stejnou myšlenkou vysoké závodní boty s rockerem.
| Cielo X1 3.0 | Cielo X1 2.0 | |
|---|---|---|
| Podpora | Neutrální | Neutrální |
| Drop | 7 mm | 7 mm |
| Stack u paty | 37 mm | 46 mm |
| Přední část | 30 mm | 39 mm |
| Váha | 198 g | 210 g |
Nech si Cielo X1 2.0, pokud se ti líbil její agresivnější tvar a zjistil jsi, že její vnitřní výřez pro tvůj krok funguje: Runner’s World Germany v 2.0 viděl lepší shodu pro běžce s došlapem na střed a přední část. Přejdi na 3.0, pokud ti 2.0 připadala nestabilní nebo kluzká na mokrých silnicích.
Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).
Historie verzí: Cielo X1 2.0 až Cielo X1 3.0
Středová drážka nahrazuje vnitřní výřez. Testeři shledávají botu víc vystředěnou a stabilnější než 2.0, i když RTINGS ji stále hodnotí jako úzkou platformu. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers)
Lehčí. RunRepeat naměřil asi o 15 g míň než u 2.0 a Hoka ji nazývá svou dosud nejlehčí maratonskou závodní botou. (HOKA (Deckers Brands), RunRepeat)
Nová deska a podešev. Karbonová deska s výřezy a polyuretanová podešev, jejíž skóre adheze se v testu RunRepeat téměř zdvojnásobilo. (RunRepeat)
Svršek z tkaniny Leno, asymetrické šněrování. Nový textilní svršek s asymetrickým šněrováním a zoubkovanými tkaničkami, o kterém Believe in the Run zjistili, že lépe drží chodidlo. (HOKA (Deckers Brands), Believe in the Run)
O něco mírnější rocker. Runner’s World Germany uvádí méně banánovitou podešev a RTINGS popisuje 2.0 jako agresivnější tvarem. (RTINGS, Runner’s World Germany)
Porovnání alternativ
Každá z nich řeší jednu věc, kterou Cielo X1 3.0 nedělá.
Hoka Cielo X1 3.0 | Hoka Rocket X 3 | Puma Deviate Nitro Elite 3 | On Cloudboom Strike | Brooks Hyperion Elite 6 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vyber ji kvůli | Tato stránka | Stabilnější | Pevnější | Prostornější střih | Stejná podpora |
| Drop | 7 mm | 7 mm | 8 mm | 4 mm | 7 mm |
| Stack u paty | 37 mm | 40 mm | 40 mm | 43 mm | 40 mm |
| Váha | 198 g | 210 g | 194 g | 210 g | 198 g |
| Podpora | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální | Neutrální |
Otázky, které běžci kladou
Sedí Hoka Cielo X1 3.0 na velikost?
Blízko, ale často vychází o trochu krátká. Believe in the Run a The Run Testers shledali délku správnou, zatímco anketa majitelů RunRepeat říká o půl čísla malá a RTINGS navrhuje o půl čísla víc. Střih je úzký přes střední část a prostor pro prsty, takže pokud jsi mezi velikostmi nebo máš širší chodidla, bezpečnější volba je větší velikost.
Cielo X1 3.0, nebo Cielo X1 2.0: co se změnilo?
Cielo X1 3.0 vypouští vnitřní výřez z 2.0 ve prospěch středové drážky, dostává novou karbonovou desku, přilnavější polyuretanovou podešev a svršek z tkaniny Leno a v měřeních RunRepeat ztrácí asi 15 g. Testeři ji shledávají stabilnější a lepší na mokru. Vysoký, měkký chod z PEBA a silný rocker zůstávají.
Jaký je skutečný stack Cielo X1 3.0?
Hoka uvádí 37 mm na patě a 30 mm v přední části a říká, že bota je schválená World Athletics. Naměřené stacky jsou vyšší: 40,5 mm u RTINGS, 44,5 mm u RunRepeat a 48 mm u Running Warehouse a Doctors of Running. RunRepeat se World Athletics na rozdíl ptal; tak či tak čekej velmi vysoký chod.
Je Cielo X1 3.0 dobrá na široká chodidla?
Ne tak docela. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,4 mm a výšku prstů 25,1 mm, obojí pod průměrem, a Doctors of Running a The Run Testers popisují úzkou střední část. RTINGS uvádí jen běžnou šířku. Běžcům se širokými chodidly poslouží lépe prostornější závodní boty, jako jsou ty, které RunRepeat navrhuje.
Je Cielo X1 3.0 stabilní bota?
Ne. Cielo X1 3.0 je neutrální závodní bota. Je stabilnější než 2.0, ale RTINGS hodnotí její stabilitu 3,4 z 10 a Doctors of Running popisují úzkou, mírně vratkou základnu. Pokud se ti chodidlo hodně kroutí dovnitř, úzká závodní bota jako tato dává malou pomoc; fitting ukáže, jak se tvůj krok chová v rychlosti.
Dá se v Cielo X1 3.0 trénovat každý den?
Není na to stavěná. RunRepeat hodnotí Cielo X1 3.0 48 za každodenní běhání proti 91 za závodění a Runner’s World Germany ji vylučuje pro volné klusání. Nech si ji na tempovou práci, tréninky v maratonském tempu a závody, zvlášť když RunRepeat zjistil, že se podešev a svršek rychle opotřebovávají.
Cielo X1 3.0, nebo Rocket X 3?
Cielo X1 3.0 je měkčí, vyšší, agresivnější maratonská závodní bota. Rocket X 3 je podle Doctors of Running, RTINGS, Runner’s World Germany a The Run Testers stabilnější a snáz ovladatelná, ale méně tlumená na celý maraton. Stabilní mechanika a štíhlé chodidlo míří k Cielo; jinak začni s Rocket.
Zdroje
- HOKA (Deckers Brands), Introducing the Cielo X1 3.0: A Propulsive Ride Built for Race Day (press release, January 29, 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RunRepeat, HOKA Cielo X1 3.0 lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Doctors of Running, Hoka Cielo X1 3.0 Review (Matt Klein, January 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- RTINGS, HOKA Cielo X1 3.0 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Believe in the Run, Hoka Cielo X1 3.0 Review (March 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Runner’s World Germany, Hoka Cielo X1 3.0 im Test (Urs Weber, February 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
- The Run Testers, Hoka Cielo X1 3.0 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- Running Warehouse, HOKA Cielo X1 3.0 Unisex. Zobrazeno 13. 10. 2026.
- cat: katalog Strideprint, 395 bot
Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.



