1. Boty
  2. Hoka
  3. Rocket X 3
Hoka Rocket X 3, pohled z boku

HOKA Rocket X 3 recenze

Přístupnější superbota od HOKA: dvě vrstvy pěny PEBA kolem křídlaté karbonové desky, nový jednovrstvý svršek a chod, který většina testerů shledává na závodní botu klidný.

Drop
7 mm
Stack u paty
40 mm
Přední část
33 mm
Váha
210 g
Podpora
Neutrální
Deska
Karbon

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 9 zdrojů

Náš verdikt

Závodní bota, která tě drží v lajně.

Rocket X 3 spojuje živou mezipodešev z PEBA s karbonovou deskou s bočními křídly, a to z ní dělá jednu ze stabilnějších superbot, jaké recenzenti zkoušeli. Sedne neutrálním běžcům s normálním až úzkým chodidlem, kteří chtějí jednu botu s deskou na tréninky a závody od 5 km po maraton. Cenou je těsná přední část a odkrytá pěna, o které několik testerů vidělo, že se brzy opotřebovává.

Silné stránky

  • Vysoký návrat energie v laboratoři RunRepeat: 73,9 procenta na patě, 78,0 v přední části
  • Stabilní na superbotu, díky široké základně a desce s bočními křídly
  • Jednovrstvý svršek, který v horku zůstává prodyšný, 5 z 5 v testu RunRepeat
  • Podle většiny testerů pokrývá 5 km až maraton
  • Dobrá přilnavost na mokrých i suchých silnicích, 0,57 v testu adheze RunRepeat

Slabé stránky

  • Odkrytá pěna opotřebená po asi 30 mílích (asi 48 km) podle Doctors of Running a po 100 km podle Marathons.com
  • Úzký, zúžený prostor pro prsty: 70,0 mm podle měření RunRepeat
  • Těžší než nejlehčí závodní boty, 220 g na váze RunRepeat
  • Příliš agresivní na volné běhy, podle Doctors of Running

Komu sedí

  • Chceš botu s deskou, která působí stabilně
  • Tvá první karbonová bota
  • Dopadáš na patu
  • Tvá chodidla jsou normální až úzká

Kdo by ji měl přeskočit

  • Tvá přední část je široká
  • Kroutíš chodidlo směrem ven
  • Chceš jednu botu na každý běh

Profil boty

Kde se Rocket X 3 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaRocket X 3
Tlumení64
Lehkost88
Stabilita30
Drop41
Odezva80

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha210 g, lehčí než 85 % bot

Drop7 mm, nižší než u 55 % bot

Stack u paty40 mm, vyšší než u 64 % bot

Stack v přední části33 mm, vyšší než u 60 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 6 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Dvě pěny, dva pocity. Dvě vrstvy PEBA: měkčí a pružnější na patě, pevnější v přední části. RunRepeat naměřil 39,6 mm na patě a 34,3 AC.

Křídla na desce. Křídlatá karbonová deska a široká základna drží většinu testerů stabilně; RTINGS hodnotí stabilitu níž a pro běžce kroutící chodidlo ven nabízí málo.

Lepší, čím rychleji jdeš. Návrat energie 73,9 procenta na patě a 78,0 v přední části, ostrý rocker a tuhá deska: živá, ne nejdivočejší závodní bota.

Dvě pěny, dva pocity. Mezipodešev skládá dvě vrstvy pěny PEBA kolem desky. HOKA uvádí 40 mm na patě a 33 mm v přední části a RunRepeat naměřil 39,6 mm a 29,6 mm, blízko limitu 40 mm pro silniční závodění na patě.

Doctors of Running cítili zadní část měkčí a pružnější a přední část pevnější a citlivější. RunRepeat naměřil pěnu na 34,3 na své stupnici AC, o něco měkčí než průměr, zatímco Marathons.com ji shledali pevnější než u Rocket X 2.

Křídla na desce. Karbonová deska po celé délce má nyní boční křídla. Se širokou zadní a střední základnou a vyvýšenými bočnicemi ji Doctors of Running hodnotí jako stabilní neutrální botu s mírným mediálním vedením a iRunFar a Marathons.com se v zatáčkách cítili jistě.

Laboratorní výsledky jsou méně jednoznačné. RTINGS jí dává za stabilitu 5,3 z 10 a RunRepeat naměřil úzkou základnu paty 76,5 mm a poměrně měkkou opěrku paty, 2 z 5. Doctors of Running varují, že dává malou pomoc běžcům, kteří se kroutí ven.

Lepší, čím rychleji jdeš. RunRepeat naměřil návrat energie 73,9 procenta na patě a 78,0 procenta v přední části, daleko nad průměrem 61,4 procenta, a RTINGS hodnotí návrat energie 8,5 z 10.

Ostrý rocker v přední části a tuhá deska, 21,3 N v ohybovém testu RunRepeat, tě odvíjejí dopředu. Doctors of Running zjistili, že bota působí lehčeji, než je, a s rostoucím tempem se zlepšuje; testeři Running Warehouse poznamenávají, že je méně výbušná než nejagresivnější závodní boty.

Číst dál

Dvě pěny, dva pocity. Mezipodešev skládá dvě vrstvy pěny PEBA kolem desky. HOKA uvádí 40 mm na patě a 33 mm v přední části a RunRepeat naměřil 39,6 mm a 29,6 mm, blízko limitu 40 mm pro silniční závodění na patě.

Doctors of Running cítili zadní část měkčí a pružnější a přední část pevnější a citlivější. RunRepeat naměřil pěnu na 34,3 na své stupnici AC, o něco měkčí než průměr, zatímco Marathons.com ji shledali pevnější než u Rocket X 2.

Křídla na desce. Karbonová deska po celé délce má nyní boční křídla. Se širokou zadní a střední základnou a vyvýšenými bočnicemi ji Doctors of Running hodnotí jako stabilní neutrální botu s mírným mediálním vedením a iRunFar a Marathons.com se v zatáčkách cítili jistě.

Laboratorní výsledky jsou méně jednoznačné. RTINGS jí dává za stabilitu 5,3 z 10 a RunRepeat naměřil úzkou základnu paty 76,5 mm a poměrně měkkou opěrku paty, 2 z 5. Doctors of Running varují, že dává malou pomoc běžcům, kteří se kroutí ven.

Lepší, čím rychleji jdeš. RunRepeat naměřil návrat energie 73,9 procenta na patě a 78,0 procenta v přední části, daleko nad průměrem 61,4 procenta, a RTINGS hodnotí návrat energie 8,5 z 10.

Ostrý rocker v přední části a tuhá deska, 21,3 N v ohybovém testu RunRepeat, tě odvíjejí dopředu. Doctors of Running zjistili, že bota působí lehčeji, než je, a s rostoucím tempem se zlepšuje; testeři Running Warehouse poznamenávají, že je méně výbušná než nejagresivnější závodní boty.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Závod na maratonUrčená pro něRunning Warehouse a Marathons.com ji nechávají na celou vzdálenost a RTINGS ji hodnotí nejvýš za půlmaraton a maraton.RTINGS, Running Warehouse, Marathons.com
Závod na půlmaratonUrčená pro něDoctors of Running ji shledali nejlepší při rychlejším úsilí až po půlmaraton.Doctors of Running, RTINGS
Tempový tréninkUrčená pro něPrahové a silniční tréninky jsou místa, kde ji iRunFar a Marathons.com používali nejvíc.iRunFar, Marathons.com
IntervalyUrčená pro něDoctors of Running a Running Warehouse zjistili, že chod se zlepšuje s rostoucím tempem.Doctors of Running, Running Warehouse
Dlouhé běhyZvládne jeV pořádku na dlouhé běhy s rychlými úseky; Doctors of Running by ji na pomalé dlouhé běhy nepoužili.Doctors of Running, RunRepeat
Volné běhyNení pro něPři volném tempu příliš agresivní podle Doctors of Running a RTINGS ji hodnotí nejníž za běžný trénink.Doctors of Running, RTINGS

Zdroj: RTINGS, Running Warehouse, Marathons.com, Doctors of Running, iRunFar, RunRepeat

Co říkají testy

Testeři se shodují, že Rocket X 3 je stabilní, dobře sedící superbota na tréninky a závody. Dělí se v odolnosti, v tom, jak pevná působí oproti Rocket X 2, a v tom, jak vysoký drop skutečně má.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
Doctors of RunningRecenzePozitivníDoctors of Running ji nazývají skutečnou stabilní neutrální závodní botou pro normální až úzká chodidla, se známkami od A minus po B plus a jasným varováním ohledně odolnosti.
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 88 ze 100: odolná a na superbotu stabilní, ale těžší a užší než nejrychlejší konkurenti.
iRunFarRecenzePozitivníPo víc než 100 mílích (asi 161 km) ji iRunFar řadí mezi své oblíbené superboty a preferují ji před Cielo X1 2.0.
Marathons.comRecenzePozitivníMarathons.com ji shledávají rychlou a stabilní přes 100 km, brzděnou brzkým opotřebením pěny a hmotností, která už není špičková.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Nezvykle stabilní na závodní botuDoctors of Running, iRunFar, Running Warehouse i Marathons.com všichni popisují vyrovnaný, ukotvený chod a většina připisuje zásluhu křídlaté desce.
  • Stavěná na tréninky a závodyKaždý test ji řadí mezi rychlé tréninky a den závodu, od 5 km po maraton.
  • Jistý, prodyšný svršekDoctors of Running, iRunFar a Running Warehouse zjistili, že jednovrstvý svršek drží chodidlo dobře a zůstává chladný, a RunRepeat ohodnotil prodyšnost 5 z 5.

Rozcházejí se

  • Jak dlouho vydržíRunRepeat naměřil opotřebení podešve pod průměrem a uvádí odolnost mezi silnými stránkami. Doctors of Running viděli odkrytou pěnu prošoupanou po asi 30 mílích (asi 48 km) a Marathons.com našli boční opotřebení po asi 100 km.
  • Měkčí, nebo pevnější než Rocket X 2RunRepeat shledal mezipodešev o něco měkčí než dřív. Marathons.com shledali tlumení pevnější než u Rocket X 2, zvlášť pod patou.
  • Skutečný dropHOKA uvádí 7 mm. RunRepeat naměřil 10,0 mm a RTINGS 8,6 mm, zatímco jeden tester Doctors of Running cítil, že jede níž než 7 mm kvůli zkosení paty a brzkému rockeru v přední části.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Nezvykle stabilní na závodní botu. Doctors of Running, iRunFar, Running Warehouse i Marathons.com všichni popisují vyrovnaný, ukotvený chod a většina připisuje zásluhu křídlaté desce. (Doctors of Running, iRunFar, Running Warehouse, Marathons.com)

Stavěná na tréninky a závody. Každý test ji řadí mezi rychlé tréninky a den závodu, od 5 km po maraton. (Doctors of Running, iRunFar, Running Warehouse, Marathons.com)

Jistý, prodyšný svršek. Doctors of Running, iRunFar a Running Warehouse zjistili, že jednovrstvý svršek drží chodidlo dobře a zůstává chladný, a RunRepeat ohodnotil prodyšnost 5 z 5. (Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Running Warehouse)

Jak dlouho vydrží. RunRepeat naměřil opotřebení podešve pod průměrem a uvádí odolnost mezi silnými stránkami. Doctors of Running viděli odkrytou pěnu prošoupanou po asi 30 mílích (asi 48 km) a Marathons.com našli boční opotřebení po asi 100 km. (Doctors of Running, RunRepeat, Marathons.com)

Měkčí, nebo pevnější než Rocket X 2. RunRepeat shledal mezipodešev o něco měkčí než dřív. Marathons.com shledali tlumení pevnější než u Rocket X 2, zvlášť pod patou. (RunRepeat, Marathons.com)

Skutečný drop. HOKA uvádí 7 mm. RunRepeat naměřil 10,0 mm a RTINGS 8,6 mm, zatímco jeden tester Doctors of Running cítil, že jede níž než 7 mm kvůli zkosení paty a brzkému rockeru v přední části. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Jak je postavená

Dvě vrstvy pěny PEBA kolem karbonové desky po celé délce s bočními křídly, jednovrstvý svršek z technické síťoviny a tenká gumová podešev, která nechává pěnu odkrytou.

Dvouhustotní PEBA kolem křídlaté karbonové desky po celé délce, prodyšný jednovrstvý síťovinový svršek a lepivá gumová podešev 2,4 mm, která nechává pěnu odkrytou a na silnici se brzy opotřebovává.

40331234567
#SoučástMíra
1SvršekJednovrstvá technická síťovinaProdyšnost 5 / 5
2Jazyk3,1 mm
3PataTuhost 2 / 5
4MezipodeševDvouhustotní PEBATvrdost 34,3 AC
5DeskaKřídlatá karbonová deska15,6 Nm
6Vložka3,4 mm
7Podešev2,4 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 40 mm, přední část 33 mm; změřeno: podešev 2,4 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Marathons.com.

  1. Svršek. Nová jednovrstvá síťovina, kterou Doctors of Running a Running Warehouse shledali jistou a velmi prodyšnou, 5 z 5 v testu RunRepeat. Lem má nyní prošitou a obrácenou vycpávku.

  2. Jazyk. Už není přišitý a je lehce vycpaný, 3,1 mm podle měření RunRepeat. iRunFar a Running Warehouse neviděli po zašněrování žádné posouvání.

  3. Pata. Poloohebná, zaoblená opěrka podle Doctors of Running, ohodnocená RunRepeat za tuhost 2 z 5. Marathons.com shledali zadní část pevnější a lépe zafixovanou než u Rocket X 2.

  4. Mezipodešev. Dvě vrstvy PEBA, převzaté z Rocket X 2 podle iRunFar a Running Warehouse. RunRepeat naměřil 34,3 AC a patu 39,6 mm.

  5. Deska. Karbonová deska po celé délce vložená mezi dvě vrstvy pěny, nyní s bočními křídly, kterým recenzenti připisují stabilitu boty. RunRepeat naměřil torzní tuhost 15,6 Nm.

  6. Vložka. Tenká a vyjímatelná, 3,4 mm, a Doctors of Running hodnotí botu jako vhodnou pro ortopedické vložky.

  7. Podešev. Upravená, přilnavější guma pokrývá hlavní zóny opotřebení, tlustá 2,4 mm, s pěnou holou jinde. RunRepeat naměřil adhezi 0,57, nad svým průměrem, a Doctors of Running shledali přilnavost dobrou na mokrých silnicích a dráze.

Číst dál

Dvě vrstvy pěny PEBA kolem karbonové desky po celé délce s bočními křídly, jednovrstvý svršek z technické síťoviny a tenká gumová podešev, která nechává pěnu odkrytou.

1. Svršek. Nová jednovrstvá síťovina, kterou Doctors of Running a Running Warehouse shledali jistou a velmi prodyšnou, 5 z 5 v testu RunRepeat. Lem má nyní prošitou a obrácenou vycpávku.

2. Jazyk. Už není přišitý a je lehce vycpaný, 3,1 mm podle měření RunRepeat. iRunFar a Running Warehouse neviděli po zašněrování žádné posouvání.

3. Pata. Poloohebná, zaoblená opěrka podle Doctors of Running, ohodnocená RunRepeat za tuhost 2 z 5. Marathons.com shledali zadní část pevnější a lépe zafixovanou než u Rocket X 2.

4. Mezipodešev. Dvě vrstvy PEBA, převzaté z Rocket X 2 podle iRunFar a Running Warehouse. RunRepeat naměřil 34,3 AC a patu 39,6 mm.

5. Deska. Karbonová deska po celé délce vložená mezi dvě vrstvy pěny, nyní s bočními křídly, kterým recenzenti připisují stabilitu boty. RunRepeat naměřil torzní tuhost 15,6 Nm.

6. Vložka. Tenká a vyjímatelná, 3,4 mm, a Doctors of Running hodnotí botu jako vhodnou pro ortopedické vložky.

7. Podešev. Upravená, přilnavější guma pokrývá hlavní zóny opotřebení, tlustá 2,4 mm, s pěnou holou jinde. RunRepeat naměřil adhezi 0,57, nad svým průměrem, a Doctors of Running shledali přilnavost dobrou na mokrých silnicích a dráze.

Odolnost. Výsledky se rozcházejí. Otěruvzdorný test RunRepeat odebral 0,9 mm podešve, míň než jeho průměr 1,1 mm. Na silnici Doctors of Running viděli odkrytou pěnu prošoupanou na vnější střední části po asi 30 mílích (asi 48 km) a Marathons.com našli boční opotřebení po asi 100 km a odhadují životnost 300 až 400 km.

Odolnost. Výsledky se rozcházejí. Otěruvzdorný test RunRepeat odebral 0,9 mm podešve, míň než jeho průměr 1,1 mm. Na silnici Doctors of Running viděli odkrytou pěnu prošoupanou na vnější střední části po asi 30 mílích (asi 48 km) a Marathons.com našli boční opotřebení po asi 100 km a odhadují životnost 300 až 400 km.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

Doctors of Running7
RunRepeat10
RTINGS8,6

Stack paty, mm

Doctors of Running40
iRunFar42
RunRepeat39,6
RTINGS40,3

Stack přední části, mm

Doctors of Running33
iRunFar35
RunRepeat29,6

Hmotnost (pánská), g

Doctors of Running210
Marathons.com227
RunRepeat220
RTINGS208,4
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 7 mm Running Warehouse
  • 10 mm RunRepeat
  • 8,6 mm RTINGS
Stack u paty
  • 40 mm Running Warehouse
  • 42 mm iRunFar
  • 39,6 mm RunRepeat
  • 40,3 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 33 mm Running Warehouse
  • 35 mm iRunFar
  • 29,6 mm RunRepeat
Váha, US M9
  • 210 g Running Warehouse
  • 227 g Marathons.com
  • 220 g RunRepeat
  • 208,4 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální Running Warehouse
–
Deska
  • Karbon Running Warehouse
–
Povrch
  • Silnice cat
–
Rok vydání
  • 2025 doctorsofrunning.com
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, iRunFar, Marathons.com.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 34,3 AC RunRepeat
Návrat energie (pata)
  • 73,9 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 15,6 Nm RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 2 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,57 RunRepeat
Prodyšnost
  • 5 / 5 RunRepeat
ParametrZměřeno
Šířka prostoru pro prsty
  • 70 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 26,9 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 2,4 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 3,4 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 3,1 mm RunRepeat
Síla ohybu
  • 21,3 N RunRepeat

Velikost a střih

Vezmi si svou obvyklou velikost, pokud je tvé chodidlo normální nebo úzké; střih je těsný, takže jdi o půl čísla víc, pokud jsi mezi velikostmi.

Délka

Sedí na velikost

Šířky

standardní

Místo pro prsty

Vpředu těsná. RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,0 mm a výšku 26,9 mm, obojí pod svými průměry. Doctors of Running neměli žádný tlak na malíčky, ale shledali přední část mírně těsnou a jeden tester si všiml tření od ochrany špičky bez ponožek.

Doctors of Running, RunRepeat

Celé poznámky testerů k velikosti

Doctors of Running, iRunFar i redakční tým Running Warehouse uvádějí sedění na velikost a RTINGS jí dává za sedání 9,1 z 10. Rocket X 3 používá unisex velikosti.

Ne každý souhlasí. Čtenáři RunRepeat hlasují mírně malá a jeden tester Running Warehouse ji shledal krátkou a navrhuje o půl čísla víc. Tým Running Warehouse také radí o půl čísla víc, pokud jsi mezi velikostmi.

K dispozici je jen jedna šířka. Doctors of Running a Marathons.com ji shledávají nejlepší pro normální až úzká chodidla.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, iRunFar, Running Warehouse, Marathons.com

Vs Rocket X 2

Stejná pěna PEBA, téměř všechno ostatní přepracované: svršek, deska, guma podešve, drop a sedání.

Rocket X 2 stojí za to si nechat, pokud se ti líbil nižší uváděný drop nebo pevněji působící svršek. Přejdi na Rocket X 3, pokud ti starý střih připadal krátký nebo jsi chtěl víc stability v závodním tempu.

Historie verzí: Rocket X 2 až Rocket X 3

Křídlatá karbonová deska. Deska si drží tvar, ale získává boční křídla, kterým většina testerů připisuje stabilnější chod. (Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Running Warehouse)

Nový svršek, jednodušší jazyk. Jednovrstvá síťovina nahrazuje starý svršek, jazyk ztrácí přišití a lem dostává víc vycpávky. Running Warehouse ji shledává snazší na obutí. (iRunFar, Running Warehouse)

Víc místa, sedí na velikost. Doctors of Running říkají, že Rocket X 2 vycházel mírně krátký; nový střih sedí na velikost. RunRepeat ji shledává o něco vstřícnější, i když stále užší než průměr. (Doctors of Running, RunRepeat)

Vyšší uváděný drop, přilnavější guma. iRunFar uvádí, že uváděný drop vzrostl z 5 na 7 mm, a upravená guma v přední části podle iRunFar a Marathons.com lépe přilne na mokru. (iRunFar, Marathons.com)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Rocket X 3 nedělá.

Hoka Rocket X 3Hoka Cielo X1 2.0Nike Vaporfly 4ASICS Metaspeed Sky TokyoHoka Skyward X 2
Vyber ji kvůliTato stránkaMéně stabilníLehčíRychlejšíVíc tlumení
Drop7 mm7 mm6 mm5 mm5 mm
Stack u paty40 mm46 mm36 mm39,5 mm44 mm
Váha210 g210 g190 g170 g283 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Sedí HOKA Rocket X 3 na velikost?

Podle většiny testerů ano: Doctors of Running, iRunFar a tým Running Warehouse si vzali svou obvyklou velikost. Střih je těsný a unisex, čtenáři RunRepeat ji shledávají mírně malou a Running Warehouse navrhují o půl čísla víc, pokud jsi mezi velikostmi.

Je Rocket X 3 dobrá na maraton?

Recenzenti si to myslí. Running Warehouse a Marathons.com ji doporučují od 5 km po maraton a RTINGS ji hodnotí nejvýš za půlmaraton a maraton. Doctors of Running ji shledali nejlepší po půlmaraton a vhodnou na maraton, pokud ti vyhovuje pevná přední část.

Rocket X 3, nebo Cielo X1 2.0?

Rocket X 3 je z obou stabilnější a odpouštějící. Doctors of Running posílají běžce, kterým je příliš stabilní, na Cielo X1 2.0 a Marathons.com doporučují Cielo pro víc rockeru a pružnější pocit. iRunFar preferovali Rocket X 3.

Jak je Rocket X 3 odolná?

Záleží na testu. RunRepeat naměřil v laboratoři podprůměrné opotřebení podešve. Na silnici Doctors of Running viděli odkrytou pěnu prošoupanou po asi 30 mílích (asi 48 km) a Marathons.com po asi 100 km, s odhadovanou životností 300 až 400 km.

Jaký je skutečný drop Rocket X 3?

HOKA uvádí 7 mm, s 40 mm na patě a 33 mm v přední části. RunRepeat naměřil 10,0 mm a RTINGS 8,6 mm. V našem katalogu leží uváděných 7 mm uprostřed mezi neutrálními silničními botami.

Je Rocket X 3 dobrá na široká chodidla?

Ne tak docela. Existuje v jedné šířce, RunRepeat naměřil prostor pro prsty 70,0 mm proti průměru 73,2 mm a Doctors of Running a Marathons.com ji shledávají nejlepší pro normální až úzká chodidla.

Zdroje

  1. Doctors of Running, HOKA Rocket X 3 Review (Matt Klein, Andrea Myers, July 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. RunRepeat, HOKA Rocket X 3 lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. RTINGS, HOKA Rocket X 3 running shoe review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. iRunFar, Hoka Rocket X 3 Review (Nathan Allen, August 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. Running Warehouse, HOKA Rocket X 3 shoe review (July 2025). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. Marathons.com, Hoka Rocket X 3 im Test (Clément Laborieux, September 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. Running Warehouse, HOKA Rocket X 3 product page. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  9. doctorsofrunning.com · Rok vydání, uvedeno
  10. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting