1. Sko
  2. Hoka
  3. Rocket X 3
Hoka Rocket X 3, sett fra siden

HOKA Rocket X 3 test

HOKAs mer tilgjengelige supersko: to lag PEBA-skum rundt en karbonplate med vinger, en ny enkeltlags overdel og en gange de fleste testere finner rolig for en konkurransesko.

Drop
7 mm
Hælstack
40 mm
Forfot
33 mm
Vekt
210 g
Støtte
Nøytral
Plate
Karbon

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 9 kilder

Vår dom

En konkurransesko som holder deg på linjen.

Rocket X 3 kombinerer en livlig PEBA-mellomsåle med en karbonplate som har sidevinger, og det gjør den til en av de stødigere superskoene testerne har prøvd. Den passer nøytrale løpere med normale til smale føtter som vil ha én sko med plate til økter og løp fra 5 km til maraton. Avveiningene er en tett forfot og blottlagt skum som flere testere så slites tidlig.

Sterke sider

  • Høy energitilbakeføring i RunRepeats laboratorium: 73,9 prosent i hælen, 78,0 i forfoten
  • Stabil for en supersko, takket være en bred base og en plate med sidevinger
  • Enkeltlags overdel som holder seg pustende i varmen, 5 av 5 i RunRepeats test
  • Dekker 5 km til maraton etter de fleste testeres syn
  • Godt grep på våt og tørr vei, 0,57 i RunRepeats friksjonstest

Svake sider

  • Blottlagt skum slitt etter rundt 30 miles (ca. 48 km) for Doctors of Running og 100 km for Marathons.com
  • Smal, spiss tåboks: 70,0 mm i RunRepeats måling
  • Tyngre enn de letteste konkurranseskoene, 220 g på RunRepeats vekt
  • For aggressiv til rolige turer, ifølge Doctors of Running

Hvem den passer for

  • Du vil ha en sko med plate som føles stødig
  • Din første sko med karbonplate
  • Du lander på hælen
  • Føttene dine er normale til smale

Hvem bør hoppe over den

  • Forfoten din er bred
  • Du ruller mot utsiden av foten
  • Du vil ha én sko til hver tur

Skoprofil

Hvor Rocket X 3 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseRocket X 3
Demping64
Letthet88
Stabilitet30
Drop41
Respons80

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt210 g, lettere enn 85 % av skoene

Drop7 mm, lavere enn 55 % av skoene

Hælstack40 mm, høyere enn 64 % av skoene

Forfotstack33 mm, høyere enn 60 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 6 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

To skum, to følelser. To PEBA-lag: mykere og mer spenstig i hælen, fastere i forfoten. RunRepeat målte 39,6 mm i hælen og 34,3 AC.

Vinger på platen. En karbonplate med vinger og bred base holder de fleste testere stødige. RTINGS gir stabiliteten lavere score, og den gir lite til dem som ruller utover.

Bedre jo fortere du går. Energitilbakeføring på 73,9 prosent i hælen og 78,0 i forfoten, en skarp rocker og en stiv plate: livlig, ikke den villeste konkurranseskoen.

To skum, to følelser. Mellomsålen stabler to lag PEBA-skum rundt platen. HOKA oppgir 40 mm i hælen og 33 mm i forfoten, og RunRepeat målte 39,6 mm og 29,6 mm, nær grensen på 40 mm for veikonkurranse i hælen.

Doctors of Running kjente bakdelen mykere og mer spenstig og forfoten fastere og mer responsiv. RunRepeat målte skummet til 34,3 på AC-skalaen, litt mykere enn gjennomsnittet, mens Marathons.com fant det fastere enn Rocket X 2.

Vinger på platen. Karbonplaten i full lengde har nå sidevinger. Med brede bakre og midtre baser og hevede sidevegger vurderer Doctors of Running den som en stabil nøytral sko med mild medial føring, og iRunFar og Marathons.com følte seg trygge i svinger.

Laboratorieresultatene er mindre entydige. RTINGS gir den 5,3 av 10 for stabilitet, og RunRepeat målte en smal hælbase på 76,5 mm og en ganske myk hælkappe, 2 av 5. Doctors of Running advarer om at den gir lite hjelp til løpere som ruller mot utsiden.

Bedre jo fortere du går. RunRepeat målte energitilbakeføring på 73,9 prosent i hælen og 78,0 prosent i forfoten, godt over gjennomsnittet på 61,4 prosent, og RTINGS gir energitilbakeføringen 8,5 av 10.

En skarp rocker i forfoten og en stiv plate, 21,3 N i RunRepeats bøyetest, ruller deg fremover. Doctors of Running fant at skoen føles lettere enn den er og blir bedre når tempoet stiger. Testerne hos Running Warehouse bemerker at den er mindre eksplosiv enn de mest aggressive konkurranseskoene.

Les mer

To skum, to følelser. Mellomsålen stabler to lag PEBA-skum rundt platen. HOKA oppgir 40 mm i hælen og 33 mm i forfoten, og RunRepeat målte 39,6 mm og 29,6 mm, nær grensen på 40 mm for veikonkurranse i hælen.

Doctors of Running kjente bakdelen mykere og mer spenstig og forfoten fastere og mer responsiv. RunRepeat målte skummet til 34,3 på AC-skalaen, litt mykere enn gjennomsnittet, mens Marathons.com fant det fastere enn Rocket X 2.

Vinger på platen. Karbonplaten i full lengde har nå sidevinger. Med brede bakre og midtre baser og hevede sidevegger vurderer Doctors of Running den som en stabil nøytral sko med mild medial føring, og iRunFar og Marathons.com følte seg trygge i svinger.

Laboratorieresultatene er mindre entydige. RTINGS gir den 5,3 av 10 for stabilitet, og RunRepeat målte en smal hælbase på 76,5 mm og en ganske myk hælkappe, 2 av 5. Doctors of Running advarer om at den gir lite hjelp til løpere som ruller mot utsiden.

Bedre jo fortere du går. RunRepeat målte energitilbakeføring på 73,9 prosent i hælen og 78,0 prosent i forfoten, godt over gjennomsnittet på 61,4 prosent, og RTINGS gir energitilbakeføringen 8,5 av 10.

En skarp rocker i forfoten og en stiv plate, 21,3 N i RunRepeats bøyetest, ruller deg fremover. Doctors of Running fant at skoen føles lettere enn den er og blir bedre når tempoet stiger. Testerne hos Running Warehouse bemerker at den er mindre eksplosiv enn de mest aggressive konkurranseskoene.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
MaratonLaget for detRunning Warehouse og Marathons.com holder den til full distanse, og RTINGS gir den høyest score for halv- og helmaraton.RTINGS, Running Warehouse, Marathons.com
HalvmaratonLaget for detDoctors of Running fant den på sitt beste i raskere innsats opp til halvmaraton.Doctors of Running, RTINGS
TempotreningLaget for detTerskel- og veiøkter er der iRunFar og Marathons.com brukte den mest.iRunFar, Marathons.com
IntervallerLaget for detDoctors of Running og Running Warehouse fant at gangen blir bedre når tempoet stiger.Doctors of Running, Running Warehouse
LangturerFunkerFin til langturer med raske partier. Doctors of Running ville ikke brukt den til rolige langturer.Doctors of Running, RunRepeat
Rolige turerIkke til detFor aggressiv i rolig tempo for Doctors of Running, og RTINGS gir den lavest score til daglig trening.Doctors of Running, RTINGS

Kilde: RTINGS, Running Warehouse, Marathons.com, Doctors of Running, iRunFar, RunRepeat

Hva testene sier

Testerne er enige om at Rocket X 3 er en stabil, godt sittende supersko til økter og løp. De er uenige om slitestyrken, om hvor fast den føles ved siden av Rocket X 2, og om hvor høy droppen egentlig er.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
Doctors of RunningAnmeldelsePositivDoctors of Running kaller den en ekte stabil nøytral konkurransesko for normale til smale føtter, med karakterer fra A minus til B pluss og en tydelig advarsel om slitestyrke.
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 88 av 100: slitesterk og stabil for en supersko, men tyngre og smalere enn de raskeste rivalene.
iRunFarAnmeldelsePositivEtter mer enn 100 miles (ca. 160 km) rangerer iRunFar den blant favoritt-superskoene sine og foretrekker den fremfor Cielo X1 2.0.
Marathons.comAnmeldelsePositivMarathons.com finner den rask og stødig over 100 km, holdt tilbake av tidlig skumslitasje og en vekt som ikke lenger er klasseledende.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Uvanlig stabil for en konkurranseskoDoctors of Running, iRunFar, Running Warehouse og Marathons.com beskriver alle en rolig, plantet gange, og de fleste gir platen med vinger æren.
  • Laget for økter og løpAlle testene plasserer den mellom raske treningsøkter og konkurransedagen, fra 5 km opp til maraton.
  • Sikker, pustende overdelDoctors of Running, iRunFar og Running Warehouse fant at enkeltlags-overdelen låser foten godt og holder seg kjølig, og RunRepeat ga pustbarheten 5 av 5.

De er uenige

  • Hvor lenge den varerRunRepeat målte slitasje på yttersålen under gjennomsnittet og oppgir slitestyrken blant styrkene. Doctors of Running så det blottlagte skummet slitt gjennom etter rundt 30 miles (ca. 48 km), og Marathons.com fant lateral slitasje etter rundt 100 km.
  • Mykere eller fastere enn Rocket X 2RunRepeat fant mellomsålen litt mykere enn før. Marathons.com fant dempingen fastere enn Rocket X 2, særlig under hælen.
  • Den reelle droppenHOKA oppgir 7 mm. RunRepeat målte 10,0 mm og RTINGS 8,6 mm, mens en tester hos Doctors of Running kjente at den gikk lavere enn 7 mm på grunn av hælskråningen og den tidlige rockeren i forfoten.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Uvanlig stabil for en konkurransesko. Doctors of Running, iRunFar, Running Warehouse og Marathons.com beskriver alle en rolig, plantet gange, og de fleste gir platen med vinger æren. (Doctors of Running, iRunFar, Running Warehouse, Marathons.com)

Laget for økter og løp. Alle testene plasserer den mellom raske treningsøkter og konkurransedagen, fra 5 km opp til maraton. (Doctors of Running, iRunFar, Running Warehouse, Marathons.com)

Sikker, pustende overdel. Doctors of Running, iRunFar og Running Warehouse fant at enkeltlags-overdelen låser foten godt og holder seg kjølig, og RunRepeat ga pustbarheten 5 av 5. (Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Running Warehouse)

Hvor lenge den varer. RunRepeat målte slitasje på yttersålen under gjennomsnittet og oppgir slitestyrken blant styrkene. Doctors of Running så det blottlagte skummet slitt gjennom etter rundt 30 miles (ca. 48 km), og Marathons.com fant lateral slitasje etter rundt 100 km. (Doctors of Running, RunRepeat, Marathons.com)

Mykere eller fastere enn Rocket X 2. RunRepeat fant mellomsålen litt mykere enn før. Marathons.com fant dempingen fastere enn Rocket X 2, særlig under hælen. (RunRepeat, Marathons.com)

Den reelle droppen. HOKA oppgir 7 mm. RunRepeat målte 10,0 mm og RTINGS 8,6 mm, mens en tester hos Doctors of Running kjente at den gikk lavere enn 7 mm på grunn av hælskråningen og den tidlige rockeren i forfoten. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Slik er den bygget

To lag PEBA-skum rundt en karbonplate med vinger i full lengde, en engineered mesh-overdel i ett lag og en tynn gummiyttersåle som lar skummet ligge blottlagt.

PEBA med to tettheter rundt en karbonplate med vinger i full lengde, en pustende enkeltlags mesh-overdel og en 2,4 mm klebrig gummiyttersåle som lar skummet ligge blottlagt og slites tidlig på veien.

40331234567
#DelMål
1OverdelEngineered mesh i ett lagPustbarhet 5 / 5
2Tunge3,1 mm
3HælStivhet 2 / 5
4MellomsålePEBA med to tettheterHardhet 34,3 AC
5PlateKarbonplate med vinger15,6 Nm
6Innersåle3,4 mm
7Yttersåle2,4 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 40 mm hæl, 33 mm forfot; målt: 2,4 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Running Warehouse, Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Marathons.com.

  1. Overdel. Et nytt enkeltlags mesh som Doctors of Running og Running Warehouse fant sikkert og svært pustende, 5 av 5 i RunRepeats test. Kragen har nå sydd og vendt polstring.

  2. Tunge. Ikke lenger festet til sidene og lett polstret, 3,1 mm i RunRepeats måling. iRunFar og Running Warehouse så ingen gliding når den var snøret.

  3. Hæl. En halvfleksibel, avrundet hælkappe ifølge Doctors of Running, gitt 2 av 5 for stivhet av RunRepeat. Marathons.com fant bakdelen fastere og bedre låst enn på Rocket X 2.

  4. Mellomsåle. To PEBA-lag, videreført fra Rocket X 2 ifølge iRunFar og Running Warehouse. RunRepeat målte 34,3 AC og en hæl på 39,6 mm.

  5. Plate. En karbonplate i full lengde plassert mellom de to skumlagene, nå med sidevinger som testerne gir æren for skoens stabilitet. RunRepeat målte torsjonsstivhet på 15,6 Nm.

  6. Innersåle. Tynn og avtagbar, 3,4 mm, og Doctors of Running vurderer skoen som ortosevennlig.

  7. Yttersåle. En revidert, klebrigere gummi dekker de viktigste slitesonene, 2,4 mm tykk, med bart skum ellers. RunRepeat målte 0,57 i friksjon, over gjennomsnittet, og Doctors of Running fant grepet godt på våt vei og bane.

Les mer

To lag PEBA-skum rundt en karbonplate med vinger i full lengde, en engineered mesh-overdel i ett lag og en tynn gummiyttersåle som lar skummet ligge blottlagt.

1. Overdel. Et nytt enkeltlags mesh som Doctors of Running og Running Warehouse fant sikkert og svært pustende, 5 av 5 i RunRepeats test. Kragen har nå sydd og vendt polstring.

2. Tunge. Ikke lenger festet til sidene og lett polstret, 3,1 mm i RunRepeats måling. iRunFar og Running Warehouse så ingen gliding når den var snøret.

3. Hæl. En halvfleksibel, avrundet hælkappe ifølge Doctors of Running, gitt 2 av 5 for stivhet av RunRepeat. Marathons.com fant bakdelen fastere og bedre låst enn på Rocket X 2.

4. Mellomsåle. To PEBA-lag, videreført fra Rocket X 2 ifølge iRunFar og Running Warehouse. RunRepeat målte 34,3 AC og en hæl på 39,6 mm.

5. Plate. En karbonplate i full lengde plassert mellom de to skumlagene, nå med sidevinger som testerne gir æren for skoens stabilitet. RunRepeat målte torsjonsstivhet på 15,6 Nm.

6. Innersåle. Tynn og avtagbar, 3,4 mm, og Doctors of Running vurderer skoen som ortosevennlig.

7. Yttersåle. En revidert, klebrigere gummi dekker de viktigste slitesonene, 2,4 mm tykk, med bart skum ellers. RunRepeat målte 0,57 i friksjon, over gjennomsnittet, og Doctors of Running fant grepet godt på våt vei og bane.

Slitestyrke. Resultatene spriker. RunRepeats slitetest fjernet 0,9 mm av yttersålen, mindre enn gjennomsnittet på 1,1 mm. På veien så Doctors of Running det blottlagte skummet slitt gjennom ytterst i midtfoten etter rundt 30 miles (ca. 48 km), og Marathons.com fant lateral slitasje etter rundt 100 km og anslår en levetid på 300 til 400 km.

Slitestyrke. Resultatene spriker. RunRepeats slitetest fjernet 0,9 mm av yttersålen, mindre enn gjennomsnittet på 1,1 mm. På veien så Doctors of Running det blottlagte skummet slitt gjennom ytterst i midtfoten etter rundt 30 miles (ca. 48 km), og Marathons.com fant lateral slitasje etter rundt 100 km og anslår en levetid på 300 til 400 km.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Drop, mm

Doctors of Running7
RunRepeat10
RTINGS8,6

Hælhøyde (stack), mm

Doctors of Running40
iRunFar42
RunRepeat39,6
RTINGS40,3

Forfothøyde (stack), mm

Doctors of Running33
iRunFar35
RunRepeat29,6

Vekt (herre), g

Doctors of Running210
Marathons.com227
RunRepeat220
RTINGS208,4
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 7 mm Running Warehouse
  • 10 mm RunRepeat
  • 8,6 mm RTINGS
Hælstack
  • 40 mm Running Warehouse
  • 42 mm iRunFar
  • 39,6 mm RunRepeat
  • 40,3 mm RTINGS
Forfotstack
  • 33 mm Running Warehouse
  • 35 mm iRunFar
  • 29,6 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 210 g Running Warehouse
  • 227 g Marathons.com
  • 220 g RunRepeat
  • 208,4 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral Running Warehouse
–
Plate
  • Karbon Running Warehouse
–
Underlag
  • Vei cat
–
Lanseringsår
  • 2025 doctorsofrunning.com
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, iRunFar, Marathons.com.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 34,3 AC RunRepeat
Energitilbakeføring (hæl)
  • 73,9 % RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 15,6 Nm RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 2 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,57 RunRepeat
Pustbarhet
  • 5 / 5 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Tåboksens bredde
  • 70 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 26,9 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 2,4 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 3,4 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 3,1 mm RunRepeat
Bøyekraft
  • 21,3 N RunRepeat

Størrelse og passform

Velg vanlig størrelse hvis foten din er normal eller smal. Passformen er tett, så gå en halv størrelse opp hvis du ligger mellom to størrelser.

Lengde

Vanlig størrelse

Bredder

normal

Plass til tærne

Tett foran. RunRepeat målte en tåboks på 70,0 mm og 26,9 mm høyde, begge under gjennomsnittet. Doctors of Running hadde ikke trykk på småtærne, men fant forfoten litt tett, og én tester la merke til gnaging fra tåbeskyttelsen uten sokker.

Doctors of Running, RunRepeat

Alle størrelsesnotater fra testere

Doctors of Running, iRunFar og redaksjonen hos Running Warehouse melder alle om vanlig størrelse, og RTINGS gir den 9,1 av 10 for størrelse. Rocket X 3 bruker unisex-størrelser.

Ikke alle er enige. RunRepeats lesere stemmer for litt liten, og én tester hos Running Warehouse fant den kort og foreslår en halv størrelse opp. Running Warehouse-teamet råder også til en halv størrelse opp mellom to størrelser.

Det finnes bare én bredde. Doctors of Running og Marathons.com finner den best for normale til smale føtter.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, iRunFar, Running Warehouse, Marathons.com

Mot Rocket X 2

Samme PEBA-skum, nesten alt annet revidert: overdel, plate, yttersålegummi, drop og passform.

Rocket X 2 er verdt å beholde hvis du likte den lavere oppgitte droppen eller en overdel som føltes fastere. Bytt til Rocket X 3 hvis den gamle passformen føltes kort eller du ville ha mer stabilitet i konkurransefart.

Versjonshistorikk: Rocket X 2 til Rocket X 3

Karbonplate med vinger. Platen beholder formen, men får sidevinger som de fleste testere gir æren for en stødigere gange. (Doctors of Running, RunRepeat, iRunFar, Running Warehouse)

Ny overdel, enklere tunge. Et enkeltlags mesh erstatter den gamle overdelen, tungen mister sidefestene, og kragen får mer polstring. Running Warehouse finner den lettere å skli på. (iRunFar, Running Warehouse)

Mer plass, vanlig størrelse. Doctors of Running sier at Rocket X 2 var litt kort. Den nye passformen følger vanlig størrelse. RunRepeat finner den litt mer imøtekommende, selv om den fortsatt er smalere enn gjennomsnittet. (Doctors of Running, RunRepeat)

Høyere oppgitt drop, klebrigere gummi. iRunFar melder at den oppgitte droppen stiger fra 5 til 7 mm, og den reviderte forfotgummien gir bedre grep i vått ifølge iRunFar og Marathons.com. (iRunFar, Marathons.com)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Rocket X 3 ikke gjør.

Hoka Rocket X 3Hoka Cielo X1 2.0Nike Vaporfly 4ASICS Metaspeed Sky TokyoHoka Skyward X 2
Velg den forDenne sidenMindre stabilLettereRaskereMer demping
Drop7 mm7 mm6 mm5 mm5 mm
Hælstack40 mm46 mm36 mm39,5 mm44 mm
Vekt210 g210 g190 g170 g283 g
StøtteNøytralNøytralNøytralNøytralNøytral
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Følger HOKA Rocket X 3 vanlig størrelse?

For de fleste testere, ja: Doctors of Running, iRunFar og Running Warehouse-teamet tok vanlig størrelse. Passformen er tett og unisex, RunRepeats lesere finner den litt liten, og Running Warehouse foreslår en halv størrelse opp hvis du ligger mellom to størrelser.

Er Rocket X 3 bra til maraton?

Testerne mener det. Running Warehouse og Marathons.com anbefaler den fra 5 km til maraton, og RTINGS gir den høyest score for halv- og helmaraton. Doctors of Running fant den best opp til halvmaraton og egnet for et maraton hvis du kommer overens med den faste forfoten.

Rocket X 3 eller Cielo X1 2.0?

Rocket X 3 er den stødigere og mer tilgivende av de to. Doctors of Running sender løpere som synes den er for stabil til Cielo X1 2.0, og Marathons.com anbefaler Cielo for en gange med mer rocker og mer fjæring. iRunFar foretrakk Rocket X 3.

Hvor slitesterk er Rocket X 3?

Det avhenger av testen. RunRepeat målte slitasje på yttersålen under gjennomsnittet i laboratoriet. På veien så Doctors of Running det blottlagte skummet slitt gjennom etter rundt 30 miles (ca. 48 km) og Marathons.com etter rundt 100 km, med en anslått levetid på 300 til 400 km.

Hva er den reelle droppen på Rocket X 3?

HOKA oppgir 7 mm, med 40 mm i hælen og 33 mm i forfoten. RunRepeat målte 10,0 mm og RTINGS 8,6 mm. I katalogen vår ligger oppgitte 7 mm midt i feltet blant nøytrale asfaltsko.

Er Rocket X 3 bra for brede føtter?

Egentlig ikke. Den finnes i én bredde, RunRepeat målte en tåboks på 70,0 mm mot et gjennomsnitt på 73,2 mm, og Doctors of Running og Marathons.com finner den best for normale til smale føtter.

Kilder

  1. Doctors of Running, HOKA Rocket X 3 Review (Matt Klein, Andrea Myers, July 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. RunRepeat, HOKA Rocket X 3 lab review. Åpnet 13. okt. 2026.
  3. RTINGS, HOKA Rocket X 3 running shoe review. Åpnet 13. okt. 2026.
  4. iRunFar, Hoka Rocket X 3 Review (Nathan Allen, August 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  5. Running Warehouse, HOKA Rocket X 3 shoe review (July 2025). Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Marathons.com, Hoka Rocket X 3 im Test (Clément Laborieux, September 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  7. Running Warehouse, HOKA Rocket X 3 product page. Åpnet 13. okt. 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
  9. doctorsofrunning.com · Lanseringsår, oppgitt
  10. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din