1. Boty
  2. Hoka
  3. Skyward X 2
Hoka Skyward X 2, pohled z boku

Hoka Skyward X 2 recenze

Maximální supertréninková bota Hoka, s pěnou PEBA nad rámem ze superkritické EVA a karbonovou deskou, se vrací lehčí a o trochu nižší než první Skyward X.

Drop
5 mm
Stack u paty
44 mm
Přední část
39 mm
Váha
283 g
Podpora
Neutrální
Deska
Karbon

US M9, jak je uvedeno. Aktualizováno 13. 10. 2026 · 8 zdrojů

Náš verdikt

Vysoký, stabilní křižník na volné kilometry.

Skyward X 2 je neutrální tréninková bota s maximálním stackem, jejíž široká základna, karbonová deska a rocker dělají z velmi vysoké boty stabilní a plynulou na volných bězích a dlouhých bězích. Sedne neutrálním běžcům nebo s mírným zkroucením dovnitř na normální až úzké chodidlo, kteří chtějí ochranu na velký nájezd, ne botu na rychlostní práci nebo širokou přední část.

Silné stránky

  • Hluboké, ochranné tlumení, které vyzdvihuje každý test
  • Pozoruhodně stabilní na svou výšku ve dvou ze tří testů
  • Asi o 9 procent lehčí než první Skyward X, podle RunRepeat
  • Plynulý rocker, který tě odvíjí dlouhými, stálými běhy
  • Dobrý návrat energie na tak tlumenou botu

Slabé stránky

  • Pořád těžká: 283 g v pánské US 9
  • Nízký, zúžený prostor pro prsty podle Doctors of Running a RunRepeat
  • Není to rychlostní bota: testy vylučují intervaly a krátké závody
  • Velmi tuhá platforma, 23,0 N v ohybovém testu RunRepeat
  • Jedna standardní šířka na většině trhů

Komu sedí

  • Tvůj týden stojí na volných a dlouhých bězích
  • Chceš výšku bez vratkosti
  • Tvé chodidlo se trochu kroutí dovnitř
  • Jsi těžší běžec

Kdo by ji měl přeskočit

  • Tvá přední část je široká nebo prsty potřebují místo
  • Chceš jednu botu na každé tempo
  • Běháš po štěrku nebo v terénu

Profil boty

Kde se Skyward X 2 řadí mezi 395 bot v našem katalogu.

50100TlumeníLehkostStabilitaDropOdezva
OsaSkyward X 2
Tlumení87
Lehkost28
Stabilita30
Drop9
Odezva60

Obr. 1 · Jak ho číst. Každá osa vede od 0 ve středu po 100 na okraji. Tlumení, lehkost a drop jsou pořadí boty v katalogu podle uvedených údajů; stabilita a odezva se hodnotí podle typu podpory, desky, rockeru a zamýšleného použití. Tečkovaná šedá čára je medián katalogu. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Kde se řadí v katalogu

Váha283 g, těžší než 72 % bot

Drop5 mm, nižší než u 80 % bot

Stack u paty44 mm, vyšší než u 87 % bot

Stack v přední části39 mm, vyšší než u 92 % bot

Obr. 2 · Rozložení uvedených údajů v katalogu. Výška sloupce je počet bot v každé skupině. Váha: 300 bot, průměr 257,2 g. Drop: 306 bot, průměr 7,1 mm. Stack u paty: 255 bot, průměr 38 mm. Stack v přední části: 253 bot, průměr 31,1 mm. Zdroj: katalog Strideprint (cat), uvedené hodnoty.

Jaký je to pocit

Napsáno ze 5 zveřejněných testů. Citujeme měření, ne dojmy, které jsme nezažili.

Hluboká, měkká a ochranná. PEBA nad rámem ze superkritické EVA na patě 44 mm: měkká na 31,9 AC v laboratoři RunRepeat, ochranná spíš než rozplizlá pro Doctors of Running.

Stabilní na svou výšku, s jedním nesouhlasem. Široká základna, deska a rocker si vysloužily A od Doctors of Running a 92 od RunRepeat; RTINGS hodnotí 6,3 s odkazem na měkkou patu.

Pružná, ale bez spěchu. Návrat energie 64,3 procenta na patě a 67,6 v přední části v laboratoři RunRepeat, s tuhým odvíjením přes rocker, které zůstává uvolněné.

Hluboká, měkká a ochranná. Mezipodešev dává svrchní vrstvu PEBA nad pevnější rám ze superkritické EVA. Hoka uvádí 44 mm na patě a 39 mm v přední části a vyšší přední část uvádí v našem katalogu jen 9 ze 181 neutrálních silničních bot.

RunRepeat naměřil pěnu na 31,9 na stupnici AC, měkčí než průměr, s tlumením nárazů na patě daleko nad průměrem laboratoře. RTINGS hodnotí tlumení 9,1 a tlumení přední části na dlouhý běh 8,9. Doctors of Running ji shledali ochrannou, ale ne rozplizlou.

Stabilní na svou výšku, s jedním nesouhlasem. Doctors of Running připisují zásluhu širokým bočnicím, rozšířené základně, PEBA vložené do rámu z EVA, středové drážce, karbonové desce a brzkému rockeru a oba testeři hodnotí stabilitu A. RunRepeat naměřil mezipodešev 125,7 mm v přední části a 103,7 mm na patě a hodnotí stabilitu 92.

RTINGS nesouhlasí a hodnotí stabilitu 6,3, protože pata je měkká a vysoké pěně chybí pevnost. Pokud dopadáš tvrdě na vnější stranu paty, na to si dej pozor.

Pružná, ale bez spěchu. RunRepeat naměřil návrat energie 64,3 procenta na patě a 67,6 procenta v přední části, dobré hodnoty na tak tlumenou botu. Platforma je velmi tuhá, 23,0 N v ohybovém testu, takže odvíjení obstarává rocker.

Testeři to cítili. Believe in the Run ji shledali o něco pružnější než originál a jeden tester Doctors of Running ji shledal ostrou. Druhý ji nepovažoval za dost ostrou na rychlejší tréninky a RTINGS shledává, že měkké přední části chybí ostrost na kratší závody.

Číst dál

Hluboká, měkká a ochranná. Mezipodešev dává svrchní vrstvu PEBA nad pevnější rám ze superkritické EVA. Hoka uvádí 44 mm na patě a 39 mm v přední části a vyšší přední část uvádí v našem katalogu jen 9 ze 181 neutrálních silničních bot.

RunRepeat naměřil pěnu na 31,9 na stupnici AC, měkčí než průměr, s tlumením nárazů na patě daleko nad průměrem laboratoře. RTINGS hodnotí tlumení 9,1 a tlumení přední části na dlouhý běh 8,9. Doctors of Running ji shledali ochrannou, ale ne rozplizlou.

Stabilní na svou výšku, s jedním nesouhlasem. Doctors of Running připisují zásluhu širokým bočnicím, rozšířené základně, PEBA vložené do rámu z EVA, středové drážce, karbonové desce a brzkému rockeru a oba testeři hodnotí stabilitu A. RunRepeat naměřil mezipodešev 125,7 mm v přední části a 103,7 mm na patě a hodnotí stabilitu 92.

RTINGS nesouhlasí a hodnotí stabilitu 6,3, protože pata je měkká a vysoké pěně chybí pevnost. Pokud dopadáš tvrdě na vnější stranu paty, na to si dej pozor.

Pružná, ale bez spěchu. RunRepeat naměřil návrat energie 64,3 procenta na patě a 67,6 procenta v přední části, dobré hodnoty na tak tlumenou botu. Platforma je velmi tuhá, 23,0 N v ohybovém testu, takže odvíjení obstarává rocker.

Testeři to cítili. Believe in the Run ji shledali o něco pružnější než originál a jeden tester Doctors of Running ji shledal ostrou. Druhý ji nepovažoval za dost ostrou na rychlejší tréninky a RTINGS shledává, že měkké přední části chybí ostrost na kratší závody.

Pro které běhy je

BěhSedíPročZdroj
Volné běhyUrčená pro něJejí domov: RunRepeat ji hodnotí 93 za každodenní běhání.RunRepeat, The Run Testers
Dlouhé běhyUrčená pro něRTINGS hodnotí dlouhý běh jako její nejlepší využití, 7,8.RTINGS, Believe in the Run
Regenerační běhyUrčená pro něBelieve in the Run uvádějí regenerační běhy mezi jejími nejlepšími využitími; jeden tester měl po nich nohy svěží.Believe in the Run
Závod na maratonZvládne jeRTINGS jí dává 7,4 za půlmaraton a maraton ve volném tempu; na časový cíl si vedou lépe lehčí boty.RTINGS, i-run
Tempový tréninkZvládne jeStálé zrychlení je v pořádku, ale RunRepeat hodnotí tempo 73 a Doctors of Running ji shledávají nedostatečně ostrou na plné tréninky.Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers
IntervalyNení pro něPříliš těžká a vysoká na krátká, ostrá úsilí, podle RTINGS a i-run.RTINGS, i-run
ChůzeUrčená pro něDoctors of Running ji odškrtávají jako dobrou na chůzi a stání.Doctors of Running

Zdroj: RunRepeat, The Run Testers, RTINGS, Believe in the Run, i-run, Doctors of Running

Co říkají testy

Zveřejněné testy se shodují, že Skyward X 2 je hluboce tlumená, lehčí evoluce prvního Skyward X, stavěná na volné a dlouhé kilometry, ne na rychlost. Dělí se v tom, jak stabilně působí a kolik místa nechává přední část.

TestTypNaše čteníJednou větouZdroj
Doctors of RunningRecenzeSmíšenéOba testeři hodnotí výkon B+ a stabilitu A, ale sedání jen C+ až B-: stabilní, ochranná bota na dlouhé běhy brzděná prostorem pro prsty.
RunRepeatLaboratořPozitivníRunRepeat ji hodnotí 87 ze 100: lehčí než první Skyward X, vynikající na volné a dlouhé běhy, ale spíš specialistka než široká volba.
RTINGSLaboratořSmíšenéRTINGS dává 7,4: křižník s maximálním stackem a deskou na dlouhé uvolněné běhy, brzděný hmotností na závodění.
Believe in the RunRecenzePozitivníBelieve in the Run ji řadí do úrovně B, s A za výkon: křižník na dlouhé běhy a tahoun na velký nájezd, ne bota na všechno.
The Run TestersRecenzeSmíšenéThe Run Testers se líbí její pružný, stabilní chod na volné a dlouhé kilometry, ale vidí ji jako součást rotace, ne jedinou botu pro většinu běžců.
Tab. 1 · Shoda zveřejněných testů. „Naše čtení“ shrnuje vlastní závěr každého testu našimi slovy. Žádná hodnocení nepřepočítáváme ani nevymýšlíme. Zobrazeno 13. 10. 2026.

Shodují se

  • Maximální, ochranné tlumeníRunRepeat naměřil měkkou mezipodešev 31,9 AC a vysoké tlumení nárazů, RTINGS hodnotí tlumení 9,1 a testeři Believe in the Run měli po dlouhých bězích nohy svěží.
  • Volné a dlouhé kilometry, ne rychlostRunRepeat, Doctors of Running, RTINGS i The Run Testers ji všichni řadí na volné a dlouhé běhy a vylučují ji pro rychlé tréninky.
  • Lehčí než první verzeRunRepeat naměřil snížení asi o 9 procent a Doctors of Running i Believe in the Run rozdíl cítí v závěru běhů.

Rozcházejí se

  • Jak stabilně působíDoctors of Running hodnotí stabilitu A a RunRepeat jí dává 92. RTINGS hodnotí stabilitu 6,3 a poukazuje na měkkou patu a vysoký stack s pěnou, které chybí pevnost.
  • Místo pro prstyDoctors of Running shledali prostor pro prsty nízký a zúžený a RunRepeat se kloní k úzkému. RTINGS chválí prostornou výšku a šířku přední části a tester Believe in the Run měl místa pro prsty dost.
  • ProdyšnostRunRepeat naměřil 74 BR, dobré na plyšový svršek, a The Run Testers ho shledali prodyšnější než originál. Testeři Believe in the Run ho shledali teplý.
Číst celá stanoviska, bod po bodu

Maximální, ochranné tlumení. RunRepeat naměřil měkkou mezipodešev 31,9 AC a vysoké tlumení nárazů, RTINGS hodnotí tlumení 9,1 a testeři Believe in the Run měli po dlouhých bězích nohy svěží. (RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Volné a dlouhé kilometry, ne rychlost. RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS i The Run Testers ji všichni řadí na volné a dlouhé běhy a vylučují ji pro rychlé tréninky. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, The Run Testers)

Lehčí než první verze. RunRepeat naměřil snížení asi o 9 procent a Doctors of Running i Believe in the Run rozdíl cítí v závěru běhů. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Jak stabilně působí. Doctors of Running hodnotí stabilitu A a RunRepeat jí dává 92. RTINGS hodnotí stabilitu 6,3 a poukazuje na měkkou patu a vysoký stack s pěnou, které chybí pevnost. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS)

Místo pro prsty. Doctors of Running shledali prostor pro prsty nízký a zúžený a RunRepeat se kloní k úzkému. RTINGS chválí prostornou výšku a šířku přední části a tester Believe in the Run měl místa pro prsty dost. (Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run)

Prodyšnost. RunRepeat naměřil 74 BR, dobré na plyšový svršek, a The Run Testers ho shledali prodyšnější než originál. Testeři Believe in the Run ho shledali teplý. (RunRepeat, Believe in the Run, The Run Testers)

Jak je postavená

Konstrukce se dvěma pěnami a karbonovou deskou: nahoře PEBA, pod ní rám ze superkritické EVA, mezi nimi konvexní karbonová deska, svršek ze žakárové síťoviny creel a tenká gumová podešev.

PEBA nad rámem ze superkritické EVA s konvexní karbonovou deskou, svršek ze žakárové síťoviny a tenká podešev 2,1 mm, která se v testu RunRepeat dobře opotřebovávala.

44391234567
#SoučástMíra
1SvršekŽakárová síťovina creelProdyšnost 74 BR
2Jazyk6,9 mm
3PataTuhost 4 / 5
4MezipodeševPEBA a superkritická EVATvrdost 31,9 AC
5DeskaKonvexní karbonová deskaOhyb 23,0 N
6Vložka4,4 mm
7Podešev2,1 mm

Obr. 3 · Boční profil. Výšky stacku v měřítku (uvedeno: pata 44 mm, přední část 39 mm; změřeno: podešev 2,1 mm); rozdělení mezi dvě pěny není změřeno a je nakresleno v polovině výšky. Čárkovaně: vložka, skrytá. Zdroje: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, i-run. BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).

  1. Svršek. Žakárová síťovina nahrazuje pleteninu z prvního Skyward X, podle Believe in the Run. RunRepeat naměřil prodyšnost 74 BR, zhruba průměr, i když ji testeři Believe in the Run přesto shledali teplou.

  2. Jazyk. Bez přišití a dobře vycpaný: RunRepeat naměřil 6,9 mm, nad průměrem 5,8 mm, a našel extra horní očko pro alternativní šněrování. Doctors of Running popisují vycpávku jako strategicky umístěnou.

  3. Pata. Tuhá opěrka, 4 z 5 v testu RunRepeat, se střední vycpávkou, kterou oba testeři Doctors of Running shledali pohodlnou. Poutko tu není. RunRepeat označuje vycpávku paty za slabé místo odolnosti.

  4. Mezipodešev. Svrchní vrstva PEBA dává většinu odrazu, zatímco pevnější rám ze superkritické EVA přidává strukturu a stabilitu. RunRepeat naměřil pěnu na 31,9 AC a shledal platformu o 2 mm širší v přední části a o 3,6 mm širší na patě než u prvního Skyward X.

  5. Deska. Přepracovaná konvexní karbonová deska, podle RunRepeat tvaru H, vyladěná na vedení a kontrolu, ne na závodní rychlost. Dělá botu velmi tuhou, 23,0 N v ohybovém testu RunRepeat, a 19,0 Nm v torzi.

  6. Vložka. Vyjímatelná, tlustá 4,4 mm. RunRepeat varuje, že vložka z jiného zdroje nemusí sedět k vyvýšeným bočnicím ve stylu vany, i když Doctors of Running botu hodnotí jako vhodnou pro ortopedické vložky.

  7. Podešev. Sticky rubber v přední části a Durabrasion na patě, podle Running Warehouse, jen 2,1 mm tlustá v laboratoři RunRepeat. Adheze dosáhla 0,61, nad průměrem laboratoře, a Doctors of Running shledali přilnavost na mokrých silnicích dobrou.

Číst dál

Konstrukce se dvěma pěnami a karbonovou deskou: nahoře PEBA, pod ní rám ze superkritické EVA, mezi nimi konvexní karbonová deska, svršek ze žakárové síťoviny creel a tenká gumová podešev.

1. Svršek. Žakárová síťovina nahrazuje pleteninu z prvního Skyward X, podle Believe in the Run. RunRepeat naměřil prodyšnost 74 BR, zhruba průměr, i když ji testeři Believe in the Run přesto shledali teplou.

2. Jazyk. Bez přišití a dobře vycpaný: RunRepeat naměřil 6,9 mm, nad průměrem 5,8 mm, a našel extra horní očko pro alternativní šněrování. Doctors of Running popisují vycpávku jako strategicky umístěnou.

3. Pata. Tuhá opěrka, 4 z 5 v testu RunRepeat, se střední vycpávkou, kterou oba testeři Doctors of Running shledali pohodlnou. Poutko tu není. RunRepeat označuje vycpávku paty za slabé místo odolnosti.

4. Mezipodešev. Svrchní vrstva PEBA dává většinu odrazu, zatímco pevnější rám ze superkritické EVA přidává strukturu a stabilitu. RunRepeat naměřil pěnu na 31,9 AC a shledal platformu o 2 mm širší v přední části a o 3,6 mm širší na patě než u prvního Skyward X.

5. Deska. Přepracovaná konvexní karbonová deska, podle RunRepeat tvaru H, vyladěná na vedení a kontrolu, ne na závodní rychlost. Dělá botu velmi tuhou, 23,0 N v ohybovém testu RunRepeat, a 19,0 Nm v torzi.

6. Vložka. Vyjímatelná, tlustá 4,4 mm. RunRepeat varuje, že vložka z jiného zdroje nemusí sedět k vyvýšeným bočnicím ve stylu vany, i když Doctors of Running botu hodnotí jako vhodnou pro ortopedické vložky.

7. Podešev. Sticky rubber v přední části a Durabrasion na patě, podle Running Warehouse, jen 2,1 mm tlustá v laboratoři RunRepeat. Adheze dosáhla 0,61, nad průměrem laboratoře, a Doctors of Running shledali přilnavost na mokrých silnicích dobrou.

Odolnost. Podešev ztratila v opotřebovacím testu RunRepeat 0,9 mm, lépe než průměr, ale guma je tenká. Prostor pro prsty dostal 3 z 5 a vycpávka paty jen 2. Jeden tester Doctors of Running viděl po asi 80 mílích (asi 130 km) minimální opotřebení podešve a žádný rozpad mezipodešve a tester Believe in the Run čeká několik set mil.

Odolnost. Podešev ztratila v opotřebovacím testu RunRepeat 0,9 mm, lépe než průměr, ale guma je tenká. Prostor pro prsty dostal 3 z 5 a vycpávka paty jen 2. Jeden tester Doctors of Running viděl po asi 80 mílích (asi 130 km) minimální opotřebení podešve a žádný rozpad mezipodešve a tester Believe in the Run čeká několik set mil.

Parametry, uvedené a změřené

Každý údaj nese svůj zdroj.

Drop, mm

Believe in the Run5
RunRepeat7,6
RTINGS6,7

Stack paty, mm

Believe in the Run44
Running Warehouse49
RunRepeat45,8
RTINGS48,6

Stack přední části, mm

Believe in the Run39
Running Warehouse44
RunRepeat38,2

Hmotnost (pánská), g

Doctors of Running283
RunRepeat286
RTINGS283,3
ParametrUvedenoZměřeno
Drop
  • 5 mm Doctors of Running
  • 7,6 mm RunRepeat
  • 6,7 mm RTINGS
Stack u paty
  • 44 mm Doctors of Running
  • 49 mm Running Warehouse
  • 45,8 mm RunRepeat
  • 48,6 mm RTINGS
Stack v přední části
  • 39 mm Doctors of Running
  • 44 mm Running Warehouse
  • 38,2 mm RunRepeat
Váha, US M9
  • 283 g Doctors of Running
  • 286 g RunRepeat
  • 283,3 g RTINGS
Podpora
  • Neutrální Doctors of Running
–
Deska
  • Karbon Running Warehouse
–
Povrch
  • Silnice cat
–
Rok vydání
  • 2026 Doctors of Running
–

Obr. 4 · Uvedeno vs změřeno. Sloupce začínají od nuly. Zdroje: Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.

Laboratorní měření

ParametrZměřeno
Tvrdost mezipodešve
  • 31,9 AC RunRepeat
Návrat energie (pata)
  • 64,3 % RunRepeat
Torzní tuhost
  • 19 Nm RunRepeat
Síla ohybu
  • 23 N RunRepeat
Tuhost opěrky paty
  • 4 / 5 RunRepeat
Koeficient adheze
  • 0,61 RunRepeat
ParametrZměřeno
Prodyšnost
  • 74 BR RunRepeat
Šířka prostoru pro prsty
  • 72,7 mm RunRepeat
Výška prostoru pro prsty
  • 28,4 mm RunRepeat
Tloušťka podešve
  • 2,1 mm RunRepeat
Tloušťka vložky
  • 4,4 mm RunRepeat
Tloušťka jazyka
  • 6,9 mm RunRepeat

BR: škála prodyšnosti RunRepeat (není to skóre ze 100).

Velikost a střih

Délka je pro většinu testerů správná, ale nízký, zúžený prostor pro prsty může některým připadat krátký.

Délka

Smíšené zprávy

Šířky

standardní

Místo pro prsty

RunRepeat naměřil prostor pro prsty 72,7 mm, blízko průměru, s velkorysou výškou 28,4 mm. Doctors of Running ho přesto shledali nízký a zúžený, zatímco RTINGS hodnotí výšku a šířku přední části jako prostorné.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS

Celé poznámky testerů k velikosti

Doctors of Running a RTINGS shledali délku sedící na velikost, stejně jako dva ze tří testerů Believe in the Run. Čtenáři RunRepeat hlasují mírně malá a třetí tester Believe in the Run ji shledal krátkou a vzal větší velikost.

Doctors of Running vysvětlují rozpor: prostor pro prsty je zúžený a nízký, takže zprvu může připadat krátký a nošením se otevře. Boční přeložka, která nyní sahá do přední části, omezuje roztažení, a proto v ní vidí botu pro normální až úzké chodidlo.

RunRepeat, RTINGS a Running Warehouse uvádějí jedinou standardní šířku. The Run Testers říkají, že široká verze je k dispozici; zkontroluj, co nabízí tvá země, než s ní počítáš.

Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Running Warehouse

Vs Skyward X

Vylepšení, ne nové vynalezení: lehčí, na papíře o trochu nižší, širší v základně, s novým svrškem a přepracovanou deskou.

Nech si první Skyward X, pokud se ti líbil jeho měkčí, poddajnější chod nebo jsi shledal jeho přední část prostornější. Přejdi na X 2, pokud ti vadila hmotnost nebo chceš stabilnější, o trochu živější botu na dlouhé běhy.

Historie verzí: Skyward X až Skyward X 2

Lehčí. RunRepeat naměřil snížení asi o 9 procent a Doctors of Running uvádějí pro muže asi o 0,8 oz (asi 23 g) míň. (Doctors of Running, RunRepeat)

Na papíře nižší pata. Believe in the Run uvádějí stack paty snížený ze 48 na 44 mm. RunRepeat naměřil menší změnu a Running Warehouse naměřil obě verze na 49 mm, což Doctors of Running připisují tenčí gumě. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)

Nový svršek. Žakárová síťovina nahrazuje pleteninu, s víc vycpávky jazyka. Doctors of Running shledávají přední část užší než dřív kvůli boční přeložce, zatímco tester Believe in the Run ji shledal o něco vstřícnější. (Doctors of Running, Believe in the Run)

Širší základna, pevnější chod. RunRepeat naměřil mezipodešev o 2 mm širší v přední části a o 3,6 mm širší na patě. Doctors of Running shledali přepracovanou desku a pěny pevnější a citlivější než měkčí originál. (Doctors of Running, RunRepeat)

Porovnání alternativ

Každá z nich řeší jednu věc, kterou Skyward X 2 nedělá.

Hoka Skyward X 2ASICS Superblast 3ASICS MegablastHoka Bondi 9New Balance FuelCell SuperComp Trainer v3
Vyber ji kvůliTato stránkaLehčíRychlejšíProstornější střihMéně tlumení
Drop5 mm8 mm8 mm5 mm6 mm
Stack u paty44 mm47 mm46 mm43 mm40 mm
Váha283 g238 g230 g297 g261 g
PodporaNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrálníNeutrální
Tab. 2 · Uvedené údaje. Zdroj: katalog Strideprint (cat).

Otázky, které běžci kladou

Sedí Hoka Skyward X 2 na velikost?

Většinou, na délku. Doctors of Running, RTINGS a dva ze tří testerů Believe in the Run ji shledali sedící na velikost, zatímco čtenáři RunRepeat hlasují mírně malá. Nízký, zúžený prostor pro prsty může zprvu působit krátce, takže pokud jsi mezi velikostmi nebo máš širokou přední část, jdi o půl čísla víc.

Skyward X, nebo Skyward X 2: co se změnilo?

Skyward X 2 je v laboratoři RunRepeat asi o 9 procent lehčí, má svršek ze žakárové síťoviny místo pleteniny, přepracovanou karbonovou desku a širší základnu. Hoka snížila uváděnou patu ze 48 na 44 mm. Doctors of Running shledávají chod pevnější a citlivější, ale přední část užší.

Je Skyward X 2 dobrý na maraton?

Na pohodlné dokončení ano. RTINGS hodnotí Skyward X 2 7,4 za půlmaraton a maraton a i-run uvádí maratonské tempo a středně náročné silniční závody. Při 283 g v pánské US 9 je příliš těžký na časový cíl, kde RTINGS navrhuje lehčí boty.

Existuje Skyward X 2 v široké verzi?

Na většině trhů ne. RunRepeat, RTINGS a Running Warehouse uvádějí u Skyward X 2 jen standardní šířku a Doctors of Running popisují nízký, zúžený prostor pro prsty. The Run Testers říkají, že široká verze je k dispozici, tak zkontroluj svou zemi. S širokou přední částí je vstřícnější Hokou Bondi 9.

Je Skyward X 2 dobrý na nadměrnou pronaci?

Skyward X 2 je neutrální bota, ale recenzenti ji shledávají dost stabilní na mírné zkroucení dovnitř: RunRepeat ji doporučuje mírným nadměrným pronátorům a Doctors of Running říkají, že sedí na mírné až střední potřeby vedení. Nic neopravuje. Pokud máš bolest, navštiv odborníka a před výběrem zjisti, jak se tvé chodidlo skutečně pohybuje.

Je Skyward X 2 dobrý pro těžší běžce?

RTINGS popisuje Skyward X 2 jako křižník vhodný pro těžší běžce a i-run ho uvádí i pro těžší postavy. Uváděná pata 44 mm, měkká vrstva PEBA a široká základna dávají spoustu ochrany. RTINGS poznamenává, že pěně na patě chybí pevnost, takže silní běžci s došlapem na patu mohou cítit propadání.

Dá se ve Skyward X 2 chodit?

Ano. Doctors of Running hodnotí Skyward X 2 jako dobrý na chůzi a stání, s dobrým zkosením paty, a vhodný pro ortopedické vložky. Tuhá platforma s rockerem tě odvíjí dopředu, což pomáhá na dlouhé dny na nohou. Vyhýbej se štěrkovým cestám: kameny se zasekávají ve středové drážce.

Zdroje

  1. Doctors of Running, HOKA Skyward X 2 Review (Matt Klein, Andrea Myers, April 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  2. RunRepeat, HOKA Skyward X 2 lab review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  3. RTINGS, HOKA Skyward X 2 running shoe review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  4. Believe in the Run, Hoka Skyward X 2 Review (April 2026). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  5. The Run Testers, Hoka Skyward X 2 review. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  6. Running Warehouse, HOKA Skyward X 2 Men’s Shoes. Zobrazeno 13. 10. 2026.
  7. i-run, Hoka Skyward X 2 (men). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  8. Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Zobrazeno 13. 10. 2026.
  9. cat: katalog Strideprint, 395 bot

Jak recenzujeme. Čteme zveřejněné testy, stránky značek a prodejců a laboratorní měření, údaje porovnáváme a upozorňujeme, kde si odporují. Tuto botu jsme sami netestovali. Naposledy aktualizováno 13. října 2026.

Je to tvůj pár?Začni svůj fitting