
Hoka Skyward X 2 test
Hokas supertreningssko med maksimal stack, med PEBA-skum over en superkritisk EVA-ramme og en karbonplate, kommer tilbake lettere og litt lavere enn første Skyward X.
- Drop
- 5 mm
- Hælstack
- 44 mm
- Forfot
- 39 mm
- Vekt
- 283 g
- Støtte
- Nøytral
- Plate
- Karbon
Vår dom
En høy, stødig cruiser for rolige mil.
Skyward X 2 er en nøytral treningssko med maksimal stack der den brede basen, karbonplaten og rockeren får en svært høy sko til å føles stødig og jevn på rolige turer og langturer. Den passer nøytrale løpere eller en mild innoverrulling på en normal til smal fot som vil ha beskyttelse til høy kilometerstand, ikke en sko til fartsarbeid eller bred forfot.
Sterke sider
- Dyp, beskyttende demping som alle tester trekker frem
- Bemerkelsesverdig stabil for høyden i to av tre tester
- Rundt 9 prosent lettere enn første Skyward X, ifølge RunRepeat
- Jevn rocker som ruller deg gjennom lange, jevne turer
- God energitilbakeføring for en så dempet sko
Svake sider
- Fortsatt tung: 283 g i herre US 9
- Lav, spiss tåboks for Doctors of Running og RunRepeat
- Ikke en fartssko: testene utelukker intervaller og korte løp
- Svært stiv plattform, 23,0 N i RunRepeats bøyetest
- Én standardbredde i de fleste markeder
Hvem den passer for
- Uken din er bygget på rolige turer og langturer
- Du vil ha høyde uten vingling
- Foten din ruller litt innover
- Du er en tyngre løper
Hvem bør hoppe over den
- Forfoten din er bred, eller tærne dine trenger plass
- Du vil ha én sko til alle tempoer
- Du løper på grus eller stier
Skoprofil
Hvor Skyward X 2 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår.
| Akse | Skyward X 2 |
|---|---|
| Demping | 87 |
| Letthet | 28 |
| Stabilitet | 30 |
| Drop | 9 |
| Respons | 60 |
Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).
Hvor den ligger i katalogen
Vekt283 g, tyngre enn 72 % av skoene
Drop5 mm, lavere enn 80 % av skoene
Hælstack44 mm, høyere enn 87 % av skoene
Forfotstack39 mm, høyere enn 92 % av skoene
Slik føles den
Skrevet ut fra 5 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.
Dyp, myk og beskyttende. PEBA over en superkritisk EVA-ramme på en hæl på 44 mm: myk på 31,9 AC i RunRepeats laboratorium, beskyttende snarere enn grøtete for Doctors of Running.
Stødig for høyden, med én avvikende. En bred base, plate og rocker gir A fra Doctors of Running og 92 fra RunRepeat. RTINGS gir 6,3 og peker på en myk hæl.
Spenstig, men uten hast. Energitilbakeføring på 64,3 prosent i hælen og 67,6 i forfoten i RunRepeats laboratorium, med en stiv avrulling med rocker som forblir avslappet.
Dyp, myk og beskyttende. Mellomsålen legger et PEBA-toppsjikt over en fastere superkritisk EVA-ramme. Hoka oppgir 44 mm i hælen og 39 mm i forfoten, og bare 9 av de 181 nøytrale asfaltskoene i katalogen vår oppgir en høyere forfot.
RunRepeat målte skummet til 31,9 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet, med støtdemping i hælen godt over laboratoriets gjennomsnitt. RTINGS gir dempingen 9,1 og forfotdempingen på langturer 8,9. Doctors of Running fant den beskyttende, men ikke grøtete.
Stødig for høyden, med én avvikende. Doctors of Running gir brede sidevegger, en utvidet base, PEBA satt inn i en EVA-ramme, et sentralt spor, karbonplaten og en tidlig rocker æren, og begge testerne gir stabiliteten A. RunRepeat målte en forfot på 125,7 mm og en mellomsåle i hælen på 103,7 mm og gir stabiliteten 92.
RTINGS er uenig og gir stabiliteten 6,3 fordi hælen er myk og det høye skummet mangler fasthet. Hvis du lander hardt på utsiden av hælen, er det det punktet du bør følge med på.
Spenstig, men uten hast. RunRepeat målte energitilbakeføring på 64,3 prosent i hælen og 67,6 prosent i forfoten, gode tall for en så dempet sko. Plattformen er svært stiv med 23,0 N i bøyetesten, så rockeren står for avrullingen.
Testerne kjente det. Believe in the Run fant den litt mer fartsfull enn originalen, og én tester hos Doctors of Running fant den rask. Den andre fant den ikke rask nok til raskere økter, og RTINGS finner at den myke forfoten mangler driv til kortere løp.
Les mer
Dyp, myk og beskyttende. Mellomsålen legger et PEBA-toppsjikt over en fastere superkritisk EVA-ramme. Hoka oppgir 44 mm i hælen og 39 mm i forfoten, og bare 9 av de 181 nøytrale asfaltskoene i katalogen vår oppgir en høyere forfot.
RunRepeat målte skummet til 31,9 på AC-skalaen, mykere enn gjennomsnittet, med støtdemping i hælen godt over laboratoriets gjennomsnitt. RTINGS gir dempingen 9,1 og forfotdempingen på langturer 8,9. Doctors of Running fant den beskyttende, men ikke grøtete.
Stødig for høyden, med én avvikende. Doctors of Running gir brede sidevegger, en utvidet base, PEBA satt inn i en EVA-ramme, et sentralt spor, karbonplaten og en tidlig rocker æren, og begge testerne gir stabiliteten A. RunRepeat målte en forfot på 125,7 mm og en mellomsåle i hælen på 103,7 mm og gir stabiliteten 92.
RTINGS er uenig og gir stabiliteten 6,3 fordi hælen er myk og det høye skummet mangler fasthet. Hvis du lander hardt på utsiden av hælen, er det det punktet du bør følge med på.
Spenstig, men uten hast. RunRepeat målte energitilbakeføring på 64,3 prosent i hælen og 67,6 prosent i forfoten, gode tall for en så dempet sko. Plattformen er svært stiv med 23,0 N i bøyetesten, så rockeren står for avrullingen.
Testerne kjente det. Believe in the Run fant den litt mer fartsfull enn originalen, og én tester hos Doctors of Running fant den rask. Den andre fant den ikke rask nok til raskere økter, og RTINGS finner at den myke forfoten mangler driv til kortere løp.
Hvilke økter den er til
| Økt | Egnethet | Hvorfor | Kilde |
|---|---|---|---|
| Rolige turer | Laget for det | Dens hjemmebane: RunRepeat gir den 93 for daglig løping. | RunRepeat, The Run Testers |
| Langturer | Laget for det | RTINGS vurderer langturen som det beste bruksområdet, med 7,8. | RTINGS, Believe in the Run |
| Restitusjonsturer | Laget for det | Believe in the Run oppgir restitusjonsturer blant de beste bruksområdene. En tester fant bena friske etterpå. | Believe in the Run |
| Maraton | Funker | RTINGS gir den 7,4 for halv- og helmaraton i avslappet tempo. Til et tidsmål gjør lettere sko det bedre. | RTINGS, i-run |
| Tempotrening | Funker | Jevne drag er greit, men RunRepeat gir tempo 73, og Doctors of Running finner den ikke rask nok til fulle økter. | Doctors of Running, RunRepeat, The Run Testers |
| Intervaller | Ikke til det | For tung og høy til korte, skarpe drag, ifølge RTINGS og i-run. | RTINGS, i-run |
| Gåing | Laget for det | Doctors of Running krysser av for god til gåing og stående arbeid. | Doctors of Running |
Kilde: RunRepeat, The Run Testers, RTINGS, Believe in the Run, i-run, Doctors of Running
Hva testene sier
Publiserte tester er enige om at Skyward X 2 er en dypt dempet, lettere utvikling av første Skyward X, bygget for rolige og lange mil snarere enn fart. De er uenige om hvor stabil den føles og hvor mye plass forfoten gir.
| Test | Type | Vår lesning | I én setning | Kilde |
|---|---|---|---|---|
| Doctors of Running | Anmeldelse | Blandet | Begge testerne gir ytelsen B pluss og stabiliteten A, men passformen bare C pluss til B minus: en stabil, beskyttende langtursko holdt tilbake av tåboksen. | Les |
| RunRepeat | Lab | Positiv | RunRepeat gir den 87 av 100: lettere enn første Skyward X, utmerket til rolige turer og langturer, men en spesialist snarere enn et bredt valg. | Les |
| RTINGS | Lab | Blandet | RTINGS gir 7,4: en cruiser med maksimal stack og plate til lange, avslappede turer, holdt tilbake av vekten til konkurranse. | Les |
| Believe in the Run | Anmeldelse | Positiv | Believe in the Run setter den i B-klassen, med A for ytelse: en langtur-cruiser og en arbeidshest til høy kilometerstand, ikke en alt-i-ett-sko. | Les |
| The Run Testers | Anmeldelse | Blandet | The Run Testers liker den spenstige, stabile gangen til rolige og lange mil, men ser den som en rotasjonssko snarere enn én sko for de fleste løpere. | Les |
De er enige
- Maksimal, beskyttende dempingRunRepeat målte en myk mellomsåle på 31,9 AC og høy støtdemping, RTINGS gir dempingen 9,1, og testerne hos Believe in the Run fant bena friske etter lange turer.
- Rolige og lange mil, ikke fartRunRepeat, Doctors of Running, RTINGS og The Run Testers plasserer den alle på rolige turer og langturer og utelukker den til raske økter.
- Lettere enn første versjonRunRepeat målte et kutt på rundt 9 prosent, og Doctors of Running og Believe in the Run kjenner begge forskjellen sent i turene.
De er uenige
- Hvor stabil den følesDoctors of Running gir stabiliteten A, og RunRepeat gir den 92. RTINGS gir stabiliteten 6,3 og peker på en myk hæl og en høy stack med skum som mangler fasthet.
- Plass til tærneDoctors of Running fant tåboksen lav og spiss, og RunRepeat heller mot smal. RTINGS roser romslig forfothøyde og -bredde, og en tester hos Believe in the Run hadde rikelig plass til tærne.
- PustbarhetRunRepeat målte 74 BR, bra for en plysjet overdel, og The Run Testers fant den mer pustende enn originalen. Testerne hos Believe in the Run fant den varm.
Slik er den bygget
En konstruksjon med to skum og karbonplate: PEBA øverst, en superkritisk EVA-ramme under, en konveks karbonplate imellom, en creel jacquard-mesh-overdel og en tynn gummiyttersåle.
PEBA over en superkritisk EVA-ramme med en konveks karbonplate, en jacquard-mesh-overdel og en tynn 2,1 mm yttersåle som slitt godt i RunRepeats test.
| # | Del | Mål |
|---|---|---|
| 1 | OverdelCreel jacquard-mesh | Pustbarhet 74 BR |
| 2 | Tunge | 6,9 mm |
| 3 | Hæl | Stivhet 4 / 5 |
| 4 | MellomsålePEBA og superkritisk EVA | Hardhet 31,9 AC |
| 5 | PlateKonveks karbonplate | Bøyekraft 23,0 N |
| 6 | Innersåle | 4,4 mm |
| 7 | Yttersåle | 2,1 mm |
Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 44 mm hæl, 39 mm forfot; målt: 2,1 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run, Running Warehouse, i-run. BR: RunRepeats skala for pusteevne (ikke en karakter av 100).
Overdel. Et jacquard-mesh erstatter strikken på første Skyward X, ifølge Believe in the Run. RunRepeat målte pustbarheten til 74 BR, omtrent gjennomsnittlig, selv om testerne hos Believe in the Run likevel fant den varm.
Tunge. Ikke festet til sidene og godt polstret: RunRepeat målte 6,9 mm, over gjennomsnittet på 5,8 mm, og fant en ekstra øverste øye til alternativ snøring. Doctors of Running beskriver polstringen som strategisk plassert.
Hæl. En stiv hælkappe, 4 av 5 i RunRepeats test, med moderat polstring som begge testerne hos Doctors of Running fant behagelig. Det er ingen trekkflik. RunRepeat peker på hælpolstringen som et svakt punkt for slitestyrken.
Mellomsåle. Et PEBA-toppsjikt gir mesteparten av spretten, mens en fastere superkritisk EVA-ramme gir struktur og stabilitet. RunRepeat målte skummet til 31,9 AC og fant plattformen 2 mm bredere i forfoten og 3,6 mm bredere i hælen enn på første Skyward X.
Plate. En omarbeidet konveks karbonplate, H-formet ifølge RunRepeat, innstilt på føring og kontroll snarere enn konkurransefart. Den gjør skoen svært stiv, 23,0 N i RunRepeats bøyetest og 19,0 Nm i torsjon.
Innersåle. Avtagbar, 4,4 mm tykk. RunRepeat advarer om at en ekstern innersåle kanskje ikke matcher de hevede, badekarlignende sideveggene, selv om Doctors of Running vurderer den som ortosevennlig.
Yttersåle. Klebrig gummi i forfoten og Durabrasion-gummi i hælen, ifølge Running Warehouse, bare 2,1 mm tykk i RunRepeats laboratorium. Friksjonen fikk 0,61, over laboratoriets gjennomsnitt, og Doctors of Running fant grepet godt på våt vei.
Les mer
En konstruksjon med to skum og karbonplate: PEBA øverst, en superkritisk EVA-ramme under, en konveks karbonplate imellom, en creel jacquard-mesh-overdel og en tynn gummiyttersåle.
1. Overdel. Et jacquard-mesh erstatter strikken på første Skyward X, ifølge Believe in the Run. RunRepeat målte pustbarheten til 74 BR, omtrent gjennomsnittlig, selv om testerne hos Believe in the Run likevel fant den varm.
2. Tunge. Ikke festet til sidene og godt polstret: RunRepeat målte 6,9 mm, over gjennomsnittet på 5,8 mm, og fant en ekstra øverste øye til alternativ snøring. Doctors of Running beskriver polstringen som strategisk plassert.
3. Hæl. En stiv hælkappe, 4 av 5 i RunRepeats test, med moderat polstring som begge testerne hos Doctors of Running fant behagelig. Det er ingen trekkflik. RunRepeat peker på hælpolstringen som et svakt punkt for slitestyrken.
4. Mellomsåle. Et PEBA-toppsjikt gir mesteparten av spretten, mens en fastere superkritisk EVA-ramme gir struktur og stabilitet. RunRepeat målte skummet til 31,9 AC og fant plattformen 2 mm bredere i forfoten og 3,6 mm bredere i hælen enn på første Skyward X.
5. Plate. En omarbeidet konveks karbonplate, H-formet ifølge RunRepeat, innstilt på føring og kontroll snarere enn konkurransefart. Den gjør skoen svært stiv, 23,0 N i RunRepeats bøyetest og 19,0 Nm i torsjon.
6. Innersåle. Avtagbar, 4,4 mm tykk. RunRepeat advarer om at en ekstern innersåle kanskje ikke matcher de hevede, badekarlignende sideveggene, selv om Doctors of Running vurderer den som ortosevennlig.
7. Yttersåle. Klebrig gummi i forfoten og Durabrasion-gummi i hælen, ifølge Running Warehouse, bare 2,1 mm tykk i RunRepeats laboratorium. Friksjonen fikk 0,61, over laboratoriets gjennomsnitt, og Doctors of Running fant grepet godt på våt vei.
Slitestyrke. Yttersålen mistet 0,9 mm i RunRepeats slitetest, bedre enn gjennomsnittet, men gummien er tynn. Tåboksen fikk 3 av 5 og hælpolstringen bare 2. Én tester hos Doctors of Running så minimal slitasje på yttersålen og ingen nedbrytning av mellomsålen etter rundt 80 miles (ca. 130 km), og en tester hos Believe in the Run venter flere hundre miles.
Slitestyrke. Yttersålen mistet 0,9 mm i RunRepeats slitetest, bedre enn gjennomsnittet, men gummien er tynn. Tåboksen fikk 3 av 5 og hælpolstringen bare 2. Én tester hos Doctors of Running så minimal slitasje på yttersålen og ingen nedbrytning av mellomsålen etter rundt 80 miles (ca. 130 km), og en tester hos Believe in the Run venter flere hundre miles.
Spesifikasjoner, oppgitt og målt
Hvert tall har sin kilde.
Drop, mm
Hælhøyde (stack), mm
Forfothøyde (stack), mm
Vekt (herre), g
| Spesifikasjon | Oppgitt | Målt |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Hælstack |
|
|
| Forfotstack |
|
|
| Vekt, US M9 |
|
|
| Støtte |
| – |
| Plate |
| – |
| Underlag |
| – |
| Lanseringsår |
| – |
Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.
Labmålinger
| Spesifikasjon | Målt |
|---|---|
| Mellomsålens hardhet |
|
| Energitilbakeføring (hæl) |
|
| Torsjonsstivhet |
|
| Bøyekraft |
|
| Hælkappens stivhet |
|
| Friksjonskoeffisient |
|
| Spesifikasjon | Målt |
|---|---|
| Pustbarhet |
|
| Tåboksens bredde |
|
| Tåboksens høyde |
|
| Yttersålens tykkelse |
|
| Innersålens tykkelse |
|
| Tungens tykkelse |
|
BR: RunRepeats skala for pusteevne (ikke en karakter av 100).
Størrelse og passform
Lengden er riktig for de fleste testere, men en lav, spiss tåboks gjør at den føles kort for noen.
Lengde
Sprikende tilbakemeldinger
Bredder
normal
Plass til tærne
RunRepeat målte en tåboks på 72,7 mm, nær gjennomsnittet, med rikelig høyde på 28,4 mm. Doctors of Running fant den likevel lav og spiss, mens RTINGS vurderer forfotens høyde og bredde som romslige.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS
Alle størrelsesnotater fra testere
Doctors of Running og RTINGS fant lengden vanlig størrelse, det samme gjorde to av tre testere hos Believe in the Run. RunRepeats lesere stemmer for litt liten, og den tredje testeren hos Believe in the Run fant den kort og gikk opp en størrelse.
Doctors of Running forklarer delingen: tåboksen er spiss og lav, så den kan føles kort først og åpner seg med bruk. Et lateralt overlegg som nå strekker seg inn i forfoten begrenser strekk, og derfor ser de den som en sko for normal til smal fot.
RunRepeat, RTINGS og Running Warehouse oppgir én standardbredde. The Run Testers sier at en bred versjon finnes. Sjekk hva landet ditt tilbyr før du regner med den.
Doctors of Running, RunRepeat, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers, Running Warehouse
Mot Skyward X
En forbedring snarere enn en nyoppfinnelse: lettere, litt lavere på papiret, bredere i basen, med en ny overdel og en omarbeidet plate.
Behold første Skyward X hvis du likte den mykere, mer ettergivende gangen eller fant forfoten romsligere. Bytt til X 2 hvis vekten plaget deg eller du vil ha en stødigere, litt mer livlig langtursko.
Versjonshistorikk: Skyward X til Skyward X 2
Lettere. RunRepeat målte et kutt på rundt 9 prosent, og Doctors of Running melder om rundt 0,8 oz mindre for menn. (Doctors of Running, RunRepeat)
Lavere hæl på papiret. Believe in the Run oppgir en hælstack ned fra 48 til 44 mm. RunRepeat målte en mindre endring, og Running Warehouse målte begge versjonene til 49 mm, noe Doctors of Running tilskriver tynnere gummi. (Doctors of Running, RunRepeat, Believe in the Run)
Ny overdel. Et jacquard-mesh erstatter strikken, med mer tungepolstring. Doctors of Running finner forfoten smalere enn før på grunn av et lateralt overlegg, mens en tester hos Believe in the Run fant den litt mer imøtekommende. (Doctors of Running, Believe in the Run)
Bredere base, fastere gange. RunRepeat målte mellomsålen 2 mm bredere i forfoten og 3,6 mm bredere i hælen. Doctors of Running fant den omarbeidede platen og skummene fastere og mer responsive enn den mykere originalen. (Doctors of Running, RunRepeat)
Alternativer sammenlignet
Hvert av dem løser noe som Skyward X 2 ikke gjør.
Hoka Skyward X 2 | ASICS Superblast 3 | ASICS Megablast | Hoka Bondi 9 | New Balance FuelCell SuperComp Trainer v3 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Velg den for | Denne siden | Lettere | Raskere | Romsligere passform | Mindre demping |
| Drop | 5 mm | 8 mm | 8 mm | 5 mm | 6 mm |
| Hælstack | 44 mm | 47 mm | 46 mm | 43 mm | 40 mm |
| Vekt | 283 g | 238 g | 230 g | 297 g | 261 g |
| Støtte | Nøytral | Nøytral | Nøytral | Nøytral | Nøytral |
Spørsmål løpere stiller
Følger Hoka Skyward X 2 vanlig størrelse?
For det meste, i lengden. Doctors of Running, RTINGS og to av tre testere hos Believe in the Run fant den vanlig størrelse, mens RunRepeats lesere stemmer for litt liten. Den lave, spisse tåboksen kan få den til å føles kort først, så hvis du ligger mellom to størrelser eller har bred forfot, gå en halv størrelse opp.
Skyward X eller Skyward X 2: hva endret seg?
Skyward X 2 er rundt 9 prosent lettere i RunRepeats laboratorium, har en jacquard-mesh-overdel i stedet for strikk, en omarbeidet karbonplate og en bredere base. Hoka senket den oppgitte hælen fra 48 til 44 mm. Doctors of Running finner gangen fastere og mer responsiv, men forfoten smalere.
Er Skyward X 2 bra til maraton?
For å fullføre behagelig, ja. RTINGS gir Skyward X 2 7,4 for halv- og helmaraton, og i-run oppgir maratontempo og moderate veiløp. Med 283 g i herre US 9 er den for tung til et tidsmål, der RTINGS foreslår lettere sko.
Finnes Skyward X 2 i bred modell?
I de fleste markeder, nei. RunRepeat, RTINGS og Running Warehouse oppgir bare standardbredde for Skyward X 2, og Doctors of Running beskriver en lav, spiss tåboks. The Run Testers sier at en bred versjon finnes, så sjekk landet ditt. Med bred forfot er Bondi 9 en mer imøtekommende Hoka.
Er Skyward X 2 bra ved overpronasjon?
Skyward X 2 er en nøytral sko, men testerne finner den stabil nok til en mild innoverrulling: RunRepeat anbefaler den til milde overpronatorer, og Doctors of Running sier at den passer milde til moderate føringsbehov. Den korrigerer ingenting. Hvis du har smerter, bør du kontakte en fagperson og sjekke hvordan foten din faktisk beveger seg før du velger.
Er Skyward X 2 bra for tunge løpere?
RTINGS beskriver Skyward X 2 som en cruiser egnet for tyngre løpere, og i-run oppgir den også for tyngre bygning. Den oppgitte hælen på 44 mm, det myke PEBA-laget og den brede basen gir rikelig beskyttelse. RTINGS bemerker at hælskummet mangler fasthet, så tunge hælløpere kan kjenne at den synker.
Kan man gå i Skyward X 2?
Ja. Doctors of Running vurderer Skyward X 2 som god til gåing og stående arbeid, med en god hælskråning, og ortosevennlig. Den stive plattformen med rocker ruller deg fremover, noe som hjelper på lange dager på beina. Unngå grusstier: steiner setter seg i det sentrale sporet.
Kilder
- Doctors of Running, HOKA Skyward X 2 Review (Matt Klein, Andrea Myers, April 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
- RunRepeat, HOKA Skyward X 2 lab review. Åpnet 13. okt. 2026.
- RTINGS, HOKA Skyward X 2 running shoe review. Åpnet 13. okt. 2026.
- Believe in the Run, Hoka Skyward X 2 Review (April 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
- The Run Testers, Hoka Skyward X 2 review. Åpnet 13. okt. 2026.
- Running Warehouse, HOKA Skyward X 2 Men’s Shoes. Åpnet 13. okt. 2026.
- i-run, Hoka Skyward X 2 (men). Åpnet 13. okt. 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Åpnet 13. okt. 2026.
- cat: Strideprint-katalogen, 395 sko
Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.



