1. Sko
  2. Hoka
  3. Cielo X1 3.0
Hoka Cielo X1 3.0, sett fra siden

Hoka Cielo X1 3.0 test

Hokas maraton-supersko mister vekt, den indre utskjæringen og noe av vinglingen, og beholder en høy, spenstig PEBA-gange med kraftig rocker og tett passform.

Drop
7 mm
Hælstack
37 mm
Forfot
30 mm
Vekt
198 g
Støtte
Nøytral
Plate
Karbon

US M9, som oppgitt. Oppdatert 13. okt. 2026 · 8 kilder

Vår dom

Spenstig, rask og bygget smal.

Cielo X1 3.0 er en høy PEBA-konkurransesko med karbonplate og bratt rocker i forfoten, lettere og mer sentrert enn 2.0, og testerne vurderer den høyt til halv- og helmaratontempo. Den passer nøytrale løpere med jevn mekanikk og slank fot. Brede føtter og alle som vingler bak, bør se på roligere konkurransesko først.

Sterke sider

  • Svært høy energitilbakeføring i RunRepeats laboratorium: 75,3 prosent i hælen
  • Spenstig, raskt rullende gange rost av alle tester i konkurransefart
  • Lettere enn 2.0, rundt 198 g i herre US 9
  • Grep på våt vei mye bedre enn tidligere Cielo
  • Sikkert, konkurransetett hold med asymmetrisk snøring

Svake sider

  • Smal, spiss tåboks og slank midtfot
  • Smal base: RTINGS gir stabiliteten 3,4 av 10
  • Er litt kort for flere testere
  • Dårlig slitestyrke i RunRepeats slitetester
  • Ingen nytte som dagligsko eller til rolig jogging

Hvem den passer for

  • Du konkurrerer på halv- eller helmaraton
  • Foten din er slank, eller du liker en tett passform
  • Du lander stødig og liker en rocker
  • Cielo X1 2.0 føltes for ustødig

Hvem bør hoppe over den

  • Føttene dine er brede, eller tærne dine trenger høyde
  • Bakfoten din trenger hjelp til å holde seg sentrert
  • Du vil ha én sko til trening og konkurranse

Skoprofil

Hvor Cielo X1 3.0 ligger blant de 395 skoene i katalogen vår, og hva som er endret fra Cielo X1 2.0.

50100DempingLetthetStabilitetDropRespons
AkseCielo X1 3.0Cielo X1 2.0Endring
Demping3393−60
Letthet9288+4
Stabilitet3030=
Drop4141=
Respons8060+20

Fig. 1 · Slik leser du den. Hver akse går fra 0 i midten til 100 ytterst. Demping, letthet og drop er skoens plassering i katalogen ut fra oppgitte tall. Stabilitet og respons er skåret ut fra støttetype, plate, rocker og tiltenkt bruk. Den prikkede grå linjen er medianen i katalogen. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Hvor den ligger i katalogen

Vekt198 g, lettere enn 91 % av skoene

Drop7 mm, lavere enn 55 % av skoene

Hælstack37 mm, lavere enn 58 % av skoene

Forfotstack30 mm, lavere enn 56 % av skoene

Fig. 2 · Fordeling av oppgitte tall i katalogen. Høyden på søylen er antall sko i hvert intervall. Vekt: 300 sko, snitt 257,2 g. Drop: 306 sko, snitt 7,1 mm. Hælstack: 255 sko, snitt 38 mm. Forfotstack: 253 sko, snitt 31,1 mm. Kilde: Strideprint-katalogen (cat), oppgitte verdier.

Slik føles den

Skrevet ut fra 6 publiserte tester. Vi siterer målinger, ikke inntrykk vi ikke har hatt.

Høy, myk og svært beskyttende. Mykt PEBA på en plattform langt høyere enn oppgitte 37 mm: RunRepeat målte 44,5 mm i hælen, med svært høy støtdemping.

Stødigere enn 2.0, fortsatt smal. Det sentrale sporet gjør den stødigere enn 2.0, men basen forblir smal og myk: RTINGS gir stabiliteten 3,4 av 10.

En kraftig rocker som holder deg rullende. Energitilbakeføring på 75,3 prosent i hælen i RunRepeats laboratorium, med en lang, aggressiv rocker som belønner en rask avrulling fremover.

Høy, myk og svært beskyttende. Hoka oppgir 37 mm i hælen og 30 mm i forfoten, men skoen ligger mye høyere i praksis: RunRepeat målte 44,5 mm i hælen, RTINGS 40,5 mm, og Running Warehouse og Doctors of Running 48 mm. RunRepeat sier at de har spurt World Athletics om forskjellen.

PEBA-mellomsålen er myk. RunRepeat målte 32,9 på AC-skalaen med støtdemping i hælen godt over gjennomsnittet, og RTINGS vurderer både hæl og forfot som myke med utmerket beskyttelse. Doctors of Running fant at den mykner ytterligere etter de første 5 til 10 milene.

Stødigere enn 2.0, fortsatt smal. Hoka fjernet den indre utskjæringen fra 2.0 og erstattet den med et sentralt spor. The Run Testers og Believe in the Run fant begge den mer stabil som følge av det, og Runner’s World Germany melder om en mer sentrert avrulling.

Den forblir en smal, myk konkurransesko. RTINGS gir stabiliteten 3,4 av 10 og advarer om at den kan vingle når du blir sliten. Doctors of Running fant en liten utoverskjevhet i hæl og midtfot, med en stødigere forfot takket være platen.

En kraftig rocker som holder deg rullende. RunRepeat målte energitilbakeføring på 75,3 prosent i hælen og 70,4 prosent i forfoten, langt over gjennomsnittet på 61,4 prosent, selv om det er litt under 2.0. RTINGS vurderer også spretten høyt.

Rockeren i forfoten er lang og aggressiv. Doctors of Running fant den lettere å rulle gjennom enn å lande på, og The Run Testers advarer om at den kan diktere hvordan du løper sent i et langt løp.

Les mer

Høy, myk og svært beskyttende. Hoka oppgir 37 mm i hælen og 30 mm i forfoten, men skoen ligger mye høyere i praksis: RunRepeat målte 44,5 mm i hælen, RTINGS 40,5 mm, og Running Warehouse og Doctors of Running 48 mm. RunRepeat sier at de har spurt World Athletics om forskjellen.

PEBA-mellomsålen er myk. RunRepeat målte 32,9 på AC-skalaen med støtdemping i hælen godt over gjennomsnittet, og RTINGS vurderer både hæl og forfot som myke med utmerket beskyttelse. Doctors of Running fant at den mykner ytterligere etter de første 5 til 10 milene.

Stødigere enn 2.0, fortsatt smal. Hoka fjernet den indre utskjæringen fra 2.0 og erstattet den med et sentralt spor. The Run Testers og Believe in the Run fant begge den mer stabil som følge av det, og Runner’s World Germany melder om en mer sentrert avrulling.

Den forblir en smal, myk konkurransesko. RTINGS gir stabiliteten 3,4 av 10 og advarer om at den kan vingle når du blir sliten. Doctors of Running fant en liten utoverskjevhet i hæl og midtfot, med en stødigere forfot takket være platen.

En kraftig rocker som holder deg rullende. RunRepeat målte energitilbakeføring på 75,3 prosent i hælen og 70,4 prosent i forfoten, langt over gjennomsnittet på 61,4 prosent, selv om det er litt under 2.0. RTINGS vurderer også spretten høyt.

Rockeren i forfoten er lang og aggressiv. Doctors of Running fant den lettere å rulle gjennom enn å lande på, og The Run Testers advarer om at den kan diktere hvordan du løper sent i et langt løp.

Hvilke økter den er til

ØktEgnethetHvorforKilde
MaratonLaget for detDens hovedoppgave. RTINGS gir den 8,0 for konkurranse på halv- og helmaraton, og Hoka bygget den for maraton.HOKA (Deckers Brands), RTINGS
HalvmaratonLaget for detSamme score hos RTINGS. Doctors of Running foreslår at mindre stabile løpere holder den til løp på 10 km og halvmaraton.Doctors of Running, RTINGS
TempotreningLaget for detDoctors of Running og Believe in the Run likte den begge til tempoturer og lengre intervaller.Doctors of Running, Believe in the Run
LangturerFunkerFin til raske langturer med partier i maratontempo, ikke til rolige.Doctors of Running, Believe in the Run
IntervallerFunkerTesterne er delt: The Run Testers brukte den til korte, skarpe drag, mens Believe in the Run ikke ville tatt den med til 400 m-intervaller.Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers
Rolige turerIkke til detRunRepeat gir den 48 for daglig løping, og Runner’s World Germany utelukker den til jogging.RunRepeat, Runner’s World Germany

Kilde: HOKA (Deckers Brands), RTINGS, Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers, RunRepeat, Runner’s World Germany

Hva testene sier

Publiserte tester er enige om at Cielo X1 3.0 er en spenstig, raskt rullende maratonsko og et tydelig steg opp fra 2.0. De er uenige om hvor stabil den er og om den er kort.

TestTypeVår lesningI én setningKilde
RunRepeatLabPositivRunRepeat gir den 91 av 100: en høyspesialisert maratonsko med stor demping og sprett, begrenset av rockeren og den trange passformen.
Doctors of RunningAnmeldelsePositivDoctors of Running gir den B pluss samlet og A for ytelse: en utmerket oppdatering for nøytrale konkurranseløpere med jevn mekanikk og slanke føtter.
RTINGSLabPositivRTINGS gir den 8,0 for konkurranse på maraton: beskyttende og effektiv, med en plattform som er merkbart mindre stabil enn noen konkurrenter.
Believe in the RunAnmeldelsePositivBelieve in the Run setter den i A-klassen: en ekte konkurransesko som belønner et bredt spekter av tempoer, med noe vingling i svinger eller ved nedsaktning.
The Run TestersAnmeldelsePositivThe Run Testers kaller den en flott konkurransesko for fans av fjærende gange, selv om den er tyngre enn de letteste konkurrentene og svært rocket.
Tabell 1 · Enighet mellom publiserte tester. «Vår lesning» oppsummerer hver tests egen konklusjon, med våre ord. Ingen karakterer er omregnet eller funnet på. Åpnet 13. okt. 2026.

De er enige

  • Spenstig og fremdriftsskapendeRunRepeat målte høy energitilbakeføring, RTINGS vurderer PEBA-mellomsålen som spenstig, og Doctors of Running, Believe in the Run og The Run Testers beskriver alle en rask, fjærende avrulling.
  • Tett og smalDoctors of Running, RunRepeat og The Run Testers fant alle midtfoten og tåboksen smal, og RTINGS peker på et smalt buepartiet.
  • Mye bedre grepRunRepeats friksjonsscore nesten doblet seg fra forrige modell, og The Run Testers og Runner’s World Germany roser grepet i vått.
  • En konkurransespesialistRunRepeat, RTINGS og Runner’s World Germany vurderer den alle godt under par til hverdags- eller rolig løping.

De er uenige

  • Hvor stabil er den?The Run Testers, Believe in the Run og Runner’s World Germany finner den stødigere enn 2.0. RTINGS gir stabiliteten 3,4 av 10, og Doctors of Running kaller basen smal og litt ustødig.
  • Hvilken landing den passerRunner’s World Germany mener den nå passer hælløpere bedre enn 2.0. RTINGS finner den mindre stabil for hælløpere, og Believe in the Run retter den mot midtfot- og forfotløpere.
  • Vanlig størrelse eller kort?Believe in the Run og The Run Testers fant lengden riktig. RunRepeats eiere sier at den er en halv størrelse liten, RTINGS foreslår en halv størrelse opp, og Doctors of Running fant den litt kort.
Les de fulle standpunktene, punkt for punkt

Spenstig og fremdriftsskapende. RunRepeat målte høy energitilbakeføring, RTINGS vurderer PEBA-mellomsålen som spenstig, og Doctors of Running, Believe in the Run og The Run Testers beskriver alle en rask, fjærende avrulling. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers)

Tett og smal. Doctors of Running, RunRepeat og The Run Testers fant alle midtfoten og tåboksen smal, og RTINGS peker på et smalt buepartiet. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, The Run Testers)

Mye bedre grep. RunRepeats friksjonsscore nesten doblet seg fra forrige modell, og The Run Testers og Runner’s World Germany roser grepet i vått. (RunRepeat, Runner’s World Germany, The Run Testers)

En konkurransespesialist. RunRepeat, RTINGS og Runner’s World Germany vurderer den alle godt under par til hverdags- eller rolig løping. (RunRepeat, RTINGS, Runner’s World Germany)

Hvor stabil er den?. The Run Testers, Believe in the Run og Runner’s World Germany finner den stødigere enn 2.0. RTINGS gir stabiliteten 3,4 av 10, og Doctors of Running kaller basen smal og litt ustødig. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runner’s World Germany, The Run Testers)

Hvilken landing den passer. Runner’s World Germany mener den nå passer hælløpere bedre enn 2.0. RTINGS finner den mindre stabil for hælløpere, og Believe in the Run retter den mot midtfot- og forfotløpere. (RTINGS, Believe in the Run, Runner’s World Germany)

Vanlig størrelse eller kort?. Believe in the Run og The Run Testers fant lengden riktig. RunRepeats eiere sier at den er en halv størrelse liten, RTINGS foreslår en halv størrelse opp, og Doctors of Running fant den litt kort. (RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers)

Slik er den bygget

En PEBA-konkurransekonstruksjon: en høy PEBA-mellomsåle på en omarbeidet karbonplate, et sentralt spor i stedet for sideutskjæringer, en tynn kompresjonsstøpt polyuretan-yttersåle og en overdel i Leno-vev.

En høy PEBA-mellomsåle på en omarbeidet karbonplate, et sentralt spor for stabilitet, en tynn 1,9 mm polyuretan-yttersåle og en lett overdel i Leno-vev.

37301234567
#DelMål
1OverdelLeno-vevPustbarhet 4 / 5
2Tunge1,8 mm
3HælStivhet 1 / 5
4MellomsålePEBA, MetaRockerHardhet 32,9 AC
5PlateKarbonfiberplate–
6Innersåle3,7 mm
7YttersåleKompresjonsstøpt polyuretan1,9 mm

Fig. 3 · Sideprofil. Stackhøyder i målestokk (oppgitt: 37 mm hæl, 30 mm forfot; målt: 1,9 mm yttersåle). Fordelingen mellom de to skumlagene er ikke målt og er tegnet på midten. Stiplet: innersåle, skjult. Kilder: HOKA (Deckers Brands), RunRepeat, Believe in the Run, Runner’s World Germany, Doctors of Running, Running Warehouse.

  1. Overdel. Et nytt Leno-vevd tekstil med asymmetrisk snøring og tannede snører. RunRepeat gir pustbarheten 4 av 5, og Runner’s World Germany fant den luftig og vannavstøtende uten strekk.

  2. Tunge. Svært tynn, 1,8 mm i RunRepeats måling, og uten sidefester. Runner’s World Germany fant at den kan brette seg eller gli hvis den ikke plasseres nøye.

  3. Hæl. En minimal hælkappe, 1 av 5 for stivhet hos RunRepeat, med en forlenget krage. Doctors of Running hadde ingen gliding og ingen irritasjon av akillessenen.

  4. Mellomsåle. Hoka og Running Warehouse beskriver en PEBA-mellomsåle i to lag, mens RunRepeat og Believe in the Run bemerker én skumsammensetning hele veien. RunRepeat målte det til 32,9 AC, og MetaRocker-formen gir den bratte rockeren i forfoten.

  5. Plate. En omarbeidet karbonplate i full lengde med utskjæringer, som RunRepeat finner mer tilgivende enn 2.0s. Runner’s World Germany melder om en redusert plate nå som mellomsålen er stødigere.

  6. Innersåle. En innersåle på 3,7 mm i RunRepeats måling. Running Warehouse oppgir et superkritisk TPEE-materiale.

  7. Yttersåle. Tynne striper av polyuretan i stedet for gummi, 1,9 mm tykke, med blottlagt skum langs det sentrale sporet. RunRepeat målte 0,72 i forfotfriksjonstesten, nesten dobbelt så mye som forrige modell.

Les mer

En PEBA-konkurransekonstruksjon: en høy PEBA-mellomsåle på en omarbeidet karbonplate, et sentralt spor i stedet for sideutskjæringer, en tynn kompresjonsstøpt polyuretan-yttersåle og en overdel i Leno-vev.

1. Overdel. Et nytt Leno-vevd tekstil med asymmetrisk snøring og tannede snører. RunRepeat gir pustbarheten 4 av 5, og Runner’s World Germany fant den luftig og vannavstøtende uten strekk.

2. Tunge. Svært tynn, 1,8 mm i RunRepeats måling, og uten sidefester. Runner’s World Germany fant at den kan brette seg eller gli hvis den ikke plasseres nøye.

3. Hæl. En minimal hælkappe, 1 av 5 for stivhet hos RunRepeat, med en forlenget krage. Doctors of Running hadde ingen gliding og ingen irritasjon av akillessenen.

4. Mellomsåle. Hoka og Running Warehouse beskriver en PEBA-mellomsåle i to lag, mens RunRepeat og Believe in the Run bemerker én skumsammensetning hele veien. RunRepeat målte det til 32,9 AC, og MetaRocker-formen gir den bratte rockeren i forfoten.

5. Plate. En omarbeidet karbonplate i full lengde med utskjæringer, som RunRepeat finner mer tilgivende enn 2.0s. Runner’s World Germany melder om en redusert plate nå som mellomsålen er stødigere.

6. Innersåle. En innersåle på 3,7 mm i RunRepeats måling. Running Warehouse oppgir et superkritisk TPEE-materiale.

7. Yttersåle. Tynne striper av polyuretan i stedet for gummi, 1,9 mm tykke, med blottlagt skum langs det sentrale sporet. RunRepeat målte 0,72 i forfotfriksjonstesten, nesten dobbelt så mye som forrige modell.

Slitestyrke. Ikke en sko med lang levetid. RunRepeat målte 1,3 mm slitasje på yttersålen, over gjennomsnittet på 1,1 mm, på et tynt lag på 1,9 mm, og ga tåboksen og hælpolstringen 1 av 5. Doctors of Running så lite slitasje etter rundt 30 harde miles (ca. 48 km), men venter moderat slitestyrke.

Slitestyrke. Ikke en sko med lang levetid. RunRepeat målte 1,3 mm slitasje på yttersålen, over gjennomsnittet på 1,1 mm, på et tynt lag på 1,9 mm, og ga tåboksen og hælpolstringen 1 av 5. Doctors of Running så lite slitasje etter rundt 30 harde miles (ca. 48 km), men venter moderat slitestyrke.

Spesifikasjoner, oppgitt og målt

Hvert tall har sin kilde.

Hælhøyde (stack), mm

HOKA (Deckers Brands)37
Believe in the Run38
RunRepeat44,5
RTINGS40,5
Running Warehouse48
Doctors of Running48

Forfothøyde (stack), mm

HOKA (Deckers Brands)30
RunRepeat31,1
Running Warehouse41

Drop, mm

Running Warehouse7
RunRepeat13,4
RTINGS8,9

Vekt (herre), g

HOKA (Deckers Brands)213
Running Warehouse198
RunRepeat193
RTINGS194,3
SpesifikasjonOppgittMålt
Drop
  • 7 mm Doctors of Running
  • 13,4 mm RunRepeat
  • 8,9 mm RTINGS
Hælstack
  • 37 mm HOKA (Deckers Brands)
  • 38 mm Believe in the Run
  • 48 mm Running Warehouse
  • 44,5 mm RunRepeat
  • 40,5 mm RTINGS
  • 48 mm Doctors of Running
Forfotstack
  • 30 mm HOKA (Deckers Brands)
  • 41 mm Running Warehouse
  • 31,1 mm RunRepeat
Vekt, US M9
  • 198 g Running Warehouse
  • 213 g HOKA (Deckers Brands)
  • 193 g RunRepeat
  • 194,3 g RTINGS
Støtte
  • Nøytral Doctors of Running
–
Plate
  • Karbon Doctors of Running
–
Underlag
  • Vei cat
–
Lanseringsår
  • 2026 Doctors of Running
–

Fig. 4 · Oppgitt mot målt. Søylene starter på null. Kilder: HOKA (Deckers Brands), Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.

Labmålinger

SpesifikasjonMålt
Mellomsålens hardhet
  • 32,9 AC RunRepeat
Energitilbakeføring (hæl)
  • 75,3 % RunRepeat
Torsjonsstivhet
  • 15,1 Nm RunRepeat
Bøyekraft
  • 16,8 N RunRepeat
Hælkappens stivhet
  • 1 / 5 RunRepeat
Friksjonskoeffisient
  • 0,72 RunRepeat
SpesifikasjonMålt
Pustbarhet
  • 4 / 5 RunRepeat
Tåboksens bredde
  • 70,4 mm RunRepeat
Tåboksens høyde
  • 25,1 mm RunRepeat
Yttersålens tykkelse
  • 1,9 mm RunRepeat
Innersålens tykkelse
  • 3,7 mm RunRepeat
Tungens tykkelse
  • 1,8 mm RunRepeat

Størrelse og passform

Lengden ligger nær vanlig størrelse, men flere laboratorier fant den kort og smal: hvis du ligger mellom to størrelser, gå en halv størrelse opp.

Lengde

Sprikende tilbakemeldinger

Bredder

normal

Plass til tærne

Tett. RunRepeat målte en tåboks på 70,4 mm og en tåhøyde på 25,1 mm, begge under gjennomsnittet, og Doctors of Running beskriver en rask innsnevring. RTINGS er snillere om forfotvolumet, men finner buen smal.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS

Alle størrelsesnotater fra testere

Believe in the Run og The Run Testers fant at den følger vanlig størrelse i lengden. RunRepeats eierundersøkelse sier en halv størrelse liten, RTINGS foreslår en halv størrelse opp, og Doctors of Running fant den tett og litt kort til snørene var strammet.

Passformen er smal gjennom midtfot og tåboks for nesten alle testere. Den tynne tungen uten sidefester må plasseres nøye, ifølge Doctors of Running og Runner’s World Germany, og innsiden føles så hard at Doctors of Running ikke ville løpt i den uten sokker.

RTINGS oppgir bare vanlig bredde.

RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runner’s World Germany, The Run Testers

Mot Cielo X1 2.0

En forbedring snarere enn en nytenkning: lettere, mer sentrert, bedre grep og en ny overdel, med samme høye konkurranseide med rocker.

Cielo X1 3.0Cielo X1 2.0
StøtteNøytralNøytral
Drop7 mm7 mm
Hælstack37 mm46 mm
Forfot30 mm39 mm
Vekt198 g210 g

Behold Cielo X1 2.0 hvis du likte den mer aggressive formen og fant at den indre utskjæringen fungerte for løpesteget ditt: Runner’s World Germany så 2.0 som en bedre match for midtfot- og forfotløpere. Bytt til 3.0 hvis 2.0 føltes ustødig eller glatt på våt vei.

Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Versjonshistorikk: Cielo X1 2.0 til Cielo X1 3.0

Sentralt spor erstatter den indre utskjæringen. Testerne finner skoen mer sentrert og stødigere enn 2.0, selv om RTINGS fortsatt vurderer den som en smal plattform. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers)

Lettere. RunRepeat målte rundt 15 g mindre enn 2.0, og Hoka kaller den sin letteste maratonsko hittil. (HOKA (Deckers Brands), RunRepeat)

Ny plate og yttersåle. En karbonplate med utskjæringer og en polyuretan-yttersåle der friksjonsscoren nesten doblet seg i RunRepeats test. (RunRepeat)

Overdel i Leno-vev, asymmetrisk snøring. En ny tekstiloverdel med asymmetrisk snøring og tannede snører, som Believe in the Run fant låser foten bedre. (HOKA (Deckers Brands), Believe in the Run)

Litt tammere rocker. Runner’s World Germany melder om en mindre bananformet såle, og RTINGS beskriver 2.0 som mer aggressiv i formen. (RTINGS, Runner’s World Germany)

Alternativer sammenlignet

Hvert av dem løser noe som Cielo X1 3.0 ikke gjør.

Hoka Cielo X1 3.0Hoka Rocket X 3Puma Deviate Nitro Elite 3On Cloudboom StrikeBrooks Hyperion Elite 6
Velg den forDenne sidenMer stabilFastereRomsligere passformSamme støtte
Drop7 mm7 mm8 mm4 mm7 mm
Hælstack37 mm40 mm40 mm43 mm40 mm
Vekt198 g210 g194 g210 g198 g
StøtteNøytralNøytralNøytralNøytralNøytral
Tabell 2 · Oppgitte tall. Kilde: Strideprint-katalogen (cat).

Spørsmål løpere stiller

Følger Hoka Cielo X1 3.0 vanlig størrelse?

Nær, men den er ofte litt kort. Believe in the Run og The Run Testers fant lengden riktig, mens RunRepeats eierundersøkelse sier en halv størrelse liten og RTINGS foreslår en halv størrelse opp. Passformen er smal gjennom midtfot og tåboks, så hvis du ligger mellom to størrelser eller har bredere føtter, er den største størrelsen det tryggeste valget.

Cielo X1 3.0 eller Cielo X1 2.0: hva endret seg?

Cielo X1 3.0 dropper 2.0s indre utskjæring til fordel for et sentralt spor, får en ny karbonplate, en yttersåle av polyuretan med bedre grep og en overdel i Leno-vev, og mister rundt 15 g i RunRepeats målinger. Testerne finner den mer stabil og bedre i vått. Den høye, myke PEBA-gangen og den kraftige rockeren blir.

Hva er den reelle stackhøyden på Cielo X1 3.0?

Hoka oppgir 37 mm i hælen og 30 mm i forfoten og sier at skoen er godkjent av World Athletics. Målte stacker er høyere: 40,5 mm hos RTINGS, 44,5 mm hos RunRepeat og 48 mm hos Running Warehouse og Doctors of Running. RunRepeat har spurt World Athletics om forskjellen. Uansett, vent en svært høy gange.

Er Cielo X1 3.0 bra for brede føtter?

Egentlig ikke. RunRepeat målte en tåboks på 70,4 mm og en tåhøyde på 25,1 mm, begge under gjennomsnittet, og Doctors of Running og The Run Testers beskriver en smal midtfot. RTINGS oppgir bare vanlig bredde. Løpere med brede føtter er bedre tjent med romsligere konkurransesko, som de RunRepeat foreslår.

Er Cielo X1 3.0 en stabilitetssko?

Nei. Cielo X1 3.0 er en nøytral konkurransesko. Den er stødigere enn 2.0, men RTINGS gir stabiliteten 3,4 av 10, og Doctors of Running beskriver en smal, litt ustødig base. Hvis foten din ruller mye innover, gir en smal konkurransesko som denne lite hjelp. En fitting viser hvordan løpesteget ditt oppfører seg i fart.

Kan jeg trene hver dag i Cielo X1 3.0?

Den er ikke laget for det. RunRepeat gir Cielo X1 3.0 48 for daglig løping mot 91 for konkurranse, og Runner’s World Germany utelukker den til rolig jogging. Spar den til tempoarbeid, økter i maratontempo og løp, særlig siden RunRepeat fant at yttersålen og overdelen slites raskt.

Cielo X1 3.0 eller Rocket X 3?

Cielo X1 3.0 er den mykere, høyere, mer aggressive maratonskoen. Rocket X 3 er stødigere og lettere å kontrollere, ifølge Doctors of Running, RTINGS, Runner’s World Germany og The Run Testers, men mindre dempet over et helt maraton. Jevn mekanikk og en slank fot peker mot Cielo. Ellers start med Rocket.

Kilder

  1. HOKA (Deckers Brands), Introducing the Cielo X1 3.0: A Propulsive Ride Built for Race Day (press release, January 29, 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  2. RunRepeat, HOKA Cielo X1 3.0 lab review. Åpnet 13. okt. 2026.
  3. Doctors of Running, Hoka Cielo X1 3.0 Review (Matt Klein, January 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  4. RTINGS, HOKA Cielo X1 3.0 review. Åpnet 13. okt. 2026.
  5. Believe in the Run, Hoka Cielo X1 3.0 Review (March 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  6. Runner’s World Germany, Hoka Cielo X1 3.0 im Test (Urs Weber, February 2026). Åpnet 13. okt. 2026.
  7. The Run Testers, Hoka Cielo X1 3.0 review. Åpnet 13. okt. 2026.
  8. Running Warehouse, HOKA Cielo X1 3.0 Unisex. Åpnet 13. okt. 2026.
  9. cat: Strideprint-katalogen, 395 sko

Slik tester vi. Vi leser publiserte tester, merke- og butikksider og labmålinger, krysssjekker tallene og peker på hvor de ikke stemmer overens. Vi har ikke testet denne skoen selv. Sist oppdatert 13. oktober 2026.

Er det riktig par?Start fittingen din