
ASICS Magic Speed 5 review
De speedtrainer met carbonplaat van ASICS, afgeslankt ten opzichte van de hoge Magic Speed 4: ongeveer 50 g lichter, lager bij de grond, met FF Leap bovenop en FF Blast+ eronder.
- Drop
- 7 mm
- Stack hiel
- 37,5 mm
- Voorvoet
- 30,5 mm
- Gewicht
- 196 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Carbon
Ons oordeel
Weer een schoen voor snelle dagen, geen mini-supershoe.
De Magic Speed 5 laat de hoogte en het gewicht van versie 4 vallen voor een lagere loop dichter bij de grond, met een carbonplaat en een pittige afzet. Hij past bij efficiënte lopers voor intervallen, tempowerk en wedstrijden van 5 tot 10 km. Voor een marathon vinden testers hem minder veerkrachtig en laat in de wedstrijd harder dan een echte supershoe.
Sterke punten
- Licht: 201 g in het lab van RunRepeat, 199,5 g bij RTINGS, voor een herenmaat US 9
- Pittige, stijve voorvoet voor een agressieve afzet
- Sterke grip: 0,79 in de tractietest van RunRepeat
- Zeer goed ademend bovenwerk, 79 in de ademtest van RunRepeat
- Valt normaal volgens beide labs
- Genoeg demping voor kilometers voor elke dag en duurlopen, volgens Canadian Running
Zwakke punten
- Minder veerkrachtig dan echte supershoes; RunRepeat wijt dat aan de FF Blast+-basis
- Stevige voorvoet die laat in een marathon hard kan voelen
- Smal platform, minder vast bij langzaam tempo
- Lage teenbox: 25,7 mm in het lab van RunRepeat
- Vraagt om een actieve afzet, wat één tester moeilijker vond dan bij versie 4
Voor wie hij past
- Je wilt een eerste schoen met carbonplaat voor trainingen
- Je racet op 5 en 10 km
- Je loopt efficiënt en houdt van gevoel voor de grond
- Je miste de Magic Speed 3
Wie hem moet overslaan
- Je landt hard op je hiel
- Je wilt een marathonracer
- Je wilt een hoge, zachte loop
Schoenprofiel
Waar de Magic Speed 5 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Magic Speed 4.
| As | Magic Speed 5 | Magic Speed 4 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 42 | 82 | −40 |
| Lichtheid | 93 | 69 | +24 |
| Stabiliteit | 30 | 30 | = |
| Drop | 41 | 41 | = |
| Reactiviteit | 80 | 80 | = |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht196 g, lichter dan 92% van de schoenen
Drop7 mm, lager dan 55% van de schoenen
Stack hiel37,5 mm, lager dan 57% van de schoenen
Stack voorvoet30,5 mm, lager dan 55% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 4 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Minder schuim, levendiger schuim. FF Leap boven FF Blast+ op een carbonplaat, met een gemeten hiel van ongeveer 35 mm: goed gedempt bij de hiel, steviger voorin.
Wendbaar, niet vast. Een stevigere hielkap helpt, maar het smalle platform voelt minder vast bij langzaam tempo, en RunRepeat waarschuwt lopers die op de hiel landen.
Pittig, maar geen supershoe. Een energieterugave van 64,6 procent bij de hiel in het lab van RunRepeat, onder supershoes, maar een stijve, pittige afzet op tempo.
Minder schuim, levendiger schuim. Een FF Leap-toplaag over de hele lengte zit boven een FF Blast+-basis, met een carbonplaat ertussen. ASICS noemt 37,5 mm bij de hiel en 30,5 mm bij de voorvoet, en beide labs maten minder: 35,3 mm bij RunRepeat, 35,9 mm bij RTINGS.
RunRepeat mat het schuim op 27,0 op de AC-schaal en 149 SA schokdemping bij de hiel. RTINGS beoordeelt de demping bij de hiel goed maar vindt de lagere stack minder zacht onder de voorvoet.
Wendbaar, niet vast. RTINGS geeft stabiliteit 6,3 op 10 en vindt het smalle platform minder vast bij langzaam tempo. RunRepeat mat de tussenzool op 78,1 mm breed bij de hiel en 110,1 mm bij de voorvoet.
Canadian Running vond dat de stevigere hielkap stabiliteit toevoegt zonder volume, en RunRepeat mat een matig stijve hielkap, 3 op 5. Lopers die op de hiel landen vinden de geometrie misschien nog steeds extreem, waarschuwt RunRepeat.
Pittig, maar geen supershoe. RunRepeat mat een energieterugave van 64,6 procent bij de hiel en 62,6 procent bij de voorvoet, beter dan versie 4 maar beperkt door de FF Blast+-basis. RTINGS geeft de energieterugave 7,4 op 10, minder veerkrachtig dan de beste supershoes.
De afzet is waar hij schittert: RTINGS schrijft de plaat en stijve voorvoet een agressieve afzet toe, en Canadian Running beschrijft een reactief, snel gevoel.
Lees meer
Minder schuim, levendiger schuim. Een FF Leap-toplaag over de hele lengte zit boven een FF Blast+-basis, met een carbonplaat ertussen. ASICS noemt 37,5 mm bij de hiel en 30,5 mm bij de voorvoet, en beide labs maten minder: 35,3 mm bij RunRepeat, 35,9 mm bij RTINGS.
RunRepeat mat het schuim op 27,0 op de AC-schaal en 149 SA schokdemping bij de hiel. RTINGS beoordeelt de demping bij de hiel goed maar vindt de lagere stack minder zacht onder de voorvoet.
Wendbaar, niet vast. RTINGS geeft stabiliteit 6,3 op 10 en vindt het smalle platform minder vast bij langzaam tempo. RunRepeat mat de tussenzool op 78,1 mm breed bij de hiel en 110,1 mm bij de voorvoet.
Canadian Running vond dat de stevigere hielkap stabiliteit toevoegt zonder volume, en RunRepeat mat een matig stijve hielkap, 3 op 5. Lopers die op de hiel landen vinden de geometrie misschien nog steeds extreem, waarschuwt RunRepeat.
Pittig, maar geen supershoe. RunRepeat mat een energieterugave van 64,6 procent bij de hiel en 62,6 procent bij de voorvoet, beter dan versie 4 maar beperkt door de FF Blast+-basis. RTINGS geeft de energieterugave 7,4 op 10, minder veerkrachtig dan de beste supershoes.
De afzet is waar hij schittert: RTINGS schrijft de plaat en stijve voorvoet een agressieve afzet toe, en Canadian Running beschrijft een reactief, snel gevoel.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Intervaltraining | Ervoor gemaakt | Zijn sweet spot. Canadian Running noemt baanintervallen en snel wegwerk. | RunRepeat, Canadian Running |
| Tempotraining | Ervoor gemaakt | RunRepeat geeft hem 89 voor tempo, en Shuichi Running vond zijn beste bereik rond 4:00 tot 4:30 per km. | RunRepeat, Shuichi Running |
| Halve marathon (wedstrijd) | Kan ook | Mogelijk voor efficiënte lopers. RTINGS geeft hem 7,4 voor de halve en hele marathon. | RTINGS, Shuichi Running |
| Duurlopen | Kan ook | Canadian Running vond genoeg demping voor duurlopen; RTINGS geeft daar 7,1. | RTINGS, Canadian Running |
| Marathon (wedstrijd) | Kan ook | RTINGS vindt dat hij laat in een marathon hard kan voelen. Een Metaspeed is de veiligere keuze. | RunRepeat, RTINGS |
| Rustige runs | Niet ervoor | RTINGS geeft hem 6,1 voor dagelijkse training; het smalle platform voelt minder vast bij langzaam tempo. | RTINGS |
Bron: RunRepeat, Canadian Running, Shuichi Running, RTINGS
Wat de tests zeggen
De tests zijn het erover eens dat de Magic Speed 5 lichter, lager en directer is dan versie 4, en op zijn best op snelle dagen en bij korte wedstrijden. Ze gaan uit elkaar over hoe zacht hij voelt en over hoe hij past vergeleken met het oude model.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 86 op 100: een terugkeer naar vorm voor de serie, geremd door de energieterugave van zijn basisschuim. | Lees |
| RTINGS | Lab | Wisselend | RTINGS geeft 8,1 voor 5 en 10 km maar 7,4 voor marathons: wendbaar en pittig, stevig en minder veerkrachtig dan topracers. | Lees |
| Canadian Running | Review | Positief | Canadian Running ziet een veelzijdige speedtrainer, snel op tempo met genoeg demping voor kilometers voor elke dag en duurlopen. | Lees |
| Shuichi Running | Review | Positief | Shuichi Running houdt van hem als wedstrijdschoen voor gemiddelde lopers en trainingsschoen voor gevorderden, maar waarschuwt dat hij klein valt. | Lees |
Ze zijn het eens
- Veel lichter dan versie 4Fleet Feet noemt ongeveer 50 g minder, en Shuichi Running schat de schoen ongeveer 20 procent lichter.
- Lager en directerCanadian Running noemt een hiel van 43,5 mm voor versie 4 tegenover nu 37,5 mm, RunRepeat mat 35,3 mm, en RTINGS beschrijft een loop met meer contact met de grond.
- Gebouwd voor snelheid, niet voor marathonsRTINGS geeft hem de hoogste score voor 5 en 10 km, RunRepeat bewaart hem voor trainingen, en i-run noemt wedstrijden van 5 tot 10 km.
- Grip en ademend vermogenRunRepeat mat 0,79 tractie en 79 voor ademend vermogen, en Canadian Running vond het bovenwerk dun en luchtig.
Ze verschillen
- Zacht of stevigShuichi Running vond hem merkbaar zachter onder de voet dan versie 4, en RunRepeat mat het schuim op 27,0 AC, aan de zachte kant. RTINGS beoordeelt de voorvoet als stevig en de loop laat in een wedstrijd als hard.
- MaatDe lezers van RunRepeat en RTINGS vinden dat hij valt normaal. Shuichi Running vond minder ruimte voor de tenen dan bij versie 4 en stelt een halve maat groter voor als versie 4 je precies paste.
Hoe hij is gebouwd
Een FF Leap-toplaag over de hele lengte, een FF Blast+-basis en een carbonplaat ertussen, onder een dun engineered-mesh bovenwerk en een ASICSGRIP-buitenzool.
Een FF Leap over de hele lengte boven een FF Blast+-basis met een carbonplaat ertussen, een dun gerecycled mesh bovenwerk en een ASICSGRIP-buitenzool van 1,9 mm.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkEngineered mesh | Ademend vermogen 79 BR |
| 2 | Tong | 0,8 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 3 / 5 |
| 4 | TussenzoolFF LEAP en FF BLAST+ | Hardheid 27,0 AC |
| 5 | PlaatCarbonplaat | 15,9 Nm |
| 6 | Binnenzool | 2,5 mm |
| 7 | BuitenzoolASICSGRIP | 1,9 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 37,5 mm hiel, 30,5 mm voorvoet; gemeten: 1,9 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Fleet Feet, RunRepeat, Canadian Running, RTINGS, Shuichi Running. BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).
Bovenwerk. Dun en ademend, met minstens 75 procent gerecycled materiaal en ongeveer 13 procent minder gewicht dan versie 4, volgens Canadian Running. RunRepeat gaf het ademend vermogen 79.
Tong. Dun, 0,8 mm in het lab van RunRepeat, en met halve zijflappen, wat volgens RTINGS helpt het middenvoet vast te houden.
Hiel. Een matig stijve hielkap, 3 op 5 in de test van RunRepeat. Canadian Running vond dat de stevigere hielkap stabiliteit toevoegt zonder volume.
Tussenzool. FF Leap loopt nu over de hele lengte bovenop, ter vervanging van het kleine FF Turbo-inzetstuk in de voorvoet van versie 4, boven een FF Blast+-basis aan de grondkant. RunRepeat mat 27,0 AC.
Plaat. Fleet Feet en RTINGS beschrijven een carbonplaat over de hele lengte, herwerkt voor de nieuwe tussenzool; de doormidden gesneden review van RunRepeat beschrijft een gevorkt voorvoetdeel dat meer buigt dan een supershoeplaat. RunRepeat mat 13,1 N buigkracht en 15,9 Nm torsiestijfheid.
Binnenzool. Een dunne, uitneembare binnenzool, 2,5 mm in het lab van RunRepeat, gemaakt met solution dyeing volgens Fleet Feet.
Buitenzool. 1,9 mm ASICSGRIP-rubber in het lab van RunRepeat, met een nieuw patroon volgens Shuichi Running. Het scoorde 0,79 voor tractie.
Lees meer
Een FF Leap-toplaag over de hele lengte, een FF Blast+-basis en een carbonplaat ertussen, onder een dun engineered-mesh bovenwerk en een ASICSGRIP-buitenzool.
1. Bovenwerk. Dun en ademend, met minstens 75 procent gerecycled materiaal en ongeveer 13 procent minder gewicht dan versie 4, volgens Canadian Running. RunRepeat gaf het ademend vermogen 79.
2. Tong. Dun, 0,8 mm in het lab van RunRepeat, en met halve zijflappen, wat volgens RTINGS helpt het middenvoet vast te houden.
3. Hiel. Een matig stijve hielkap, 3 op 5 in de test van RunRepeat. Canadian Running vond dat de stevigere hielkap stabiliteit toevoegt zonder volume.
4. Tussenzool. FF Leap loopt nu over de hele lengte bovenop, ter vervanging van het kleine FF Turbo-inzetstuk in de voorvoet van versie 4, boven een FF Blast+-basis aan de grondkant. RunRepeat mat 27,0 AC.
5. Plaat. Fleet Feet en RTINGS beschrijven een carbonplaat over de hele lengte, herwerkt voor de nieuwe tussenzool; de doormidden gesneden review van RunRepeat beschrijft een gevorkt voorvoetdeel dat meer buigt dan een supershoeplaat. RunRepeat mat 13,1 N buigkracht en 15,9 Nm torsiestijfheid.
6. Binnenzool. Een dunne, uitneembare binnenzool, 2,5 mm in het lab van RunRepeat, gemaakt met solution dyeing volgens Fleet Feet.
7. Buitenzool. 1,9 mm ASICSGRIP-rubber in het lab van RunRepeat, met een nieuw patroon volgens Shuichi Running. Het scoorde 0,79 voor tractie.
Duurzaamheid. Beter dan zijn dunne buitenzool doet vermoeden. De slijtagetest van RunRepeat haalde 0,8 mm van het rubber, iets beter dan gemiddeld, al scoorde de duurzaamheid van de teenbox 1 op 5. Shuichi Running had de levensduur nog niet beoordeeld.
Duurzaamheid. Beter dan zijn dunne buitenzool doet vermoeden. De slijtagetest van RunRepeat haalde 0,8 mm van het rubber, iets beter dan gemiddeld, al scoorde de duurzaamheid van de teenbox 1 op 5. Shuichi Running had de levensduur nog niet beoordeeld.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, US M9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Canadian Running, i-run.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Ademend vermogen |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
| Buigkracht |
|
BR: de ademendheidsschaal van RunRepeat (geen score op 100).
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke maat, tenzij de Magic Speed 4 je precies paste: overweeg dan een halve maat groter.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard en breed
Ruimte voor de tenen
De breedte is prima, de hoogte is krap. RunRepeat mat 71,9 mm teenboxbreedte maar maar 25,7 mm hoogte, en de hoogte van de voorvoet is de laagste pasvormscore van RTINGS.
RunRepeat, RTINGS
Volledige maatnotities van testers
De lezers van RunRepeat vinden dat hij valt normaal, en RTINGS geeft lengte, boog en breedte van de voorvoet bijna perfect. Shuichi Running kocht een US 9,5 en vond minder ruimte voor de tenen dan bij de Magic Speed 4, en stelt een halve maat groter voor als versie 4 perfect paste.
Fleet Feet noemt hem unisex in herenmaten, waarbij vrouwen worden geadviseerd 1,5 maat kleiner te nemen dan hun gebruikelijke maat. Fleet Feet en RTINGS tonen een normale breedte; RunRepeat noemt een brede versie in zijn specificaties.
RunRepeat, RTINGS, Shuichi Running, Fleet Feet
Vs Magic Speed 4
Een reset: veel lager, ongeveer 50 g lichter, met FF Leap in plaats van het FF Turbo-inzetstuk en geometrie geleend van de Metaspeed Edge.
| Magic Speed 5 | Magic Speed 4 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal |
| Drop | 7 mm | 7 mm |
| Stack hiel | 37,5 mm | 42,5 mm |
| Voorvoet | 30,5 mm | 35,5 mm |
| Gewicht | 196 g | 241 g |
Hou de Magic Speed 4 als je hem voor duurlopen gebruikte en van zijn hoogte hield: RTINGS vindt hem meer gedempt voor langere trainingen. Stap over op de 5 als je een lichtere, snellere schoen wilt voor trainingen en korte wedstrijden.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Versiegeschiedenis: Magic Speed 4 tot Magic Speed 5
Veel lagere stack. Canadian Running noemt 43,5 mm bij de hiel voor versie 4 tegenover nu 37,5 mm, en merkt op dat de lagere stack hem toegestaan maakt onder de regels van World Athletics. RunRepeat mat 35,3 mm. (RunRepeat, Canadian Running)
Ongeveer 50 g lichter. Fleet Feet noemt ongeveer 50 g minder, en Canadian Running zegt meer dan een ounce, met een bovenwerk dat ongeveer 13 procent lichter is. (Canadian Running, Fleet Feet)
FF Leap vervangt FF Turbo. Een FF Leap-toplaag over de hele lengte vervangt het kleine FF Turbo-inzetstuk in de voorvoet, boven een nieuwe FF Blast+-basis. RunRepeat mat meer energieterugave dan bij versie 4. (RunRepeat, Canadian Running)
Geometrie in Edge-stijl. Canadian Running zegt dat de geometrie is geleend van de Metaspeed Edge, en RunRepeat vindt het gevoel dichter bij eerdere Magic Speeds. (RunRepeat, Canadian Running)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Magic Speed 5 niet doet.
ASICS Magic Speed 5 | ASICS Metaspeed Edge Tokyo | ASICS Sonicblast 2 | ASICS Magic Speed 4 | Saucony Endorphin Speed 5 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Lichter | Meer demping | Meer demping | Hogere drop |
| Drop | 7 mm | 5 mm | 8 mm | 7 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 37,5 mm | 39,5 mm | 46 mm | 42,5 mm | 36 mm |
| Gewicht | 196 g | 170 g | 238 g | 241 g | 238 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Magic Speed 5 of Magic Speed 4: wat is er veranderd?
Versie 5 is veel lager en lichter: Canadian Running noemt 37,5 mm bij de hiel tegenover 43,5 mm, en Fleet Feet noemt ongeveer 50 g minder. FF Leap vervangt het FF Turbo-inzetstuk. Kies de 5 voor trainingen en korte wedstrijden; RTINGS vindt de 4 meer gedempt voor lange trainingsruns.
Valt de Magic Speed 5 normaal qua maat?
Grotendeels wel: de lezers van RunRepeat en RTINGS vinden dat hij valt normaal. Shuichi Running vond minder ruimte voor de tenen dan bij versie 4 en stelt een halve maat groter voor als versie 4 je precies paste. Hij is unisex in herenmaten; Fleet Feet adviseert vrouwen 1,5 maat kleiner te bestellen dan hun gebruikelijke maat.
Kan ik een marathon racen op de Magic Speed 5?
Dat kan, maar testers raden het niet aan als eerste keuze. RTINGS geeft hem 7,4 voor de halve en hele marathon en vindt hem hard laat in een wedstrijd, en RunRepeat verwijst serieuze racers naar de Metaspeed-lijn.
Magic Speed 5 of Metaspeed: wat is het verschil?
De Metaspeed Sky en Edge Tokyo zijn volwaardige wedstrijdschoenen, lichter met opgegeven 170 g en hoger met 39,5 mm. De Magic Speed 5 is een carbontrainer voor trainingen en kortere wedstrijden, met minder energieterugave. RunRepeat raadt de Metaspeeds aan voor serieuze racers.
Wat zijn de drop en stackhoogte van de Magic Speed 5?
ASICS noemt 37,5 mm bij de hiel en 30,5 mm bij de voorvoet, een drop van 7 mm. RunRepeat mat 35,3 en 26,6 mm, een drop van 8,7 mm; RTINGS mat 35,9 mm bij de hiel en een drop van 6,9 mm.
Hoe licht is de Magic Speed 5?
ASICS noemt 196 g voor een herenmaat US 9; RunRepeat woog 201 g en RTINGS 199,5 g. In onze catalogus zijn maar 13 van de 149 neutrale wegschoenen die in die maat zijn gewogen lichter op hun opgegeven cijfer.
Bronnen
- RunRepeat, Cut in half: ASICS Magic Speed 5 Review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, ASICS MAGIC SPEED 5 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Canadian Running, Shoe review: Asics Magic Speed 5 (Marley Dickinson, March 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Shuichi Running, ASICS Magic Speed 5 Review: Carbon Trainer for Sub-3 Runners. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Fleet Feet, Men’s ASICS Magic Speed 5. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- i-run, Asics Magic Speed 5. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



