
Hoka Cielo X1 3.0 review
De marathon-supershoe van Hoka verliest gewicht, zijn binnenste uitsparing en wat van zijn wiebel, en behoudt een hoge, veerkrachtige PEBA-loop met een sterke rocker en een strakke pasvorm.
- Drop
- 7 mm
- Stack hiel
- 37 mm
- Voorvoet
- 30 mm
- Gewicht
- 198 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Carbon
Ons oordeel
Veerkrachtig, snel en smal gebouwd.
De Cielo X1 3.0 is een hoge PEBA-racer met carbonplaat en een steile rocker bij de voorvoet, lichter en meer gecentreerd dan de 2.0, en testers beoordelen hem hoog voor het tempo van de halve en hele marathon. Hij past bij neutrale lopers met een stabiele loopmechaniek en een slanke voet; brede voeten en wie achterin wiebelt kijken eerst naar rustiger racers.
Sterke punten
- Zeer hoge energieterugave in het lab van RunRepeat: 75,3 procent bij de hiel
- Veerkrachtige, snel rollende loop waar elke test op wedstrijdtempo van geniet
- Lichter dan de 2.0, ongeveer 198 g in een herenmaat US 9
- Veel betere grip op natte wegen dan eerdere Cielo’s
- Vaste, wedstrijdstrakke vergrendeling met asymmetrische vetering
Zwakke punten
- Smalle, taps toelopende teenbox en slank middenvoet
- Smalle basis: RTINGS geeft stabiliteit 3,4 op 10
- Valt voor meerdere testers wat kort
- Slechte levensduurscores in de slijtagetests van RunRepeat
- Niet bruikbaar als trainer voor elke dag of voor rustig joggen
Voor wie hij past
- Je racet de halve of de hele marathon
- Je voet is slank, of je houdt van een strakke pasvorm
- Je landt stabiel en houdt van een rocker
- De Cielo X1 2.0 voelde te wiebelig
Wie hem moet overslaan
- Je voeten zijn breed of je tenen hebben hoogte nodig
- Je achtervoet heeft hulp nodig om gecentreerd te blijven
- Je wilt één schoen voor training en wedstrijd
Schoenprofiel
Waar de Cielo X1 3.0 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Cielo X1 2.0.
| As | Cielo X1 3.0 | Cielo X1 2.0 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 33 | 93 | −60 |
| Lichtheid | 92 | 88 | +4 |
| Stabiliteit | 30 | 30 | = |
| Drop | 41 | 41 | = |
| Reactiviteit | 80 | 60 | +20 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht198 g, lichter dan 91% van de schoenen
Drop7 mm, lager dan 55% van de schoenen
Stack hiel37 mm, lager dan 58% van de schoenen
Stack voorvoet30 mm, lager dan 56% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 6 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Hoog, zacht en zeer beschermend. Zacht PEBA op een platform dat veel hoger is dan de opgegeven 37 mm: RunRepeat mat 44,5 mm bij de hiel, met zeer hoge schokdemping.
Stabieler dan de 2.0, nog steeds smal. De centrale groef maakt hem stabieler dan de 2.0, maar de basis blijft smal en zacht: RTINGS geeft stabiliteit 3,4 op 10.
Een sterke rocker die je laat rollen. Energieterugave van 75,3 procent bij de hiel in het lab van RunRepeat, met een lange, agressieve rocker die een snelle rol naar voren beloont.
Hoog, zacht en zeer beschermend. Hoka noemt 37 mm bij de hiel en 30 mm bij de voorvoet, maar de schoen zit in de praktijk veel hoger: RunRepeat mat 44,5 mm bij de hiel, RTINGS 40,5 mm, en Running Warehouse en Doctors of Running 48 mm. RunRepeat zegt dat het World Athletics heeft gevraagd naar het verschil.
De PEBA-tussenzool is zacht. RunRepeat mat 32,9 op de AC-schaal met schokdemping bij de hiel ruim boven het gemiddelde, en RTINGS beoordeelt hiel en voorvoet allebei als zacht met uitstekende bescherming. Doctors of Running vond dat hij na de eerste 5 tot 10 mijl nog zachter wordt.
Stabieler dan de 2.0, nog steeds smal. Hoka verwijderde de binnenste uitsparing van de 2.0 en verving die door een centrale groef. The Run Testers en Believe in the Run vonden hem daardoor allebei stabieler, en Runner’s World Germany meldt een meer gecentreerde rol.
Het blijft een smalle, zachte racer. RTINGS geeft stabiliteit 3,4 op 10 en waarschuwt dat hij kan wiebelen als je moe wordt. Doctors of Running vond een lichte neiging naar buiten bij hiel en middenvoet, met een stabielere voorvoet dankzij de plaat.
Een sterke rocker die je laat rollen. RunRepeat mat een energieterugave van 75,3 procent bij de hiel en 70,4 procent bij de voorvoet, ver boven het gemiddelde van 61,4 procent, al iets onder de 2.0. Ook RTINGS beoordeelt de veerkracht hoog.
De rocker bij de voorvoet is lang en agressief. Doctors of Running vond het makkelijker om erdoorheen te rollen dan erop te landen, en The Run Testers waarschuwt dat hij kan bepalen hoe je loopt laat in een lange wedstrijd.
Lees meer
Hoog, zacht en zeer beschermend. Hoka noemt 37 mm bij de hiel en 30 mm bij de voorvoet, maar de schoen zit in de praktijk veel hoger: RunRepeat mat 44,5 mm bij de hiel, RTINGS 40,5 mm, en Running Warehouse en Doctors of Running 48 mm. RunRepeat zegt dat het World Athletics heeft gevraagd naar het verschil.
De PEBA-tussenzool is zacht. RunRepeat mat 32,9 op de AC-schaal met schokdemping bij de hiel ruim boven het gemiddelde, en RTINGS beoordeelt hiel en voorvoet allebei als zacht met uitstekende bescherming. Doctors of Running vond dat hij na de eerste 5 tot 10 mijl nog zachter wordt.
Stabieler dan de 2.0, nog steeds smal. Hoka verwijderde de binnenste uitsparing van de 2.0 en verving die door een centrale groef. The Run Testers en Believe in the Run vonden hem daardoor allebei stabieler, en Runner’s World Germany meldt een meer gecentreerde rol.
Het blijft een smalle, zachte racer. RTINGS geeft stabiliteit 3,4 op 10 en waarschuwt dat hij kan wiebelen als je moe wordt. Doctors of Running vond een lichte neiging naar buiten bij hiel en middenvoet, met een stabielere voorvoet dankzij de plaat.
Een sterke rocker die je laat rollen. RunRepeat mat een energieterugave van 75,3 procent bij de hiel en 70,4 procent bij de voorvoet, ver boven het gemiddelde van 61,4 procent, al iets onder de 2.0. Ook RTINGS beoordeelt de veerkracht hoog.
De rocker bij de voorvoet is lang en agressief. Doctors of Running vond het makkelijker om erdoorheen te rollen dan erop te landen, en The Run Testers waarschuwt dat hij kan bepalen hoe je loopt laat in een lange wedstrijd.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Marathon (wedstrijd) | Ervoor gemaakt | Zijn hoofdtaak. RTINGS geeft hem 8,0 voor racen op de halve en hele marathon, en Hoka bouwde hem voor de marathon. | HOKA (Deckers Brands), RTINGS |
| Halve marathon (wedstrijd) | Ervoor gemaakt | Dezelfde score bij RTINGS. Doctors of Running stelt voor dat minder stabiele lopers hem houden voor wedstrijden van 10 km en de halve marathon. | Doctors of Running, RTINGS |
| Tempotraining | Ervoor gemaakt | Doctors of Running en Believe in the Run vonden hem allebei fijn voor tempoduurlopen en langere intervallen. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Duurlopen | Kan ook | Prima voor snelle duurlopen met stukken op marathontempo, niet voor langzame. | Doctors of Running, Believe in the Run |
| Intervaltraining | Kan ook | Testers zijn verdeeld: The Run Testers gebruikte hem voor korte, scherpe herhalingen, terwijl Believe in the Run hem niet zou meenemen naar herhalingen van 400 m. | Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers |
| Rustige runs | Niet ervoor | RunRepeat geeft hem 48 voor dagelijks hardlopen en Runner’s World Germany sluit hem uit voor joggen. | RunRepeat, Runner’s World Germany |
Bron: HOKA (Deckers Brands), RTINGS, Doctors of Running, Believe in the Run, The Run Testers, RunRepeat, Runner’s World Germany
Wat de tests zeggen
De gepubliceerde tests zijn het erover eens dat de Cielo X1 3.0 een veerkrachtige, snel rollende marathonracer is en een duidelijke stap vooruit ten opzichte van de 2.0. Ze verschillen van mening over hoe stabiel hij is en of hij kort valt.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 91 op 100: een sterk gespecialiseerde marathonracer met grote demping en terugkaatsing, beperkt door zijn rocker en strakke pasvorm. | Lees |
| Doctors of Running | Review | Positief | Doctors of Running geeft B plus in totaal en A voor prestaties: een uitstekende update voor neutrale racers met een stabiele mechaniek en slanke voeten. | Lees |
| RTINGS | Lab | Positief | RTINGS geeft 8,0 voor racen op de marathon: beschermend en efficiënt, met een platform dat merkbaar minder stabiel is dan sommige concurrenten. | Lees |
| Believe in the Run | Review | Positief | Believe in the Run zet hem in de A-klasse: een echte wedstrijdschoen die een breed scala aan tempo’s beloont, met wat wiebel bij draaien of vertragen. | Lees |
| The Run Testers | Review | Positief | The Run Testers noemt hem een geweldige wedstrijdschoen voor fans van een springerige loop, al is hij zwaarder dan de lichtste concurrenten en sterk gebogen. | Lees |
Ze zijn het eens
- Veerkrachtig en voortstuwendRunRepeat mat hoge energieterugave, RTINGS beoordeelt de PEBA-tussenzool als veerkrachtig, en Doctors of Running, Believe in the Run en The Run Testers beschrijven allemaal een snelle, springerige rol.
- Strak en smalDoctors of Running, RunRepeat en The Run Testers vonden middenvoet en teenbox allemaal smal, en RTINGS wijst op een smal bogengebied.
- Veel betere gripDe tractiescore van RunRepeat verdubbelde bijna ten opzichte van het vorige model, en The Run Testers en Runner’s World Germany loven de grip op nat.
- Een wedstrijdspecialistRunRepeat, RTINGS en Runner’s World Germany beoordelen hem allemaal ruim onder de maat voor elke dag of rustig lopen.
Ze verschillen
- Hoe stabiel is hij?The Run Testers, Believe in the Run en Runner’s World Germany vinden hem stabieler dan de 2.0. RTINGS geeft stabiliteit 3,4 op 10, en Doctors of Running noemt de basis smal en een beetje wiebelig.
- Bij welke landing hij pastRunner’s World Germany denkt dat hij nu beter past bij lopers die op de hiel landen dan de 2.0. RTINGS vindt hem minder stabiel voor lopers die op de hiel landen, en Believe in the Run richt hem op lopers die op het middenvoet en de voorvoet landen.
- Valt normaal of kort?Believe in the Run en The Run Testers vonden de lengte goed. De eigenaren van RunRepeat zeggen dat hij een halve maat klein valt, RTINGS stelt een halve maat groter voor, en Doctors of Running vond hem iets kort.
Hoe hij is gebouwd
Een PEBA-wedstrijdopbouw: een hoge PEBA-tussenzool op een herwerkte carbonplaat, een centrale groef in plaats van uitsparingen aan de zijkant, een dunne in een pers gevormde polyurethaan buitenzool en een bovenwerk met Leno-weefsel.
Een hoge PEBA-tussenzool op een herwerkte carbonplaat, een centrale groef voor stabiliteit, een dunne polyurethaan buitenzool van 1,9 mm en een licht bovenwerk met Leno-weefsel.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkLeno-weefsel | Ademend vermogen 4 / 5 |
| 2 | Tong | 1,8 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 1 / 5 |
| 4 | TussenzoolPEBA, MetaRocker | Hardheid 32,9 AC |
| 5 | PlaatCarbonvezelplaat | – |
| 6 | Binnenzool | 3,7 mm |
| 7 | BuitenzoolIn een pers gevormd polyurethaan | 1,9 mm |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 37 mm hiel, 30 mm voorvoet; gemeten: 1,9 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: HOKA (Deckers Brands), RunRepeat, Believe in the Run, Runner’s World Germany, Doctors of Running, Running Warehouse.
Bovenwerk. Een nieuw Leno-weefsel met asymmetrische vetering en veters met tanden. RunRepeat geeft het ademend vermogen 4 op 5, en Runner’s World Germany vond het luchtig en waterafstotend zonder rek.
Tong. Zeer dun, 1,8 mm in de meting van RunRepeat, en zonder zijflappen. Runner’s World Germany vond dat hij kan vouwen of verschuiven als hij niet zorgvuldig wordt gezet.
Hiel. Een minimale hielkap, 1 op 5 voor stijfheid bij RunRepeat, met een verlengde rand. Doctors of Running had geen slippen en geen irritatie aan de achillespees.
Tussenzool. Hoka en Running Warehouse beschrijven een PEBA-tussenzool met twee lagen, terwijl RunRepeat en Believe in the Run één schuimsamenstelling over de hele lengte opmerken. RunRepeat mat 32,9 AC, en de MetaRocker-vorm geeft de steile rocker bij de voorvoet.
Plaat. Een opnieuw ontworpen carbonplaat over de hele lengte met uitsparingen, die RunRepeat vergevingsgezinder vindt dan die van de 2.0. Runner’s World Germany meldt een verminderde plaat nu de tussenzool stabieler is.
Binnenzool. Een binnenzool van 3,7 mm in de meting van RunRepeat; Running Warehouse noemt een superkritisch TPEE-materiaal.
Buitenzool. Dunne stroken polyurethaan in plaats van rubber, 1,9 mm dik, met blootliggend schuim langs de centrale groef. RunRepeat mat 0,72 in zijn tractietest bij de voorvoet, bijna het dubbele van het vorige model.
Lees meer
Een PEBA-wedstrijdopbouw: een hoge PEBA-tussenzool op een herwerkte carbonplaat, een centrale groef in plaats van uitsparingen aan de zijkant, een dunne in een pers gevormde polyurethaan buitenzool en een bovenwerk met Leno-weefsel.
1. Bovenwerk. Een nieuw Leno-weefsel met asymmetrische vetering en veters met tanden. RunRepeat geeft het ademend vermogen 4 op 5, en Runner’s World Germany vond het luchtig en waterafstotend zonder rek.
2. Tong. Zeer dun, 1,8 mm in de meting van RunRepeat, en zonder zijflappen. Runner’s World Germany vond dat hij kan vouwen of verschuiven als hij niet zorgvuldig wordt gezet.
3. Hiel. Een minimale hielkap, 1 op 5 voor stijfheid bij RunRepeat, met een verlengde rand. Doctors of Running had geen slippen en geen irritatie aan de achillespees.
4. Tussenzool. Hoka en Running Warehouse beschrijven een PEBA-tussenzool met twee lagen, terwijl RunRepeat en Believe in the Run één schuimsamenstelling over de hele lengte opmerken. RunRepeat mat 32,9 AC, en de MetaRocker-vorm geeft de steile rocker bij de voorvoet.
5. Plaat. Een opnieuw ontworpen carbonplaat over de hele lengte met uitsparingen, die RunRepeat vergevingsgezinder vindt dan die van de 2.0. Runner’s World Germany meldt een verminderde plaat nu de tussenzool stabieler is.
6. Binnenzool. Een binnenzool van 3,7 mm in de meting van RunRepeat; Running Warehouse noemt een superkritisch TPEE-materiaal.
7. Buitenzool. Dunne stroken polyurethaan in plaats van rubber, 1,9 mm dik, met blootliggend schuim langs de centrale groef. RunRepeat mat 0,72 in zijn tractietest bij de voorvoet, bijna het dubbele van het vorige model.
Duurzaamheid. Geen schoen met een lange levensduur. RunRepeat mat 1,3 mm slijtage van de buitenzool, boven zijn gemiddelde van 1,1 mm, op een dunne laag van 1,9 mm, en gaf teenbox en hielvulling 1 op 5. Doctors of Running zag na ongeveer 30 stevige mijl weinig slijtage maar verwacht een matige levensduur.
Duurzaamheid. Geen schoen met een lange levensduur. RunRepeat mat 1,3 mm slijtage van de buitenzool, boven zijn gemiddelde van 1,1 mm, op een dunne laag van 1,9 mm, en gaf teenbox en hielvulling 1 op 5. Doctors of Running zag na ongeveer 30 stevige mijl weinig slijtage maar verwacht een matige levensduur.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Drop, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, US M9 |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
| Jaar van uitgave |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: HOKA (Deckers Brands), Believe in the Run, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Buigkracht |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Ademend vermogen |
|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
Maat en pasvorm
De lengte komt dicht bij je gebruikelijke maat, maar meerdere labs vonden hem kort en smal: zit je tussen twee maten, neem dan een halve maat groter.
Lengte
Wisselende meldingen
Breedtes
standaard
Ruimte voor de tenen
Krap. RunRepeat mat een teenbox van 70,4 mm en 25,1 mm teenhoogte, beide onder zijn gemiddelden, en Doctors of Running beschrijft een snelle taps. RTINGS is vriendelijker over het volume van de voorvoet maar vindt de boog smal.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS
Volledige maatnotities van testers
Believe in the Run en The Run Testers vonden hem valt normaal in de lengte. De eigenarenenquête van RunRepeat zegt een halve maat klein, RTINGS stelt een halve maat groter voor, en Doctors of Running vond hem strak en iets kort tot de veters waren aangetrokken.
De pasvorm is bij bijna elke tester smal door middenvoet en teenbox. De dunne tong zonder zijflappen moet zorgvuldig worden geplaatst, volgens Doctors of Running en Runner’s World Germany, en de binnenkant voelt zo ruw dat Doctors of Running hem niet zonder sokken zou lopen.
RTINGS noemt alleen een normale breedte.
RunRepeat, Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, Runner’s World Germany, The Run Testers
Vs Cielo X1 2.0
Een verfijning in plaats van een heroverweging: lichter, meer gecentreerd, betere grip en een nieuw bovenwerk, met hetzelfde hoge idee met rocker voor wedstrijden.
| Cielo X1 3.0 | Cielo X1 2.0 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal |
| Drop | 7 mm | 7 mm |
| Stack hiel | 37 mm | 46 mm |
| Voorvoet | 30 mm | 39 mm |
| Gewicht | 198 g | 210 g |
Hou de Cielo X1 2.0 als je van zijn agressievere vorm hield en vond dat de binnenste uitsparing werkte voor jouw loopstijl: Runner’s World Germany zag de 2.0 als betere match voor lopers die op het middenvoet en de voorvoet landen. Stap over op de 3.0 als de 2.0 onstabiel of glad op natte wegen voelde.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Versiegeschiedenis: Cielo X1 2.0 tot Cielo X1 3.0
Centrale groef vervangt de binnenste uitsparing. Testers vinden de schoen meer gecentreerd en stabieler dan de 2.0, al beoordeelt RTINGS het platform nog steeds als smal. (Doctors of Running, RTINGS, Believe in the Run, The Run Testers)
Lichter. RunRepeat mat ongeveer 15 g minder dan de 2.0, en Hoka noemt hem zijn lichtste marathonracer tot nu toe. (HOKA (Deckers Brands), RunRepeat)
Nieuwe plaat en buitenzool. Een carbonplaat met uitsparingen en een polyurethaan buitenzool waarvan de tractiescore bijna verdubbelde in de test van RunRepeat. (RunRepeat)
Bovenwerk met Leno-weefsel, asymmetrische vetering. Een nieuw textielen bovenwerk met asymmetrische vetering en veters met tanden, waarvan Believe in the Run vond dat het de voet beter vergrendelt. (HOKA (Deckers Brands), Believe in the Run)
Iets tamere rocker. Runner’s World Germany meldt een minder bananavormige zool, en RTINGS beschrijft de 2.0 als agressiever van vorm. (RTINGS, Runner’s World Germany)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Cielo X1 3.0 niet doet.
Hoka Cielo X1 3.0 | Hoka Rocket X 3 | Puma Deviate Nitro Elite 3 | On Cloudboom Strike | Brooks Hyperion Elite 6 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Stabieler | Steviger | Ruimere pasvorm | Dezelfde ondersteuning |
| Drop | 7 mm | 7 mm | 8 mm | 4 mm | 7 mm |
| Stack hiel | 37 mm | 40 mm | 40 mm | 43 mm | 40 mm |
| Gewicht | 198 g | 210 g | 194 g | 210 g | 198 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Valt de Hoka Cielo X1 3.0 normaal qua maat?
Bijna, maar hij valt vaak wat kort. Believe in the Run en The Run Testers vonden de lengte goed, terwijl de eigenarenenquête van RunRepeat een halve maat klein zegt en RTINGS een halve maat groter voorstelt. De pasvorm is smal door middenvoet en teenbox, dus zit je tussen twee maten of heb je bredere voeten, dan is de grotere maat de veiligere keuze.
Cielo X1 3.0 of Cielo X1 2.0: wat is er veranderd?
De Cielo X1 3.0 laat de binnenste uitsparing van de 2.0 vallen voor een centrale groef, krijgt een nieuwe carbonplaat, een grippiger polyurethaan buitenzool en een bovenwerk met Leno-weefsel, en verliest ongeveer 15 g in de metingen van RunRepeat. Testers vinden hem stabieler en beter op nat. De hoge, zachte PEBA-loop en de sterke rocker blijven.
Wat is de echte stackhoogte van de Cielo X1 3.0?
Hoka noemt 37 mm bij de hiel en 30 mm bij de voorvoet en zegt dat de schoen is goedgekeurd door World Athletics. Gemeten stacks zijn hoger: 40,5 mm bij RTINGS, 44,5 mm bij RunRepeat en 48 mm bij Running Warehouse en Doctors of Running. RunRepeat heeft World Athletics gevraagd naar het verschil; in beide gevallen verwacht je een zeer hoge loop.
Is de Cielo X1 3.0 goed voor brede voeten?
Niet echt. RunRepeat mat een teenbox van 70,4 mm en 25,1 mm teenhoogte, beide onder het gemiddelde, en Doctors of Running en The Run Testers beschrijven een smal middenvoet. RTINGS noemt alleen een normale breedte. Lopers met brede voeten zijn beter af met ruimere racers zoals die RunRepeat voorstelt.
Is de Cielo X1 3.0 een stabiliteitsschoen?
Nee. De Cielo X1 3.0 is een neutrale racer. Hij is stabieler dan de 2.0, maar RTINGS geeft stabiliteit 3,4 op 10 en Doctors of Running beschrijft een smalle, licht wiebelige basis. Rolt je voet veel naar binnen, dan geeft een smalle racer als deze weinig hulp; een fitting laat zien hoe je loopstijl zich gedraagt op snelheid.
Kan ik elke dag trainen op de Cielo X1 3.0?
Daar is hij niet voor gemaakt. RunRepeat geeft de Cielo X1 3.0 48 voor dagelijks hardlopen tegenover 91 voor racen, en Runner’s World Germany sluit hem uit voor rustig joggen. Bewaar hem voor tempowerk, trainingen op marathontempo en wedstrijden, zeker omdat RunRepeat vond dat de buitenzool en het bovenwerk snel slijten.
Cielo X1 3.0 of Rocket X 3?
De Cielo X1 3.0 is de zachtere, hogere, agressievere marathonracer. De Rocket X 3 is stabieler en makkelijker te beheersen, volgens Doctors of Running, RTINGS, Runner’s World Germany en The Run Testers, maar minder gedempt over een volledige marathon. Een stabiele mechaniek en een slanke voet wijzen naar de Cielo; anders begin je met de Rocket.
Bronnen
- HOKA (Deckers Brands), Introducing the Cielo X1 3.0: A Propulsive Ride Built for Race Day (press release, January 29, 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RunRepeat, HOKA Cielo X1 3.0 lab review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Doctors of Running, Hoka Cielo X1 3.0 Review (Matt Klein, January 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, HOKA Cielo X1 3.0 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Believe in the Run, Hoka Cielo X1 3.0 Review (March 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Runner’s World Germany, Hoka Cielo X1 3.0 im Test (Urs Weber, February 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- The Run Testers, Hoka Cielo X1 3.0 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, HOKA Cielo X1 3.0 Unisex. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



