
Hoka Mach X 3 review
De supertrainer met Pebax-plaat van Hoka behoudt de tussenzool van de Mach X 2 en lost eindelijk de hiel op. Het nieuwe bovenwerk voegt wat gewicht toe, en de pasvorm blijft smal.
- Drop
- 5 mm
- Stack hiel
- 44 mm
- Voorvoet
- 39 mm
- Gewicht
- 266 g
- Ondersteuning
- Neutraal
- Plaat
- Anders
Ons oordeel
Hiel opgelost, dezelfde pit, meer gewicht.
De Mach X 3 is een neutrale supertrainer met hoge stack, een PEBA-toplaag, een stevigere EVA-basis en een Pebax-plaat, gemaakt voor tempowerk en duurlopen in een doelgericht tempo. Hij past bij neutrale lopers met een normale tot smalle voet die op het middenvoet of verder naar voren landen, meer dan bij brede voeten, zware lopers die op de hiel landen of wie een zachte herstelschoen zoekt.
Sterke punten
- Nieuw bovenwerk en gewatteerde rand lossen het hielschuren van de Mach X 2 op
- Een van de beste rockerprofielen die de fysio van Doctors of Running heeft gevoeld
- Levendige voorvoet: 69,3 procent energieterugave in het lab van RunRepeat
- Diepe demping, met 39 mm onder de voorvoet
- Veelzijdig van rustige dagen tot tempowerk en duurlopen
- Betere grip op nat dan de X 2 en weinig slijtage van de buitenzool in het lab
Zwakke punten
- Zwaarder dan de X 2: 264 g tegenover 247 g in het lab van RunRepeat
- Smalle, taps toelopende teenbox die het spreiden van de tenen beperkt
- Tong zonder zijflappen die kan vouwen of verschuiven
- Vlakke hiel: 58,9 procent energieterugave in het lab van RunRepeat
- Stevig voor rustige runs volgens sommige testers
Voor wie hij past
- Je wilt één schoen met plaat voor tempo en duurlopen
- Je voet is normaal tot smal
- Je landt op het middenvoet of verder naar voren
- De Mach X 2 schuurde je hiel
Wie hem moet overslaan
- Je voeten zijn breed
- Je landt hard op je hiel
- Je wilt een zachte herstelschoen
Schoenprofiel
Waar de Mach X 3 zit tussen de 395 schoenen in onze catalogus, en wat er veranderde ten opzichte van de Mach X 2.
| As | Mach X 3 | Mach X 2 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Demping | 87 | 93 | −6 |
| Lichtheid | 47 | 61 | −14 |
| Stabiliteit | 30 | 30 | = |
| Drop | 9 | 9 | = |
| Reactiviteit | 40 | 80 | −40 |
Fig. 1 · Zo lees je het. Elke as loopt van 0 in het midden tot 100 aan de rand. Demping, lichtheid en drop zijn de plek van de schoen in de catalogus op basis van vermelde waarden; stabiliteit en reactiviteit zijn gescoord op basis van het type ondersteuning, de plaat, de rocker en het beoogde gebruik. De stippellijn in grijs is de mediaan van de catalogus. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Waar hij zit in de catalogus
Gewicht266 g, zwaarder dan 53% van de schoenen
Drop5 mm, lager dan 80% van de schoenen
Stack hiel44 mm, hoger dan 87% van de schoenen
Stack voorvoet39 mm, hoger dan 92% van de schoenen
Hoe hij aanvoelt
Geschreven op basis van 8 gepubliceerde tests. We citeren metingen, geen indrukken die we niet hadden.
Diep, met een stevige rand. PEBA boven steviger EVA en een Pebax-plaat, 44 / 39 mm: zacht bij de eerste aanraking, stevig en pittig zodra je beweegt, volgens RunRepeat, RTINGS en Fleet Feet.
Stabiel voor zijn hoogte. Neutraal maar stabiel voor zijn hoogte dankzij een uitlopende basis en milde zijwanden; RTINGS geeft stabiliteit 6,1, en steile afdalingen vragen om voorzichtigheid.
Veerkrachtige voorvoet, vlakke hiel. Energieterugave van de voorvoet 69,3 procent tegenover 58,9 bij de hiel in het lab van RunRepeat, met een rocker die een landing op het middenvoet beloont.
Diep, met een stevige rand. Een zachte PEBA-laag zit boven een stevigere superkritische EVA-basis, gescheiden door een Pebax-plaat. Fleet Feet noemt 44 mm bij de hiel en 39 mm bij de voorvoet, en maar 8 van de 181 neutrale wegschoenen met een opgegeven voorvoetstack in onze catalogus zitten hoger onder de voorvoet.
RunRepeat mat het schuim op 32,5 AC, zachter dan gemiddeld, en RTINGS beoordeelt de demping met 8,7 op 10. Tijdens het lopen beschrijven testers een zachte eerste aanraking die stevig en pittig wordt: Fleet Feet vond hem steviger dan ideaal voor rustige runs, en een tester van Doctors of Running voelde hem naar stevig neigen ondanks de stack.
Stabiel voor zijn hoogte. Doctors of Running noemt hem een neutrale schoen, gestabiliseerd door een uitlopende voorvoet en milde zijwanden die minder opdringerig zijn dan bij oudere Hoka’s. The Run Testers vond hem vrij stabiel voor een supertrainer met hoge stack, en RunRepeat beschrijft de plaat vooral als stabilisator.
De grenzen komen van de hoogte en het zachte bovenschuim. RTINGS geeft stabiliteit 6,1 op 10, en Doctors of Running adviseert voorzichtigheid op steile afdalingen, waar de schoen je naar voren kantelt.
Veerkrachtige voorvoet, vlakke hiel. RunRepeat mat 69,3 procent energieterugave bij de voorvoet, boven het gemiddelde, maar maar 58,9 procent bij de hiel, waar het EVA de veerkracht dempt. RTINGS vond dezelfde verdeling, met een veel veerkrachtiger voorvoet dan hiel.
De rocker doet veel van het werk. De fysio van Doctors of Running rekent hem tot de beste rockerprofielen waarin hij heeft gelopen op een supertrainer, al is de schoen gericht op middenvoet en voorvoet en kunnen lopers die op de hiel landen de overgang onhandig vinden. RunRepeat mat de drop op 9,5 mm tegenover 5 mm opgegeven, RTINGS op 7,6 mm.
Lees meer
Diep, met een stevige rand. Een zachte PEBA-laag zit boven een stevigere superkritische EVA-basis, gescheiden door een Pebax-plaat. Fleet Feet noemt 44 mm bij de hiel en 39 mm bij de voorvoet, en maar 8 van de 181 neutrale wegschoenen met een opgegeven voorvoetstack in onze catalogus zitten hoger onder de voorvoet.
RunRepeat mat het schuim op 32,5 AC, zachter dan gemiddeld, en RTINGS beoordeelt de demping met 8,7 op 10. Tijdens het lopen beschrijven testers een zachte eerste aanraking die stevig en pittig wordt: Fleet Feet vond hem steviger dan ideaal voor rustige runs, en een tester van Doctors of Running voelde hem naar stevig neigen ondanks de stack.
Stabiel voor zijn hoogte. Doctors of Running noemt hem een neutrale schoen, gestabiliseerd door een uitlopende voorvoet en milde zijwanden die minder opdringerig zijn dan bij oudere Hoka’s. The Run Testers vond hem vrij stabiel voor een supertrainer met hoge stack, en RunRepeat beschrijft de plaat vooral als stabilisator.
De grenzen komen van de hoogte en het zachte bovenschuim. RTINGS geeft stabiliteit 6,1 op 10, en Doctors of Running adviseert voorzichtigheid op steile afdalingen, waar de schoen je naar voren kantelt.
Veerkrachtige voorvoet, vlakke hiel. RunRepeat mat 69,3 procent energieterugave bij de voorvoet, boven het gemiddelde, maar maar 58,9 procent bij de hiel, waar het EVA de veerkracht dempt. RTINGS vond dezelfde verdeling, met een veel veerkrachtiger voorvoet dan hiel.
De rocker doet veel van het werk. De fysio van Doctors of Running rekent hem tot de beste rockerprofielen waarin hij heeft gelopen op een supertrainer, al is de schoen gericht op middenvoet en voorvoet en kunnen lopers die op de hiel landen de overgang onhandig vinden. RunRepeat mat de drop op 9,5 mm tegenover 5 mm opgegeven, RTINGS op 7,6 mm.
Voor welke runs hij is
| Run | Geschiktheid | Waarom | Bron |
|---|---|---|---|
| Tempotraining | Ervoor gemaakt | Zijn beste gebruik voor Believe in the Run, en RunRepeat geeft hem 88 voor tempo. | RunRepeat, Believe in the Run |
| Duurlopen | Ervoor gemaakt | RTINGS geeft hem de hoogste score voor duurlopen, en Believe in the Run nam hem mee voorbij twee uur. | Believe in the Run, RTINGS |
| Rustige runs | Kan ook | Prima voor kilometers voor elke dag voor sommige testers; anderen vonden hem stevig bij langzaam tempo. | Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers |
| Marathon (wedstrijd) | Kan ook | Doctors of Running ziet hem als schoen om een marathon in uit te lopen. Voor een tijddoel zou Fleet Feet een lichtere racer kiezen. | Doctors of Running, Fleet Feet |
| Intervaltraining | Kan ook | The Run Testers gebruikte hem voor intervallen; Doctors of Running vindt hem minder geschikt voor snel 5 km-tempo. | Doctors of Running, The Run Testers |
| Herstelrunjes | Niet ervoor | Te stevig en doelgericht voor langzame hersteldagen, volgens Carreras de Montaña en Fleet Feet. | Fleet Feet, Carreras de Montaña |
Bron: RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, The Run Testers, Doctors of Running, Carreras de Montaña
Wat de tests zeggen
De gepubliceerde tests zijn het erover eens dat de Mach X 3 de hiel van de Mach X 2 oplost, zijn loop met plaat behoudt en aankomt in gewicht. Ze verschillen van mening over de ruimte voorin, over hoe stevig hij voelt en over of hij de X 2 verslaat.
| Test | Type | Onze lezing | In één zin | Bron |
|---|---|---|---|---|
| RunRepeat | Lab | Positief | RunRepeat geeft hem 83 op 100: een goede supertrainer, het best voor smalle voeten, geremd door de tong, het gewicht en een krappe teenbox. | Lees |
| Doctors of Running | Review | Positief | Doctors of Running geeft hem een cijfer in het A-bereik: een veelzijdige trainer met plaat van rustig tot hoger tempo, ook geschikt om een marathon uit te lopen. | Lees |
| Believe in the Run | Review | Wisselend | Believe in the Run plaatst hem in de B-klasse: een tester noemt hem een van de beste supertrainers van het jaar, een andere een gemiste kans. | Lees |
| RTINGS | Lab | Wisselend | RTINGS geeft 7,4 op 10: uitstekende demping en een veerkrachtige voorvoet, maar zwaar voor een supertrainer. | Lees |
| Fleet Feet | Review | Positief | Fleet Feet noemt hem de derde keer raak: een stevige, reactieve schoen voor hoger tempo, waarbij op wedstrijddag de voorkeur uitgaat naar een lichtere racer. | Lees |
| The Run Testers | Review | Positief | The Run Testers vindt hem een betere allrounder dan de X 2, prettiger bij rustige runs en minder aantrekkelijk voor volle inspanningen. | Lees |
| Runnea | Review | Positief | De tester van Runnea beoordeelt hem hoog als veelzijdige schoen met plaat voor tempo’s onder 4:30 per km, van 10 km tot de marathon. | Lees |
Ze zijn het eens
- De hiel is opgelostRunRepeat, Believe in the Run, Fleet Feet en The Run Testers melden allemaal dat de herwerkte rand een einde maakt aan het hielschuren van de X 2.
- Zwaarder dan voorheenRunRepeat woog 264 g tegenover 247 g voor de X 2, The Run Testers vond ongeveer 20 g meer, en een tester van Believe in the Run voelde dat hij wat pit verloor.
- Gemaakt voor tempo en duurlopenBelieve in the Run, RTINGS, Doctors of Running en Fleet Feet zien hem allemaal op zijn best bij matig tot vlot tempo over langere afstanden.
- Valt normaal in de lengteDoctors of Running, Believe in the Run, RTINGS en The Run Testers liepen allemaal in hun gebruikelijke maat.
Ze verschillen
- Ruim of smal voorin?RunRepeat mat een taps toelopende teenbox van 70,8 mm en RTINGS een zeer smal bogengebied. Believe in the Run en Doctors of Running vonden de teenbox ruimer dan verwacht.
- Zacht of stevig?RunRepeat mat een zacht schuim van 32,5 AC en RTINGS beoordeelt de demping hoog, terwijl Fleet Feet en een tester van Doctors of Running de loop naar stevig vonden neigen.
- Beter dan de X 2?RunRepeat noemt hem een degelijke stap vooruit. Een tester van Believe in the Run en een van The Run Testers vonden hem minder pittig dan de X 2 door het extra gewicht.
Hoe hij is gebouwd
Een tussenzool met twee lagen, PEBA bovenop en superkritisch EVA eronder, gescheiden door een Pebax-plaat met vleugels, onder een nieuw bovenwerk van kettinggebreid materiaal met een herwerkte hielrand en een in een pers gevormde rubberen buitenzool.
PEBA boven superkritisch EVA met een Pebax-plaat met vleugels, een nieuw bovenwerk van kettinggebreid materiaal en herwerkte rand, en een dunne rubberen buitenzool die goed standhield in het lab van RunRepeat.
| # | Onderdeel | Maat |
|---|---|---|
| 1 | BovenwerkKettinggebreid | Ademend vermogen 3 / 5 |
| 2 | Tong | 6,4 mm |
| 3 | Hiel | Stijfheid 2 / 5 |
| 4 | TussenzoolPEBA en superkritisch EVA | Hardheid 32,5 AC |
| 5 | PlaatPebax-plaat | Flex 17,8 N |
| 6 | Binnenzool | 5,0 mm |
| 7 | BuitenzoolIn een pers gevormd rubber | Tractie 0,58 |
Fig. 3 · Zijprofiel. Stackhoogtes op schaal (vermeld: 44 mm hiel, 39 mm voorvoet; gemeten: 2,5 mm buitenzool); de verdeling tussen de twee schuimlagen is niet gemeten en op halve hoogte getekend. Gestippeld: binnenzool, verborgen. Bronnen: Fleet Feet, RunRepeat, Believe in the Run, RTINGS, Doctors of Running, Running Warehouse, Runnea, Carreras de Montaña.
Bovenwerk. Een nieuw bovenwerk van kettinggebreid materiaal vervangt de mesh van de Mach X 2, zachter en snel ingelopen volgens Fleet Feet en Believe in the Run. RunRepeat beoordeelt het ademend vermogen met 3 op 5, dicht bij het gemiddelde.
Tong. Geen zijflappen, en alleen gewatteerd waar de veters drukken: 6,4 mm dik in het lab van RunRepeat. Believe in the Run vond hem slap onder de veters en geneigd te vouwen.
Hiel. De hielkap is herwerkt met extra schuim en de verlengde rand van Hoka keert terug, weg van de achillespees uitlopend. RunRepeat beoordeelt de hielkap als buigzaam, 2 op 5, en Doctors of Running had geen hielslip.
Tussenzool. Een PEBA-toplaag boven een superkritische EVA-basis, door RunRepeat gemeten op 32,5 AC. Het platform is zeer rigide bij torsie: 20,4 Nm tegenover een gemiddelde van 14,4 Nm.
Plaat. Een Pebax-plaat met vleugels tussen de twee soorten schuim, hetzelfde ontwerp als bij de X 2. RunRepeat ziet haar vooral als stabilisator met milde voortstuwing, Doctors of Running vond haar vrij stijf, en Runnea wijst erop dat het geen carbon is.
Binnenzool. Uitneembaar en 5,0 mm dik. Doctors of Running vond dat gemiddelde losse binnenzolen passen, dikke minder.
Buitenzool. Rubber alleen op de belangrijkste slijtzones, 2,5 mm dik. De grip op nat steeg van 0,50 naar 0,58 ten opzichte van de X 2 in de test van RunRepeat, en Doctors of Running merkt op dat de diepe groef in de hiel steentjes kan vasthouden.
Lees meer
Een tussenzool met twee lagen, PEBA bovenop en superkritisch EVA eronder, gescheiden door een Pebax-plaat met vleugels, onder een nieuw bovenwerk van kettinggebreid materiaal met een herwerkte hielrand en een in een pers gevormde rubberen buitenzool.
1. Bovenwerk. Een nieuw bovenwerk van kettinggebreid materiaal vervangt de mesh van de Mach X 2, zachter en snel ingelopen volgens Fleet Feet en Believe in the Run. RunRepeat beoordeelt het ademend vermogen met 3 op 5, dicht bij het gemiddelde.
2. Tong. Geen zijflappen, en alleen gewatteerd waar de veters drukken: 6,4 mm dik in het lab van RunRepeat. Believe in the Run vond hem slap onder de veters en geneigd te vouwen.
3. Hiel. De hielkap is herwerkt met extra schuim en de verlengde rand van Hoka keert terug, weg van de achillespees uitlopend. RunRepeat beoordeelt de hielkap als buigzaam, 2 op 5, en Doctors of Running had geen hielslip.
4. Tussenzool. Een PEBA-toplaag boven een superkritische EVA-basis, door RunRepeat gemeten op 32,5 AC. Het platform is zeer rigide bij torsie: 20,4 Nm tegenover een gemiddelde van 14,4 Nm.
5. Plaat. Een Pebax-plaat met vleugels tussen de twee soorten schuim, hetzelfde ontwerp als bij de X 2. RunRepeat ziet haar vooral als stabilisator met milde voortstuwing, Doctors of Running vond haar vrij stijf, en Runnea wijst erop dat het geen carbon is.
6. Binnenzool. Uitneembaar en 5,0 mm dik. Doctors of Running vond dat gemiddelde losse binnenzolen passen, dikke minder.
7. Buitenzool. Rubber alleen op de belangrijkste slijtzones, 2,5 mm dik. De grip op nat steeg van 0,50 naar 0,58 ten opzichte van de X 2 in de test van RunRepeat, en Doctors of Running merkt op dat de diepe groef in de hiel steentjes kan vasthouden.
Duurzaamheid. Veelbelovend. De buitenzool verloor 0,8 mm in de slijtagetest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 1,1 mm, en Believe in the Run zag minimale slijtage. De mesh bij de teenbox scoorde 2 op 5 voor levensduur, en Doctors of Running verwacht over het geheel een gemiddelde levensduur.
Duurzaamheid. Veelbelovend. De buitenzool verloor 0,8 mm in de slijtagetest van RunRepeat tegenover een gemiddelde van 1,1 mm, en Believe in the Run zag minimale slijtage. De mesh bij de teenbox scoorde 2 op 5 voor levensduur, en Doctors of Running verwacht over het geheel een gemiddelde levensduur.
Specificaties, vermeld en gemeten
Elk cijfer heeft zijn bron.
Drop, mm
Hielstack, mm
Voorvoetstack, mm
Gewicht (heren), g
| Specificatie | Vermeld | Gemeten |
|---|---|---|
| Drop |
|
|
| Stack hiel |
|
|
| Stack voorvoet |
|
|
| Gewicht, herenmaat US 9 (Running Warehouse, bevestigd door RunRepeat en RTINGS) |
|
|
| Ondersteuning |
| – |
| Plaat |
| – |
| Ondergrond |
| – |
| Jaar van uitgave |
| – |
Fig. 4 · Vermeld versus gemeten. Balken beginnen bij nul. Bronnen: Fleet Feet, RunRepeat, RTINGS, Running Warehouse, Doctors of Running, Runnea.
Labmetingen
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Hardheid tussenzool |
|
| Torsiestijfheid |
|
| Energieterugave (hiel) |
|
| Stijfheid hielkap |
|
| Tractiecoëfficiënt |
|
| Ademend vermogen |
|
| Specificatie | Gemeten |
|---|---|
| Breedte teenbox |
|
| Hoogte teenbox |
|
| Dikte buitenzool |
|
| Dikte binnenzool |
|
| Dikte tong |
|
| Buigkracht |
|
Maat en pasvorm
Neem je gebruikelijke lengte; de echte vraag is de breedte, niet de maat.
Lengte
Valt normaal
Breedtes
standaard en breed
Ruimte voor de tenen
De ruimte voor de tenen is het zwakke punt. RunRepeat mat een teenbox van 70,8 mm tegenover een gemiddelde van 73,2 mm, met een goede hoogte van 28,5 mm, terwijl Believe in the Run en Doctors of Running de voorkant ruimer vonden dan verwacht.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run
Volledige maatnotities van testers
Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS en The Run Testers liepen allemaal in hun gebruikelijke maat. De eigenarenenquête van RunRepeat neigt naar iets klein, waarschijnlijk meer een weerspiegeling van de strakke pasvorm dan van de lengte.
De pasvorm is smal en strak. RunRepeat mat een taps toelopende teenbox en RTINGS een zeer smal bogengebied; Doctors of Running vond het middenvoet in het begin strak, wat binnen een paar minuten afnam. De tong heeft geen zijflappen, wat volgens RTINGS de vergrendeling bij smalle voeten kan kosten.
Breedtes: RunRepeat en Fleet Feet noemen een brede versie, terwijl Running Warehouse en RTINGS alleen de standaardbreedte D tonen. Controleer wat jouw land aanbiedt.
RunRepeat, Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS, Fleet Feet, Running Warehouse, The Run Testers
Vs Mach X 2
Een oplossing voor het bovenwerk in plaats van een nieuwe schoen: dezelfde tussenzool en plaat, een nieuw bovenwerk van kettinggebreid materiaal en hielrand, en wat meer gewicht.
| Mach X 3 | Mach X 2 | |
|---|---|---|
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal |
| Drop | 5 mm | 5 mm |
| Stack hiel | 44 mm | 46 mm |
| Voorvoet | 39 mm | 41 mm |
| Gewicht | 266 g | 252 g |
Blijf bij de Mach X 2 als zijn hiel je nooit hinderde: hij is lichter, en The Run Testers vond hem pittiger. Stap over op de X 3 als de oude rand schuurde of je een makkelijkere instap wilt.
Vermelde waarden. Bron: Strideprint-catalogus (cat).
Versiegeschiedenis: Mach X 2 tot Mach X 3
Bovenwerk van kettinggebreid materiaal. Het vervangt de mesh van de X 2, en testers vinden de instap veel makkelijker. (Believe in the Run, Fleet Feet)
Herwerkte hiel. Extra schuim in de hielkap en een verlengde rand maken een einde aan het schuren dat de X 2 kenmerkte. (RunRepeat, Fleet Feet, The Run Testers)
Zwaarder. RunRepeat woog 264 g tegenover 247 g voor de X 2; The Run Testers vond ongeveer 20 g meer in een UK 9. (RunRepeat, The Run Testers)
Betere grip op nat. Hetzelfde ontwerp van de buitenzool, maar RunRepeat mat de grip op nat omhoog van 0,50 naar 0,58. (RunRepeat)
Dezelfde tussenzool en plaat. PEBA boven EVA met de Pebax-plaat, ongewijzigd volgens Believe in the Run en Fleet Feet. (Believe in the Run, Fleet Feet)
Alternatieven vergeleken
Elk lost één ding op dat de Mach X 3 niet doet.
Hoka Mach X 3 | Hoka Mach X 2 | Adidas Adizero Evo SL | Saucony Endorphin Speed 5 | ASICS Megablast | |
|---|---|---|---|---|---|
| Kies hem voor | Deze pagina | Sneller | Ruimere pasvorm | Minder demping | Lichter |
| Drop | 5 mm | 5 mm | 7 mm | 8 mm | 8 mm |
| Stack hiel | 44 mm | 46 mm | 37 mm | 36 mm | 46 mm |
| Gewicht | 266 g | 252 g | 230 g | 238 g | 230 g |
| Ondersteuning | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal | Neutraal |
Vragen die hardlopers stellen
Valt de Hoka Mach X 3 normaal qua maat?
Ja in de lengte. Doctors of Running, Believe in the Run, RTINGS en The Run Testers liepen allemaal in hun gebruikelijke maat. De pasvorm is echter smal: RunRepeat mat een taps toelopende teenbox van 70,8 mm en de eigenarenenquête neigt naar iets klein, dus brede voeten of voeten met veel volume proberen de brede versie of een ruimere schoen.
Mach X 2 of Mach X 3: welke kies ik?
De Mach X 3 behoudt de tussenzool en Pebax-plaat van de Mach X 2, en voegt een bovenwerk van kettinggebreid materiaal en een gewatteerde hielrand toe die het hielschuren van de X 2 beëindigt. Hij is zwaarder, 264 g tegenover 247 g in het lab van RunRepeat. Paste de X 2 je goed, dan blijft die de lichtere, pittigere optie.
Heeft de Hoka Mach X 3 een carbonplaat?
Nee. De Mach X 3 gebruikt een Pebax-plaat met vleugels, die meer buigt dan carbon, tussen een PEBA-toplaag en een superkritische EVA-basis. RunRepeat ziet haar vooral als stabilisator met milde voortstuwing, en Runnea vindt haar makkelijker om aan te wennen dan een carbonplaat.
Hoeveel weegt de Hoka Mach X 3?
Ongeveer 266 g voor een herenmaat US 9, het cijfer van Running Warehouse. RTINGS woog 267,6 g in die maat en RunRepeat 264 g. De 288 g die elders wordt genoemd komt overeen met een grotere maat: Carreras de Montaña geeft 288 g voor een EU 44. In beide gevallen is de Mach X 3 ongeveer 17 g zwaarder dan de Mach X 2 in het lab van RunRepeat.
Is de Hoka Mach X 3 goed voor een marathon?
Als trainings- en uitloopschoen wel. Doctors of Running ziet de Mach X 3 als werktuig om een marathon uit te lopen, en RTINGS geeft hem 7,4 voor racen op de marathon. Voor een tijddoel zou Fleet Feet een lichtere racer kiezen zoals de Rocket X 3, en Runnea adviseert wat ervaring met reactieve schoenen voordat je er lang in racet.
Is de Hoka Mach X 3 goed voor brede voeten?
Meestal niet in de standaardbreedte. RunRepeat adviseert voeten van gemiddelde breedte en brede voeten elders te kijken vanwege de taps toelopende teenbox, en RTINGS vond een zeer smal bogengebied. RunRepeat en Fleet Feet noemen een brede versie, maar Running Warehouse toont alleen breedte D, dus de beschikbaarheid verschilt per land.
Kan ik de Hoka Mach X 3 gebruiken voor rustige runs?
Ja, met een kanttekening. Believe in the Run en The Run Testers genoten van de Mach X 3 op rustige dagen, maar Fleet Feet vond hem steviger dan ideaal bij langzaam tempo en RTINGS vond hem comfortabeler bij matig tot hoog tempo. Hij heeft het meeste zin als schoen voor tempo en duurlopen, naast een zachtere trainer voor herstel.
Bronnen
- RunRepeat, HOKA Mach X 3 lab review (Carlos Sánchez, updated February 2026). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Doctors of Running, HOKA Mach X 3 Review (Bach Pham, David Salas, September 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Believe in the Run, Hoka Mach X 3 Review: Fixed and More Fun (October 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- RTINGS, HOKA Mach X 3 running shoe review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Fleet Feet, HOKA Mach X 3 Review: Third time’s the charm (Caroline Bermel). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Running Warehouse, HOKA Mach X 3 Men’s Shoes. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Fleet Feet, Men’s HOKA Mach X 3. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- The Run Testers, Hoka Mach X3 review (Nick, Kieran, September 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Runnea, HOKA Mach X 3 review. Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Carreras de Montaña, HOKA Mach X 3 review (Mayayo, September 2025). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- Strideprint, Strideprint running shoe catalogue (ranks computed on 2026-10-13). Geraadpleegd op 13 okt 2026.
- hoka.com · Ondergrond, vermeld
- cat: Strideprint-catalogus, 395 schoenen
Zo beoordelen we. We lezen gepubliceerde tests, pagina’s van merken en winkels en labmetingen, vergelijken de cijfers en melden waar ze niet overeenkomen. We hebben deze schoen zelf niet getest. Laatst bijgewerkt op 13 oktober 2026.



